Porozmawiajmy na temat UniFusion

    • Pomysł łączenia u60, u50 i Draco jak najbardziej pasuje, o ile zaraz po połączeniu WIP'y nie zaczną kont kupować i bawić się w pushe... >_> >_> >_>

      Super Moderator Cezarcfc:
      Temat jest do dyskusji o łączeniu proszę nie prowokować i nie sprowadzać go na inne tematy.
    • Ciężko będzie zorganizować unifusion literkowych uni ze względu na bardzo różne konfiguracje tych uni, jednak już podczas jedynego do tej pory unifusion była możliwość przechodzenia na uni specjalne więc czemu nie, problem jedynie z nawykami graczy.

      Tak czy inaczej jeszcze raczej nie czas na unifusion, patrząc na sytuacje sprzed łączenia uni będą musiały o wiele bardziej wymrzeć żeby nastąpiło kolejne, przynajmniej jest już gotowe narzędzie do migracji :)
      Sojusz AVALON od roku 2005
    • Samo unifusion może się odbyć w kilku fazach, a wiec zaczną pewnie od najstarszych uni a skończą na tych nowszych - tym samym do tego czasu na tych uniach które będą w późniejszych fazach dużo się może zmienić. A najbardziej to będzie widoczne na speeduni gdzie szybkość x5 odgrywa znaczącą rolę
      EX-GO Unii: 58, 59, 60, 66, Nekar, Quantum

      23.12.2012 - TOP 10 ACS Uni Andromeda 4923,03%

      Andromeda ON
      - SOLO - 8
      - ACS - 8
      Uni 32 OFF

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez jucek ().

    • mi tam pasuje, łączenie u50, 60 i draco, a tym uniwersom którym nie pasuje ich docelowe miejsce, dajcie jeszcze czas na namysł z rok dwa, jeśli nadal się nie zdecydują to można będzie zamknąć uniwerek, 100 graczy to nie aż tak dużo do kasacji :D skoro będą tak zdesperowani by grac w kilku na uni to założą sobie nowe konta gdzieś indziej- luzik arbuzik :)
      ST- 88368% 8-)
    • no jesli chodzi o hydre io i jupitera to bedzie ciekawie :) ja z top 6 spadlbym na okolo top 28 ale z perspektywa na top 10 w niedlugim czasie wiec bez tragedii. jedyna dysproporcja to u topow 1 tych trzech uni 24 kk pkt 14 kk pkt i 10 prawie kk pkt.
    • A kassio powinni połączyć z Io z Fallenem byśmy się ucieszyli :E Bez acsa, predkość x2 i jazda!

      Bezsens kassiopei łączyć z Leo, zero rywalizacji bo z kim tu rywalizować jak ludzie mają po 3kk pkt flot..


      pis jol,
      SOLO - 839977.41%
      ACS - 351347,16%


      uEuropa - 4 501 895,59% = 332 ST
      uWasat - 694384.77% = 61 ST
      uOrion - 450861.08% = 227 ST
      uKassio - 436333.77% = 228 ST

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Fabiano ().

    • a ktos sie w ogole orientuje czy to jest tylko jalowa dysputa czy takie uni fusion literkowych by mialo miejsce w niedlugim czasie zalozmy za pol roku. bo w pewnym sensie trzeba sobie patrzac na inne uniwersa z ktorym bedziem sie laczyc trzeba tez troszke dostosowac swoje konto. bo jesli ktos ma flote top 11 a po laczeniu top 30 a nawet jakbym mial i top 3 flote na swoim uni to po laczeniu top 15 zalozmy to warto powiekszyc eko jesli jest juz duze anizeli wielce flote skoro ona tak czy siak pozniej bedzie miala male znaczenie.
    • Art napisał(a):

      Plan mamy ambitny, ale nie wiem czy zostanie przyjęty:
      A,B,C,G => normal target: G

      mi, jako graczowi andromedy, jak najbardziej pasuje i jednoczesnie przylaczam sie do prosby Solenzo, by sformułować jakiś przybliżony czas takiego uf, bo warto się przygotować :D

      freelove napisał(a):

      jestem graczem Mizar, ale rowniez bylbym za tym by Leo było z nami po migracji, bo jest to roznica kilku miesiecy, wiec wyrownany poziom bedzie, bo na speed x1 wiekszosc osob buduje skład pc+lm+krk
      gdzie na speed x2 kassio ludzie robia niszczary i gsy, wiec czołówka flociarzy z Leo spadnie z topowych miejsc, a na dodatek ich floty będą łakomym kąskiem dla tych z kassio.

      nie moje uni, więc temat mnie bezpośrednio nie dotyczy, ale uważam, że freelove ma tu całkowitą rację
      u68 [COMA] Ursa -> Wasat [GEN]

      Sygnatura by Indestructible

      "z nikim się nie ścigam, dlatego prowadzę..."
    • ==Webber== napisał(a):

      Art, Leo do Kasiopei? Przecież top1 z Leo będzie top80... trochę przegięcie, ja będąc top5 nie będę nawet w pierwszej setce. Wydaje mi się, że to zbyt duże różnice.

      Edit: Wydaje mi się, że Nekkar, Mizar i Leo powinny być w trójkę. Ewentualnie młodszy Nekkar może zmieści się na Pegasusa? No nie wiem, cokolwiek byleby nie połączenie tak mocno rozwiniętego uni z półtorarocznym uLeo... :(


      Hmmm Nekkar a Leo??
      Różnica 1,5 roku?

      Top 1 uni nekkar ok 4k puszek porównanie Leo,,, zero wiary w takie uni... kasacje???
      I co z moją skromną flotką lotnicy codziennie x3???

      Nie widze takiej zmiany max pół roku między uni niech się biją po 2 uniwersa a później następne fuzje da to możliwość dobicia flot, eko do następnych fuzji...
      Osobiście zero konkurencji dla uni Mizar a Nekkar będzie gnojony...

      Pffff...
      Powodzenia
      Chyba już teraz zamienie top 130 uni Nekkar top 25 flot na konto na Leo
    • Cosa Nostra* napisał(a):

      ==Webber== napisał(a):

      Art, Leo do Kasiopei? Przecież top1 z Leo będzie top80... trochę przegięcie, ja będąc top5 nie będę nawet w pierwszej setce. Wydaje mi się, że to zbyt duże różnice.

      Edit: Wydaje mi się, że Nekkar, Mizar i Leo powinny być w trójkę. Ewentualnie młodszy Nekkar może zmieści się na Pegasusa? No nie wiem, cokolwiek byleby nie połączenie tak mocno rozwiniętego uni z półtorarocznym uLeo... :(


      Hmmm Nekkar a Leo??
      Różnica 1,5 roku?

      Top 1 uni nekkar ok 4k puszek porównanie Leo,,, zero wiary w takie uni... kasacje???
      I co z moją skromną flotką lotnicy codziennie x3???

      Nie widze takiej zmiany max pół roku między uni niech się biją po 2 uniwersa a później następne fuzje da to możliwość dobicia flot, eko do następnych fuzji...
      Osobiście zero konkurencji dla uni Mizar a Nekkar będzie gnojony...

      Pffff...
      Powodzenia
      Chyba już teraz zamienie top 130 uni Nekkar top 25 flot na konto na Leo
      Co Ty palileś ?

      Uniwersum Leo
      przezArkanis
      (24.06.2011, 15:59)

      Uniwersum Mizar
      przezArkanis
      (25.10.2011, 15:45)


      Universum Nekkar (22.02.2012)
      przez Art
      (16.02.2012, 16:37)



      4miechy róźnicy między Leo a Mizar 8miesięcy różnicy między Leo a Nekkar, więc gdzie Ty tu masz 1,5 roku roznicy?
      :D freelove / Black Igor = turbo multi konto :D

      ZŁOMIARZ z ZAWODU :E :E :E
      U24
      U64
      GEMINI
      MIZAR
      NEKKAR

      ponad 200 ST

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez freelove ().

    • Strzelałem...
      ale na Nekkar miesiąc temu jeszcze top 130 był pod noobprotection
      kumam że uniwersa najbardziej rozwinięte będą zacierać rączki na przypływ celi...
      ale słabsze uniwersa, będą najbardziej gnojone pod tym względem jak patrząc po różnicach flot...

      eDYT
      I co np top 1 Leo zrobi moje konto w 3 tygodnie???
      Jedyny plus to ekonomowie z Leo ale cyba trampków muszę dobudować XD
      Niech dadzą nam z Nekkara po 1kk anty to może w jakimś stopniu mnie przekonają :D

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Cosa Nostra* ().

    • Cosa Nostra* napisał(a):

      Strzelałem...
      ale na Nekkar miesiąc temu jeszcze top 130 był pod noobprotection
      kumam że uniwersa najbardziej rozwinięte będą zacierać rączki na przypływ celi...
      ale słabsze uniwersa, będą najbardziej gnojone pod tym względem jak patrząc po różnicach flot...

      eDYT
      I co np top 1 Leo zrobi moje konto w 3 tygodnie???
      Jedyny plus to ekonomowie z Leo ale cyba trampków muszę dobudować XD
      Niech dadzą nam z Nekkara po 1kk anty to może w jakimś stopniu mnie przekonają :D

      Starczy lamo farmic planety bo pewnie top 1 bedzie sie czul pewnie, i polowac mu na start na transy na moonie z dexem, jak sie wkurzy to ogarnianie podstawek i wszystko, grasz w top 100 a zadajesz glupie pytania, nie wiem musisz miec konto od razu w top 50 na universum zeby miec jakies szanse bo u ciebie sa punkty wyznacznikiem gry a nie taktyka gry i umiejetnosci? bo narazie z tego co wiem umiesz tylko swiatlo gasic i pisac glupie pw........
    • u66juras napisał(a):

      Starczy lamo farmic planety bo pewnie top 1 bedzie sie czul pewnie, i polowac mu na start na transy na moonie z dexem, jak sie wkurzy to ogarnianie podstawek i wszystko, grasz w top 100 a zadajesz glupie pytania, nie wiem musisz miec konto od razu w top 50 na universum zeby miec jakies szanse bo u ciebie sa punkty wyznacznikiem gry a nie taktyka gry i umiejetnosci? bo narazie z tego co wiem umiesz tylko swiatlo gasic i pisac glupie pw........


      eeee...
      Szczekacz droga dedukcji słaba, wszystkie konta/floty robiłem sam i nigdy nie byłem w top 50 ;)
      Rozumiem że u ciebie każdy temat to spina...
      Spinacze O_O O_O
      Dla takich to serwery bym zamykał, albo chociaż jakiś dzienny limit logów ustawiał ;}

      Swoją drogą ok, po takiej fuzji rozmieszczenia starają pozostać się takie same jak były, nadrobić będzie szło ale porównując Nekkar gdzie staram się gonić topkę chociaż we flocie, gdzie top 1 może mieć problemy z wlotem we flote top 20-30 SOLO po łączeniu przyleci takie 10k puszek i zrobi sajgon gdzie kolwiek by się nie pojawiły??? ]:-D ]:-D ]:-D

      Może chociaż jakieś dobicie flot/EKO/badań dla graczy z serwerów niżej, bo tak to jakieś się nam Leo sprzniewierzy przeciwko Nekkar to raczej z kim złomować takich 10k puszek to nie będzie :E

      Sory za składnie ale zaspany XD

      Juras dam ci rade nie trzeba się spinać żeby cię rodzice kochali... :E
    • Co argumkentow lamo brakuje to rodziców w post trzeba wkrecic? Wiesz nie interesuja mnie historyjki w stylu ile jak robiles konta lamo. Z tego co piszesz widać że nie wiesz jak funkcjonuje ogame, a dla takich lam jak ty na pewno admini nie beda dodawac jakis bonusow nw stylu badan/.budynkow ale wiecej ci leszczyku tlumaczyl nie bede w tym poscie, bo chetnie poczytam sobie brednie ze jak gosc bedzie mial 10k puch albo wiecej to wyzlomuje universum:D A z tego jak slyszalem i czytam co piszesz musisz sie najbardziej bac unifusion bo jak przyjdą dobrzy gracze nie bedzie miejsca we flotach na takich jak ty:) A nawet to gobnienie topki na uni ci jakos nie idzie co widze po przyrostach a jedyne co umiesz roibic to lamic FSya potem sie wysmiewac ze udalo ci sie raz uciec bo agresorzy zlamili:)
      Wiesz rozumiem sobie zajarac raz na jakis czas, ale niezlym dzieciakiem trzeba byc zeby sie afiszowac w grze ze sie jara nickiem:)
      Ale co ja tam wiem, nekkar to osobne uni, zaloze sie ze ty i twoje kolezanki z PZT masowo wyrwiecie zloma po UF:)
    • Art napisał(a):

      Plan mamy ambitny, ale nie wiem czy zostanie przyjęty:

      A,B,C,G => normal target: G
      pl50, pl60, D => x2, 50% DF target: D
      H,I,J => ACS, 50% DF target J
      M,N => normal target: N
      K,L => x2,ACS target: L
      E,F => x5, 40% DF target: F

      *DF złom ze statkow.

      Jak się coś ruszy w tej kwestii, dam znać.



      mi pasuje , Art daj znac jak juz daty bedá znane ,

      SOLO 1789,43%
      ACS 2203,43%
      Moons Destroyed 10
    • juras, juras wole jarać lole niż spinać się przy grze,,,
      zmień nicka na no-life, ogame-mania albo coś w tym guście i jaraj się z kolegami przy flaszce jaki to nie jesteś [ciach], za anty, gratuluje jedynie podejścia i dystansu....
      Koniec off-topu co będzie po takim uni fusion to będzie rzuciłem jedynie pomysł jak ja to widzę aby wyrównać szanse rywalizacji (bo o to chodzi w grach)

      Pozdro...
      I bez spinek...


      //Wulgaryzm.
      //Asiaa
    • na pierwszy rzut oka sie nie miesci ale odliczając graczy na wiecznych urlopach wtedy aktywnych pozostaje chyba cos ponad 3k graczy z A,B,C,G wedlug tabelki Pani Ciap , i uni 66 by sie upchneło , wiem ze było łaczone ale warto spytac ;)

      SOLO 1789,43%
      ACS 2203,43%
      Moons Destroyed 10
    • Połączmy wszystko do kupy, dajmy speeda 10x, złom 100% ze statków i możliwość ACSa nieograniczonej liczby graczy. Zróbmy jedną wielką ustawkę, zostawmy złom w galaktyce a sami idzmy na piwo. ;)
    • Kiedy w pewnym momecie cyferkowej fazy unifusion pojawila sie mozliwosc wyboru jako docelowego speeduni (uni 50 speed x 2) bylem zaskoczony, ze GF dalo do wyboru taka opcje. Jeszcze bardziej bylem zdziwiony, ze kilkudzieciu graczy zdecydowalo sie z tej opcji skorzystac. Ale moze faktycznie tej grupie znudzila sie gra na pojedynczej predkosci.
      Teraz sytuacja jest nieco inna (a przynajmniej ze szczatkowych informacji przekazanych przez Art'a tak wyglada). Gracze jednego z uni, beda obowiazkowo musieli przeniesc sie na serwer o zwiekszonej predkosci. Nie sadzisz Art, ze to troche nie fair ? O ile roznic w "sile" laczonych uniwersow nie da sie uniknac i zawsze ktos bedzie sie czul "pokrzywdzony", o tyle zmuszanie ludzi do calkowitej zmiany systemu gry, do "uczenia" sie i ustawiania sobie wszystkiego od nowa uwazam za ....jakies nieporozumienie.
      Przy poprzednim unifusion byla mozliwosc wyboru. Moze jednak warto by i w tej fazie dac taka mozliwosc. Ot, chocby dolozyc ktores z uni cyferkowych np 66 jako alternatywe.
    • Zgadzam się z Saymon Vega, dodam jeszcze, że nie podoba mi się, że ciągle tylko dają jako uni docelowe uni cyferkowe, już jedno łączenie na u1 przeżyliśmy i wątpię, żeby to było akurat teraz konieczne skoro macie tyle uni z tak małą liczbą graczy.