Komentarze na temat najbardziej aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie.

• artykuł Tomasza Piątka o powiązaniu lobbysty z Macierewiczem (a propo Caracali) i powiązania "ekspertów" smoleńskich także z tymże lobbystom.
      ciekawy artykuł.
      Część 1
      Część 2

to by w sumie wiele wyjaśniało.

edit. wychodzi na to że pisiaki ratując tyłek SKOKom, ułatwiły nieskrępowane działanie Amber Gold.
      tvn24.pl/sprawa-amber-gold-pis-otworzyl-furtke,681592,s.html

wiadomosci.onet.pl/kraj/ustawa…drzucona-przez-pis/y54k8d
      okazuje się że jak słupki spadają to i ochrona życia schodzi na drugi plan.
      dawno twierdzę że ta banda to karierowicze i cynicy.
      idealny komentarz Andrzeja Milewskiego

The post was edited 3 times, last by GamBit ().

• Gambit nie przesadzaj z tym finansowaniem 500+, bo to tylko przerzucanie pieniędzy z pewną stratą. Czyli zabieramy kowalskiemu 700zł i dajemy 500zł. Strata jest 200 a nie 500 jak Tobie sie wydaje. Nie jest tutaj az tak źle i to budżete nie zachwieje. Te pieniądze wracają do budżetu w podatkach itd.

Odnośnie lewicowej gównoburzy wywołanej przez PO, SLD i innych lewaków z Nowoczesnej ustawe w sejmie odrzucono :) Sam PIS glosowal przeciw :) No i po co to wszytsko było. Najbardziej hamskie bylo atakowanie PISu za tą ustawę, bo ani PIS jej nie wymyślil ani PIS jej nie przyjąl.
      Elity POlityczne PO, SLD i Nowoczesnej sa po prostu chore i zdegenerowane do tego stopnia aby wyciągac biedne kobiety na ulicę aby robiły z siebie kretynki.
    • Shady oj żebyś Ty coś wiedział o ekonomii - to właśnie te straty są zabójcze dla ekonomii - źle inwestowany kapitał bez kary za tą zła inwestycję ...
      a Gambita to już wcale nie czytam - ciężkostrawny sposób pisania ma chłopak
      Wolność własność sprawiedliwość czerwonym śmierć

miejscem obecnej socjalistycznej "klasy" politycznej jest więzienie
    • Naprawde myslicie ze oni zrezygnowali z ustawy aborcyjnej bo slupki spadaly, bo ludzie ich przekonali? Jezeli tak uwazacie, to lepiej sie nie wypowiadajcie juz na temat polityki :)
      Jarus ladnie to wszystko rozegral, faktycznie dobry z niego strateg, a Polacy dali sie nabrac, zreszta jak zwykle.
      U 9
      U 48 - D23
      U 55
      U 61
      U Rigel
      U Ursa
      U Polaris
      U Fenrir [U]
      U Janice [ON]
    • Sierżant Zimny Lód wrote:

Naprawde myslicie ze oni zrezygnowali z ustawy aborcyjnej bo slupki spadaly, bo ludzie ich przekonali? Jezeli tak uwazacie, to lepiej sie nie wypowiadajcie juz na temat polityki :)
      Jarus ladnie to wszystko rozegral, faktycznie dobry z niego strateg, a Polacy dali sie nabrac, zreszta jak zwykle.
      Jarosław Kaczyński tak samo jak jego kolega Adolf Hitler jest swietnym taktykiem ale marnym strategiem i to z bardzo zlymi konsekwencjami dla przyszłości Polski.

Shady oj żebyś Ty coś wiedział o ekonomii - to właśnie te straty
      są zabójcze dla ekonomii - źle inwestowany kapitał bez kary za tą zła
      inwestycję ...

a Gambita to już wcale nie czytam - ciężkostrawny sposób pisania ma chłopak

Nie zabójcze. Złe ale nie zabójcze. Polska sobie z tym poradzi.

A to co mówi Gambit to jest po prostu zabawne momentami, chociaz męczy mnie to że chlopak mysli caly dzien zeby jakos dane wydarzenie negatywne powiązać z PISem, albo nadac danemu wydarzeniu negatywny wydźwięk i przypisać to PISowi :D
      To jest takie smieszne :D
      Dlatego teraz czekamy na krytykę PISu za niekupienie szmelcu z Francji :D Nom Gambit prosimy o komentarz hehe ; D
    • gawrek wrote:

Shady, masz taki przycisk "edytuj" - czasem warto z niego skorzystać.

Sprawa caracali pokazała jak bardzo kapitał nie ma narodowości :)
      ?

Moze miec jakis kapital gdy państwo się w to wtrąca i dysponuje naszymi pieniędzmi. Pamiętaj, że danemu panstwu opłaca sie sprzedac broń nawet wrogowi, jesli tylko za te pieniądze będzie mogła kupic lepsza broń :)
      Miedzy panstwami nie ma przyjaźni. Sa tylko interesy.
    • Shady_ wrote:

A to co mówi Gambit to jest po prostu zabawne momentami, chociaz męczy mnie to że chlopak mysli caly dzien zeby jakos dane wydarzenie negatywne powiązać z PISem, albo nadac danemu wydarzeniu negatywny wydźwięk i przypisać to PISowi :D

nie muszę nawet za bardzo się starać bo pisiaki regularnie strzelają sobie w stopę bez mojej pomocy :D co mnie niezmiernie cieszy.

Shady_ wrote:

Dlatego teraz czekamy na krytykę PISu za niekupienie szmelcu z Francji :D Nom Gambit prosimy o komentarz hehe ; D

no tak, sami wojskowi wybrali ten helikopter jako najlepszy z oferowanych ale jak Shady twierdzi że to szmelc to na pewno ma rację.
      brawo ty.

btw przegapiłem moment kiedy Waszczykowski miał udostępnić dokumenty udowadniające spisek Tuska z Putinem? jakoś miesiąc temu to zapowiedział nasz jaś fasola.
      jak to w pisie, insynuacje bez dowodów czyli standard.

ciekawostka.
      oko.press/niepokorni-dziennika…ych-panstwowego-funduszu/

The post was edited 2 times, last by GamBit ().

• nie muszę nawet za bardzo się starać bo pisiaki regularnie strzelają sobie w stopę bez mojej pomocy :D co mnie niezmiernie cieszy.
      PO strzelilo w stope milin razy a krytyki im szczędziłeś. Juz sobei wyobrazam jakbys tutaj trajkotał gdyby byly tasmy piSu takie jak miało PO i Sowy... oooh forum by płonęło od wpisów Gambita :D

no tak, sami wojskowi wybrali ten helikopter jako najlepszy z
      oferowanych ale jak Shady twierdzi że to szmelc to na pewno ma rację.

brawo ty.
      Wojskowi nie będa dysponowac moimi pieniędzmi. Oni mogą jakoś tam sugerowac, ale na pewno nie decydować. Zreszta nie trzeba nam żadnych halikopterów. To wynalazek lat 60-tych. Tym III wojny światowej nie wygramy. Tak samo jak przegraliśmy II wojnę swiatowa bo mieliśmy uzbrojenie z I wojny swiatowej.
      Nie myślicie w ogole przyszłościowo.

Zresztą, skoro Francja nie wywiązała się z umowy to nie rozumiem dlaczego my mielibyśmy to kupować?

The post was edited 1 time, last by Shady_ ().

• Shady_ wrote:

PO strzelilo w stope milin razy a krytyki im szczędziłeś. Juz sobei wyobrazam jakbys tutaj trajkotał gdyby byly tasmy piSu takie jak miało PO i Sowy... oooh forum by płonęło od wpisów Gambita :D

dziecko, ględzisz o tych taśmach a mam wrażenie powtarzasz 2-3 teksty które tam słyszałeś.
      oprócz Nowaka to tam tak naprawdę niewiele było i taka jest prawda.

Shady_ wrote:

Wojskowi nie będa dysponowac moimi pieniędzmi.

będzie twoimi pieniędzmi dysponował Macierewicz. to ja wolę wojskowych jednak.

Shady_ wrote:

Oni mogą jakoś tam sugerowac, ale na pewno nie decydować.

no i zasugerowali który dla nich jest najlepszy. wolisz żeby o tym który jest najlepszy dla działań wojska decydował Misiewicz co 7 lat nie mógł skończyć 3 letnich studiów?
      daruj bzdury.

Shady_ wrote:

Zreszta nie trzeba nam żadnych halikopterów. To wynalazek lat 60-tych. Tym III wojny światowej nie wygramy. Tak samo jak przegraliśmy II wojnę swiatowa bo mieliśmy uzbrojenie z I wojny swiatowej.

kupimy sobie milion dronów. już kiedyś tak bzdurałeś.

Shady_ wrote:

Nie myślicie w ogole przyszłościowo.

o wyrocznio, ucz nas.

Shady_ wrote:

Zresztą, skoro Francja nie wywiązała się z umowy to nie rozumiem dlaczego my mielibyśmy to kupować?

z jakiej umowy się nie wywiązała? tej nie zawartej jeszcze? poczytaj trochę więcej na ten temat a potem podejmuj rozmowę bo niewiele znowu wiesz.
      a następnym razem jak Francja będzie miała kontrakt z ruskimi to nie drzyjcie mordy że mają im nie sprzedawać.
    • dziecko, ględzisz o tych taśmach a mam wrażenie powtarzasz 2-3 teksty które tam słyszałeś.

oprócz Nowaka to tam tak naprawdę niewiele było i taka jest prawda.
      umażaj umażaj :)

kupimy sobie milion dronów. już kiedyś tak bzdurałeś.
      oczywiscie bylaby to lepsza inwestycja.

z jakiej umowy się nie wywiązała? tej nie zawartej jeszcze? poczytaj
      trochę więcej na ten temat a potem podejmuj rozmowę bo niewiele znowu
      wiesz.

a następnym razem jak Francja będzie miała kontrakt z ruskimi to nie drzyjcie mordy że mają im nie sprzedawać.
      Najpierw miał byc ofset a potem sie z niego wycofali, nie chcieli wspolpracowac z Polskimi firmami itd. To jest dyskwalifikujące.
      Ja nie mam nic przeciwko sprzedazy bronii Rosji :) Chetnie sam bym im sprzedawał, tak samo jak kazdemu innego krajowi łącznie z koreą połnocną :)
    • Shady_ wrote:

umażaj umażaj :)

przez rz patrioto ortograficzny.

Shady_ wrote:

oczywiscie bylaby to lepsza inwestycja.

tylko dla korwinisty.

Shady_ wrote:

Najpierw miał byc ofset a potem sie z niego wycofali, nie chcieli wspolpracowac z Polskimi firmami itd.

z tego co wiem to pisiaki wynegocjowały nawet lepsze warunki ofsetowe niż PO.
      nieoficjalne informacje wskazują że za kontrakt 13,5 mld francuzi mieli zainwestować w PL 3,5 mld.
      w Łodzi i okolicach miało być dzięki temu ponad 3k miejsc pracy (1200 w samej Łodzi, 2000 w okolicach Łodzi)
      mozliwość modernizowania tych helikopterów wg uznania oraz dopuszczenie 100 specjalistów (inżynierów) do korzystania z najnowszych technologi
      czemu się z tego potem wycofali nie wiadomo.
      nikt nam nic lepszego nie zaproponuje.

Shady_ wrote:

To jest dyskwalifikujące.

głupota pisiaków także a jednak ich bronisz na każdym kroku mimo brzydzenia się socjalistami.
      dziwny z ciebie kuc.

Shady_ wrote:

Ja nie mam nic przeciwko sprzedazy bronii Rosji :) Chetnie sam bym im sprzedawał, tak samo jak kazdemu innego krajowi łącznie z koreą połnocną :)

co się dziwić jak twój guru się z ruskimi na wakacje buja.
      trzeba być kompletnym idiotą bez wyobraźni żeby dawać do ręki psychopatów broń.

The post was edited 1 time, last by GamBit ().

• z tego co wiem to pisiaki wynegocjowały nawet lepsze warunki ofsetowe niż PO.

nieoficjalne informacje wskazują że za kontrakt 13,5 mld francuzi mieli zainwestować w PL 3,5 mld.

w Łodzi i okolicach miało być dzięki temu ponad 3k miejsc pracy (1200 w samej Łodzi, 2000 w okolicach Łodzi)

mozliwość modernizowania tych helikopterów wg uznania oraz dopuszczenie
      100 specjalistów (inżynierów) do korzystania z najnowszych technologi

czemu się z tego potem wycofali nie wiadomo.

nikt nam nic lepszego nie zaproponuje.
      Nie wiem. tak czy owak ja jestem przeciwny kupnie helikopterów, wiec malo mnie obchodzi ile zainwestują w Polsce, bo tak czy owak to będzie strata.

Natomiast dzisiaj jest nowa bardzo wazna informacja:

PARTIA KORiN zmieniła nazwe na WOLNOŚĆ
    • Korwin jest folklorem politycznym I to jeszcze mało ważnym, więc nie wiem jaki jest sens o tym pisać.
      However strong you become, never seek to bear everything alone. If you do, failure is certain. - Uchiha Itachi do Uzumaki Naruto
      “The man once wrote: Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger. Tolkien had that one mostly right."
      GO - 2015-2016
    • Shady_ wrote:

bardzo ważna informacja bo jakaś marginalna partia ze śmiesznym dowództwem (i dodatkowo z karanym wiceprezesem) zmieniła nazwę?
      hehehehe rozbawiłeś mnie Shady.

btw normalni dorośli ludzie zrobiliby jakieś badania opinii publicznej, zgranie wszystkiego z logo, budowa wizerunku, podstawowe rzeczy.
      U Korwina ktoś zgłosił fajną nazwę i 5 minut później zatwierdzono ją jako oficjalną.
      jak dzieci :D

The post was edited 2 times, last by GamBit ().

• GamBit wrote:

Cytat za "Shady_"

bardzo ważna informacja bo jakaś marginalna partia ze śmiesznym dowództwem (i dodatkowo z karanym wiceprezesem) zmieniła nazwę?
      hehehehe rozbawiłeś mnie Shady.

Ważne, bo to jedyna wolnościowa partia w Polsce. PIS, PO i SLD to partie stworzone przez agentury roznych krajow w celu nękania nas polakow i wysysania z nas maksymalnie ile sie tylko da rzucając nam ochłapy dla pocieszenia.
      Partia Wolność da nam wolność i doprowadzi Polskę do bogactwa i potęgi :)
    • btw normalni dorośli ludzie zrobiliby jakieś badania opinii publicznej, zgranie wszystkiego z logo, budowa wizerunku, podstawowe rzeczy.

Krótka nazwa, konkretny przekaz. Wyborcy to lubią.

Swoją drogą powinni zmienić nazwe na 4,76
      Jeszcze krótsza i przekaz jeszcze bardziej zwięzły.
      zgniły liberał/podły ateista
    • znalezione wśród komentarzy

2005 - nikt nie kojarzy nazwy UPR, dlatego mamy 1%, więc startujemy w wyborach jako Platforma Janusza Korwin-Mikke.
      2006 - nazwisko lidera w nazwie partii odstrasza wielu wyborców oraz utrudnia nawiązanie sojuszy, więc wracamy do nazwy UPR
      2009 - nikt nie kojarzy nazwy UPR, dlatego mamy 1%, więc reaktywujemy Platformę Janusza Korwin-Mikke.
      2009 - nazwisko lidera w nazwie partii odstrasza wielu wyborców oraz utrudnia nawiązanie sojuszy, więc zmieniamy nazwę na Wolność i Praworządność
      2010 - Nikt nie kojarzy nazwy Wolność i Praworządność, dlatego mamy 1%, więc startujemy w wyborach jako Ruch Wyborców Janusza Korwin-Mikke.
      2011 - nazwisko lidera w nazwie partii odstrasza wielu wyborców oraz utrudnia nawiązanie sojuszy, więc tworzymy Kongres Nowej Prawicy.
      2011 - nikt nie kojarzy nazwy Kongres Nowej Prawicy, dlatego mamy 1%, więc startujemy w wyborach jako Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke.
      2011 - nazwisko lidera w nazwie partii odstrasza wielu wyborców oraz utrudnia nawiązanie sojuszy, więc wracamy do nazwy Kongres Nowej Prawicy.
      2015 - pokłóciliśmy się z Kongresem Nowej Prawicy, więc zakładamy partię Korwin.
      2016 - nazwisko lidera w nazwie partii odstrasza wielu wyborców oraz utrudnia nawiązanie sojuszy, więc tworzymy partię Wolność.
      2017 - nikt nie kojarzy nazwy Wolność, dlatego mamy 1%, więc wracamy do nazwy Korwin

Macierewicz ogłasza że kupimy Black Hawki. te same które nie spełniły wymagań w pierwszym przetargu.
      wiadomosci.onet.pl/kraj/szef-m…lowcach-black-hawk/h8dj1x
      Tomasz Piątek mówił o tym jakiś czas temu komentując związki Macierewicza z D'Amato i D'Amato z amerykańską zbrojeniówką.
      okazuje się że nieważne jakie te helikoptery będą, ważne że napchamy kabzę zagranicznemu koncernowi.
      bo wbrew bredzeniu pisowców PZL Świdnik to nie nasz zakład tylko brytyjsko-włoski.

The post was edited 1 time, last by GamBit ().

• Francuzi dostali nagrodę pocieszenia, odwieszono tymczasowo zakaz lotów jaki miały Super Pumy, ale: "Mimo oświadczenia EASA, zarówno SHT, jak i brytyjskie CAA nie odwołały zakazu lotów Super Pum, oczekując na dalsze informacje związane z dochodzeniem w sprawie kwietniowej katastrofy".

altair.com.pl/news/view?news_id=20562

Teraz zacznie się jazda :)

umgdy.gov.pl/?p=14578
      jest dobrze

The post was edited 1 time, last by gawrek ().

• Black Hawk nie jest zły, ale nie w tej wersji co nam chcą dać. Jakbyśmy mieli brać UH-60 po ostatniej modernizacji to rozumiem, ale nie wersje dla ubogich. Caracal był jedyną sensowną opcją jaką nam oferowano i trzeba było brać na nic się nie patrząc.
      However strong you become, never seek to bear everything alone. If you do, failure is certain. - Uchiha Itachi do Uzumaki Naruto
      “The man once wrote: Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger. Tolkien had that one mostly right."
      GO - 2015-2016
    • Ciekawie Airbus podsumował bredzenia Antoniego o offsecie

Draken wrote:

Black Hawk nie jest zły, ale nie w tej wersji co nam chcą dać.

Do zadań które teraz wykonują Mi 8/17 Black Hawk się nie nadaje. Jest po prostu za mały, to helikopter innej klasy. To tak jakbyś potrzebował ciężarówki a zaproponowali Ci vana. Tutaj idealny był właśnie Caracal.

Z drugiej strony dziwi mnie to szybkie zamówienie helikopterów akurat dla sił specjalnych, których śmigłowce jeszcze jako tako działają. Nam potrzeba specjalistycznych helikopterów zwłaszcza w wersji SAR/CSAR oraz dla ratownictwa morskiego (gdzie posiadają aż dwie sztuki na chodzie i na końcu resursów). To zamówienie sugeruje, że szykuje się kolejna wojenka USA, w którą nas wciągną (a przynajmniej nasze siły specjalne).
      Ciekawe też ile za te Black Hawki przepłacimy w porównaniu to tego ile zapłaciła np Turcja.
      Cito
      Uni 27 - WITCH, TOP5, emerytura od 2005-12-17 / gra rekreacyjna juz zakończona
      Uni 32 - solo, TOP20, emerytura od 2005-12-12
      Uni 39 - BADeath, TOP 2
    • gawrek wrote:

Obawy dot. porzucania pracy przez beneficjentów 500+ na dzisiaj się nie sprawdziły.

rp.pl/Dane-gospodarcze/3101098…c-pracy-dla-500.html#ap-1

Fatalne podejście do gospodarki. Płacmy ludziom z naszych pieniędzy aby doszło do konkurencji na rynku pracy, aby wlasciciele fimrm zaczeli walczyc i starac sie o pracowników. T niestety nic więcej jak zwykła strata dla gospodarki. Socjalizm zabija.
    • Cito wrote:

Ciekawie Airbus podsumował bredzenia Antoniego o offsecie

Draken wrote:

Black Hawk nie jest zły, ale nie w tej wersji co nam chcą dać.

Do zadań które teraz wykonują Mi 8/17 Black Hawk się nie nadaje. Jest po prostu za mały, to helikopter innej klasy. To tak jakbyś potrzebował ciężarówki a zaproponowali Ci vana. Tutaj idealny był właśnie Caracal.

Z drugiej strony dziwi mnie to szybkie zamówienie helikopterów akurat dla sił specjalnych, których śmigłowce jeszcze jako tako działają. Nam potrzeba specjalistycznych helikopterów zwłaszcza w wersji SAR/CSAR oraz dla ratownictwa morskiego (gdzie posiadają aż dwie sztuki na chodzie i na końcu resursów). To zamówienie sugeruje, że szykuje się kolejna wojenka USA, w którą nas wciągną (a przynajmniej nasze siły specjalne).
      Ciekawe też ile za te Black Hawki przepłacimy w porównaniu to tego ile zapłaciła np Turcja.

Biorąc pod uwagę ich zdolności do negocjacji, a raczej brak to jakoś 10-30% na sztuce.
      GO - 2015-2016