Porozmawiajmy na temat UniFusion

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • NoName napisał(a):

      nie widzie problemu przy UF by chetni z x5 x2 i innych mogli przejsc na x1
      wątpię by jakaś populacja graczy ( może kilku lub którzy by tylko chcieli by ściągnąć konta na nekkar dla innych celów :D ) no nie sądzę zę ktoś z x5 chciał by się teraz cofnąć z rozwojem w jakąś ślamazarę ślimakową XD
      Po drugie widzę płaczków z nekkar którzy beczą że to nie fer bo wyobrażasz sobie NoName jakie floty mogły by przyjść na nekkar z x5 XD a pamiętajmy że nekkar był drugą docelowa unią gdzie właśnie poszli ci co wybrali najmniejsze zło najmniejsze floty i zagrożenie bo nie podołali by na innych uniach więc teraz wrzucić im takich z x5 z flotami, 2x większymi to połowę uni zakończy grę z powodów strajku :D

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez FILU ().

    • FILU napisał(a):

      NoName napisał(a):

      nie widzie problemu przy UF by chetni z x5 x2 i innych mogli przejsc na x1
      wątpię by jakaś populacja graczy ( może kilku lub którzy by tylko chcieli by ściągnąć konta na nekkar dla innych celów :D ) no nie sądzę zę ktoś z x5 chciał by się teraz cofnąć z rozwojem w jakąś ślamazarę ślimakową XD Po drugie widzę płaczków z nekkar którzy beczą że to nie fer bo wyobrażasz sobie NoName jakie floty mogły by przyjść na nekkar z x5 XD a pamiętajmy że nekkar był drugą docelowa unią gdzie właśnie poszli ci co wybrali najmniejsze zło najmniejsze floty i zagrożenie bo nie podołali by na innych uniach więc teraz wrzucić im takich z x5 z flotami, 2x większymi to połowę uni zakończy grę z powodów strajku :D
      czy ja wiem x1 ma swoj specyficzny urok
      jestem swiadomy jakie floty sa na x5 ale to nie ma znaczenia stad napisalem "w granicach rozsadku" a chetni jacys napewno by sie znalezli
      tak czy innaczej nikt nie mowi o przymusie przechodzenia na x1 - tylko jako 3 alternatywna opcja (dla chetnych)
      co do dawnego UF czy ja wiem czy ma to jakies wieksze znaczenie szczegolnie ze wiekszosc graczy tych przed UF nie gra do dnia dzisiejszego i pkt raczej nie byly powodem
      amd posiadalo po UF spora sile militarna a wegetuja do dnia dzisiejszego tak samo jak i inni gracze na nekar czy u68
      topowe konta a nie graja ? pkt maja drugorzedne znaczenie przy tak rozwinietych uniach
      mimo to powodzenia wszystkim :) ja mam emeryturke Ogamowa wiec szkoda wypowiadac sie na tematy ktore teoretycznie mnie nie powiny dotyczyc
      robta co chceta ;E

      Chwytam liny zła, by opuścić mroczne dna

      431.493 %
    • FILU napisał(a):

      NoName napisał(a):

      nie widzie problemu przy UF by chetni z x5 x2 i innych mogli przejsc na x1
      wątpię by jakaś populacja graczy ( może kilku lub którzy by tylko chcieli by ściągnąć konta na nekkar dla innych celów :D ) no nie sądzę zę ktoś z x5 chciał by się teraz cofnąć z rozwojem w jakąś ślamazarę ślimakową XD Po drugie widzę płaczków z nekkar którzy beczą że to nie fer bo wyobrażasz sobie NoName jakie floty mogły by przyjść na nekkar z x5 XD a pamiętajmy że nekkar był drugą docelowa unią gdzie właśnie poszli ci co wybrali najmniejsze zło najmniejsze floty i zagrożenie bo nie podołali by na innych uniach więc teraz wrzucić im takich z x5 z flotami, 2x większymi to połowę uni zakończy grę z powodów strajku :D

      Juz bez przesady @FILU, nie jednemu obiecywali przewóz w reckach ale ciężko jest dotrzymać słowa. Dużego tortu nie dasz rady zjeść na raz, trzeba go najpierw pokroić :E Z historii wiemy już że były konta teoretycznie nie do wyzłomowania nawet w ACS a jednak znajdowały się ekipy które tego dokonywały choć by dla zapisania się na kartach ogame. Nie ma rzeczy niemożliwych, potrzeba tylko czasu i odpowiedniego squadu, punkty nie są wyznacznikiem umiejętności a jedynie ustalają ranking pomiędzy graczami. Ważną jest świadomość tego na co się decydujesz a my właśnie tak zdecydowaliśmy i myślę że konta z dużymi flotami nie tyle doprowadziły by do "strajkow" co do większej aktywności graczy Nekkara. Każdą rybkę da się złapać, potrzeba tylko odpowiedniej przynęty ;)
      Kardynała Richelieu sekret wam dziś zdradzę
      Od przyjaciół Boże strzeż z wrogami sobie poradzę
    • Dopiero co wróciłem z urlopu na Uni Quantum i powiem wam szczerze, że jestem załamany tym co się dzieje. Co prawda mam nieco ponad 1kk punktów, ale zaledwie 300-400 osob wykazuje jakiekolwiek przyrosty. Rozumiem, że na wyższych topkach coś się dzieje, ale mi pozostaje jedynie farmienie Idlaków :(. Bez UniFusion ta gra umrze bardzo szybko.
    • Anomandaris napisał(a):

      Dopiero co wróciłem z urlopu na Uni Quantum i powiem wam szczerze, że jestem załamany tym co się dzieje. Rozumiem, że na wyższych topkach coś się dzieje, ale mi pozostaje jedynie farmienie Idlaków :(
      Widzisz Ty dopiero teraz, ja jestem załamany od półtora roku :D A ja własnie myślę, że na niższych topkach jest więcej frajdy, na samym szczycie nic się nie dzieję.

      pit napisał(a):

      a z kim byś chciał się połaczyć?? Bo ja jakos nie widzę potencjalnego kandydata do połączenia z Quantum. Chyba ze Eridanus ale ich tam tez nie ma duzo.
      Ja też zbytnio nie widzę, marzy mi się łączenie międzynarodowe :) tylko Eridanus jest brany pod uwagę, bynajmniej przeze mnie, chociaż sąsiedzi z tamtej galaktyki pewnie byliby niezadowoleni takim połączeniem.

      Prorok napisał(a):

      300-400 osób? to zobacz japetusa.
      Kolega @Anomandaris przesadził znacząco, raczej skłaniałbym się do 150 kont, ale na japetusie jest jeszcze gorzej chyba. :D
    • Rzeczywiście przesadziłem trochę, to bardziej jak wspomniane wyżej 150-200 kont. Bez łączenia ta gra umrze. Nie każdy ma ochotę zaczynać od nowa na nowym uniwersum, i tak co rok. Myślę, że można przed łączeniem zacząć równać parametry łączonych uni(w górę), czyli np. na pół roku przed łączeniem na słabszym(wolniejszym uni), zwiększyć prędkość wydobycia/flot/itd, żeby chociaż część graczy miało szansę.
    • z quantum jest taki problem ze ma prędkość flot i eco bardzo wysokie dlatego tez ciężko połaczyć to uni z jakimś innym. A co do innych uni to szczerze wątpie by ecowcy chcieli podnosic parametry żeby połaczyć sie z uni Q. Tak na moje ok to 95% ludzi nie wyobraża sobi by miało być połaczone z uni Q.
      Bla, bla, bla, bla
    • DarthMario. napisał(a):

      @Art ,może wybiegam za mocno w przyszłość, ale chciałbym się zapytać, czy krążą jakieś plotki w biurze o fuzji? Wiem, ze ostatnio było sporo zmian, lobby, prędkości eko i spalanie. Tak tylko z ciekawości, żeby wiedzieć na jaki termin się szykować. :D
      Niestety nie ma nic :(
      Na razie prace są skupione nad Lobby. Jak tylko będę coś wiedział, to z pewnością dam znać.

      Przepraszam za tę ciszę w eterze... Troszkę się to wszystko ciągnie...
    • Anomandaris napisał(a):

      Dopiero co wróciłem z urlopu na Uni Quantum i powiem wam szczerze, że jestem załamany tym co się dzieje. Co prawda mam nieco ponad 1kk punktów, ale zaledwie 300-400 osob wykazuje jakiekolwiek przyrosty. Rozumiem, że na wyższych topkach coś się dzieje, ale mi pozostaje jedynie farmienie Idlaków :(. Bez UniFusion ta gra umrze bardzo szybko.

      Anomandaris napisał(a):

      To na prawdę niefortunne, szkoda mi pracy włożonej w rozwój konta na quantum, gdzie to uni umrze. Może jakieś bonusy na start dla nowych przeniesionych graczy? Sam nie wiem.
      Chłopie nie jojcz..... 1kk pktów toś się faktycznie napracował .... tu ludzie mają po 1kkk pktów już a Ty marudzisz ;)
      ...Z kubryku ruszył każdy z nas, wprost od cynowych mis, Kulawy bosman dzieli broń, na pokład każe iść,

      Mocarna ręka chwyta nóż i dłoń zaciska się, Dziś marny, brygu, jest twój los - wzbudziłeś gniew...
    • Art napisał(a):

      DarthMario. napisał(a):

      @Art ,może wybiegam za mocno w przyszłość, ale chciałbym się zapytać, czy krążą jakieś plotki w biurze o fuzji? Wiem, ze ostatnio było sporo zmian, lobby, prędkości eko i spalanie. Tak tylko z ciekawości, żeby wiedzieć na jaki termin się szykować. :D
      Niestety nie ma nic :( Na razie prace są skupione nad Lobby. Jak tylko będę coś wiedział, to z pewnością dam znać.

      Przepraszam za tę ciszę w eterze... Troszkę się to wszystko ciągnie...
      Czy GF naprawdę zatrudnia programistów-debili? Tego typu lobby to ile pracy dla przeciętnego programisty? Kilka tygodni? Tymczasem prace trwają od kilku miesięcy (a pewnie nawet dłużej), a ważne kwestie leżą i kwiczą. Ile czasu poświęca się Ogame, 5 minut tygodniowo?
    • Wywiad z nowego newslettera z WeTeHa:


      Czy są jakieś konkretne aktualne informacje w temacie fuzji?
      Fuzje niestety zajmą jeszcze nieco czasu. Zostaną one opracowane na nowo po opublikowaniu Lobby w ostatecznym kształcie. W tym zakresie pracujemy jeszcze równolegle nad aktualizacją. Gdy tylko pojawi się coś konkretnego, damy oczywiście znać. Nie ulega wątpliwości, że nowe fuzje są konieczne.
      Ogame, it's Only a GAME!

      Ja, gdy GameForge mówi, że robi coś dla dobra graczy KLIK
    • jest jeszcze jedna kwestia ustalania priorytetów po co nam lobby co to nam daje jako graczom? Bo ja niebardzo wiem... Jedyne co na chwilę obecną to utrudniło znacząco gre i zblokowało jeszcze bardziej. Gram na trzech uni sytuacja w domu się zmieniła doszło nowe potomstwo i miałem oddać jedno konto flotowe, ale okazuje się że nie ma na chwilę obecną takiej możliwości bo jest przypisane do lobby i do jednego maila.

      Ktoś powie ok co za problem ufasz koledze dajesz mu passy, i tak też chciałem zrobić bo kolega z pracy zaufany i solidny człowiek, ale jak się okazuje udostępnienie danych do lobby grozi ban nawet pomimo tego że ja logował bym się na 2 uniwersa a kolega na to trzecie. I co teraz mam zrobić? Konto wisi na urlopie i się marnuje bo ja nie mam na nie czasu a oddać też nie mogę... Anty nie kupię bo niegram, a nowy właściciel pewnie też by je zasilał regularnie w antymaterię ale w obecnym układzie nie generuje ono zysku dla GF, spada w statach i za parę miesięcy nie będzie się już nadawało do niczego bo w statach leci z dnia na dzień...

      I po co nam te ulepszenia? Normalna firma zajeła by się nad pracami i zmianami których chcą użytkownicy czyli UF lub inne mniej znaczące, bo nie widziałem aby gdzieś po forum czy IRC gracze wykrzykiwali że chcą lobby...
    • Zamiast zajmować się miesiącami odpaleniem "Lobby" które jeszcze bardziej pokomplikowało obsługę gry na telefonach czy innych urządzeniach moblinych mogliby wkońcu wydać apkę na Androida. Są apki do wszystkiego - ćwiczeń fizycznych, przepisów kulinarnych, szukania pokemonów w publicznym szalecie, kontroli cyklów miesiączkowych - ale do gry.....? Po co....?

      Te "zmiany" pokazują jak w soczewce przebiegunowanie priorytetów - GF robi wszystko by grę zniszczyć a użytkownicy mimo tego wszystkiego utrzymują grę przy życiu.

      Ostatnia zmiana - moim zdaniem - która wniosła coś ciekawego do gry to pance, bo wymusiły przebudowanie strategii flotowej. To już kuuuupa czasu...

      UniFusion to moim zdaniem jedyny sposób, choć w żadnym stopniu nie cudowny, by jako tako ten wózek jeszcze się pokulał parę lat :)
      Dlatego stanowczo odradzam państwu oglądanie tego filmu.
    • Kolejną zmianą będzie... zamknięcie serwerów :p Aktualne zainteresowanie grą jest 50x mniejsze (w porównaniu do szczytowego momentu 2006-2007) . Możecie sprawdzić na google trends kiedy są zamykane nieopłacalne gry (wpiszcie np. darkpirates, galaxywars). Ogame żyje tylko dzięki otwieraniu co chwile nowych serwerów (najwięcej kasy wpływa za antymaterie :p takie u68 przynosi straty tylko, były głosy aby zamykać stare uniwersa zamiast robić im fuzje z nowymi), obecną sytuacje porównał bym do leczenia paliatywnego - pacjent umiera, łagodzone są tylko objawy.
    • Puck napisał(a):

      Kolejną zmianą będzie... zamknięcie serwerów :P Aktualne zainteresowanie grą jest 50x mniejsze (w porównaniu do szczytowego momentu 2006-2007) . Możecie sprawdzić na google trends kiedy są zamykane nieopłacalne gry (wpiszcie np. darkpirates, galaxywars). Ogame żyje tylko dzięki otwieraniu co chwile nowych serwerów (najwięcej kasy wpływa za antymaterie :P takie u68 przynosi straty tylko, były głosy aby zamykać stare uniwersa zamiast robić im fuzje z nowymi), obecną sytuacje porównał bym do leczenia paliatywnego - pacjent umiera, łagodzone są tylko objawy.
      Wybacz ale się nie zgodzę. Gracz który się godzi na zamykanie uni zamiast opcji łączenia z innymi?.co to za gracz,raczej bez celu w grze któremu jest obojetne czy bedzie grał czy nie.Faktem jest ze na starych uni 99% anty wydawanej przez graczy to ta pozyskana z eventów i wydawana chociazby u handlarza by zamieniac paliwsko na surowce
      UNI 3 - Lord Beliar (top 10) niezezłomowany :D ,kariera zakończona
      Uriel/Xanthus - po dłuuuuugiej przerwie zajrzałem ponownie do Ogama,tym razem bardziej w eko - Infiminium
    • Powinnismy zrobić też krok do przodu i zrobić fuzje międzynarodową z kilku państw .
      Uni fusion to zachwyt na jakiś czas a później znowu te ekipy " lubimy tych a tych nie bo nawet niby inne uni a gracze się znają lub mają konta na tych uniach " co powoduje narost po fuzji multikont.Po jakimś czasie znowu handle i pakty z kimś i dążenie do kolejnej rutyny nudy.
      Międzynarodowa Fuzja pozwoli połączyć wszystkich graczy jednego narodu nawet wrogów do planowania akcji na innym narodzie .
      Niech tylko nikt nie pisze że bariera językowa :D bo w dzisiejszych czasach translatorów nie ma bariery by porozumiewać się nawet w slachili :thumbsup:
    • Co racja to racja. Nie tylko francuzi malo mówią po angielsku ale podobnie Hiszpanie i Portugalczycy nie wspominajac uni z ameryki południowej. Napewno bylo by fajnie np 99 galaktyk i polaczenie serwerow z calego świata. Tyle tylko ze narazie pozostaje to w strefie marzeń. Problemem jest uf wewnatrz kraju a co dopiero na świecie.
      Bla, bla, bla, bla