Komentarze na temat najbardziej aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Wstyd jest, że mamy takich Polaków jak ty..

Głupcy, siedzicie w ciepłym domku u mamusi i nie czujecie, że czara goryczy się przelewa?? Kraj jest w rozsypce, śruba dokręcana w każdym aspekcie do granic możliwości, o to ciach walczyli ludzie kiedyś?? Za to oddawali życie, za kraj pod ukrytą okupacją??

Większości z was, hejterów, z wypranymi mózgami przez tv już nic nie pomoże, dajcie więc nam spokojnie walczyć o ojczyznę, bo sami nie macie jaj by to zrobić..

To jest tak absurdalne ze az... smieszne. No Matrix doslownie... albo cholernie dobry towar.

/Proszę nie cytować wulgaryzmów.
      *sisko
      "Zazdrość jest deklaracją niższości."
      Napoleon
    • Jakim?
      chyba takim samym który studiuje historie, mówi mi o Piłsudskim i nie wie, że wczoraj śpiewy były o Dmowskim... Teraz mi powiedz jak mam Ciebie nazwać :D
      Niepodległość straciliśmy przez to, że Polskę sprzedaliśmy... nie 90% miała ją w dupie... 10% miała w dupie polaków.. Inni wcale nimi nie byli, a reszta nie umiała czytać i pisać, a ich największym zmartwieniem było, że zachorowała krowa. Czego uczą w tym Krakowie? Albo kto..
      Tak szukam informacji o tym socialu w poście logicaus... i jak narazie to tylko pośrednio ja o tym wspomniałem - jak poczytasz dokładnie to trafisz na ten kawałek tekstu
      I nie dąsaj się już tak - kultury troszkę Wiślaczku (wozić na forum trzeba umieć - Tobie to ani trochę nie wychodzi, mimo, że tak dumnie starasz się kopiować Bóstwo Ogame :) ). W końcu Orzeł biały to nasz ideał, nie? Uczono Cię czego jest to symbol?

Czyli... utożsamiasz się z ludźmi którzy ten tekst wykrzykują i nie wiedzą co krzyczą? No ładnie sobie dobierasz cytaty... No ale co kto lubi - ja przecież nie mogę Ci tego zabronić, bo zaraz diss-a od 5 innych dostane :D
      Zresztą... niby to problem tych co nie rozumieją... ale... chyba wiedzą co krzyczą :). Próbujesz być fajny... próbuj dalej

a co do siadania przy stole... nie powiem kto cały czas rękę wyciąga - nie patrz na wszystko przez pryzmat Kaczyńskiego (dla Twojej informacji - nie utożsamiam się z nim i jego partią)

ten JKM też mi nie odpowiada... :)

EDIT... a co do obrażania... Ja jeszcze tu nikogo nie obraziłem.. Ty mi coś o matce piszesz, a mnie poniżasz..
      Wyznaje zasadę, że "Cwaniak w necie - wulgaryzm w świecie". Nie mówię, konkretnie, że to Ty, bo bym Cie obraził - ale taka jest zasada. Szczekasz bardzo głośno, mimo że w tym temacie nic złego Ci nie zrobiłem. Może to przez to, że gramy na jednym UNI po różnych stronach barykady i stąd te uprzedzenia :)
      Odpocznij trochę i daj mi jakieś fakty, które może mnie przekonają do Twoich racji... może coś przeoczyłem?:D

/ Regulamin forum zabrania używania wulgaryzmów.
      *sisko
      "Nigdy nie poznacie bohatera, którym było pisane Nam się stać"
      u50 - OFF
      uDraco - ON
      Chatek_emeryt

The post was edited 2 times, last by Chatek ().

• O co Ci chodzi z tymi bicepsami, czy muskulaturą? Kompleks masz? Dostałeś kiedyś od kogoś parę kompów w nocnym za jakieś rozkminy z kanrem?:>
      Ach ten Sokrates... Filozof zajmujący się odpowiedzią na pytania ludzi sprzed.. kilku tysięcy lat.. i kto tu jest zacofany (oczywiście ja... filozofia to nauka o życiu, tak? )? Filozofia jest ok- ale nie można jej używać w polityce. Tutaj się liczą fakty !
      Fakt jest taki, że Polska jest coraz starsza, biedniejsza, słabsza... Szkoda, że Ty widzisz tylko 'przeciwników'. Dla Ciebie rządzi pieniądz - żadne wartości moralne, czy najprostsze ludzie gesty. Mam nadzieje, żę się mylę... Z tego co tutaj reprezentujesz - nic innego mi się nie nasuwa...Ktoś mi zarzucił, że partie jakie "reprezentuje" nie chcą zgody... Ludzie Twojego pokroju do niej nie dopuszczają i zalewają internet napinkami. Począwszy od śmiesznego forum Ogame przez wielkie portale społecznościowe, przez strony z memamy wyśmiewającymi ideały polskości.
      Fajnie jest być ocenionym?

Nie wiem jak to jest - że mnie atakuje każdy lewak - czy jak to sobie nazwiesz. (czyżby za to, że Twoi koledzy są ganiani przez moich ?:D)
      Jeżeli ja w jakiś dobitny sposób próbuje coś powiedzieć - od razu bulwers. To Ty nie akceptujesz tego co ja mówię(zobacz kto się do kogo przyczepił... już w drugim temacie). Ja się umiem przyznać do błędów - nie widzę w tym nic złego, uważam, że człowiek tak się powinien uczyć. W Twojej postawie widzę tylko ślepą ideę popartą tym co chciałeś usłyszeć w mediach.

Temat emotek... Nie wiem co złego tym widzisz - równie dobrze mogę Ci zarzucić, że w Twoim awku widać peta, a to prowadzi do demoralizacji młodzieży, czy zabronionej reklamy wyrobów tytoniowych... Jedno i to samo - jak chcesz się do czegoś przyczepić to coś znajdziesz. Tak samo działa Twoje państwo - "daj człowieka, a znajdę paragraf".
      Najważniejsze. Poglądy lewicowe są modne wśród młodych osób - jest to wygodne. Przez ilość brudu jaki zrobiliście w mediach widzą oni tylko to co łatwe. To co trudne od razu przypisuje się prawicy, katolikom i degeneratom. Na kogoś przecież trzeba zwalić. Najlepsze jest to, że od dawna partia prawicowa władzy nie ma - a nadal wszystko co złe to oni... ciekawi mnie kiedy przeleje się czara goryczy.

Powoli przenoszę się ze wszystkimi z dyskusją na PW, więc i Tobie to proponuje

EDIT//
      Mistrzu (arakis) - skończ pieprzyć głupoty i powiedz co Ci chciałem wcisnąć...

/Proszę nie używać wulgaryzmów.
      *sisko
      "Nigdy nie poznacie bohatera, którym było pisane Nam się stać"
      u50 - OFF
      uDraco - ON
      Chatek_emeryt

The post was edited 1 time, last by Chatek ().

• Thorgoth wrote:

Dobór gości:
      - Tumanowicz (Młodzież Wszechpolska, ma u mnie plusa za nazwisko)
      - Kowalski (ONR)
      - Sakiewicz (sekta smoleńska)
      - Sokołowski (urzędnik państwowy do bicia)

Czy trzeba to komentować?
      Gdyby ktoś był ciekaw jak wygląda niestronniczy program w rozumieniu naszej rodzimej ekstremy i czym różni się od niestronniczego programu w rozumieniu reszty świata polecam obejrzeć. Świetna lekcja poglądowa.

Jeśli tak bawi Ciebie nazwisko Tumanowicz to umów się z nim i powiedz mu prosto w twarz za monitora każdy mądry.
      Sakiewicz Gazeta Polska, który tak naprawdę najmniej powiedział praktycznie poruszając temat, że POlicja nie chciała wypuścić ludzi z Gazety Polskiej z końca marszu czytaj w pobliżu PKiN.
      Można jak Lis zapraszać Szczuki i innych, które o marszu na bieżąco był informowane za pomocą WSI 24. Można jak Niesiołowski zniesławiać herszta kiboli.
      Co do zbiórki pod kinem Muranów dlaczego pies nie wspomniał, że otaczali nas z każdej strony kordonem aby uniemożliwić dojście na Plac Defilad ? Czemu nie wspomniał, że do starcia na Grzybowskiej doszło bo psy blokowały ulicę nie wiadomo dlaczego, czemu tępak nawijał, że ludzie brali kamienie z torowiska na świętokrzyskiej, która nikt się poruszał, czemu, a zresztą lemingi mają swoją wiedzę z rzetelnych mediów więc po co tu dyskutować.

Kowalski pięknie zakończył program ;)
      POlicja

ps. Jeszcze parę lat i replay z Grecji u nas murowany.

/Na forum Ogame nie tolerujemy obrażania nie tylko innych użytkowników, ale także osób publicznych.
      Upominam bardzo poważnie.Następny taki wybryk może zakończyć się ostrzeżeniem. Proszę powściągać negatywne emocje :)
      sisko
    • Thorgoth wrote:

KLYK
      ten to też był policyjny tajniak?

Poważniej rzecz ujmując nadciąga zły czas dla rodzimych bogoojczyźnianych patriotów. Co cieszy, musi cieszyć.

Naprawdę jesteś taki głupi czy udajesz ? Złapali gościa i będą mieli teraz temat do gadania na dobry kawałek czasu. W końcu oto w państwie kondona chodzi, aby odciągać uwagę społeczeństwa od realnych problemów państwa, ale lemingi i tak swoje wiedzą.
    • Niestety w obecnych czasach nie liczy się pokazywanie prawdy, a prezentowanie materiałów, które się sprzedają.

Vide niezależna.pl ("my informujemy - oni kłamią") i GP wrzucająca coraz to nowsze doniesienia o zamachu pod Smoleńskiem na okładkę. Nie mam zamiaru spierać się o tabloidyzację mediów, bo uważam to za fakt (choć wolę mówić o 'tabloidyzacji odbiorców' - bo to oni dobierają źródła z których czerpią informacje), mnie bawi coś zupełnie innego. Prawoskętni maja tendencję do ronienia krokodylich łez, nad faktem, że media nie pokazują Prawdy - czyli tego, co chcą usłyszeć. Uważają, że ich Prawda jest najprawdziwsza, 'mejstrimowe media' kłamią i mamią społeczeństwo, które otumanione nie chce przekonać się do ich Prawdy. Pewnie dlatego piszą "prawda" wielką literą - dla odróżnienia od powszechnie przyjętej definicji i dla podkreślenia, że mają swoją własną, alternatywną wersję rzeczywistości.

Tak się składa, że ich do tego nie potrzebuje jedynie mogę wkleić aby laik taki jak Ty na przykład wiedział co się w światku kibicowski dzieje.

Obawiam się, że możesz strzelać ślepakami - Thorgoth temat piłki kopanej ogarnia całkiem nieźle (przyznaję, często stalkuję jego posty). Chyba, że masz na myśli ten >>światek kibicowski<< co to funkcjonuje w oderwaniu od sportu - ustawki, łomot za szalik, niszczenie mienia, szprejowanie na murach, kosa pod żebro, darcie japy nocą na osiedlu, że tamci to tacy owacy . Jeżeli tak, to muszę cię zasmucić - to nie wina mass mediów, że bycie >>prawdziwym kibicem<< się słabo kojarzy, kibole sami sobie robią czarny pijar, nie trzymając się powszechnie przyjętych zasad życia w społeczeństwie.
      Chyba, że irytuje cię wrzucanie wszystkich kibiców do jednego wora, a ty nie chcesz być w jednym worze z tymi półgłówkami Ale w takim razie nie rozumiem skąd oburzenie - raporty o zadymach stadionowych nie są o tobie.

Sprawdź najpierw swoją pisownie, a dopiero zacznij pouczać innych o bóstwo.

"Offense is what people take, when they can't take argument."

/ Na tym forum nie cytujemy wulgaryzmów i nie używamy ich nawet w formie ocenzurowanej.
      *sisko

The post was edited 2 times, last by Nathan Grawesh ().

• No i proszę, nie minęło kilka minut i wasza reakcja jest taka jak przewidywałem :)
      Karlik fajnie, że ktoś tam posprząta ten cmentarz, ale to są pojedyncze akcje - u mnie w mieście odnowiono masę budynków za środki unijne - jeden sezon przyjechała hołota z Łodzi, Warszawy i Poznania i wszędzie pełno pseudo graffiti, jeszcze żeby to jakoś fajnie wyglądało, ale to zwykły bazgroł. No i jak ma po takim czymś wiedziec was normalny szary człowiek? No tak jak przedstawiają was główne mass media.

Jeśli chcecie zmienic swój wizerunek akcji pozytywnych typu pomalowanie płotu w przedszkolu, posprzątania cmentarza itd. musi byc znaczniej więcej i sami musicie również zadbac o pozytywny PR wśród lokalnych mieszkańców. Starajcie się o wejściówki dla dzieciaków, to przyciągnie świeżą nieskażoną krew do klubu/stadionu i tutaj by trzeba było zadbac o to by dzieciaki nie poczuli się, że są w młynie, znają tego i tego to im wszystko wolno, a jak ktoś im dokopie to zaraz jakiś inny wyżej postawi się za niego.

btw przeniósł bym tą dyskusję do tematu drugiego - niech jakiś mod to ogarnie

/To jest wątek zbiorczy i można w nim poruszać różne tematy. Sprawy kibicowskie wypłynęły przy okazji 11 listopada. Skoro dyskusja rozwija się tutaj, to chyba nie ma sensu na siłę przenosić do wątku obok. Poza tym w hydeparku odrobina offtopu nie jest niczym złym (tak mi się przynajmniej wydaje )
      *sisko

ps
      Przy okazji pozdrawiam serdecznie Karlika! : *

*sisko
      u4 - 10669% - 14 ST - średnia 762%
      u7 - 18291% - 34 ST - średnia 537%
      u35 - 53941% - 43 ST - średnia 1254%

"Honor nie szpeci godnego, ani godny honoru."

The post was edited 1 time, last by Krwawy Tapicer ().

• Redyplomowany wrote:

No wiadomo, każde grafiti na mieście to wina złych kiboli. Ogarnij się chłopie, bo masz bardziej nasrane w bani niż na samochodzie.

Masz racje, szybka wizytówka z Poznania...
      /ciach
      Fragment z linku (lazarz.pl)
      "Lech Poznań zmierzy się z Legią Warszawa dopiero za dwa tygodnie, w niedzielę 18 listopada. Swoją "sympatię" do rywalki Lecha zademonstrował najprawdopodobniej jeden z kibiców, który namalował w przejściu podziemnym graffiti "Legia to coś tam,coś tam".

/W linku widoczny był brzydki wulgaryzm.Regulamin forum zabrania używania wulgaryzmów i umieszczania linków prowadzących do treści je zawierających.
      *sisko
      To co można twierdzić bez dowodów, można także bez dowodów odrzucić - C. Hitchens
    • IRBIS33 wrote:

Redyplomowany wrote:

No wiadomo, każde grafiti na mieście to wina złych kiboli. Ogarnij się chłopie, bo masz bardziej nasrane w bani niż na samochodzie.

Masz racje, szybka wizytówka z Poznania...
      ciach[/url]

Masz dowody, że namalował to jakiś kibic? Może po prostu spitus, który uważa się za kibica?
    • Moja kochana babcia odkąd ma dostęp do internetu i nauczyłem ją obsługi przeglądarki i uwierzcie mi srodze tego żałuje - czytuje sporo prawicowych gazet i for, do tego niektóre z bardzo radykalnymi poglądami i jad jaki bije z nich jest przerażający

Haha. Babcia przesiadujaca na necie i trollujaca na Tuska w necie. Priceless ;]

--------------------------------

W Hiszpanii tez kiedys mieli problem z wojujaca agresywna prawica. Koniec koncow wybuchla wojna (domowa), prawica wygrala, prawica porzadzila i... prawica (radykalna) sie skonczyla. Teraz prawica rzadzaca (lub nie) w wersji hiszpanskiej to PP Rajoya, takie PO Tuska tylko... chyba troche bardziej na lewo w kwestiach ideologicznych.

-------------------------------

Wracajac nad Wisle i Odre to przypomnialo mi sie ze narod wspanialy, tylko ludzie ciach. Slowa Pilsudskiego a nie moje, nie bic! Sisko nie kresl mi teraz tego slowa na "k" bo moc cytatu popsujesz.

-------------------------------

Ostatni raz bylem w lozku o 7 rano dnia 8 marca... pora isc spac. Chyba zaczynam zamulac... Sisko pamietaj!

------------------------------

Pamietam ze jak wyjezdzalem z Polski (koncowka 2006) to tez sie mowilo o niedozywionych polskich dzieciach. Padala chyba suma 20%, znaczy ze taki procent dzieci byl niedozywiony. To jest problem ktory ciagnie sie od lat 90 i pewnie bedzie sie ciagnal jeszcze przez kilka lat.

A Niesiolowski ladnie zablysnal przy tej okazji. Stary chlop, tyle lat w polityce i takie kleksy puszcza. Starosc nie radosc, ot co!

-----------------------------

Walesa tez fajne story o wchodzeniu na glowe (tak?) trzasnal. Wy sie klocicie o tablet Kaczynskiego, a on z tym tabletem sie tylko wpasowal do cyrku panujacego na wiejskiej. Na wiejskiej, tak?

----------------------------

Aha, ostatnio czytajac gazete (hiszpanska) natrafilem na artykul o niedozywionych hiszpanskich dzieciach. Zaskoczylo mnie to, bede szczery. I chyba to znak... musze regularniej czytac miejscowa prase.
      /Prosimy bez wulgaryzmów
      *sisko
      Napoleon
    • ale czy człowiek może w nic nie wierzyć?
      pod pojęciem wiary ja nie widze religii katolickiej tylko to iż w moim mniemaniu człowiek zawsze w coś wierzy

Nadużywasz pojęcia wiary i wierzenia w coś. Kiedy mówię, że wierzę iż jak rozpalę ognisko i postawie czajnik z woda to zagotuje się woda, wyrażam stan niepewności. Jednak kiedy mam pewność o tym taka wiara zamienia eis w wiedzę o tym. W wierze religijnej nie możne być o tym mowy gdyż z założenia przestała by być wiarą.
      Reasumując, wiara potocznie jest pochodna wiedzy stanem jej niepewności, Wiara religijna jest pochodna nadziei... stanu życzeniowego.

ja myślę że życie i człowiek bez wiary w cokolwiek jest naprawdę smutne na dobrą sprawę stawia istnienie człowieka jako świadomości za bezcelowe
      to tak jak zwierzę które nie ma świadomości swego istnienia

Po pierwsze przynajmniej cześć zwierząt posiada samoświadomość a całkiem spora wykazuje empatie.
      Po drugie, samo doczesne życie powinno być celem a nie szukanie go po śmierci. Nie bycie złym człowiekiemdla nagrody jest dla mnie żałosne.

ecz nie widze mozliwosci by instytucja państwa nie miało światopoglądu z czym wiąze sie wyznanie bądź też wiara

Błąd, chyba ze zakładasz kolektyw jako świadomy organizm.

/sisko
      To co można twierdzić bez dowodów, można także bez dowodów odrzucić - C. Hitchens
    • Thorgoth wrote:

Thorgoth się boi radioaktywnych szczurów czy LogicaUs się boi sterylnych lewackich szkół a'la Gattaca?

Sterylne szkoły nie są straszne pod warunkiem, że mają konkurencję w postaci innych, niesterylnych szkół. Nie chodzi nawet o konkurencyjność tych innych, ale o sam fakt możliwości istnienia.

Thorgoth wrote:

Poniżanie i gnojenie ludzi jest tam powszechne nie tylko w szkole - jak już pojedziesz na tą wyprawę to spróbuj dowiedzieć się jaki wygląda fala w rosyjskim wojsku, jak wyglądają tamtejsze więzienia (gułagi), jak poprawczaki i jak sierocińce.

[ciach]
      Nie wiem na ile to powszechne, ale rozległość obszaru Rosji, stopień urbanizacji i wiele innych czynników robią swoje. W Polsce za komuny milicja też funkcjonowała nieco inaczej niż teraz. Rozumiem co chciałeś wykazać, ale pstryczek "W Rosji masz praktyczną formę swojego modelu szkolnictwa" w dalszym ciągu nie został sensownie podbudowany, bo zakładając, że moja propozycja braku regulowania zawodu nauczyciela jest jak wyciągnięcie poduszek powietrznych z samochodu, to rosyjski system jest jak Łada na trzech kołach z dziurawymi oponami i płonącym silnikiem, z rurą wydechową zgiętą do wewnątrz pojazdu. Poduszki powietrzne tutaj nie mają żadnego znaczenia, bo bez nich czy z nimi i tak zginiesz na drodze.

Thorgoth wrote:

To prawda, ale wtedy i tylko wtedy gdy mu się to opłaca. W przytoczonym Pcimiu, gdzie masz jedną szkołę na całą gminę, dyrektorowi to się nie opłaci. Konkurencja wymusza wyższe standardy, sobiepaństwo na krańcu świata nie wymusza niczego oprócz patologii. A gadanie o bursach i internatach w kontekście połowy kraju to dopiero socjotechniczna utopia - koszty i opór materiału będą nieziemskie.

Nie pisałem o internatach w kontekście połowy kraju, tylko w kontekście zdolnych uczniów. Trzeba wierzyć, że powstaną szkoły, którym będzie zależało na zdolnych dzieciach sfokusowanych na nauce i będą chcieli partycypować w kosztach, ale mam tutaj na myśli ułamek, który nie ma znaczenia.
      Kwestia dyrektora w Pcimiu to kwestia wiary w człowieka. Jeśli mówimy tutaj o państwowej szkole w Pciumiu to nie ufam dyrektorowi, ale w przypadku prywatnej jest zupełnie inaczej. To nie jest już osoba pobłogosławiona funkcją, tylko ktoś nieprzypadkowy, z pewnymi ambicjami i nastawieniem. Oczywiście nie wierzę w 100% dobrych dyrektorów, ale znowu ufam, że patologie będą stanowiły ułamek i dlatego nie warto ingerować w cały system.

Thorgoth wrote:

Teraz odbijesz piłeczkę "dlaczego reszta ma cierpieć za Pcim". Otóż wcale nie ma cierpieć, rozsądne odsianie sadystów i psychopatów przy rekrutacji pedagogów nie spowoduje katastrofy. Czy odsianie tych samych psycholi w testach na rodziców adopcyjnych wywołało katastrofę? Nie!
      Jasne, pewnie z tego powodu jakiś "pilch" nie ma szans na adopcję, ale cała cała masa dzieciaków ma też mniejsze szanse trafić na folwark czy do burdelu.

Tu nie chodzi o to, czy zmiana jest dobra czy zła. Tu nie chodzi o mój ani twój stosunek do Gattaca. Najważniejsza jest WOLNOŚĆ wyboru.

-----
      Nie porównywałbym uboju rytualnego do corridy. Corrida odbywająca się w Hiszpanii to element hiszpańskiej kultury, natomiast ubój rytualny odbywający się na terenie Polski z naszą tożsamością, kulturą czy tradycją nie ma chyba nic wspólnego. Osobisty stosunek mam podobny zarówno do jednego, jak i drugiego: nie powinno się narażać żywej istoty na niepotrzebne cierpienie, niezależnie od tego czy to krowa, człowiek czy szynszyl. Jednak tak jak nie lobbuję za edukacją plemion indiańskich w kwestii bardziej humanitarnych metod walki o wioski i zdobywania męskości, tak też nie mam zamiaru się wtrącać w sprawy Hiszpanii.
      Co ciekawe, sprawa wygląda zupełnie inaczej w momencie, kiedy kolonizuję jakieś miejsce i przejmuję nad nim całkowitą kontrolę. Wtedy wprowadzam swoje normy i zasady, a z dotychczasowych robię folklor albo element ludowy. Pytanie tylko, dlaczego traktujemy muzułmanów jak naszych Panów w momencie, kiedy jeszcze Merkel nie śmiga w hidżabie. Argument ekonomiczny to wymówka, bo Mamed nie je aż tyle mięsa, żeby nam wszystkich rzeźników pozwalniać.

Tak, jestem islamofobem. My mieć deutsche asse zbitte
      A jeśli mowa o szoku i żenadzie, to bardziej od zachowania Tuska zszokowało mnie uga-buga na Basenie Narodowym. Dwoma rękami trzymałem się za brzuch oglądając podobne sceny w Boracie. Teraz te ręce powędrowały na głowę. REDRUM REDRUM REDRUM
      No i nasz egzotyczny poseł, który widział wskrzeszenie I JA TAM BYŁEM I SE ZOBACZYŁEM

//Cezarcfc

The post was edited 2 times, last by LogicaUs ().

• ciach

Polska państwo prawa???
      socjalistyczna hołota się już bardzo się rozpanoszyła w tym kraju

rzeczywistość coraz bardziej zaczyna odbiegać od przekazów reżimowej telewizji
      zmiany o podłożu rewolucyjnym są juz bliskie
      szkoda tylko iż ludzie nie poczuli głodu i nadal wierzą liberałom którzy tak naprawdę są socjalistami

/Usunąłem link z powodu wulgaryzmóww komentarzach i w samym filmie. Upominam
      *sisko
      Wolność własność sprawiedliwość czerwonym śmierć

miejscem obecnej socjalistycznej "klasy" politycznej jest więzienie
    • Thorgoth wrote:

Ale oczywiście zdaniem związków sklepy sieciowe to zło. Bo tyle lokalnych spożywczaków padło. W XIX wieku proletariusze niszczyli krosna mechaniczne bo odbierały prace tkaczkom. Historia powtarza się jako farsa.

Kiedyś, w dawno zamierzchłych czasach gówniarskich na osiedlu (domki, w pobliżu dwa blokowiska) funkcjonowały dwa spożywczaki i warzywniak vis-a-vis spożywczego. Potem postawili pierwszy na Opolszczyźnie real. Potem sypało się z górki - Biedronki, Lidle, Netta, całodobowe Tesco - wszystko w promieniu 5 do 10 min. drogi spacerem, teraz jeszcze dostawiają Aldiego.
      Jeden spożywczak się ostał - mimo konkurencji, ogólnej emigracji i demograficznego kryzysu.
      Da się - ano da, tylko trzeba chcieć i mieć pomysł. I to mimo zajebiście dużych barier i utrudnień w samym prawie, które dotykają przedsiębiorców bardziej niż konkurencja.

btw. co do umów śmieciowych to wystarczy prosty trik: oskładkować tę najwyższą. Z drugiej strony trochę też demonizowane są te umowy - primo kombinowanie przy nich to trochę jak z braniem kasy pod stołem: potrzebne są dwie strony. Dla pracodawcy wielkim problemem nie jest zamknąć się w tej samej kwocie (brutto+składki pracodawcy), w której zamyka się płacąc minimum+niewykazane dodatki.
      Drugim demonem jest niewiedza większości ludzi, którzy chyba święcie wierzą, że jeśli na umowie napisano w nagłówku 'Umowa zlecenie" to będzie to umowa zlecenie niezależnie od treści umowy i charakteru wykonywanej pracy. I tutaj myślę, że ZZ bardziej by się przydały działając edukacyjnie na rzecz pracowników, uświadamiając ich jakie mają prawa.
      Tylko dla dużych ZZ jeśli nie jesteś w związku to jesteś tylko wygodną wymówką i poza byciem hasłem na demonstracji możesz całować klamkę prezesów Dudy czy Guza.
    • Thorgoth wrote:

@ukraina
      Myślę że świetną analogią są też powstania śląskie. Górny Śląsk należał do Niemiec tak jak obecnie Krym do Ukrainy. Mieszkańcy się zbuntowali i region trzeba było podzielić.
      Dlaczego zabranie Krymu Ukrainie ma być traktowane inaczej niż zabranie Śląska Niemcom?

Dużo lepiej pasuje Powstanie Wlkp - tu i tu nowa władza w rządzącym państwie, tu i tu chęc oderwania i powrotu do starej macierzy.

Szalony Jakubie, ze wszystkich plebiscytów udał się 1 (słownie: JEDEN), ten w Zagłębiu Saary, reszta to były farsy, więc szkołę tu świat już przeszedł.
      W chwili obecnej najrozsądniej działają Ukraińcy, którzy widząc że dali się zrobić na szaro (Obama grozi olaniem szczytu G8, UE śpi bo ma weekend - Towarzysz Władimir pęka ze śmiechu) postanowili nie zaogniac sytuacji i wycofują swoją flotę do Odessy i kombinują jak nie podpaśc Ruskim. Sam Putin poszedł tu w kierunku Martinowego "When you play the game of thrones, you win or you die, there is no middle ground." Nieudolnośc Janukowycza zepsuła mu plany, żeby wyjśc z twarzą zrobił to co najlepsze dla niego i dla Krymu w chwili obecnej.

Samo NATO też w razie chęci wysłania misji stabilizacyjnej ma zagwózdkę - jedyne silne państwo znajdujące się w okolicy ma swoje interesy na Krymie (12% ludności to Tatarzy). Raz już Turcy weszli w paradę Rosjanom (Gruzji nie uratował Lech K. grzmiący z trybun w Tiblisi, tylko postawione w stan gotowości tureckie wojska, których się nie spodziewali).

Poza tym Rosjanie są w stanie zmienic rząd na Ukrainie nawet bez wprowadzania tam jednego żołnierza - wystarczy zakręcic kurek z gazem.

Super Moderator Madzia:
      Czasem warto zastąpić jakieś słowo innym wyrażeniem, żeby nie miało to niesmacznego wydźwięku.
      Strąconych moonów - 54 :E
      Strąconych GS-ów - 1051 ]:-D
      Łączny % ST: Solo - 268.235,81% ; ACS - 78.004,45%

Gwiazda Biała, Orzeł Biały to są nasze ideały.

13
    • Bagin :D wrote:

Natomiast dzisiaj po przeczytaniu tego linku jestem relatywnie zadowolony z drogi ktora obralismy, mianowicie drogi wspierania polskiego przemyslu zbrojeniowego. Oczywiscie, w takich przypadkach trzeba uwazac zeby nie wylac dziecka z kapiela (szajs, ale kupimy bo polskie) niemniej posiadanie wlasnego przemyslu zbrojeniowego na poziomie jest niemal nieodzowne by w perspektywie srednio/dlugoterminowej zdolnosc obronna czy tez militarna kraju rosla.
      Tak nawiązując: w ten sposób powinna zostać poprowadzona sprawa kolei większych prędkości. Należało zaprosić do projektu Pesę, Newag, może mniejsze firmy i niech za te pieniądze opracują skład zdolny rozwijać prędkość "przelotową" choćby 220kmh. Ale nie, lepiej kupić za jakieś chore pieniądze Pendolino (bez wychylnego pudła) które zdąży zardzewieć i się rozpaść zanim przystosują torowisko.

Super Moderator Madzia:
      Też nie jestem zwolenniczką tego zakupu, niemniej jednak, nowej nazwy własnej bym nie nadawała tak pochopnie :P Upominam.
      zgniły liberał/podły ateista
    • LogicaUs
      Wiem, ale równy start to również jest utopia. Bo jak mówić o równym starcie w przypadku 16-letniego wnuka profesora i 22 letniego syna szewca po gap years. I dlaczego w ogóle o czymś takim mówić? Dlaczego mielibyśmy próbować dokonać tutaj jakiegokolwiek wyrównania?

Mozliwie osiagalny rowny start, idealnie rowny start nawet w sowieckim sojuszu nie byl mozliwy :P
      Dlaczego? Dlatego zeby a priori syn robotnika mial podobne szanse na zostanie prawnikiem jak syn kapitalisty. Nie powinno dochodzic do takich sytuacji w ktorych 2 jest bardziej wartosciowa od 4 gdy za 2 stoja pieniadze, a za 4 nie stoi stypendium. To nie progres, to tylko krok od paskudnego sredniowiecza, to system gdzie kompetencje nie zawsze sa najwaznieszje.

Zebys mnie dobrze zrozumial, ja nie postuluje o finansowanie kazdemu Harvardu, twierdze natomiast ze warto by istniala siec uniwersytetow publicznych, wlasnie dlatego zeby nie tworzyc spoleczenstwa o relatywnie zamknietych klasach spolecznych. Oczywiscie warto i trzeba zadbac o pewien poziom nauczania w tych instytucjach, to tez nie moze polegac na tym ze obnizamy wymagania (ze szkoda dla lepszych studentow) tak by pierwszy lepszy jelop byl w stanie zrobic dyplom.

Shady, czy poza pisaniem [ciach] jaki to fajny jestes masz zamiar kiedys oswiecic nas maluczkich swoja szeroka wiedza, czy tak tylko planujesz dotrzymywac towarzystwa Stasiowi i pikietowac precz z socjalizmem wraz z nim?

Super Moderator Madzia:
      Wystrzegajmy się kolokwializmów, szczególnie tych brzydkich. Proszę też starać się nie prowokować wzajemnie. Upominam.
      Napoleon

The post was edited 3 times, last by Bagin :D ().

• Shady_ wrote:

Oczywiście uczelnie będą się przebijały w coraz to lepszych nauczycielach, coraz to lepszych sprzetach w labolatoriach itp. Bo każdy będzie mógł na zasadzie zdrowej konkurencji wybrac lepszą uczelnie :)
      Pracodawca potem będzie patrzyl na dyplom i przymie do pracy kolesia z lepszej uczelni :)
      Oczywiście że nie będą, zresztą tego nie trzeba udowadniać teoretycznie bo w praktyce to już się dzieje. Wystarczy otworzyć okno i zobaczyć. Prywatne uczelnie to sklepy z dyplomami, zależy im na zarabianiu.
      Znakomite uczelnie przegrzebywane przez head hunterów to jest nisza, taka sama jak kawior, rollce-royce czy wykwintne kiełbaski wiedeńskie. 99,9% to parówy dla ludu.

Być może rozmijamy się w założeniach; ja uważam że szkolnictwo wyższe to nie są tylko placówki badawcze ale przede wszystkim kuźnia inteligencji, upper mid-klasy, najważniejszej warstwy społecznej, oddziaływającej na całą resztę. Inteligencji nie kupi się na straganie, nawet na kapitalistycznym straganie z dyplomami. Zdaję sobie sprawę że system państwowych uczelni również ma swoje wady ale mimo wszystko jest lepszy.

Jedyne kraje bez surowców które w ostatnim stuleciu zrobiły skok cywilizacyjny z trzeciego do pierwszego świata dokonały tego właśnie dzięki postawieniu na mocno socjalistyczne szkolnictwo wyższe. Można mnożyć przykłady: Korea Południowa po wojnie była biedniejsza od Polski, podobnie Finlandia czy Irlandia. Ten model odpowiednio wyprofilowany zadziałał.
      A czy zna ktoś przykład kraju gdzie wolnorynkowe szkolnictwo wyższe wypaliło? Bo ja nie znam.

@stasiu
      Ty dla mnie jesteś cały czas twardogłowym ciach. Chciałbym napisać że widzę w Twoich postach jakąś myśl, ale nie widzę. Wciąż tylko tępe kalki z Michalkiewicza, Korwina i tym podobnego ideolo. Tak Ci koło fortuny się zakręciło że wylosowałeś bycie korwinistą ale w innym miejscu i czasie z Twoimi przymiotami umysłu mógłbyś zostać komuchem, inkwizytorem czy innego rodzaju zelotą.

/ Nie obrażamy. Upominam
      *sisko
      zgniły liberał/podły ateista
    • Aecjusz87 wrote:

Twoje obliczenia są funta kłaków warte albowiem opierają się na błędnym założeniu, że podzielenie dotacji przez liczbę mieszkańców może nam cokolwiek o nich powiedzieć.
      Równie dobrze możemy policzyć długość autostrad przez mieszkańców Polski. Okaże się, że na jednego mieszkańca mamy 5 cm autostrad. Wedle Twojej logiki ich użytkowanie jest pozbawione sensu bo przecież każdy może przejechać tylko 5 centymetrów. :quasi:

Jak już pisałem wyżej całkowita kwota dotacji w latach 2014-2020 wyniesie 444 mld złotych.
      Liczba osób zamieszkujących w Polsce to jakoś 38.500.000 osób.
      Jak już koniecznie chcesz dzielić to posługuj się tymi liczbami.

Shady_ wrote:

No tak, u mnie w gminie ostatnio pomalowano dom kultury na pomarańczowo z pieniędzy unijnych, z pewnością dużo zaoszczędziłem :E

Ale nie ma sie co dziwić, 300 mld złotych to bardzo mała suma. Moja gmina, w której nie ma żadnego przemysłu co roku remontuje drogi i oczywiście z pieniędzy gminnych. Co więcej trzeba? Unia specjalnie dofinansowuje takie sztandarowe projekty jak dom kultury (nikomu niepotrzebny) w centrum wsi tylko po to żeby ludzi widzieli jaka to Unia jest hojna.

Nie spotkałem się z pisaniem wniosków o dotację, które zakładały by tylko pomalowanie elewacji. Najpewniej związane było to z termomodernizacją, albo wymianą instalacji (np. grzewczych). Wtedy jest to związane z oszczędnością, nie mówiąc o walorach estetycznych. Idź i się dowiedz zamiast pisać dyrdymały.

Poza tym, Domy Kultury w swoim założeniu mają pełnić funkcję integrującą lokalną społeczność. Jeżeli uważasz, że Twój DK tego nie spełnia, nawet UE nie przeszkodzi Ci w działaniach, które miałyby taki DK zlikwidować albo zreformować, tak by służył mieszkańcom tak jak sobie tego życzysz. Lepiej jojczyć na Unię czy zrobić coś ze swoim mikro światem? Skoroś piewcą wolności zastanów się nad tym pytaniem.

No okej 440 mld. Ale dla 6 lat a ja liczyłem dla 5. trzeba tez pamiętać, że im wieksze dotacje tym wiecej tamtych strat, więc pewnie wyjdzie tak jak liczyłem wcześniej. Plus większa liczba urzędników którzy zamiast rozwijac swoje interesy i wnosic coś na rynek Polski to marnuja sie.
      Co do wniosków to oczywiście, że takie trzeba pisać. Moze na pomalowanie domu kultury to nie sa wielkie pieniądze ale to co podałem to suche fakty biorąc sprawe łącznie.
      Oczywiście porownywanie tego do autostrad to głupota :)
      Nawet zakładając, że panstwo okrada nas nadał z 80% naszych pieniędzy to gdyby te pieniądze szly prosto do gminy a nie bogacily Warszawe i szły przez tabuny niepotrzebnych urzędników to moją gmine z pewnością byłoby stać nie tylko na pomalowanie domu kultury ale na wybudowanie nowego wspaniałego domu kultury :)

Teraz powiem coś co ciężko policzyć liczbowo ale co jest prawdą.
      Dotacje unijne wplywają negatywnie na wzrost gospodarczy kraju. Dzieje sie tak ponieważ zasoby kierowne sa do do projektów ppublicznychA te projekty moglyby byc dozo lepiej wykorzystane przez sektor prywatny. Jak wiadomo urzędnicy nie kierują się ekonomią, zyskami i stratami. Potrafią np. wybudowac stadion który bedzie generowac straty. Urzędnicy nie są w stanie efektywnie zarządzać pieniędzmi. Ci urzędnicy nie wiedzą jakie projekty sprawią, że wzrost gospodarczy wzrośnie. Druga strona jest tez taka że przedsiębiorcy zaniechali swojej kreatywności przerzucając całe swoje sily na uzyskanie dotacji. Przykład Iralandii pokazuje, że im mniejsze dotacje dostawała Irlandia tym miala wiekszy wzrost gospodarczy. gdy w latach po 2000 Irlandia dostawała tylko lekko ponad 1% PKB dotancji miała aż 11% wzrost gospodarczy, aż do wprowadzenia Euro... dalszą czesc historii znamy :)
      trzeba zrozumieć to, że Polska tylko traci pieniądze na czlonkostwie w Uni, może nie traci ich jakoś bardzo dużo (nie licząc energetyki) ale sumaryczny bilans jest ujemny a te pieniądze przecież mogłyby być wydane na lepsze cele.

/edytowałem drobny wulgaryzm.
      *sisko

The post was edited 1 time, last by Shady_ ().

• log i calus wrote:

independenttrader.pl/205,nowa_glo…_rezerwowa.html
      Trochę potencjalnie dobrych wiadomości.

W kwestii demografii to jeśli ktoś nie jest fanboyem systemów emerytalnych to nie widzę powodu do niepokoju. Obiektywnie, w interesie dobrego snu każdego wrażliwego człowieka jest, aby dzieci rodziły się w rodzinach troskliwych, świadomych i stabilnych zarówno moralnie jak i ekonomicznie. Więc de facto każdy kontaktujący się z własnym mózgiem chrześcijanin powinien otrzeć pot z czoła na wieść o kolejnym abortowanym dziecku Pani Szczuki czy Gretkowskiej, a nie krzyczeć na paradach miłości rodzinnej. Nie należy więc w tym zakresie się przejmować cyferkami.
      Natomiast z punktu widzenia przetrwania naszego Narodu to widziałbym raczej większą szansę we wprowadzeniu języka angielskiego jako drugiego języka urzędowego w Polsce i utrzymywanie skutecznego odporu w stosunku do islamizacji i (skorzystajmy z populistycznej nowomowy) genderyzacji Europy. Wtedy będziemy gotowi na przyjęcie emigrantów z zachodniej Europy.

Dobrze, że poruszyłes ten temat bo wlaśnie sejm 2 dni temu uchwalił nowe prawo ułatwiające emigrantom przyjezdzanie, osiedlanie się i prace w Polsce.
      to nie jest także, że odstraszała ich tylko nasza gospodarka. Myśle, że teraz będzie coraz gorzej. Mam głęboka nadzieję, że ci wszyscy 'otwarci i goscinni polacy' pójda jednak po rozum do głowy.
      Tak apropo mnie najbardziej podoba sie to jak japonia poradzila sobie z problemem arabów. W Japoni jest zakaz wyznawania Islamu, wwożenia koranu itp. Mają święty spokoj. Japonia najstarszy naród świata a jednak radzi sobie bez arabskiej ciach :) Trzeba brać znich przykład.

/Obrażliwe określenia innych nacji są
      niedopuszczalne w dyskusjach na tym forum.
      Proszę tego unikać
      *sisko
    • przestań sisko z tym patosem

[ciachu]

nie dla nazywania dnia 4 czerwca dnień wolności

to był dla mnie najbardziej przegrany dzień w najnowszej historii Polski
      wcześniej takim dniem był dzień 8 maja 1945 roku
      dzień zakończenia II wojny światowej którą Polska przegrała

Super Moderator Madzia:
      Upominam za obrazę. Niepotrzebne wycinam.
      Wolność własność sprawiedliwość czerwonym śmierć

miejscem obecnej socjalistycznej "klasy" politycznej jest więzienie
    • Przekrecanie mojego nicka to jakis fetysz, staje Ci ze tak nagminnie to czynisz?

---------------
      tak samo gdyby nie Ukraina to tez nie byloby tej wojny

Analogicznie, gdyby nie II RP to nie byloby kampanii wrzesniowej a Sowieci nie musieliby nikogo wyzwalac 17 wrzesnia.
      ciach

---------------
      Problem z Rosja jest taki ze jest ona irracjonalna, to znaczy dzisiejsza Rosja to taki mix Kaczynskiego z Macierewiczem. Oni sa swiecie przekonani ze na Ukrainie to oni sie bronia a nie atakuja :quasi: Takie tam paranoidalne ciagotki, oblezona twierdza i bla bla. I tak niechcacy sobie hoduja zajadlego wroga w narodzie tradycyjnie przyjaznie do nich nastawionego.

Usunąłem obrazek z wulgaryzmem.
      *sisko
      Napoleon

The post was edited 4 times, last by Bagin :D ().

• Nie przez przypadek elitarne szkoły są... elitarne, a w najlepszych restauracjach rezerwacji dokonuje się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, bo nie obsługują 500 osób naraz tylko 50 max.

Słowo klucz to selektywność. Dlatego mój papier toaletowy ma większą wartość niż tego typu rankingi. Jeśli wybierzesz samych prymusów, przy tym zatrudnisz wybitnych profesorów, i będziesz miał granty na badania to zawsze wypadniesz w czołówce. Do tego selektywność kierunków wybierania popularnych i dochodowych ... itd. Nie znam żadnego rankingu który sprawdza postępu jakiego dokonali absolwenci. Temat rzeka, jak się ktoś zagłębi to okazuje się,że uczelnie publiczne wcale nie maja gorszych wyników.

Dla naszego "miszcza" logiki i "krula" inteligencji...
      W Hong-Kongu zaludnienie jest kilka razy gęstrze niż w Polsce a żyje się tam bardzo dobrze :) koniec tematu.

Hong Kong
      Linkuje pomimo tego ze nie jestem zwolennikiem tego wskaźnika, lub raczej jego niedoskonałości. Ale dla myślących daje pewien punkt wyjścia do ogarnięcia zależności w życiu. Nawet z fizyki i prawa entropii wynika, że im większa złożoność cywilizacji tym wiecej energi potrzeba do jej uporządkowania.

Polska jest krajem 35 mln
      ta liczba może nie przeraża bowiem bardzo podobna do 38 mln
      przeraża co innego

temat rozdmuchany... wystarczy spojrzeć na wykres w szczególności na saldo. mniej więcej utrzymuje sie na stałym poziomie. Poza tym może warto byłoby porównać procentowo do w ogólnej ilości osób i jak maja się do tego wyże demograficzne.

klik

Stasiu kapitalizm to przeżytek... kapitalizm jest świetny jedynie do wypracowywania zysku, majątku. Po osiągnięciu pewnego pułapu nie ma wpływu na Twój dobrobyt/dobrostan..

to nawet wynika z ekonomii klasycznej, tylko trzeba wiedzieć czego szukać ...

Super Moderator Toadie:
      Za duży rozmiar obrazka, chowam do linku
    • Thorgoth wrote:

@stasiu
      Najzupełniej serio: społeczeństwu opłaca się edukować analfabetów. Stają się pracodawcami, pracownikami, konsumentami. Analfabeci poza nawiasem społeczeństwa to same problemy i koszty, choćby z zapewnieniem bezpieczeństwa.
      Poza tym analfabetyzm dziś jest czymś trochę innym niż w XIX wieku. W tamtym świecie można było funkcjonować nie potrafiąc czytać. W dzisiejszym to upośledza gorzej niż wózek inwalidzki.
      Nie chodzi o to żeby każdego cymbała trzymać na siłę w szkole do 18 roku życia, operatorowi koparki ręcznej to zbędne. Chodzi o to aby potomstwo kiepskich rodziców nie stawiać na pozycji uliczników z faweli już na wejściu.

Kar(L)ik wrote:

Z tych 100k zatrzymali 215 osób
      Pisałem już że policja się cacka i jest zbyt delikatna. Są kraje gdzie nie skończyłoby się na +200 zatrzymaniach i nie mam na myśli Rosji.

Policja się cacka?
      Stałem przy scenie na Błoniach Narodowego.
      Co zrobiła policja? Rozpyliła gaz abyśmy się tam podusili chyba.
      Na Marszu byli nie tylko "kibole", ale też rodzice z dziećmi, ludzie starsi, ba! Nawet widziałem gościa na wózku inwalidzkim :).

To co zrobiła Policja przy Narodowym jest niewiarygodne. Przemawiał Kombatant II Wojny Światowej i nie mógł normalnie mówić bo się dusił!
      Oblewanie wodą ludzi którzy spokojnie stoją przed sceną i śpiewają hymn jest niefajne.
      O granatach hukowych wybuchających pod nogami nie wspomne ;)

/Nie używamy wulgaryzmów.Upominam.
      *sisko
      "Ja to Cie przygarnąlem tak jak Shrek tego osła. Szkoda tak zostawić samego w lesie mimo tego, że cie wkurza :D " ~ panwpolo

Ursa - Top 34 THE END
      16.07.2013 - 29.12.2014
      Bez urlopu

The post was edited 3 times, last by Mind_war ().

• @konkurencja
      Zmiana cen połączeń komórkowych to nie kwestia konkurencji, ale rozwoju technologicznego, który pozwolił obniżyć ceny połączeń. Ot cała filozofia.
      Konkurencja nie spowoduje, że jak wyprodukowanie czegoś kosztuje 100 PLN to nagle zacznie być on sprzedawany za 90PLN. Poszukaj sobie w google hasła "rentowność".
      Poza tym konkurować można nie tylko ceną, ale to prawdopodobnie za wysoki poziom abyś zrozumiał.

No przeciez to oczywiste. Ja mówie tylko o podstawowych prawach ekonomii, ktorym zaprzecza GamBit :D

Warto wspomnieć, że najwięcej wynalazków i innowacji powstaje w USA. A Amerykanskie uczelnie prymuja wszytskie pierwsze miejsca w tego typu rankingach.
      A jeszcze bardziej warto wspomnieć, że w USA szkolnictwo wyższe jest w 70% prywatne.
      Jak wiadomo w USA związek wyższej edukacji z biznesem i przemysłem jest bardzo powiązany. Ale czemu u nas tak nie jest? Bo u nas sa szkoly państwowe, ktory mają najzwyczajniej w dupie przysły los studenta i rozwój uczelni (bo urzędnik panstwowy z założenia ma wszytsko w dupie :) czemu się oczywiście nie dziwię)

Znalazłeś już w google Enron i Arthur Andersen? Łapówki występują w sektorze prywatnym, może nie tak często jak w publicznym ale występują. Tylko pewnie to nie pasuje do Twojego światka więc i tak tego nie zrozumiesz.

oooj Cito teraz się wkopaleś. Jak wiesz Enron to byla firma z branży ENERGETYCZNEJ. A wtedy ENERGETYKA w USA była w zdecydowanej większości PANSTWOWA!
      Ot to całe wyjasnienie sprawy :E

Ten przypadek właśnie wspaniale pokazuje, że wszedzie gdzie wtrąca się panstwo rośnie przestępczość, zanika konkurencja, efektywność. Jedyne co można zrobić to jak to mówią jaracze 'palic sadzic zalegalizowac' ale najwazniejsze to 'SPROWATYZOWAC' :)

A ten dowcip bardzo dobrze obrazuje, czym rozni sie kraj socjalistyczny jak Polska i kapitalistyczny (kiedys) jak USA.

@ZAIMER

Przeciez nikt zdrowy na umyśle nie uważa tych wyborów za prawdziwe. Fałszerstwo to mało powiedziane. Fałszowanie juz był w 2010 co ewidentnie potwierdzają dane geograficzne, natomiast jak wiadomo ZAWISŁY sąd i tak z tym nic nie zrobi.
      W takim kraju zyjemy.
      Ja nie jestem entuzjastą demokracji, ale jestem entuzjastą przestrzegania prawa.
      Dlatego tak jak powiedział Wielce Czcigodny Jego Ekscelencja Janusz Korwin Mikke 'jesli za rok w wyborach do sejmu, znowu zrobia nas w ***** to wyjdziemy na ulice i ich obalimy i skończymy ze zlodziejską 3RP'

Mogę tutaj potwierdzić. Januszu Ufam Tobie. Stanę do walki w pierwszym rzedzie . Amen.

/Częściowo wykropkowane wulgarymy są zabronione na forum.
      *sisko

The post was edited 2 times, last by Shady_ ().

• Jaka Europa takie Stany. Brr...

Hmm, po dluzszym zastanowieniu wykrylem w tym jakis sens. Gdyby II RP placila zasilki bezrobotnym Niemcom to Hitler nigdy nie doszedlby do wladzy, ergo nie najechalby Polski. Marie Harf, you're ..... genius.

Proszę bez wulgaryzmów
      sisko
      Napoleon

The post was edited 2 times, last by Bagin :D ().

• GamBit wrote:

Cytat za "Shady_"

nie rozumiem po co ciagle wracasz do tego kosciola. Ja domagam sie panstwa ktoro jest neutralne swiatopogladowo, ale jednak ktoro zachowuje tradycje. Trzeb apemiatc, ze miedzy innymi gdyby nie kosciol to mowilbys teraz po rusku albo niemiecku. Ale pewnie bys chcial, bo zaden z ciebie patriota.

a to kościół nas wyzwolił? serio Shady doucz się.
      tak ciężko zrozumieć że nie będzie neutralności światopoglądowej dopóki nasz kraj będzie faworyzował jedną konkretną religię.
      mam ci podać więcej przykładów złodziejstwa w jej szeregach żebyś przejrzał na oczy czy dopiero jak to Korwin powie to wtedy uwierzysz...
      czy jestem patriotą nie tobie osądzać. twoje zdanie obchodziło by mnie gdybyś nie był jak chorągiewka na wietrze.
      bo parę lat temu byłeś dość odmiennego zdania co do religii.
      rozumiem że razem z korwinizmem zapałałeś miłością i do niej.

Cytat za "Shady_"

Oczywiscie prawica chce aby kazdy zajmował się tym do czego jest zdolny. Niepelnosprawni nie będa biegali przez plotki, a kobiety nie będa podnosily 30 kg ciezarow. Czlowiek na wozku zamiast za paniestwowe pieniędze uprawiac sport, albo siedziec i nic nie robic powinien zajac się praca umysłowa (oczywiscie chodzi o niepelnosprawnych fizycznie)

a człowiek leżący całe dnie na łóżku bo jest sparaliżowany,oddycha i jest karmiony przez rurkę dostanie coś czy też ma się zająć robotą?
      pytam po raz enty i się okazuje że mi nie odpowiadasz.
      i kto będzie się zajmował orzekaniem kto może pracować (i przy czym) a kto nie?
      ci znienawidzeni przez ciebie urzędnicy rozumiem.chyba że sam Salomon Korwin Pierwszy.
      tak w ogóle części osób niepełnosprawnych sport pomaga. ale co ja tam wiem socjalista.

Cytat za "Shady_"

Ja korzystalbym z ich a oni z moich rozwoj przyspieszony do potegi entej
      Wtedy firmy nie bilyby sie o to kto wynajdzie windowska 8 tylko zajęlyby sie duzo bardziej powaznymi i zaawansowanymi projektami. Mysle ze gdyby zniesc prawo patentowe i prawo wlasnosciowe to za 2 lata w Polsce krolowlaby windows 30.

jak korzystaliby z twojej pracy gdybyś nic nie tworzył.
      gdybyś usankcjonował złodziejstwo to nie tylko nie miałbyś Windowsa 30 ani nawet 20. firmy płacą podatki,mają koszty.
      nie mając zysku nie zapłacą pracownikom.
      jeśli nie zapłacą pracownikom to oni nie będą pracować. nie pracując nie tworzą nic nowego.
      kółko się zamknęło.
      chyba że myślisz że cały świat będzie miał jakieś zasady w tym temacie a Polska pozostanie cebulandią gdzie wszyscy wszystkich okradają.
      może pójdziemy krok dalej i jak komuś braknie do wypłaty to po prostu ci coś ukradnie np.portfel.
      ale to już dla ciebie zbrodnia.
      skoro coś nie jest przedmiotem fizycznym uznajesz że to nie kradzież.

1. Kosciol organizował podziemne szkoly. Nauczano tam jezyka polskiego w czasie zaborów i wojen.Kosciol bardzo pomagal takze polskim siłą zbrojnym, partyzantom, AK itd... chociazby w organizaji albo przechowywaniu bronii. Nie wspomne juz o pomocy duchowej. Woli walki. Modlitwie itp. To wszytsko dawalo Polskom ogromną siłe... a co zrobiłyby pedały ze Słupska? daliby sie [ciach].
      2. Dwa słowa. Stephen Hwaking.
      3. Jak zwykle socjalistyczne myslenie, nie skomentuje nawet... podatki srodatki blablabla
      4. Przestan Korwinować, pewne przykazanie o tym mowi... nie bedziesz wzywal imienia pana boga swego nadaremno.
      5. Ja bylem przeciw religi i przeciw kosciolowi? haahahah zapytaj Troughta to CI powie ze wrecz odwrotnie xD W tej chwili panstwo jest rozdzielone od kosciola i niech tak zostanie.

Super Moderator Toadie:
      Upominam za pseudowulgaryzm
    • Shady_ wrote:

1. Kosciol organizował podziemne szkoly. Nauczano tam jezyka polskiego w czasie zaborów i wojen.Kosciol bardzo pomagal takze polskim siłą zbrojnym, partyzantom, AK itd... chociazby w organizaji albo przechowywaniu bronii. Nie wspomne juz o pomocy duchowej. Woli walki. Modlitwie itp. To wszytsko dawalo Polskom ogromną siłe... a co zrobiłyby pedały ze Słupska? daliby sie [ciach].

no i co? a jak ktoś był niewierzący to nie bronił kraju w którym żyje? jedno nie ma nic wspólnego z drugim.
      a modlitwa bardziej pomagała pewnie niż naboje.
      a Słupsk? jestem za. nie będą obwieszać ratusza wizerunkami JPII. bardzo słusznie.

Shady_ wrote:

2. Dwa słowa. Stephen Hwaking.

jeden ma predyspozycje inny nie. rozumiem że jak nie to do odstrzału. wiadomo nie ma co dawać złodziejowi kasy,politycy nie lubią konkurencji.

Shady_ wrote:

3. Jak zwykle socjalistyczne myslenie, nie skomentuje nawet... podatki srodatki blablabla

korwinowskie myślenie brak socjału,złodziejstwo blablabla

Shady_ wrote:

4. Przestan Korwinować, pewne przykazanie o tym mowi... nie bedziesz wzywal imienia pana boga swego nadaremno.
      5. Ja bylem przeciw religi i przeciw kosciolowi? haahahah zapytaj Troughta to CI powie ze wrecz odwrotnie xD W tej chwili panstwo jest rozdzielone od kosciola i niech tak zostanie.

zachowaj swoje przykazania dla siebie. mnie nie potrzeba 10 zasad jak dla idiotów żeby wiedzieć co dobre a co złe. a tak w ogóle to nie gryzie ci się w twoim katolickim sumieniu wiara w JKM jak w Boga?
      państwo oddzielone od kościoła.heh dobre sobie.