Komentarze na temat najbardziej aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie.

• Przypominam sobie, że po zamachach w Paryżu tak samo gardłowałeś że to obywatele Europy byli. Ten automatyzm jest zrozumiały ale śmieszny.
      Co do KOD to się specjalnie nim nie zajmowałem, tylko że teraz coraz wyraźniej widać w jaką paranoję chłopcy i dziewczyny wpadają, więc czemu o tym nie pisać?
      Pluralizm Gambicie to podstawa :)
      Słyszałem też, że ponoć Kijowski wybiera się bronić Niemców bo Frankfurter Allgemeine Zeitung ma pretensje do ichniej władzy sądowniczej i Trybunału.
      jest dobrze
    • gawrek wrote:

Przypominam sobie, że po zamachach w Paryżu tak samo gardłowałeś że to obywatele Europy byli. Ten automatyzm jest zrozumiały ale śmieszny.

jeżeli ktoś ma paszport kraju europejskiego jest obywatelem tegoż kraju.
      nie mitycznym obywatelem państwa islamskiego.
      kopać się z tym faktem jak najbardziej można ale czy jest sens?
      dla ciebie bez różnicy czy zamachowiec jest urodzonym w EU nawróconym czy imigrantem z tajną misją wysadzenia się w gęsto zaludnionym obszarze.
      ja tu widzę sporą różnicę.
      i trzeba by się zastanowić co w fanatyzmie religijnym tak pociąga tych ludzi skoro całe życie spędzili w tej mitycznej kolebce cywilizacji.
      skoro to islam jest z definicji zły czekam na wyrzucenie wszystkich wyznawców tejże wiary. Tylko gdzie?
      tak samo czekam na wysiedlenie wyznawców tej samej wiary i pochodnych którą wyznawał Brevik, IRA i wielu innych nie tak dawno temu (nie, nie chodzi o członków zespołu muzycznego).
      zaraz ty, Shady i jakiś inny gamoń weźmie to za obronę islamu/imigrantów. jakby fanatyzm religijny i terroryzm wymyślił i sprywatyzowała ta jedna religia i tylko ludzie o śniadym kolorze skóry.
      trudno, głupota jest dalej nieuleczalna.

gawrek wrote:

Co do KOD to się specjalnie nim nie zajmowałem, tylko że teraz coraz wyraźniej widać w jaką paranoję chłopcy i dziewczyny wpadają, więc czemu o tym nie pisać?

paranoje mówisz? znaczy czat z nadprezesem czy woli bigos czy pierogi specjalnie wrzucony w tym samym czasie nie jest paranoją? tak samo jak szybciutka wrzutka audytu o której tydzień temu większość ministrów nawet nie słyszała o czym był krótki filmik?
      paranoja to będzie w piątek #BoRejting. to pewnie też paranoja i wina Tuska.
      trzęsiecie pupkami przez suwerenem aż miło popatrzeć.
      miało być coraz mniej ludzi na KODzie, a milion na marszu PiS.
      jak było każdy widział. chyba że wiadomości czerpie tylko z TVPiS.

gawrek wrote:

Pluralizm Gambicie to podstawa :)

proponuję taki jak TVP teraz przedstawia.

gawrek wrote:

Słyszałem też, że ponoć Kijowski wybiera się bronić Niemców bo Frankfurter Allgemeine Zeitung ma pretensje do ichniej władzy sądowniczej i Trybunału.

no cóż, nauka się już tak rozwinęła że na pewno da się to leczyć.ludzie od wieków słyszeli głosy.

edit. napastnik, 27 letni obywatel Niemiec, Paul H. , według władz Bawarii chory psychicznie, problemy z narkotykami.
      a wystarczy puścić bzdurę o islamie i już się podniecacie jak panienki na wydaniu.
      wstyd.

The post was edited 2 times, last by GamBit ().

• Pluralizm to jest TVN, TVP, Polsat... duże stacje o różnych orientacjach - kilka miesięcy temu orientacja była jedna, tak tylko przypominam.
      Odnośnie suwerena to jak z "polskimi" obozami - podpinanie się pod to określenie krzykliwej mniejszości brzmi dokładnie tak samo :)
      Suweren wybrał kilka miesięcy temu.
      jest dobrze
    • gawrek wrote:

Pluralizm to jest TVN, TVP, Polsat... duże stacje o różnych orientacjach - kilka miesięcy temu orientacja była jedna, tak tylko przypominam.

przypominaj. warto. może prezes Kurski usłyszy głos odmienianego na wszystkie przypadki suwerena.

gawrek wrote:

Odnośnie suwerena to jak z "polskimi" obozami - podpinanie się pod to określenie krzykliwej mniejszości brzmi dokładnie tak samo :)

trochę jak ktoś powie że księża to pedofile.
      wtedy słychać że jakiś tam przypadek nie może być przyczyną oskarżeń całej grupy.
      gdy to wygodne stosujecie taką retorykę którą aktualnie można coś ugrać tu czy tam.
      prawica to jednak stan umysłu.

gawrek wrote:

Suweren wybrał kilka miesięcy temu.

więc suweren niech zaciska poślady i daje się brać od tyłu.
      bo niczym się to nie różni od tego co PO robiła przez 8 lat.
      tylko im zajęło to właśnie 8 lat.
      tym wystarczyło 6 miechów i jako deser dołożyli robienie z nas całkowitego pośmiewiska i naszą marginalizację na arenie międzynarodowej.
      mnie to dalej bawi bo wiedziałem że tak się to skończy, także dajesz dojna zmiano!
      nie cofaj się ani na krok BoRejting:D

The post was edited 1 time, last by GamBit ().

• GamBit wrote:

bo niczym się to nie różni od tego co PO robiła przez 8 lat.

To jest zdanie komentatora Gambita i tyle :) Swoją drogą jeśli tak uważasz to jak mogłeś popierać takich faszystów przez 8 lat, to jest dopiero zagadka :D

Gdyby tak było, to dzisiaj nie było by ani głosu sprzeciwu, ale jest inaczej, powoli zaciska się aferzystom pole działania a to musi boleć.
      Na Węgrzech socjaliści też chodzili, KODowali i kilku załapało się na posady w Europie a reszta dostała odcisków.
      "Poprzemy Tuska jeśli nie będzie szkodził Polsce" :super:
      jest dobrze
    • gawrek wrote:

To jest zdanie komentatora Gambita i tyle :)

tak wiemy, zdanie jakiegoś kolesia wypowiedziane przy kawie lub w najgorszym przypadku jakaś opinia.

gawrek wrote:

Swoją drogą jeśli tak uważasz to jak mogłeś popierać takich faszystów przez 8 lat, to jest dopiero zagadka :D

zagadką jest skąd sobie ubzdurałeś że popierałem PO przez 8 lat.
      chociaż mając do wyboru złodzieja a psychicznie chorego złodzieja wolę tego pierwszego.
      i zluzuj z faszystami. bo skoro PO to faszyści to nie chciałbym nazywać PiSu.

gawrek wrote:

Gdyby tak było, to dzisiaj nie było by ani głosu sprzeciwu, ale jest inaczej, powoli zaciska się aferzystom pole działania a to musi boleć.

a niby jakim to aferzystom? bo rozumiem że skoro afera to i prokuratura czy już zgodnie ze zwyczajami ministra Ziobro wyrok zapadnie na konferencji prasowej?

gawrek wrote:

Na Węgrzech socjaliści też chodzili, KODowali i kilku załapało się na posady w Europie a reszta dostała odcisków.

i powoli wychodzą ciekawe rzeczy o Orbanie i jego rodzince oraz wycofywanie się rakiem z kilku idiotycznych pomysłów które PiS podłapał, napisał na kolanie bez żadnej refleksji i przepycha.
      dobry wzorzec, nie ma co.

gawrek wrote:

"Poprzemy Tuska jeśli nie będzie szkodził Polsce" :super:

to PiS ma problem.
      poprą Tuska w EU - ciemny lud się oburzy.
      nie poprą - wyjdzie jak to popierają zawsze rodaków bez względu na sympatie polityczne a Tusku wróci do kraju i miejmy nadzieję zrobi im z kupra jesień średniowiecza w wyborach.
      nie ma to jak zapędzić się w kozi róg na własne życzenie :D
    • "tak wiemy, zdanie jakiegoś kolesia wypowiedziane przy kawie lub w najgorszym przypadku jakaś opinia."

A co, podajesz opinię a nie fakt, czyli zdanie wyrażone przez komentatora, tylko tyle :)

A odnośnie afer, trzeba do nich nie dopuszczać, np. pracować nad uszczelnieniem VAT od handlu paliwami (co się aktualnie dzieje, to mam na myśli pisząc o utrudnianiu życia aferzystom.

Ziobro - jak mówił w Vincim Julian do Cumy? - "nie masz pojęcia jak ludzie potrafią się zmienić" :)

Ps. Co kraj to obyczaj, ciekawe czasy:
      Francja: Rząd wprowadza reformę prawa pracy z pominięciem parlamentu
      gazetaprawna.pl/artykuly/94240…lvr.it&utm_medium=twitter
      jest dobrze

The post was edited 1 time, last by gawrek ().

• Gambit po prostu zupelnie nie znasz historii. CHocby historii Polski i nie wies skad i jak Polska była rzadzona.
      Demokracja zawsze niszczyła Polskę, to wynika z 1000 tradycji naszego kraju.

Jesil rozmawiacie o muzułmanach to tutaj cała prawda o nich:
      Brawo dla Pani :)

Wielka mi rzecz. W ZUSie byłem, tylko raz jak zakładałem działalność - wtedy jeszcze nie było 'jednego okienka".

W skarbowce od czasu wprowadzenia eDeklaracji czyli jakichś 3 lat też nie byłem.
      Citus kochaaanie, ale jaką dzialalnosc Ty zakladales? Na pewno jakąs marna jednoosobowa, bo pewnie byles kurirerm z niskimi zarobkami ; d takich to oni nie tykaja bo kasy nie czują jak rekiny krwi ; d

The post was edited 1 time, last by Shady_ ().

• gawrek wrote:

A co, podajesz opinię a nie fakt, czyli zdanie wyrażone przez komentatora, tylko tyle :)

dla takich jak ty wszystko co nie zgadza się z twoim zdaniem/światopoglądem czy życzeniem jest właśnie tym.
      czy to TK czy sądy, nieważne.

gawrek wrote:

A odnośnie afer, trzeba do nich nie dopuszczać, np. pracować nad uszczelnieniem VAT od handlu paliwami (co się aktualnie dzieje, to mam na myśli pisząc o utrudnianiu życia aferzystom.

no i jak idzie? aaa sorki, zapomniałem. ważniejsze było obstawienie swoimi wszystkiego, przejęcie tv i zrobienie z niej propagandowego gniota,sparaliżowanie TK, zrobienie dobrze KK i Rydzykowi itp itd.
      a wydawałoby się że uszczelnienie VAT powinno być priorytetem a tu gucio.
      zaprawdę, podziwiam twoją niczym nie zmąconą wiarę w tych amatorów.

gawrek wrote:

Ziobro - jak mówił w Vincim Julian do Cumy? - "nie masz pojęcia jak ludzie potrafią się zmienić" :)

bo ja z bajek wyrosłem. i tobie polecam.

Shady_ wrote:

Gambit po prostu zupelnie nie znasz historii. CHocby historii Polski i nie wies skad i jak Polska była rzadzona.
      Demokracja zawsze niszczyła Polskę, to wynika z 1000 tradycji naszego kraju.

a kiedyż to geniuszu? za Mieszka I czy może w PRL?
      doucz się naprawdę, poczytaj zanim coś palniesz bo ręce opadają.
      bo mam wrażenie że chcesz porównać np. demokrację szlachecką do obecnej.
      tym bardziej się doucz.

Shady_ wrote:

Jesil rozmawiacie o muzułmanach to tutaj cała prawda o nich:
      Brawo dla Pani :)

Brigitte Gabriel (a.k.a. Nour Semaan, Brigitte Tudor),born October 21, 1964, is a conservative American journalist, author, political lecturer, anti-Islamic extremism activist.
      obrona nie ma więcej pytań.

Shady_ wrote:

Citus kochaaanie, ale jaką dzialalnosc Ty zakladales? Na pewno jakąs marna jednoosobowa, bo pewnie byles kurirerm z niskimi zarobkami ; d takich to oni nie tykaja bo kasy nie czują jak rekiny krwi ; d

Shaduś, kochanieńki, ja wiem że wynosząc śmieci i sprzątając pokój czujesz się jak młody przedsiębiorczy wolnorynkowiec ale 20zł tygodniowo od mamy to jeszcze nie firma.
      zluzuj krótkie spodenki.

ps. tak, PiS chciał "naprawiać TK" już lata temu, dokładnie w 2007. między bajki można włożyć bzduranie że jakby nie PO to by z nim nic nie kombinowali.
      szczególnie dziwi podpis prezydenta Dudy pod tym dokumentem.
      krótka pamięć, polecam jakis Bilobil albo cuś.
      albo orgynarnie wciskają ciemnotę licząc że ciemny lud to kupi albo mają zdolności przewidywania przyszłości.
      polska.newsweek.pl/trybunal-ko…tk,artykuly,385384,1.html

The post was edited 3 times, last by GamBit ().

• Wątpię w skuteczność takiego sposobu stymulacji dzietności.

Tez watpie. Aktywne wspieranie dzietnosci ze strony panstwa jest powszechna praktyka na tym kontynencie - nad Wisla nikt prochu wymyslac nie musial, wystarczylo porownac rozne polityki z roznych krajow, porownac wyniki w stosunku do inwestycji, i opracowac wielokompleksowy program lokalny opierajac sie na zdobytej w tej sposob wiedzy oraz adaptacji tych rozwiazan na grunt lokalny.

Zobaczymy kto ma racje, za rok-dwa bedzie mozna wstepnie ocenic skutecznosc polityki PiS-u w tym wzgledzie.

jeżeli ktoś ma paszport kraju europejskiego jest obywatelem tegoż kraju.

Ale co ma piernik do wiatraka? Posiadanie obywatelstwa europejskiego kraju nie znaczy ze automatycznie jestes Europejczykiem w wymiarze, kurde, jakby to okreslic, historyczno-kulturowym. Cywilizacja zachodnia to nie kawalek papieru na ktorym urzedas machnal pieczatka, tylko szereg doswiadczen historycznych budujacych na przestrzeni stuleci unikalny kod kulturowy - w naszym przypadku mozemy mowic chocby o Rzymie, o chrzescijanstwie, ale i o oswieceniu ktore w pozycje religii uderzalo. I wiele wiecej. Czy wiesz ze o naszej przynaleznosci do kregu cywilizacji zachodniej mogla zadecydowac taka drobnostka jak to ze Mieszko ochrzcil sie przez Rzym, nie przez Bizancjum?

Asymilacja to proces w ktorym ktos przyswaja obce mu kulturowo imperatywy jako wlasne, to modyfikacja wlasnego kodu kulturowego. Legislacja europejska nie wymaga takiej asymilacji w momencie nadawania obywatelstwa, dlatego prosze nie zaslaniaj sie obywatelstwem, to orwellowska nowomowa. Patrz, piszac o nowomowie zaswitala mi taka mysl, takimi zabiegami dzisiejszy Zachod, na swoj sposob, stara sie zbudowac nowego czlowieka.
      "Zazdrość jest deklaracją niższości."
      Napoleon
    • Bagin :D wrote:

Ale co ma piernik do wiatraka? Posiadanie obywatelstwa europejskiego kraju nie znaczy ze automatycznie jestes Europejczykiem w wymiarze, kurde, jakby to okreslic, historyczno-kulturowym. Cywilizacja zachodnia to nie kawalek papieru na ktorym urzedas machnal pieczatka, tylko szereg doswiadczen historycznych budujacych na przestrzeni stuleci unikalny kod kulturowy - w naszym przypadku mozemy mowic chocby o Rzymie, o chrzescijanstwie, ale i o oswieceniu ktore w pozycje religii uderzalo. I wiele wiecej. Czy wiesz ze o naszej przynaleznosci do kregu cywilizacji zachodniej mogla zadecydowac taka drobnostka jak to ze Mieszko ochrzcil sie przez Rzym, nie przez Bizancjum?

Mam gdzieś czy przyjął kulturę nowego kraju czy nie. Tenże kraj skoro uznał go za swojego nie mam ani kompetencji ani prawa odmawiać mu obywatelstwa.
      A co za tym idzie mogę nazywać go obywatelem danego kraju.

Bagin :D wrote:

Asymilacja to proces w ktorym ktos przyswaja obce mu kulturowo imperatywy jako wlasne, to modyfikacja wlasnego kodu kulturowego. Legislacja europejska nie wymaga takiej asymilacji w momencie nadawania obywatelstwa, dlatego prosze nie zaslaniaj sie obywatelstwem, to orwellowska nowomowa. Patrz, piszac o nowomowie zaswitala mi taka mysl, takimi zabiegami dzisiejszy Zachod, na swoj sposob, stara sie zbudowac nowego czlowieka.

Nie wymaga i nigdy nie twierdziłem że jest inaczej.
      Nie wiem z czym próbujesz polemizować bo ja stwierdziłem prosty fakt.
      Dziecko imigrantów mające obywatelstwo danego kraju jest obywatelem tegoż kraju.
      Jak ktoś ma francuski paszport i jest potomkiem imigrantów ściągniętych do tego kraju lata temu ale dalej kulturowo daleko mu do stereotypowego francuza mam go nazwać algierczykiem?
      No dajżesz spokój.
      Próbujesz udowodnić coś co jest nie tylko nielogiczne ale i bzdurne.

@Thorgoth - o ile PiSu nie lubię to tutaj nie widzę też nic zdrożnego.
      Przedsiębiorca prywatny powinien mieć komfort świadczenia usług komu chce i to tylko jego sprawa.
      Poprawność polityczna wchodzi na całkiem nowy poziom debilizmu.
      Był w USA taki występ.
      youtu.be/G39AJrNlWw4

• Kierunek tego trendu niepokoi.

Czasami mysle ze nakrecenie Wladcy Pierscieni w takiej formie w jakiej byl zrobiony 15 lat temu byloby dzis niemozliwe. W Hobbicie populacja osadzonego w sredniowiecznych realiach Esgaroth, znajdujacego sie na dalekiej polnocy ksiestwa, to demograficzny przekroj dzisiejszych Stanow.
      Na pewno kojarzysz komputerowego Wiedzmina, rok temu, przy okazji premiery trzeciej czesci gry, w Stanach wybuchla gownoburza z powodu braku czarnoskorych postaci w swiecie gry (dla niezorientowanych, swiat gry to odpowiednik europejskiego sredniowiecza).

Mam gdzieś czy przyjął kulturę nowego kraju czy nie. Tenże kraj skoro uznał go za swojego nie mam ani kompetencji ani prawa odmawiać mu obywatelstwa.

Skup sie GamBit, nikomu nie odmawiam obywatelstwa, tylko pisze ze obywatelstwo nie jest rownoznaczne z narodowoscia czy poczuciem przynaleznosci do danego kregu kulturowego. Uwazasz ze w 1914 roku nad Wisla nie mieszkali Polacy, tylko Rosjanie, Austriacy i Niemcy?
      "Zazdrość jest deklaracją niższości."
      Napoleon

The post was edited 3 times, last by Bagin :D ().

• Bagin :D wrote:

Czasami mysle ze nakrecenie Wladcy Pierscieni w takiej formie w jakiej byl zrobiony 15 lat temu byloby dzis niemozliwe. W Hobbicie populacja osadzonego w sredniowiecznych realiach Esgaroth, znajdujacego sie na dalekiej polnocy ksiestwa, to demograficzny przekroj dzisiejszych Stanow.
      Na pewno kojarzysz komputerowego Wiedzmina, rok temu, przy okazji premiery trzeciej czesci gry, w Stanach wybuchla gownoburza z powodu braku czarnoskorych postaci w swiecie gry (dla niezorientowanych, swiat gry to odpowiednik europejskiego sredniowiecza).

Czysty idiotyzm jednym słowem.
      Teraz trwa burza że w Star Wars muszą wcisnąć wątek homoseksualny.
      O ile mam gdzieś kto z kim śpi bo to jego prywatna sprawa to wciskanie tego na siłe byle by było daje odwrotne efekty niż zamierzone.

Bagin :D wrote:

Skup sie GamBit, nikomu nie odmawiam obywatelstwa, tylko pisze ze obywatelstwo nie jest rownoznaczne z narodowoscia czy poczuciem przynaleznosci do danego kregu kulturowego. Uwazasz ze w 1914 roku nad Wisla nie mieszkali Polacy, tylko Rosjanie, Austriacy i Niemcy?

Skupiam się wystarczająco. Jak już napisałem nie jestem od sprawdzania czy ktoś czuje się obywatelem danego kraju tylko piszę jak to formalnie wygląda. Tylko tyle i aż tyle.

Ktoś śledzi pierwszy przypadek mi znany przedstawiania audytu ustnego bez danych czy dowodów? :D
      Kabaret to mało.
      Pani premier rzuciła stratę rzędu 340 mld popierając tą kwotę slajdem.
      Ja powiem co najmniej 500+ mld.
      A co!
      Ten rząd traktuje ludzi jak idiotów do potęgi.
      Jeden z komentarzy internauty oddający idealnie to co ci amatorzy wyprawiają: "to tak jakby sepsa przedstawiała audyt spustoszeń jakie w organizmie wywołał przewlekły katar..."

• GamBit wrote:

no i jak idzie? aaa sorki, zapomniałem. ważniejsze było obstawienie swoimi wszystkiego, przejęcie tv i zrobienie z niej propagandowego gniota,sparaliżowanie TK, zrobienie dobrze KK i Rydzykowi itp itd.
      a wydawałoby się że uszczelnienie VAT powinno być priorytetem a tu gucio.
      zaprawdę, podziwiam twoją niczym nie zmąconą wiarę w tych amatorów.

Uszczelnienie VAT? Idzie powoli ale idzie. Tak jak szło 500+ i doszło. Ekipa jest zdecydowana i ja im to zaliczam na plus. A ponieważ piszę o VAT od paliw to raczej normalne, że robią to inni ludzie niż poprzednicy.
      Bez możliwości komunikacji i zmian w TVP żadne działanie nie podobające się innym nie mogło by być poddane pod osąd społeczeństwa.
      Nie mam niezmąconej wiary tylko obserwuję co się dzieje, na dzisiaj plusy przeważają nad minusami (taka jest moja opinia).
      Morawiecki mówił krótko w dzisiejszym wystąpieniu i dla mnie to co mówił ma sens, ale jak wiadomo mam takie przekonanie od dawna, na pakiecie klimatycznym nie zostawiłem suchej nitki kilka lat temu.
      jest dobrze

The post was edited 1 time, last by gawrek ().

• gawrek wrote:

Uszczelnienie VAT? Idzie powoli ale idzie. Tak jak szło 500+ i doszło. Ekipa jest zdecydowana i ja im to zaliczam na plus. A ponieważ piszę o VAT od paliw to raczej normalne, że robią to inni ludzie niż poprzednicy.

można przepchnąć każdą głupotę kiedy ma się taką większość, problem jest tylko wtedy kiedy się wydaje już pieniądze których się nie ma i mieć się nie zapowiada.

gawrek wrote:

Bez możliwości komunikacji i zmian w TVP żadne działanie nie podobające się innym nie mogło by być poddane pod osąd społeczeństwa.

społeczeństwo odpowiedziało pilotami w dłoni.
      a nie sorki, babeczka z Nielsena to komunistka.

gawrek wrote:

Nie mam niezmąconej wiary tylko obserwuję co się dzieje, na dzisiaj plusy przeważają nad minusami (taka jest moja opinia).

przykro mi cię zmartwić ale ja widzę to inaczej. jedynym plusem chwilowo jest nie branie się za obniżenie wieku emerytalnego i za pomoc frankowiczom.

gawrek wrote:

Morawiecki mówił krótko w dzisiejszym wystąpieniu i dla mnie to co mówił ma sens, ale jak wiadomo mam takie przekonanie od dawna, na pakiecie klimatycznym nie zostawiłem suchej nitki kilka lat temu.

bo pakiet klimatyczny ogólnie jest dość bzdurny o czym pisałem wiele razy. EU znowu robi się rycerzem na białym koniu dobijając państwowe elektrownie i nie patrząc że Chiny z USA walą w atmosferę tyle co kilka EU.

ten tzw. "audyt" ogólnie to kpina. nikt z PiS nie zauważył że wygrali wybory, dokładnie to samo co PO straszące PiSem przez lata.
      i tekst o najdroższych autostradach mnie rozniósł.
      pan z PiS nie zasięgnął języka ile np kosztuje kilometr u naszych najlepszych przyjaciół Węgrów że o Holandii nawet nie wspomnę.
      pomijam pewne zawirowania przy rozpoczynaniu budowy tychże autostrad i dróg ekspresowych w 2006r.
      ogólnie - zero dowodów, tylko gadanie.
      jakoś nikt się też przy okazji Amber Gold nie zająknął o SKOKach bo dziś padł kolejny, z Dąbrowy Górniczej.
      ogólnie kpina i żenada, tak to jest jak się "audyt" robi na szybko w 2 dni.

"to tak jakby sepsa przedstawiała audyt spustoszeń jakie w organizmie wywołał przewlekły katar..."

• GamBit wrote:

ten tzw. "audyt" ogólnie to kpina.

Prawda, nie znaleziono dorsza za 7 pln.
      Kiedy uszczelnienie VAT nazywa się głupotą to nie mam pytań.

PS, Czytam Twittera i większość komentatorów robi ten sam błąd co Gambit, utożsamiając przedstawienie wyników z audytem: "ustny audyt", "audyt w dwa dni".
      Przedstawione ustnie (to jest błąd, jednocześnie powinna być podana informacja internetowa a tak zostaną tylko stenogramy sejmowe) wyniki są oparte na obserwacjach poczynionych od momentu przejęcia ministerstw, agencji itp. Wystarczy przesłuchać wystąpienie Morawieckiego.
      jest dobrze

The post was edited 2 times, last by gawrek ().

• gawrek wrote:

Prawda, nie znaleziono dorsza za 7 pln.
      Kiedy uszczelnienie VAT nazywa się głupotą to nie mam pytań.

tak naprawdę oprócz słów nie znaleziono nic.
      głupotą jest wierzyć jakiemukolwiek politykowi na słowo.
      czekam na jakieś twarde dane ale obawiam się że jest jak z tymi autostradami.
      rzucić w eter i liczyć że przykryje to ewentualne obniżenie ratingu w piątek, a jak nie zrzuci się obniżkę znowu na PO.
      drugą obniżkę w czasie pół roku władzy PiS.
      skrajnie trzeba być fanboyem tych amatorów żeby tego nie widzieć.

gawrek wrote:

PS, Czytam Twittera i większość komentatorów robi ten sam błąd co Gambit, utożsamiając przedstawienie wyników z audytem: "ustny audyt", "audyt w dwa dni".
      Przedstawione ustnie (to jest błąd, jednocześnie powinna być podana informacja internetowa a tak zostaną tylko stenogramy sejmowe) wyniki są oparte na obserwacjach poczynionych od momentu przejęcia ministerstw, agencji itp. Wystarczy przesłuchać wystąpienie Morawieckiego.

problem polega na tym że to opinie nie poparte absolutnie żadnym dowodem.
      równie dobrze na mównicę mógł wyjść ktoś z opozycji i rzucić magiczną kwotę że przez pół roku rządów PiS kraj stracił 200 miliardów.
      wtedy chciałbyś dowodów i obliczeń, teraz wierzysz na słowo.
      a Morawiecki coś przedstawił czy też tylko słowa bez żadnych wyliczeń, tabelek, dowodów? sorki, niektórzy pracują i nie mają czasu oglądać tego kabaretu cały czas.
      czytałem tylko jak płakał Morawiecki Junior ile to wydajemy na urzędników.
      jakoś ani słowem się nie zająknął że mamy obecnie największą liczbę wicepremierów.
      nie słyszałem też o odchudzaniu administracji.
      bądź chociaż trochę obiektywny.
      troszkę, naprawdę niewiele wymagam.

wyborcza.pl/10,82983,20000467,…e-z-raportu-o-stanie.html
      data 29.04.2016.
      tu masz niezłomnego prezydenta kasującego wpisy o jakichkolwiek sukcesach za rządów poprzedniej koalicji.
      tokfm.pl/Tokfm/7,147963,200530…zadu-po-psl-usunieto.html
      jak dzieci.

autostrady -

wciskanie ciemnoty level hard.

• GamBit wrote:

a Morawiecki coś przedstawił czy też tylko słowa bez żadnych wyliczeń, tabelek, dowodów? sorki, niektórzy pracują i nie mają czasu oglądać tego kabaretu cały czas.
      ...

Stop!
      Obiektywizm ma polegać na przyznaniu racji komuś kto komentuje coś czego nie słuchał?

Naprzód KOD, marsz, marsz Kijowski.
      jest dobrze
    • Oglądałem tylko część dzisiejszego audytu dostępnego na yt. Jak dla mnie wicepremier jest odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku. Bardzo dobrze przygotowany i ma zdolności do przemawiania. Poza tym na plus partii rządzącej, że te podsumowania odbywają się już po pewnym czasie od wyborów, żeby nie było że tylko o rozliczanie im chodzi. Myślę, że nie.

• Apropo audytu:
      Bardzo dobry krok. Mam nadzieje, że cale PO wyladuje w wiezieniu. Juz sie zaczyna, na pierwszy rzut idzie gronkiewicz Waltz.
      prostozmostu.net/news/dwa-lata…a-hanny-gronkiewicz-waltz

Apropo uszczelnienia VAT:
      Zły pomysl. Im wiecej panstwo sciagnie podatku od ludzi tym gorzej dla ludzi a nie lepiej.

Apropo autostrad:
      Dane zaklamane. A co do Holandii i Norwegi to sory, ale to nie sa normalne kraje, Brejwik, konsola do gier itd. : D szkoda komentowac te kraje w ogole. tam przejdzie kazde glupstwo. W Polsce autostrady sa najdrozsze.

Apropo braku pytan gambita:
      Ja tez nie mam pytan bo ta Pani pieknie wyczerpala temat :) Idealnie :)
    • gawrek wrote:

GamBit wrote:

...

Stop!
      Obiektywizm ma polegać na przyznaniu racji komuś kto komentuje coś czego nie słuchał?

Naprzód KOD, marsz, marsz Kijowski.

dlatego też odniosłem się tylko do tego co przeczytałem lub udało mi się usłyszeć.
      czytanie ze zrozumieniem dość trudna sztuka widzę wśród podnieconych tzw. audytem.
      bo "nie mają czasu oglądać tego CAŁY czas"
      obiektywizm ma polegać na tym że nie łykasz każdej bzdury tylko dlatego że jakiś człowiek z PiS aktualnie wyrzuca z siebie niczym niepoparte informacje.
      naprzód dojna zmiano, w końcu wierzymy wam na słowo bo do tej pory nikt z was nie skalał się żadnym kłamstwem :D

Fingard1410 - rozliczanie byłoby gdyby było coś czarno na białym.
      pół roku obietnic o audycie a tu nic? żadnych nazwisk, dowodów, dokumentów?
      ciekawe dlaczego :P ano dlatego że dowodów brak to i nazwiskami szastać nie wolno.

Shady_ wrote:

Apropo audytu:
      Bardzo dobry krok. Mam nadzieje, że cale PO wyladuje w wiezieniu. Juz sie zaczyna, na pierwszy rzut idzie gronkiewicz Waltz.
      prostozmostu.net/news/dwa-lata…a-hanny-gronkiewicz-waltz

hehe gdyby coś mieli konferencji prasowych nie byłoby końca.
      jakby kończył swoją Ziobro zaczynałby Kamiński, potem Mazurek itd.
      liczę że następni po PiSie zrobią taki audyt z danymi popartymi dokumentami i odpowiednie kroki prawne zostaną wyciągnięte.

Shady_ wrote:

Apropo uszczelnienia VAT:
      Zły pomysl. Im wiecej panstwo sciagnie podatku od ludzi tym gorzej dla ludzi a nie lepiej.

ciiii, trzeba rozdać 500+.
      kasa musi się znaleźć bo to chwilowo jedyny prawdziwy sukces dojnej zmiany.
      i konsolidacja opozycji.

Shady_ wrote:

Apropo autostrad:
      Dane zaklamane. A co do Holandii i Norwegi to sory, ale to nie sa normalne kraje, Brejwik, konsola do gier itd. : D szkoda komentowac te kraje w ogole. tam przejdzie kazde glupstwo. W Polsce autostrady sa najdrozsze.

dane oficjalne GDDKIA. trzeba zachować tabelkę bo pewnie niedługo zniknie.
      ty naprawdę nie umiesz odczytać prostej tabelki czy udajesz?
      Węgry mają droższe,Irlandia i Austria.
      gdyby Węgier nie było w tej grupie też pewnie by padło że to nienormalne kraje.
      a tu gucio.

Shady_ wrote:

Apropo braku pytan gambita:
      Ja tez nie mam pytan bo ta Pani pieknie wyczerpala temat :) Idealnie :)

no cóż, jaki rozum tacy i idole.
      winszuję.

• gawrek wrote:

A propos braku nazw i nazwisk, Jackiewicz to uzasadnił, to nie znaczy że nazwy nie będą znane a nazwiska będą prawdopodobnie podawane w skrócie:
      youtube.com/watch?v=wZyZzTJOLZc

proponuję szyfrem.
      miałem cię za poważnego człowieka gawrek a ty z tymi amatorami robisz sobie zwyczajne jaja.
      czy europoseł Poręba z PiS zostanie przez swoich kolegów nazwany targowiczaninem i skarżypytą za swoje tt wpisy?
      pytanie z dziedziny tych retorycznych bo jak wiadomo wszyscy kapują, PiS informuje.
      czy nie powinien się powstrzymać od takich wypowiedzi #BoRejting?

• Akurat na temat kosztów budowy 1 km autostrady to PiS powinien raczej milczeć. To w końcu niejaki Jan Szyszko, czyli minister środowiska w rządzie PiS wydał w 2007 r. rozporządzenie o dopuszczalnych normach hałasu, powstającego przy autostradach, które były bardziej restrykcyjne niż w innych krajach UE. W wyniku tego budowano ekrany akustyczne w szczerym polu czy w lasach, co znacznie podwyższało koszty budowy 1 km autostrady.
    • fafi wrote:

Akurat na temat kosztów budowy 1 km autostrady to PiS powinien raczej milczeć. To w końcu niejaki Jan Szyszko, czyli minister środowiska w rządzie PiS wydał w 2007 r. rozporządzenie o dopuszczalnych normach hałasu, powstającego przy autostradach, które były bardziej restrykcyjne niż w innych krajach UE. W wyniku tego budowano ekrany akustyczne w szczerym polu czy w lasach, co znacznie podwyższało koszty budowy 1 km autostrady.

Tak to racja. Nowa A4 to tunel a nie droga : D Debilstwo na maksa, co nie zmienia faktu, że PO powinno zmienic te przepisy.
    • Shady_ wrote:

Tak to racja. Nowa A4 to tunel a nie droga : D Debilstwo na maksa, co nie zmienia faktu, że PO powinno zmienic te przepisy.

BORowcy powinni zmienić złe przepisy z czasów PO i zmienić oponę ale jakoś nie dali rady.
      to tylko potwierdza że robienie z PO winnych wszystkiego a wybielanie amatorów obecnie rządzących ma taki sens jak sikanie pod wiatr.
      jedni warci drugich.

edit. znalazł się ten słynny złoty merc, symbol przepychu.

proponuję ministrowi zaznajomić się z naprawdę wypasionymi modelami.
      sporo takich znajdzie kiedy zbiera się episkopat.
      taka rada od maluczkich.

• BORowcy powinni zmienić złe przepisy z czasów PO i zmienić oponę ale jakoś nie dali rady.

to tylko potwierdza że robienie z PO winnych wszystkiego a wybielanie
      amatorów obecnie rządzących ma taki sens jak sikanie pod wiatr.

jedni warci drugich.
      Tu się zgadzam, że jedni warci drugich. Ale powiedzmy sobie szczerze, że jednak 7 lat i nie zmienić tej glupoty to ja nie wiem co robili ministrowie odpowiedzialni za drogi.
    • Shady_ wrote:

Tu się zgadzam, że jedni warci drugich. Ale powiedzmy sobie szczerze, że jednak 7 lat i nie zmienić tej glupoty to ja nie wiem co robili ministrowie odpowiedzialni za drogi.

cholera wie, takie pytanie powinno zostać zadane gdyby to był audyt na poważnie. a tu chodziło tylko o igrzyska bo chleb powoli się kończy.
      nie wydaje ci się śmieszne narzekanie na koszty budowy kilometra i kłamanie że był najdroższy w EU kiedy samemu udało się wybudować całe 150km?
      dojna zmiana chwyta się brzytwy widzę.
      coś mi mówi że oni już wiedzą jaki to rating dostaniemy w piątek.

• GamBit wrote:

Cytat za "Shady_"

cholera wie, takie pytanie powinno zostać zadane gdyby to był audyt na poważnie. a tu chodziło tylko o igrzyska bo chleb powoli się kończy.
      nie wydaje ci się śmieszne narzekanie na koszty budowy kilometra i kłamanie że był najdroższy w EU kiedy samemu udało się wybudować całe 150km?
      dojna zmiana chwyta się brzytwy widzę.
      coś mi mówi że oni już wiedzą jaki to rating dostaniemy w piątek.

To znaczy, żeby być szczerym to ja jestem w ogole przeciwko budowie autostrad w Polsce. 0km autostrad w Polsce to byloby najlepsze wyjscie :)
      Na pewno Polska rozwijałaby sie wtedy szybciej.

The post was edited 1 time, last by Shady_ ().