Porozmawiajmy na temat UniFusion

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Przecież to logiczne. Zostałeś przeniesiony - grasz na nowym uni. Każde zdejmowanie urlopu na starym i robienie czegokolwiek jest podejrzane. Bo jaki to ma cel?
      kmlody84
      ---------
      Betelgeuse [SPZ] - TOP 5 -> Taurus [SPZ]
      Ganimed [DarkBlue] - OFF
      Rhea [SPZ] - TOP 40 -> Xanthus [SPZ]
    • Art napisał(a):

      Żeby nie było, wystosowałem prośbę na forum. Sprawa jest rozwojowa i jedyne co, to staramy się w miarę sprawnie opanować ten bajzel :x




      i tu jest pies pogrzebany
      dwa miesiące jest głosno o fuzji
      i wyszło jak zawsze bajzel
      pełna profeska :D
      czapki z głów
      zrozumiał bym gdybyście o fuzji dowiedzieli się wczoraj
      ale na miłość boską dwa miesiące na przygotowanie ehhhh
      Silny posługuje się rękami, mądry umysłem a sprytny kimś innym :D
    • ciap napisał(a):

      Cytat


      Ciekawe czy dostanę bana za to, że na nowym uni sobie pofarmiłem trochę - a wszedłem na stare żeby kumplom z soja powiedzieć jak wygląda sytuacja
      Nie dostaniesz za samo logowanie.



      Ale jak zdejmie urlop to juz tak buahahaha. Cala ta sytuacja wyglada jak cyrk w ktorym ktos pootwieral klatki z malpami i porozrzucal wszedzie banany :D.
      Grzmiace slowa teamu - "po przeniesieniu nie wolno Wam grac na koncie exodusowym " - wybaczcie ale chyba Was lekko ponioslo . To Wasza wina ze chcieliscie sobie ulatwic prace , jezeli juz przenosicie konta z urlopami to upewnijcie sie ze tych urlopow juz nie beda mogli zdjac. Jezeli taka mozliwosc istnieje to z cala pewnoscia nie jest Nasza wina. Wielu z nas ma sentyment do uni ktore musimy porzucic i chetnie kliknie jeszcze pare razy zanim fuzja sie zakonczy. Zostawiliscie dosc szeroko uchylona furtke - mozna nawet napisac szeroko otwarte drzwi - do dalszej gry na exodusowym uni wiec nie zwalajcie winy na graczy ktorzy z tego skorzystali. Wystarczylo zmienic urlopy na kontach na stale i problemu by nie bylo :P Takie proste a nikt o tym nie pomyslal.
      Co do samej formy wypowiedzi Panie Art - nigdzie nie jest zapisane ze nie mozna grac na koncie exodusowym - zapisane jest wyraznie ze gra na tym koncie nie bedzie mozliwa. W tym przypadku sa to absolutnie rozne okreslenia a obarczanie wina za zaistaniala sytuacje graczy to jak zwalanie winy na slup po wypadku ze stal akurat w tym miejscu :P
      homo sum, humani nihil a me alienum puto...




      :evil: Payback :evil:
    • Art nie uginaj się przed tymi cwaniaczkami. Ci co zdjęli urlopy i jedyne co robili to coś tam pofarmili czy zrobili FSy to może być darowane, ewentualnie załątwione w sposób ugodowy jeśli coś zmieniło stan rzeczy na uni docelowym. Ale jeśli ktoś zdjął urlop, i dał się sfarmić / zezłomować czy coś tam jeszcze koledze to takie zagranie śmierdzi na 100% próbą pushu. Właściwie nawet przewiezienie surowców w inne miejsce powinno skończyć się tym samym. Normalnie nikt by tego nie zrobił gdyby nie zaistniała sytuacja.

      Nie może być tak, że ktoś próbował złamać zasady i nie poniesie za to konsekwencji. Za próbę dokonania zabójstwa też są kary. Za próbę spushowania się również powinny być.


      195 ST - 437 393,32%


      "Jeśli spadać, to z wysokiego konia"
    • Mnie z kolei zaczęła zastanawiać wiadomość, która przyszła na email:

      "Twoje konto OGame xxx w uniwersum xxx
      zostało pomyślnie przeniesione do uniwersum docelowego
      xxx. Możesz się teraz tam zameldować za pomocą
      Twoich danych loginu. Pamiętaj jednak, że twoje konto znajduje się
      jeszcze w trybie urlopowym. Po zakończeniu urlopu musisz odczekać 24
      godziny zanim będzie możliwa regularna gra.

      Do 15.04.2016 możesz się jeszcze zameldować w starym uniwersum, potem
      twoje konto zostanie skasowane.

      Serdecznie pozdrawiamy
      Twój zespół OGame"


      Muszę odczekać 24h? Ale przecież dało się zdjąć normalnie urlop i grać. Za to też się szykują jakieś bany? ;)
      u68 [COMA] Ursa -> Wasat [GEN]

      Sygnatura by Indestructible

      "z nikim się nie ścigam, dlatego prowadzę..."

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez vaR ().

    • lucky666 napisał(a):

      To Wasza wina ze chcieliscie sobie ulatwic prace , jezeli juz przenosicie konta z urlopami to upewnijcie sie ze tych urlopow juz nie beda mogli zdjac. Jezeli taka mozliwosc istnieje to z cala pewnoscia nie jest Nasza wina. Wielu z nas ma sentyment do uni ktore musimy porzucic i chetnie kliknie jeszcze pare razy zanim fuzja sie zakonczy. Zostawiliscie dosc szeroko uchylona furtke - mozna nawet napisac szeroko otwarte drzwi - do dalszej gry na exodusowym uni wiec nie zwalajcie winy na graczy ktorzy z tego skorzystali. Wystarczylo zmienic urlopy na kontach na stale i problemu by nie bylo Takie proste a nikt o tym nie pomyslal.
      Co do samej formy wypowiedzi Panie Art - nigdzie nie jest zapisane ze nie mozna grac na koncie exodusowym - zapisane jest wyraznie ze gra na tym koncie nie bedzie mozliwa. W tym przypadku sa to absolutnie rozne okreslenia a obarczanie wina za zaistaniala sytuacje graczy to jak zwalanie winy na slup po wypadku ze stal akurat w tym miejscu
      Zapominasz tylko o jednej kwestii. Nikt nie spodziewał się przedwczesnej migracji kont, które miały urlop załączony. Nie pisz mi co można było zrobić, a co nie. Jest to błąd mechanizmu połączenia universów, z którego skorzystali gracze.
      Owszem nigdzie nie jest napisane, że nie można grać - bo zwykle nie można. Urlop jest aktywowany do 2023 roku i kończy się zabawa na universum exodus.
      Odnoszę wrażenie, że właśnie przepychasz odpowiedzialność. Rozpisuję się tu o grze fair play wobec innych graczy, a Ty, że to nie Wasza wina, że taki błąd powstał i z niego skorzystaliście. No proszę Cię, dobrze wiesz, że chodzi mi tylko o wyrównanie sytuacji.
      To równie dobrze mógłbyś pisać, że każdemu komu zdubluje się flota należą się gratulacje, bo mu się pofarciło. Ale to przecież nie jest fair.
      Winą gracza jest skorzystanie z błędu, który powstał z winy programistów. Wystosowałem odpowiednią prośbę i jeśli ktoś się do niej nie zastosuje, to może liczyć się z konsekwencjami.

      Gully napisał(a):

      Art nie uginaj się przed tymi cwaniaczkami. Ci co zdjęli urlopy i jedyne co robili to coś tam pofarmili czy zrobili FSy to może być darowane, ewentualnie załątwione w sposób ugodowy jeśli coś zmieniło stan rzeczy na uni docelowym. Ale jeśli ktoś zdjął urlop, i dał się sfarmić / zezłomować czy coś tam jeszcze koledze to takie zagranie śmierdzi na 100% próbą pushu. Właściwie nawet przewiezienie surowców w inne miejsce powinno skończyć się tym samym. Normalnie nikt by tego nie zrobił gdyby nie zaistniała sytuacja.

      Nie może być tak, że ktoś próbował złamać zasady i nie poniesie za to konsekwencji. Za próbę dokonania zabójstwa też są kary. Za próbę spushowania się również powinny być.
      Tak jak napisałem wyżej, błąd jest zarówno po stronie programistów jak i graczy. Staram się to wypośrodkować i ew. ukarać tych, którzy nie będą chcieli z nami współpracować. Będziemy namierzać każdego kto osiągnął zysk z kont exodusowych, bez względu na fakt, czy było to zgodnie z zasadami gry czy nie (mówię tu o 'legalnym' pushu konta słabszego dla przykładu)

      vaR napisał(a):

      Muszę odczekać 24h? Ale przecież dało się zdjąć normalnie urlop i grać. Za to też się szykują jakieś bany?
      Jeśli możesz zdjąć urlop w systemie na przeniesionym koncie, to na pewno nie będziemy bić po łapach za to ;)

      Community Manager
    • Panie Art nie mam zamiaru jak Pan to okreslil "przepychac" odpowiedzialnosci , nie pisze rowniez o sytuacji swiadomej proby zdublowania surowcow poprzez przekaznie ich w jakiejkolwiek formie na konto ktore jeszcze nie zostalo przeniesione. Jednak dotychczasowe wypowiedzi czlonkow teamu wyraznie sugeruja odpowiedzialnosc za caly ten balagan po stronie graczy. A z tym sie nie zgadzam. To nie my zatwierdzamy rozpoczecie fuzji , to nie my decydujemy ktore konta przejda pierwsze a ktore pozniej, i to nie my wlaczamy urlopy exodusowe. A jednak to My jestesmy obarczani calkowita odpowiedzialnoscia za zaistniala sytuacje.
      Dla prostego przykladu , moje konto zostalo przeniesione dopiero dzisiaj - wiec wczoraj spokojnie gralem sobie na moim starym uni. Gram flota wiec to chyba logiczne ze zlomuje , udalo mi sie trafic jakies tam male kaski na ok 4-4,5 kkk zysku - i teraz rodzi sie pytanie - skad mam wiedziec czy nie zezlomowalem jakiegos konta ktore juz jest przeniesione ? Czy moze mi Pan wyjasnic jak mialem je rozroznic ? Moze mialy inny kolor czy tez znaczek przy nicku ? Nic takiego nie widzialem a nie mam wgladu w te konta by sprawdzic czy sa juz po czy jeszcze w trakcie, jedyna mozliwoscia potwierdzenia bylaby pewnosc ze dane konto mialo wczoraj urlop. Ale tutaj rodzi sie kolejne pytanie - bo moze te konto zdjelo U zanim rozpocza sie exodus ? Wiec wtedy jeszcze nie byloby przeniesione ? Jezeli ktores z kont bylo juz przeniesione a ja je zezlomowalem na uni exodusowym - z konta ktore nie zostalo jeszcze przeniesione to oznacza ze wedlog Was naruszylem regulamin i nalezy mi sie ban. Dobre.
      Jak Pan widzi jest cala masa sytuacji ktore mogly lub mialy miejsce. I nie widze tutaj mozliwosci zaszufladkowania wszystkich do jednej przegrodki.
      Pewne jest tylko jedno - odkrecenie calego tego balaganu zajmnie Wam bardzo duzo czasu i nerwow.
      homo sum, humani nihil a me alienum puto...




      :evil: Payback :evil:

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez lucky666 ().

    • Pewnie trochę się czepiam ale postanowiłem sobie, że nie będę machał ręką na absurdy jakie tu się dzieją, bo wg mnie działacie bardzo wybiórczo i schematycznie. Nawet próbując uzyskac odpowiedź przez support czy na IRC to odnoszę wrażenie, że odpisuje mi średnio rozgarnięty bot, który wkleja tylko gotowe formułki. Wiem, że stanowisko jest zaszczytne :E ale proszę o spojrzenie z punktu widzenia "tego z góry winnego".
      Jako dowód przewrotności racji przytoczę:

      Art napisał(a):

      To równie dobrze mógłbyś pisać, że każdemu komu zdubluje się flota należą się gratulacje, bo mu się pofarciło. Ale to przecież nie jest fair.
      Winą gracza jest skorzystanie z błędu, który powstał z winy programistów. Wystosowałem odpowiednią prośbę i jeśli ktoś się do niej nie zastosuje, to może liczyć się z konsekwencjami.

      TOP1 ACS Z U20
      Flota sie zdublowała podczas bitwy, bug? chyba nie bo nikt sie nie zająknął zeby to naprawić. Surowce najlepiej odesłać na planete GO - standardowa procedura po co sobie głowe zawracać...
      Prośby? A w czym Twoja prośba jest lepsza od wtedy naszej prośby? Bo bana mi wlepisz za to ze spieprzyliście- tak jesteś częścią GF- proces który był przygotowywany od hoho i każda potrzebna aktualizacja była przesuwana w celu poprawy czegoś tam przy UF.

      Gully napisał(a):

      Ci co zdjęli urlopy i jedyne co robili to coś tam pofarmili czy zrobili FSy to może być darowane, ewentualnie załątwione w sposób ugodowy jeśli coś zmieniło stan rzeczy na uni docelowym.

      O dziękuję łaskawco! Dla mnie 1mln surowców to nic, dla kogoś to wszystko, zalezy do czego i gdzie Ci są potrzebne. Karamy fakt popełnienia "przestępstwa" czy patrzymy kto ukradł więcej? Jak wynagrodzisz mi nockę skanowania i klikania z pzta konta którego miało nie być?, przeciez jakbym go złomował to dostałbym bana na push a sura w przepaść! Moja wina?

      lucky666 napisał(a):

      Pewne jest tylko jedno - odkrecenie calego tego balaganu zajmnie Wam bardzo duzo czasu i nerwow.

      Mylisz się, oni to zrobią schematycznie, a nerwy to stracą tylko gracze.

      Jedyne z czym mi się teraz GF kojarzy :ocb:
    • to moze jeszcze takie pytanie bo bajzel macie nieziemski :P

      rozumiem ze moge dla wlasnej zabawy bedac dalej na urlopie (na starym uni) sprzedac dla beki cala obrone i stateczki u handlarza..? pokasowac planetki ba nawet zaznzaczyc konto do usuniecia ... ?? jak domniemam taki czyn nie ma wplywu na dalsza gre..? a wszystko co skopiowane to juz "święte" ?
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu
    • Art, to co się wczoraj stało to jakiś żart, który o mało co nie kosztował mnie floty, na szczęście laptop mi padł zanim porobiłem fsy z dexem z moonów, więc zaglądałem co jakiś czas z komórki, w przeciwnym razie nie wszedłbym tam cały dzień i co bym zobaczył wieczorem? Ciekawe czy GF chciałoby się wgrywać backupa na moje konto, a nawet jeśli to raczej nie zabraliby zysku agresorom. Do tego moi juz niegrający sojusznicy nie zdążyli zabudować mi układów, przez co musiałem włączyć urlop i będę musiał wydać 480k anty, że nie wspomnę że nie zrobiłem pamiątkowych screenów.

      Czyli świetnie, nie dość że u mniej w sojuszu spadli z 40 na 600 miejsca, nowi przeciwnicy dostali darmowe relokacje a ja odwrotnie, to do tego mają też darmowe bonusy w postaci dodatkowych surowców, bo nie wierzę że uda wam się wszystkie wałki wyłapać, skoro nad zwykłym zgloszeniem puszów i botów często pracujecie miesiąc, no niestety braki w kadrach robią swoje i mimo chęci będą pewnie przeoczenia + jeszcze wątpliwości na korzyść oskarżonego itp...

      Ogólnie wiem że to raczej wina programistów GF ale wypadałoby, np wgrać odpowiednie backupy wszystkim i jeszcze raz przenieść konta.

      Aha skoro już tu się udzielasz, to nie wysłałbyś zapytania do GF w sprawie większego % złomu na wasacie? No chociaż ankietę byśmy prosili na dobry początek i nie żądamy nie wiadomo ile, 40% wystarczy, a 50 byłaby bajka.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez CzarnyPan ().

    • Przed jakimkolwiek wdrożeniem nowej wersji oprogramowania powinno się ją przetestować pod każdym możliwym kątem w takich samych bądź możliwie podobnych warunkach.

      Błąd programistów? Tak, owszem, lecz GF to spora firma więc chyba ma zespół kompetentnych testerów? Testerzy powinni wychwycić taką sytuację, hmmm? Nie szukam winnego, po prostu jakiś trybik wypadł w mechaniźmie firmy,

      Nie należy przerzucać teraz winy na graczy Panie Art, to nie jest jednostkowy przypadek, także rozpatrywanie indywidualnie spraw i karanie graczy (w mniejszym czy większym stopniu) za korzyść jaką im sprezentowaliście jest nie na miejscu i tylko świadczy o podejściu GF do tak ciężkich błędów ;)
    • a ja mam inne pytanie do Arta

      Nie neguję decyzji o posadzeniu na pręgierzu, tych, co wykorzystali błąd w grze, ale DLACZEGO najpierw wlepiacie bany 2 osobom, TYLKO 2 OSOBOM, po czym bezczelnie piszecie, że miała być to przestroga dla osób, które również postąpiły tak, a nie inaczej. Dalej - dlaczego w takim razie, skoro inne osoby mają szanse odesłać surowce i nie zawisnąć, to jakim cudem i prawem trzymacie TYLKO 2 osoby za to na pręgierzu.? Albo rzucacie wszystkich, albo wcale. Śmieszne jest dla mnie to, że jednaj osobie - do której te surowce doleciały macie zamiar ściągać bana, chwile po zabraniu z konta surowców, a osobie, która wysłała te surowce, mówię tutaj o graczu Greedyboy bana nie ściągniecie i powisi 3 tyg. ? Kpina, kpina i jeszcze raz kpina.
      Powtarzam - nie mówię , że zrobili dobrze, czy są bez winy, ale jak macie wieszać za karę na pręgierzu TO ALBO WSZYSTKICH, ALBO NIKOGO ...
      Dlaczego łatka ma iść tylko za jedną osobą, jak pewnie 1/4 unii postąpiła tak samo...
      :saint: PB SOLO - 34.686,14% <3 PB ACS - 208.312,53% :saint:



      uni Wezn, Xanthus
      <3

      <3 Zasady Gry // Kontakt z Operatorami Gry // IRC #ogame.pl <3
      <3 <3 <3

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez jufcia ().

    • Ja mam pytanie odnośnie eventu PZ z antymaterii, jak było na X i innych uniwersach ma to miejsce teraz - PZ z anty co 40 układów.

      Czy to kolejny błąd z okazji UF, że na Wasacie są co 150 układów? Co daje 27 pz na całe uni.

      Chociaż podejrzewam, że znam odpowiedź, z okazji fuzji mamy sami [ciach] hajs na anty do relokacji planet...

      Takiego wała..
      Moderator Indestructible:
      Upominam za wulgaryzmy.

      S&D Xalynth - Niszczyciel Moonów: 38
      Top1 śpiąca lama Xalynth - 69k %
      PB 108066,73%

      Orły latają samotnie, a barany chodzą stadami.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Jose Arcadio Morales ().

    • mam pytanie dostalem 5 darmowych przenosin i na 68 i na nekar ale wszystkie planety mam na obu uniach w 4 gali jak rozbudowywalem konta staralem sie tak wybierac gale bym mogl grac jak na najwiekszym obszarze i co mi po 5 przenosinach a 7 planet pozostanie w jednej gali ? dlaczego nie zostalo dane , skoro system nie zachowal choc gali bym mogl sobie sam przeniesc te kolonie? rozumiem ze mam kupic anty bym mial kolonie tak rozlokowane jak przed przenosinami?
    • UF zamieszało z planetami, wcześniejsze wyłączanie urlopów, błędy spowodowały że przeniesione zostały planety na urlopach i teraz zamieszało w pozycjach planet, a ci którzy chcą to zmienić musza wydać kasse na anty. biznes się kręci. A oto magicznym sposobem pojawiła się promocja na kupno anty i obnizony koszt relokacji ładny przypadczek - przypałeczek i ot co. " title=";>">
      " Trzeba marzyć tak jak by się żyło wiecznie, a żyć tak jak by się miało umrzeć dzisiaj. "


      Uni 21
      Badania TOP 1
    • Strasznie narzekacie. Co z tego, że najpierw zostały przeniesione konta z urlopem? Mimo tego, następnego dnia jak mnie przenosiło to dostałem identyczne kordy poza dwoma planetami w 1g, które przesunęło o 3 i o 4 układy w bok.
      Jak ktoś wybierał uni po kilku tygodniach to nic dziwnego, że powywalało gdzieś daleko. Niektóre osoby, co wybrały uni później przeniosło z 1g do 5g.
      A pamiętam, że jeszcze następnego dnia cały czas było zajętych max 500 miejsc na uniach


      195 ST - 437 393,32%


      "Jeśli spadać, to z wysokiego konia"
    • Gully napisał(a):

      Co z tego, że najpierw zostały przeniesione konta z urlopem?

      Ale to jest nie ważne bo wcześniejsze przeniesienie urlopowiczów zakłóciło cały proces. Ja wybierałem jako jeden z pierwszych i co z tego jak gość, który miał urlop i wybrał na drugi dzień zajął moje pozycje, teraz mając w układzie jedną planetę a nie dwie muszę ją przenieść za anty. :ocb: taki trik
      " Trzeba marzyć tak jak by się żyło wiecznie, a żyć tak jak by się miało umrzeć dzisiaj. "


      Uni 21
      Badania TOP 1

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez hiper333 ().

    • @Gully kliknęłam dosłownie 2-3 minuty po starcie przeniesienie a mnie fatalnie przerzuciło tylko w 1 galaktyce, że falanga mi się pokrywa w dużym stopniu, mam jedno przeniesienie, za zmianę o 40 układów, ale w stosunku do niej inna została przeniesiona o 13 układów bliżej i to dość mocno komplikuje sprawę, jednym przeniesieniem nie mam szans tego naprawić, a nie zamierzam marnować kasy na anty, jestem rozczarowana trochę, choć reszta kordów została bez zmian, ale uważam, że zasady otrzymywania przeniesienia powinny być trochę inne, bo słyszałam już o różnych przypadkach przyznawania pozycji
    • Witam, przepraszam, że się wtrącę z pytanie tak trochę nie na temat, ale nie chcę nowego wątku zakładać.
      Czy przenosząc planetę z pozycji nr 7 na pozycję nr np 14, to wtedy będę miała tyle samo pól czy mi się jakoś zmniejszą? Wiem, może głupie pytanie, ale nigdy tego nie próbowałam. Wiem, że temperatura się zmienia, ale co z polami?
      Legionistka
      Caryca Marcysia I





    • Czyżby kolejny bug? 0 informacji ze strony teamu :E ... nie wiem czy wykorzystywać te dane mi dzisiaj relokacje i dawać pożywkę tym super uczciwym czy czekać na odważniejszego?
      Oczywiście pytanie retoryczne mam w nosie tych wyżej wspomnianych.
      Po raz kolejny Gameforge dzięki! :brawo:
      Naprawdę podoba mi się ta fuzja


      e:
      Event ze z zmniejszeniem kosztów relokacji planety przed "podarowaniem" dodatkowych relokacji- mistrzostwo świata :D Bez żadnej spiny i kpiny, szczerze doceniam przebiegłość <szacun>

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez lesnik ().