Porozmawiajmy na temat UniFusion

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • co to sa planety bonusowe, relo powinna sie nalezec za kazda przeniesioną planete.

      Ja rozstawiam planety co 50 układów wiec nie tylko pozycja w układzie sie dla mnie liczy ale tez lokalizacja w całej gali.

      Wiadomo że GF nic nie da.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Damaon napisał(a):

      W tych rozważaniach wyłapuję jedną kompromisową konkluzję: warto by było wprowadzić automatyczny kalkulator, który liczy ile planet gracza zmieniło pozycję na inną i serwer sam przyznawałby taką samą liczbę darmowych relokacji. Finalny efekt byłby taki, że nic w tej kwestii by się nie zmieniło, prócz drobnych wahań temperatur +/-, oraz małego prawdopodobieństwa, że ktoś szybciej wyniuchał sobie daną pozycję w momencie aktywnej relokacji 24h. Gmeranie w skrypcie, który zliczałby takie planety i przyznawał darmowe operacje na pewno nie byłoby jakieś arcy trudne.

      Damaon napisał(a):

      Faktycznie. Dlatego mój pomysł odpada, bo nie chciałoby im się uściślać w skrypcie, że można relokować tylko na pierwotne pozycje.
      No ale pomarzyć zawsze można.
      Przecież uproszczony mechanizm już istniał na poprzedniej fuzji - ruszyła ci się planeta (i nie ma znaczenia czy w układzie, czy pozycja ta sama) - dostawałeś darmowe przeniesienie. I cała rzecz tylko na tym, aby teraz GF dało dokładnie tak samo. Szczególnie, że doszły dodatkowe efekty przez te dwa lata - które powodują, że gracze tracą na takim przymusowym przeniesieniu.

      Więc nie trzeba nic zmieniać w skrypcie (tzn nic nowego) - wystarczy tylko zastosować stare zasady. Kwestia czy GF docenia graczy czy obecnie traktuje ich już tylko jako ostatnie cytrynki do wyciśnięcia - i każdy grosz więcej się liczy bardziej niż dbanie o graczy i ich zadowolenie.
    • Damaon napisał(a):

      Dlatego mówię... Więcej by zarobili, gdyby dali ostry rabat na anty i relokację tuż po fuzjach. To nie powinna być sytuacja do zarobku, bo dość ich poza fuzjami. To wyjątkowa sytuacja i myślę, że chociaż w tym się zgodzimy.
      Rozbiłem twoje auto. Ale spoko jest, załatwie ci niezły rabat na części i sobie wyklepiesz. I jesteśmy kwita, a ty zadowolony, co nie? :P

      Sorry, tak to nie działa. Skoro GF zmusza graczy do fuzji (nie piszę o zachowaniu po kupieniu przedmiotu - ono może być inne - o ile będzie to jasno napisane) - to ich psim obowiązkiem jest zadbać o to, aby gracz na tym nie stracił. Czyli mogą zrobić skrypt tak, aby przenosiło idealnie (zachowywanie uli, pilnowanie wydobycia, czyli także bonusy). Ale zazwyczaj prostszym sposobem jest zrobienie przenosin po łepkach - ale potem rozdanie zadośćuczynienia - czyli właśnie darmowych przenosin. I gracze sami sobie ustawią gdzie mieli. A to, że niektórzy na tym skorzystają - trudno - ważne jest zadowolenie klienta. Klient zadowolony wróci do nas, kupi znów towar - i wtedy zarobimy.

      Ale zawsze można zachować się jak sprzedawcy garnków - czyli zrobić skok na kasę - a klient niech się buja. I póki jelenie się znajdują to działa ... do czasu. I widać to także po uni - nowe nawet z multikontami i nieaktywnymi (< 1 pktów) nie przekraczają w piku 3000 kont.
    • cokolwiek napisał(a):

      Skoro GF zmusza graczy do fuzji
      Grałem rok temu na angielskim x1x1 i to uni wymagało fuzji już po pierwszym miesiącu, bo nikt nie chciał grać. Wiesz na pewno dobrze po co fuzje są i to chyba jest bardziej kwestia zachowania grywalności przez aktywne konkurowanie, niż kaprysu GF.

      cokolwiek napisał(a):

      Ale zazwyczaj prostszym sposobem jest zrobienie przenosin po łepkach
      Inaczej się nie da. Pozycje to jedno - do tego dochodzą na przykład prędkości, czy rozrzut planet pod zabezpieczenie przed masowym rakietowaniem i wlotem na kilka planet w krótkim czasie. Niestety fuzja jest jak gwiazdka - większość jej nie lubi przez zamieszanie, ale jak już do niej dochodzi, to każdy jest ciekaw jakie będą niespodzianki.

      No cóż. Ja sobie popitoliłem kilka postów, głównie bardziej pisałem co myślałem, niż chciałoby mi się to lobbować. Ot, bezinwazyjna dyskusja. I tak mnie to nie tknie, bo przez przywrócenie handlarza i pojawienie się niedawnego Quasar, mam wybimbalone. Enyłej, zgadzam się z Tobą - zwłaszcza w tej, że jednak gracze powinni mieć jakiś tam rozsądny margines swobodnego przenoszenia ukochanych lokacji, nie ważne jaką drogą. Na razie tyle ode mnie.
    • @Art kiedy bedziem mogli poznać jakieś konkrety odnosnie fuzji. Nie chodzi mi o date tylko o podział jaki przygotował team. Przecież i tak bedzie 75% płaczących ale jezeli wczesniej podacie konkrety może te 25% nie płaczących wpadnie na jakis lepszy pomysł i vos sie zmieni ba lepsze.
      Bla, bla, bla, bla
    • pit napisał(a):

      @Art kiedy bedziem mogli poznać jakieś konkrety odnosnie fuzji. Nie chodzi mi o date tylko o podział jaki przygotował team. Przecież i tak bedzie 75% płaczących ale jezeli wczesniej podacie konkrety może te 25% nie płaczących wpadnie na jakis lepszy pomysł i vos sie zmieni ba lepsze.
      Prędzej te 75 % płaczących wpadnie na 10 głupszych pomysłów. Bez przesady, w Teamie nie pracują osły, przy ostatniej fuzji było w miarę ok.

      Jasne, że kilka spraw będzie można lobbować, ale to już może po samej fuzji, przy ankietach o parametry?

      Lwica jest boska :)
    • @buleon Nigdzie nie napisalem ze team to osły i nie wiedzą co robią. Bedzie to mój dopiero 4 uf i nigdy nie marudzilem. Poprostu jestem ciekaw kogo z kim połącza. Nie wiem dlaczego jest to tajemnica teamu. Moze jak @Art poda szkic jak to bedzie wygladalo to beda jakies lepsze propozycje, lub choćby poprawki.
      No chyba że tajemnica ma swój cel przed oszustwami?
      Bla, bla, bla, bla
    • Nie wiem dlaczego się dziwicie, że ten plan fuzji jest tajemnicą - nie przyzwyczailiście się, że tak było zawsze? Dowolne update, wieksze zmiany, fuzja - na forach ENG / DE wiadomo miesiąc wcześniej, co będzie zmieniane - a art traktuje to jak tajemnice panstwowa i wrzuca dzien przed - a i to często mocno zubożone informacje. Tak było już od dawna - i tak będzie w przyszłości.
      Plan fuzji przygotowuje art. I z tego co słyszałem jest on juz gotowy, miał go znać tylko team, ale jedna osoba się wygadała :D jak to zwykle bywa. Wy wierzycie, że to niemiaszki będą jakieś zmiany robić ... taaaa. Jakby ich to obchodziło - dali wytyczne ile serwerów ma zostać i tyle.

      Dodatkowa uwaga - bo ciągle zapominacie o tym, tworząc plan fuzji. Skoro jest przedmiot do skakania to opieranie się na top1, top3, top5, top20 i top100 - jasne, ładnie wygląda, ale topka uni i tak może się drastycznie zmienić. Dlatego scalając uni tym razem nie ma sensu przejmować się topką.
    • Informacje dla graczy są przekazywane w tym samym czasie dla wszystkich adminów społeczności Ogame. Więc nie jest tak jak piszesz @cokolwiek.
      Plan fuzji został przygotowany przez team i przekazany do GF, tak jak zrobiły to inne społeczności. Bardzo Cię proszę nie siej fermentu skoro nie znasz do końca prawdy.





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • Ruda napisał(a):

      Informacje dla graczy są przekazywane w tym samym czasie dla wszystkich adminów społeczności Ogame. Więc nie jest tak jak piszesz @cokolwiek.
      Plan fuzji został przygotowany przez team i przekazany do GF, tak jak zrobiły to inne społeczności. Bardzo Cię proszę nie siej fermentu skoro nie znasz do końca prawdy.
      I dlatego najlepiej brać info z DE albo ORG, bo wy potraficie na czas wrzucać tylko informacje o promocjach, ale np. już o awariach (ostatnia taka sytuacja zaledwie kilka dni temu) to nie?
    • Wg. Mnie nieinformowanie graczy o fuzji jest właśnie dobrym rozwiązaniem. Pomyślcie jeżeli mielibyśmy informacje miesiąc wcześniej jakie uni będą połączone. To co mogliby coponiekotrzy gracze robić, jakie kombinacje, zaczynając od zajmowania swoich pozycji żeby więcej darmowych relokacji dostać, po ogarnianie z miesięcznym wyprzedzeniem push kont i innych rzeczy.
    • @cokolwiek porównajmy:

      Pokaż spoiler
      2012:
      EN: informacja 13 stycznia, początek wyboru 20 stycznia, proces łączenia 14-17 lutego.
      informacja 9 lutego, początek wyboru 13 lutego, proces łączenia 5-9 marca.
      informacja 4 maja, początek wyboru 7 maja, proces łączenia 28 maja-1 czerwca.
      PL: informacja 26 stycznia, początek wyboru 30 stycznia, proces łączenia 20-24 lutego.
      informacja 19 kwietnia, początek wyboru 23 kwietnia, na forum nie było konkretnej informacji kiedy będzie proces łączenia.
      informacja 25 kwietnia, początek wyboru 7 maja, proces łączenia 28 maja-1 czerwca.
      2013:
      EN: informacja 26 czerwca, początek wyboru 1 lipca, proces łączenia 22-26 lipca.
      PL: informacja 5 czerwca, początek wyboru 10 czerwca, proces łączenia 1-5 lipca.
      informacja 22 listopada, początek wyboru 25 listopada, proces łączenia 30 grudnia 2013-3 stycznia 2014.
      2014:
      PL: informacja 28 maja, początek wyboru 2 czerwca, proces łączenia 23-27 czerwca.
      informacja 26 czerwca, początek wyboru 30 czerwca, proces łączenia 28 lipca-1 sierpnia
      2016:
      EN: informacja 23 lutego, początek wyboru 29 lutego, proces łączenia 29 marca-4 kwietnia
      PL: informacja 23 lutego, początek wyboru 29 lutego, proces łączenia 29 marca-4 kwietnia
      2018:
      PL: informacja 28 września, początek wyboru 16 października, proces łączenia 23-29 października
      EN: informacja 28 września, początek wyboru 16 października, proces łączenia 23-29 października
      Jak widać, wprowadzasz ludzi w błąd, zapewne umyślnie.

      Lwica jest boska :)
    • @buleon

      Super że porównujesz - tylko ty piszesz o OFICJALNYCH ogłoszeniach.

      A sam dobrze wiesz, że na ENG / DE wiele rzeczy jest dużo wsześniej, wrzucane przez ich COMA w ramach dyskusji.

      Jeden z ostatnich przykładów - 7.5. Na forum DE wrzucone prawie miesiąc wcześniej, dyskutowane. A tutaj - dostałeś jakąś informację o planowanych zmianach od teamu - inną niż ogłoszenie wrzutki na testówki i potem na proda?

      Ja nie mam zarzutów do OFICJALNYCH ogłoszeń (nawet jak jednego nie było - a w wielu są/były błędy w godzinach - z powodu znanego bugu) - one są ogarniane na poziomie dobrym. Natomiast wszelkie inne informacje, czasem zwykłe pierdułki - w forum ENG / DE znajdziesz - a u nas tajemnica wielka. Bo to jest taki sposób prowadzenia komunikacji - robienie ze wszystkiego jak największej tajemnicy państwowej, jak w ZSRR. Zamiast otwartej dyskusji z udziałem teamu - tworzenie ściany, podziału - team / gracze. I takiej prostej dyskusji w PL nie ma w ogóle. Prosty przykład - widziałeś aby ktokolwiek poza @Ruda udzielał się na forum (w dyskusjach). No właśnie.
      Droga rzecz - przez pół roku art milczał - dopiero niedawno zaczął cokolwiek pisać. Niewiele - ale pisać. Nie wiem czy zauważyłeś - ale wiele osób uznało to za coś dziwnego - ale także dobrego. A tymczasem tak właśnie jest na ENG. O samym rozpatrywaniu ticketów nawet nie wspominam - każdy kto grał na ENG widzi, jaka jest różnica w podejściu do graczy.

      Co do fuzji - ja nie widzę problemów w łączeniu poszczególnych uni - skoro jest przedmiot do przenosin. Więc dla topki plan jest i tak niewielkim ograniczeniem - i tak właśnie będzie. Ja widzę problemy tylko w braku komunikacji team - gracze. Nie tych oficjalnych ogłoszeniach - tylko w nieoficjalnych (których praktycznie nie ma).

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez cokolwiek ().

    • cokolwiek napisał(a):

      Bo to jest taki sposób prowadzenia komunikacji - robienie ze wszystkiego jak największej tajemnicy państwowej, jak w ZSRR.
      Po pierwsze, zakładasz, że Team działa celowo i celowo robi tajemnicę ze "wszystkiego". Uważam, że tak nie jest. Po prostu ma gówno do powiedzenia w kwestii zmian technicznych w grze. Gdy dostaje informację, przekazuje ją dalej. Polski Team nie uczestniczy w planowaniu zmian, więc nie będzie żadnej otwartej dyskusji, co najwyżej jakieś zmiany możesz sobie skomentować, np. w tym temacie albo w temacie o wersji 7.x.

      cokolwiek napisał(a):

      Zamiast otwartej dyskusji z udziałem teamu - tworzenie ściany, podziału - team / gracze. I takiej prostej dyskusji w PL nie ma w ogóle. Prosty przykład - widziałeś aby ktokolwiek poza @Ruda udzielał się na forum (w dyskusjach). No właśnie.
      I zapewne uważasz, że to wina Teamu, nie graczy, którzy tu i na discordzie wyzywają członków Teamu, którzy mają jeszcze jakąś chęć?

      Oczywiście, że widziałem posty tych członków Teamu, którzy grają. Shade'a, ciap, Rudej, ackry, Antharasa, kasai. Nie bez przyczyny w topce użytkowników pod względem ilości postów na forum miejsca od 1 do 8 zajmują osoby, które są lub były związane z Teamem.

      cokolwiek napisał(a):

      Droga rzecz - przez pół roku art milczał - dopiero niedawno zaczął cokolwiek pisać. Niewiele - ale pisać. Nie wiem czy zauważyłeś - ale wiele osób uznało to za coś dziwnego - ale także dobrego. A tymczasem tak właśnie jest na ENG. O samym rozpatrywaniu ticketów nawet nie wspominam - każdy kto grał na ENG widzi, jaka jest różnica w podejściu do graczy.
      Ty zdaje się liczysz na czyjąś aktywność. Na zrobienie czegoś poza swoimi podstawowymi obowiązkami. Ze strony Arta na forum, a na discordzie pisałeś o FAQ. Rozejrzyj się po forum, zobacz w jaki sposób Team jest traktowany. Wcale się nie dziwię, że się kurczy i że niewiele im się chce.

      cokolwiek napisał(a):

      Ja widzę problemy tylko w braku komunikacji team - gracze. Nie tych oficjalnych ogłoszeniach - tylko w nieoficjalnych (których praktycznie nie ma).
      A jaki cel ma Team w robieniu nieoficjalnych ogłoszeń? Jak coś podadzą źle, to ktoś ich zacznie obrażać. Jak raz podadzą, a drugi raz nie, to ktoś ich zacznie obrażać. Jak się pomylą, to ktoś ich zacznie obrażać. Gdy są zaangażowani i grają, to źle, bo mają znajomych, którym pomagają oszukiwać, gdy od lat nie grają, to też źle, bo nie są na bieżąco.

      Jeśli tak bardzo chcesz poprawić jakość działania Teamu, to się do niego zgłoś.

      Lwica jest boska :)
    • @buleon

      To nie jest odpowiedni temat na takie dyskusje - ale odpowiem, w sumie na koniec dyskusji.

      1. Tak. Członkowie teamu (byli, obecni) grają od lat, piszą od lat - i mają najwięcej postów. Tylko popatrz na aktywność OBECNYCH członków teamu w tamatach innych niż "kto napisze post dwa razy" - tylko w tematach merytorycznych. Ty piszesz o wiele więcej postów niż wszyscy oni razem wzięci - a ty piszesz mało i rzadko (ale bardzo merytorycznie). A dwa - ile z tych postów pochodzi z czasu bieżącego - a nie jest zasługą historyczną. Tak, członkowie teamu obecnie praktycznie nie udzielają się na forum czy discordzie (poza Ruda - co bardzo doceniam - i pewnie nie jestem w tym osomotniony - no i Adanio na discordzie - którego osobiście nie lubię za przeszłe "dokonania" - ale obiektywnie doceniam, że choć czasem odpowiada ludziom).

      EDIT:

      buleon napisał(a):

      Oczywiście, że widziałem posty tych członków Teamu, którzy grają. Shade'a, ciap, Rudej, ackry, Antharasa, kasai. Nie bez przyczyny w topce użytkowników pod względem ilości postów na forum miejsca od 1 do 8 zajmują osoby, które są lub były związane z Teamezm.

      Shade: ex-team
      Ruda - jak napisałem - jedyna aktywna i nawet kilka razy jej za to dziękowałem
      ackra - ex-team
      Antharasa - ex-team
      kasai - zgadza się

      PS. Jak sam widzisz - albo ex albo ludzie z forum - nikogo z GO/SGO/GA gry nie wymieniłeś. Jak rozumiem to tylko przypadek - a nie specjalne pominięcie przez ciebie?

      Przywołane top10 userów:
      ciap - ostatni post merytoryczny (i w sumie ostatni) 5 Kwi 2020
      wakat - ostatni post poza moderowanymi Wojny i SnD 18 Sty 2020 (w temacie członkowie team) - ok 100 postów w 2020
      Toadie - ostatni post poza Spamem i Progami starcia - 11 Cze 2020 (w temacie członkowie team)
      Mati - ostatni post poza Spamem - 6 Cze 2020 (w temacie członkowie team)
      Buleon - no sam wiesz
      Ruda - nawet nie sprawdzam
      Kasai - nawet nie sprawdzam
      marcik - ostatni post - na forum ogolnie - 16 Kwi 2018
      ...limfa... - ostatni post - 9 Mar 2020, ostatnia aktywnosc 12 Maj 2020
      Thorgoth - Ostatnia aktywność 12 Paź 2019

      Jak widać po tym - poza Ruda (+) Kasai i tobą - nie ma się czym chwalić. A w tematach merytorycznych - jeszcze mniej.

      2. Nie musisz brać udział w czynnościach technicznych - wystarczy, że masz ochotę na dyskusję. Jasne, art wie wiecej niż reszta o planach na grę, nie wszystko może zdradzić. Ale nie uwarzasz, że np proste dyskusje w tematach o pomysłach - mają sens? Wtedy taki pomysł, skonsultowany z graczami i teamem PL art mógłby przedstawiać dalej - już jako produkt dopracowany, a nie wymysł jednej osoby
      3. Co do wyzywania i obrażania - może ja się nie znam - ale istnieje coś takiego jak regulamin forum. Co więcej, istnieją nawet moderatorzy ... podobno :D
      4. Osobiście uważam, że obrażanie innych graczy czy członków teamu powinno być karane. Ja staram się szanować każdego - i w miarę daję radę na tym polu. Osoby, których nie szanuje za ich dokonania czy postawy mogę policzyć na palcach jednej ręki - a przypadki, gdy kogoś obraziłem - podobnie. I jakby ktoś mnie za każdy przypadek ukarał banem czasowym - cóż, bym to zaakceptował jako słuszne działanie.
      Dlaczego? Bo dyskutuje się na argumenty - a nie ad persona. I np u ciebie doceniam to, że praktycznie zawsze dyskutujesz w taki sposób, jako jeden z nielicznych, niestety
      5. To czego mi brakuje to dyskusji team - gracze. Wiele spraw inaczej widać z tych poziomów - a im dalej w ogame - tylko większa jest przepaść. I nikt nie próbuje jej zasypywać. A taka przepaść powoduje tylko konflikty.
      6. Co do arta - może się mylę - ale właśnie kontakt z graczami jest jednym z obowiązków Coma. A patrząc od grudnia - większość kontaktu to były oficjalne ogłoszenia oraz posty "zgłoszone". Nie uważasz, że powinno być więcej? Nie uważasz, że lepszy kontakt na linii gracze - team by pomógł w zwalczaniu patologii w grze - i to zarówno w kwestii zasad, jak i gracze by mniej się pushowali?
      7. Tak, liczę na większą aktywność. Uważam, że większa aktywność sprzyja lepszym kontaktom i sprzyja rozwojowi społeczności jako takiej. Uważasz inaczej?
      Jasne, możemy robić jedynie totalne wymagane minimum ticketów, nie przejmować się graczami i klikać jak urzędnicy. Tylko czy naprawdę chcesz żyć w takiem świecie?
      8. Cele dyskusji mogą być różne - ale zazwyczaj dyskutuje się aby wyjaśnić problemy albo poznać zdanie innej strony. Podobnie w ogame - gracze mogą chcieć poznać sposób widzenia teamu, a team - graczy - zarówno w sprawach bieżących, sprawach zasad jak i w sprawie przyszłych zmian. Dodatkowo - jak sam wiesz wiele zmian jest przedstawianych w sposób bardzo szczątkowy - i musisz szukać informacji aj kto działa albo sprawdzać samemu. Ja akurat widzę tu bardzo duże pole do rozwoju i to od dawna.
      9. Co do tego, czy team powinien grać czy nie - każdy ma swoje zdanie. Kwestia głównie na możliwości oddzielenia gracza-teamowca od obowiązków w teamie. I jak ktoś to potrafi, a transparentność jest zapewniona - to gracze nie mają z tym problemów. Gorzej, jak były przypadki braku takiego rozdziału (wykorzystywania pozycji w teamie do zysku jako gracz / sojusz). Gorzej, jak wiele spraw było załatwianych nietransparentnie i uznaniowo. Bo takie rzeczy powodują potem wątpliwości o niezależność decyzji - a jednocześnie nie zostaje to wyjaśnione, choćby przez brak komunikacji team - gracze.
      Moje osobiste zdanie jest proste - gracz widzi wiecej, niż osoba klikająca tylko po regulaminie. Więc teamowcy powinni także grać. A kwestia zaufania co do niezależności - to powinna być budowana na wielu płaszczyznach - choćby przez komunikację, ale także przez odpowiedni nadzór. I jak coś nie działa - to trzeba szukać przyczyn i sposobów poprawy, a nie wyrzucać wszystko do śmieci.

      Przechodząc teraz do zarzutu "chcesz poprawić jakość działania Teamu, to się do niego zgłoś."
      1. Niestety, nie mogę zostać członkiem teamu w chwili obecnej. I nie mogę zostać w przyszłości. Jak nie wiesz dlaczego - cóż, choćby dlatego, że nie jestem hipokrytą (tzn jestem, ale nie aż takim :D ). I skoro są ustalone warunki, a ja ich nie spełniam obecnie - to nie mogę zostać członkiem teamu.
      2. Był czas, gdy chciałem i mogłem. I nawet zgłosiłem taką chęć w odpowiednim procesie. Ale dzięki ciapce - nie zostałem. Cóż, nie moja wina, że był taki a nie inny proces rekrutacji i głównym kryterium było potakiwanie ciapce.
      3. W czasie gdy chciałem spróbować - nikt nie zweryfikował tej możliwości. Nie dostałem także szansy pokazania czy daję radę. Więc robienie teraz wyrzutu z tego, że "chcesz coś zmienić to zostań członkiem teamu" - jest nie na miejscu. Skoro chciałem pokazać co potrafię, ale nie skorzystano z tego (i to nie ze względów merytorycznych, a osobistej niechęci jednej osoby)
      4. Tak więc tak - chcę coś zmienić, a jedynym polem jakim dysponuję to forum. Choćby przez dyskusje tutaj czy w tematach pytań. I nawet czasem to robię. Pewnie jako jeden z niewielu. I raczej na pewno powyżej średniej spośród graczy / forumowiczów.

      Ja życzę wam wszystkim bardzo owocnej i bezproblemowej fuzji - mam nadzieję, że w grudniu wszyscy będą szczęśliwie ulokowani. I za to trzymajmy kciuki :D

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez cokolwiek ().

    • Wiekszych tych postów sie nie da ?

      Nawet jak mamy opoznienie z info to trudno, mozna na eng poczytac.
      To nie start rakiety kosmicznej, tydzień w tą czy tamtą nic nikomu nie zmieni.

      I tyle wystarczy, nie trzeba książki pisac.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Teoretycznie można wejść na eng
      Jeden powie ze nie zna angielskiego, ok, jest jeszcze automatyczne tłumaczenie strony i czegoś można się dowiedzieć
      Ale chyba nie tak to powinno wyglądać, że skacze się po x forach żeby się czegoś dowiedzieć i podzielić info

      Swego czasu pamiętam że nazwy statków (nowych) budziły problem, żarty i niesmak, miała być chyba nawet ankieta o zmianie nazwy, no ale zostało jak jest

      Co do uf? Jak będzie to będzie, jedni piszą że team nie podaje szczegółów bo push się przygotuje a może faktycznie jeszcze pomysł teamu nie został jeszcze klepnięty? Nie chce nikomu nic zarzucać ale moim zdaniem jakieś info powinno być podawane, nawet pod tytułem,, mamy pomysł, czekamy na akceptację by podzielić się naszymi założeniami/pomysłami,,

      Chcąc nie chcąc jesteśmy Polakami :) ciężko nas zadowolić i chętnie rzucamy kamieniami ^^
    • Z tematem fuzji stoimy. Nie ma dalszego planu kolejnych fuzji. Jak tylko coś będzie wiadomo, to dam znać.
      Rozumiem, że dexPL narzeka w stylu "wszędzie lepiej tam, gdzie nas nie ma", ale nie bierze pod uwagę tego, że sytuacje na które się powołuje nie mają charakteru globalnego.
      Chociażby ostatni wyciek na forum .de wersji 7.5. To nie była intencja CMa, który wręcz kasował wątki o nim, tylko działanie z premedytacją byłego już członka zespołu OGame-Tech.
      Po drugie, forum międzynarodowe INT dostaje informacje szybciej z racji prowadzenia testów wcześniej na mniejszych serwerach czy UK. Wszelkie inne informacje trafiają do nas praktycznie na bieżąco (oprócz ostatniej informacji o przerwie tech., ale to już wyjaśniłem).
      Po trzecie, naciskacie na nas, abyśmy opublikowali plan fuzji. Wspomniałem już o tym, że chcę uniknąć faktu przygotowywania ustawek, a plan i tak wymaga odgórnej akceptacji, której jeszcze nie ma. Poza tym, dex wskaż mi proszę społeczność, która takowy plan udostępniła graczom z wyprzedzeniem. Z tego co się orientuję, nie zrobiła tego żadna ze społeczności. Powtórzę, tego typu plany najlepiej ustala się w mniejszym gronie, bo tam gdzie ma wgląd 100 graczy, jest 200 opinii.

      Pewnym jest, że z perspektywy gracza, zdrową relacją jest komunikacja bezpośrednia, gdzie jest otrzymywany feedback na bieżąco, a wszelkie pomysły i propozycje rozpatrywane i wręcz wprowadzane pod naciskiem graczy. Było nawet forum Origin, które miało to koordynować, ale po zmianach w forach, sekcja Origin trafiła do forum INT jako OGame - The Game (board.en.ogame.gameforge.com/i…board/684-ogame-the-game/) Jednak pomysł musi być na tyle dobry, żeby sprawdził się w każdej społeczności i uzyskał aprobatę, priorytet i czas programistów, którzy go przygotują, zaplanują i wprowadzą do gry. Może to bułka z masłem dla gracza, ale jest to dość skomplikowany i długotrwały proces.

      Wszelkie Wasze działania, które mają szansę przebicia się wspieram całym sobą. Ale musicie mieć na uwadze, że CM z danej społeczności nie staje przy biurku szefa projektu i nie pokazuje palcem co ma robić. CM zbiera feedback, analizuje go, czasem nawet filtruje przy współpracy członków Zespołu i tworzy coś co można nazwać konstruktywnym raportem, który można posłać dalej. Taki raport jest zbierany ze wszystkich społeczności, sumowany, składany na ręce szefa projektu i poddawany dalszej analizie, ocenie, czymś na co CMi nie mają już wpływu. Takimi prawami rządzi się każdy projekt. Liczę, ten krótki opis nieco rozświetli Wam sytuacje z czym miewam do czynienia w mojej pracy.
    • @Art

      Tak tylko w ramach małego komentarza (skoro pisałeś o mnie). Problem w braku komunikacji w najmniejszym stopniu dotyczy fuzji. Tzn jestem w stanie zrozumieć i zaakceptować, że w przypadku fuzji wybraliście drogę utajniania. Trudno. Ale pokaż mi inne działania teamu budujące komunikację na linii gracze - team. Albo jakieś aktywne dyskusje.

      Ostatnie co było to przy FAQ na temat spamu sondami. Czyli marzec? A kalendarz jest nieubłagany.

      Co do różnic między PL a INT / ENG w kwestii Team - Gracze - każdy kto grał choć miesiąc wie, jak one są duże. I nie chodzi o łamanie zasad GF, które są prawie jednakowe - chodzi głównie o zerową aktywność teamu PL. Z czego ona wynika - to już bardziej złożona historia - ale jak pokazuje czas - nic się nie zmienia na tym polu. I nie wiem czy ty (jako szef teamu) nie masz pomysłu jak to robić, czy może nie chcesz / team nie chce. Ja, jako gracz (choć obecnie w sumie już ex-gracz) kilka pomysłów mam - a ze mnie mało kreatywna osoba. Ale i tak uważam, żena polepszeniu komunikacji team - gracze wszyscy mogą tylko zyskać. Tyle, że trzeba chcieć. A patrząc na ogame PL - to coraz mniejsza liczba tych, którym się cokolwiek chce. Chociaż trochę.

      PS. Piszesz o prowadzeniu projektów, kosztach, oporze GF i spójności między community itp - i słusznie. Tyle, że jest bardzo wiele działań non-GF (czyli bez zmiany kodu gry, bez nakładu kosztów z ich strony), nawet ograniczone tylko do PL - które można podejmować, aby grało się przyjemniej. GF jako wydawca gry robi niewiele - co nie znaczy, że jako społeczność PL nie możemy sami sobie pomóc. Tylko jakoś nie widać chęci z obu stron do tego. I zamiast zacząć ulepszać ogame od małych rzeczy na własnym podwórku - to ogame popada w wegetację, a na linii gracze - team już nawet nie ma konfliktu - jest obojętność. Co aktywniejsi gracze kończą grę i obecność na forum, co widać i po forum, i po uni. Niedługo zostaną głównie boty :) taka jest przyszłość ogame
    • Odpowiem, najwyżej ktoś nam tą dyskusję wydzieli do innego tematu.

      cokolwiek napisał(a):

      1. Tak. Członkowie teamu (byli, obecni) grają od lat, piszą od lat - i mają najwięcej postów. Tylko popatrz na aktywność OBECNYCH członków teamu w tamatach innych niż "kto napisze post dwa razy" - tylko w tematach merytorycznych. Ty piszesz o wiele więcej postów niż wszyscy oni razem wzięci - a ty piszesz mało i rzadko (ale bardzo merytorycznie). A dwa - ile z tych postów pochodzi z czasu bieżącego - a nie jest zasługą historyczną. Tak, członkowie teamu obecnie praktycznie nie udzielają się na forum czy discordzie (poza Ruda - co bardzo doceniam - i pewnie nie jestem w tym osomotniony - no i Adanio na discordzie - którego osobiście nie lubię za przeszłe "dokonania" - ale obiektywnie doceniam, że choć czasem odpowiada ludziom).
      Tematy merytoryczne to zapewne ten, wersja 7, jakieś tematy w PiP i w błędach. Chyba wszystkie wymieniłem. I tak, widzę, że niektórzy członkowie Teamu piszą więcej, inni mniej. Ciężko od moderatorów, którzy od ponad 10 lat działają na forum, dodatkowo - z tego, co wiem - nie grają w OGame wymagać, żeby udzielali się merytorycznie w tematach, o których nie mają pojęcia i które ich nie interesują. Z kolei operatorzy gry mają dość zajęć w panelu administracyjnym gry i w panelu do ticketów.

      Co do GA, o których wspomniałeś - masz merytoryczne posty, choćby w DiD.

      cokolwiek napisał(a):

      2. Nie musisz brać udział w czynnościach technicznych - wystarczy, że masz ochotę na dyskusję. Jasne, art wie wiecej niż reszta o planach na grę, nie wszystko może zdradzić. Ale nie uwarzasz, że np proste dyskusje w tematach o pomysłach - mają sens? Wtedy taki pomysł, skonsultowany z graczami i teamem PL art mógłby przedstawiać dalej - już jako produkt dopracowany, a nie wymysł jednej osoby
      Kiedyś byli osobni moderatorzy od pomysłów i propozycji, Doctor Devil, elfi, Lord L, teraz ich nie ma. PiP to dział fan artu, który ma niewielkie przełożenie na to, co robi GF, który mimo wszystko jakiś plan na OGame ma - bo cały czas wchodzą nowe wersje. Żal czasu na zmiany w grze, ewentualne mocniejsze dyskusje mogłyby się pojawiać odnośnie zasad.

      cokolwiek napisał(a):

      3. Co do wyzywania i obrażania - może ja się nie znam - ale istnieje coś takiego jak regulamin forum. Co więcej, istnieją nawet moderatorzy ... podobno
      Niby tak, ale jaki cel mają członkowie Teamu w dodawaniu sobie pracy i prowokowaniu niepotrzebnych dyskusji?

      cokolwiek napisał(a):

      5. To czego mi brakuje to dyskusji team - gracze. Wiele spraw inaczej widać z tych poziomów - a im dalej w ogame - tylko większa jest przepaść. I nikt nie próbuje jej zasypywać. A taka przepaść powoduje tylko konflikty.
      Sam tworzysz taką przepaść, wyodrębniając dwie grupy w dyskusji. I niestety każdy merytoryczny post napisany przez teamowca jest traktowany jak jakieś oficjalne stanowisko. Tymczasem przeważająca część Teamu generalnie mogłaby się wypowiadać wyłącznie jako gracze, co swego czasu mocno podkreślała ciap. Dlatego teamowcy ograniczają się do postów w CT/Spam i postów funkcyjnych.

      GameForge kiedyś bardzo trafnie opisał teamy: "gracze, którzy nam pomagają" - takie faktycznie jest postrzeganie tych grup przez GF. Żeby zmniejszyć tą "przepaść" trzeba by było po prostu być po jednej stronie, co jest trudne.

      cokolwiek napisał(a):

      6. Co do arta - może się mylę - ale właśnie kontakt z graczami jest jednym z obowiązków Coma. A patrząc od grudnia - większość kontaktu to były oficjalne ogłoszenia oraz posty "zgłoszone". Nie uważasz, że powinno być więcej? Nie uważasz, że lepszy kontakt na linii gracze - team by pomógł w zwalczaniu patologii w grze - i to zarówno w kwestii zasad, jak i gracze by mniej się pushowali?
      Kontakt jest. Masz ticket, masz PW (o ile nie jest zablokowane), masz ścianę, masz maila (chyba mają jeszcze skrzynkę e-mail), masz discorda. On ma spam ogłoszeniowy i forum. On wykonuje swoje obowiązki, po prostu chcesz mu ich dorzucić i stworzyć z niego aktywnego członka społeczności, który będzie dążył do rozwoju gry - a to nie jego rola.

      cokolwiek napisał(a):

      7. Tak, liczę na większą aktywność. Uważam, że większa aktywność sprzyja lepszym kontaktom i sprzyja rozwojowi społeczności jako takiej. Uważasz inaczej?
      Jasne, możemy robić jedynie totalne wymagane minimum ticketów, nie przejmować się graczami i klikać jak urzędnicy. Tylko czy naprawdę chcesz żyć w takiem świecie?
      Uważam, że od Teamu w obecnym składzie nie powinniśmy oczekiwać więcej. Jest znacznie lepiej niż było kiedyś, choćby w sprawie ankiet o zmiany parametrów, co teraz jest praktycznie od ręki, a kiedyś tego nie było w ogóle. Żeby od Teamu można było wymagać więcej, powinien on być znacznie większy. Poza tym... w tak małej społeczności, jaką stało się OGame, chyba nie ma takiej potrzeby.

      cokolwiek napisał(a):

      8. Cele dyskusji mogą być różne - ale zazwyczaj dyskutuje się aby wyjaśnić problemy albo poznać zdanie innej strony. Podobnie w ogame - gracze mogą chcieć poznać sposób widzenia teamu, a team - graczy - zarówno w sprawach bieżących, sprawach zasad jak i w sprawie przyszłych zmian. Dodatkowo - jak sam wiesz wiele zmian jest przedstawianych w sposób bardzo szczątkowy - i musisz szukać informacji aj kto działa albo sprawdzać samemu.
      Celem dyskusji na forum zazwyczaj bywa przekonanie kogoś do własnej racji. Czasem celem jest poinformowanie, czasami faktycznie pytanie o rozwiązanie problemu, czasami ktoś ma ochotę coś napisać, bo lubi pisać - w zależności od działu większość tych potrzeb jest przez forum zaspokajana. Jeśli gracze chcą coś wiedzieć - piszą i ktoś im zazwyczaj odpowiada. Czy Team chce znać zdanie graczy w jakiejś kwestii? Oczywiście - stąd ankiety dotyczące ustawień nowych uni. W innych kwestiach po co Teamowi zdanie graczy? Co do przyszłych zmian, jak już wcześniej pisałem, Team tego nie ustala, nie planuje, tylko czasami tłumaczy i przekazuje

      cokolwiek napisał(a):

      9. Co do tego, czy team powinien grać czy nie - każdy ma swoje zdanie. Kwestia głównie na możliwości oddzielenia gracza-teamowca od obowiązków w teamie. I jak ktoś to potrafi, a transparentność jest zapewniona - to gracze nie mają z tym problemów. Gorzej, jak były przypadki braku takiego rozdziału (wykorzystywania pozycji w teamie do zysku jako gracz / sojusz). Gorzej, jak wiele spraw było załatwianych nietransparentnie i uznaniowo. Bo takie rzeczy powodują potem wątpliwości o niezależność decyzji - a jednocześnie nie zostaje to wyjaśnione, choćby przez brak komunikacji team - gracze.
      Moje osobiste zdanie jest proste - gracz widzi wiecej, niż osoba klikająca tylko po regulaminie. Więc teamowcy powinni także grać. A kwestia zaufania co do niezależności - to powinna być budowana na wielu płaszczyznach - choćby przez komunikację, ale także przez odpowiedni nadzór. I jak coś nie działa - to trzeba szukać przyczyn i sposobów poprawy, a nie wyrzucać wszystko do śmieci.
      Transparentności nie ma (znikł pręgierz) i nie będzie. Gracze grają na wielu uniwersach, a wkrótce, gdy będzie możliwy przeskok, będzie problem nawet z tym, że GO da bana za push danemu graczowi, a ten przeniesie się na uni danego GO i rozwali mu konto.
      Moim zdaniem jest nawet zbyt transparentnie. Nowi GO powinni być nierozpoznawalni jako gracze. Inny nick, multikonto funkcyjne na forum/discordzie i voila.
      I zanim zaczniesz pisać, wskaż mi proszę w jaki sposób można "wykorzystać pozycję w teamie", bo jestem bardzo ciekawy.

      cokolwiek napisał(a):

      Przechodząc teraz do zarzutu "chcesz poprawić jakość działania Teamu, to się do niego zgłoś."
      1. Co tam ciekawego masz w historii? Bana?
      2. Odnośnie ciap, bzdury opowiadasz. Ona była od rekrutacji, ale nie sama jedna. Tam od tego jest pewnie z 10 osób, które muszą zaopiniować daną aplikację.
      3. Nie wierzę Ci. Osobista niechęć nawet Arta nigdy nie była powodem do odmowy komuś bycia w Teamie, a co dopiero osoby na stanowisku operatora.
      4. No to zmieniaj, faktycznie jest sporo pól do poprawy. Ale nie wciągaj w to Teamu, bo oni mają co robić.

      ===
      I może jeszcze małe pytanie do @Art - czy w planach na twardą fuzję przewidujecie danie graczowi możliwość wyboru między uniwersami docelowymi?

      Lwica jest boska :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez buleon ().