Komentarze na temat najbardziej aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie.

• Otwierają się na ukraińskie rolnictwo, bo pewnie Putin nałożył embargo :D
      A poważniej - poczytałam i faktycznie są drugim, zaraz po USA, eksporterem zbóż.
      Wiedziałam, że mają dobre ziemie, ale nie sądziłam, że powierzchniowo ich użytki rolne są zaraz po Rosji.

To niech wejdą do UE - narzucą im kwoty produkcyjne i skończy się rumakowanie :D

EDIT: I ciekawe, że nigdzie nie mówią i nie piszą o tych pomysłach... ani TVPiS ani TVN, w Trwam też tego nie widziałam. Rząd już powinien być w Brukseli i rozmawiać. Ale pewnie obudzimy się z ręką w nocniku.

The post was edited 1 time, last by kawa z mlekiem ().

• kawa z mlekiem wrote:

Rząd już powinien być w Brukseli i rozmawiać. Ale pewnie obudzimy się z ręką w nocniku.
      Rozmawiają, jest więcej artykułów w sieci, rozmowy w UE na poziomie ministrów rolnictwa, w TV (dziennikach) nie ma za dużo miejsca, bo w każdej opcji informację wypiera emocjonalne badziewie, ale ogólnie wiedza jest. Problemy rolnictwa najlepiej w sumie omawia TV Trwam, "Polski punkt widzenia" i programy rolnicze tylko mało kto ma na to czas.

Inne ciekawe sprawy - znowu z gospodarki morskiej.
      Polityka gmin wobec portów:
      gospodarkamorska.pl/Porty,Transport/gminy-okradly-porty.html
      Reakcja wojska na plany Świnoujścia:
      gospodarkamorska.pl/MW,Sluzby-…zimowy-w-swinoujsciu.html
      jest dobrze
    • Gwarek wrote:

Owszem, podawałem kiedyś raporty niemieckie, o ile pamiętam to 87 centów
      z każdego euro dotacji wraca do Niemiec w postaci zapłaty za towary lub
      zleceń dla ich firm na prace w Polsce. I tutaj Draken napisał to co już
      wiemy.
      Z drugą częścią czyli przewidywaniami zysków dla Polski - trzeba uważnie
      obserwować relacje handlowe pomiędzy krajami UE a Ukrainą, aktualnie UE
      proponuje uchylenie drzwi dla ukraińskiego eksportu, na koniec 2017
      będzie można dokonywać wstępnych podsumowań tych relacji.
      No tak, ale Draken powiedzial jasno, że WIECEJ wraca do krajów zachodu. Czyli nie 87 centów a ponad 1 euro. Jakim cudem to tez nie wiem, ale jak widać Draken narazie też nie wie :D

kawa z mlekiem wrote:

Widzę Shady pisze własną historię
      Chcesz wszystkim wmówić, licząc od zakończenia II WŚ, że w poprzednich
      wiekach zdarzały się w Europie 72 lata względnego spokoju (nie wspominam
      o takich ruchach jak u nas czy w NRD/RFN itp).???
      hehe, no to widzisz, nie wspominaj o stanie wojennym w Polsce, Niemczech, napadzie Układu warszawskiego na czechosłowację, zimnej wojnie trawjącej dziesiątki lat i o rozpadzie ZSRR o ultra krwawej wojnie na Balkanach, wojnie w Gruzji, wojnie na Ukrainie po dziś dzien i jeszcze teraz te bomby wybuchające regularnie w Paryżu i Londynie. JEDYNYM powodem dlaczego nie bylo kolejnej wojny światowej jest broń jądrowa, która zakonczyla II wojnę światową i stala się najwiekszym wybawieniem dl arownowagi swiatowych sił i pokoju :)

Przykro mi ale jestes kobietą i mało rozumiesz z polityki :) Znam wiele kobiet i praktycznie wszytskie sa bardzo slabe w logicznym mysleniu. Przykro mi ale to nie ja wymyslilem wam taką rolę, lecz Bog i natura :)

Gambit wrote:

To Shady powiedz mi, jeśli nie UE to co? Stworzyłbyś Unię Środkowo-Wschodnią? Może Unię Krajów Nadbałtyckich? I jaka byłaby waga gospodarcza takiej Uni???
      Poczatki Uni sa bardzo czytne :) Takich Uni gospodarczych nam trzeba :) Uklad z Szengen tez bardzo bardzo pozytywny :) To by zdecydowanie wystarczylo :) Za bezpieczenstwo odpowiada NATO i nie trzeba zadnej armii europejskiej.
      A co do innych Uni, to jestem przciwnikiem jakichkolwiek sztucznych zwiazkow. Niech bedzie w koncu konkurencja w Europie. Mamy wspolne interesy z Europą srodkowa, mozemy byc dominatorem i zdecydowanym liderem europy srodkowej i powinnismy dzialas w Wyszechradzie i rozszerzyc go o kilka osciennych krajow :)
      Żadnych Uni, żadnych wspolnych walut, żadnych wspolnych armii, żadnego ujednolicania. Świat powinien byc RÓZNORODNY Amen!

Kawa z mlekiem wrote:

Co do środków z UE i zapożyczania się samorządów. Widzisz problem polega
      na tym, że jeśli nie dostaliby np. 50% dotacji z UE to nie dostaliby
      drugiej połowy z banku. A nawet jeśli dostaliby pożyczkę w banku to
      nadal brakowałoby 50%.
      Problemem jest, że nie ma polskich banków. Ale to już inny temat.
      No tak czyli zadlużanie gmin a potem jeszcze problem z utrzymywaniem tych obiektów rok po roku. Unia wprowadza nas w potezne dlugi.
      Unia to nic dobrego. Same minusy.

Co do Ukrainy to sie zgadzam, ze fajnie byloby podbijac ukrinski rynek, ale to jest sprawa polskich przedsiębiorców. Niech sie panstwo do tego nie wtraca, bo nic dobrego z tego nie wyjdzie...
    • Stan wojenny stawiasz na równi z I czy II wojną światową, czy z wojną trzydziestoletnią czy z każdym innym konfliktem zbrojnym, w którym udział wzięło więcej niż dwa państwa??? Stawiasz na równi konflikt zbrojny z grą polityczną???
      Przykro mi, ale jesteś Shady głupi i mało rozumiesz z polityki i historii Znam wielu mężczyzn i z kilkoma można podyskutować, ale osoby takie jak Shady - jak nie mają argumentu, albo brakuje mu wiedzy to nagle zaczynają mówić o mojej płci :D
      Przykro mi, ale to nie ja wymyśliłam Ci taki poziom inteligencji i rozumu, lecz Bóg i natura...
      Przykro mi Shady Ty jesteś po prostu ignorantem.
      Ale jak sam stwierdziłeś - świat musi być różnorodny.
      Dzięki takim osobom jak Ty - doceniam tych ogarniętych, z którymi można porozmawiać.

@Shady_ to działaj w GW - szkoda, że reszta państw z GW jednak woli UE - ba, nawet wprowadzają euro.

Gminy non stop są zadłużone, bo zrzucono na nie utrzymanie np. szkół, ośrodków zdrowia. Porozmawiaj z wójtami i zapytaj czy to orliki, drogi są dla nich problemem czy może np. ww. szkoły.

I widzisz tutaj wychodzi Twój brak znajomości polityki. Myślisz, że te niemieckie firmy, które próbują wejść na rynek ukraiński wchodzą, bo mają taki kaprys, albo pomysł, że dzisiaj sobie wyślą towar na Ukrainę? Że nie stoi za nimi państwo? Że te firmy za pomocą własnych struktur państwowych nie rozmawiają z ministerstwami i innymi instytucjami państwowymi po stronie ukraińskiej? Że samo państwo nie inicjuje takich praktyk?
      Zazwyczaj taka wysyłka towaru jest na prośbę danego państwa, a taką prośbę poprzedzają rozmowy na szczeblu państwowym. Przecież nikt nie będzie prosił o towar jak nie ma pewności, że go dostanie :D
      Są przypadki, że firmy same chcą wejść na rynek, poziom korupcji na Ukrainie jest nie do ogarnięcia, więc na razie jest tam miejsce dla każdego. Ale i tak najważniejsze jest jakie będą rozwiązania prawne na Ukrainie.

EDIT:
      Co do samej wojny na Ukrainie...
      ...jechałam uberem, którego kierowca był Ukraińcem - a że ja lubię rozmawiać z każdym, więc zapytałam go jak to naprawdę wygląda. I usłyszałam, że nie ma teraz żadnej wojny. Jeśli mają informację, że ma przyjechać telewizja to dzwonią do siebie, aby poinformować, że będą strzelać i żeby nie wychodzić z domu. I jeśli ktoś ginie to akurat ten, do którego się nie dodzwonili...
      I teraz pytanie - komu wierzyć? Skoro praktycznie w każdej TV mówią o strasznej wojnie na Ukrainie czy może Ukraińcowi, który stamtąd przyjechał i spokojnie sobie mieszka w PL z żoną i dzieckiem.

• Tak, gawrek - Jarek się spóźnia, bo musi jeszcze wymóc przestawienie fotela by Tuskowi nie patrzeć w oczy ^^

P.S. kawa pięknie powiedziane - taki shady musi się teraz nieźle czuć gdy przedstawicielka płci żeńskiej (tak pogardzanej przez niego) w prosty sposób, inteligentnie sprowadza jego brednie do odpowiedniego poziomu :)
    • To moze na poczatek skomentujmy kilka ostatnich wydarzen. jak zwykle bede trafny i bezpruderyjny, powiem jak jest. Tak czy owak nie beda to moje opinie tylko fakty.

1. Za atak w Manchastarze podczas koncertu pięknej Ariany Grande WB powinna wypowiedziec Panstwu Islamskiemu Wojnę. Theresa May nie ma jaj tak samo jak te pionki z holandi, belgii czy innych małych krajków. No w koncu to kobieta. Do Taczerowiej jej niestety bardzo daleko.

2. Wygwizdany Mamed Khalidow na Narodowym. Nawet jesli nie jest zlym czlowiekiem, to obnoszczenie się ze swoimi poglądami/religią i wychwalanie w czasie gdy Europa przezywa katusze z rąk Islamistow jest po prostu kretyństwem i Mamed jest sam sobie winien. Polska brawo :) Trzeba reagowac negatywnie na Islam, niech islamisci wiedza, ze nie mają czego szukać w tym kraju. Osobiscie Mameda bardzo lubię i bardzo lubię ogladać jego walki (no moze nie jestatnio bo sa bardzo nudne). Pozdrawiam Mamed i nie placz w piwnicy tylko przejdz na Katolicyzm :)

3. Trump masakryje zachodnie lewactwo. Bardzo dobrze. Walka z globalnym ociepleniem? Merkel niech przestanie pierdzieć to moze bedzie mniej co2. Żenada po prostu ze strony tych kretynow z Uni. bardzo dobrze, ze Trump probuje ropzmawiac z kazdym krajem osobno :)
      Oś USA, WB, Polska, Rosja idealna dla nas :)
      ps. widzieliscie blazenade tuska? buahahahahahhaha jak na posiedzeniu rzadu w kabarecie xD Trump nim podloge wyciera :D

4. PIS po raz kolejny oświadczyl, ze nie przyjmie zadnych islamistow. Bardzo dobrze, nikt nam nie moze narzucac zebysmy oswiecim urychamiali od nowa bo to muzeum.

To moze teraz odpowiem na pare tresci skierowanych do mnie, do jedynego czlwoieka na tym forum, ktory bez osłonek mowi jak jest prosto w oczy.

kawa z mlekiem wrote:

Stan wojenny stawiasz na równi z I czy II wojną światową, czy z wojną trzydziestoletnią czy z każdym innym konfliktem zbrojnym, w którym udział wzięło więcej niż dwa państwa??? Stawiasz na równi konflikt zbrojny z grą polityczną???
      Tak jak powiedzialem, w 44 roku wymyslono bombe jądrowa i ona szybko zakonczyla 2 wojnę światowa i nie dopuscila do kolejnych :) Pozdrawiam i prosze nauczyc się myslec logicznie jesli chcesz rozmawiac z mezczyznami.

kawa z mlekiem wrote:

Gminy non stop są zadłużone, bo zrzucono na nie utrzymanie np. szkół, ośrodków zdrowia. Porozmawiaj z wójtami i zapytaj czy to orliki, drogi są dla nich problemem czy może np. ww. szkoły.
      A co za roznica z ktorego dzbanka poleci kasa? Lepiej, zeby podatki szly prosto do gmin, bo dzisiaj wszytsko idzie do warszawy a dopiero warszawka rozdziela tą kase. tak byc nie moze, bo to ewidentna strata i glupota. Zreszta akurat nie ma sie co dziwic, ze utrzymywanie edukacji i opieki zdrowotnej wpedza Polske w dlugi to socjalizm wpedza w dlugi.
      W Wenezueli, w kraju ropą plynącym zabraklo ropy po rzadach socjalistow. Socjalism kills!

kawa z mlekiem wrote:

I widzisz tutaj wychodzi Twój brak znajomości polityki. Myślisz, że te niemieckie firmy, które próbują wejść na rynek ukraiński wchodzą, bo mają taki kaprys, albo pomysł, że dzisiaj sobie wyślą towar na Ukrainę? Że nie stoi za nimi państwo? Że te firmy za pomocą własnych struktur państwowych nie rozmawiają z ministerstwami i innymi instytucjami państwowymi po stronie ukraińskiej? Że samo państwo nie inicjuje takich praktyk?
      No oczywiscie. Nie pamietam, zeby Polski rząd zapraszał i zachęcał chinczyków do wejścia na Polski rynek :)
      Kazda ingerencja panstwa w gospodarke jest kretynstem i jest szkodliwa, tak jak w Wenezueli i całej Ameryce Poludniowej gdzie socjalizm jest dokladnie taki sam jak w europie zachodniej ale wprowadzono go zanim kraje się dorobily i rozwineli gospodarki. Podobnie jak to jest z Polską.
      A tak wracajac do ukrainy to akurat wiadomo ze Ukraincy kochają niemców i maja z nimi sojusz przeciw Polsce.

kawa z mlekiem wrote:

Co do samej wojny na Ukrainie...
      ...jechałam uberem, którego kierowca był Ukraińcem - a że ja lubię
      rozmawiać z każdym, więc zapytałam go jak to naprawdę wygląda. I
      usłyszałam, że nie ma teraz żadnej wojny. Jeśli mają informację, że ma
      przyjechać telewizja to dzwonią do siebie, aby poinformować, że będą
      strzelać i żeby nie wychodzić z domu. I jeśli ktoś ginie to akurat ten,
      do którego się nie dodzwonili...
      I teraz pytanie - komu wierzyć? Skoro praktycznie w każdej TV mówią o
      strasznej wojnie na Ukrainie czy może Ukraińcowi, który stamtąd
      przyjechał i spokojnie sobie mieszka w PL z żoną i dzieckiem.
      Nom ten pajac co uciekl przed wojną? Sory ale ukraincom nie ufam bo smierdzą bandera na 100 kilomerow :)
      PS. Dla Polski to bardzo dobrze, bo Ukarina musi trzymac 3/4 swoich wojsk za wschodzie :)
    • Shady_ wrote:

kawa z mlekiem wrote:

Stan wojenny stawiasz na równi z I czy II wojną światową, czy z wojną trzydziestoletnią czy z każdym innym konfliktem zbrojnym, w którym udział wzięło więcej niż dwa państwa??? Stawiasz na równi konflikt zbrojny z grą polityczną???
      Tak jak powiedzialem, w 44 roku wymyslono bombe jądrowa i ona szybko zakonczyla 2 wojnę światowa i nie dopuscila do kolejnych :) Pozdrawiam i prosze nauczyc się myslec logicznie jesli chcesz rozmawiac z mezczyznami.
      Brak wojen po 45? Koreańska, w Wietnamie, Afganistan, Irak, Izrael, Panama, Falklandy, Egipt wojna domowa w Grecji, Czeczenia. Chcesz więcej czy się pokajasz i przyznasz, że historii nie znasz?
      However strong you become, never seek to bear everything alone. If you do, failure is certain. - Uchiha Itachi do Uzumaki Naruto
      “The man once wrote: Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger. Tolkien had that one mostly right."
      GO - 2015-2016
    • Draken wrote:

Shady_ wrote:

kawa z mlekiem wrote:

Brak wojen po 45? Koreańska, w Wietnamie, Afganistan, Irak, Izrael, Panama, Falklandy, Egipt wojna domowa w Grecji, Czeczenia. Chcesz więcej czy się pokajasz i przyznasz, że historii nie znasz?
      Mowilem o wojnie swiatowej :) nie bylo wojen pomiedzy potegami. Byly wojenki takie jak podalem, czyli jakas ukraina itd.
    • Shady_ wrote:

Draken wrote:

Shady_ wrote:

kawa z mlekiem wrote:

Mowilem o wojnie swiatowej :) nie bylo wojen pomiedzy potegami. Byly wojenki takie jak podalem, czyli jakas ukraina itd.
      A termin proxy wars jest znany? Te wszystkie wojny z wyjątkiem Czeczenii i Falkalandów to było coś takiego, supermocarstwa pomagające stronom w konflikcie.
      However strong you become, never seek to bear everything alone. If you do, failure is certain. - Uchiha Itachi do Uzumaki Naruto
      “The man once wrote: Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger. Tolkien had that one mostly right."
      GO - 2015-2016
    • @Shady_
      tak się robi gospodarkę:
      money.pl/gospodarka/wiadomosci…e-oecd,159,0,2326431.html

i zanim będziesz marudził na nasze decyzje:
      gospodarka.dziennik.pl/news/ar…panstw-czarnego-ladu.html

a jak dla Ciebie Chiny to socjalizm pełną parą to:
      wiadomosci.dziennik.pl/swiat/a…zadeklarowala-milion.html

Zrozum, że nie ma czegoś takiego jak wolny rynek i nigdy nie będzie.
      Gospodarka to sieć zależności i jak któreś państwo zaśpi to obudzi się z ręką w nocniku.

A co Twojego zarzutu na publiczną służbę zdrowia i powszechne szkolnictwo - jak czytam co piszesz to faktycznie też uważam, że w Twoim przypadku poniosło klęskę.

• swietny biznes, kupowac afryce traktory buahahaha...god damn it! Jednak potwierdzilas, ze to kretynstwo gdy panstwo sie wtraca... Afryka jest tak niestabilna ze dupe dostaniemy a nie kase i wszyscy za te traktorki zaplacimy. Chiny? 10 mld to nie tak duzo jak na tak ogromny kraj. UE oczywiscie daje duzo wiecej. Tak czy owak z afryki to dupa. Jedyne co moze ich lekko uratowac to przenoszenie tam zakladow produkcyjnych jak niegdys do Chin.
      Za to na Twoim przykladzie doskonale widac, ze nauka socjalizmu w polskich poprlowskich szkolach nie poszla na marne :)
      Akurat jakbys czytala moje posty, to bys wiedziala ze wspieram dzialania rzadu w kwestiach podpisywania umow handlowych itd. Ale nie moze to byc na zasadzie kredytow tylko zwyklej promocji i umow. Przedsiebiorcy sobie poradza, wazne by im nie przeszkadzac. Ostatnio Andrzej Duda promowal Polske w Meksyku, teraz jedzie do Afryki. Wczesniej Chiny. Ja to doceniam ale nie przeceniam.
      Nikt nie mowi ze istnieje idealny wolny rynek, taki z ksiazek i wykresow. To kazdy myslacy czlowiek dobrze wie.
    • hehehehe ja Ci pokazuję przykłady jak działa cały świat, a Ty o szkole prlowskiej.
      I widzę, że gimnazja nie uczą czytania ze zrozumieniem, bo że masz braki już ustaliliśmy.

W którym miejscu pochwalam socjalizm? Interwencjonizm państwowy jest w każdym kraju. Poczytaj o tak ulubionych Stanach Zjednoczonych. Nikt tak nie subwencjonuje rolnictwa jak oni. Sprobuj to odręcić i pojedź potem to Teksasu :D

Nigdy nie będzie wolnego rynku, to mżonki. Pytanie za 100pkt.czy kiedykolwiek był...
    • Ktos skasowal moj post i nie chce mi sie kolejny raz tego samego pisac, dlatego powiem tylko, że wystarczy przeczytac jakąs najbardziej podstawowa ksiazke do ekonomi, zeby sie przekonac, ze doskonaly wolny rynek nie istnieje :)
      Powiem Ci za to wazna rzecz 'wartto dazyc do ideału' :) bo jesli nie probujesz wejsc na szczyt gory tylko do polowy to Ci sie to nie uda, a jesli bedziesz mial za cel dojscie na szczyt, to moze nie dojdziesz na sam szczyt ale przynajmniej na 2/3 :)

uuu haha hauah ahuhahahahahahahahah buahahahahahahhaha dajcie tlenu :D dwóch prezydentów uni, tusk tower..... omg, Tusk błagam Cie nie ośmieszaj... mam nadzieje, ze Trump nie wie, ze Tusk jest z Polski. Jest na to szansa, bo nie ma ani polskiego imienia ani nazwiska : D Pewnie ma go za jakiegos szwaba i bardzo dobrze.

The post was edited 1 time, last by Shady_ ().

• Cóż można rzec... BRAWO :) Brawo Polska, Brawo PIS, Brawo Waszu!
      Jesteśmy w Radzie Bezpieczeństwa razem z największymi potęgami świata USA, Rosją, Chinami i Francją :) Polska obok tych potęg będzie uczestniczyła w rozdawaniu swiatowych kart.
      190 do 0 :) Tyle krajów nas popiera :) Brawo. Polska juz dawno powinna być światową potęgą poniewaz ma wszytskie do tego potrzebne atrybuty, ale od dziesiątek lat jest to marnowane przez socjalistyczne rządy.
      Prawda jest taka, ze dzięki temu że Polski rzad się stawia, w Uni, w Europie i na świecie to pozycja Polski bardzo urosła. Przestaliśmy byc grzecznym pieskiem niemiec, co propagował szczeniaczek Merkel Tusk, ale stalismy się krajem, ktory ma własne zdanie zbieżne z interesami Polski a nie Niemiec czy Uni.

Aha i jeszcze raz brawo Trump, ze jednym machnięciem znokautował wszytskich ekoterrorystow świata :)
      Dzieki Ci Boze, że dozyłem tych czasów, widze, że jestes z nami, z nami Chrześcijanami, z nami normalnymi ludzmi. Mogę tylko dziś powiedziec, że.... jestem szcześliwy :)
    • Hmm, PiS dostał gotowy, albo prawie gotowy produkt i spartaczenie tego co dostali było prawie niemożliwe, więc ich taka zasługa jak Antoniego Smoleńskiego przy programie Regina.

A teraz Shady powiedz co to znaczy być normalnym?
      GO - 2015-2016
    • Draken wrote:

Hmm, PiS dostał gotowy, albo prawie gotowy produkt i spartaczenie tego co dostali było prawie niemożliwe, więc ich taka zasługa jak Antoniego Smoleńskiego przy programie Regina.

Nie. Polska zabiega o to stanowisko od 2 lat. Kiedy ostatnio byl inny rząd?
      Normalny czyli naturalny :) Lewactwo to wynaturzenie i dotyczy to wieeelu aspektow, dlatego musialbys narzucic konkretny temat i wtedy mozemy porozmawiac :)
      Pozdrawiam :)
    • To, że Polska będzie członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ było wiadome już od pół roku, więc nie rozumiem czemu teraz robicie z tego taką sensację. Według statutu Rady Bezpieczeństwa dla Europy Wschodniej zagwarantowane jest jedno miejsce, a po wycofaniu się Bułgarii pod koniec 2016 Polska była jedynym kandydatem z tego regionu, więc trudno żebyśmy nie zostali wybrani.
    • Shady_ wrote:

Draken wrote:

Hmm, PiS dostał gotowy, albo prawie gotowy produkt i spartaczenie tego co dostali było prawie niemożliwe, więc ich taka zasługa jak Antoniego Smoleńskiego przy programie Regina.

Nie. Polska zabiega o to stanowisko od 2 lat. Kiedy ostatnio byl inny rząd?Normalny czyli naturalny :) Lewactwo to wynaturzenie i dotyczy to wieeelu aspektow, dlatego musialbys narzucic konkretny temat i wtedy mozemy porozmawiac :)
      Pozdrawiam :)
      Czyli jak widzę definicji normalności nie dostanę poza rzucaniem innego słowa, można się było tego spodziewać.
      Czemu lewactwo to wynaturzenie? To samo mogę powiedzieć o prawakach, przecież wiara w gościa, który został ukrzyżowany jakieś dwa tysiące lat temu jest śmieszna, a ksenofobia i zamykanie społeczeństwa prowadzą do jego upadku.
      GO - 2015-2016
    • Draken wrote:

Shady_ wrote:

Draken wrote:

Nie. Polska zabiega o to stanowisko od 2 lat. Kiedy ostatnio byl inny rząd?Normalny czyli naturalny :) Lewactwo to wynaturzenie i dotyczy to wieeelu aspektow, dlatego musialbys narzucic konkretny temat i wtedy mozemy porozmawiac :) Pozdrawiam :)
      Czyli jak widzę definicji normalności nie dostanę poza rzucaniem innego słowa, można się było tego spodziewać.Czemu lewactwo to wynaturzenie? To samo mogę powiedzieć o prawakach, przecież wiara w gościa, który został ukrzyżowany jakieś dwa tysiące lat temu jest śmieszna, a ksenofobia i zamykanie społeczeństwa prowadzą do jego upadku.
      Dostałes ogolną definicję :)
      Lewactwo jest odrzuceniem wszytskich osiągnięć naszej kultury i tradycji. Odrzucenie wszytskiego co osiągneliśmy i wykssztalcilismy przez kilka tysiecy lat naszej historii.
      To jest definicja, ale podejrzewam, ze Ty nie znasz definicji slowa 'definicja' i probujesz walic na konkretnych przykladach. Sory, ale przyklady to nie definicja. Albo rozmawiamy o konkretnych przykładach, albo o definicji :) proponuje się udac do slownika PWN :)
    • wyborcza.pl/7,75398,21925181,p…pozytywnej-opinii-ws.html
      Myślałem, że niżej się upaść nie da...
      Czyli według Błaszczaka impreza na którą rok po roku są te same zespoły co na Wacken czy innych największych festiwalach i gdzie nie było nigdy problemów z bezpieczeństwem ma nie dostać pozytywnej opinii? Owsiak jakby chciał przenosi się na drugą stronę Odry i ma wszystko za darmo, a mu jeszcze pewnie zapłacą za przeprowadzkę. Te 700k ludzi musi mieć jakiś prowiant co oznacza spory zastrzyk gotówki dla miejscowych, poza tym sama konstrukcja scen, ochrona to jest kilkaset miejsc pracy. A jest jeszcze pozytywny PR dla miasta, że wspiera sztukę, a wbrew pozorom Woodstock ściąga ludzi nie tylko z Polski. Niemcy, Czesi, Słowacy, Ukraińcy, Białorusini, Rosjanie, Litwini, kraje skandynawskie i sporo z zachodu.
      Jakim za przeproszeniem trzeba być idiotą, żeby zabijać kurę, która znosi złote jaja?

Z wielkich marek, które są rozpoznawalne na świecie to były tak - Sabaton, Nightwish, Amon Amarth, Dragonforce i rok po roku jest ich kilka wszyscy mówią, że był to jeden z najlepszych koncertów jakie mieli. Więc się pytam, co notariuszowi od MSWiA nie pasuje w tym Przystanku?
      GO - 2015-2016
    • czytasz sie Draken? Logika blondynki ciag dalszy?
      Mowa jest o BEZPIECZENSTWIE !!!!!!
      A nie o zespolach muzycznych..
      Niebezpieczestwo jest duze z powodu przygarniecia przez Niemcy terrorystycznej holoty. A jak wiadomo koncert jest przy granicy z Niemcami.
      700 tys ludzi zupelnie nieprzygotowanych na zly scenariusz to idealby kasek dla islamistow.
      Bardzo dobra decyzja Blaszczaka. Trzeba monitorowac bezpieczenstwo na wydarzeniu i ewentualnie zapobiec tragedii :)
    • Shady_ wrote:

czytasz sie Draken? Logika blondynki ciag dalszy?
      Mowa jest o BEZPIECZENSTWIE !!!!!!
      A nie o zespolach muzycznych..
      Niebezpieczestwo jest duze z powodu przygarniecia przez Niemcy terrorystycznej holoty. A jak wiadomo koncert jest przy granicy z Niemcami.
      700 tys ludzi zupelnie nieprzygotowanych na zly scenariusz to idealby kasek dla islamistow.
      Bardzo dobra decyzja Blaszczaka. Trzeba monitorowac bezpieczenstwo na wydarzeniu i ewentualnie zapobiec tragedii :)
      Idąc tą logiką pielgrzymki na Jasną Górę też powinny być zakazane, na upartego jest na to paragraf - zakłócanie porządku publicznego, no sorry, ale nie życzę sobie, żeby mi wyli idąc przez miasto. Wbrew pozorom co się pojawia na danym wydarzeniu sporo mówi o bezpieczeństwie, żaden znany zespół nie będzie występować jak nie będzie miał pewności, że warunki są odpowiednie.
      Skoro do ŚDM państwo było gotowe robić cuda, to co za problem dogadać się z organizatorami Woodstock odnośnie ochrony, bo jak tak dalej pójdzie to się Owsiak przeniesie na drugą stronę Odry, a tam każdy będzie zainteresowany tym, żeby był, a w Polsce zamiast pomóc minister łazi po mediach. Festiwal to biznes, a biznes to wpływy z podatków i w normalnym państwie służby staną na głowie, żeby takie coś zostało.

Shady udowodnij, że każdy imigrant przyjęty przez Niemcy jest terrorystą, bo generalizacja jest zła i ryzykowna i możesz sam nią dostać.
      GO - 2015-2016
    • draken wrote:

Idąc tą logiką pielgrzymki na Jasną Górę też powinny być zakazane, na

upartego jest na to paragraf - zakłócanie porządku publicznego, no
      sorry, ale nie życzę sobie, żeby mi wyli idąc przez miasto. Wbrew
      pozorom co się pojawia na danym wydarzeniu sporo mówi o bezpieczeństwie,
      żaden znany zespół nie będzie występować jak nie będzie miał pewności,
      że warunki są odpowiednie.

Aha czyli brak argumentu wiec z kapelusza wyciągnąłes jakieś święto religijne :) Typowe dla wrogiego Polsce ateisty i diabła.

Draken wrote:

Skoro do ŚDM państwo było gotowe robić cuda, to co za problem dogadać się z organizatorami Woodstock odnośnie ochrony, bo jak tak dalej pójdzie to się Owsiak przeniesie na drugą stronę Odry, a tam każdy będzie zainteresowany tym, żeby był, a w Polsce zamiast pomóc minister łazi po mediach. Festiwal to biznes, a biznes to wpływy z podatków i w normalnym państwie służby staną na głowie, żeby takie coś zostało.
      No tak. Ja tez uwazam, ze Panstwo tutaj powinno powszcząć ponadprzecietne srodki, PRZYNAJMNIEJ logistyczno wywiadowcze oraz przedewszystkim wzmocnić kontrole na granicy z muzułmanami. Co wiecej, trzeba rozebrac do naga i przeswietlic kazdego muzułanina.
      To bylyby takie spokojne, proste i nieingerujące w bawiących sie ludzi środki i dosc tanie :)
      Licze, ze tak będzie.
      A Ty tylko byś darł z tych podatkow... typowy komuch.

Draken wrote:

Shady udowodnij, że każdy imigrant przyjęty przez Niemcy jest terrorystą, bo generalizacja jest zła i ryzykowna i możesz sam nią dostać.
      Czemu mam to udowadniać, a Ty udowodnij, że ja uwazam, ze kazdy arab to terrorysta :D

PS. tak apropo tych terrorystow, to to co zrobil Donald Trump, to gdyby byl czarny dostalby już pokojowego nobla. Koles pojechal na pierwsza wizyte do arabow, do same centrum arabow do Arabi Saudyjskiej, zrobil tam mrożące krew w arabskich zylach przemowienie.. jako świetny biznesmen zaproponował im bardzo korzystny dla obu stron deal i to juz sie sprawdza.
      Zaproponowal, ze USA nadal beda kupowaly od arabow ropę i że będa zawiązywaly roznego rodzaju umowy handlowe itd. ale araby musza radzic sobie z terrorystami u samego źródła i trzymac atamowy Iran w szykach.... i co się dzieje? Zaledwie kilka dni pozniej kilka panstw, nawet tych wrogich z pozoru USA oskarza Katar o wspieranie terroryzmu i zrywają z Katarem stosunki dyplomatyczne.
      Nagle po jednej wizycie Trumpa bliski wschod się obudzil i zaczal pilnowac porzadku u siebie.
      To co wykonal Donald Trump przez te kilka miesięcy to jest po prostu mistrzostwo świata i nigdy jeszcze zaden polityk w historii tego nie dokonał.
      Za Obamy i wczesniej swiat byl poklocony, a dzisiaj Donald dorpowadzil do tego, że Rosja sprzyja USA, a Putin lubi Donalda, Chiny popierają USA w sprawie Koreanskiej i Xiao Pink już byl w Waszyngtonie, ewidentnie relacje bardzo przyjacielskie, no i ta kwestia bliskiego wschodu.
      to jak Donald Trump gra w te szachy to jest po prostu kosmos i az mi sie palce trzesa pisząc o tym.
      fascynacja potezna, podobna do tej, ze Robert Kubica wraca do F1 :)

A oto przykład fake news by CNN. Kolejny dowod na to, ze Trump ma zawsze rację, ale to nawet mało ważne, najwazniejsze, że odbyl się jeden strajk 'pokojowych' muzułanów przeciwko wojującemu Islamowi... i co? I oczywiscie był ustawiony przez lewackie media...
      God Bless America!

The post was edited 1 time, last by Shady_ ().