Komentarze na temat najbardziej aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie.

• Drogi tapicerku mamy deficyt energetyczty ponieważ w socjaliźmie to rzecz normalna

smutne te tematy tutaj
      ja mam nadzieję że Chiny zdywersyfikują pojęcie handlu, pieniądza i bankowości
      gdy to się stanie to upadną USA oraz inne tego typu państwa zbudowane dziś na podobnej zasadzie
      Wolność własność sprawiedliwość czerwonym śmierć

miejscem obecnej socjalistycznej "klasy" politycznej jest więzienie
    • KLYK

@sisko, @iarwain @aecjusz gdzie jesteście? Dalej no man is illegal? Dalej sądzicie że w ramach europejskich wartości należy to akceptować bo 99,999999999999999999999999% imigrantów dokonałoby samospalenia z oburzenia na samą myśl o podobnych czynach?

Potem wygrywa mniej lub bardziej oszołomska prawica - szok i niedowierzanie. Dlaczego? Pewnie przez zbyt niskie podatki i neoliberalizm budzący demony, prawda?

Za 1000 lat historycy będą zachodzić w głowę dlaczego europejskie ognisko kultury popełniło samowygaszenie. To pewnie przez ołów w akweduktach ;]
      zgniły liberał/podły ateista

The post was edited 2 times, last by Thorgoth ().

• Potem wygrywa mniej lub bardziej oszołomska prawica - szok i niedowierzanie.

Oby. Z dwojga zlego wole nasza oszolomska, ale udomowiona, prawice anizeli kolejne lata pod rzadami swiatopogladowej lewicy happy flowers.
      "Zazdrość jest deklaracją niższości."
      Napoleon
    • KLYK

Gazeta Wyborcza kontratakuje :/
      "zorganizowane grupy mężczyzn" (czytelnik już się zastanawia co tym blondwłosym helmutom odwaliło)
      "Świadkowie zeznali, że większość mężczyzn, która molestowała kobiety miała arabski wygląd." (podli świadkowie wzbudzają niepotrzebnie demony! jak przeciwdziałać ich rasistowskiej postawie podyskutujemy na następnym panelu w kawiarni krytyki politycznej)
      Maczeta się otwiera w kieszeni.

I dlatego nie potrafię się podniecać marszami KODaków. Jeśli demokracji mają u nas bronić ci sami co narobili tego burdelu na zachodzie to ja wysiadam z tego tramwaju. Wolę nieeuropejskie ciemnogrody jak jakaś Szwajcaria czy inna Japonia które rasistowsko imigrantów nie chcą.

The post was edited 1 time, last by Thorgoth ().

• ZAiMeR wrote:

Inwestycja za 520 mln zł która pokryje 0,36% zapotrzebowania kraju na energię... dupy nie urywa ta dywersyfikacja.

Wolę te 0,36% niż pakowanie kolejnych miliardów w chory sektor górniczy czy wydawanie kolejnych milionów na nieistniejąca elektrownie atomową gdzie dalej efektów nie widać (osobiście jestem zwolennikiem takiej elektrowni).
      u4 - 10669% - 14 ST - średnia 762%
      u7 - 18291% - 34 ST - średnia 537%
      u35 - 53941% - 43 ST - średnia 1254%

"Honor nie szpeci godnego, ani godny honoru."
    • @Thorgoth

Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że ktoś Ci się włamał na konto i podszywa się pod Ciebie :P
      No ale żyjemy w takich czasach, że już nic mnie nie zaskoczy. Winę ponosi jakiś zły układ planet, czy coś podobnego. Zupełne szaleństwo. Jestem jednak optymistą, jeśli chodzi o dłuższą perspektywę.Zły czas trzeba spokojnie przeczekać i nie zwątpić w europejskie wartości i rozsądek.
      Przy okazji, nieźle się ubawiłem tym filmikiem:
      krytykapolityczna.pl/felietony/20160104/przepraszam
      Moderator Handlu, Spamu i Hydeparku(Wydarzenia i Polityka,Rozrywka i Hobby,Humor)

"Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
      Marek Edelman

• Widze, ze dobrze dobrana sygnatura chociaz w tych kwestiach jestes duzo wieksza swinia niz na obrazku. Jesli chcesz to zobaczyc to zamien sobie jednostke pomiaru czasu asymillacji z dni i miesiecy na ilosc zgwalconych kobiet. Ile chcesz im dac czasu asymilacji? 100 zgwalconych kobiet? 10000 zgwalconych kobiet czy 1000000 zgwalconych kobiet?
      Zobacz jakie to nikczemne.
      I po takim poscie nie ma sie z czego smiac, bo zbiera sie na wymioty na mysl jak ktos z odrobina empatii moze operowac przy takim przeliczniku, bo de facto to robisz.
      "Keep high aspirations, moderate expectations, and small needs."
    • sisko wrote:

@Thorgoth

Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że ktoś Ci się włamał na konto i podszywa się pod Ciebie :P

Mam identyczne wrażenie. Z tym że bardzo pozytywnie tę przemianę oceniam 0_0

sisko wrote:

.Zły czas trzeba spokojnie przeczekać i nie zwątpić w europejskie wartości i rozsądek.

Ot metoda, przeczekać. Aż Ci na łeb wlezą.

Nie wiem co to są europejskie wartości. Wiem że tworzeniu UE przyświecał jakiś tam plan gospodarczy, żeby przeciwstawić się dominacji Chin. I co? Połączyliśmy się we wspólnotę, sami sobie dowaliliśmy na głowę VAT i limity emisji CO2. I miliony innych ograniczeń. I kolosalny socjal. Czyli wszystko co hamuje nam rozwój. Chińczykom zwieracze ze śmiechu puszczają jak to widzą.

Z wartości, zostało już tylko lewackie sypanie sloganami o multikulti i tolerancji i tym podobnych bzdurach, oderwanych od rzeczywistości. Które widać gołym okiem, że się nie sprawdzają, ale co najbardziej uparci jak sisko jeszcze plyną pod prąd.

Tyle nam z wartości zostało. Nic ponadto. Tyle nam ta "wspólnota" jest potrzebna co gówno na bucie.
      "Notorycznym błędem mało utalentowanych ludzi o większym oczytaniu niż rozsądku jest to, że wpadają raczej na sztuczne niż naturalne wyjaśnienia."

Stare zablokowane konto - ZAiMeR.

Jeszcze starsze konto - agatka.

• @log i calus
      Zbyt łatwo się oburzasz i nadinterpretujesz. Nie pisałem nic o tych wypadkach w Kolonii. Za mało jeszcze o tym wiemy. Być może okaże się, że to kolejna bańka medialna i taka sama "prawda", jak strefy szariatu w Szwecji i inne internetowe rewelacje, których celem jest właśnie podsycanie nienawiści i lęków. A może nawet nikt z premedytacją ich nie rozpala, może taką rolę zbiorowej podświadomości przejmuje internet? Kotłują się w nim lęki, kompleksy i agresja, które w realnym życiu są tłumione?
      Jedną z wartości europejskich, której trzeba bronić, jest jednak zasada, że sądzi się sprawcę przestępstwa, nie ma zgody na odpowiedzialność zbiorową.
      Moderator Handlu, Spamu i Hydeparku(Wydarzenia i Polityka,Rozrywka i Hobby,Humor)

"Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
      Marek Edelman

• sisko wrote:

Zbyt łatwo się oburzasz i nadinterpretujesz. ...
      Jedną z wartości europejskich, której trzeba bronić, jest jednak zasada, że sądzi się sprawcę przestępstwa, nie ma zgody na odpowiedzialność zbiorową.

"Traktat ustanawiający Konstytucję dla Europy
      Artykuł I-2
      Wartości Unii
      Unia opiera się na wartościach poszanowania godności osoby ludzkiej, wolności, demokracji, równości, państwa prawnego, jak również poszanowania praw człowieka, w tym praw osób należących do mniejszości. Wartości te są wspólne Państwom Członkowskim w społeczeństwie opartym na pluralizmie, niedyskryminacji, tolerancji, sprawiedliwości, solidarności oraz na równości kobiet i mężczyzn."

Sisco, po co te nadinterpretacje, to UE wymyśliła zasadę na którą się powołujesz?

"Artykuł I-3
      Cele Unii
      1. Celem Unii jest wspieranie pokoju, jej wartości i dobrobytu jej narodów.
      2. Unia zapewnia swym obywatelom przestrzeń wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości bez granic wewnętrznych oraz rynek wewnętrzny z wolną i niezakłóconą konkurencją."

A co będzie jeśli okaże się, że Unia nie potrafi realizować swoich własnych celów?
      jest dobrze
    • sisko wrote:

Zbyt łatwo się oburzasz i nadinterpretujesz. Nie pisałem nic o tych wypadkach w Kolonii. Za mało jeszcze o tym wiemy.

Tak drogi inteligencie, przecież te biedne ziomki imigranci to na pewno bronili się przed atakiem napalonych niemieckich kobiet, które chciały ich zgwałcić.

Zastanawiam się, gdzie sieje takich idiotów, bo inaczej się tego nazwać nie da.

A inteligentne studenciaki z parówkowego portalu znów zabłysnęły inteligencją i na poważnie wzięły twitterową akcję #HelpGermanyDefendDemocracy.
      Strąconych moonów - 54 :E
      Strąconych GS-ów - 1051 ]:-D
      Łączny % ST: Solo - 268.235,81% ; ACS - 78.004,45%

Gwiazda Biała, Orzeł Biały to są nasze ideały.

13
    • Wiem że tworzeniu UE przyświecał jakiś tam plan gospodarczy, żeby przeciwstawić się dominacji Chin. I co? Połączyliśmy się we wspólnotę

No wlasnie ze sie nie polaczylismy i stad bierze sie tragikomiczna operacyjnosc Unii. Nie ma czegos takiego jak Unia rozumiana jako jeden podmiot polityczny, w rzeczywistosci jest panstwo X i panstwo Z ktore negocjuja wspolne stanowisko tam gdzie jest to mozliwe, a nastepnie probuja przekonac inne mniejsze panstwa x i z do swojej polityki. Jestem przekonany ze unia polityczna w dluzszej perspektywie jest Europie potrzebna jesli ta nie chce byc zmarginalizowana, jednoczesnie uwazam ze ta obecna Unia znajduje sie w slepej uliczce. Moze to i dobrze, bo w tej cywilizowanej Europie z niezrozumialych dla mnie powodow lewica happy flowers nie jest marginesem politycznym tak jak u nas.
      "Zazdrość jest deklaracją niższości."
      Napoleon
    • ZAiMeR wrote:

Cytat za "sisko"

@Thorgoth

Mam identyczne wrażenie. Z tym że bardzo pozytywnie tę przemianę oceniam 0_0

Cytat za "sisko"

.Zły czas trzeba spokojnie przeczekać i nie zwątpić w europejskie wartości i rozsądek.

Ot metoda, przeczekać. Aż Ci na łeb wlezą.

Nie wiem co to są europejskie wartości. Wiem że tworzeniu UE przyświecał jakiś tam plan gospodarczy, żeby przeciwstawić się dominacji Chin. I co? Połączyliśmy się we wspólnotę, sami sobie dowaliliśmy na głowę VAT i limity emisji CO2. I miliony innych ograniczeń. I kolosalny socjal. Czyli wszystko co hamuje nam rozwój. Chińczykom zwieracze ze śmiechu puszczają jak to widzą.

Z wartości, zostało już tylko lewackie sypanie sloganami o multikulti i tolerancji i tym podobnych bzdurach, oderwanych od rzeczywistości. Które widać gołym okiem, że się nie sprawdzają, ale co najbardziej uparci jak sisko jeszcze plyną pod prąd.

Tyle nam z wartości zostało. Nic ponadto. Tyle nam ta "wspólnota" jest potrzebna co gówno na bucie.
      To nie jest zadna zmiana. Jest pewna czesc lewaków, ktorzy nie popierają imigracji. Jest pewna czesc lewaków ktorzy nie popierają Uni eurpejskiej - np. partia regionow.
      Przypommiacie sobie takze pewnego Palikociarza ktory wystapil bardzo ostro przeciwko islamizacji Polski?

Apropo wartosci europejskich:

Sisko, to nie są europejskie wartosci :) Europejskie wartosci to te ktore sprawily ze Europa byla najwieksza potega swiata, gdy kolonizowala swiat i rzadzila swiatem. Wtedy mielismy najlepsze wartosci bo doprawdzily nas do byca najpotezniejszymi.
      Dzisiejsza unia europejska jest odwrotnością kultury i wartosci europejskich.
    • sisko wrote:

No ale żyjemy w takich czasach, że już nic mnie nie zaskoczy. Winę ponosi jakiś zły układ planet, czy coś podobnego. Zupełne szaleństwo. Jestem jednak optymistą, jeśli chodzi o dłuższą perspektywę.Zły czas trzeba spokojnie przeczekać i nie zwątpić w europejskie wartości i rozsądek.
      Obawiam się że się rozczarujesz. Myślę że obecny czas wcale jeszcze nie jest taki zły. Lepiej już było. Teraz będzie tylko gorzej, aż do końca lub punktu zwrotnego.
      Jeżeli decydenci UE myślą tak jak Ty, że trzeba zamknąć oczy, zacisnąć zęby i czekać... to nie będzie punktu zwrotnego. Będzie koniec.

sisko wrote:

Pewnie od tego samego czasu ja czuję się potwornie rozczarowany europejskim centrolewem :P ale poglądów zasadniczo nie zmieniam. Zawsze byłem liberałem z anty-romantycznym podejściem do rzeczywistości. Mój anty-romantyzm nie pozwala mi tak jak Tobie zamknąć oczu i czekać aż same z siebie nadejdą lepsze czasy.

Jako liberał najwyżej w życiu cenię sobie przestrzeń do realizacji marzeń i aspiracji. Ta przestrzeń to dla mnie wolność. Tak rozumiana wolność jest bardziej zagrożona przez cywilizacyjny drang nach westen niż przez pszenno-buraczanych oszołomów machających wyblakłymi flagami. Poradzę sobie w pisowskiej IV RP. A czy sobie poradzę w Kalifacie? Nie wiem. Nie chce sprawdzać.
      Ja w przeciwieństwie do Zaimera wiem wciąż czym są te mityczne europejskie wartości. To tysiąc wygranych bitew które lewactwo wygrało z prawicą, o niewolnictwo, prawa kobiet, wolność sumienia i pierdyliard innych spraw. Tylko że tu dochodzi do paradoksu - mam wrażenie iż Ty Sisko i Tobie podobni nie chcecie tych wartości bronić. Wolicie dać się ukamienować, ukrzyżować, zdekapitować, tak jakby podniesienie pięści do góry oznaczało przekreślenie wszystkiego w co wierzysz. Z fanatyzmem wierzysz, że gdy okażesz jeszcze więcej serca i dobroci, to tamci panowie z długimi nożami przestaną pragnąć Twojej śmierci.

Jestem anty-romantykiem. Mój pragmatyzm podpowiada mi rzecz przerażającą; dla moich lewackich, wolnościowych przekonań lepiej by u steru zasiedli udomowieni prawicowi oszołomi. Jak myślisz Sisko, jak wyglądają prawa kobiet w dzielnicach i enklawach imigranckich? Jak wygląda tam tolerancja wobec gejów? Jak uważasz, jak tam u nich z wolnością sumienia? Albo jak sądzisz, co spotka paradę równości gdy wejdzie do dzielnicy muzułmańskiej?
      Farage, Le Pen czy nawet Korwin to z perspektywy muzułmańskiej takie samo lewactwo jak Ty czy ja. Ale oni, te śmieszne oszołomy w przeciwieństwie do Ciebie podejmą próbę samoobrony. Nie, samoobrona nie zrównuje nas z islamistami. Nie, dobro nie zawsze zwycięża a kwiatki nie zawsze zatkają lufy karabinów.
      Parafrazując pewnego hamburgera; to nie chodzi o to abyśmy my bohatersko zginęli w imię naszych europejskich wartości, dużo lepiej aby oni zginęli w imię swoich. Świat w którym my, oni i świnka z Twojej sygny żyjemy w szczęściu i harmonii nie został nam dany.

Ja doskonale ROZUMIEM że nie wszyscy muzułmanie to dzicy islamiści. Ale nie kupuje naiwnej narracji mówiącej że 99% z nich nas kocha i będzie budować z nami tolerancyjną i empatyczną tęczową Europę Przyszłości. Nie, oni mają swój kod kulturowy którzy wypracowali przez wieki i on nie jest kompatybilny z dziedzictwem oświecenia i humanizmu. Owszem, można przyjąć pewną niedużą ilość i po postawieniu im pewnych twardych warunków spróbować ich zasymilować ale na masową skalę to się nie uda. Nie może się udać, nikt mający poczucie siły nie pozwoli zmieniać swojego kodu kulturowego a aby żyć razem w pokoju musimy im ten kod nieco zmodyfikować.

Nie trafiło do Ciebie porównanie do transfuzji krwi i grupy ryzyka, więc może trafi inne. Europa jest jak przeciążona łajba która wpływa na morze rozbitków. Albo przestanie przyjmować wszystkich na pokład albo zatonie.
      Myślę że ta stara łajba zasługuje by ją ocalić. A kapitanem lepiej zrobić oszołoma z twardą dupą niż samobójcę z dobrym sercem.

Cieszyłbym się Sisko gdybyś mimo wszystko nie uciekł z dyskusji w tym temacie.

EDIT
      gorąco polecam teraz włączyć TVN24. Cud, miód, palce lizać.
      Otóż zidentyfikowano sprawców ostatniej fali gwałtów w Niemczech. Otóż wg stacji odpowiedzialni są "południowcy". Zamieszczam poniżej przykładowy rysopis, żeby jakiemuś rasiście się nie pomyliło i nie pomyślał że to "uchodźcy".

No ale skoro organizatorem zamachów we Francji był "obywatel Belgii" to dlaczego nie.

The post was edited 4 times, last by Thorgoth ().

• Trought dosyć mądrze napisał. Natomiast ja uważam że ratunek jest.
      USA właśnie wkracza w etap ratowania swojego kraju. W wyborach prezydenckich przewage ma prawica.
      Muzułmanin Obama jak najszybciej probuje pozbawić Amerykanow obrony zabierając im broń i robiąc szopki płaczu w białym domu, ale to sa ostatnie tchnienia tego NAJGORSZEGO PREZYDENTA w historii USA. Zawsze to prawicy przypisywało się, że lubi wojowac, ze od czasu do czasu jakąś wojne sie wypowie itd. No okej... ale tyle ile wojen wywołał Barak Obama to jest po prostu skandal na skale całego świata i całej historii świata. Ten czlowiek zniszczył kilka krajow, dał cierpienie krew, ubustwo i przez niego doszlo do zalewu Europy smieciem ludzkim. Jesli Obama nie trafi do pierdla to juz ostatecznie przestane wierzyc w amerykańska wolnosc i w amerykanską konstytucje i ich prawo.

To teraz Europa:
      Tutaj podzielmy troche jednak sytuacje. Unia oczywiscie probuje wszytsko zepsuc i zrownac z ziemią. Są jak Jedi z gwiezdnych wojen, czyli pycha chciwość i niszczenie innych z usmiechem na twarzy, liczy sie tylko władza, a jesli ktos sie nie podporzadkuje to zostanie przesladowany. Shultz jest jak Joda.
      Okej najpierw Niemcy:
      Unia (prawie =) Niemcy. Dlaczego Niemiecki narod nadal popiera niewątpliwie najgorszą przywodczynie ich panstwa w historii? Bo Niemcy to narod poddańczy, służebny. Oni lubia stac na kolanach przed swoim władcą. tak jak kleczeli przed Hitlerem tak teraz klęcza przed Merkel. Z tym, że teraz wstydza się hitlera i nazywają samych siebie hitlerowcami.... kiedys będa sie wstydzic Merkelowej. Taki to juz narod.

Anglia? Zmierza w dobrą strone.

Francja? Coś się zmienia, ale Pani Le Penn to jest totalna porażka, ktora niestety tego pieknego kraju nie uratuje, wiec za okolo 10 lat mozęmy się spodziewać pierwszego Kalifatu na terytorium Francji.

Węgry? Ida w bardzo dobrą strone.

Polska? Idziemy w lepsza strone niż za czasów PO. W gorsza niż Węgry.

Skandynawia? Coś zaczyna zmieniac sie w lepszą strone.

Ogolnie rzecz biorąc, pomimo wszytsko zalew europy islamistami dziala korzystnie na przebudzenie tego komunistycznego kontynentu.
    • @Thorgoth, jakie to zgodne z tym co napisał Paweł Jędrzejewski na Forum Żydów Polskich:

fzp.net.pl/opinie/dlaczego-niemcy-robia

Unikanie walki nie zastąpi walki ze złem.

PS. Twitter - redaktor Lis zapisał się na tegoroczny marsz niepodległości? :D

"Tomasz Lis ‏@lis_tomasz
      Wybór jest banalnie prosty. Polska Kaczyńskiego albo Polska Polaków. Wybór prosty. Zdecyduje Naród."

Wpisy pod jego "oświadczeniem" :D - wygląda na to, że czym więcej złotych myśli Lisa tym bardziej ludzie się wkurzają na taką propagandę:)
      jest dobrze

The post was edited 2 times, last by gawrek ().

• gawrek wrote:

PS. Twitter - redaktor Lis zapisał się na tegoroczny marsz niepodległości? :D

"Tomasz Lis ‏@lis_tomasz
      Wybór jest banalnie prosty. Polska Kaczyńskiego albo Polska Polaków. Wybór prosty. Zdecyduje Naród."

Wpisy pod jego "oświadczeniem" :D - wygląda na to, że czym więcej złotych myśli Lisa tym bardziej ludzie się wkurzają na taką propagandę:)

a dlaczegoż by miał się nie zapisać? jest wymagana partyjna czyli PiSowska legitymacja czy co?
      co do Lisa - sami mu napędzacie fejm że pojadę najgłupszym tekstem z MTV.
      im więcej go opluwacie (tak jak z Owsiakiem) tym więcej go jest w TV czy internecie.
      podziękujcie trollom co dostają od wpisu.

btw. przypominam sobie guanoburzę na wieść że premier Kopacz pożyczyła Ukrainie 100 mln złotych.
      no popatrzcie państwo. LINK
      4 mld poszły i jakoś nikt z piszących tutaj nie wyraził takiego samego oburzenia jak za rządów poprzedniej ekipy.
      awansowaliśmy na Dubaj bo widać takie grosze nas nie interesują.
      czy po prostu nieważne co kto zrobi byleby to nie było PO?

LINK - czegoś równie głupiego nie czytałem dawno.
      ponawiam - złapać, ustawić scenę i odpowiedzialnym uciąć to i owo przy owacji gawiedzi.
      najlepiej gdyby za kata robiła sama kobieta skrzywdzona przez jednego czy drugiego.
      dziewice w raju idą się wtedy paść.
      resztę napastujących wysłać skąd przyszli/przypłynęli/przylecieli.
      rozumiem pomoc dla normalnych ludzi ale zachowania ala bydło (żeby nie nazwać ich gorzej) nie zaakceptuję.
      Merkel - ogarnij się w końcu.

'Shady wrote:

Sisko, to nie są europejskie wartosci :) Europejskie wartosci to te ktore sprawily ze Europa byla najwieksza potega swiata, gdy kolonizowala swiat i rzadzila swiatem. Wtedy mielismy najlepsze wartosci bo doprawdzily nas do byca najpotezniejszymi.
      Dzisiejsza unia europejska jest odwrotnością kultury i wartosci europejskich.

mówisz o jakich niby wartościach?
      wyprawy krzyżowe, Hitler,wojny jedna za drugą czy ke?
      kolonizowała bo taki był czas.
      porównywanie rozwijającej się Europy do dzisiejszych czasów jest tak bezsensownie głupie że aż szkoda komentować.
      dzisiejsza UE dąży do poszanowania każdego człowieka, jego kultury, jego wiary i jego tradycji.
      wiem że trudno to zrozumieć kiedy się nie wychodzi poza wykop i blog Korwina ale tak niestety jest.
      że chwilowo trochę to trzeszczy w posadach - takie życie.
      powinieneś być przyzwyczajony do łykania rozczarowań bez popity.

pytanie do gawreka jako forumowego zwolennika partii rządzącej a nawet 3 pytania:
      1) jak się zapatrujesz że pan Morawiecki złożył oświadczenie majątkowe ale utajnił dla gawiedzi czyli wyborców (zły bankster Petru nawet tego nie zrobił)
      2) jak się zapatrujesz na znalezienie przez Solidarnych 2010 informacji że J.Sztaniskis była współpracownikiem SB (tyle lat była guru w tym środowisku, oczywiście dopóki nie krytykowała)
      3) jak się zapatrujesz na przekazanie swoich nart na WOŚP przez prezydenta Dudę (czy za posłem Piętą powinien złożyć dymisję).

tak dla rozluźnienia chciałbym poczytać twoje opinie. nie to że liczę na jakieś zaskoczenie (bo czytam komentarze pod sporą częścią artykułów) ale z chęcią popatrzę.
      możesz też zawinąć o pożyczkę dla Ukrainy.
      let the combat begin.

The post was edited 4 times, last by GamBit ().

• GamBit wrote:

a dlaczegoż by miał się nie zapisać? jest wymagana partyjna czyli PiSowska legitymacja czy co?

No już w porządku, nikt mu nie zabrania jeśli się zresocjalizował, tylko kominiarkę niech zostawi w domu i żadnych faszystowskich petard :D

Doczytałem:
      - pierwsze pytanie: Morawiecki postąpił zgodnie z prawem a Ty udowodnij, że tak nie jest.
      - drugie pytanie: Staniszkis jako TW? to wyjaśnia dużo a teraz poczekamy co jeszcze znajdzie się w zbiorze zastrzeżonym.
      - trzecie pytanie: czyli te narty to dowód na dzielenie Polaków, dobrze rozumiem?
      jest dobrze

The post was edited 1 time, last by gawrek ().

• gawrek wrote:

No już w porządku, nikt mu nie zabrania jeśli się zresocjalizował, tylko kominiarkę niech zostawi w domu i żadnych faszystowskich petard :D

Lis co by mu nie zarzucać w kominiarce chodzić na marsze powodu nie ma. jak wiadomo tylko prześladowani stadionowi bandyci i element w takich chodzi.
      czekam aż nadminister Ziobro zamknie kilku z takich gości w kominiarach. będzie wesoło wtedy.
      chociaż patrząc na Kamińskiego - swoich się nie tyka.

gawrek wrote:

Doczytałem:
      - pierwsze pytanie: Morawiecki postąpił zgodnie z prawem a Ty udowodnij, że tak nie jest.

pytanie tylko czy moralne to. taka dobra zmiana miała być a tu bankster nie dość że we własnych szeregach, nie dość że sprzedał bank obcym to jeszcze dochody ukrywa przed wyborcami. aż tyle tego było? bo w 2014 wciągnął od banku prawie 2 bańki. zgodne z prawem tak, hipokryzja - a i owszem.

gawrek wrote:

- drugie pytanie: Staniszkis jako TW? to wyjaśnia dużo a teraz poczekamy co jeszcze znajdzie się w zbiorze zastrzeżonym.

heh tyle lat lizała prezesa po tylnej części ciała to TW nie była. jak z Piotrowiczem, może być zbrodniarz i komuch, byle nasz a nie od nich.

gawrek wrote:

- trzecie pytanie: czyli te narty to dowód na dzielenie Polaków, dobrze rozumiem?

akurat nie. zastanawia mnie tylko jaki dysonans wywoła to u betonowych pisiorów. temu Owsiakowi, co kradnie kasę według betonowego elektoratu i frondziaków od Terlika.
      wstyd. chociaż to chyba pierwsza (być może, patrząc na słupki poparcia prezydenta tzn. notariusza może to być czysta zagrywka PR-owa. tak znienawidzona w wykonaniu PO) samodzielna decyzja nie po linii partii.

a z 4 mld dla Ukrainców których według doradcy Witolda "Rowery i wege" Waszczykowskiego "Powstrzymanie Rosji musi kosztować. Odda, nie odda – warto zainwestować – napisał Żurawski vel Grajewski.".
      przypominam żale w tym temacie o pożyczce 100 mln (teraz 4 mld) przez rząd PO. wtedy było be, teraz jest tip top.
      dalej mnie zdumiewa jak z takim wybiórczym patrzeniem na świat dajecie radę spojrzeć w lustro i uważać się za rozsądnych ludzi.

patrząc na wczorajsze konsultacje naczelnika z Orbanem (wiadomo, wielki i twardy przeciwnik Putina :D) nabiera to trochę ciekawszych barw.
      to swoją drogą ewenement chyba na skalę europejską jeżeli nie światową. premier Węgier z pominięciem protokołu dyplomatycznego przyjeżdża do PL aby spotkać się z szeregowym (teoretycznie) posłem PiS. olewając szefową rządu (również teoretyczną) i prezydenta (a jakże, też teoretycznego).
      jednak największym zagrożeniem dla Polski są sami Polacy.

The post was edited 3 times, last by GamBit ().

• GamBit wrote:

jednak największym zagrożeniem dla Polski są sami Polacy.

Zgadzam się, ale to jest konsekwencja demokracji, więc cóż pisz dalej i nie ustawaj w wysiłkach, nie takie zagrożenia jak twoje pisanie Polska przetrzymała.

PS. "może być zbrodniarz" - zaczynam się obawiać o twoje zdrowie, czy takie wpisy to jest konsekwencja strachu, czy nienawiści?
      jest dobrze

The post was edited 1 time, last by gawrek ().

• gawrek wrote:

Zgadzam się, ale to jest konsekwencja demokracji, więc cóż pisz dalej i nie ustawaj w wysiłkach, nie takie zagrożenia jak twoje pisanie Polska przetrzymała.

PiS przetrzymaliśmy już raz, damy radę i drugi. nic gorszego nam już nie grozi.
      przy tej bandzie amatorów rządy PO czy wcześniej SLD zaczynają wyglądać jak czasy spokoju i dobrobytu.

gawrek wrote:

PS. "może być zbrodniarz" - zaczynam się obawiać o twoje zdrowie, czy takie wpisy to jest konsekwencja strachu, czy nienawiści?

nie patrzenia na świat przez pisowskie okulary których mam wrażenie nie zdejmujesz. pewnie zgodnie z zaleceniami z centrali.
      co z tą Ukrainą? 3 razy pytam ale widzę że niewygodny temat albo instrukcje jak masz to tłumaczyć jeszcze nie dotarły.
      jak drastycznie zmieniła się sytuacja od czasów pożyczki w wysokości 100mln euro na którą środowiska prawicowe pluły jadem na kilometry ("dla polaków nie ma!!!1") aby teraz usprawiedliwić dawanie 4mld i twierdzić że spoko, nie muszą nam zwracać jak przyjdzie co do czego.
      na tym forum chyba nawet padały komentarze na ten temat i były mniej więcej w tym klimacie.

The post was edited 3 times, last by GamBit ().

• Gambit, to problem środowisk o których piszesz, na zdrowy rozum to chciałbym żeby Polska udzielała wszystkim kredytów zamiast je brać. A to że kredyt jest dla Ukrainy to pewnie wyklucza "knowania" z Putinem jakie delikatnie? sugerujesz - ogólnie to nie jest chyba jakiś powód dla przeprowadzenia przyspieszonych wyborów? a może jest - w końcu większość konstytucyjna by się znalazła w sejmie :)
      jest dobrze
    • gawrek wrote:

Gambit, to problem środowisk o których piszesz, na zdrowy rozum to chciałbym żeby Polska udzielała wszystkim kredytów zamiast je brać.

tu różnica między nami. ja bym chciał żeby udzielała kredytów możliwych do ściągnięcia. nie uważam wyrzygania 4mld tylko po to żeby utrzeć lekko nosa Putinowi.
      pff, taka kwota to raczej chwilowo dla niego śmiech.

gawrek wrote:

A to że kredyt jest dla Ukrainy to pewnie wyklucza "knowania" z Putinem jakie delikatnie? sugerujesz - ogólnie to nie jest chyba jakiś powód dla przeprowadzenia przyspieszonych wyborów? a może jest - w końcu większość konstytucyjna by się znalazła w sejmie :)

heh śmiesz żartować. chyba że mówisz o większości ale nie PiSu. bo chwilowo na ten moment nic dla rodaków nie zrobił obecny rząd.
      a nie sorki, stołki są już w sporej części obsadzone ale to większości konstytucyjnej nie gwarantuje.
      bierzcie jak najszybciej tą publiczną TV bo nachalna propaganda w tejże TV była jednym z czynników prowadzących do przyśpieszonych wyborów.
      a takie tuzy jak Semki, Ziemkiewicze, Karnowscy czy Lichockie gwarantują powtórkę z rozrywki.
      trzymam kciuki, obsadzajcie byle szybciej.
      kasy na 500+ nie ma (4mld dla Ukrainy by się przydały), konsultacje trwają (piękna definicja, mogą trwać i trwać), kwota wolna nie podniesiona, frankowicze wydymani (akurat tu plus), wiek emerytalny nie cofnięty.
      trwa chocholi taniec kto dostanie dobry stołek bo środowisko to głodowało 8 lat więc trzeba się nachapać.
      ot proste wytłumaczenie. wszystko da się zrobić w jedną noc oprócz tego co się ludziom obiecało :)
      dla mnie bajka :D powtórzę - tak trzymać.

The post was edited 2 times, last by GamBit ().

• Virtual_ManPL wrote:

i wlasnie w tym problem, gdyz na ekstermizmy poszanowania byc nie moze,
      a to co robi EU, a w zasadzie nie robi to wlasnie to o czym piszesz

napisałem wyraźnie że DĄŻY do poszanowania każdego w każdym aspekcie.
      nie jest to przyzwoleniem na anarchię i wprowadzanie swoich zwyczajów w obcym kraju przez osoby tam przyjeżdżające.
      we własnym mieszkaniu niech sobie robią co chcą byle by w granicach prawa danego kraju.
      publicznie niech się dostosują do kraju który ich żywi.
      przynajmniej ja to tak rozumiem.
      jesteś u kogoś w domu to nie sraj mu w salonie i nie dobieraj się do żony.

inną sprawą jest że jak nam się UE nie podoba to z niej wyjdźmy bo mam wrażenie że jest na tyle zabetonowana że się jej polityka raczej nie zmieni.
      nawet PiS sobie na to nie pozwoli bo budżet im się posypie w jasną cholerę.
      dlatego tupią nóżką i sprawdzają na ile mogą sobie pozwolić.
      chociaż przykład Węgier udowadnia że UE tak naprawdę nic nie zrobi co by się tu nie działo.
      za słaba w tej chwili jest i sama się boi o siebie.

Virtual_ManPL wrote:

smieszy mnie tez fakt, ze tam niby dekomkracja w Polsce zagrozona,
      a w niektorych krajach Europy zachodnej wprowadzili zakaz zgromadzen publicznych i manifestacji ;)
      wiadomo, ze tam bezpieczenstwo przede wszystkim i dlatego,
      no ale jakis czas temu ichniejsi wladcy mowili, ze sie zastraszyc nie dadza i bedzie zycie dalej sie toczyc tak samo... :E

zagrożona nie jest, przynajmniej na razie.
      chociaż idąc tym tempem zmian nie wiadomo co czeka na mecie.
      że we Francji wprowadzili zakazy po zamachach to chyba nikogo nie dziwi.
      przypominam USA po 9.11. tam też rewizje w metrze czy inne obostrzenia występowały.
      wszystko zależy ile się taki stan utrzyma.

The post was edited 2 times, last by GamBit ().

• GamBit wrote:

to swoją drogą ewenement chyba na skalę europejską jeżeli nie światową. premier Węgier z pominięciem protokołu dyplomatycznego przyjeżdża do PL aby spotkać się z szeregowym (teoretycznie) posłem PiS. olewając szefową rządu (również teoretyczną) i prezydenta (a jakże, też teoretycznego).

Tu się wreszcie zgadzamy, Orban już taki jest, płoty jako pierwszy buduje, pomija protokół dyplomatyczny korzystając z Schengen. Mnie to zdenerwowało już wtedy kiedy ta metodą wjechał do Bawarii żeby spotkać się z tamtejszymi politykami i pominął panią Kanclerz Niemiec i pana Prezydenta Niemiec, a teraz wręcz szok, to samo Polsce zrobił, spotykając się z szefem rządzącej partii.
      euractiv.pl/demokracja/wywiad/orban-w-bawarii-007378

GamBit wrote:

zagrożona nie jest, przynajmniej na razie.

:):):)
      jest dobrze
    • Panie Gabicie, wlasnie ta 'tolerancja' a raczej bakteria poprawnosci politycnej Karola Marksa wlasnie niszczy Europe od środka. W tej chwili cała Europa aby sie uratowac poiwinna być narodowa :) Nie ma innej szansy. A bycie narodowcem to nic złego :)

Co do pozyczki dla Ukrainy, to tylko zdanie jednego z ludzi z PISu, ktore nie jest zbyt znaczące. Chodzilo mu glownie o to, że Polska da sobie rady bez tych 4 miliardów... tak czy owak Ukraina kiedys bedzie musiala to oddać.
      Trzeba pamietac ze PIS to partia proAmerykanska, dlatego bardzo aktywnie popiera Amerykański pomysł destabilizacji Ukrainy. Dochodzi tu jeszcze nienawiśc do Rosji i sprawa gotowa :D
      Nie popieram takich działan PISu :)

PS. Jak zwykle tylko Pan Leszek Miller z całej lewicy pokazał klasę i skomentował to co wyprawiaja niemieckie media (także w polsce, bo w polsce wiekszosc mediow jest niemiecka)
      Leszek Miller - prawicowiec na lewicy:
      'Niemiecka TV po czterech dniach poinformowała o atakach na kobiety ze
      strony tzw. uchodźców. Sukces kretynizmu poprawności politycznej."

a z 4 mld dla Ukrainców których według doradcy Witolda "Rowery i wege"
      Waszczykowskiego "Powstrzymanie Rosji musi kosztować. Odda, nie odda –
      warto zainwestować – napisał Żurawski vel Grajewski.".
      Akurat nie ma nic smiesznego w tych rowerach i weganach. Dla Ciebie jest to śmieszne bo nie zrozumiales całego przekazu. Nowomoda i poprawnosc polityczna opanowała zachodnią Europę i wypowiedz ta miała być po prostu pokazaniem, że Polska nie bedzie w tym dalej uczestniczyła :) Bardzo dobra wypowiedź :)

nie jest to przyzwoleniem na anarchię i wprowadzanie swoich zwyczajów w obcym kraju przez osoby tam przyjeżdżające.
      Ale oczywiscie, ze polityka Unii własnie na to przyzwala. Francja, Niemcy, Wielka Brytania to zywe dowody na to, że polityka ostatnich 15 lat Unii europejskiej własnie do takiego stanu doprowadziła... a teraz jeszcze chca przyjmowac kolejnych islamistów.
      Wyjście z Unii na przystrzeni najbliższych 10 lat będzie dla Polski konieczne.
      Ważny będzie tez sojusz z Rosją, Białorusią i CHinami :)

Mysle, ze za 2 lata Partia Korwin będzie miala juz okolo 1mln glosów na luzie. Mam nadzieje, ze po takim czasie będa wybory... no ale jesli po 4 to 10% bez wahania :) Normlanych ludzi przybbywa a zydokomuna wymiera :)

The post was edited 1 time, last by Shady_ ().