Komentarze na temat najbardziej aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie.

• GamBit wrote:

Shady_ wrote:

A co mnie obchodzi jakas prywatna książka :E prosze mi tu pokazac traktat pokojowy miedzy niemcami a polską :)

ty jednak jesteś korwinowcem w 100%.
      pisz do odpowiednich władz, niech ci udostępnią.
      ja napiszę o oryginał biblii, może wtedy uwierzę w istnienie jakiegoś zbawcy.

GamBit, to nie jest korwinowiec tylko zwykły debil. Więc nie obrażaj prawdziwych zwolenników Korwina. Ten przygłup się tylko nim nazywa.
      Shady, skoro twierdzisz że Niemcy podpisały traktaty pokojowe ze wszystkimi krajami oprócz Polski to proszę o dowód na to.

Cito tak gwoli ścisłości traktat o unormowaniu stosunków między PRL a Japonią został podpisany w 1957, więc jednak tej jednostronnej wojny (bo Japończycy nie przyjęli wypowiedzenia, warto o tym pamiętać) już nie ma ;)

PS. Przygłupie to jest książka naukowa.

PS2. Byłbym zapomniał, nasz bohater jest kolejny powodem dla którego edukacja wyższa w tym kraju powinna być tylko dla wybranych.

Prosimy nie obrażać innych użytkowników forum.
      *sisko
      Strąconych moonów - 54 :E
      Strąconych GS-ów - 1051 ]:-D
      Łączny % ST: Solo - 268.235,81% ; ACS - 78.004,45%

Gwiazda Biała, Orzeł Biały to są nasze ideały.

13

The post was edited 1 time, last by Igła ().

• log i calus wrote:

Co do "opodatkowania bogatych" to Ci bezproduktywni i szkodliwi są pochowani w sferze bankowej, giełdowej, spekulacyjnej oraz przemysłu państwowego i monopoli. To tam trzeba uderzać. Rozregulować branżę medyczną żeby zwiększyć konkurencję i zmniejszyć ceny sprzętu, doregulować system bankowy (ja bym nawet rozważył zakaz wydawania kart kredytowych i brania kredytów konsumpcyjnych, może zakaz handlu walutami, certyfikatami, instrumentami pochodnymi itd.). To wszystko tam siedzi, a nie w normalnym biznesie polegającym na handlu bądź wytwórstwie.
      [ciach] historię Elona Muska na naszą polską miarę. I do tego siedział prawilnie w handlu a nie w zgniłej spekulacyjnej bankowości.

log i calus wrote:

Kupując windowsa nabywam już przecież tylko licencję czyli płacę za nic, za zgodę na użytkowanie, nie posiadając niczego swojego.
      Ooo panie, aleś teraz zrobił zwrot lewo na burt. Kupując bilet na koncert co zatem nabywasz i co posiadasz? I czemu sprzedawanie biletów jest dobre a licencji złe?

---

Zamieszczony link z tekstem Król Piotruś Pierwszy zawierał liczne wulgaryzmy. Usunięto, upominam.

/Mati
      zgniły liberał/podły ateista
    • Thorgoth wrote:

Ale kultura z której pochodzi zawiera również pierwiastek ofensywny, nakazujący im ścinać nam głowy i oblewać nas kwasem. Czy to jest margines? Owszem. Ale ten margines znajduje u islamskich normalsów przerażająco dużo zrozumienia. Więcej niż nasza "zgniła" zachodnia kultura. Co musi się wydarzyć aby widoczna stała się korelacja między europejskim brakiem odruchów obronnych a coraz większą ilością uciętych głów?

Ja zagrożenia ze strony muzułmanów nie widzę. Większą groźbą jest dla mnie łamanie przepisów ruchu drogowego czy zanieczyszczone powietrze. Dzisiaj w nocy obudziłem się bo sąsiad cebuleon zapragnął spalić plastik w piecu. Niedawno powiedziałem sobie, że już nie będę odpuszczał i jak coś mnie zacznie mierzić, to będę interweniował. No to poszedłem do gościa jakoś 2 tygodnie temu (to nie był pierwszy raz) i wyłożyłem łopatologicznie, że szkodzi środowisku, swojemu otoczeniu, sąsiadom, nie mówiąc o zwykłym komforcie i łamaniu prawa. W odpowiedzi usłyszałem "idź sobie zły człowieku". Ponieważ gościu wyglądał jakby miał mniej do stracenia niż ja, odpuściłem. Zadzwoniłem do Straży Gminnej - nic nie mogą. Zadzwoniłem na policję - nie mają czasu na to (to nawet zrozumiałe).

Zmierzam do tego, że uważam tego gnoja za realnego terrorystę, a nie potencjalne zagrożenie, jakim są muzułmanie. Powoli acz konsekwentnie otacza mój dom nimbem plastikowego smogu i zabija moje płuca. Nie wiem ilu Polaków zginęło z rąk islamskich terrorystów ale wiem, że w wyniku następstw naszej szkodliwej działalności Polaków ginie tysiące. I to jest problem do rozwiązania.

Samych muzułmanów uważam za szansę. Szansę na wprowadzenie świeżego powiewu w tym homogenicznym polskim społeczeństwie. Myślę, że Polska jest w stanie wyselekcjonować, a następnie rozdzielić i kontrolować tysiąc osób. Jeżeli ktoś ucieka przed wojną, trzeba mu pomóc. Za Odrą żyje kilka milionów muzułmanów i jeszcze żaden bomby u nas nie podłożył. Zresztą, gdyby asymilacja była tak daleko nieskuteczna jak twierdzicie, konsekwencje byłyby znacznie gorsze niż w paryskiej redakcji. Skala byłaby innego rodzaju.

Paweł Smoleński pisze świetne reportaże - głównie o Iraku, Palestynie, Izraelu - generalnie o tyłku świata. I osoby, z którymi rozmawia, a są to bohaterowie reprezentujący wszystkie szczeble w hierarchii, są, najprościej rzecz ujmując, normalni i podobnie jak my, nie chcą wpieprzania się w ich sprawy. Niezależnie od wyznawanej religii mają w sobie element racjonalności - czyli to co cenię w ludziach najbardziej.

Malezja - kraj muzułmański - obok siebie funkcjonują sklepy muzułmańskie i zwykłe z piwkami i wódeczką. Nikt larum nie podnosi. Koegzystencja pełną parą.

Nasze doświadczenia historyczne wskazują, że ZAWSZE kiedy szanowaliśmy inne religie, kraj był kwitnący. Nie chcę odgrzewać kotleta Jasienicy, ale poszanowanie praw i wyznania do tej pory nam nigdy nie zaszkodziło. Fundamentalizm mamy okazję oglądać z każdej strony. Islam ma PI, my mamy babę od krzyża, Gra o Tron ma Wielkiego Wróbla. Uważam, że gdyby Polska była na niższym poziomie zorganizowania, np jak Ukraina, to ta baba od krzyża byłaby pierwsza w okopach Świętej Trójcy.

Btw: Byłem z roczną córką u dermatologa. Husseina Ben Amera... Skończył studia w Polsce, nie pije alkoholu, rozwija dywan 5x w ciągu dnia do modłów i leczy polskie dzieci. Codziennie kupuje wodę w Żabce, obok której stoją browary i jeszcze nie wpadł na pomysł by ją wysadzić. To jest moje jednostkowe doświadczenie z religią Mahometa i jest bardzo pozytywne.
      W Brukseli gdzie służyłem przez kilka miesięcy mieszkałem w Saint Gilles - taki portugalsko-włosko-muzułmański tygiel. Trochę dziwnie na mnie patrzyli kiedy przechodziłem wieczorem w garniaku ale nikt mnie nigdy nie zaczepił ani krzywo nie spojrzał. Może byłem ciekawostką etnograficzną. Anyway agresji nie doświadczyłem, a najlepsze knajpy to te libańskie z mega muzułmańskimi gospodarzami.

---

Proszę nie używać wulgaryzmów :)

/Mati
    • 1. Koszty referendum powinni podzielić sprawiedliwie na komorowskiego i jego dzieci, senatorów (którzy byli za) i ich dzieci którzy ostatnim razem nie troszczyli się o jej koszty - założe się że na te 51 klocków zrzucili by sie bez "bulu".

2. Kukiz - mimo szacunku do Thorgotha, obiektywnie rzecz biorąc nie podjął decyzji o referendum starając się pozyskać własnego elektoratu w biegu po reelekcje (IYknowWImean) w II turze wyborów prezydenckich.

3. Pytania nr 2 i 3 były idiotyczne. Na pytanie nr 1 odpowiedziałem sobie po obejrzeniu materiału w którym analizowali ostatnie wybory w WlkBrytani. Partia Farage dostała 12 mln głosów i 1 głos w parlamecnie, partia pracy/konserwatywna (nie pamietam która) 4,5 mln głosów - ponad 50 mandatów. Jesli to jest dobry system, to wolałem zostac w domu.

P.s. pytania Dudy są troche lepsze choc i tak nie wroze przebicia się powyżej 20% prog wyborczy.

Ale jakby zrobili referendum o uchodzcach, polityce wobec ukrainy, możliwości wypisania się z ZUS-U i wyrzucenie Tomasza Lisa vel. obciagara z publinczej telewizji to byłoby goręcej i w koncu byłoby o realej polityce i problemach tego kraju.

Super Moderator Toadie:
      Wulgaryzm edytowany

Prawo niesie ze sobą obowiązek, a ci którzy nie wypełniają swoich obowiązków, nie zasługują na żadne prawa

Quantum - top 13 - Off

The post was edited 2 times, last by Avers ().

• Avers wrote:

Partia Farage dostała 12 mln głosów i 1 głos w parlamecnie, partia pracy/konserwatywna (nie pamietam która) 4,5 mln głosów - ponad 50 mandatów. Jesli to jest dobry system, to wolałem zostac w domu.
      Coś grubo Ci się cyferki pochrzaniły.
      Tu masz wynik wyborów z tym rewelacyjnym wynikiem Farage'a.
      Jasne że referendum było z decyzji Komora, ale twórcą samej idei był Kukiz. Obaj są przegranymi.

Avers wrote:

wyrzucenie Tomasza Lisa
      Ooo tak, to jest problem najbardziej palący w tym kraju :D

Super Moderator Toadie:
      Wulgaryzm w cytacie edytowany
      zgniły liberał/podły ateista

The post was edited 1 time, last by Thorgoth ().

• Thorgoth - dzięki za pomoc

wszystko się wyjaśniło, to nie liczba głosów tylko % poparcia społecznego

miałem racje tylko jednostki mi sie pochrzaniły ;)

klik tutaj

wybory odbyły sie 7 maja, a do 8 maja Farage był liderem Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa, czy sie tam podał do dymisji...nie wiem.

beznadziejny ten system ze [ciach]

Super Moderator Toadie:
      Wulgaryzm usuwam

Prawo niesie ze sobą obowiązek, a ci którzy nie wypełniają swoich obowiązków, nie zasługują na żadne prawa

Quantum - top 13 - Off

The post was edited 4 times, last by Avers ().

• Sisko nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz, ale poczytaj trochę o Muzułmanach.
      Ja nie jestem rasistą ani żadnym islamofobem, a jednak to, że mogą Cie pociachać bez powodu to nie jest fikcja.

[ciach]

"I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!"

konserwatywnie.com/5029/koran-…gia-mordu-drastyczny-film

---

Zamieszczony link z tekstem W Syrii muzułmanie zabijają chrześcijan i sprzedają krew bogatym Saudyjczykom zawierał wulgaryzmy. Usunięto, upominam.

/Mati
    • Dawno mnie tu nie było, ale w obliczy zagłady cywilizacji europejskiej musze wyrazić swoje zdanie.

Zalew Europy śmieciem ludzkim to chyba najbardziej mila i kulturalna wypowiedź jaką można dac na temat tego co się dzieje.
      Bo to nie jest zalew smieciem ludzkim... to jest zalew, to jest potop, CELOWY I ŚWIADOMY atak na europejską cywilizację!
      Popatrzmy 70, 80 lat do tyłu? Widzieliscie wtedy jak wyglądały arabki? Jak ludzie żyli w krajach arabskich, np w Iranie? To byla cywilizacja normalna, bez tych religijnych odchyłów.
      Nawet ciezko mi teraz mowic o religijnych odchyłach, bo bo nie ma nawet zbyt wiele wspolnego z religią, ktora jest tylko zasłonką.
      Mowi sie, że przeciez służby odróżnia uchodzców od terrrystow.
      Po 1. NIE ODRÓZNIĄ.
      Po 2. oni terrorystami stają sie czesto dopiero na miejscu. Nie dziwie im się, bo sa traktowani w europie źle, sa przetrzymywani w obozach koncentracyjnych. Kazdy znienawidzilby taki kraj.
      Wirus terrorystycznej mani zaatakował kraje arabskie i rozsiał się po całej kultutrze muzułmańskiej. Póki ten wirus istnieje, nie ma żadnego przyzwolenia na wpuszczanie choćby JEDNEGO ZŁAMANEGO ARABA na terytorium Polski.

Moja propozyja jest jasna.
      Jako Unia czy nie Unia, ale powinniśmy się złożyć finansowo na budowę PRAWDZIWEGO MURU na granicy europy południowej.

Powiem wam jeszcze coś.
      Oprocz uległego Orbana jest jedna osoba ktora najbardziej pomaga Europie zarzegnać ten kryzys.... tą osobą jest Jego Ekscelencja Włodzimierz Włodziemierzowicz PUTIN ![ciach]
      To on jako jedyny stanał na czele wojsk by zrównac z ziemią tych terrorystów arabaskich.
      To Włodzimierz Putin zaprowadzi porzadek na bliskim wschodzi i to jemu powinnismy składać pokłony Amen.

---

Flood usunięto.
      Upominam.

/Mati
    • Thorgoth wrote:

Pewnie nie sterroryzuje ale tu chodzi o zasadę. Jeżeli uznamy że państwo ma prawo przeznaczyć nasze podatki na 7 czy 11k imigrantów ekonomicznych to dlaczego nie na 77k Albo na 777k?

kasa leci z UE z tego co wiem. więc ekonomicznie wydamy pieniądze które dostaniemy. i nie dostalibyśmy na żaden inny cel.
      nie widzę tu nic zdrożnego.

Thorgoth wrote:

Czy mamy prawo decydować o owocach naszej pracy czy może jednak nie? A jeśli mamy przymusowo pomagać poszukiwaczom socjalu którzy tu przybyli, to dlaczego nie tamtym co zostali, przecież oni nie są gorsi. Stop segregacji, stop rasizmowi, stop nazizmowi.

nasz kwiat patriotyzmu w poszukiwaniu socjału wędruje po całej Europie. czy inne kraje mają postulować aby ich nie wpuszczać i nie dawać im czerpać ze wspólnego koszyka w UK,Szwajcarii czy Szwecji?
      co do tego że powinni zrobić porządek w Syrii ci co tam rozpętali wojnę czyli USA. zawsze nasrają na środku pokoju a potem inni muszą po nich sprzątać.

Thorgoth wrote:

Nie boję się "ubogacania kulturowego" które zapewnią nam wyznawcy proroka bo (naiwnie) wierzę że nasza policja będzie w stanie egzekwować polskie prawo. Obawiam się zmiany zasad, przestawienia zwrotnicy, tego że od pewnego momentu będę odpowiadał swoim majątkiem za los wszystkich ludzi na ziemi. Nie chcę. Mogę tego nie chcieć czy robi to ze mnie nazi-egoistę?

ja się tego nie obawiam. kiedyś nasi rodacy wymagali takiej solidarności, potem czeczeńcy,potem ukraińcy.
      możesz nie chcieć tylko problem polega na tym że nikt tego od ciebie ani ode mnie nie wymaga.
      więc w czym problem?

Shady_ wrote:

Dawno mnie tu nie było, ale w obliczy zagłady cywilizacji europejskiej musze wyrazić swoje zdanie.

dodaj jeszcze coś o końcu cywilizacji białego człowieka :)

Shady_ wrote:

Zalew Europy śmieciem ludzkim to chyba najbardziej mila i kulturalna wypowiedź jaką można dac na temat tego co się dzieje.

słowa godne wyznawcy korwina. ten sam język i ta sama pustota.ciekawe czemu oni są śmieciami a nie ty kucu? kolor skóry,poszukiwanie lepszego życia czy wyznanie tymi śmieciami ich czyni w twoich ślepiach?

Shady_ wrote:

Bo to nie jest zalew smieciem ludzkim... to jest zalew, to jest potop, CELOWY I ŚWIADOMY atak na europejską cywilizację!
      Popatrzmy 70, 80 lat do tyłu? Widzieliscie wtedy jak wyglądały arabki? Jak ludzie żyli w krajach arabskich, np w Iranie? To byla cywilizacja normalna, bez tych religijnych odchyłów.
      Nawet ciezko mi teraz mowic o religijnych odchyłach, bo bo nie ma nawet zbyt wiele wspolnego z religią, ktora jest tylko zasłonką.

zawsze mówię że każda forma ekstremizmu religijnego, czy to islamu czy katolicyzmu jest szkodliwa dla wszystkich.

Shady_ wrote:

Mowi sie, że przeciez służby odróżnia uchodzców od terrrystow.
      Po 1. NIE ODRÓZNIĄ.

a niby czemu nie wróżbito Macieju?

Shady_ wrote:

Po 2. oni terrorystami stają sie czesto dopiero na miejscu. Nie dziwie im się, bo sa traktowani w europie źle, sa przetrzymywani w obozach koncentracyjnych. Kazdy znienawidzilby taki kraj.

logiczne myślenie. "bójmy się napływu terrorystów którzy stają się terrorystami dopiero jak tu pomieszkają w obozie parę lat".
      bójmy się uchodźców z Ukrainy, za parę lat mogą zostać 5 kolumną Putina.

Shady_ wrote:

Wirus terrorystycznej mani zaatakował kraje arabskie i rozsiał się po całej kultutrze muzułmańskiej. Póki ten wirus istnieje, nie ma żadnego przyzwolenia na wpuszczanie choćby JEDNEGO ZŁAMANEGO ARABA na terytorium Polski.

te araby jak ich ładnie nazwałeś (w porównaniu z "ludzkim śmieciem" to niesamowity wręcz postęp) są u nas już od nastu lat. nawet nie wiesz ilu.
      jakieś zamachy bombowe oprócz próby tego ziomka co chciał Sejm wysadzić i oprócz porachunków mafii?
      ale kebaba byś pewnie zjadł? :)

Shady_ wrote:

Moja propozyja jest jasna.
      Jako Unia czy nie Unia, ale powinniśmy się złożyć finansowo na budowę PRAWDZIWEGO MURU na granicy europy południowej.

wtedy nie ma sensu sama idea UE. z czym Korwin będzie dzielnie walczył śpiąc albo układając pasjansa?

Shady_ wrote:

Powiem wam jeszcze coś.
      Oprocz uległego Orbana jest jedna osoba ktora najbardziej pomaga Europie zarzegnać ten kryzys.... tą osobą jest Jego Ekscelencja Włodzimierz Włodziemierzowicz PUTIN ![ciach]
      To on jako jedyny stanał na czele wojsk by zrównac z ziemią tych terrorystów arabaskich.
      To Włodzimierz Putin zaprowadzi porzadek na bliskim wschodzi i to jemu powinnismy składać pokłony Amen.

wasze kuce uwielbienie dla Orbana i dla Putina jest zdumiewające. proponuję po kolejnych uwalonych wyborach przez JKM, jak się już wypłaczecie na Demotach i Wykopach - tamten kierunek.
      a serio mówiąc do niego nikt nie ucieka więc nigdzie porządku zaprowadzać nie musi.
      nie jego brocha nie jego impreza.

podsumowując - 7 tysięcy ludzi na których życie wyda pieniądze UE sterroryzowało 40 milionowy kraj,pełen wojowniczych patriotów w kominiarkach.
      ale tylko 11 listopada.
      graty.

The post was edited 3 times, last by GamBit ().

• Iarwain Ben - adar
      To Ty mi Żydku teraz powiedz, dlaczego ci wszyscy 'uchodzcy' nie ida do Izraela? Bogaty kraj, ktory jest blisko.

TYLKO I WYLACZNIE WYSOKIE ZASILKI W NIEMCZECH SA POWODEM DLACZEGO SMIEC LUDZKI DOKONUJE INWACJI NA EUROPĘ. Plus jeszcze troche ich terrorystyczne zapędy.
      Francuzi nie tworzyli obozów koncentracyjnych dla Polakow i nie trzymali ich siła :)
    • Thorgoth wrote:

GamBit wrote:

wstępując do UE wzięliśmy na siebie pewne zobowiązania.
      Jeśli członkostwo w UE oznacza fundowanie socjalu każdemu kto wyciągnie rękę, teraz tysiącom a w przyszłości milionom to może pora powiedzieć pas?

Żeby była jasność - nie jestem przeciwny udzieleniu azylu prawdziwym uchodźcom. I nie jestem przeciw imigrantom chcącym pracować. Ale takich w fali migracji jest mniej niż alkoholu w piwie. Ludzie którzy są gotowi zaspawać swoje dzieci w ciężarówce albo wsadzić je na tratwę żeby dostać się do kraju o większych zasiłkach to bydlęta; nie zasługują na pomoc tylko na więzienie lub (lepiej) błyskawiczną deportację.
      Ależ czlowieku... tacy komunisci jak Gambit to wydawaliby nasze pieniędze nawet gdyby Kosmici przylcieli i powiedzieli, ze nie maja co jest i nie mają domu bo ich planeta zostala znisczona... Pewnie oddaliby im polowe planety xD To nie sa żarty... [ciach]

---

Na przyszłość bardzo proszę powstrzymać się od inwektyw w stronę innych użytkowników forum!
      Upominam.

/Mati
    • GamBit wrote:

Thorgoth wrote:

Bagin :D - tak dokładnie napisałem. uważam że powinniśmy pomóc w miarę możliwości.

Dobra krętaczu...ale powiedz chociaz raz szczerze!!!! Pomóc Niemcom a nie uchodźcom!
      Ja Niemcom pomagac nie zamierzam... tak samo jak wiekszość Polaków jest przeciw temu.
      Z UE wychodzić nie trzeba bo sama rozwala się na naszych oczach przez takie kraje jak Niemcy i Francja... zanika Shengen.. powracają granice, patrole, kontrole.. Unia łamie prawo i WYMUSZA na krajach ktore nie chcą imigrantow aby te kraje ich jednak przyjmowały. To jest bliski koniec Unii i bardzzo dobrze.

Powiedzzmy sobie szczerze. Ta inwacja na Europę nie ma nic wspolnego z uchodźctwem wojennym... co sie takiego stalo przez ostatnie 2 miesiące że ludzie nagle z calego bliskiego wschodu i polnocnej Afryki zaczeli uciekac do Eu... do Niemiec?
      czy to nie slowa Angeli Merkel, ze Niemcy przyjmą chlebem i solą każdego uchodzce to spowodowaly przypadkiem?
      Czy to nie to, że Niemcy przyjely chetnie pierwsze fale imigrantow? (Po to aby zaspokoić swoją potrzebe na tanią siłę roboczą)
      teraz my mamy być solidarni z Niemcami, ktorzy nagle zamkneli granice? Ktorzy dbaja tylko o swoj interes?
      Powtarzam kolejny raz... nie istnieje cos takiego jak uchodzca wojenny... uchodzca wojenny przechodzi granice do kraju w ktorym nie ma wojny i siedzi tam cichutko do cholery jasnej!
      To dziecko ktoro utonęlo i byl wielki krzyk w mediach to wyruszylo z Turcji gdzie przez dlugi czas wraz ze swoją rodziną mieszkali... czy w Turcji jest wojna? To sa uchdzcy wojenni?
      Oni się nawzajem wyrzucają z pontonów... oni się garna TYLKO I WYLACZNIE do Niemiec za socjalem!
      Mowienie, ze my mamy okazac jakąś solidarnośc z uchodzcami albo Unią to kretyństwo do potęgi entej, godne tylko pospolitego lewaka, czyli wroga kraju i Europy.
      PO okazuje solidarność z wielką dupą Angeli Merkel i tym zdrajcą Tuskiem, ktory mam nadzieje juz po zmianie rządu w Polsce wyleci z wielkim hukiem z tej calej Unii, bo Polska przestanie grać dla niego, aby utrzymal stanowisko.
      Kopacz i Tusk pod trybunał sprawiedliwosci!

Za miesiąc jest jedna ważna sprawa! Nie można glosować na PO, PSL i Starodawną Polskę (aka. PO).

Jeszcze dodam cos aproopo [ciach] Petru. Jesli chcesz być oszukany po raz 3. to głosuj na PO...ale jeśli chcesz zobaczyć jak bylo za pierwszym razem to głosuj Nowoczesną.
      Amen

Dodam jeszcze, że w tej chwili mamy juz dwóch wrogów Europy. Są to socjalisci i islamiści.
      Islamiści sa wynikiem działań socjalistów. To socjaliści sciągneli nam na głowe islamistów. Jedni sa warci drugich... natomiast islamisci nie sa takim wlasnym tworem... oni są tylko KONSEKWENCJĄ działania socjalistow... w ogole istnienia socjalistów i tego, że socjaliści dorwali sie do władzy w Europie. Sprawili, że Europa zaczela gnić i umierać. Wtedy na gnijącej Europie pojawiły się roznego rodzaju zjadacze resztek czyli islamiści, ktorzy zjedzą tą europę i przerobią ją na swoją na wlasnych warunkach. We Francji istnieje już 100 stref szariatu gdzie panuje islamskie prawo a francuzkie jest tak nieważne. Chcemy tego w Polsce? Jasne do cholery że nie.. dlatego 0 nielegalnych imigrantow w Polsce!
      Boże daj siłę Polsce!

---

Upominam za obrażanie osób publicznych.

/Mati

The post was edited 2 times, last by Shady_ ().

• Shady_ wrote:

Dobra krętaczu...ale powiedz chociaz raz szczerze!!!! Pomóc Niemcom a nie uchodźcom!

nazywaj sobie to jak ci tam Wipler każe. mnie zdanie ludzi takich jak ty szczerze mówiąc zwisa i powiewa.

Shady_ wrote:

Ja Niemcom pomagac nie zamierzam... tak samo jak wiekszość Polaków jest przeciw temu.

kolejna mocna teza. tak jak poprzednio 90% uważało że negocjacje to totalne fiasko Polski.
      niezłe macie instytuty badawcze. albo dilera.

Shady_ wrote:

Z UE wychodzić nie trzeba bo sama rozwala się na naszych oczach przez takie kraje jak Niemcy i Francja... zanika Shengen.. powracają granice, patrole, kontrole.. Unia łamie prawo i WYMUSZA na krajach ktore nie chcą imigrantow aby te kraje ich jednak przyjmowały. To jest bliski koniec Unii i bardzzo dobrze.

to wyjdźmy i skończmy to sranie w banie.

Shady_ wrote:

Powiedzzmy sobie szczerze. Ta inwacja na Europę nie ma nic wspolnego z uchodźctwem wojennym... co sie takiego stalo przez ostatnie 2 miesiące że ludzie nagle z calego bliskiego wschodu i polnocnej Afryki zaczeli uciekac do Eu... do Niemiec?

cóż to się stało że od X lat rodacy uciekają do innych krajów nawet bez wojny?

Shady_ wrote:

czy to nie slowa Angeli Merkel, ze Niemcy przyjmą chlebem i solą każdego uchodzce to spowodowaly przypadkiem?
      Czy to nie to, że Niemcy przyjely chetnie pierwsze fale imigrantow? (Po to aby zaspokoić swoją potrzebe na tanią siłę roboczą)
      teraz my mamy być solidarni z Niemcami, ktorzy nagle zamkneli granice? Ktorzy dbaja tylko o swoj interes?
      Powtarzam kolejny raz... nie istnieje cos takiego jak uchodzca wojenny... uchodzca wojenny przechodzi granice do kraju w ktorym nie ma wojny i siedzi tam cichutko do cholery jasnej!
      To dziecko ktoro utonęlo i byl wielki krzyk w mediach to wyruszylo z Turcji gdzie przez dlugi czas wraz ze swoją rodziną mieszkali... czy w Turcji jest wojna? To sa uchdzcy wojenni?

idą za lepszym/wygodniejszym życiem. nie wiem co w tym takiego dziwnego.
      ty też głosisz te farmazony i głosujesz na polityczne miernoty z nadzieją że twoje życie będzie lepsze.
      część faktycznie ucieka przed wojną. niekoniecznie muszą chcieć żyć w takich obozach o których ciągle bredzisz.

Shady_ wrote:

Oni się nawzajem wyrzucają z pontonów... oni się garna TYLKO I WYLACZNIE do Niemiec za socjalem!
      Mowienie, ze my mamy okazac jakąś solidarnośc z uchodzcami albo Unią to kretyństwo do potęgi entej, godne tylko pospolitego lewaka, czyli wroga kraju i Europy.

nazywanie tych ludzi ludzkim śmieciem świadczy tylko o tym że jesteś podczłowiekiem.
      godny jesteś miana kuca, powiadam wam.

Shady_ wrote:

PO okazuje solidarność z wielką dupą Angeli Merkel i tym zdrajcą Tuskiem, ktory mam nadzieje juz po zmianie rządu w Polsce wyleci z wielkim hukiem z tej calej Unii, bo Polska przestanie grać dla niego, aby utrzymal stanowisko.
      Kopacz i Tusk pod trybunał sprawiedliwosci!

Wipler na odwyk,Korwin do psychiatryka!

Shady_ wrote:

Za miesiąc jest jedna ważna sprawa! Nie można glosować na PO, PSL i Starodawną Polskę (aka. PO).

trzeba głosować na KORWiN'a. jedyna słuszna opcja [ironia mode off]
      a tak w ogóle to PO startuje 2 razy? a socjalny PiS już nie jest taki straszny?
      hmm trzeba plusować jakby udało się dostać do koryta i ewentualnie sklecić jakąś pokraczną koalicyjkę tak?
      rozumiem.

Shady_ wrote:

Jeszcze dodam cos aproopo [ciach] Petru. Jesli chcesz być oszukany po raz 3. to głosuj na PO...ale jeśli chcesz zobaczyć jak bylo za pierwszym razem to głosuj Nowoczesną.
      Amen

dzięki za pozwolenie, taki mam właśnie zamiar.
      ty głosuj na nieudacznego dziadka który ciśnie na was kucach biznes a wy łykacie to jak pelikany.
      teraz odtrąb dobrze wykonaną robotę bo z takim zacięciem bronisz tego cwaniaka że masz chyba płacone od wpisu.

The post was edited 1 time, last by GamBit ().

• Shady_ wrote:

no no ... ze Wiplera zmasakruje jakiś szczeniak, który wychwala pod niebiosa związki zawodowe, chce podwyższenia danin, islamizacji Polski i większej kontroli państwa nad obywatelami?

Wipler sam się wystarczająco masakruje a dziś spodziewam się totalnego zaorania.

Shady_ wrote:

Dlaczego napisalem ze w wolnej Polsce poszedłby siedzieć? Bo dobry przykład dał Świętej Pamięci Jego Ekselencja Augusto Pinochet.. pokazał, że nie wolno dopuszczac do głosu a tymbardziej do rządu KOMUNISTÓW, bo dzialają na szkode wszystkich obywateli.

najbardziej boję się starych dziadów z rzeszą kretynów idących za nim w ślepej wierze a nie używając swojego mózgu.
      taka ślepa wiara a nie racjonalne argumenty.

Shady_ wrote:

Domagałes się zeby partia Korwin przyznała się do likwidacji panstwowej slużby zdrowia... bo niby to ukrywała wg. Ciebie... jak zwykle się myliłeś :)

czytanie ze zrozumieniem co się do ciebie pisze cię przerasta a chcesz być traktowany poważnie...
      twierdziłem że powinna to mówić otwarcie, nie do swojego twardego,betonowego,bezmyślnego elektoratu jak ty tylko do zwykłych ludzi.
    • Apropo ciszy wyborczej i zamykania tematów... to jak się ma ta cisza wyborcza do dzięsiątek tysięcy wielkich plakatów w calym miescie, rozwieszonych doslownie wszedzie i bijących po oczach?
      To kolejna glupota demokracji.
      A jaka jest jeszcze jedna glupota związana z polską demokracją apropo plakatów i spotów?
      Partie reżimowe reklamują sie i podlizują się NAM wyborcom ZA NASZE pieniądze.

To tak jakby wprowadzić podatek o nazwie "tesco tax" i za tą kase Tesco budowałoby billboardy w calym kraju, ktore mialyby na celu aby ci płatnicy podatku tesco tax kupowali w Tesco towary. Tak... wiem ze wydaje sie wam to kretyńskie, ale wlasnie tak kretynski jest socjalizm.

Powinny byc zakazane wszytskie nachalne kampanie wyborcze i oczywiscie powinny być w pełni realizowane z wlasnych pieniedzy ktore zbierze partia.
      Wyobraźcie sobie jak bardzo Poleszyłaby sie sytuacja w Polsce gdyby nie bylo w ogole kampaniii wyborczych, a jedyna mozliwością na poznanie programow, poglądów danych partii bylo wejscie na ich strone i przeczytanie programów.
      Po pierwsze frekwencja wyniosłaby jakies 15%, co byloby oczywiscie wielkim plusem, bo glosowaliby tylko Ci ktorzy sie interesują polityką i ktorzy cos o tym wiedzą.
      Po drugie człowiek po zapoznaniu się z programami bylby bardziej swiadoy na co glosuje... bo w tej chwili ludzie oceniają po wygladzie, po wzroscie, po wycinkach wypowiedzi.

[.....]

Cisza wyborcza.
      sisko

The post was edited 1 time, last by Shady_ ().

• ZAiMeR wrote:

Paaaanie bądź Pan poważny, gdybym ja wierzył w to jak kogo nazywa wyborcza albo jaki kolaż zdjęć zestawia, to sam bym był co najmniej faszystą.

no tak, nawet sam Tomasz Kalinowski z ONR podstawia Winnickiemu nogę na twitterze publikując zdjęcia z oprowadzania tej neofaszystowskiej zbieraniny z Włoch po sejmie.
      podobno dzięki internetowi naród się budzi. budzi się tylko wtedy kiedy mu to pasuje do wyznawanej ideologii. inaczej ma to w pupie i dalej twierdzi że wszyscy manipulują aby go ośmieszyć i zdyskredytować.

ZAiMeR wrote:

Tak samo jak już wspomniane wcześniej hasło "bóg honor ojczyzna" jest dla nich oburzające i prowokujące tak i winnicki jest faszystą.

skoro się z takimi tak przyjaźni to może coś jest na rzeczy. i co do hasła już się wypowiadałem.

ZAiMeR wrote:

Dla mnie wyborcza jest tym czym gazeta polska, tyle że po przeciwnej stronie. Tak jak TVN to TVTrwam, tak jak Pospieszalski to Lis. Każdy sługus propagandzista ma swoje lustrzane odbicie z drugiej strony, jeśli wierzysz którymkolwiek z nich to cienki bolo jesteś.

widocznie jestem cienki bolo bo patrzę właśnie na twittera tego ziomka z ONR i chłopina jest wręcz dumny że zaprosili takich gości na zwiedzanie i marsz.
      pewnie wina Wyborczej że chamsko i bezczelnie to opisała. bo przecież trzeba było to ukryć. wszyscy żyją tylko po to aby pomagać panu Winnickiemu uniknąć kompromitacji.

ZAiMeR wrote:

Takimi prasowymi wlepami to można sobie najczęściej wytrzeć dupę. Skąd wiesz że one są prawdziwe? A nawet jeśli - skąd wiesz co się za nimi kryje? Jeśli np. oni nie chcą przyjmować imigrantów a władza urzędująca ich za to sadza do paki bo doszukuje się w tym elementów propagowania faszyzmu, to wcale się nie dziwię... też bym chciał zmiany takich przepisów. Praktyka może być bardzo różna. A Ty się podniecasz jednym zdaniem i to jeszcze Michnikowym. Smacznego.

internet nie boli. zawsze możesz się dokształcić co to za miłujący pokój grzeczni ludzie. tylko nie wciskaj ciemnoty na forum że oni byli zaproszeni bo akurat się na imigrantów nie zgadzają. pasują do ideologii po prostu. chciałeś prosto to masz.

ZAiMeR wrote:

A wracając....

Hitler miał do wyboru dwie opcje - mógł lubić Mozarta albo nie lubić Mozarta. Nie lubił (załóżmy). Czy teraz znaczy to, że każdy kto nie lubi Mozarta jest faszyzującą petardą?

nie. każdy kto hejluje z głupawym uśmieszkiem na swojej ćwierćinteligentnej mordzie i jest z tego dumny. szczególnie obok tzw. polskich patriotów którzy mają to w dupie. bo dla nich patriotyzm to dowalenie PO.

ZAiMeR wrote:

Hitler nie lubił imigrantów. Ruch narodowy nie lubi imigrantów. I co? I wiesz co z tego wynika? nie wiesz? To powiem Ci. Gówno.
      Hitler lubił aborcję. Lewaki lubią aborcję? I wiesz co z tego wynika? Czy nie wiesz? Zgadłeś? Tak - też, dokładnie to samo - gówno.

rozmawiamy o aborcji czy o neofaszystach zaproszonych do Polski przez posłów na sejm? nie czujesz że coś w tym obrazku jest nie tak?
      neofaszyści lubią pewnie faszyzm. Winnicki nie lubi. popatrz, przyjaźń ponad podziałami. jak te podziały znajdziesz to daj znać.

ZAiMeR wrote:

To jest naprawdę aż tak proste.

jasne. trzeba być skrajnym idiotą żeby wierzyć Winnickiemu i jego hordzie.

ZAiMeR wrote:

Inna sprawa, że Ciebie gambit nie można traktować poważnie o czym już wiele wiele postów temu się przekonałem i jak to już wtedy pisałem jesteś Trollem. I w dodatku wszędzie widzisz Hitlera. Obsesja jakaś? O czym my tu w ogóle rozmawiamy, jeśli dla Ciebie kaczor jest drugim Hitlerem i tak go nazywasz. Hitler. No helloł. To prezes demokratycznie wybranej partii. A nie Hitler. Więc trzym czasem jęzor za zębami i zreflektuj się - czy nie za daleko w tym trollowaniu się zapędzasz.

zaimer- napisać że jesteś inteligentny inaczej to obraza dla idiotów by była. gdzie wszędzie widzę Hitlera? wybacz że ludzie wykorzystujący salut rzymski czy przyozdobieni w swastyki mi się z nim kojarzą. tobie może z symbolem szczęścia ale to już twój problem.
      i gdzie Kaczor został nazwany albo porównany do Hitlera? zaczynasz wyprzedzać sam siebie i pożerać własny ogon.
      prosiłbym o cytat gdzie napisałem albo chociaż zasugerowałem porównanie Hitlera do Kaczora ale wiem że nie dostanę. bo po prostu trolujesz. głupio, bezrefleksyjnie i w twoim stylu.

The post was edited 5 times, last by GamBit ().

• log i calus wrote:

Prowokacyjny i obraźliwy post usunięty

tacy jak ja sobie poradzą. bo nie są niedojdami życiowymi którzy muszą o wszystko obwinić kogoś innego.
      wy zawsze sobie musicie jakiegoś wroga znaleźć więc nawet wam współczuję. żydzi, komuniści, ateiści, imigranci, czarni, zieloni, cykliści, weganie, rząd, policja itp itd.
      tym razem walczycie z komuną której nie ma de facto od 25 lat.
      potem znajdziecie kogoś innego. tacy ludzie.
      zazdroszczę podejścia do świata. musi być niesamowicie wygodne. w końcu każde niepowodzenie życiowe lub zawodowe można na kogoś zrzucić.
      bo przecież niemożliwe żeby coś po waszej stronie nie stykało. wygodniej po prostu.

a z ludźmi myślącymi inaczej niż wy co proponujesz? kula w tył głowy jak komuchy lubiły czy bardziej amerykańsko małe Gitmo?
      zawsze zostaje jeszcze rozpalony po katolicku stos. wierzę że coś wybierzesz.

Proszę nie cytować takich wpisów i najlepiej ignorować, nie wdawać się w jałową (niestety) dyskusję.
      *sisko

The post was edited 3 times, last by GamBit ().

• GamBit wrote:

jutro znowu KOD ma wyjść więc już BOR wydał zarządzenie o zamknięciu przestrzeni w centrum dla dronów.
      żeby znowu pan Błaszczak mógł ustami komendanta powiedzieć że na manifestacji były 4 osoby żeby prezes się nie denerwował.
      LINK
      przypadek dobrej zmiany.

Teraz Ci już grzecznie nie napiszę xxxxxx, żyjący z tego co płacząca nad światem Agora napisze. Sprawdź od kiedy wisi zakaz lotów dronów, ile od tego czasu minęło do utworzenia kodu zanim znów zaczniesz pisać dyrdymały.

Nasz szanowny kolega, podobnie jak i tvn i wybiórcze walczyłby nawet ze stwierdzeniem kogoś z pis-u że 2+2=4. Zrobiliby gównoburze, że hur dur, nieprawda, Pitagoras mówił inaczej. Po wczorajszej wesołej błazenadzie naszych ulubionych mediów z atakiem na NATO (Siemoniak to się skompromitował swoją wypowiedzią totalnie, były szef MON nie ma pojęcia co mu założyli i gada głupoty o których nawet NATO nic nie wie. No ale przecież elyta narodu. W ogóle nurtuje mnie, czy to nie była próba zdyskredytowania go przez wyborami szefa PO i uratowania tego truchła przed wchłonięciem przez inne partie).

E. TW "Znak" broni demokracji, buahaha

Proszę trochę grzeczniej.
      *sisko
      Strąconych moonów - 54 :E
      Strąconych GS-ów - 1051 ]:-D
      Łączny % ST: Solo - 268.235,81% ; ACS - 78.004,45%

Gwiazda Biała, Orzeł Biały to są nasze ideały.

13

The post was edited 1 time, last by Igła ().

• Nie zrozumiałeś mnie. Ja to wiem i akceptuję. Akceptowalne jest dla mnie, że przyszła nowa władza i przeciąga media na swoją stronę. I nie tylko media. Urzędy, sądy, spółki skarbu państwa itd. Wymienia prezesów na swoich ludzi. Po to się wygrywa wybory, żeby pociągać za sznurki.
      I dlatego drażni mnie teraz hipokryzja PO, jeśli PIS nie robi nic innego jak właśnie to, co i PO sama ongiś zrobiła. Moralność Kalego mnie drażni. Kładzenie łapy na wszystkim po wygranych wyborach mnie jakoś szczególnie nie burzy. Tzn to jest ohydne i słabe i słabo świadczy o naszym "porządku", ale nie jest niczym nadzwyczajnym co powinno w zaskoczenie wprawiać. Takie mamy warunki i to się prędko nie zmieni.

A tak przy okazji, jak już przy temacie jesteśmy - skoro nie da się stworzyć mediów niezależnych, fajnie by było, gdyby chociaż istniała równowaga we wpływach różnych stronniczych mediów. Obecnie TVP i TVN to bastiony PO. Polsat też pro-PO, z tym że trochę mniej zajadły i trochę mniej zaangażowany w walkę. I tyle. PIS swoich telewizji nie ma*. Jeśli więc chcą położyć łapę na TVP, to jak dla mnie - niech kładą. Choć nie wierze, że nawet przepchnięcie ustaw coś pomoże. Tam już tak jest establiszment zakorzeniony (całe rody ideowo oddanych funkcjonariuszy) że miną lata, zanim cokolwiek się zmieni.

* - tak wiem, są Republika I Trwam ale wiadomo jaki jaki mają zasięg. Poza tym są prowadzone tak nieudolnie, że czasem to myślę, że to wszystko też fałszywa flaga utrzymywana przez przeciwników, żeby trochę wstydu prawej stronie narobić, żeby później michnik miał z czego podśmiechujki robić. Jeśli TVN robi propagandę, to w ten sposób, że ciemny lud to kupuje, tylko co bardziej rozgarnięty widzi, że to ściema. Jeśli TVRepublika robi propagandę, to jest ona tak jawna, że aż bija po oczach. Podobnie z wentylem bezpieczeństwa jaki sobie TVP zostawiła - Pospieszalski. Mimo że prezentuje poglądy mi bliskie, bliższe na pewno niż Lis... to na Boga, przecież tego się oglądać nie da. Propagandowa amatorszczyzna. Pisowczykom do osiągnięcia Goebbelsowskiego mistrzostwa jeszcze daleko. TVNy i Michniki już tę sztukę opanowały lata temu. Kibicuję teraz równowadze.
      "Notorycznym błędem mało utalentowanych ludzi o większym oczytaniu niż rozsądku jest to, że wpadają raczej na sztuczne niż naturalne wyjaśnienia."

Stare zablokowane konto - ZAiMeR.

Jeszcze starsze konto - agatka.

• Jak to nie ma obiektywnych mediów?
      A internet?
      A to forum to nie jest obiektywne medium? Przeciez argumenty wymieniane są od lewa do prawa. Nie chodzi tutaj o jednego marnego dziennikarzyne lecz o całosciowy przekaz.
      Nawet TVN ma kilku rzetelnych dziennikarzy... ale oceniajac TVN po całości jest bardzo silnie przekrzywiony w lewo.
      TVP nie ma co komentować.
      Ogolnie w telewizji bardzo ciezko złapac tą rownowage informacyjną, dlatego jedyną rzetelną księgą wiedzy pozostaje internet.

PS. Apropo Pana Kolonki to bardzo dobry materiał, chociaz Mariusz zachowuje sie tu troche jak na haju, takim zachowaniem nie przekona nieprzekonanych xD

• strefabiznesu.gp24.pl/artykul/…owa-na-lotnisku-kolo-leby

Z tą "wielka" to trochę przesadzili, ale cieszy mnie sam fakt powstania kolejnej farmy czystej energii. Wykorzystano tereny po byłym, niezagospodarowanym do tej pory lotnisku wojskowym. Dodatkowo podzespoły całego kompleksu powstały w Polsce (szczegóły w artykule) co jeszcze bardziej napawa mnie optymizmem, bo pieniądze zostały "w domu".
      Z niecierpliwością czekam aż ruszy inwestycja na ławicy Słupskiej.
      u4 - 10669% - 14 ST - średnia 762%
      u7 - 18291% - 34 ST - średnia 537%
      u35 - 53941% - 43 ST - średnia 1254%

"Honor nie szpeci godnego, ani godny honoru."
    • Krwawy Tapicer wrote:

strefabiznesu.gp24.pl/artykul…nisku-kolo-leby

Z tą "wielka" to trochę przesadzili, ale cieszy mnie sam fakt powstania kolejnej farmy czystej energii. Wykorzystano tereny po byłym, niezagospodarowanym do tej pory lotnisku wojskowym. Dodatkowo podzespoły całego kompleksu powstały w Polsce (szczegóły w artykule) co jeszcze bardziej napawa mnie optymizmem, bo pieniądze zostały "w domu".
      Z niecierpliwością czekam aż ruszy inwestycja na ławicy Słupskiej.
      "w domu" "bo pieniądze zostały "w domu"" bo pieniądze zostały "w domu"bo pieniądze zostały "w domu"bo pieniądze zostały "w domu"bo pieniądze zostały "w domu"bo pieniądze zostały "w domu"bo pieniądze zostały "w domu"bo pieniądze zostały "w domu"bo pieniądze zostały "w domu"bo pieniądze zostały "w domu"bo pieniądze zostały "w domu"bo pieniądze zostały "w domu"bo pieniądze zostały "w domu"bo pieniądze zostały "w domu"bo pieniądze zostały "w domu"bo pieniądze zostały "w domu"bo pieniądze zostały "w domu"bo pieniądze zostały "w domu"bo pieniądze zostały "w domu"

Gdybyśmy teraz nagle zlikwidowali wszystkie samochody na benzynę i zastąpili je np. samochodami elektrycznymi wybudowanymi przez polskie firmy to tez 'pieniądze zostałyby w domu' ale czy to byloby korzystne dla polskiej gospodarki? :)
      Zastepowanie czegos taniego czyms o wiele droższym, nawet gdy 'pieniądze zostają w domu' nigdy nie jest czymś dobrym.
    • ZAiMeR wrote:

Inwestycja za 520 mln zł która pokryje 0,36% zapotrzebowania kraju na energię... dupy nie urywa ta dywersyfikacja.

Wiesz jednoczesnie mozemy sprowadzać deuter czyli H3 z księzyca i to tez bedzie dywersyfikacja i w dodatku ekologiczna... ale wedlug mnie dywersyfikacja zawiera w sobie także koszty poniesione przez obywateli.
      Zastanowmy sie po co w ogole energia? Tak na prawde nie trzeba nam ani prądu, ani paliwa, ani gazu... tylko trzeba nam dzialajacego telewizora, jezdzacego auta i ciepłego obiadu.
      Energetyka to tylko pewien sposob aby te wszytskie sprawy istotne w naszym zyciu zostaly zalatwiane, dlatego powinna byc jak najtansza. To jest podstawa. Bo energia jest jak sznurówki do butow... nie liczą się sznurowki tylko but, na niego kazdy patrzy, zaniego placimy i od niego wymagamy a sznurówka to tylko maly element ktory dodaje na koszty.
      Z energetyki swiat nie ma zadnych zysków a tylko same straty, dlatego te straty trzeba minimalizować.