Porozmawiajmy na temat UniFusion

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Proces fuzji (łączenia) to zmiany na serwerach, przenoszenie kont z serwera na serwer, wcześniej jest czas na wybór, w naszym przypadku niestety zazwyczaj "wybór". Od informacji jest minimum 25 dni na reakcję, później w ciągu paru dni konta są przenoszone. Jeśli według Ciebie początkiem fuzji jest pierwszy dzień, w którym mogę kliknąć docelowe uni, to jesteś w błędzie. I w ten błąd wprowadzasz czytających Cię użytkowników forum.

      Napisałeś:

      cokolwiek napisał(a):

      Oczywiście art wybrał drogę utajniania i info o fuzji dostaniecie na ok tydzien przed. Póki co nawet nie potwierdzają które to będą uni.
      Wybrał? Skoro wszędzie jest tak samo?

      Napisałeś to tak, jak gdyby gracze mieli mieć ok. tydzień czasu na reakcję i była to wina Arta, bo mógł zrobić inaczej. Utajnić to można coś, co zazwyczaj jest jawne, np. decyzją sądu. Informacje o działaniach Teamu nigdy jawne nie były. Czyżbyś oczekiwał od Teamu, że będą się konsultować w tej sprawie? Po co? Żeby z kilku opinii zrobiło się kilkadziesiąt + rozróba na forum?

      cokolwiek napisał(a):

      W dzisiejszych postach jedyne co napisałem to SWOJE PRYWATNE ZDANIE o terminie fuzji. Nic więcej tam nie ma - a wy doszukujecie się jakiegoś tła, innego znaczenia itp. Nie rozumiem tego i pewnie nigdy nie zrozumiem ...
      Jeśli swoje prywatne zdanie piszesz na forum, czyli platformie, gdzie można je publicznie odczytać, to nie jest to zdanie prywatne.

      Doskonale rozumiesz.

      Lwica jest boska :)
    • @buleon

      Google nie może się mylić:

      Tak wgląda odliczanie

      Sam dobrze wiesz, że każdy pisząc ile dni pozostało do jakiegoś wydarzenia ma na myśli POCZĄTEK - a nie koniec. Prosty przykład z linku - ale także np odliczając dni do urlopu podajesz wartość do PIERWSZEGO DNIA. I każdy inteligentny człowiek to rozumie. Nigdzie nie napisałem "X dni do twardej fuzji" - wtedy miałbyś rację. A teraz - nie masz.

      Co do wyboru - wybór jest zawsze.I tak - plany fuzji zostały utajnione. Utajnione, bo istnieją - a nie są znane publicznie. Podobnie jak termin utajniony odnosi się np do planów wojskowych - istnieją, osoby odpowiednie je znają, nie są znane publicznie. Jak widzisz - słowo bardzo odpowiednie w tej sytuacji. Znasz lepsze - zaproponuj. I znów - ludzie inteligentni raczej zrozumieją co miałem na myśli. (aby nie było - ja nic nie zarzucam czy to właściwa decyzja czy zła)

      A na koniec - jak widać nie rozumiesz terminu prywatne zdanie. Tak, prywatne - bo w odróżnieniu od np służbowego. Np Ruda może mieć swoje prywatne zdanie na temat X, a służbowo wypowiadając się - pisać zdanie oficjalne. I to zdanie nie musi być takie samo jak prywatne. Więc pisząc post - czasem taka osoba zaznaczy, co jest jej prywatnym zdaniem, a co służbowym.
      Ja mam tylko prywatne zdanie - i jako takie je napisałem w postach. Także w tym. I upubliczniam owe zdanie publikując post. Ale to jest ciągle moje prywatne (inaczej - osobiste) zdanie - a nie np służbowe firmy, w której pracuję.

      I na koniec - ja wiem, że ty rozumiesz co napisałem dokładnie tak jak i ja - bo jesteś jednym z bardziej ogarniętych ludzi w ogame. Tyle, że czepiasz się ukrytych znaczeń, słówek - aby mi dopiec, przyczepić się. Trudno, chcesz to tak rób, twoja sprawa. Skoro sprawia ci to przyjemność albo realizuje inne cele. Luz.
    • cokolwiek napisał(a):

      Sam dobrze wiesz, że każdy pisząc ile dni pozostało do jakiegoś wydarzenia ma na myśli POCZĄTEK - a nie koniec.
      Oczywiście, ale początek wydarzenia, a nie procesu wstępnego, który dla graczy w czasie jego trwania nie ma żadnego znaczenia.

      Twój post tej informacji nie zawiera i może wprowadzić graczy w błąd. W połączeniu z resztą treści zawartych w poście, np.: "plan musi być wykonany, bo premii na święta nie będzie", "A że nie działa i są probemy - trudno.", "7.0 w grudniu 2019 też nie działało poprawnie, a wdrożenie poszło.", "Życie, Korpo. Klient sobie poradzi." łatwo wywnioskować, że masz pejoratywny stosunek do GF i Arta (choćby nick z małej litery, gdzie u Rudej jest już poprawnie).

      cokolwiek napisał(a):

      Nigdzie nie napisałem "X dni do twardej fuzji" - wtedy miałbyś rację.
      Nie będę Cię po raz kolejny cytował. Napisałeś to tak, że można odnieść wrażenie, że gracz ma tydzień czasu na reakcję i tak, że można odnieść wrażenie, że coś, co powinno być znane graczom, nie jest znane z powodu decyzji Arta.

      cokolwiek napisał(a):

      Znasz lepsze - zaproponuj.
      Zamiast utajnione - wewnętrzne.

      cokolwiek napisał(a):

      A na koniec - jak widać nie rozumiesz terminu prywatne zdanie. Tak, prywatne - bo w odróżnieniu od np służbowego. Np Ruda może mieć swoje prywatne zdanie na temat X, a służbowo wypowiadając się - pisać zdanie oficjalne. I to zdanie nie musi być takie samo jak prywatne. Więc pisząc post - czasem taka osoba zaznaczy, co jest jej prywatnym zdaniem, a co służbowym.
      Ja mam tylko prywatne zdanie - i jako takie je napisałem w postach. Także w tym. I upubliczniam owe zdanie publikując post. Ale to jest ciągle moje prywatne (inaczej - osobiste) zdanie - a nie np służbowe firmy, w której pracuję.
      Miałoby to jakikolwiek sens, gdybyś na tym forum miał możliwość pisania swojego "służbowego" zdania. A że nie masz, to podkreślanie tego nie ma żadnego logicznego sensu, skoro zawsze piszesz prywatne zdanie.

      Żeby było zabawniej, Twoje zdanie: "W dzisiejszych postach jedyne co napisałem to SWOJE PRYWATNE ZDANIE o terminie fuzji." sugeruje wyraźnie, że w postach sprzed dnia dzisiejszego pisałeś coś, co nie jest Twoim prywatnym zdaniem :)

      cokolwiek napisał(a):

      I na koniec - ja wiem, że ty rozumiesz co napisałem dokładnie tak jak i ja - bo jesteś jednym z bardziej ogarniętych ludzi w ogame. Tyle, że czepiasz się ukrytych znaczeń, słówek - aby mi dopiec, przyczepić się. Trudno, chcesz to tak rób, twoja sprawa. Skoro sprawia ci to przyjemność albo realizuje inne cele. Luz.
      Gdybym go zrozumiał tak jak Ty, nie prowadziłbym dyskusji, bo tak, również sądzę, że UF będzie przed Bożym Narodzeniem, o ile się wyrobią w czasie, ale gdy zaczęli, będą szli do końca. Nie miałbym więc nic merytorycznego i odkrywczego do dodania.

      Twój post został jednak napisany tak, by wywrzeć na graczu następujące wrażenia:
      1) UF będzie robione szybko i po macoszemu, żeby zrealizować jakiś plan.
      2) W wyniku fuzji są błędy.
      3) Art zataja jakieś informacje przed graczami.

      Tymczasem:
      1) Jeśli nawet istnieje terminarz fuzji, to nie sądzę, że go znasz. Sam fakt dość spokojnego prowadzenia procesu, wybrania najpierw małych społeczności, później tylko części większej społeczności nie sprawia wrażenia pośpiechu.
      2) Fuzja jeszcze nie nastąpiła, a już mówisz o błędach, których jeszcze nie ma.
      3) Gracze nigdy nie mieli wpływu na uniwersa docelowe, więc nie ma żadnego zatajania, tylko wewnętrzny proces, który powinien wewnętrznym pozostać.

      Nie zamierzam nikomu dopiekać ani czepiać się, ale gdy widzę próbę manipulacji w tekście, to reaguję. Mam raczej wrażenie, że Ty chcesz koniecznie dopiec GF, Artowi czy Teamowi i tak formułujesz swoje posty, żeby czytający Cię użytkownicy mieli o nich złe zdanie. Z uwagi na to, że zazwyczaj wiesz, w jaki sposób się wysłowić, sądzę, że robisz to celowo.

      Lwica jest boska :)
    • Może jestem jakiś dziwny, ale jak dla mnie to się go czepiasz Buleon, bo ja osobiście zrozumiałem go dokładnie tak jak on pisze... a o Teamie każdy sam już sobie dawno wyrobił zdanie. Laików sugerujących się czyimś postem w tym temacie jest tu już raczej mało.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • @buleon

      Miałem cię za inteligentnego gościa - a naprawdę - godnie zastępujesz ciapkę w jej stylu pisania. Dopowiadasz sobie jakieś teorie, dopisujesz poglądy i czepiasz się pojedynczych słówek - zamiast patrzeć na sens zdania.

      Dla porządku:
      Post TaurekaGary:
      "Pisał @Art ostatnio gdy go zapytaliśmy że nie ma nawet w planach mowy o jakiejkolwiek fuzji. Więc przestańcie robić z siebie idiotów zadając co tydzień/dwa non-stop to samo pytanie. Do świąt wielkanocnych myślę, że nie warto zadawać to pytanie."

      Mój post:
      Założysz się, że fuzja będzie przed BN 2020? Ty twierdzisz, że będzie późno, ja twierdzę, że na 100% W TYM ROKU - choćby się waliło, paliło - to będzie. Korpo jak korpo - plan musi być wykonany, bo premii na święta nie będzie. A że nie działa i są probemy - trudno. 7.0 w grudniu 2019 też nie działało poprawnie, a wdrożenie poszło. Życie, Korpo. Klient sobie poradzi.

      I koniec historii. Tautek twierdzi, żę do BN nie będzie fuzji (a będzie ok WN), ja twierdze ze będzie przed BN. Tyle. Czepiasz się pojedynczych słów, wyrwanych z kontekstu zdania, dopisujesz mi nienawiść do teamu. Człowieku, ogarnij się.
      Co do pisania dzisiaj o prywatnym zdaniu dziś - proste - kilka razy zdarzyło mi się wypisywać np jako reprezentant sojuszu. Albo pisać jako reprezentant określonej grupy graczy. A dziś - moje, indywidualne zdanie. Nazwij to - zdanie jednej osoby i tylko tej osoby.

      EDIT: jeszcze co do początku fuzji - pamiętaj, że od PIERWSZEGO DNIA PROCESU FUZJI (tak, piszę wyraźnie pierwszego, nie pisze o twardej fuzji, nie piszę o ostatnim dni - zrozumiałeś? a jak nie to może przeczytaj jeszcze raz ... pierwszego) będzie możliwość fuzji. MOŻLIWOŚĆ. Nie przymus - ale możliwość - będzie. Więc a) ktoś może przylecieć na twoje uni wcześniej - korzystając z przedmiotu b) ty możesz chceć się przenieść na inne uni wcześniej - korzystając z przedmiotu c) twoi sojusznicy mogą się przenieść na inne uni wcześniej - korzystając z przedmiotu. W każdym z tych przypadków - masz fuzję OD PIERWSZEGO DNIA. Więc gracz z topki powinien być na to gotowy licząc do pierwszego dnia procesu fuzji. Ale luz - przecież NIKT, KOMPLETNIE NIKT na community PL nie skorzysta z tego - @buleon jest tego pewien i liczy tylko na twardą fuzję ...

      Więcej nie mam zamiaru pisać nic do ciebie - jak pisałem już wielokrotnie - zamiast patrzeć na sens zdania to wyrywasz słówka z kontekstu, dopisujesz im inne znaczenie i dopowiadasz do tego drugie tyle. Psychoanalityk z koziej dupy, godny następca ciapki. I tyle.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez cokolwiek ().

    • Helo

      Próbowałem sprawdzić kilka ostatnich stron tego tematu i nie udało mi się znaleźć jakiegoś linka do FAQ czy też informacji odnośnie obecnie przeprowadzanych fuzji w innych krajach. Czy coś takiego (FAQ) w ogóle gdzieś zostało opublikowane?

      Chodzi mi głównie o ew. bonusowe przenosiny na uniwersach docelowych. Jak pamiętam to przy którejś (możliwe że ostatniej jaka była w PL) fuzji nasz COMA obiecał, że każdy gracz na docelowym otrzyma 3 gratisowe przenosiny po czym okazało się, że otrzymali je jedynie ci, którzy nie posiadali żadnych innych gratisowych przenosin a którą to informację standardowo nasz team już nie przekazał (pewnie nie spytali i nie wiedzieli, ale to inna kwestia) i część graczy zostało zrobionych w balona :) . Tak się składa, że (przez bycie offline) mam jeszcze jakieś darmowe przenosiny i teraz nie wiem czy powinien je dla bezpieczeństwa wykorzystać (na wypadek jakby ponownie gratisy na docelowych były rozesłane) czy nie było takich rzeczy i jak nie mam potrzeby to mogę je sobie zostawić.

      (zakładam że U68 gdzie gram będzie docelowym jako najstarsze, bo jak się pojawi się jako źródłowe a docelowym będzie coś innego to wtedy wiadomo trzeba skorzystać i liczyć na to, że otrzymam gratisy przez zmianę układów :) )

      Dzięki

      Pozdrawiam
    • Sacharov napisał(a):

      zakładam że U68 gdzie gram będzie docelowym jako najstarsze, bo jak się pojawi się jako źródłowe a docelowym będzie coś innego to wtedy wiadomo trzeba skorzystać i liczyć na to, że otrzymam gratisy przez zmianę układów :)

      Twoje założenia są błędne. Na pewno nie będzie żadnej fuzji do u68 - bo nie będzie żadnej fuzji. Wróć do tematu w przyszłym roku marzec-kwiecień (na wiosnę).

      Pozdro
      "Znak interpunkcyjny wielokropek [...] zawsze miał wielorakie interpretacje. Może służyć jako pauza, ale też implikować niepotrzebne rzeczy.
      Postawienie kropki jest jak dla mnie zbyt obcesowe. Wielokropek to coś jakby niedopowiedzenie, stawianie go w zdaniu może faktycznie stworzyć problem.
      Cecha ludzi po 40-roku życia, którzy niosą ze sobą pewien ciężar komunikacyjny w internecie"

      Brytyjski lingwista David Crystal
    • TaurekGary napisał(a):

      Sacharov napisał(a):

      zakładam że U68 gdzie gram będzie docelowym jako najstarsze, bo jak się pojawi się jako źródłowe a docelowym będzie coś innego to wtedy wiadomo trzeba skorzystać i liczyć na to, że otrzymam gratisy przez zmianę układów :)
      Twoje założenia są błędne. Na pewno nie będzie żadnej fuzji do u68 - bo nie będzie żadnej fuzji. Wróć do tematu w przyszłym roku marzec-kwiecień (na wiosnę).

      Pozdro

      W innych krajach już ruszyło więc nie byłbym taki pewien tego braku fuzji, pytanie których uni będzie dotyczyło

      board.en.ogame.gameforge.com/i…-26-10-02-11-next-merges/

      board.en.ogame.gameforge.com/i…-10-next-round-of-merges/
      WEZN :wojna: :ow: O_O :evil:
    • Cały czas odgrzewasz tego samego kotleta - smakuje Ci on jeszcze?

      Przecież pisał Art, że nie ma nawet planów/rozmów o jakichkolwiek fuzjach na polskim ogejmie. A Ty dalej jak inni krzykacze raz za razem wklejasz jakieś lewe linki (pewnie wirusy) jakichś forum z innego kraju, gdzie ponoć fuzja już trwa. [ciach]


      Super Moderator Ruda:
      Prowokacja i pseudocenzura
      "Znak interpunkcyjny wielokropek [...] zawsze miał wielorakie interpretacje. Może służyć jako pauza, ale też implikować niepotrzebne rzeczy.
      Postawienie kropki jest jak dla mnie zbyt obcesowe. Wielokropek to coś jakby niedopowiedzenie, stawianie go w zdaniu może faktycznie stworzyć problem.
      Cecha ludzi po 40-roku życia, którzy niosą ze sobą pewien ciężar komunikacyjny w internecie"

      Brytyjski lingwista David Crystal
    • Taka uwaga odnośnie przenosin na nowe uni podczas UF, dotycząca graczy, który w swojej grze stosują metodę tymczasowego chomikowania surowców w badaniach lub budynkach.
      W momencie przeniesienia na nowe uni gra automatycznie przelicza czas rozwijanego badania/budynku wg parametrów docelowego uni. Jeżeli przenosiny są na serwer z szybszym eko lub badaniami niż uni exodus, to może się okazać, że czas pozostały do zakończenia budowy jest krótszy niż różnica w prędkości pomiędzy uniami i natychmiast po przenosinach badanie lub budynek zostanie zakończone.

      Jeżeli więc ktoś chce zachować surkę, to warto tuż przed przenosinami odświeżyć budowę/badanie, aby później nie obudzić się z ręką w przysłowiowym nocniku ;P


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • Zamiast biadolić o łączeniu można by pomyśleć o lepszej ochronie nowych słabszych graczy.
      Albo jeśli się zarejestrujesz na starym uni gdzie jest mało graczy to od razu dostajesz eko 15-12-10 i astro na 5 lvl żebyś mógł się rozwijać.
      Albo zróbmy 100 kont idlerów z dobrym eko tak aby każdy mógł podlecieć i coś zarobić.
    • Oby było na wiosnę tak, że podają takie info: za tydzień fuzja - od teraz nie ma już możliwości zakładania nowych kont na fuzyjnych serwerach, i elo.

      Wtedy banda pajaców, która będzie chciała coś ugrać/oszukać - będzie w doopie.
      "Znak interpunkcyjny wielokropek [...] zawsze miał wielorakie interpretacje. Może służyć jako pauza, ale też implikować niepotrzebne rzeczy.
      Postawienie kropki jest jak dla mnie zbyt obcesowe. Wielokropek to coś jakby niedopowiedzenie, stawianie go w zdaniu może faktycznie stworzyć problem.
      Cecha ludzi po 40-roku życia, którzy niosą ze sobą pewien ciężar komunikacyjny w internecie"

      Brytyjski lingwista David Crystal
    • Problem z cwaniakami zakładajacymi dziwne konta na uni docelowym można szybko i prosto rozwiązać. Po prostu konta z każdego łączonego uni przenieść na nowo utworzone uni exodus i tyle. Idlaki wtedy sie wysypią, fakt, ale za to rozwiąże się problem z miejscami na kolonizacje/przenosiny, a dajcie pół roku tym niewyżytym to zaraz parę kont przerobią na farmy z dobrym eko.
    • dawca punktów napisał(a):

      Problem z cwaniakami zakładajacymi dziwne konta na uni docelowym można szybko i prosto rozwiązać. Po prostu konta z każdego łączonego uni przenieść na nowo utworzone uni exodus i tyle. Idlaki wtedy sie wysypią, fakt, ale za to rozwiąże się problem z miejscami na kolonizacje/przenosiny, a dajcie pół roku tym niewyżytym to zaraz parę kont przerobią na farmy z dobrym eko.
      1. Uni exodus = uni źródłowe, które jest porzucane (przestaje istnieć). Więc popraw nazewnictwo
      2. Mylisz przyczyny. Ludzie nie zakładają kont na uni docelowym, aby robić pusherkę - do tego wystarczą im już obecne push konta (przecież one pójdą na to samo uni, co konto główne). Ludzie zakładają konta na uni docelowym, aby zająć pozycje, które mają obecnie na swoim uni - i w rezultacie dostać darmowe przenosiny. A jak nie będzie darmowych przenosin - to będą zajmować pozycje przeciwnikom (tak, aby rozbijać ich ule - i wykorzystać brak ula w pierwsze dni albo zmusić do wydania kasy na anty do przenosin). I tylko o to chodzi.
      3. Przeczytaj zasady fuzji - populacja idlaków drastycznie spadnie :D

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez cokolwiek ().

    • A ja nadal nie kumam czemu człowieki mają problemy z tymi przenosinami. Tacy wielcy stratedzy, ustawiania pozycji pod eko i zasięgi silosów, a jakby tak się przyjrzeć właśnie historiom przenosin, to gały na wierzch wypadają. Mnie się przypomina post Trucka sprzed dwóch dni, w którym imputował mi, że "przechwalam się" krociami wydawanymi na grę, kiedy on sam wywalił na swoje relokacje ładne sumy.

      Mam właśnie pomysła - zanim zaczniecie krytykować kogoś o coś, sami przyjrzyjcie się czy nie robicie tego samego.

      Dla ochłodzenia emocji (czule klepiąc po pleckach) dopowiem tylko tyle, że jak już traktujecie tą grę tak baaaaardzo serio (wnioskując po tonie wypowiedzi, bez cienia żartu), to zastanówcie się jak wiele trzeba mieć - nie kasy, tylko rozsądku, żeby optymalnie tą kasę wykorzystać. IMO przenosiny w ciągu np. 8 lat ciągłości jednego konta powinny sięgać zakresu max 2-3 relokacji/planetę. Nie chcę generalizować, ale obecnie po minionych na tym polu aktualizacjach, bez wliczania w to UF (czyli 2-4), tak to powinno wyglądać (ale co ja tam się znam -. Więc nawet jeśli ktoś traktuje grę baaaaardzo poważnie, nie jest jakiś super zamożny, a nie chce mu się uciułać parę złotych na święty spokój swojej ukochanej rozrywki na kilka kolejnych lat, to jest zwykłą januszową cebulą.

      P.s. Truck, Ty też nie traktuj tego przytyku osobiście.

      @.:czubulus:. :smiley165:

      EDIT - Powyższy post jest pozbawiony kontekstu po wykasowaniu posta kolegi wspomnianego powyżej. Tak gwoli ścisłości.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Damaon ().

    • Mordeczko:

      U68 będzie połączone z Nekkar flota x1
      a Taurus z Libra i Xantus i chyba flota x2 będzie
      "Znak interpunkcyjny wielokropek [...] zawsze miał wielorakie interpretacje. Może służyć jako pauza, ale też implikować niepotrzebne rzeczy.
      Postawienie kropki jest jak dla mnie zbyt obcesowe. Wielokropek to coś jakby niedopowiedzenie, stawianie go w zdaniu może faktycznie stworzyć problem.
      Cecha ludzi po 40-roku życia, którzy niosą ze sobą pewien ciężar komunikacyjny w internecie"

      Brytyjski lingwista David Crystal
    • Apofis napisał(a):

      skąd takie przypuszczenie, że tam będzie flota x2? jak większość tych uni to prędkość x1
      Ogame sie rozwija i przyspiesza. Wiec byloby bardzo dziwne, by Libre spowolnic do x1 na korzysc slabszych uni. Dostosowac sie w wyniku fuzji i grac dalej lub odpuscic gre i tyle.

      Dobra, z tym, ze sie rozwija moze przesadzilem :E ale na pewno przyspieszylo ostro biorac pod uwage ostatnie miesiace :)
    • Tak byloby lepiej dla ogolu. Ale zobacz po komentarzach co sie dzieje kiedy wypuszczaja nowe uni z predkoscia x1. Jest narzekanie bo znowu x1. Ludzie chca szybkich uni. Lognac, zrobic swoje na koncie i wylogowac. W erze smartfonow nikomu juz nie chce sie czekac godzinami na zwozki czy powroty reckow po ataku. Na x1 zostali jedynie starzy wyjadacze i sentymentalisci.