Tradycyjne ogame

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Tradycyjne ogame

Proponuję by wprowadzić Uni tradycyjne - na nowym interfejsie - ale starych zasadach - bez oficerów, przyspieszaczy i innych udogodnień. Tak aby faktycznie liczyly się umiejętności graczy a nie spryt, cwaniactwo i zasobność portfela.

liczę na spore zainteresowanie tym pomysłem
      Uzdrowiciel Dewianci Capella - po fuzji Andromeda
      Mow_mi_mamuska OCB - Fidis

........................................
      Marycha2-5 Insanes uni7 (przeszłość)
    • Nie ty pierwszy i zapewne nie ostatni....
      Zapomnij,brak antymaterii = brak wpływów na konto GF a brak wpływów na konto GF = brak takiego Uni o którym piszesz.
    • ale jedno takie uni chyba nikogo do bankructwa nie doprowadzi - tym bardziej że wielu już i tak bez anty grać nie umie i będą mieli do tego wiele innych uni

• znam wiele osób które grają nie korzystając z anty lub korzystają w minnimalnym stopniu - czy nie mogą oni mieć serwera dla siebie, tak by wszyscy na tym uni mieli równe szanse ?

• ja to jestem za takim uni... zero dopalaczy, zero oficerów i zero idiotycznego konczenia budowy statków/obrony/budynków za kase. ale jak to juz ktos napisal GF na to nie pójdzie bo nie bedzie mialo z tego zadnej kasy :)
    • Było już trochę tematów. Jakby nie było anty to za grę musieliby płacić gracze, bo kto by płacił za serwer?, Już był taki eksperyment dawno na niemieckim serwie i nie wypalił.

znam wiele osób które grają nie korzystając z anty lub korzystają w minnimalnym stopniu
      Co znaczy w minimalnym stopniu? Dla kogoś będzie to komandor, a dla kogo innego handlarz

exSuper moderator działu Gra i Komunikacja
      Moderator działu Pomysły i Propozycje

Regulamin Działu Pomysły i Propozycje
      Lista Tematów Zakazanych
      Jeśli widzisz nieregulaminowy post użyj przycisk Zgłoś
      Jeśli chcesz coś wyjaśnić, załatwić napisz na
    • Marycha2-5 wrote:

znam wiele osób które grają nie korzystając z anty lub korzystają w minnimalnym stopniu - czy nie mogą oni mieć serwera dla siebie, tak by wszyscy na tym uni mieli równe szanse ?

Ale każdy ma równe szanse. To że Ty nie chcesz albo nie masz kasy na anty to Twój problem. Gra jest taka sama dla każdego, to coś mniej więcej jak hmm wzięcie udziału w zawodach w których możesz legalnie stosować doping. Ty jesteś kimś kto tego nie robi ale to nie jest zabronione i nie można mieć problemu, że inni to robią bo świadomie bierzesz w tym udział, wiesz jak to wygląda. Podobnie jest z OGame:P.

Co do tematu, serwer taki nie powstanie, nie ma nic za darmo. Choć zagrałbym na takim:P.

:evil:
    • Serwer może nie powstanie, ale jeśli ktoś by się znał i zrobiłby ugamele, bez żadnych dodatków byłby wielki :) tylko wiadomo, prawa autorskie, pomysł no i koszt serwera , bo z darmowych usuwają takie rzeczy :)
      Ostatnie uni - Rigel top 30 ~ off

" Kiedyś tu wrócę ;)"

• Ale każdy ma równe szanse. To że Ty nie chcesz albo nie masz kasy na anty to Twój problem. Gra jest taka sama dla każdego, to coś mniej więcej jak hmm wzięcie udziału w zawodach w których możesz legalnie stosować doping. Ty jesteś kimś kto tego nie robi ale to nie jest zabronione i nie można mieć problemu, że inni to robią bo świadomie bierzesz w tym udział, wiesz jak to wygląda. Podobnie jest z OGame:P.

Co do tematu, serwer taki nie powstanie, nie ma nic za darmo. Choć zagrałbym na takim:P.

Określiłeś to wręcz idealnie.

Tak,gra z antymateria jest dozwolona i każdy kto gra bez niej jest tego świadomy.

Brednie z kolei piszesz mówiąc że każdy ma równe szanse - bzdura. To że ktoś świadomie zgadza się na granie innych z anty,samemu z tego nie korzystając nie oznacza ze ma równe szanse. Anty pozwala przy takich samych umiejętnościach osiągnąć kilkudziesięciu procentowy skok w rozwoju szybciej niż ten który z anty nie korzysta.

A co do kasy ?
      Myślę że 4/5 grających tu osób na nią stać,tylko po co ? OGame jest przede wszystkim grą a głównym założeniem gry jest dobra zabawa - także kupowanie 'dozwolonych dopalaczy(anty) aby osiągnąć nad kimś przewagę jest wypaczaniem tej tezy.

Gram for fun,gram za darmo - kupowanie anty nie dawało by mi satysfakcji z pokonania kogoś będąc świadomym faktu iż on jej nie używa co już na samym starcie daje mi bardzo dużą przewagę.

Bardziej więc porównał bym graczy z anty i bez anty jak olimpijczyka na para olimpiadzie.

Inna sprawa że nic darmo nie ma i aby gra funkcjonowała potrzebne są pieniądze a te czerpane są właśnie w głównej mierze z anty - czyli bez anty nie ma gry.
      O serwerze bez anty tez bym na waszym miejscu zapomniał bo tej gry nikt nie robi po to abyśmy mogli sobie poklikać a po to żeby zarabiać potężne pieniądze - server bez anty zwyczajnie nie będzie kalkulował się firmie GF.

Pozdrawiam!

P.S
      Akceptuje zasady gry,jest przeciwny antymateri i dobrze mi z tym. ^^

The post was edited 1 time, last by Edzio13 ().

• Też poruszałem ten temat kiedyś, ale ktoś mi to tłumaczył, że jak oni nie zarobią z tego kasy to taki serwer się nie utrzyma. Niby jeden taki serwer to nie jest dużo, ale wątpię żeby go stworzyli, te pola za anty to też nie jest dobre bo upraszcza rozgrywkę tym z kasą.
      A tak poza tym to chyba nie ma gry w której nie można by czegoś kupić za kasę, przynajmniej jeśli chodzi o gry via www. Może znalazłbyś jakieś ugamele, ale sądzę, że taki serwer wtedy musiałby się utrzymywać z reklam.
    • Edzio13 wrote:

Myślę że 4/5 grających tu osób na nią
      stać,tylko po co ? OGame jest przede
      wszystkim grą a głównym założeniem gry jest dobra zabawa - także kupowanie 'dozwolonych dopalaczy
      (anty) aby osiągnąć nad kimś
      przewagę jest wypaczaniem tej tezy.

Tego nie umieją zrozumieć wszyscy abderyci. Jeśli GF chciałoby pogodzić wyrównaną gre i zyskać wiele graczy, a zarazem zarobić też na tym to wystarczyłoby utworzyć uni, na którym opłata za gre na nim byłaby tylko podczas jej rejestracji.
      Universum 12 (13.04.2005 - 8.10.2009)
      Universum Leo (13.07.2011 - 20.11.2013)
      Universum Bellatrix (12.06.2018 - ??.??.20??)
    • Marandoss™ wrote:

Tego nie umieją zrozumieć wszyscy abderyci. Jeśli GF chciałoby pogodzić wyrównaną gre i zyskać wiele graczy, a zarazem zarobić też na tym to wystarczyłoby utworzyć uni, na którym opłata za gre na nim byłaby tylko podczas jej rejestracji.

A Ty zapłaciłbyś za rejestrację powiedzmy 200-300 zł? :E
      50k anty kosztuje (w najtańszym wariancie) 20 zł z hakiem,
      a dużo osób ją kupuje i dużo kupuje systematycznie.
      To starcza np. na 4 tygodnie geologa, czyli miesiąc.
      Sporo graczy pewnie kupuje co miesiąc za te 20 zł,
      ale śmiem już wątpić, że chociaż połowa z nich dałaby
      200 czy 300 zł za rejestrację. A na anty GF zarobi tyle
      w 10 miesięcy gry 1 gracza, który kupuje tylko samego
      geologa.
      [SSL] Salon Strzyżenia Lam
      uni Io / uni Quantum

Robię eko. Bombowcami u sąsiadów.
    • Crazy Iwan wrote:

A Ty zapłaciłbyś za rejestrację powiedzmy 200-300 zł?

To moja sprawa.

Crazy Iwan wrote:

50k anty kosztuje (w najtańszym
      wariancie) 20 zł z hakiem,
      a dużo osób ją kupuje i dużo kupuje
      systematycznie. To starcza np. na 4 tygodnie geologa,
      czyli miesiąc.
      Sporo graczy pewnie kupuje co
      miesiąc za te 20 zł,

Zakładając, że chciałbym pograć na takim uni 2 lata to powiedz co się bardziej opłaca 20zł/miesiąc (480zł/2 lata) czy tak jak powiedziałeś 200-300 za rejestracje i uczciwą gre?
      Universum 12 (13.04.2005 - 8.10.2009)
      Universum Leo (13.07.2011 - 20.11.2013)
      Universum Bellatrix (12.06.2018 - ??.??.20??)
    • Ja nie kupiłem nawet 1 cząsteczki anty i mi z tym dobrze - inni mogą grać na anty, to ich wybór.

Ten pomył nie spodoba się GameForgowi - a jak dadzą 200-300zł za rejestr to nikt raczej chyba nie kupi - za tę cenę mogę kupić w sklepie z grami może nawet i 5 przyzwoitych gier albo 2 dobre z dodatkami.

Mi się pomysł nie podoba.
    • prawie prawie

Ja bym chciał by było nowe uni na starym wyglądzie , niech już będa te wszystkie niepotrzebne dodatki , niech GF zarobi ale stary wygląd na polskim uni byłby fajny :)...
    • Jestem jak najbardziej za. Wiadomo że team się nie zgodzi bo tu chodzi o wpływy nie małe.

Ale żeby wszystkich pogodzić proponowałbym tradycyjne uni a jedynym udogodnieniem byłby komandor jako ułatwienie gry (kolejkowanie itp) można zawsze dać za niego wyższą cenę.

Albo jeśli nikt się na to nie zgodzi to dać na jednym uni takie ceny że chętnych będzie niewielu tylko bogatsi których kasa nie obchodzi (np cenę wszystkich takich udogodnien podnieść minimum 5-10krotnie (handlarz zamiast 3500 byłby 17500 lub 35tyś) Kasa dalej by wpływała ale nie kupowałoby tak wiele osob czyli na zysk dużo to by nie wpłynęło - pewnie trochę byłby mniejszy ale ciekawiej by było
    • Nowa wersja generuje zyski , a dla firmy to się liczy na 1 miejscu także na 99,9% jak to w życiu bywa do końca nie jest się niczego pewnym , sądzę że takowe uni nie powstanie. Jedyny argument przemawiający w tej kwestii to wprowadzenie abonamentu (na tyle wysokiego żeby pokrył koszt utrzymania serwera , a także przynosił zyski porównywalne do uni z nową wersją) , ale np czy znajdzie się powiedzmy min 200-300 osób chcących płacić miesięcznie po 100 lub więcej pln wątpię?
    • A czy nie można by bo prostu wprowadzić na takim uni obowiązkowego komandora? za te 20zł na miesiąc. To jest kwota, którą 90% osób, które chciało by takiego uniwersum (a sam jestem jedną z nich) bez większych problemów by wpłaciła. GF myślę, że by na tym zarobił, ludzie byli by zadowoleni i OGame by ruszył... Bo póki co takie wyciskanie pieniędzy na siłę nie prowadzi do niczego dobrego. No bo co z tego, że wprowadzają milion dodatków za kasę, skoro dążą przez to do wyludnienia. A nie sądzę żeby dużo osób się znalazło chętnych na grę, gdzie gra aktywnie 200 osób na tak wielkie galaktyki.

A niemieckiego uni nie chcę, bo nie umiem po niemiecku mówić, a z tego co kojarzę to na serwerach obowiązuje język danego kraju, a za inny dostaje się bana.