Porozmawiajmy na temat UniFusion

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Kuciapa+ napisał(a):

      Najpierw ci co najwięcej euro na anty wydają :E my jesteśmy na szarym końcu bo im na waciki nie starcza :D

      litek. napisał(a):

      pit napisał(a):

      a kiedy my??
      Jest jakiś plan, konspekt??
      Na końcu ;P
      Tak, PL będzie raczej pod koniec - ale z innych powodów. Mianowicie teraz testują na prodzie - ale mają choć tyle przezorności, że testują na tych najmniejszych community. Na nich sprawdzają mechanizmy i poprawiają błędy. I to jest prawidłowe zachowanie przy testowaniu na produkcji.

      DE i PL będą pewnie na samym koncu.

      PS. I każdy projekt zazwyczaj tak samo działa :D najpierw robi się pilotaż - i zazwyczaj tam, gdzie jest najmniej roboty :D dlatego przy podziale na województwa wiele firm robiło pilotarze np w Kielcach czy na Lubelszczyźnie :D
    • czyli mozna zalozyc wstepnie ze do konca pazdziernika sie pewnie fuzji doczekamy. pytanie tylko czy lepiej czekac na fuzje czy lepiej poczekac na nowe uni z wartoscia "speed" tak jak ma virgo bo sie .... doprosic nie moge ;d dookola jakies badziewia flota x1 x2.. no dobra powstalo tam jakies x4 ale co to jest x4...? xD

      @Art dajcie zesz w koncu jakies x6 jak na virgo, do tego ladownosc sond (to powinien byc STANDARD a nie rarytas ktory mozna wypisac w parametrach uni dla zachecenia ludzi...). juz o PZ z obrony nie prosze ale moim zdaniem przydaloby sie takie hardcorowe "uni smierci";d bash moglby byc zeby nie zniechecac ludzi;p

      wtedy slowo "przetrwanie" nabraloby nowego znaczenia ;d
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • ciekawa ta niemiecka fuzja, o ile pamiętam w fuzjach zawsze brały udział wszystkie uni poza tymi najmłodszymi, a tam akurat biorą udział te w miarę nowe, za to wiele starych jest pominiętych - ciekawe czy to dlatego że uznali że są dośc zaludnione, czy będą robili fuzję na 2 razy

      w każdym razie muszę przyznać że rozłożyli te uni dosyć równo, są poszkodowali ale nie jakoś tragicznie:
      (od lewej top1, top25 top100, eko/flota, % złomu), uni


      Grupa 1:
      Ziba l675kk 140kk 31kk 7/1 50%
      Bellatrix 258kk (106) 19kk 1kk 4/2 50%
      Fenrir 352kk 65kk 18kk 5/2 50%
      Norma 247kk 70kk 28kk 6/2 70%

      Docelowe:
      Uni 1 409kk 128kk 89kk 1/1 30%
      Wezn 714kk 165kk 62kk 7/1 30%
      Janice 251kk 44kk 10kk 4/2 50%


      Grupa 2
      Cosmos 338kk 38kk 7kk 4/4 70%
      Himalia 412kk 63kk 11kk 6/5 70%
      Indus 511kk 50kk 12kk 6/3 50%
      Kalyke 122kk 17kk 3kk 4/4 60%
      Mensa 120kk 48kk 15kk 5/3 60%
      Octans 197kk 48kk 14kk 6/6 70%

      Docelowe:
      Dorado 639kk 180kk 61kk 7/3 50%
      Quasar 214kk 52kk 22kk 7/4 70%

    • W fuzji są dwie główne kwestie:
      1. Czy i ile osób kupi przedmioty do skakania. Bo wiadomo, top100 raczej nie będzie się w to bawił - ale floty np top10 - już dość ważne czy będą na Uni1 czy Uni2 (bo mogą zostać czy uciec, czy przeskoczyć).
      2. Czy w wymiarze darmowym będziesz miał do wyboru tylko jedno uni (tak było do tej pory, poza Nekkar czy tam U68, które były trochę zbyt zaludnione) - czy może jednak więcej. Wydaje się, że powinien być wybór - ale kto to wie ..

      Plus oczywiście plan łączenia uni. Ale plan nie zalezy od graczy :D
    • niemiecki plan łączenie jest dość dobry, holenderski był tragiczny, łączyli tam uni x1 z x4 i uśrednili prędkość na x2 - obie strony niezadowolone :D. Aczkolwiek wynikało to pewnie z małej społeczności i ubogiego wyboru, w Polsce jest co łączyć, sam się pobawiłem i rozpisałem przykładowy plan: Porozmawiajmy na temat UniFusion

      Każdemu kto poświęci pół godziny na porównanie uni musi wyjść coś podobnego więc bądźmy dobrej myśli :)


      Na niemieckim mają wybór między 2-3 uni, choc taki wybór źle się kończy dla graczy z uni docelowego: wszyscy najsilniejsi idą na najsłabsze.

    • a mnie ciekawi tylko jedno, być może to było ale nie doczytałem. Czy jeśli mam planety na 15 pozycji, zmienię uni i czy te planety nadal będą na 15? (koordy to już nie są tak istotne). Żeby się nie okazało, że wywaliłem trochę anty na to żeby być na 15 pozycji a oni mnie wrzucą na 8 bo mieli wolne...
      ...Z kubryku ruszył każdy z nas, wprost od cynowych mis, Kulawy bosman dzieli broń, na pokład każe iść,

      Mocarna ręka chwyta nóż i dłoń zaciska się, Dziś marny, brygu, jest twój los - wzbudziłeś gniew...
    • Czarnobrody napisał(a):

      a mnie ciekawi tylko jedno, być może to było ale nie doczytałem. Czy jeśli mam planety na 15 pozycji, zmienię uni i czy te planety nadal będą na 15? (koordy to już nie są tak istotne). Żeby się nie okazało, że wywaliłem trochę anty na to żeby być na 15 pozycji a oni mnie wrzucą na 8 bo mieli wolne...
      Zgodnie z poprzednią fuzją (zakładam, że nie popsują) - pozycja twojej planety może się zmienić - ale temperatura zostaje bez zmian. Więc możesz mieć planete na pozycji 10 - ale z satkami i wydobyciem deu jak dla pozycji 15. Oczywiście dotyczy to tylko przeniesienia przez mechanizm fuzji.
      Jak by nie było - dobra rada. Zanotuj sobie pozycje planet i temperatury (ew. energię z satek) - jak coś będzie nie tak to ticket. Niewiele roboty, a masz info jak było wcześniej.


      PS. Ciekawe, czy planeta przeniesiona z pozycji 15 na 8 przez mechanizm fuzji magicznie dostanie także bonus z pozycji 8 - czyli do metalu. Podobnie 1-3 - bonus kryształu. Coś czuję, że tak :D więc można poprawić sobie eko przy fuzji.

      PS2. Jak na uni docelowym będzie zajęta dana pozycja to dostajesz darmowe przenosiny - tyle planet co ci zmieniło pozycje - to tyle przenosin. Dobra praktyka - dwa tyg wczesniej załóż konto na uni docelowym (z innego maila - albo poproś znajomych o to). I zajmij pozycje te, które masz obecnie. Wystarczy wysłać kolonizator i porzucić planetę dzien wczesniej ;) zyskasz przenoszenia planet, prawie zerowym kosztem.


      buleon napisał(a):

      I kolejne pytanie: czy skoro jest możliwość przeskoczenia między uniami, to gdy mam konta na każdym exodusie dla danej docelówki, to dadzą mi wybór/przedmiot do przeskoczenia?

      Chyba nawet w zasadach było - możesz uzywać jednego konta i tyle. O ile zrozumiałem to w lobby będziesz miał dwa konta dla jednego uni dostępne (juz po fuzji). Trochę mi się to gryzie (czy tam nie jest unique - i technicznie mogą być problemy) - ale regulamin mówi, że dopóki używasz tylko jednego - jest ok.
    • cokolwiek napisał(a):

      Chyba nawet w zasadach było - możesz uzywać jednego konta i tyle. O ile zrozumiałem to w lobby będziesz miał dwa konta dla jednego uni dostępne (juz po fuzji). Trochę mi się to gryzie (czy tam nie jest unique - i technicznie mogą być problemy) - ale regulamin mówi, że dopóki używasz tylko jednego - jest ok.
      Nie chodzi mi o multikonto :) Serio, nie musisz mnie uczyć zasad gry :)

      Chodzi mi o to, czy GF, mając możliwość rozstawienia graczowi kont na serwerach:
      a) zrobi to administracyjnie, wrzucając mnie na jakieś tajwańskie Sombrero;
      b) da mi przedmiot, żebym się przeniósł sam, z możliwością wyboru serwera docelowego;
      c) zażąda za to pieniędzy, choć samo przeprowadziło fuzję, która uniemożliwiła mi grę na założonych przez siebie kontach;
      d) wypnie się totalnie.

      Lwica jest boska :)
    • @buleon

      Jeżeli od strony technicznej nie będzie przeciwskazań to GO pewnie nie będzie ingerować i tyle. Czyli dostaniesz normalnie fuzję jak każdy inny gracz. Plus - może się mylę, ale fizycznie fuzję wykonują pewnie niemcy (wg planu przygotowanego przez team). Plus to niemiaszki dbają o skrypty i całą stronę techniczną. Więc to oni by musieli ingerować - a nie team PL.

      Dlatego napisałem - jak w lobby nie ma jakiegoś zastrzeżenia technicznego (choćby unique na relacji email-uni) to fuzja pójdzie bezproblemowo. A ban jak już zostanie nałożony dopiero po wykryciu (bo także nie wierzę, że ktokolwiek pisze skrypty wykrywające takie rzeczy). Dokładnie jak nie ma skryptów wykrywających dwa konta z jednego IP obecnie - czy powtarzające się IP.

      A na koniec - zawsze możesz wcześniej przekazać jedno konto na innego maila - i po problemie.

      board.en.ogame.gameforge.com/i…d/820397-31-08-nl-merges/

      • Multiple accounts are possible with the item but can’t send fleets or perform marketplace transactions with each other. The multi account rule still applies. You can have 2 accounts on the same server so long as one account is permanently V-moded. You are not allowed to play more than 1 account in the same server.
      (przy transferze per przedmiot):

      • After a normal Transfer, the User will still see his account in the lobby (shown as banned). It will be erased after 7 days.

      • If you transfer manually, outside of an Exodus, you will not get a free relocation even if your slot is used by someone else and your planets are moved
      • You cannot transfer to a server you have an account on already using manual transfer. Multiaccounts can only happen because of the mass merge, not a manual transfer out of it.


      Ja bym powiedział, że przy transferze per przedmiot przenosin nie będzie. Ale przy przymusowym - już tak. Choćby dlatego, aby nie rozwalać uli. Nie mam na to poparcia w dowodach (szczerze - nie chce mi się nawet zakładać kont na innych community, aby sprawdzać takie rzeczy - a nie mam obecnie juz kont do grania tam) - ale tak wnioskuję z poprzednich fuzji i potencjalnych problemów.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez cokolwiek ().

    • O to chodzi, że nie mogę. Przynajmniej zgodnie z zasadami jeden gracz powinien mieć jedno konto lobby. Wcześniej GameForge nie miało technicznej możliwości przeniesienia konta na inny serwer. Teraz takie możliwości ma - pytanie czy i w jaki sposób je wykorzysta.

      Co do ingerencji technicznych, to nie jest to rzecz niemożliwa - przykładem choćby wpisy w bazę przy nagrodach do S&D, względnie przywracania flot po błędach.

      cokolwiek napisał(a):

      Dokładnie jak nie ma skryptów wykrywających dwa konta z jednego IP obecnie - czy powtarzające się IP.
      Jakieś źródło/argument?

      Lwica jest boska :)
    • Art napisał(a):

      Tylko tak rzucę, że lepiej jednak jak jesteśmy dalej w kolejce oczekujących. Po ostatniej fuzji w DE jest wysyp zgłoszeń, problemy z przenosinami, dlatego jednak fajnie jakbyśmy byli na samym końcu tej kolejki :x.
      jaka roznica czy bedziemy pozniej czy wczesniej? myslisz ze jak ogarna bledy na DE to zrobia poprawki dla nast fuzji? buhahah XD zrobiles mi dzien. po fuzji licz na spam bledow bo to oczywisty STANDARD po jakiejkolwiek ingerencji w ta gre. ale co sie dziwic, tak jak GF to tani szajs tak i wy nic nie potraficie zrobic. zlewka na graczy totalna, nawet info o blokadzie atakow nie potraficie dac...

      chyba serio czas z wypieprzac z tego[ciach] na jakies UK albo chodzby DE...


      Super Moderator Ruda:
      Wulgaryzm
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Pytanie bynajmniej nie jest retoryczne. Konta mam na: 68, A, B, C, E, F, G, H, K, Li, N, Qm, Qr, S, T, W, X, Y, Z.

      68 - >8 kk
      A - >2 kk (i)
      B - >100 kk
      C - >40 kk
      E - >10 kk (u)
      F - >40 kk
      G - >5 kk
      H - >500 k (u)
      K - >4 kk
      Li - >40 kk
      N - >20 kk (u)
      Qm - >4 kk
      Qr - >3 k (u)
      S - nowe uni
      T - >2 kk
      W - >4 kk (u)
      X - > 280 kk
      Y - > 50 kk
      Z - > 40 kk

      Żadne z tych kont nie zostało założone, żeby sobie coś blokować. Poza Quasarem i Sombrero wszystkie dawno zeszły z noobprotection. Z aktywnością bywa różnie, wiadomo, że Bellatrix i Xanthus są wiodące, ale nad Cosmos, Fenrir, Yildun czy Zibal też swoje przesiedziałem. Skoro jest możliwość przeskoku na inne uniwersa, to warto z niej skorzystać. Oczywiście taka możliwość powinna być udostępniona tylko przy twardej fuzji.

      Lwica jest boska :)
    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      Art napisał(a):

      Tylko tak rzucę, że lepiej jednak jak jesteśmy dalej w kolejce oczekujących. Po ostatniej fuzji w DE jest wysyp zgłoszeń, problemy z przenosinami, dlatego jednak fajnie jakbyśmy byli na samym końcu tej kolejki :x.
      jaka roznica czy bedziemy pozniej czy wczesniej? myslisz ze jak ogarna bledy na DE to zrobia poprawki dla nast fuzji? buhahah XD zrobiles mi dzien. po fuzji licz na spam bledow bo to oczywisty STANDARD po jakiejkolwiek ingerencji w ta gre. ale co sie dziwic, tak jak GF to tani szajs tak i wy nic nie potraficie zrobic. zlewka na graczy totalna, nawet info o blokadzie atakow nie potraficie dac...
      chyba serio czas z wypieprzac z tego [ciach] na jakies UK albo chodzby DE...
      Fuzja dotyczy tak samo PL jak i DE.
      Zarówno u nas jak i w Niemczech proces ten przeprowadzany będzie w ten sam sposób :)
      Zgadzam się z tym że lepiej że nie jesteśmy brani pod uwagę teraz w kolejnych rzutach fuzji. Błędy, bugi czy inne dziwactwa uda się skorygować wcześniej nim trafi to do nas :)
      Tam też grają gracze jak my na co dzień. I zupełnie inaczej to wygląda niż testowanie z PTS.





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • buleon napisał(a):

      I kolejne pytanie: czy skoro jest możliwość przeskoczenia między uniami, to gdy mam konta na każdym exodusie dla danej docelówki, to dadzą mi wybór/przedmiot do przeskoczenia?
      Przedmiot jest płatny, nikt nie będzie go rozdawał za darmo. Myślę, że nikt nie będzie Tobie szedł na rękę. We wcześniejszych fuzjach ludzie musieli oddawać konta bo inaczej by mieli multi, więc zapewne i Ciebie czeka taki scenariusz.
      Jestem i mnie nie ma ^^
    • kasai napisał(a):

      buleon napisał(a):

      I kolejne pytanie: czy skoro jest możliwość przeskoczenia między uniami, to gdy mam konta na każdym exodusie dla danej docelówki, to dadzą mi wybór/przedmiot do przeskoczenia?
      Przedmiot jest płatny, nikt nie będzie go rozdawał za darmo. Myślę, że nikt nie będzie Tobie szedł na rękę. We wcześniejszych fuzjach ludzie musieli oddawać konta bo inaczej by mieli multi, więc zapewne i Ciebie czeka taki scenariusz.
      Czy znana jest cena tego itemu ?
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • kasai napisał(a):

      Przedmiot jest płatny, nikt nie będzie go rozdawał za darmo. Myślę, że nikt nie będzie Tobie szedł na rękę. We wcześniejszych fuzjach ludzie musieli oddawać konta bo inaczej by mieli multi, więc zapewne i Ciebie czeka taki scenariusz.
      Relokacja też jest płatna, pomimo to GF zdecydował się na rozdanie jej za darmo we wcześniejszych fuzjach.

      Przy wcześniejszych fuzjach nie było możliwości przeniesienia konta na inny serwer, teraz takie możliwości są. Wystarczy odrobina dobrych chęci.

      Lwica jest boska :)
    • To ma sens, jeśli zachowany będzie jakiś mechanizm-parasol, który chroniłby GF przed stratami. Chodzi mi o migracje na nowe uni - co ma raczej oczywiste powody, zarówno w marketingu GF, jaki w samej dynamice gry. Ale fakt - ma to sens, o ile bydzie to dość drogi interes. Wystarczy, że co niektórzy gracze pajacują z kontami jak tylko się da.
    • Top 30 tu, a po fuzji top 200 ? To się przeniesie konto na inne uni i znów będzie się w topce :)
      Muszę dobrze z tatą żyć, to mi da pieniążki na ten bajer :)
      "Znak interpunkcyjny wielokropek [...] zawsze miał wielorakie interpretacje. Może służyć jako pauza, ale też implikować niepotrzebne rzeczy.
      Postawienie kropki jest jak dla mnie zbyt obcesowe. Wielokropek to coś jakby niedopowiedzenie, stawianie go w zdaniu może faktycznie stworzyć problem.
      Cecha ludzi po 40-roku życia, którzy niosą ze sobą pewien ciężar komunikacyjny w internecie"

      Brytyjski lingwista David Crystal