Porozmawiajmy na temat UniFusion

    • Jeżeli już w ten sposób chcieliście kombinować,to uni docelowym powinna być K a nie O
      Orion jest młodszy,słabszy i ewentualne przejście kilku graczy z Orionowej topki na N aż tak bardzo nie zaburzyło by równowagi na uni
    • dobrze, że te miejsca przynajmniej załatwił. dzięki Art ;]


      co do reszty problemów/wspominanych niedociągnięć;
      -teraz już zapewne nic się nie zmieni* (tragedii nie będzie) jednak na przyszłość - czy tak wysoce problemowe byłoby założenie odpowiedniej ankiety/tematu, zebrania wypowiedzi/sugestii/etc dotyczących metod na łączenie PRZED ustaleniem zasady UF i dopiero działanie ze strony GF? kto zna lepiej statystyki/parametry uni jak nie jego gracze?
      jakże byłoby to piękne. i nikt by nie truł dupy Artowi i spółce, żeby coś działali bo robią fuzję tak wysoce niedociągniętą, że sporej części się grać odechciewa.
      no chyba, że taki jest cel- stopniowo wyludnić i zamknąć ogame

      *jakże proste rozwiązanie zasugerowano wyżej- docelowa K zamiast O i już ewentualna dysproporcja na N mniejsza o kilkanaście mln pkt

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez luohan ().

    • Jestem świadomy przepaści punktowej i problemów jakie niosą ze sobą próby dorzucenia K do N czy nawet O.
      Muszę przyznać, że gdy ujrzałem kolejną fazę migracyjną byłem przeszczęśliwy. Mając w pamięci migracje raz na pół roku, to co teraz się stało było po prostu krokiem na przód.
      Rozumiem, że sensowniej byłoby rozbić tą fazę na dwie osobne, jednak doszło by do tego, że musielibyśmy wybierać który zestaw najpierw (bo jak rozmawiałem, kolejny zestaw w tej samej fazie chyba by nie przeszedł).

      Zostało to zaplanowane odgórnie, a ja mogę jedynie robić co się da, aby było to do przyjęcia :x
      Niemniej jednak przepraszam za taką konfigurację, zapewne gdyby udało się to rozbić, to wszyscy byliby zadowoleni.

      Community Manager
    • spoko szefie, pomarudzić jednak trochę trzeba, bo inaczej nic się nie zmieni w przyszłości. tak pozostaje mieć nadzieje, że wezmą pod uwagę, o ile conieco przekażesz ;)


      a tak swoją drogą, z czystej ciekawości, istnieje jakiś ranking GF prowadzonych projektów- co jest na dnie ich uwagi/budżetu, a w co teraz szczególnie pompują kasę i rozwijają? przeglądarkowe jedną nogą w grobie czy wydaje mi się? ;)
    • Art szczerze?
      Juz lepiej byloby sie wstrzymac z ta faza Kasio Leo Mizar Nekkar Orion, niz robic to co teraz jest... nawet jak przejdzie 10-20-30 osob z kasio ktore chce pograc na uni x1 to i tak strasznie zaburzy caly ład bo my gracze uni x1 nie jestesmy w stanie nadgonic tego co dala im gra przez jakis tam okres na uni x2

      [665] Mniejsze Zło

      uni 13: OFF top xx
      uni 31: OFF top 10
      uni Mizar: ON top 3

    • "Mając w pamięci migracje raz na pół roku, to co teraz się stało było po prostu krokiem na przód.

      Ja raczej odbieram to w taki sposób, że gra podupada i gf ratuje się jak może łącząc uni, dzięki temu zyskując na kasie i otwiera nowe uni z czego też ma kupe forsy.
    • mam pytanie czy bedą darmowe relokacje planet jak w poprzednich UF?
      Nie wolno się bać. Strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niechaj przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, obrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.
    • Smieszna ta migracja. Stracicie mase kase bo z tego co się gada z ludzmi na Nekkar to sporo osób kończy grę po fuzji bo to nie ma sensu.
      Grać od początku żeby być top 1-3 na Nekkar i stracić wszystko przez takich [ciach] GO, którzy nie potrafią nawet pomyśleć logicznie.
      No tak, całe życie przed monitorem i idzie im w beret.

      Gratuluję

      Moderator Indestructible:
      Zgodnie z Regulaminem Forum pseudocenzurowanie (w tym przypadku kropkowanie) jest zabronione. Proszę dobierać odpowiednie słowa, takie które nie będą łamać regulaminów i krzywdzić grupy/poszczególnych osób. :) Od siebie dodam, że na łączenie GO Ogame.PL nie mają akurat wpływu.
      My name is Joma...

      ... KinG JomA 8-)

      Hanshew napisał :
      "ale to co zrobił Joma przerosło największych krętaczy tego uni..."
    • Mari
      "Wszędzie tak jest nie ma co narzekać.
      Jak na u1 wchodziły fuzje to też ludzie pospadali nawet o 500 pozycji w dół bo ktoś inny miał więcej punktów."

      Chyba nie ogarniasz problemu. xD
      Jest różnica gdy łączą uni o podobnym rozkładzie punktowym (Czyli takim gdzie poszczególne top mają podobne punkty różniące się między sobą o powiedzmy +/- 10% punktów, tak jak teraz np u1 i u68: top10 50.982.526-46.389.981, top50: 33.506.082-34.251.390, top100: 26.146.017-28.434.444. Raz jest lepsze u1, raz u68 ale ogólnie idą blisko siebie.) a łączeniem gdzie rozkład sporo się różni. (Czyli takim gdzie poszczególne top mają duże różnice punktów. Różnica przytaczanego łączenia uK-uN: top1: 71.229.728-12.528.996 , top10: 34.538.668-7.787.956, top50: 15.946.025-3.747.796, top100: 9.430.885-2.413.048.)
      Dlaczego jest różnica? A no dlatego że łącząc podobne uni osoby mające podobne punkty spadają o tyle samo top - jest to sprawiedliwe, na u67 trochę marudzili ale nikt nie czuł się oszukany. Tutaj jak widzisz osoba z top66 na jedym uni spadnie o 0 pozycji na drugim uni spadnie o 200 - jeżeli wszystkie osoby przejdą na uni N. Dlatego nie dziwię że może się to nie podobać. Pewnie też by mi się nie podobało jakby u67 nagle połączyli np z uD. ;)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • Sporo osob wyraza tutaj swoje niezadowolenie zwiazane z tym felernym uF ale jakos administracja glosu nie chce zabrac...
      Art czy istnieje jeszcze jakas szansa na zmiany w tej migracji? sam widzisz przeciez ze to bedzie strasznie krzywdzace łączenie bo do tej pory nie bylo czegos takiego jak laczenie uni x2 z uni x1

      Nie robcie z nas krolikow doswiadczalnych

      [665] Mniejsze Zło

      uni 13: OFF top xx
      uni 31: OFF top 10
      uni Mizar: ON top 3

    • STOP STOP STOP !!!
      Już nie można słuchać waszych lamentów, rzygać się chcę przez te wasze posty tamto nie pasuje to nie pasuje !!
      Też spadnę pewnie sporo miejsc w dół, ale nie płaczę z tego powodu, bo skoro przyjdą nawet gracze z uni x2 czy to flotowcy czy ekowcy to znaczy więcej farm bez różnicy mi czy będzie miał 50kk pkt czy 1kk pkt :D
      A może być tak że ja zostanę farmą, ale w dupie to mam bo to tylko gra !!!
      Nie ma nic ważniejszego na tym świecie niż lojalność i miłość, poza lojalnością i miłością miedzy zbirami
    • Zgadzam się z przedmówcą.
      Jęczycie wszyscy jak dziewice przed ... :)
      Widać, że przejmujecie się tylko pozycją w rankingu.
      UF jest aby ożywić grę bo u nas więcej jest pushówek niż aktywnych graczy.
      Mając acsa nie jest ciężko zdjąć flotę dwukrotnie większą kilkoma mniejszymi.
      Żaden flociarz nie powinien być zawiedziony z UF, a górnik cóż nie ma różnicy czy na niego poluje flota 10kk czy 20kk
    • Guzik mnie obchodzi pozycja w rankingu ale obchodzi mnie, ze ciężko pracowałem na to co mam a przyjda ludzie którzy musieli robić 2x mniej a mają 2x więcej !
      My name is Joma...

      ... KinG JomA 8-)

      Hanshew napisał :
      "ale to co zrobił Joma przerosło największych krętaczy tego uni..."
    • KinG JomA napisał(a):

      Guzik mnie obchodzi pozycja w rankingu ale obchodzi mnie, ze ciężko pracowałem na to co mam a przyjda ludzie którzy musieli robić 2x mniej a mają 2x więcej !

      widać, że kolega nie ma pojęcia o grze na speedzie. na x2 muszę wykonać dużo więcej roboty niż niejeden powolniak, by stracić moich trampków, by zwozić surowce 2x częściej itp. ale za nic w świecie nie wróciłbym na normalne uni!
    • LoleXXX kolejny wielki znawca xD Ja grałem na x5 i nie zwoziłem 5 razy częściej surowców, bo raz dziennie starczyło :)
      Nie ma różnicy jaki speed na każdym trzeba się napracować tak samo tylko jest różnica w szybkości rozwoju konta.
      Nie ma nic ważniejszego na tym świecie niż lojalność i miłość, poza lojalnością i miłością miedzy zbirami

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez SaTuK91 ().

    • Jeżeli ktoś myśli, że na speedzie większym jest mniej pracy to jest w błędzie no chyba, że chodzi o top200 ;)
      Wszystko trzeba robić częściej, spędzać więcej czasu na koncie.
      x1 a x2 = 2 kronie szybciej produkują się surowce, ale sąsiad też do Ciebie leci 2krotnie szybciej więc jakieś 4 krotnie większa szansa stracenia tego co masz.
      Na większym speedzie można dostać czapę siedząc przy kompie bo sąsiad leci do mnie nawet w 12 minut. Nigdy bym nie poszedł na x5 tam trzeba robić fsa idąc na klopa.

      Mam na koncie x1 oraz x2 tyle samo punktów eko. Na x1 mogę się logować raz na 12dni, na x2 co 2 max 3 dni musi być surka zwieziona.
      Więc 12 do 3 dni fakt punkty szybciej lecą ale dużo więcej pracy wkładasz im szybsze uni.

      Taki mały przykład przyrostu topowych flociarzy ale nie top1:
      +24kkk w rok na kassio ogniter.org/pl/195/statistics/1/0/year/105553
      + 23kkk w rok na x1 u67 (pomijając ostatniego strzała) ogniter.org/pl/206/statistics/1/0/year/101764
      można mieć przyrost na x1 jak na x2 można tylko trzeba chcieć i spędzić więcej czasu przed kompem.

      Wszystkie dywagacje na temat UF są bezsensowne gdyż już nie zmieni się decyzji GFa.
      Poszkodowani mogli byśmy się czuć gdyby nas wrzucili z fornaxem ]:-D

      ps krzyczycie, a nikt nie ma nawet informacji czy ktoś z kasio idzie na nekara :bicz1:
    • SaTuK91 napisał(a):

      LoleXXX kolejny wielki znawca xD Ja grałem na x5 i nie zwoziłem 5 razy częściej surowców, bo raz dziennie starczyło :)
      Nie ma różnicy jaki speed na każdym trzeba się napracować tak samo tylko jest różnica w szybkości rozwoju konta.

      chłopcze, czy ja gdzieś napisałem, że na x2 zwożę surkę dwa razy dziennie?
      wręcz przeciwnie, raz na dwa dni. na zwykłym speedzie mógłbym robić to raz na 4 dni, więc wykonywałbym mniej roboty? nie wierzysz? policz na kalkulatorze :P


      ps. napisałeś, że grałeś na x5. sprawdziłem. grałeś. i nieźle zlamiłeś :P
    • Wstyd , panowie i panie. Ludzie np tacy z Sirius już doczekać się nie mogą UF. Wy dostaliscie swoją szanse i narzekacie. [ciach] Jak jestes pro to z top 500 wejdziesz w kilka miesiecy w top 100 bo bedzie sporo innych aktywnych graczy bedziesz mogl znowu farmic ile wlezie. Nowe cele do z orania. Ja zostalem rok temu z orany dwa razy w wakacje spadlem do top 400-500 teraz jestem 42 za kilka miesiecy będę top 30. Chciałbym UF by spać do top 200-300 by znowu móc konkurować.

      Antymateria strasznie osłabiła graczy widać to po postach wyzej [ciach]

      Moderator Indestructible:
      Po to jest ten temat - aby kazdy mógł wyrazić swoje zdanie. Proszę bez obrażania innych. A o bana, to ja mogę wnioskować. :P
    • UniiFusion

      witam mam pytanie odnośnie UF Fornax z electrą gdzie docelowym unii stanie się elka.

      Gram na docelowym unii Elecktra moje koordy to np 1;100;5 i właśnie czytałem gdzieś że system zastosuje prawo ,,kto pierwszy ten lepszy''

      Czyli ja na tych koordach byłem pierwszy to znaczy że szansa będzie największa na te same koordy?

      :love: ZBOCZKI :love:
    • Wszystko trzeba robić częściej, spędzać więcej czasu na koncie.
      x1 a x2 = 2 kronie szybciej produkują się surowce, ale sąsiad też do Ciebie leci 2krotnie szybciej więc jakieś 4 krotnie większa szansa stracenia tego co masz.

      Ale pierdoły piszesz kolego. To, że surowce produkują się 2 razy szybciej to akurat dla Ciebie plus, 2 razy szybciej postawisz obronę, która zniechęci atakiera, i wszystko się znosi. Wiadomą kwestią jest, że na szybszym uni gdzie surowce się szybciej wydobywają musisz mieć więcej obrony, ale tej obrony właśnie dzięki temu ze uni jest szybsze będziesz miał więcej. Na wybudowanie skutecznej (wiadomo,że nie będą równe) obrony będziesz potrzebował tyle samo czasu na x1 jak i x5. Oczywiście mam na myśli tutaj grę eko, bo flota to inna bajka

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Barbara ().

    • Nie wiem skąd lament i płacz - top to jest tylko top, jak w każdej grze - ktoś jest lepszy, a ktoś gorszy. Mi osobiście nie robi różnicy czy na Nekkarze po UF będę 118, 218 czy 318 w statach. I tak będę grał swoje. A speedowcy, jeśli nie grali na normalnym, będą mieli problem na początku właśnie z szybkością ]:-D
      I tu węszę szansę na jakieś fajne złomowanie :D
      Ja nie mogę się doczekać :>

      UNI 69 - OFF
      UNI NEKKAR, UNI ERIDANUS - ON
      PB: 2212,36%
    • Gdyby nie pomysł z dorzucenie kassio wyglądało by to całkiem fajnie a tak przepaść jest ogromna top 10 całe jest z kassio a pierwsze konto które nie jest z kassio ma prawie 3x mniej punktów nie mówiąz już w punktach flot:) decyzja jest jaka jest duża część pewnie będzie bawić się dalej dla wielu to trochę zniszczenie kilkuletniej pracy i pewnie też dość znaczna część zakończy gre:)

      PS z ciekawostek TOP 1 z nekkar teraz był by spokojnie TOP 1 na uni 69 na uni 68 był by top 5 na uni 1 TOP 7 tamci wystartowali kilka lat przed nami i chyba już rozsądniej było by kassio dorzucić do jakiegoś ze starych uni niż do nekkar

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez sabak ().

    • Pewnie zaraz rzuci się na mnie, gromada ludzi zachwyconych tym uF, ale co tam, napiszę, co tym myślę.

      Otóż.



      Kurczę, nie pozostaje chyba nic innego, jak wziąć urlop i dogłębnie przemyśleć sens dalszej gry. Tylko proszę nie pisać dyrdymałów, że gra się dla funu, że top nie ma znaczenia i tym podobnych banialuków.

      Nie mam zwyczaju wymiękać z powodu UF, nie dawno mieliśmy UF Hydra - Io - Jupiter i nie brałem ani jednego dnia urlopu, ale tam nie było tak kosmicznych różnic, jak tutaj.

      Nekkar jest teraz zupełnie innym uni. Nie zachowano jakichkolwiek proporcji w sile kont, zdeptano kilkuletnią pracę wielu graczy, którzy tworzyli społeczność tego uniwersum. Z całym szacunkiem dla Kolegów z Kassio, ale rywalizacja z Wami nie żadnego sensu - jesteście jak z innego wymiaru. To jest, jakby się "kopać z koniem".

      Prawdopodobnie niedługo Nekkar znowu będzie liczyć tylu graczy, co przed UF, bo po co rywalizować, kiedy nie ma jak?

      Na nowe uni też nie bardzo jest się po co wybierać, skoro za kilka lat może się zdarzyć to, co teraz. Może czas poszukać innej gierki mmo?

      Czy o to chodziło panom z GF?