Komentarze na temat najbardziej aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie.

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  • Wstawiłem powyższe wypowiedzi, bo są to dwie wizje PO. Nie mnie oceniać, która jest tą właściwą.

   Z jednej strony można mówić o innej sytuacji politycznej, ale i słowa Libickiego wydają się być uzasadnione. Tego samego zdania, co Libicki był też T. Lis, czyli że "rekonstrukcja rządu Morawieckiego pokazuje, że bój toczy się o centrum".
  • Ponieważ nikt nie komentuje, więc będę kontynuował.

   J. Kaczyński udzielił ciekawego wywiadu dla "Gazety Polskiej". Powiedział, że Ministerstwem Spraw Zagranicznych miała pokierować inna osoba, ale w ostatniej chwili "wycofała się z tej misji". Kandydatura pana ministra Czaputowicza jest pewnym eksperymentem.

   tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/…-o-szefie-msz,809638.html

   Nowy szef dyplomacji już zdążył zaliczyć dwie "wpadki". Jacek Czaputowicz najpierw stwierdził, że w proces uruchomienia wobec Polski art. 7 przez Komisję Europejską "powinien zostać włączony Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej". Później w wypowiedzi dla niemieckich mediów stwierdził, że kwestia reparacji wojennych obecnie "nie istnieje" w relacjach między rządami, a jest raczej przedmiotem debaty wewnętrznej w Polsce.

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosc…en-eksperyment-i-juz.html

   natemat.pl/228269,kandydatura-…uje-szefa-msz-do-porzadku

   J. Kaczyński powiedział, że obszarów, które trzeba w naszej rzeczywistości nie tylko zmodernizować, lecz wręcz przeorać, jest tyle, że aby uczynić z Polski kraj nowoczesny, wolny od balastu przeszłości, przyjazny obywatelom, potrzeba nie dwóch, lecz co najmniej trzech kadencji.

   W rozmowie z Katarzyną Gójską i Tomaszem Sakiewiczem przyznał, że były naciski ze strony prezydenta Andrzeja Dudy na dymisję Antoniego Macierewicza.

   niezalezna.pl/215635-jaroslaw-…encje-zeby-zmienic-polske

   gazetapolska.pl/15580-trzy-kadencje-zeby-zmienic-polske
  • Zostało napisane, że bój toczy się o centrum, nie o lewicę, ale to co się dzieje po tej lewej stronie też jest ważne.

   Pojawiła się tam nowa polityczna siła - partia Razem - uważana za skrajną, która nie chce współpracy.

   "Sztuczne zjednoczenie, w którym nieważne są poglądy, a liczy się tylko bycie przeciwko Kaczyńskiemu, nie zadziała. To kończy się rozczarowaniem i kompromitacją. W polskiej polityce jest już za dużo oszustów. My nie mamy zamiaru zasilić tej grupy".

   fakty.interia.pl/autor/aleksan…ie-z-byle-kim,nId,2511636

   Może się to jednak skończyć tak, że lewicy znów w Sejmie nie będzie.

   Dzisiaj na lewicy wszyscy są słabi - powiedział dla TOK FM były prezydent Aleksander Kwaśniewski.
  • Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że podpisze nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej wprowadzającą kary za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką. Jednocześnie zdecydował się skierować ustawę w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego.

   Tryb następczy, w jakim prezydent skieruje ustawę do Trybunału Konstytucyjnego, oznacza, że nowe przepisy będą już obowiązywać, kiedy zajmie się nimi TK.

   tvn24.pl/prezydent-andrzej-dud…eruje-do-tk,811716,s.html

   Ta ustawa jest bublem prawnym. W praktyce jest nie do zastosowania. Jak sąd będzie miał rozstrzygnąć np. sprawę Jana Tomasza Grossa, który będzie twierdził, że prowadzi działalność naukową, kiedy przeciwnicy twierdzą, że jest on paszkwilantem. Sąd tego nie rozstrzygnie. Tym bardziej będzie miał problem z rozstrzygnięciem, co jest działaniem artystycznym. Łączenie sprawy odpowiedzialności za Holokaust z relacjami polsko-izraelskimi to pomysł godny pożałowania. Zastosowanie tej ustawy również wobec samego pojęcia „propagandy banderyzmu" budzi wątpliwości. Jak sąd będzie miał określić, co jest „propagandą banderyzmu"?

   Karalnym powinno być używanie terminu „polskie obozy śmierci" czy „polskie obozy koncentracyjne".

   Znaleźliśmy się w sytuacji międzynarodowego konfliktu z naszymi strategicznymi partnerami. I to nieomal wszystkimi.

   - Jan Olszewski, prawnik, były premier RP

   rp.pl/Konflikt-Polska-Izrael/3…-jest-bublem-prawnym.html
  • 1. Rekonstrukcja rządu - przyczyny, interpretacja, samodzielność Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego, dymisja A. Macierewicza - czemu musiał odejść, jakie będą jego dalsze losy?
   2. Wydarzenie roku 2017.
   3. Projekt liberalizacji przepisów antyaborcyjnych - ratujmy Kobiety, czy ratujmy lewicę, bo nie miał on szans.
   4. Wizja Platformy Obywatelskiej wg. Donalda Tuska vs wizja Platformy Obywatelskiej wg. Grzegorza Schetyny.
   5. Przyszłość lewicy - lepiej razem, czy osobno?
   6. Ustawa o IPN wprowadzająca kary za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką - ciąg dalszy wstawania z kolan, czy ciąg dalszy niszczenia naszej pozycji międzynarodowej?

   Takie zagadnienia są w tych ostatnich postach. Mam nadzieję, że odniesie się Pani/ Pan przynajmniej do któregoś z nich. ;)
  • Jest Pan człowiekiem bardzo oględnym, Panie Kalumet. Myślę, że nadaje się Pan idealnie do relacjonowania najbardziej aktualnych wydarzeń na świecie, bo bez obfitej miary powściągliwości, zostaje tylko abonament na paracetamol.

   Z takim usposobieniem, to widzę Pana w działalnościach społecznych, myślał Pan o tym? Kogoś z fajką pokoju (chyba) jeszcze nie mieliśmy.

   Może wtedy zrobilibyśmy kolejny temat z komentarzami najsympatyczniejszych wydarzeń w Polszy i na świecie. ; )
  • Jest Pan człowiekiem bardzo oględnym - przede wszystkim nie chciałem nikomu narzucać gotowych odpowiedzi, czy poglądów.

   Niech Pani sobie przeczyta pierwszy post w tym temacie, o co w nim chodzi.

   Abonament na paracetamol - te posty to jedynie niewielki wycinek z tego co się dzieje, żaden wysiłek z mojej strony, sama przyjemność. Pani nie widziała jeszcze osób naprawdę zaangażowanych w politykę w internecie. Mówią Pani coś takie nazwiska jak Pasierbiewicz czy Woleński? Zapewne nie. Nawet Pani nie wie, jak wiele Pani traci nie śledząc tego co mają Oni do powiedzenia, nie śledząc ich sporu.

   Przed moimi postami zostało postawione pytanie o zmianę na szczycie, o zmianę na stanowisku Premiera. Czemu się Pani nie odniosła, tylko złośliwie czepia teraz?

   Te aktualizacje (tak uważam) byłem też winny Sisko.
  • Właśnie nie jarzę tego źródła inspiracji. Nie mówię oczywiście, że go nie ma, ale ja osobiście nie umiem wychwycić, czynnika nadającego smak takiej tematyce.

   Chodzi o to, że coś rzeczywiście zmienia się na lepsze? Czy raczej pikanterii nadają tu częsta kontrowersyjność wielu kwestii? Albo może wciągające jest śledzenie kulturalnych kłótni międzypartyjnych przy pomocy górnolotnych sformułowań? Ten temat ma wiele stron i wiele osób, w tym Pan, jest bardzo zaangażowanych, więc coś w tym na pewno jest. Próbuję jednak zrozumieć co.
  • Czy coś rzeczywiście zmienia się na lepsze? - czy np. zmiana B. Szydło na Morawieckiego sprawi, że będzie lepiej? Może tak być niekoniecznie dla nas, ale np. dla tych którzy prowadzą jakiś biznes. Mogą np. za sprawą Morawieckiego zostać wprowadzone jakieś rozwiązania ułatwiające jego prowadzenie lub odwrotnie mogą być Ci ludzie nękani nadmierną ilością kontroli.

   A gdyby zapytać tych którzy korzystają z 500+ ? A gdyby wygrał ktoś zupełnie inny np. Korwin?

   Często się zdarza też, że dana partia/ polityk mówi coś w kampanii, a później o tym zapomina.

   Ten temat ma wiele stron i wiele osób, coś w tym na pewno jest - najlepszym dowodem na to jest to, że nie ja go zainicjowałem. ;)
  • Niech Pani zwróci jeszcze uwagę na to zdanie:

   Fingard1410 wrote:

   Argumenty, że premier Morawiecki będzie lepszy podzielam, gdyż ma taki korporacyjny image, więc pewnie w UE ma większe przebicie.
   Może chodzić tutaj o image, ale może iść za tym coś konkretnego.

   Ktoś może też wtrącić, że Morawiecki już jakiś czas siedzi w gospodarce, finansach. Ale teraz jako Premier powinien mieć więcej do powiedzenia, a podobno ma wizje. Postawił na Niego sam J. Kaczyński, rezygnując z kogoś kto był twarzą PiS- u , kto miał dobre notowania, więc może w Morawieckim jest to coś.
  • W życie weszły nowe przepisy i w najbliższą niedzielę większość sklepów będzie zamknięta.

   Prezydent Andrzej Duda powiedział, że Polacy się przyzwyczają. Polacy byli przyzwyczajeni do robienia zakupów w niedzielę, niemieccy klienci też odwiedzali polskie sklepy właśnie w niedziele.

   Na Węgrzech zakaz handlu w niedzielę utrzymał się tylko rok. Zniesiono go między innymi dlatego, że ograniczenia nie podobały się według sondaży 2/3 respondentów.

   naszeblogi.pl/48839-tvp-przylapana-na-klamstwie

   W temacie o TVP użytkownik Jabe napisał taki komentarz - jedynym, skutecznym wrogiem PiS-u jest sam PiS.
  • J. Kaczyński udzielił kolejnego wywiadu:

   wpolityce.pl/polityka/387700-t…rodach-w-rzadzie-i-szydlo

   Kompromis z Brukselą w sprawie reformy sądownictwa wydaje się bliski. Czy cena nie jest jednak zbyt wysoka? Za gorzka? Wśród propozycji jest przecież publikacja, choć z zastrzeżeniem, wyroków wydanych wedle wielu ekspertów niezgodnie z prawem.

   J. Kaczyński - Nie ukrywam, że ta cena jest znacząca, gorzka. Cóż, nie ukrywam też iż wzorujemy się na premierze Victorze Orbanie, który często musiał iść na przykre ustępstwa. Wolałbym oczywiście, by tak nie było, byśmy mogli pójść w reformach całą naprzód, tak jak zresztą to było w pierwszym uchwalonym projekcie ustaw sądowych, zawetowanych potem przez prezydenta. Ale okoliczności wewnętrzne, w tym wspomniane weto, i zewnętrzne, ułożyły się inaczej. Musimy brać to pod uwagę.

   Ważne jest to, że porozumienie jest możliwe i mogę wyrazić nadzieję, ale to jest tylko nadzieja, że te ustępstwa, które proponujemy, nie będą dla naszych przeciwników podstawą do ataku. Podstawą do twierdzeń, że to oni zwyciężyli. Mam nadzieję, że tak nie będzie. Chociaż trzeba się spodziewać zarówno krytyki z naszej, to znaczy prawej strony, jak i pewnego triumfalizmu naszych przeciwników.

   Reforma sądownictwa po tych zmianach jest akceptowalna dla pana premiera? Jej istota, sens, nie została wypaczona, zmiany będą realne?

   J. Kaczyński - Wydaje mi się, że tak, mimo tych gorzkich ustępstw.

   A w sprawie ustawy o IPN i próby walki z tymi potwornymi kłamstwami na temat naszej historii, z tymi próbami przypisywania nam niemieckich zbrodni w czasie II Wojny Światowej możliwy jest jakiś ruch? Jakaś nowelizacja?

   J. Kaczyński - Panie redaktorze, ustawa będzie badana przez Trybunał Konstytucyjny i to jest kluczowe. Nie mam żadnej wiedzy jak to zostanie ocenione. Pani prezes Julia Przyłębska jest osobą bardzo sympatyczną, ale też i osobą z którą na temat wyroków nie ma nawet co rozmawiać, bo strzeże swojej niezależności.

   Tabloidy wydawane w Polsce co chwilę piszą, że pan jest na kogoś wściekły. Ostatnio niemiecki dziennik ogłosił, że wściekł się pan rzekomo na panią premier Szydło za jej wystąpienie w Sejmie i ogólnie za nagrody, które za jej kadencji otrzymywali wiceministrowie i ministrowie. Czy to prawda?

   J. Kaczyński - Ależ skądże znowu, jestem w jak najlepszych stosunkach z panią premier Szydło! Na jutro jesteśmy zresztą umówieni na spotkanie. Bardzo się cieszę, że wystąpiła w Sejmie i gratuluję jej tego. Z powodu ataku alergii nie mogłem tam być, ale chętnie bym tego wysłuchał bo pamiętam jak to się działo, kiedy była premierem. Wtedy od czasu do czasu ta spokojna, wyważona i dobra osoba tak troszkę pokazywała pazurki. I też przed tym wystąpieniem powiedziałem jej: pokaż proszę pazurki.

   Można bronić tych nagród?

   J. Kaczyński - Trzeba. Trzeba bronić, bo nie można popadać w szaleństwo. W Polsce nielegalnie przejęto wielkie majątki, można to już od początku liczyć w bilionach. A tutaj mamy do czynienia z legalnymi nagrodami za ciężką pracę, dla ludzi, którzy z tymi zjawiskami przejmowania własności narodowej walczyli. Oczywiście można dyskutować, czy to dobre, czy to złe, czy takie sumy powinny być, czy inne, ale to absolutnie nie jest żaden skandal.


   Kosiniak-Kamysz stwierdził, że J. Kaczyński musi być wściekły.

   To co powiedziała Beata Szydło z mównicy sejmowej kłóci się z tym co mówiła kiedyś i z Morawieckim, który zapowiedział redukcję etatów i koniec nagród.

   PiS staje się ofiarą własnego populizmu, pokazuje że nie jest lepszy od poprzedniej ekipy.

   A reforma wymiaru sprawiedliwości to nie reforma, a wielka wymiana kadr.
  • O reformę sądownictwa PiS-u zapytano kiedyś zapomnianego nieco Adama Hofmana. I nawet on przyznał, że to co PiS zaproponowało jest mało atrakcyjne, powiedział wtedy że za mało jest w tym marchewki.

   PiS chciało już wcześniej podnieść wynagrodzenia. wyższe pensje mieli otrzymać członkowie rządu, parlamentu, obecny i byli prezydenci.

   se.pl/wiadomosci/polityka/kacz…l-sie-polakow_868746.html

   Pomysł ten zatrzymał wówczas J. Kaczyński.

   Pojawił się nowy sondaż:

   tvn24.pl/sondaz-partyjny-pis-znaczaco-traci,825476,s.html

   Wg. którego najwięcej straciło PiS. Do gry wydaje się wracać SLD.

   Mnie zastanawia, czy ktoś chciałby być przyszłym koalicjantem PiS-u. Mówi się, że mógłby to być Kukiz, ale zarówno Kukiz, jak i Korwin? byliby partnerami trudnymi, stawiającymi twardo swoje warunki.

   Trzeba też pamiętać co stało się z byłymi koalicjantami PiS-u - LPR-em i Samoobroną.
  • Prezydent zawetował ustawę degradacyjną.

   tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/…-degradacyjna,826059.html

   Szokujące. Żałuję, że doszło do momentu, w którym prezydent wybrany w wolnych wyborach przez obóz patriotyczny formułuje takie stanowisko - mówił Macierewicz w Radiu Wnet.

   fakty.interia.pl/polska/news-m…est-szokujace,nId,2563961

   Żądam od Pana, aby nie przemawiał Pan na VIII rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, gdyż w mojej opinii nie jest Pan godzien tego zaszczytu - napisał w liście do prezydenta wnuk Anny Walentynowicz, Piotr Walentynowicz. List opublikował w piątek na swoim profilu na Facebooku.

   rmf24.pl/fakty/polska/news-wal…pan-na-roczni,nId,2564104

   Pan prezydent oczywiście ma prawo wetować ustawy, ale mojego głosu już nie ma – powiedział szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski na antenie Superstacji. W ten sposób komentował decyzję Andrzeja Dudy o zawetowaniu ustawy degradacyjnej. Sądzę, że prezydent zrobił taki krok w kierunku, przynajmniej z jego punktu widzenia, elektoratu lewicowo-postkomunistycznego. Nie sądzę, żeby ten elektorat postkomunistyczny, broniący Jaruzelskiego, nagle zaczął popierać Andrzeja Dudę – dodał Suski.

   dorzeczy.pl/kraj/60368/suski-p…ego-glosu-juz-nie-ma.html


   Pan Suski może nie pamięta, ale przed wyborami prezydenckimi Leszek Miller lepiej wypowiadał się o Dudzie niż o Komorowskim. Mówił wówczas, że do kłopotów SLD bardziej przyczyniła się PO niż PiS. Można też przypomnieć Krystiana Legierskiego, który poparł Andrzeja Dudę.

   tvp.info/20164742/legierski-ni…eciwko-po-i-komorowskiemu

   Możliwe więc, że A. Duda otrzymał jakieś głosy lewicy.

   Suski już wcześniej groził, że Duda nie musi być kandydatem PiS- u na drugą kadencję.

   tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/…e-posel-suski,759834.html
  • Vox populi vox dei :D

   tvn24.pl/prezes-pis-ministrowi…-na-caritas,827295,s.html
   naszeblogi.pl/50090-panie-prezesie-basta

   Doszło też do politycznego transferu. Będę rekomendował wrocławskim strukturom PO, żeby poparły kandydaturę Kazimierza Michała Ujazdowskiego na stanowisko prezydenta miasta Wrocławia - powiedział Grzegorz Schetyna na wtorkowej konferencji prasowej.

   tvn24.pl/wroclaw,44/wroclaw-ka…na-prezydenta,826760.html
  • Raport Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego pod przewodnictwem Jerzego Millera z dnia 29 lipca 2011 roku w sprawie Katastrofy Smoleńskiej jest nieważny i niniejszym zostanie anulowany — czytamy w raporcie technicznym podkomisji smoleńskiej.

   wpolityce.pl/smolensk/389791-k…cz-zawieral-falszywe-tezy


   Uroczystość odsłonięcia na placu Piłsudskiego Pomnika Smoleńskiego i prezentacja raportu technicznego o katastrofie smoleńskiej. Oba te wydarzenia przedstawione zostały jako triumf obozu patriotycznego, a w szczególności PiS oraz ludzi biorących udział w miesięcznicach.

   Uroczystość była wspaniała, a pomnik okazały i solidny. Stanął jednak na placu Piłsudskiego, a nie na Krakowskim Przedmieściu, jak wszyscy się domagali. Głównym hasłem miesięcznic było ujawnienie prawdy o tragedii smoleńskiej. W tej kwestii postęp jest niewielki. Podkomisja Macierewicza ustaliła, że na pokładzie samolotu doszło do wybuchów, ale nadal nie wiemy, co było ich przyczyną. Nie można pociągnąć nikogo do odpowiedzialności.

   Sukces? Czy może jednak porażka? - pyta blogerka Elig

   naszeblogi.pl/50145-sukces-czy-moze-jednak-porazka


  • To nie jest pomnik ofiar tragedii smoleńskiej. To jest pomnik dominacji PiS. On nigdy nie będzie Polaków łączył, zawsze będzie Polaków dzielił - mówił w "Faktach po Faktach" były premier i były przewodniczący SLD Leszek Miller. Jego zdaniem pomnik, który odsłonięto 10 kwietnia na placu Piłsudskiego w Warszawie, został wybudowany wbrew prawu, przy zastosowaniu "podstępu”.

   tvn24.pl/leszek-miller-w-fakta…smolenskiej,829431,s.html

   Być może pomnikiem, który mógłby łączyć byłby pomnik światła przy Pałacu Prezydenckim, ten jednak HGW porównała do symboliki nazistowskiej.

   tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/…talacji-nsdap,533444.html

   Z kolei Kosiniak-Kamysz zaproponował postawienie żywego pomnika smoleńskiego.

   psl.pl/kosiniak-kamysz-postawmy-zywy-pomnik-smolenski/
  • W sobotę (14 kwietnia) w Warszawie pod hasłem "Polska jest jedna" odbyła się w Warszawie konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy.

   Jarosław Gowin zaproponował wprowadzenie do konstytucji możliwości "głosowania rodzinnego". Jak tłumaczył wicepremier, chodzi o to, "by rodzice wychowujący małe dzieci dysponowali nie tylko głosem własnym, ale też głosem swoich dzieci"

   Mateusz Morawiecki zapowiedział, że chce wprowadzić program dla seniorów "Dostępność plus", na których jego rząd chce przeznaczyć w ciągu ośmiu lat 23 mld zł. Nie podał wszakże szczegółów, ale za to opowiedział wyciskającą łzy z oczu historię o emerytce mieszkającej na czwartym piętrze bez windy i przyrzekł, że takim seniorkom rząd będzie windy budował…

   naszeblogi.pl/50184-winda-do-nieba

   Zapowiedział też ułatwienia dla przedsiębiorców - obniżkę CIT dla małych i średnich firm a także tzw. mały ZUS.

   mojafirma.infor.pl/wiadomosci/…irm-oraz-obnizka-CIT.html

   Na obniżeniu podatku CIT do 9 proc. dla małych i średnich przedsiębiorstw skorzystają jednak tylko ci, którzy prowadzą działalność gospodarczą jako spółki prawa handlowego, czyli tylko 12 proc. Prawie 90 proc. to PIT-owcy, a tych obniżka nie obejmie.

   CIT zostanie obniżony tylko i wyłącznie dla mikroprzedsiębiorstw nie będących osobami fizycznymi. Nie jest to żadna rewolucja podatkowa. Jest to zwyczajna kosmetyka. Gdyby obniżyli CIT dla wszystkich, albo chociaż obniżyli PIT małym przedsiębiorcom, to wydaliby na to miliardy.

   nczas.com/2018/04/14/uwierzyle…o-sciema-zobacz-dlaczego/

   Trwa sejmowy protest rodziców dzieci niepełnosprawnych. Mateusz Morawiecki zapowiedział utworzenie nowego funduszu pomocowego z opodatkowania osób najzamożniejszych. Protestujący rodzice nie zaakceptowali propozycji. Domagają się zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu, który miałby zająć się ich postulatami. Chodzi o zwiększenie dodatku rehabilitacyjnego do wysokości 500 złotych na niepełnosprawne dzieci po ukończeniu przez nie 18. roku życia oraz zrównanie renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS.

   Pomysł premiera spotkał się z falą krytyki, m.in. polityków i dziennikarzy.

   Może niech rząd na siebie daninę nałoży w postaci cięcia swoich wydatków - napisał Paweł Kukiz.

   To Beata Szydło mówiła - „wystarczy nie kraść”.
  • Tym bardziej, że Morawiecki mówił ostatnio, że rząd ma pieniądze, że w budżecie pojawiły się dodatkowe środki. Są pieniądze na 500+ i wyprawki dla bogatych, na TVP, na Czartoryskich, na Macierewicza, na Polską Fundacje Narodową, na nagrody. Jest też w TVP propaganda sukcesu.

   Protestujący domagają się spotkania z J. Kaczyńskim, ale osobą która powinna być z nimi na tych korytarzach jest Beata Szydło, która w rządzie Morawieckiego otrzymała funkcje wicepremiera bez teki i miała zajmować się sprawami społecznymi.


   Wczorajszym gościem w ”Tak Jest” Andrzeja Morozowskiego była Monika Jaruzelska, która zamierza wystartować w wyborach samorządowych.

   tvn24.pl/tak-jest,39,m/polityczka-jaruzelska,831835.html
   wsensie.pl/polska/28160-lewica…od-pis-skonczy-jak-ogorek

   Leszek Miller widzi ją jako kandydatkę na prezydenta Polski.

   Monika Jaruzelska może skończyć jak Magdalena Ogórek - stwierdził Biedroń.
  • Córka generała Wojciecha Jaruzelskiego wchodzi do polityki. Monika Jaruzelska chce bronić wojskowych rodzin przed skutkami ustawy degradacyjnej wymierzonej w jej ojca. I walczyć o to, by generacja jej syna nie uczyła się w szkole jedynej obowiązującej według obecnej władzy wersji historii Polski.

   Jej poglądy jednak nie wszystkim na lewicy się podobają. Chodzi tu m.in. o jej stosunek do aborcji i religii w szkołach. W jednym z wywiadów Jaruzelska sprzeciwiła się pomysłowi liberalizacji prawa aborcyjnego. Przyznała także że choć jest za państwem świeckim, nie widzi powodu aby lekcje religii miały odbywać się poza szkołą. – Uważam, że nie należy utrudniać życia wierzącym w Polsce, bo tych jest więcej niż niewierzących – dodała.

   dorzeczy.pl/kraj/62494/Walka-n…S-skonczy-jak-Ogorek.html

   Walka z krzyżem to nie dla mnie. Jestem niewierząca, ale mam głęboki szacunek dla religijnych emocji i przekonań - powiedziała Monika Jaruzelska.

   weekend.gazeta.pl/weekend/1,15…-wchodzi-do-polityki.html