Pamiętacie?

    • uni16:

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Pamiętacie?

      Witam

      Co u was słychować moje drogie farmy? ;)

      U mnie jakoś leci oczywiście, po u16 bywałem krótko na kilku uniwersach, raz nawet w ST po przegranej stornie wylądowałem a obecnie gram na uOrion, buduję sobie Eko ;P Gram też w World of Tanks :)

      Miło się mi wspomina u16 :)

      E: pamiętam bardzo dokładnie że na u16 trafiłem zupełnie przypadkowo. Pewnego dnia na początku wakacji w 2005 przyszedł do mnie kolega rano i mówi że ma super grę przez internet (ogame jest moja pierwsza grą online/mp), poszedł a ja się zarejestrowałem zupełnie nie bacząc, nawet nie zdając sobie sprawy ze jest coś takiego jak uniwersum :P Potem miał do mnie małe pretensje że zarejestrowałem się na innym uni niż on :P

      Jakiś czas później zachęciłem do gry kolegę z gimnazjum, wszedł do top100 budując EKO, wielu z was pewnie handlowało z Teferim.

      A najfajniejszy okres dla mnie to była zima 2005/2006, wtedy się dużo działo, miałem swój sojusz, toczyliśmy wojny itp:

      Pamiętam TKO16U o mały włos by mnie nie zezłomowali ale wstałem gdzieś o 3-4 rano i uratowałem flotę :P Gnojki przeorały mi mój piękny bunkier planetarny :D

      Pamiętam jak Raflee założył obok mnie kolonie z zamiarem zezłomowania... wtedy jeszcze sondy szpiegowskie mogły przewozić surowce wiec się farmiło go tymi sondami :D

      Pamiętam też swój pobyt w RSQ i późniejsze zezłomowanie Masakratora :P

      Pamiętam też ciągłe przepychanki i zgrzyty na forum, oj było zajadle :D

      To co, budujemy maszynę czasu i jeszcze raz? ;P

      A przy okazji moje nicki: Slovaak > Lord Slovaak > Rudy Lord > Lord Bunkier Tytan :)

      Jeszcze nie skończyłem :D

      Za naszych czasów interfejs wyglądał tak:



      O niebo lepszy niż dziś.

      PS. miałem wszystkie te planety co wyżej :) Pamiętam że ta która tutaj nosi nazwę "planet claire" była u mnie w 8 galaktyce.
      Starcia Tytanów u16: 232% 384% 440%

      Post był edytowany 8 razy, ostatnio przez Lord Bunkier Tytan ().

    • fakt faktem, nie grałem na uni 16, ale chętnie bym wrócił do starego interfejsu, gdzie nie było jakichś piratów, ekspedycji, ogółem ta astrofizyka mogłaby zostać bo urozmaica kolonizację, ale reszta jest tragiczna :( Teraz doszły jeszcze jakieś "przyspieszacze" i wgl, zresztą nie wiem i nie chce wiedzieć jak to wygląda w praktyce, bo sobie obiecałem, że puki nie zrobią uni w stylu "Old Style and engine", to do tego nie wrócę... Chcąc polepszysz grę, jednym słowem ją spieprzyli.. :(
      a sam ganiałem ją od 2006-2007 roku...
      Ostatnie uni - Rigel top 30 ~ off
    • Widzę, ze kolega Lord Bunkier pochodzi z początków uniwersum. ja dla odmiany z ostatnich dwóch lat.
      W sumie było genialnie a zwłaszcza, jak nawijałem z Semenem i szalejownikiem na forum. Pamięam też, że w czasie mojej gry doszło do wiekszych zdarzeń - koniec Devilsów, koniec RSQ, fuzja TKO16U z F.G, do tego pełno, pełno ST.

      Trochę wspomnień:
      Pamiętam swój sojusz USAF, a w nim pamietam chyba wszystkich, którzy sie pojawili: piterog, gelo, agent0007, sie obada, kaina, Tom, PePe, MYMON, Tiempo, millo, topek, Martika, Walkmed, MARic, Anakin, luki444, damian1600, Dawid123, god of war, krogulec, Krowen, misek, misiekk, pawelek804, Volcik666, wowek22,rzeznik, 44th captain, 44th comander, Klon, mithfortebith, trust89, pixel, ADQ, Helghan, Eni, harper, crytek, azorsky, Jarosiko, Matq12, JimRook, KapitanEmillo, rozzellini, Zmuda, EMSI, mosty1, mati1335, skot18, senator86, QuePasa, majeros, Nitroxis, symek3, gohanssj, Beryl, sarak2, hastatus, naruto255, kapi97, lexi, DoomTear, Intergalaktyka, MMM, karol16, Ven, Drako87. Eh było super.

      Pamiętam większość lepszych graczy: zorg, Semen, Nikonofune, Nozdromu, Leviathan, Nosferatu, markiz, szalejownik, aduch, Czarek, Adam, pedzacy mustang, heros severus, Gold Devil, Daredevil, Mako, Psedo, Lord Zemst Rolnik, Satoru, Shade, bart_r, którch obawiałem sie całą grę.

      Pamiętam moje osobiste farmy: tfuj_stary_111, doriantom oraz farmiarz
      i graczy których często atakowałem: Tomaj1, ostr95, breiniax,

      Pamietam te wszystkie sojusze: F.G, TKO16U, pakt13, Devils, WIERNOSC, ALIENS, INS, Dominion, Veto RG, DRAGONS, aDRAGONS, NPlayer, =SAVE=, CENT, LIBERAT, P300S, FDB , Hope.

      Ah, było świetnie. Rozwalało się to i tamto. :E :pwned:
      imperator xyz
      Emeryt: u16, u66, u7 [US], Hydra, Jupiter, Nekkar, Orion, Rigel
      , Zagadra,
      Obecnie
      Eridanus
    • mustanga sie bałeś?:P
      leviathana i ja pamiętam;) miałem z nim później przyjemność nawet polatać na uElectra.
      W sumie przypadkiem bo złomowałem coś i akurat poleciało do niego 30 sond na szpiegujw celu sprawdzenia czy nie kradnie złomu;p napisał wiadke i tak oto spotkanie po latach:D
      TKO16U pozdrawiam;)
      A tak serio, to nie ma znaczenia czy jesteś papieżem, czy Barackiem Obamą, czy też Bono albo Björk – niektórzy ludzie będą cię uwielbiać, a niektórzy nienawidzić. Możesz być kolesiem wałęsającym się po ulicach albo najsławniejszą osobą na świecie, to bez znaczenia. Niezgoda i opozycja są, niestety, częścią człowieczeństwa. Nie znam jeszcze artysty, który by nie zaznał jakiejś formy krytyki.
    • Stary interfejs... Aż się łezka w oku kręci. To było specyficzne uni, pewnie każdy tak o swoim powie. Grałem na kilku innych i to najbardziej zapadło mi w pamięci.

      Szalejownik - dobry gracz, a to Ci dobre...
      Boże spraw aby mi się chciało tak jak mi się nie chce.
    • Mój pierwszy serwer... :)

      Miło się wspomina te czasy, zwłaszcza, że miałem wtedy UWAGA: 11 lat :D.

      Na początku gry myślałem, ze jak się wyloguje z konta to surowce nie będą się wydobywać... a jak zbudowałem pierwszy OW to uważałem się za Pana Uniwersum :D.

      Na ogame i uni 16 przyciągnął mnie mój "klan" z kurnik.pl - Klan M80, taki też był mój sojusz :p

      Pamiętam, że jak grałem Top 1 był Wazdar :D

      To tyle chyba.... Ajj... tyle czasu

      Aż się łezka w oku kręci ile to lat temu było... i ilu ludzi się poznało z którymi teraz nie ma żadnego kontaktu...
      "Ja to Cie przygarnąlem tak jak Shrek tego osła. Szkoda tak zostawić samego w lesie mimo tego, że cie wkurza :D " ~ panwpolo


      Ursa - Top 34 THE END
      16.07.2013 - 29.12.2014
      Bez urlopu

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Mind_war ().

    • Przypadkowo wpadłem na ten temat ale jak bym mogł sie nie wpisac ;]

      u16 - moje pierwsze uni na którym zacząłem gre i długo tam grałem, w sumie nauczylem sie tam praktycznie wszystkiego, od wojny przeciwko Dominion do późniejszego "szefowania" w tym sojuszu ;) moim zdaniem do dzis jednym z lepiej zorganizowanych w historii ogame.pl...

      Ale fakt ze te czasy wyglądały zupełnie inaczej, te wojny Federacja vs Koalicja wyglądały inaczej niz dzisiejsze przepychanki :D

      Szkoda ze z czasem wszystko sie rozpadło, fajnie bybylo pograć w starej ekipie z Dominion, choć do dzisiaj zdaży sie w galaktyce napotkac znajomą mordke, ale to juz tylko niedobitki nie mogące sie uwolnic od tej okropnej gry tak jak ja :D

      Maksimus
    • Syndro napisał(a):

      W sumie było genialnie a zwłaszcza, jak nawijałem z Semenem i szalejownikiem na forum.


      Czyli Ty dalej nie wyczuwasz sarkazmy kolego :E

      Syndro napisał(a):

      Trochę wspomnień:
      Pamiętam swój sojusz USAF, a w nim pamietam chyba wszystkich, którzy sie pojawili: piterog, gelo, agent0007, sie obada, kaina, Tom, PePe, MYMON, Tiempo, millo, topek, Martika, Walkmed, MARic, Anakin, luki444, damian1600, Dawid123, god of war, krogulec, Krowen, misek, misiekk, pawelek804, Volcik666, wowek22,rzeznik, 44th captain, 44th comander, Klon, mithfortebith, trust89, pixel, ADQ, Helghan, Eni, harper, crytek, azorsky, Jarosiko, Matq12, JimRook, KapitanEmillo, rozzellini, Zmuda, EMSI, mosty1, mati1335, skot18, senator86, QuePasa, majeros, Nitroxis, symek3, gohanssj, Beryl, sarak2, hastatus, naruto255, kapi97, lexi, DoomTear, Intergalaktyka, MMM, karol16, Ven, Drako87. Eh było super.


      Zgadnij ilu z nich było moimi kretami, dzięki czemu miałem Waszą listę on-line ]:-D

      Syndro napisał(a):

      Pamiętam większość lepszych graczy: zorg, Semen, Nikonofune, Nozdromu, Leviathan, Nosferatu, markiz, szalejownik, aduch, Czarek, Adam, pedzacy mustang, heros severus, Gold Devil, Daredevil, Mako, Psedo, Lord Zemst Rolnik, Satoru, Shade, bart_r, którch obawiałem sie całą grę.


      No tutaj to mnie zamordowałeś... Nie wiem czy podziękować za komplement czy spaść ze śmiechu pod stół :)

      Syndro napisał(a):

      Pamiętam moje osobiste farmy: tfuj_stary_111, doriantom oraz farmiarz
      i graczy których często atakowałem: Tomaj1, ostr95, breiniax,


      Nie znam, chyba zieloni albo idlerzy ;)

      Nie wierzę, że napisałeś ten post po prostu :) Mimo wszystko z sentymentu - zdrówko Twoje Syndro/imperatorze :)

      Wróciłem na uni67 po półtorarocznej przerwie i okazało się, że united16 to trupiarnia a chłopaki reaktywowali TKO16U. Kant, Silvan, Frupel, Wonsz ciągle grają :)

      pozdrawiam wszystkich z przepięknego uni16 (oprócz Octobera i innych szumowin) :P
      Semen UNI16 F.G
      Zakk UNI22 TTD


      Ja 15:11:26
      najpierw się ustala prędkość z dopiero w drugim oknie widać ładowność x_X
      Ja 15:11:35
      qrde co za debil ten interfejs projektował :|
      Procek 15:11:53
      hitler za grobu msci sie

      :E :E :E
    • Tutaj było bardzo dużo dobrych graczy a wymieniać się już nawet nie chce ;)
      Zorg który rządził u16 przepadł na u67
      konto Motomyszy przejął Gold potem Mustang i to się toczyło konto które miał każdy ...
      Sojusze TOPOWE to DOMINION FG RSQ INS.
      Każdy sojusz miał swoich dobrych graczy ja dopiero zaczynałem prawdziwą grę na tym uni sam zostałem ściągnięty przez znajomych ale gra na tym uni i przy tym poziomie to było coś jak się wybijało z top 200 na top 60 to było coś mega na tamten czas 10k użytkowników i to elita nie wychodziła ze stołka bardzo ciężko było coś ustrzelić ale i się udawało ;)
      Najbardziej i tak pamiętam Orlontka , bardzo fajny ale i później zakręcony koleś ;) kto dłużej grał to pewnie i go poznał.

      Zaczynałem w aRSQ skończyłem w RSQ.
    • Ja również bardzo dobrze wspominam u16

      Moje w sumie 2 uni ale za to 1 które mnie tak wciągnęło do tej gry

      Moje pierwsze sojusz to był BEST 17 a rozstawałem się z grą w sojuszu FDB chyba pamiętacie go i władczego LechaPoznan'a :)

      BTW to było aż 8 lat temu już...
    • Drogi Semenie :) Wreszcie, po tylu latach zajrzałem do tematu fuzji USAF i F.G. i zrozumiałem tą ironię. Dręczyło mnie to, spać nie mogłem, siedziałem przy otwartym oknie patrząc w gwiazdy i bezkresne niebo ale wreszcie - TAK!!! wreszcie !!!

      Btw. jest ktoś na Eridanusie? Stary wasz imperator xyz wciąż gra i próbuje się wzbić swoim brakiem inteligencji :)
      Zapraszam do sojuszu SNIEG :), jeśli ktokolwiek tam jest, a jak nie, to wbijajcie :)
      imperator xyz
      Emeryt: u16, u66, u7 [US], Hydra, Jupiter, Nekkar, Orion, Rigel
      , Zagadra,
      Obecnie
      Eridanus
    • Spoko, na u67 już sobie znalazłem nowe USAF - nazywają się RMN i są równie fajni jak Wy :E
      Semen UNI16 F.G
      Zakk UNI22 TTD


      Ja 15:11:26
      najpierw się ustala prędkość z dopiero w drugim oknie widać ładowność x_X
      Ja 15:11:35
      qrde co za debil ten interfejs projektował :|
      Procek 15:11:53
      hitler za grobu msci sie

      :E :E :E
    • Hehe ,ale zaskoczenie . Oczywiście uni 16 to były piękne czasy. Grałem jako Husky w sojuszu Hope. Nawet tam szefowałem.
      Piękne czasy i wojny z Dominion później po dołączeniu sojuszy wielkie wojny federacji z koalicją
      Pamiętam sporo nicków tu wpisanych ,ale wiele człowiek już zapomial .
      Pozdro