Komentarze na temat najbardziej aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie.

• Thorgoth wrote:

Primum: jakoś mu kurna nie ufam, choć nie przekreśla to ogólnej tezy że popyt na węgiel wzrośnie.
      Secundum: Niemcy nie są w ciemię bici i nie wygaszają kopalni nie mając dogranej perspektywy w miarę taniego importu.
      Tertium: czy polskie kopalnie oblepione przez związki zawodowe niczym stara sosna przez jemiołę są w stanie zaproponować konkurencyjne ceny względem rynków wschodnich? Nie bardzo.

Podsumowując: polski podatnik ma za wszelką cenę dotować nierentowną Polską Grupę Górniczą, aby Helmut miał ciepło w kapcie?
      Pierwsze prawda, ale też i prawda że przy okazji można się dowiedzieć co w trawie piszczy.
      Drugie tez prawda, a przy okazji Niemcy robią wszystko żeby wybić Polakom z głowy pomysły na eksploatację własnych złóż. Co innego gdyby oni mogli je eksploatować, próby podejmują cały czas, w połowie 2015 byli już blisko.
      Jestem ciekawy ile czasu poświęciła Angela na lobbowanie w czasie ostatniej wizyty.
      Na trzecie powiem tak: warto robić starania żeby poprawić skuteczność działania polskiego górnictwa.

Mój wniosek: na pewno nie warto robić im dobrze swoim kosztem, tym bardziej że nie palą się do importu "swojego" węgla z Polski. Położyć zaporę na próby obcej eksploatacji węgla koksującego, wydobywać samemu i nie sprzedawać w czystej postaci ale przetworzony na koks. Gaz z przeróbki zostanie w Polsce jako paliwo.
      jest dobrze
    • Najpierw to trzeba pogonić te pijawki ze związków zawodowych i ich dziwne pomysły, a potem dopiero można wydobywać z jakimś zyskiem.
      However strong you become, never seek to bear everything alone. If you do, failure is certain. - Uchiha Itachi do Uzumaki Naruto
      “The man once wrote: Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger. Tolkien had that one mostly right."
      GO - 2015-2016
    • gdybają i gdybają i wygdybali że tańszy węgiel jest w Rosji a nawet kupno i transport z Australii :thumbup: więc zamkniecie kopalni jest ok bo za oszczędzoną kasę przez rok na kopalnie mamy za free węgiel na rok z Australii :D a górnicy no cóż do urzędu pracy ;( przecież tam kipi od ofert pracy 8o " ZA GRANICĄ " X(
    • Draken wrote:

Najpierw to trzeba pogonić te pijawki ze związków zawodowych i ich dziwne pomysły, a potem dopiero można wydobywać z jakimś zyskiem.

pisałem wiele razy że ilość związków zawodowych na kopalniach to bzdura. teraz mieli okazje udowodnić że ta ilość jest czymś uzasadniona ale podwinęli ogon w czasie protestów kiedy przedstawiciele pewnych związków zastraszali górników.
      padła propozycja nie do odrzucenia że jak nie skończą szkodzić wizerunkowi partii i pewnemu związkowi co obiecywał że kopalnie nie będą likwidowane to nie znajdą roboty w tej branży.
      to tylko udowadnia że ich ilość to rozpieprzanie niepotrzebne pieniędzy skoro nikt nic nie potrafił zrobić.
      slask.onet.pl/koniec-protestu-…rli-na-nas-presje/qp80ben

swoją drogą to zabawne że PO+PSL nie zamknęło kopalni (czym KC PiS tak skutecznie straszył) a PiS zamknął w ciągu roku 2 sztuki (o czym skutecznie zapomina wspomnieć pan przewodniczący Duda (od Kacperka) razem z eunuchami rządzącymi.
    • Bo restrukturyzować trzeba umieć a PO+PSL chciejstwo zamykania kopalń wykazywało ale jak to zrobić to już nie bardzo było wiadomo.

Cały ten artykuł (z 16 grudnia 2016) w Der Onet to wielki wyrzut: jak można nie strajkować przeciw złemu rządowi?
      Tylko cierpliwy czytelnik doczyta do ostatnich dwóch zdań:
      "Przypomnijmy, że Makoszowy to jedyny zakład, który wydobywa węgiel w strukturach SRK, korzystając z dopłat do strat - w tym roku ich wielkość to ok. 130 mln złotych. Kopalnia może korzystać z pomocy publicznej tylko do końca tego roku, a kopalnia zostanie zlikwidowana.
      Zarząd SRK oraz przedstawiciele Ministerstwa Energii zapewniają, że cała załoga kopalni Makoszowy (1300 osób) ma zapewnioną pracę w innych kopalniach: Polskiej Grupy Górniczej, Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Spółki Restrukturyzacji Kopalń."

A utyskiwania na brak strajku tych, którzy dwa, trzy lata temu byli pierwszymi zwolennikami bezwarunkowej likwidacji "nierentownych" kopalń - wyjątkowo mnie cieszą.
      jest dobrze
    • gawrek wrote:

Bo restrukturyzować trzeba umieć a PO+PSL chciejstwo zamykania kopalń wykazywało ale jak to zrobić to już nie bardzo było wiadomo.
      wiadomo, jak PO miało "wygaszać" to było źle, jak PiS "wycisza" to jest cacy.
      bo to na razie jedyna restrukturyzacja przez tych eunuchów przeprowadzona.
      nie jestem zdziwiony bo niczego odkrywczego od fanboya pislamu się nie spodziewałem.

gawrek wrote:

Cały ten artykuł (z 16 grudnia 2016) w Der Onet to wielki wyrzut: jak można nie strajkować przeciw złemu rządowi?
      okazuje się że przeciw PiS nie można. taka oto demokracja według sekty smoleńskiej.
      przeciwko PO można było się lansować na górniczych strajkach do woli z czego te barany często korzystały.

gawrek wrote:

Tylko cierpliwy czytelnik doczyta do ostatnich dwóch zdań:
      "Przypomnijmy, że Makoszowy to jedyny zakład, który wydobywa węgiel w strukturach SRK, korzystając z dopłat do strat - w tym roku ich wielkość to ok. 130 mln złotych. Kopalnia może korzystać z pomocy publicznej tylko do końca tego roku, a kopalnia zostanie zlikwidowana.
      Zarząd SRK oraz przedstawiciele Ministerstwa Energii zapewniają, że cała załoga kopalni Makoszowy (1300 osób) ma zapewnioną pracę w innych kopalniach: Polskiej Grupy Górniczej, Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Spółki Restrukturyzacji Kopalń."
      czy jakiś cierpliwy czytelnik pamięta słowa kandydatki Szydło i kandydata Dudy? "nie będziemy zamykać kopalni".
      rozumiem że to można interpretować dowolnie.
      hasło "skończcie strajk albo nigdzie w tej branży nie znajdziecie roboty" to też można interpretować jako grzeczne proszenie o zaniechanie strajku.
      a na palcach jednej ręki podejrzewam można wymienić kopalnie do których państwo nie dokłada tak gwoli ścisłości.
      takie tłumaczenie idiotów dla większych idiotów żeby przypadkiem PiS nie postawić w złym świetle.

gawrek wrote:

A utyskiwania na brak strajku tych, którzy dwa, trzy lata temu byli pierwszymi zwolennikami bezwarunkowej likwidacji "nierentownych" kopalń - wyjątkowo mnie cieszą.
      ależ dalej jesteśmy. tylko jak ktoś mówi że nie zlikwiduje a likwiduje to niestety jest to drastyczny przykład populizmu, chamstwa i zwykłego wciskania ciemnoty ciemnemu ludowi.
      co od roku jest zresztą nagminne.
      mnie ich osobiście nie żal bo się dali Dudom wpuścić w kanał i wyszli na tym jak widać.
      za głupotę się płaci.

a propo wypadku dotarły już przekazy co ty o tym myślisz gawrek?
      bo śmierdzi mi to pislamką ustawką jak jasny gwint.
      nagranie - samochody jadą na bank więcej niż 50km/h, samochód pani premier bez sygnalizacji świetlnej, kierowca fiata nie przyznaje się do winy.
      całą konferencję Błaszczaka i Zielińskiego szlag trafił jednym słowem.
      i dalej pytanie do BOR - gdzie dane osobowe lub zeznania osób stojących za fiatem w czasie wypadku.

ups.
      wiadomosci.wp.pl/kat,1339,titl…id,18701750,martykul.html
      obawiam się że szybko Ziobro ukręci łeb dochodzeniu.
      nie po to przecież został MS aby się teraz musiał tłumaczyć.

ps. wesprzyjcie chłopaka, może powozi się także Audi jak dobrze pójdzie :)
      pomagam.pl/NowySeicento

money.pl/gospodarka/wiadomosci…nt-rtv,253,0,2263037.html
      oglądasz TVPiS? nie? nie szkodzi, dorzucisz się do tego dziadostwa i kłamstwa które codziennie wieczorem ci serwuje.

crowdmedia.pl/prezydentowi-dudzie-sprzet-nurkowania/
      jak to leciało? rozrzutność i marnotrawienie publicznego grosza?
      najpierw prawie milion nagród dla współpracowników a teraz sprzęt do nurkowania za 20 koła.
      ale to Komorowski wydawał kasę niepotrzebnie :D
      jest śmiesznie.

The post was edited 3 times, last by GamBit ().

• Panowie a jak był na chwilkę przerwał ta upojna dyskusję o kretynach w sejmie i zapytał się was co sadzicie o 500 złoty w jednym banknocie ? bo ponoć teraz będziecie mieli taki banknot co będzię można zatankować do pełna i jeszcze resztę otrzymać z jednego banknota
    • gawrek wrote:

Cały Twitter wkleja to i ja pokażę - stan umysłu:
      Przewrotnie: powinieneś się cieszyć. Kiedyś napisałeś że chciałbyś abyśmy jako naród bardziej tworzyli jedność.
      Tak więc senor Tochman stwierdził że w ramach jedności spróbuje dorównać tamtym z drugiej strony płotu, którzy spłodzili Hołd dla Beaty Szydło.

Czy dorównał oceni historia.
      zgniły liberał/podły ateista
    • @Thorgoth
      Nie zmieniłem zdania, dalej mam taką fiksację, ale nie obejmuje ona ani jednego ani drugiego autora, ich raczej nie da się pojednać.
      Dzięki za link, gdzieś mi się te zjadane psy obiły o oczy, myślałem że to żart.
      Cały tekst jest poetyczny.

Temat na jutro, bo prawie wszyscy tutaj lubią wojsko i znają się na tym:
      "Gen. Roman Polko, były dowódca GROM, uważa, że niektóre działania „wręcz wyprzedzają profesjonalne, regularne jednostki". – Poczucie elitarności, które wpływa na morale, w przypadku Wojsk Obrony Terytorialnej jest od początku dobrze kształtowane – mówi nam gen. Polko."
      rp.pl/Sluzby-mundurowe/3021398…-polskiej-armii.html#ap-1
      jest dobrze

The post was edited 2 times, last by gawrek ().

• FILU wrote:

Panowie a jak był na chwilkę przerwał ta upojna dyskusję o kretynach w sejmie i zapytał się was co sadzicie o 500 złoty w jednym banknocie ? bo ponoć teraz będziecie mieli taki banknot co będzię można zatankować do pełna i jeszcze resztę otrzymać z jednego banknota
      Jak dla mnie taki banknot nie jest zły, na 100% ułatwi płacenie większych kwot gotówką, ale poza tym to tylko transakcję pomiędzy bankami czy innymi instytucjami obracającymi milionami.

gawrek wrote:

Minister Zalewska podpisała podstawę programową, będzie nauka gry w szachy.

- Mamusiu, wytłumacz co to jest ten gambit?
      - Nie zawracaj głowy pierdołami, dziecko.
      Żart tak denny jak poziom tej podstawy programowej. Nauka gry w szachy zła nie jest, ale Towarzyszu gawrek gambit na 99% nie jest ruchem, którego będą uczeni. A jeśli już to dopiero w VI czy późniejszej klasie.

gawrek wrote:

@Thorgoth
      Nie zmieniłem zdania, dalej mam taką fiksację, ale nie obejmuje ona ani jednego ani drugiego autora, ich raczej nie da się pojednać.

"Gen. Roman Polko, były dowódca GROM, uważa, że niektóre działania „wręcz wyprzedzają profesjonalne, regularne jednostki". – Poczucie elitarności, które wpływa na morale, w przypadku Wojsk Obrony Terytorialnej jest od początku dobrze kształtowane – mówi nam gen. Polko."
      Pomysł WOT zły nie jest, ale tak się pytam czemu to oni mają dostać lepszy sprzęt przed normalną armią i dwa, czemu nie podlegają takim samym strukturom jak reszta armii, tylko podlegają pod Ministra. Czy Oficer Polityczny raczy udzielić odpowiedzi czy mamy trwać w niewiedzy i propagandzie?
      However strong you become, never seek to bear everything alone. If you do, failure is certain. - Uchiha Itachi do Uzumaki Naruto
      “The man once wrote: Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger. Tolkien had that one mostly right."
      GO - 2015-2016
    • gawrek wrote:

Minister Zalewska podpisała podstawę programową, będzie nauka gry w szachy.

- Mamusiu, wytłumacz co to jest ten gambit?
      - Nie zawracaj głowy pierdołami, dziecko.
      żart taki jak i podstawa programowa.
      powinien brzmieć inaczej w sumie:
      - Mamusiu, wytłumacz mi co to jest ten Wałęsa?
      - Nie zawracaj głowy pierdołami dziecko, recytuj apel smoleński.
      bo przecież do tego to zmierza.

Thorgoth wrote:

gawrek wrote:

Cały Twitter wkleja to i ja pokażę - stan umysłu:
      Przewrotnie: powinieneś się cieszyć. Kiedyś napisałeś że chciałbyś abyśmy jako naród bardziej tworzyli jedność.Tak więc senor Tochman stwierdził że w ramach jedności spróbuje dorównać tamtym z drugiej strony płotu, którzy spłodzili Hołd dla Beaty Szydło.

Czy dorównał oceni historia.
      szczególnie mnie, jako mieszkańca południowej Polski zmroził ten fragment że na psy polowaliśmy za PO a teraz z kranu płynie Johny Walker i wszyscy jedzą ośmiorniczki.
      idiotyzm level Republika ale trzeba walczyć o leminga smoleńskiego z TVPiS czymś.

gawrek wrote:

@Thorgoth

poczucie czego?! elitarności?! Sebiksy z ONR - elita nowej Polski.
      co do tekstu - gawreczku, wejdź ty sobie na Frondzie, niezależne czy jakieś inne Republiki.
      to nie jest jednostkowy przypadek, tam takie peany są co chwila.
      najeżdżacie na ten TVN ale pokażcie mi taki tekst ich o Tusku.
      różnica jest jednak kolosalna.
      ps. zawsze mnie bawi jak taki Polko jest autorytetem w dziedzinie WOT a już w dziedzinie zabezpieczenia VIPów to amator (vide konferencja Zielińskiego)

Draken wrote:

Jak dla mnie taki banknot nie jest zły, na 100% ułatwi płacenie większych kwot gotówką, ale poza tym to tylko transakcję pomiędzy bankami czy innymi instytucjami obracającymi milionami.
      podstawowe pytanie powinno brzmieć: na jaką cholerę oprócz kaprysu jednego bądź drugiego eunucha rządzącego?
      w jakiż to sposób ma nam tutaj poprawić egzystencję wprowadzenie tego papierka zachodzę w głowę.
      taki kaprys widać za pieniądze podatników jak sprzęt do nurkowania prezydenta.

Draken wrote:

Pomysł WOT zły nie jest, ale tak się pytam czemu to oni mają dostać lepszy sprzęt przed normalną armią i dwa, czemu nie podlegają takim samym strukturom jak reszta armii, tylko podlegają pod Ministra. Czy Oficer Polityczny raczy udzielić odpowiedzi czy mamy trwać w niewiedzy i propagandzie?
      odpowiedzi? serio Draken pytasz?
      musisz poczekać jak z wypadkiem Szydło, tyle czasu milczał bo nie dostał jeszcze prikazu co ma myśleć na ten temat.
      a WOT - śmieszne i straszne. taka kibolska bojówka ministra wojny, w razie czego można nasłać na wraży (czytaj: myślący inaczej) element.

btw.
      tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/…nad-i-w-tvn24,715302.html
      zadziwia mnie że telewizje, gazety i internet są tak zdumieni czymś o czym w miarę normalni ludzie wiedzą od lat.
      bo ktoś w końcu miał jaja powiedzieć to w tv, wprost bez ogródek?

The post was edited 1 time, last by GamBit ().

• Chłopaki, macie straszne zapędy na kategoryzowaniee i zadajecie pytania, których nie trzeba kierować do mnie.
      - Gen. Polko nie musi być ekspertem dla Zielińskiego a może być dla "Rzepy"
      - Nie byłem świadkiem wypadku pani Premier, czytam to co pojawia się w prasie i nie mam obowiązku komentowania, uważam to za lepsze postępowanie niż stwierdzenie zaraz po jego zaistnieniu, że spieszyła się na miesięcznicę a dzień później, ze spieszyła się na kolację.

Dwa razy w życiu (dobre kilka lat temu) spotkałem się na drodze z kolumną rządową, pierwszy raz kiedy wracając ze Śląska czekałem na wyjeździe na drogę główną aż przejedzie kolumna z premierem, trwało to ok. 40 minut, drugi raz wieczorem podczas jazdy zakopianką, wtedy pierwsze auto z jadącej naprzeciwko kolumny wyjechało na mój pas zmuszając mnie do zjechania na pobocze i zatrzymania się.

Więcej zeznań ze mnie nie wydusicie :)
      jest dobrze
    • gawrek wrote:

Chłopaki, macie straszne zapędy na kategoryzowaniee i zadajecie pytania, których nie trzeba kierować do mnie.
      ty tutaj prezentujesz to co potem ministrowie wygadują na konferencjach, jesteś forumowym przedłużeniem ramienia partii.

gawrek wrote:

- Gen. Polko nie musi być ekspertem dla Zielińskiego a może być dla "Rzepy"
      wolałbym żeby był dla Zielińskiego, mniej obciachu dla samego wiceministra i mniej przerażające dla nas obywateli.

gawrek wrote:

- Nie byłem świadkiem wypadku pani Premier, czytam to co pojawia się w prasie i nie mam obowiązku komentowania, uważam to za lepsze postępowanie niż stwierdzenie zaraz po jego zaistnieniu, że spieszyła się na miesięcznicę a dzień później, ze spieszyła się na kolację.
      lepiej bez jakiegokolwiek śledztwa popędzić przed mikrofon i powiedzieć że jechali 50km/h, na sygnałach i sprawcą jest młody kierowca który się przyznał? wiesz, my na forum możemy sobie pogdybać, minister powinien opierać się na faktach.
      a fakty są takie że bez jakiegokolwiek dowodu MSW skazał chłopaka przed kamerami mimo że coraz to nowsze fakty na temat tego wypadku wskazują bardziej na winę i zaniedbania BORu.
      a co za tym idzie Błaszczaka i Zielińskiego.

nie ma zeznań ani danych osób stojących za tym młodym chłopakiem bo BOR ich puścił do domu, nie ma danych z "czarnej skrzynki" i obawiam się że nie będzie.
      jest tylko zapewnienie ministra i nagranie pokazujące że nie dość że jechali w jakimś dziwnym szyku (pierwszy daleko przed resztą), auto ochraniane bez czerwonych błysków i pędzili raczej więcej niż 50km/h.
      już nie wnikając w sens wyprzedzania na skrzyżowaniu i podwójnej ciągłej.

dziwi mnie jeszcze jedna rzecz. Macierewicz w swojej kolumnie rozpieprzający ile? 6 samochodów? zero zarzutów dla kogokolwiek.
      kierowca fiata niestety nie miał takiego szczęścia.
      ciekawe czy gdyby minister wojny nabił sobie guza w czasie taranowania tych aut stojących na światłach ich kierowcy dostali by też zarzuty?
      sądząc po logice zaskarżania do sejmowej komisji etyki posłów oferujących temu 20-latkowi pomoc prawną to pewnie tak.
      brawo, w taki sposób jesteście bliżej suwerena :] tak właśnie PO przesrało wybory, myśląc że jak rządzą to im wszystko wolno.

Bareja jest dumny.
      polityka.pl/tygodnikpolityka/k…icza-z-tzw-suwerenem.read

The post was edited 2 times, last by GamBit ().

• gen. Polko to ktoś kto ma szacu to on pierwszy mówił a znał się na podsłuchach najlepiej i wiedział kto co ma i jak może wykorzystać on mówił otwarcie że jak przejdzie ustawa o podsłuchach to przy dzisiejszym sprzęcie i możliwościach niektórych służb to nikt nawet potajemnie się nie wys....ra a on wie co mówi.
      O wypadku z premier komentował krutko że to jest absurd i jakiś żart że wypadkiem nie zajmują się specjaliści tylko politycy .
      A co do służby wojskowej on jest z starej gwardii i zawsze mówi że wojsko powinno być szkołą przetrwania powinno być ciężko i przejebanie że po odbyciu służby wychodzi z wojska Facet a nie jak teraz mówi że to jakieś cio...tki a wojsko to przedszkole z facetkami w rurkach którzy co chwila powołują się na swoje prawa i humanitarność , że on tego nie zrobi albo ma stresa :)))) gdzie kurrr...a był stres kiedyś szczoteczki do zębów i na korytarz to był lek na stres :D kapsel ( kapral ) jak ryknoł to był postrach a teraz bez dyscypliny taki rurkowiec co 10 pompek nie zrobi on do gwiezdnego spychacza ( majora) wal się nic mi nie zrobisz .
      Kilku Polków zrobiło by armie
    • co do wypadku to teraz jak by ktoś miał nagranie z konwoju przez to miasto to był by bogaty :) każdy bybchciak je mieć do ujawnienia czy tez nie :).
      Moim zdaniem fiacik skręcał i zobaczył coś ma sygnale i przepuścił a że nie widział drugiego pojazdu bo odstęp był duży wiec zaczoł rozpoczynać manewr skręcania i booom 3 tony pancerza i ponad 100km/h go dogoniło , winna ewidentna borowików tu 3 kierowców oni są w stałym kontakcie radiowym o prędkości typu ( Zzwolnij/przyśpiesz) takie procedury utrzymania odległości.
      No i najważniejsze o czym się nie mówi a nie wiem czy wiecie że każdy z tych pojazdów ma rejestrator ( czarna skrzynka) przecież mogą wziąść rejestrator z ostatniego samochody zamykającego kolumnę i na video będzie czy środkowy leciał na sygnale ale myślę że to się nie znajdzie też :) a było tak i jest tak że kierowca np. Pani premier a często zdarza się że stali kierowcy sympatyzujący z klientem i idą mu na rękę bo w czasie konwoju np. 3 h to jest jedyny czas gdzie klient może spokojnie sobie pujść spać tak się robi bo to jedynyczad gdzie klient ma chwile wolnego nie zdziwił bym się też jakby Pani premier poprosiła nawet o wyłączenie syren z jej samochodu bo chce się zdrzemnąć .
      To wszystko jest proste jak CEP ale dochodzenie przez ekspertów w tym przypadku politycy robią wszystko by szala była po ich stronie więc fiacik zaraz przyzna się a resztę zrobi rząd typu nie jego wina tylko była mgła ( zrobią mgłę) i że gdzieś w okolicy była brzoza o którą zawadził i to spowodowało nagły skręt
    • FILU wrote:

gen. Polko to ktoś kto ma szacu to on pierwszy mówił a znał się na podsłuchach najlepiej i wiedział kto co ma i jak może wykorzystać on mówił otwarcie że jak przejdzie ustawa o podsłuchach to przy dzisiejszym sprzęcie i możliwościach niektórych służb to nikt nawet potajemnie się nie wys....ra a on wie co mówi.
      nie, polonista Zieliński twierdzi że chłop nie zna się na rzeczy więc trzeba poloniście wierzyć na słowo.

FILU wrote:

O wypadku z premier komentował krutko że to jest absurd i jakiś żart że wypadkiem nie zajmują się specjaliści tylko politycy .
      żartem jest zapowiedź ścigania internautów sobie z tego żartujących albo hejtujących.
      nie przypominam podobnej akcji po wypadku Komorowskiego czy śmierci Bartoszewskiego.
      eunuchy z obecnego rządu wszędzie muszą być pierwsi.

FILU wrote:

co do wypadku to teraz jak by ktoś miał nagranie z konwoju przez to miasto to był by bogaty :) każdy bybchciak je mieć do ujawnienia czy tez nie :).
      Moim zdaniem fiacik skręcał i zobaczył coś ma sygnale i przepuścił a że nie widział drugiego pojazdu bo odstęp był duży wiec zaczoł rozpoczynać manewr skręcania i booom 3 tony pancerza i ponad 100km/h go dogoniło , winna ewidentna borowików tu 3 kierowców oni są w stałym kontakcie radiowym o prędkości typu ( Zzwolnij/przyśpiesz) takie procedury utrzymania odległości.
      no i znowu nie masz racji. chłop jest winny bo Błaszczak tak stwierdził a wiadomo że to kompetentny facet do takich opinii.
      a na serio to mam wrażenie że zamiast powiedzieć "BOR nie dochował procedur, kierowca fiata nie zachował należytej ostrożności - sprawa zamknięta." to będą to mielić i zrzucać winę na tego chłopaka co przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego czyli utrzymania słupków poparcia.
      patrząc po pomagam.pl/NowySeicento i kwocie na nowe auto dla niego zebranej widać że PiSiaki nie są tak powszechnie ubóstwiani jak im się wydaje.

FILU wrote:

No i najważniejsze o czym się nie mówi a nie wiem czy wiecie że każdy z tych pojazdów ma rejestrator ( czarna skrzynka) przecież mogą wziąść rejestrator z ostatniego samochody zamykającego kolumnę i na video będzie czy środkowy leciał na sygnale ale myślę że to się nie znajdzie też :) a było tak i jest tak że kierowca np.
      wiemy.
      krążą ploteczki że takie nagrania nie istnieją :) i nie wnikam czy w ogóle czy wyparowały po samym zdarzeniu.
      te same ploteczki twierdzą że ta druga opcja.
      adwokat tego chłopaka powinien się zainteresować tą sprawą.

FILU wrote:

Pani premier a często zdarza się że stali kierowcy sympatyzujący z klientem i idą mu na rękę bo w czasie konwoju np. 3 h to jest jedyny czas gdzie klient może spokojnie sobie pujść spać tak się robi bo to jedynyczad gdzie klient ma chwile wolnego nie zdziwił bym się też jakby Pani premier poprosiła nawet o wyłączenie syren z jej samochodu bo chce się zdrzemnąć .
      super, tylko kogo to obchodzi że chce się zdrzemnąć? rozumiem że trzeba łamać przepisy bo ktoś jest zmęczony.
      to ten tupolewizm o którym już tutaj pisałem.
      olewajmy reguły bo "a może się uda?".

FILU wrote:

To wszystko jest proste jak CEP ale dochodzenie przez ekspertów w tym przypadku politycy robią wszystko by szala była po ich stronie więc fiacik zaraz przyzna się a resztę zrobi rząd typu nie jego wina tylko była mgła ( zrobią mgłę) i że gdzieś w okolicy była brzoza o którą zawadził i to spowodowało nagły skręt
      gościu ma już dobrego obrońcę więc raczej się nie przyzna. same zeznania świadków to w większości zeznania BOR czyli podejrzanych o niedopełnienie procedur.
      śmieszne bo w sprawie TK słyszeliśmy że TK nie może rozpatrzyć spraw związanych z TK a tutaj zeznania BOR okazują się całkiem spoko.
      i nie żartowałbym z tej brzozy bo według pana Ziobry to już hejt i naśmiewanie się z poważnej sprawy a co za tym idzie możliwa odpowiedzialność karna.
      jest śmiesznie.

btw czekam na równie ochocze wszczęcie dochodzenia w sorawie kolizji kolumny ministra wojny i jej oddaleniu się z miejsca wypadku.
      ale znając PiS wiem że się nie doczekam.

• tu z ministrem jest inaczej bo tą sprawę nie da się ruszyć w stylu bo kowalski jak by odjechał z miejsca wypadku i nie udzielił by pomocy poszkodowanym to z wokandy usłyszał by do pierdla :) ale w tym przypadku to każdy wie że na taki orgument BOR ma riposte przygotowana że każdy borowiec przysięga na życie swoje bronić klienta i w tym wypadku wypowie się szef borowików cos w ten deseń " że każdy z birowików nie wie o zagrożeniu czy to atak terrorystyczny czy nie i za wszelką cenę chroni się klienta przez ucieczkę " takiego argumentu nie podważy nikt więc tu temat zamknięty takie prawo :)
      Nie wiem czy wiecie ze konwojent ma prawo ba ma obowiązek jeśli cos blokuje drogę a nie wie czy to zamach, przeszkoda, terrorysta mysi taranować a nawet jak by wtedy ten kierowca Pani premier nie uderzył w drzewo tylko ztaranował by fiacika to by jeszcze medal dostał bo takie ma przepisy a tu trochę złamał przepisy że zrobił unik i przydzwonił w drzewo .
      Kolumna nie może nararzać klienta nie może walić w drzewo powodując zatrzymanie konwoju ma obowiązek walić we fiacika .Każdy z borowików teraz zapytany czy w drzewo czy w fiacika powiedział by w fiacika i tak by było dobrze tu nikt nie ieni wybiera się zawszeniejsze zło nie mówiąc ze wiózł Panią Premier drugą głowę państwa
    • wiadomosci.wp.pl/kat,140556,ti…d,18702877,wiadomosc.html
      super że remontują za milion wille aby pani premier wracała co weekend do domu z kolumną BOR.
      to się nazywało arogancja władzy i marnotrawienie publicznego grosza chyba.

okazuje się że minister Błaszczak i wice Zieliński znowu ordynarnie wcisnęli kłamstwo w mózg ciemnego luda.
      polsatnews.pl/wiadomosc/2017-0…-ale-w-wypowiedziach-pis/

ojciec oskarżonego kierowcy -
      Zaznaczył, że to jego rodzina jako pierwsza skontaktowała się z posłem Nowoczesnej, a nie na odwrót, jak sugerowali politycy PiS.
      a te bezmózgi z PiS skierowali sprawę do sejmowej komisji etyki że poseł Budka i Sowa chcą się lansować na tej sprawie.
      hehe coraz śmieszniej.
      tak trzymać pisiaki, dawajcie jeszcze do pieca.

• FILU wrote:

słyszeliscie NEWS-a 8o MON zrobił zamówienie na bojowe długopisy za 83 tyś. i teraz sie wycofuje z tego projektu. Dziennikarze mądrzejsi od urzędasów z MON :D
      Pytanie tylko czemu sie wycofuje? W Jamesie Bondzie wydawało się, ze to dobra i niezwykle skuteczna broń. Drony i maxymalnie dobre uzbrojenie pojedynczego żolnierza to najwazniejszy cel dzisiejszej armii Polski.
      FILU Pani Szydło jechała z predkością 70km/h, tak powiedział Mariusz Max Kolonko.
      Ale to nie zmienia faktu, ze jedyną odpowiedzielnosc ponosza tutaj złe przepisy.
    • Shady_ czy ten samochód wygląda tak jakby walnął w drzewo z 70km/h? Na moje oko to trzeba dodać jakieś 20-30km, jak nie więcej.
      GO - 2015-2016
    • Draken wrote:

Shady_ czy ten samochód wygląda tak jakby walnął w drzewo z 70km/h? Na moje oko to trzeba dodać jakieś 20-30km, jak nie więcej.
      Wg mnie tak. Nie uwazam aby jechal szybciej niż 70km/h. To oczywiscie nie ma zadnego znaczenia dla tej sprawy. Ale poogladaj sobie crash testy, albo wypadki realne i zobaczysz, ze wcale nie trzeba duzej predkosci zeby zmasakrowac samochod. Przy 50km/h to normlane ze dochodzi nawet do wypadkow smiertelnych.
    • Shady_ wrote:

Wg mnie tak
      nie żartuj ;) dodaj że to limuzyna "opancerzona" nie jakaś zwykła audica przy 50 to opancerzony wóz nie był by tak roztrzaskany a nawet jak eksperci oszacowali że *uderzenie w drzewo* było przy 50 to pamiętajmy że trzeba dodać jeszcze droga wyhamowania czyli od manewru uniku przed fiacikiem do drzewa było sporo taka audica może w kilka metrów zredukować prędkość wyhamowaniem o kolejne 50 km/h ale o tym nikt już nie pisze :D i niech nikt nie porównuje świadomego manewru odskoku i wyhamowania samochodem naćpanym pełna elektronika kamowania z CRASH TESTEM gdzie samochód wali bez hamulców .
      jak by limuzyna od początku jechała 50 i przejeżdżała skrzyżowanie z 50 to na spokojnie tacy doświadczeni kierowcy BOR jak i chyba my amatorzy spokojnie ominęlibyśmy fiacika a co lepszy kierowca jeszcze by kółeczko na około niego strzelił i pojechał dalej :D a co gorszy zdążył by nawet z tej prędkosci bez ABS wyhamować przed drzewem :D
    • co do długopisów to wyszło ze dziennikarze udowodnili ze długopis z chowanym nożem to broń a na takową trzeba mićc pozwolenie i urzędnicy i adwokaci MON zaczęli dopiero sprawdzać przepisy i faktycznie okazało się ze każdy kto dostanie taki długopis z MON musi mieć zezwolenie i przeszkolenie ]:-D więc to duży wydatek i jak szybko pomysł był tak szybko bez echa teraz go wygaszają :D by nie było ze najpierw mówią i robią potem sprawdzają zgodność z przepisami. Ale to już taka logicha "niby" mądrzejszych od nas ministrów i innych urzędasów :quasi: