Porozmawiajmy na temat UniFusion

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • A ja powiem tak...

      Są trzy rodzaje uni: agresywne, spokojne i umiarkowane. Co to za problem do każdego typu zrobić po 4 różne speed+parametry i cyklicznie robić fuzję 12 uni co dwa lata (bo dodawane są co dwa miesiące). Po prostu zamiatać to co z tyłu, nie zmieniając speed+parametrów jak to miało miejsce ostatnio. Plusem byłoby to, że każdy wiedziałby co czeka, team nie musiałby robić ankiet, wszyscy byliby zadowoleni, bez zbędnych pytań i zamieszania.
    • @Art czy do tego uniwersum trafią idlaki, urlopowicze czy może oba typy? I czy jak jakiś idlak sięzaloguje to będzie mógł się przenieść? Zakładam że tak.

      Prosiłbym pamiętać że dla wielu graczy farmienie idlaków stanowi pokaźny procent dochodu. Szczególnie wyraźnie widać to na martwych uni z ładownością sond. Np. nad ranem z 1 galaktyki można mieć 200-500kk surowca w 30 minut - jeśli się ma odpowiednią liczbę sond.

      W przypadku uni które łączą się po raz 1 z pewnością liczba miejsc byłaby wystarczająca żeby pomieścić nawet idlaki i wieczne urlopy

    • Słabe idlaki powyżej 3 miesięcy bez aktywności powinny samoistnie znikać bez względu na fuzję (spam w skanowaniu (regulamin dot. anty i tak nie byłby w tym wypadku wiążący)), a z tych co mogłyby zostać, warto by było wprowadzić automatyczny kalkulator obliczający minimalną średnią poziomów eko. Na przykład 27 - coś koło tego. Niższe wypad.
    • Czyli w planach nawet fuzji nie ma, a my sobie tutaj debatujemy pfff.
      Ciekawe czemu kasujesz moje wypowiedzi modek.

      To spokojnie sobie do świąt bożego narodzenia 2021 przeczekamy iksde
      "Znak interpunkcyjny wielokropek [...] zawsze miał wielorakie interpretacje. Może służyć jako pauza, ale też implikować niepotrzebne rzeczy.
      Postawienie kropki jest jak dla mnie zbyt obcesowe. Wielokropek to coś jakby niedopowiedzenie, stawianie go w zdaniu może faktycznie stworzyć problem.
      Cecha ludzi po 40-roku życia, którzy niosą ze sobą pewien ciężar komunikacyjny w internecie"

      Brytyjski lingwista David Crystal
    • Pisał @Art ostatnio gdy go zapytaliśmy że nie ma nawet w planach mowy o jakiejkolwiek fuzji. Więc przestańcie robić z siebie idiotów zadając co tydzień/dwa non-stop to samo pytanie. Do świąt wielkanocnych myślę, że nie warto zadawać to pytanie.

      Chciałbyś jeden z drugim wiedzieć jak będą połączone poszczególne uniwersa? Dlaczego? Zapewne do kolejnych machlojek. A jeśli się mylę (co zapewne zaraz napiszesz) - to sobie przescrolluj ten temat do góry/wstecz, są tam podane propozycje innych graczy.

      Zapewne gdy Art się czegoś dowie nowego - to do 24/48h będziesz wiedział i Ty. Więcej cierpliwości ! Albo kup sobie tą popularną maść na ból dupy.
      "Znak interpunkcyjny wielokropek [...] zawsze miał wielorakie interpretacje. Może służyć jako pauza, ale też implikować niepotrzebne rzeczy.
      Postawienie kropki jest jak dla mnie zbyt obcesowe. Wielokropek to coś jakby niedopowiedzenie, stawianie go w zdaniu może faktycznie stworzyć problem.
      Cecha ludzi po 40-roku życia, którzy niosą ze sobą pewien ciężar komunikacyjny w internecie"

      Brytyjski lingwista David Crystal
    • pit napisał(a):

      @Ruda co to znaczy że ostatecznego planu fuzja nie ma?
      Macie chyba jakiś plan tylko musicje go podrasować??
      Czy bardzuej plan a nie wypalił wiec zrobmy plan b??
      Plan fuzji jest znany od kilku miesięcy tylko nikt ci go oficjalnie nie poda no bo przecież w innych krajach tak nie robili przed oficjalnym info o fuzji. Gdybyś był dobrym kolegą któregoś z operatorów to byś się dowiedział jak on wygląda a jak nie masz znajomości w teamie to twój problem :E
    • Art napisał(a):

      Radim napisał(a):

      @Art Jak wygląda wydobycie metalu i kryształu na planetach z bonusami, jeśli pozycja po fuzji ulegnie zmianie? Z dexem sprawa jest o tyle prostsza, że temperatura planety nie zmienia się. Co w momencie, jeśli moja planeta zmieni pozycje z np. 8 na 7? czy wydobycie metalu ulegnie zmniejszeniu?
      Z tego co wiem, to bonusy się uaktualniają zgodnie z nową pozycją niestety.
      A czy w przypadku przeniesienia planety na inną pozycje, będą przysługiwały darmowe przenosiny? Orientujesz się, jak to wyglądało w innych społecznościach?


      [18:44:39] <@diablica> radim :************** krolu moj jedyny :)))))))
    • @TaurekGary

      Założysz się, że fuzja będzie przed BN 2020? Ty twierdzisz, że będzie późno, ja twierdzę, że na 100% W TYM ROKU - choćby się waliło, paliło - to będzie. Korpo jak korpo - plan musi być wykonany, bo premii na święta nie będzie. A że nie działa i są probemy - trudno. 7.0 w grudniu 2019 też nie działało poprawnie, a wdrożenie poszło. Życie, Korpo. Klient sobie poradzi.

      Oczywiście art wybrał drogę utajniania i info o fuzji dostaniecie na ok tydzien przed. Póki co nawet nie potwierdzają które to będą uni. Ale ja jestem pewien, że fuzja będzie przed BN 2020, i z uni takie jak widać w DiD.
    • Ruda napisał(a):

      Nie spotkałam się z planami fuzji na innych społecznościach przed ogłoszeniem rozpoczęcia fuzji.
      Więc to nie jest do końca wybór Arta. Znów @cokolwiek tworzysz burzę w szklance wody.
      To nazwij to wyborem GF, do którego art się stosuje. Czy to dobrze, czy źle tak ukrywać - to każdy sam rozstrzyga - bo ma to plusy (mniej machlojek z kontami przez nieuczciwych) i wady (mniej czasu na przygotowania przez uczciwych). Więc trzeba wybrać i tyle. Nie ma tu co dyskutować.

      Nie zmienia to nic po mojej stronie - dalej twierdzę, że fuzja będzie przed BN 2020, uni będą jak w DiD. I tyle.

      I żadnej burzy nie robię - skoro tylko odniosłem się do słów innego gracza.
    • I am back napisał(a):

      cokolwiek napisał(a):

      Ale ja jestem pewien, że fuzja będzie przed BN 2020, i z uni takie jak widać w DiD.
      Bedzie smiechu jesli okaze sie, ze Twoja pewnoscc siebie zawiodla i zadnej fuzji przed swietami grudniowymi nie bedzie...
      Pewnie tak. I nie będę miał problemu, aby przyznać się do błędnych przekonań. Ale póki co - cóż, raczej częściej mam rację niż się mylę. I jestem przekonany, że z fuzją mam rację. Czas pokaże. Długo nie będziecie musieli czekać, aby się przekonać.
    • plan jest taki ze na bieżąco oni decyduja co i jak ... jak polski rzad i jego plan na pandemie xd
      z dnia na dzien tez sie dowiemy ze ewent coroczny rusza jutro .... a info z data serwera powinno byc miesiac wczesniej na boardzie zeby kazdy doczekac sie nie mógł (zaraz beda pytania na priv jaki ewent coroczny, jaki serwer ?)
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu
    • cokolwiek napisał(a):

      Oczywiście art wybrał drogę utajniania i info o fuzji dostaniecie na ok tydzien przed.
      Przed fuzją? Na poprzedniej stronie masz dokładne informacje. Najkrótszy termin w historii wyniósł 25 dni od informacji do fuzji, czyli realnego połączenia uniwersów. Uważam, że ponownie wprowadzasz graczy w błąd i podsycasz gniew w kierunku Teamu, bo Cię nie chcieli przyjąć... Głośno doceniasz merytoryczne posty, to super, ale pamiętaj, że treści muszą nie tylko odnieść się do tematu, ale również być prawdziwe.

      Tydzień po informacji jest nie fuzja, a początek możliwości wyboru (którego zapewne w większości nie będzie). 25 dni to okres raczej wystarczający na przygotowanie się do niej. Można sobie zająć miejsca na docelówce, można zebrać informacje o przeciwnikach itd. Nie widzę celu w podawaniu jej wcześniej publicznie - to sprowokuje wyłącznie dyskusję na temat decyzji podjętej przez Team. Dyskusję, w której każdy będzie chciał osiągnąć indywidualne cele, żeby po połączeniu stać na jak najlepszej pozycji.

      Lwica jest boska :)
    • @buleon

      Dla mnie wydaje się oczywiste, że jak napisałem o procesie trwającym dłużej niż tydzień w formie "dowiecie się na tydzien przed" - to odnosi się to DO POCZĄTKU PROCESU FUZJI na danej społeczności. I o początek chodzi - a nie koniec.
      Dodatkowo - nie rozumiem zarzutu o "podburzanie tłumu vs team" - skoro a) nigdzie nie napisałem złego słowa o teamie b) nie miałem takiego zamiaru c) odniosłem się tylko do terminu fuzji - a nie jakości pracy, wsparcia graczy itp. d) choćby z odniesienia do słowa "korpo" jasno widać, że jeżeli się odnosiłem to do GF (GF jest korpo, team - no raczej nie :P ).

      W dzisiejszych postach jedyne co napisałem to SWOJE PRYWATNE ZDANIE o terminie fuzji. Nic więcej tam nie ma - a wy doszukujecie się jakiegoś tła, innego znaczenia itp. Nie rozumiem tego i pewnie nigdy nie zrozumiem ...

      Poczekajcie 50 dni i się przekonacie, czy miałem rację, czy nie. I tyle. Po co więcej pisać to samo.