Komentarze na temat najbardziej aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie.

• gawrek wrote:

Dla mnie fanatykami są np. palikociątka, wiesz to kwestia gustu:)

no cóż jak ktoś się nazywa Reduta Dobrego Imienia i składa pozew bo nie daje się naziolom i kibolom bez skrępowania obrażać kogo mają ochotę w swej prawdziwie patriotyczno-katolickim miłosierdziu to uważam że to jacyś fanatycy niestety.

gawrek wrote:

Osobiście podoba mi się, że facebookiem zajęła się min. Streżyńska. Jaka miła odmiana po Grasiu, który przepraszał po rosyjsku OMON.

Graś kiedyś się zajmował czymkolwiek związanym z cyfryzacją?
      a na jakim stanowisku i w jakich latach jeżeli można wiedzieć?
      a pani Streżyńska może sobie prosić jak Waszczykowski o zwrot wraku.
      takie same szanse mniej więcej.

The post was edited 1 time, last by GamBit ().

• gawrek wrote:

GamBit wrote:

Graś kiedyś się zajmował czymkolwiek związanym z cyfryzacją?
      a na jakim stanowisku i w jakich latach jeżeli można wiedzieć?

:D :D :D

czyli rozumiem że wrzutka o Grasiu w kontekście FB i Ministerstwa Cyfryzacji tak z pupy wyciągnięta?
      powinienem wrzucić coś o Kaczyńskim i jego przesłaniu do braci rosjan czy też bez sensu?
      bo jak idziemy w abstrakcję to na całego.

• A tam, wrzucaj, Graś na kolanach (-), Streżyńska normalnie (+)

A jeśli chodzi o RDI to masz braki:

"Cenzura stosowana przez Facebook jest naruszeniem art. 54 Konstytucji. Ponieważ FB operuje na terytorium Polski ma obowiązek stosować się do polskiego porządku prawnego.
      Dotyczy to też ochrony uczuć religijnych, czyli art 196 KK. Powtarzamy – korporacje operujące na polskim rynku mają obowiązek stosowania się do polskiego porządku prawnego!
      A przecież na FB ustawicznie obrażany jest Św. Jan Paweł II, a władze FB mówią że nic się nie stało. Dlatego złożyliśmy dwa zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez FB.
      Proszę przesyłać zrzuty ekranów odpowiedzi z FB że obelgi antyreligijne nie naruszają standardów.
      Adres na który proszę przesyłać: kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl."
      jest dobrze
    • gawrek wrote:

A tam, wrzucaj, Graś na kolanach (-), Streżyńska normalnie (+)

aha czyli tak ogólnie, dzień bez przysrania komuś z PO dniem straconym i przelewu brak?

gawrek wrote:

"Cenzura stosowana przez Facebook jest naruszeniem art. 54 Konstytucji. Ponieważ FB operuje na terytorium Polski ma obowiązek stosować się do polskiego porządku prawnego.
      dlatego też za mowę nienawiści i jechanie po wszystkich nie będących prawackim kibolem poleciały profile.
      co w tym trudnego?

gawrek wrote:

Dotyczy to też ochrony uczuć religijnych, czyli art 196 KK. Powtarzamy – korporacje operujące na polskim rynku mają obowiązek stosowania się do polskiego porządku prawnego!
      A przecież na FB ustawicznie obrażany jest Św. Jan Paweł II, a władze FB mówią że nic się nie stało. Dlatego złożyliśmy dwa zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez FB.
      Proszę przesyłać zrzuty ekranów odpowiedzi z FB że obelgi antyreligijne nie naruszają standardów.

aha więc jak ktoś jedzie po żydach, lewicy, gejach czy cyklistach to gites i nie ma problemu.
      jak wywalą profile to hurr durr banują patriotów.
      jak ktoś obrazi uczucia religijne to przesyłajcie do nas, będziemy robić wszystko żeby ich zbanowali.

nie widzisz komizmu tej sytuacji?
      btw. serwery są poza terenem PL więc wszystko co mogą zrobić to grzecznie prosić. i to raczej biura w Irlandii niż jakieś w PL.
      a akceptując regulamin przy rejestracji zgadzasz się na przestrzeganie zasad w tym regulaminie zawartych.
      nie widzę dalej powodu aby kogoś tutaj żałować.
      jak się komuś nie podoba zawsze może nie wchodzić zamiast srać po nogach.

editka.
      masz, tutaj możesz bez skrępowania obrażać żydów, gejów, lewaków czy kogo tam nie możesz na fejsie biedaku.
      podfejs.pl/
      kibolstwo i naziolstwo sobie zrobiło podfejs.

editk2. już padło :D
      zostanę przy fejsie jednak.

The post was edited 2 times, last by GamBit ().

• gawrek wrote:

A tam, wrzucaj, Graś na kolanach (-), Streżyńska normalnie (+)

Obraza uczuć religijnych jest tematem rzeką, interpretacja zależy od prawnika, a poza tym JPII można uznać za osobę publiczną. Czyli jak za jazdy po Kaczyńskim czy Tusku nikt nie ściga to za niego też nie ma co ścigać.
      Poza tym jak konstytucja mówi 'Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz
      pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.' - więc jazda po JPII w myśl konstytucji jest legalna.
      However strong you become, never seek to bear everything alone. If you do, failure is certain. - Uchiha Itachi do Uzumaki Naruto
      “The man once wrote: Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger. Tolkien had that one mostly right."
      GO - 2015-2016
    • GamBit wrote:

btw. serwery są poza terenem PL więc wszystko co mogą zrobić to grzecznie prosić. i to raczej biura w Irlandii niż jakieś w PL.

Jesteś tak do tyłu, bo jedyne zajęcie jakie masz to jazda po PiS. Klapki na oczach.

"Do tej pory skazywani byli wyłącznie autorzy wpisów. Tym razem prokuratura prowadzi dochodzenie przeciwko przedstawicielom koncernu. Dotyczy to m. in. szefa oddziału Facebooka w Dublinie, Shane'a Srehana, oraz dwóch dalszych reprezentantów firmy zameldowanych w Kalifornii."
      dw.com/pl/prokuratura-w-hambur…alnych-wpisach/a-18791744
      jest dobrze
    • gawrek wrote:

Jesteś tak do tyłu, bo jedyne zajęcie jakie masz to jazda po PiS. Klapki na oczach.

jazda po PiSie? stary, oni sami tak po sobie jadą bredząc co bredzą że ja tutaj naprawdę mam niewiele do dodania.

gawrek wrote:

"Do tej pory skazywani byli wyłącznie autorzy wpisów. Tym razem prokuratura prowadzi dochodzenie przeciwko przedstawicielom koncernu. Dotyczy to m. in. szefa oddziału Facebooka w Dublinie, Shane'a Srehana, oraz dwóch dalszych reprezentantów firmy zameldowanych w Kalifornii."
      dw.com/pl/prokuratura-w-hambur…alnych-wpisach/a-18791744

czyli już po wyroku i fejs zamknięty a Zuckerberg w kajdanach leci do Niemiec?
      daruj sarkazm bo i sytuacja jest prześmieszna.

Zadaniem Facebook Germany GmbH jest natomiast akwizycja reklam. Niemiecki adwokat argumentuje jednak, iż bez wpływów z reklam portal nie mógłby funkcjonować. - Facebook Germany GmbH wspiera tym samym rozpowszchnianie treści zawierających podżeganie do nienawiści, co jest karalne - twierdzi adwokat.

czyli oskarżyli ich o zarabianie na tym co wyrabiali nasi patrioci fejsowi na swoich portalach radośnie wyrzuconych przez FB do kosza.
      tadaaaam.
    • gawrek wrote:

Draken wrote:

Poza tym jak konstytucja mówi 'Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz
      pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.' - więc jazda po JPII w myśl konstytucji jest legalna.

Pocieszaj się na razie, że twoja mowa nienawiści jest legalna :)

Jak ktoś wyzywa Tuska/Kopacz/Rzeplińskiego to jest okej, ale jak już ktoś tknie bohaterów prawicy to już zdrada/mowa nienawiści i najlepiej do więzienia jeszcze z nim. Nie widzisz paradoksu?
      However strong you become, never seek to bear everything alone. If you do, failure is certain. - Uchiha Itachi do Uzumaki Naruto
      “The man once wrote: Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger. Tolkien had that one mostly right."
      GO - 2015-2016
    • Draken, do więzienia to kilka dni temu Gambit zamykał:)
      Mowa nienawiści to mowa nienawiści, czas kiedy lewactwo miało monopol na określanie co jest mową nienawiści minął.

Post 7556
      "liczę że w tym czasie będziecie traktowani jak najgorszy element tego społeczeństwa.
      i że będziecie sąsiadami pani premier i prezydenta za kratkami."
      jest dobrze

The post was edited 1 time, last by gawrek ().

• gawrek wrote:

Draken, do więzienia to kilka dni temu Gambit zamykał:)

ja? ależ uważam że za podcieranie sobie tyłka Konstytucją tego kraju i obchodzenie jej ustawami powinna być kara.
      jak się ją chce zmieniać to trzeba mieć konstytucyjną większość.
      takie to proste.

gawrek wrote:

Mowa nienawiści to mowa nienawiści, czas kiedy lewactwo miało monopol na określanie co jest mową nienawiści minął.

jak widać na FB nie bardzo. och to lewactwo :D stąd ten ból tyłka bo prawactwo przyzwyczajone jest do wylewania pomyj na wszystkich z nimi się nie zgadzającymi a tu taki psikus Zuckerberga :D

gawrek wrote:

Post 7556
      "liczę że w tym czasie będziecie traktowani jak najgorszy element tego społeczeństwa.
      i że będziecie sąsiadami pani premier i prezydenta za kratkami."

jak wyżej. obchodzenie i łamanie Konstytucji powinno być karane szczególnie.
      bo chyba nie ulega wątpliwości że to się właśnie dzieje.

• GamBit wrote:

Kaczyński powinien dostąpić zaszczytu bycia nowym tragicznym "bohaterem" naszych czasów.

Ty się też pocieszaj.

A tak przy okazji, cieszę się że w Polsce jest możliwość nieskrępowanej dyskusji (z wyłączeniem chamstwa i podżegania do zbrodni) bo tylko nieogarnięty uważa, ze jest inaczej. Dla porównania wkleję cytat:
      " Na uwagę zasługuje, zdaniem ekspertów, również wskaźnik subiektywnego odczucia wolności. Według Instytutu Badania Opinii Publicznej w ... obecnie tylko 63% społeczeństwa uważa, że może bez żadnych obaw wyrażać publicznie swoją opinię na temat polityki. To najniższy wynik od lat 90-tych."

Gdzie tak jest sami sobie wyszukajcie, w Polsce na pewno wskaźnik jest wyższy :)
      jest dobrze

The post was edited 1 time, last by gawrek ().

• gawrek wrote:

Ty się też pocieszaj.

pocieszam bo nikt tyle złego w tym kraju nie zrobił co ten facio.
      wojna polsko-polska podsycana przez twojego guru trwa w najlepsze.
      i trwać będzie bo to mobilizuje pisowski betonowy elektorat.
      ale ja jestem cierpliwy, jak już to piźnie finansowo to będę miał satysfakcję "a nie mówiłem?"
      już nawet paliwo smoleńskie się kończy bo przecież ekshumacje wszystkich pasażerów są obliczone na to żeby trwać i grzać ten temat do kolejnych wyborów.
      żadna inna partia rozdając za nic 5 stów miesięcznie nie miałaby 30% poparcia tylko 50%.
      czekam,czekam i się doczekam że sami się zakiwacie.
      czy będzie po was co zbierać to inna sprawa.

gawrek wrote:

A tak przy okazji, cieszę się że w Polsce jest możliwość nieskrępowanej dyskusji (z wyłączeniem chamstwa i podżegania do zbrodni) bo tylko nieogarnięty uważa, ze jest inaczej. Dla porównania wkleję cytat:
      " Na uwagę zasługuje, zdaniem ekspertów, również wskaźnik subiektywnego odczucia wolności. Według Instytutu Badania Opinii Publicznej w ... obecnie tylko 63% społeczeństwa uważa, że może bez żadnych obaw wyrażać publicznie swoją opinię na temat polityki. To najniższy wynik od lat 90-tych."

serio? znaczy całe państwo w rękach jednego człowieka nie jawi ci się jako coś złego?
      bo to prowadzi raczej do patologii i nadużyć.
      co już widać po misiewieczach i coraz częstszych strzałach w stopę na arenie międzynarodowej.
      można się cieszyć że wstaliśmy z kolan i obraziliśmy wszystkich naokoło ale czy jest z czego?
      inwestycje lezą, kasy coraz mniej, armia bez sprzętu, prezydent ustawiony do pionu w polemikach z Macierewiczem.
      wiem że to Polska pisowców wymarzona ale tylko wasza.

a propo FB.
      - Jeszcze dwa miesiące temu narodowcy prowadzili krucjatę przeciwko Adamowi Bodnarowi, Rzecznikowi Praw Obywatelskich, który w liście do Zbigniewa Ziobry tłumaczył, że odmowa wydrukowania ulotek dla organizacji LGBT przez łódzkiego drukarza jest niezgodną z prawem dyskryminacją. Ruch Narodowy przygotował w odpowiedzi projekt uchwały odwołującej Bodnara ze stanowiska, w której na wielu stronach tłumaczy, że ukaranie grzywną drukarza przez sąd za odmowę wykonania usługi stanowi „przykład naruszenia wolności gospodarczej przedsiębiorcy i przekreślenia wolność sumienia pracownika”.
      W podsumowaniu czytamy: „Odmowa druku została dokonana nie z uwagi na osobę zamawiającego (którego drukarz nie znał), lecz z uwagi na przedmiot zamówienia (banner), a raczej jego treść. Sprawa dotyczy zatem w swej istocie odmowy uczestniczenia w propagowaniu treści, które stoją w sprzeczności z przekonaniami osoby świadczącej usługi. W tym zakresie pierwszeństwo swobody umów i wolnorynkowej wolności gospodarczej jest oczywiste.”
      No więc jak drukarz dyskryminuje środowiska LGBT i odmawia wykonania usługi ze względu na treści to spoko, obowiązuje swoboda umów i wolności gospodarczej. A jak Facebook odmawia narodowcom wykonania usługi ze względu na łamiące regulamin portalu treści, to SKANDAL, CENZURA, gdzie jest POLICJA! Gardzący lewactwem i socjalizmem narodowcy szanują wolny rynek, ale w momencie gdy ten daje im po głowie, biegną po pomoc państwa, aby ukróciło wolnorynkowe praktyki. Gdyby zaś to samo spotkało organizacje LGBT to byłaby radość i triumf kapitalizmu nad lewactwem.
      - Narodowcy podnoszą, że usuwanie ich kont to naruszenie wolności słowa. Jednak wolność słowa nie jest aż tak ważna, gdy wykład ma Bauman (zakłócony przez narodowców), gdy lewicowa artystka ma wernisaż (wystawa Kle Mens przerwana przez narodowców), gdy teatr wystawia sztukę (prawie 1,000 kibiców i narodowców przed teaterm przeciw Golgota Picnic), w skrócie gdy „lewactwo” organizuje coś, co akurat się narodowcom nie podoba
      - Równie mocno bawi inflacja słów. Przykładowo, Ziemkiewicz porównuje blokowanie stron i profili nacjonalistów z cenzurą PRL i pisze manifest przeciw cenzurze FB...na swoim fejsbukowym koncie. Biedaczyna nie załapał się na walkę z komuną, bo akurat czytał fantastykę i nie wie, że za m.in. walkę z cenzurą komunistyczna władza wsadzała do więzienia, a nie pozwalała Wałęsom i Michnikom pisać protesty w Trybunie Ludu. Ziemkiewicz twierdzi, że FB chce rozstrzygać jakie w Polsce poglądy można mieć, a jakie nie (oczywiście nie można mieć poglądów „patriotycznych” i przedstawiać symboli „patriotycznych”), chociaż facebook rozstrzyga jedynie jakich treści nie akceptuje u siebie, a nie chce mieć kontentu rasistowskiego, ksenofobicznego czy wzywającego do nienawiści, oraz symboli związanych z ideologiami kojarzonymi z takimi zachowaniami. A więc żadnych krzyży celtyckich, falang, rasistowskich wpisów, itp. To naprawdę bardzo łatwe do zapamiętania.
      facebook.com/zalosnalogika/posts/357745644570534

już nie wspominam że RDI powołuje się na łamanie konstytucji (!) kiedy radośnie wspierają partię łamiącą naszą konstytucję od wielu miesięcy.
      schizofrenia czy hipokryzja?

• /me idzie po popcorn i wygodnie się rozsiada w fotelu
      Teraz tylko czekać kiedy to wszystko się zawali i może wreszcie pogrzebie te mendy. Jeden na 100% ma już bilet do TS, a jeden bardzo mocno na to pracuje. Nawet jak ich TS pogłaszcze to sądy raczej słowa na m nie będą znały.
      GO - 2015-2016
    • GamBit wrote:

W podsumowaniu czytamy: „Odmowa druku została dokonana nie z uwagi na osobę zamawiającego (którego drukarz nie znał), lecz z uwagi na przedmiot zamówienia (banner), a raczej jego treść. Sprawa dotyczy zatem w swej istocie odmowy uczestniczenia w propagowaniu treści, które stoją w sprzeczności z przekonaniami osoby świadczącej usługi. W tym zakresie pierwszeństwo swobody umów i wolnorynkowej wolności gospodarczej jest oczywiste.”

To jest trudna kwestia ale ja jako liberał się z tą argumentacją kolegów narodowo wzmożonych zgadzam co do zasady.
      Jeżeli prywatny usługodawca nie wykonuje czegoś z pogranicza katalogu obowiązków publicznych (np. nie prowadzi jedynego w powiecie szpitala specjalistycznego) ani nie ociera się o lokalny monopol to guzik komukolwiek do tego z kim zawiera umowę a komu odmawia. Nawet nie widzę powodu dla którego miałby się jakoś specjalnie tłumaczyć.
      Insza inszość polega na tym, że gdyby ten drukarz odmówił wydrukowania facjaty Romka Dmowskiego to coś mi mówi że ich liberalny entuzjazm by wykładniczo zmalał.

@gawrek oglądasz wiadomości na TVP? Ja dziś przypadkiem trafiłem. Jak Ci się podobają? ^^
      zgniły liberał/podły ateista
    • Thorgoth wrote:

@gawrek oglądasz wiadomości na TVP? Ja dziś przypadkiem trafiłem. Jak Ci się podobają? ^^

Uśmiejesz się, nie oglądam TV - ja jestem element czytający, książka, twitter, salon24, deutsche welle, silesion, czasem rzeczpospolita, niezależna i wszystko do czego poprowadzą mnie te lektury - nie dostaję wysypki na widok czcionki w wyborczej, na temat, krytyce politycznej.
      Jeszcze starocie z kultury paryskiej.
      kulturaparyska.com/

Jak ci się podobała moja propozycja na wakacje w Polsce? Z tego co pokazali w spocie mam objechane ok. 80%.
      jest dobrze
    • Thorgoth wrote:

To jest trudna kwestia ale ja jako liberał się z tą argumentacją kolegów narodowo wzmożonych zgadzam co do zasady.
      Jeżeli prywatny usługodawca nie wykonuje czegoś z pogranicza katalogu obowiązków publicznych (np. nie prowadzi jedynego w powiecie szpitala specjalistycznego) ani nie ociera się o lokalny monopol to guzik komukolwiek do tego z kim zawiera umowę a komu odmawia. Nawet nie widzę powodu dla którego miałby się jakoś specjalnie tłumaczyć.
      Insza inszość polega na tym, że gdyby ten drukarz odmówił wydrukowania facjaty Romka Dmowskiego to coś mi mówi że ich liberalny entuzjazm by wykładniczo zmalał.

ależ oczywiście. skoro tak to FB jako prywatna firma może sobie banować kogo chce i za co chce w myśl tej zasady :)
      a oni nawet podpierają się regulaminem :D
      czyli w skrócie: odmawiamy wykonania usługi bo gość chce wydrukować ulotki na marsz LGBT - super, wolność, prywatna firma itp itd.
      FB kasuje posty i profile za notoryczne łamanie regulaminu - dramat, dyskryminacja, trybunał sprawiedliwości i sąd ostateczny.
      przezabawne to jest bo do tej pory prawactwo miało na tych wykasowanych profilach kisiel w majtach bo masowo zgłaszając jakiś "lewacki" profil doprowadzali do jego usunięcia.
      nosił wilk razy kilka...

Thorgoth wrote:

według mnie świetne. takiego dobrego kabaretu próżno szukać co chyba potwierdzają i badania oglądalności i wpływy z reklam oraz tuzy dziennikarskiego warsztatu zatrudniane w obecnym Dzienniku Telewizyjnym.
      krótko mówiąc - tak trzymać :)
    • Cytat:
      >fakt.pl/wydarzenia/polityka/m…-dzieci/qk0004q
      zaczęło się oszczędzanie, znowu już na tych urodzonych bo przecież walka o zygoty jest tutaj priorytetem.:

Fakt coraz lepszy, najpierw otwiera w niedzielę ambasadę dla klientów.
      Łatwowierni podskakują ze szczęścia:)

Następnie publikuje artykuł z pytajnikiem w tytule.
      Łatwowierni płaczą nad skąpstwem rządu:(

Misiewicze zabierają łatwowiernym powód do płaczu:
      "IAR - Polskie Radio ‏@iar_pr 3 godz.3 godziny temu
      . @MinZdrowia podaje, że od stycznia #szczepienie przeciwko pneumokokom będzie bezpłatne. @Radziwill_K"

Ile faktów w Fakcie? oto jest pytanie.
      jest dobrze
    • GamBit wrote:

Thorgoth wrote:

ależ oczywiście. skoro tak to FB jako prywatna firma może sobie banować kogo chce i za co chce w myśl tej zasady :)
      a oni nawet podpierają się regulaminem :D
      czyli w skrócie: odmawiamy wykonania usługi bo gość chce wydrukować ulotki na marsz LGBT - super, wolność, prywatna firma itp itd.
      FB kasuje posty i profile za notoryczne łamanie regulaminu - dramat, dyskryminacja, trybunał sprawiedliwości i sąd ostateczny.
      przezabawne to jest bo do tej pory prawactwo miało na tych wykasowanych profilach kisiel w majtach bo masowo zgłaszając jakiś "lewacki" profil doprowadzali do jego usunięcia.
      nosił wilk razy kilka...

Thorgoth wrote:

według mnie świetne. takiego dobrego kabaretu próżno szukać co chyba potwierdzają i badania oglądalności i wpływy z reklam oraz tuzy dziennikarskiego warsztatu zatrudniane w obecnym Dzienniku Telewizyjnym.
      krótko mówiąc - tak trzymać :)

O FB nieznajomość prawa szkodzi, a polskie prawo może być włożone tam gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę. Firma odpowiada według prawa w miejscu gdzie ma swoją siedzibę, a poza językiem polskim jako jednym z wielu możliwych do wyboru to oni z Polską nic nie mają wspólnego. Nawet używają domeny com, a nie pl. Poza tym jak się rejestruje na stronie to akceptuje się regulamin, który najczęściej ma punkt/paragraf, który mówi. "Administracja rezerwuje sobie prawo do usuwania kont lub zamieszczonych treści bez podania przyczyny." Poza tym na to jest też kilka innych punktów, które by to mogły ściągnąć. Chociażby mowa nienawiści, więc Jaki niech najpierw poczyta zanim zacznie coś na ten temat nawijać. Chociaż z drugiej strony to można się z czegoś śmiać.

TVP od zawsze był tubą propagandową rządu, zmieniła się tylko nachalność tego przekazu. Zamiast bardziej subtelnej wersji mamy na całe gardło przekaz, a potem się dziwią, że oglądalność szoruje po dnie. Ostatni raz na TVP coś oglądałem jak było EURO, tak to nawet nie pamiętam, że mam ten kanał.

Cyrk z śmigłowcami trwa dalej i pewnie będzie dalej trwał, zorientowali się, że Francja jest wkurzona i teraz chcą jej dać jakąś marchewkę, żeby się zamknęli i nie szczekali. A związkowcy muszą swoją kiełbasę dostać czyli pewnie kupimy po trochu każdego, co by miało sens, ale nie przy zamówieniach na kilkanaście sztuk, ale na kilkaset, bo wtedy by się rozlało w tłumie i nikt by na to nie patrzył. Ale jak się kupuje te kilkadziesiąt to będzie to widać, i to bardzo widać. Ogólnie Macierewicz jest idiotą, wszyscy widzą, że NATO jest skore na poważne traktowanie Europy Wschodniej, i każdy ogarnięty minister by latał po stolicach USA/UK/Francji/Niemiec, żeby ugrać jak najwięcej i jak najwięcej sprzętu wyciągnąć.
      GO - 2015-2016
    • gawrek wrote:

Cytat:
      >fakt.pl/wydarzenia/polityka/m…-dzieci/qk0004q
      zaczęło się oszczędzanie, znowu już na tych urodzonych bo przecież walka o zygoty jest tutaj priorytetem.:

Fakt coraz lepszy, najpierw otwiera w niedzielę ambasadę dla klientów.
      Łatwowierni podskakują ze szczęścia:)

Następnie publikuje artykuł z pytajnikiem w tytule.
      Łatwowierni płaczą nad skąpstwem rządu:(

Misiewicze zabierają łatwowiernym powód do płaczu:
      "IAR - Polskie Radio ‏@iar_pr 3 godz.3 godziny temu
      . @MinZdrowia podaje, że od stycznia #szczepienie przeciwko pneumokokom będzie bezpłatne. @Radziwill_K"

Ile faktów w Fakcie? oto jest pytanie.

no właśnie. ja wiem że masz płacone od bzdurania ale spójrz łaskawie kiedy to pisałem.
      wtedy były środki na takie szczepienia czy dopiero dzisiaj się znalazły?
      kiedy wiceminister mówił że będą środki a kiedy się oficjalnie znalazły?
      wybacz, ja nie ty. nie łykam wszystkiego co powiedzą Pisiaki bez popitki i nie mam zamiaru im ufać.
      bo co poniektórzy wynajęci do obsługi długopisu a i co poniektórzy służący do prezentacji broszek zapowiadali większą kwotę wolną od podatku, darmowe leki czy obniżenie wieku emerytalnego itp itd.
      jak zobaczę to uwierzę bo takim ludziom nie powierzyłbym nawet psa a co dopiero całego kraju.

W ustawie budżetowej na 2016 r. na cały program szczepień ochronnych zagwarantowano łącznie 140 mln zł. Ponadto w październiku br. zwiększono środki, którymi dysponuje minister zdrowia o 38,8 mln zł na zakup szczepionek do wykonania do końca 2016 r. (m.in. w związku ze wzrostem cen szczepionek) oraz o 42,3 mln zł na odbudowanie zapasu magazynowego.

Również w październiku zwiększono plan finansowy ministra zdrowia na 2016 o 160 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na zakup szczepionek przeciwko pneumokokom.

wiadomosci.onet.pl/kraj/mz-od-…rzeciw-pneumokokom/he9rtt
      to jak? nie chciało ci się sprawdzić kiedy to pisałem a kiedy podano oficjalną wiadomość czy po prostu masz dodatkowe 50gr za zmanipulowanie wypowiedzi kogoś antypis?

• Hmm, to coś brzmi dziwnie:
      Również w październiku zwiększono plan finansowy ministra zdrowia na 2016 o 160 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na zakup szczepionek przeciwko pneumokokom.

Coś dziwnie duża kwota, rozumiem, że dojna zmiana wszystko ufunduje, ale to wygląda bardzo dziwnie i pewnie jeszcze gorzej będzie z wykonaniem. Ciekawy jestem co by prokuratura to znalazła jakby zaczęła kopać.
      GO - 2015-2016
    • Draken wrote:

Hmm, to coś brzmi dziwnie:

Coś dziwnie duża kwota, rozumiem, że dojna zmiana wszystko ufunduje, ale to wygląda bardzo dziwnie i pewnie jeszcze gorzej będzie z wykonaniem. Ciekawy jestem co by prokuratura to znalazła jakby zaczęła kopać.

spoko, podatek jednolity (czy jak to ci amatorzy sobie nazwą) da spore pole do popisu w kreatywnej księgowości.
      a i kwoty wolnej nie trzeba będzie podwyższać bo przecieki mówią że ma całkiem zniknąć.
    • GamBit wrote:

Draken wrote:

Hmm, to coś brzmi dziwnie:

spoko, podatek jednolity (czy jak to ci amatorzy sobie nazwą) da spore pole do popisu w kreatywnej księgowości.
      a i kwoty wolnej nie trzeba będzie podwyższać bo przecieki mówią że ma całkiem zniknąć.

Jeszcze miszcz PP mówił, żeby wywalić zbrojenia z deficytu polegającego zasadom z Maastricht, coś czuję, że następny budżet urośnie, pytanie kiedy balon pęknie i kasa się skończy.
      [
      GO - 2015-2016
    • Draken wrote:

Jeszcze miszcz PP mówił, żeby wywalić zbrojenia z deficytu polegającego zasadom z Maastricht, coś czuję, że następny budżet urośnie, pytanie kiedy balon pęknie i kasa się skończy.

nigdy stary bo można się zadłużać i co roku bredzić że wina Tuska.
      a po x latach jak już to pierdyknie usadowić się w ławach opozycyjnych i krytykować że ktoś podnosi podatki i tnie socjał bo przecież oni rozdawali.
      to nic że przez to rozdawnictwo trzeba będzie te podatki podnosić ale tu nie chodzi przecież o prawdę tylko o wizerunek.
      chyba że pan od prezentacji w końcu zacznie coś robić dla gospodarki.
      oczywiście oprócz prezentacji bo na razie przejadają zamiast zarabiać.
      już mam wrażenie że śmigłowce odleciały bo nie ma na wydatki.
      ale pani Szydło znowu wyjdzie na mównicę, zacznie nawijać o ośmiorniczkach za tysiaka kiedy jej rząd przeżarł do lipca 29 baniek na ośmiorniczki, kaszankę czy co tam lepszy sort spożywa a ciemny lud to kupi.

The post was edited 3 times, last by GamBit ().

• GamBit wrote:

Draken wrote:

nigdy stary bo można się zadłużać i co roku bredzić że wina Tuska.
      a po x latach jak już to pierdyknie usadowić się w ławach opozycyjnych i krytykować że ktoś podnosi podatki i tnie socjał bo przecież oni rozdawali.
      to nic że przez to rozdawnictwo trzeba będzie te podatki podnosić ale tu nie chodzi przecież o prawdę tylko o wizerunek.
      chyba że pan od prezentacji w końcu zacznie coś robić dla gospodarki.
      oczywiście oprócz prezentacji bo na razie przejadają zamiast zarabiać.
      już mam wrażenie że śmigłowce odleciały bo nie ma na wydatki.
      ale pani Szydło znowu wyjdzie na mównicę, zacznie nawijać o ośmiorniczkach za tysiaka kiedy jej rząd przeżarł do lipca 29 baniek na ośmiorniczki, kaszankę czy co tam lepszy sort spożywa a ciemny lud to kupi.

Ja stawiam, że to rypnie do dwóch albo trzech lat. Są progi bezpieczeństwa w konstytucji i co prawda są dokładniej zdefiniowane z ustawie, którą można zmienić to jak to zrobią bez dobrego powodu to dym będzie taki jakiego dawno nie było. I o ile ciemny lud kupi wszystko to giełda może dostać nie lekkiego przeziębienia jakie już ma od roku czy coś tylko anginy i to takiej ostrej. Poza tym obligacje nie będę już tak tanie do opchnięcia i będzie trzeba większy procent. Ogólnie mówiąc gospodarczo źle, ale jest nadzieja, że święte krowy czyli górnicy dostaną w nagrodę likwidację swoich przywilejów. Tusk czy Kopacz mogli to już dawno skończyć, goniąc ich policją, ale poszli na ugodę.
      GO - 2015-2016
    • gawrek wrote:

Tak, ja piszę o tym co się stało i jest a wy sobie gdybacie, mnie to nie przeszkadza :D
      ojoj, papiery porucznika Kiszczaka wypadły z szafy :E

Tak jak Bolka, haki się kończą to nowe trzeba produkować. A nudno się robi i się już chyba orientują, że Smoleńsk jest passe.
      GO - 2015-2016