Komentarze na temat najbardziej aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie.

• Przejrzałem kilka ostatnich stron tego wątku i zauważyłem, że bardzo mało było na temat "aka" morderstwa Adamowicza.
      Każdy przeszedł nad tym do porządku dziennego, podam tylko dwa linki gdzie jest masa odnośników jak to wszystko ładnie zostało zaplanowane.
      Oczywiście to tylko teoria, ale daje sporo do myślenia.

Jedno z lepszych pytań tego artykułu, dlaczego Pani która reanimowała prezydenta Adamowicza nie wystąpiła w żadnym wywiadzie, gdzie wiemy, że media mainstreamowe lubią takie tematy etc. (pytanie pierwsze lepsze z głowy a i są ciekawsze) zapraszam do artykułów.

zmianynaziemi.pl/wiadomosc/zamach-na-adamowicza-czesc-i

zmianynaziemi.pl/wiadomosc/zamach-na-adamowicza-czesc-ii
      We will fight or we will fall!
    • Nie mam zamiaru polemizować że stanem prawnym obowiązującym w UE w dziedzinie energetyki, który Polsce posiadającej duże zasoby węgla kamiennego (w sytuacji w której inne kraje swój węgiel zużyły) przysparza dużych kłopotów w realizacji własnej polityki energetycznej. Mam za to uznanie dla Dariusza Marca, wiceprezesa PGE ds. rozwoju, który w 2015 roku (rządzi wtedy poprzednia ekipa) potrafił klarownie zdiagnozować politykę UE dzięki której mamy stan jaki mamy.
      polskieradio.pl/42/3167/Artyku…-ideologia-nie-gospodarka

Ze swojej strony, w uzupełnieniu dodam krótkie pytanie: jak myślicie, dlaczego ani Konferencja Paryska ani COP24 w Katowicach nie ustanowiły globalnych regulacji ograniczających emisje?
      jest dobrze
    • Dziękuję za wyjaśnienie sprawy rang :)

Ze swojej strony korzystając z okazji zamieszczę ostatni post w sprawie cen energii i sprawie polskiego węgla.

Odnośnie cen, nie wiem czy powstrzymywanie ich wzrostu ustawą wyjdzie na dobre i komu i jak zawsze rozstrzygnie przyszłość. Piszę na tym forum dostatecznie długo, żeby wiedzieć o tym, jak czasem bardzo gorące emocje włożone są dyskusję a i tak często wszelkie prognozy okazują się nic nie warte. Ale wiem też, że forum bez sporów jest martwe.

Odnośnie polskiego węgla, jest to jeden z tematów wywołujący takie spory. Ja jak wiadomo stoję na stanowisku że węgiel jest dla Polski bardzo ważny i właściwe wykorzystanie tego dobra jest korzystne. Od dawna zdaję sobie sprawę z zagadnień, jakie zostały poruszone w świeżym artykule który chcę przytoczyć. Jest zły do czytania bo rozbity na 6 stron ale wg mnie warto się z nim zapoznać.

"Górnictwo nie ma obecnie dobrej prasy, na co wpływa unijna polityka klimatyczna i spoglądanie na węgiel przez Brukselę krzywym okiem. Tym bardziej widoczna jest wizerunkowa ofensywa podjęta przez rodzimych producentów węgla, którzy pokazują swoje ambitne plany i chęć realizowania nowych, często innowacyjnych przedsięwzięć. Ich kontrofensywa miała miejsce choćby w trakcie szczytu klimatycznego COP24, który odbył się w grudniu 2018 roku w Katowicach. Nasi rozmówcy wskazują, że taka wizerunkowa ekspansja jest potrzebna, gdyż bez niej górnictwo byłoby w jeszcze gorszym położeniu niż jest."
      gornictwo.wnp.pl/czy-wizerunko…zmienic,338910_1_0_5.html
      jest dobrze

• "Odszedł człowiek wielkiej odwagi" - B. Borusewicz

"Niezłomny w PRL-u" - K. Mieszkowski

"Fantastyczny obrońca opozycjonistów" - W. Frasyniuk

"Przestawił zwrotnicę historii Polski" - J. Parys

"Był wielkim państwowcem" - prezydent A. Duda

"Odszedł Jan Olszewski, wielki bohater czasów, gdy za odwagę płaciło się najwyższą cenę. Bez Jego heroizmu nie byłoby wolnej Polski. Zostawił nas z apelem o pojednanie i wzajemne przebaczenie." - Kosiniak-Kamysz.
    • I co się dzieje dalej?

Wygląda na to, że PiS przeprosi się z wiatrakami:
      wiadomosci.dziennik.pl/wydarze…rowe-zielona-energia.html

J. Kurski zachował stanowisko prezesa TVP co oznacza, że TVP pozostanie radykalne i będzie zrażało wyborców umierkowanych, centrowych. Pojawiło się ostatnio takie badanie dla „Rzeczpospolitej”, gdzie nieco lepiej wypada Teleexpress - pewnie dlatego, że jest w nim mniej partyjnej propagandy:
      rp.pl/Polityka/302069930-Sonda…lopot-z-rzetelnoscia.html
      newsweek.pl/polska/polacy-nie-…rdzaja-to-badania/nq8r55f

W wyemitowanym 4 lutego materiale "Wiadomości" TVP ujawniono wizerunki i tożsamość osób, które podczas sobotniego protestu blokowały samochód Magdaleny Ogórek pod siedzibą stacji:
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosc…ada-zawiadomienie-do.html

W sprawie taśm pojawiają się pytania tj: Czy w siedzibie partii można prowadzić takie rozmowy? (wg. J. Gowina były to negocjacje biznesowe), czy szczytne hasło repolonizacji sprowadza się do obsługi jednej partii politycznej, jednego środowiska politycznego? Mówi się, że wyciągnięto z zamrażarki sprawę Niesiołowskiego i rzucono na pożarcie Bartłomieja M. po to, by chronić prezesa, a z drugiej strony słychać, że te zeznania nie były przypadkowe:
      businessinsider.com.pl/wiadomo…roberta-nowaczyka/d3flyxe
      Z tym, że są to zeznania składane pod przysięgą. Jak dotychczas Panowie ze służb, o których ten mecenas mówił nie wytoczyli mu procesu.

Nawet jeśli w tych nagraniach nie ma złamania prawa, to ich zawartość przeczy hasłom z jakimi PiS szło do wyborów, zaburzają one wizerunek prezesa - ascety, kogoś amaterialnego (Cymański). Nie jest to też pierwsza afera i ich nagromadzenie może być dla PiS- u niebezpieczne.

Robert Biedroń wystartował ze swoją partią Wiosna. Zapewne zdobędzie głosy zmęczonych duopolem, konfliktem, zaktywizuje tych którzy do wyborów nie chodzą. W sondażu pokonwencyjnym uzyskała 14%:
      fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,…w-tvn-i-tvn24,906848.html
      w sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl 8,6%:
      dorzeczy.pl/kraj/92975/Mocna-p…rzecia-sila-w-Sejmie.html
      w najnowszym 16%:
      newsweek.pl/polska/polityka/na…najwiecej-zabiera/tqbr112
      Na rzecz Wiosny traci najwięcej Platforma Obywatelska.

Ważną deklarację złożył ostatnio Pan Czarzasty, który zmienił zdanie i od teraz będzie namawiał do jak najszerszej koalicji. Póki co mamy KO, KE, KP... :)
    • Duża część pomysłów Roberta Biedronia dotyczy sfery światopoglądowej. Głosy są tutaj podzielone - niektórzy uważają, że jest to dobry moment, powołując się nawet na badania, inni że to błąd, że przez to partia ta nie przekroczy 10-ciu %. Biedroniowi może pomóc pozostanie poza KE.

Równocześnie z Biedroniem wystartował też projekt Roberta Gwiazdowskiego, który sprawami światopoglądowymi nie chce się zajmować:
      polskafairplay.org

Za nami jest konferencja bliskowschodnia, dzięki której Netanjahu nabił sobie punkty w kampanii przed kwietniowymi wyborami. Z tych bardziej złośliwych komentarzy to ten Hartmana, który stwierdził, że doszło do zderzenia dwóch podobnych dyskursów, dwóch podobnych zjawisk politycznych. Irańskie MSZ mówiło o niechcianej konferencji i warszawskim cyrku, nasze MSZ jak zwykle o sukcesie. Po co nam to było? Czy bycie lokajem USA się opłaci? Jest to robione w nadziei na stałą amerykańską bazę na naszym terenie.

Za nami także konwencja PiS. Dotychczas rząd twierdził, że nie ma środków np. dla niepełnosprawnych, teraz nagle, ku zaskoczeniu samych ministrów znalazł znacznie więcej. Komentarze są różne - od zaszachowania opozycji, po akt desperacji. Czy to przełoży się na dodatkowe głosy? Zobaczymy. Póki co rząd zagwarantował sobie protesty, które są już zapowiadane.
    • Kalumet fajnie że piszesz co się dzieje, dlaczego jednak na mój post o Aka fikcyjnym zamachu na Pana Adamowicza nie było żadnej odp?

Każdy ogląda wiadomości, nowości dla mnie osobiście nie ma. Ale propagowanie że Biedron ma konkurencję i to, że PiS rzucił kiełbasę wyborcza a nie ma nic o wszechmocnych i sprawiedliwych z PO, którzy wyciągnęli teraz PSL do KE, gratulacje wyboru tematów.
      We will fight or we will fall!
    • Kalumet wrote:

Duża część pomysłów Roberta Biedronia dotyczy sfery światopoglądowej.

Światopogląd powinien być prywatną sprawą każdego z osobna a nie przedmiotem debaty politycznej czy głównym postulatem osób dążących do władzy. Uważam że wszelkie sprawy które porusza lewa strona, są na pewno dla niej samej ważne ale za tym stoi grubsza sprawa rozbicia naturalnego porządku świata, osłabienie roli rodziny, kościoła i w końcu narodu, temu właśnie służą wszelkie ruchy LGBT i promowanie migracji. Koniec końców ma powstać jedno europejskie państwo, do czasu gdy silna jest rodzina, religia i naród takie państwo nie ma racji bytu.
      Starcia Tytanów u16: 232% 384% 440%
    • Ja jestem takiego zdania, że przed Polską stoją trudne wyzwania. Kwestie światopoglądowe odsunąłbym na inny czas, chociaż mam świadomość, że dla niektórych są to równie ważne sprawy. Na konwencji Biedronia właśnie one zebrały największe brawa, czyli że są ludzie chcący zmian, co nie znaczy że chce ich większa część społeczeństwa. Przy czym są takie badania, które pokazują że to nasze społeczeństwo się zmienia:
      oko.press/polska-globalnym-liderem-w-spadku-religijnosci/

Pan pisze, że światopogląd powinien być prywatną sprawą każdego z osobna, a oni są zdania że to kościół indoktrynuje ludzi od dziecka - czy tego chcą, czy nie.

Są politolodzy, którzy uważają że nadchodzi czas Roberta Biedronia, a inni przeciwnie, że są to tematy zapalne, że to dotyczy wąskiej grupy Polaków.

Uzupełniając jeszcze o przystąpieniu PSL do KE:

Kłopotek twierdzi, że całkiem zrozumiały jest sojusz PSL i PO do Parlamentu Europejskiego, gdyż obie partie należą do tej samej unijnej frakcji. Zupełnie inaczej jednak przedstawia się sprawa startu w wyborach krajowych. Kłopotek w wywiadzie udzielonym wpolityce.pl mówi wprost: "Nie ma mowy". "Jeżeli chodzi o wybory parlamentarne, to absolutnie musimy iść tylko i wyłącznie jako Polskie Stronnictwo Ludowe" – ocenił polityk.
      dorzeczy.pl/kraj/86210/PSL-w-K…telskiej-Nie-ma-mowy.html

"Na wybory europejskie chodzi mniej naszych wyborców, niż te krajowe. Przy obecnym systemie wyborczym i sposobie przeliczania głosów na mandaty nie wprowadzilibyśmy takiej reprezentacji, jak obecnie." - Jarosław Babiec, prezes zarządu powiatowego PSL w Chrzanowie.
      przelom.pl/25382-lokalni-dzial…oalicji-europejskiej.html
    • Gdyby Paweł Rabiej czuł się źle, to są inne projekty polityczne. Tego o czym powiedział nie ma i nie będzie w KE.
      "Nie ma, nie będzie takiej szansy i takiego elementu programu...To nie jest nasz program na te wybory. Ani żadne następne" - Schetyna o adopcji dla homoseksualistów.

Już sama karta LGBT stała się paliwem wyborczym dla PiS-u. Dziwne, że Pan Rabiej tego nie zauważył i poszedł jeszcze dalej udzielając takiej wypowiedzi, która oczywiście natychmiast została wykorzystana.