Barclays Premier League - Liga Angielska

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Też mam nadzieje, że Arsenal wygra ligę i wtedy Wenger zamknie usta wszystkim krytykom i po latach posuchy klubowe gabloty znowu będą się zapełniać :P Oby tylko ich omijały kontuzje bo skrzyła mogą mieć zabójcze Theo i Alexis, do tego bogactwo urodzaju w środku pola:P

      Ale patrząc na całą ligę to teraz obecnie jest wielka 5 aspirująca do tytułu. ManU i ManCity, Chelsea, Arsenal i Liverpool. Być może uda się w końcu włączyć do walki o pierwszą 4 Tottenhamowi i Evertonowi. United są w takiej sytuacji jak w zeszłym roku The Reds czyli grają tylko na krajowym podwórku, do tego kilka ciekawych transferów , City ma mocny i wyrównany skład, Chelsea dokonała kilka poważnych wzmocnień, ciekaw jestem czy w końcu im wypali transfer napastnika bo po Drogbie nie mieli na szpicy typowego killera. A czy Costa takim będzie ? Przekonamy się. Największą zagadką zdaje się Liverpool bo jednak sprzedali swoją gwiazdę nr 1 ale w jego miejscu przyszło kilku młodych, ogranych w europie zawodników ale sezon zweryfikuje czy wraca dawny mocny Liverpool :)

      A poza tym to KANONIERZY DO BOJU ! ]:-D
    • Trzeba przyznać, że ten sezon PL zapowiada się naprawdę ciekawie, przynajmniej w teorii. City, ManU, Chelsea, i Arsenal wyglądają naprawdę dobrze. Trochę niewiadomą może być Liverpool, ale pewnie też włączy się do walki o mistrzostwo, jest też Tottenham z nowym trenerem. Rozum mówi Chelsea, serce mówi Arsenal. Chcialbym, żeby kanonierzy zdobyli mistrzostwo, a jak nie oni to Liverpool, bo trochę za długo już czekają :)

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
    • Arsenal z Mistrzostwem? No jakoś nie wydaje mi się. Jeden puchar na 10 lat w zupełności im wystarczy :P

      Mam nadzieje, iż spełnią się przewidywania większości i Mistrzostwo wróci po stanowczo zbyt długiej przerwie do właściwej części Londynu. Transfer Costy powinien rozwiązać największy problem Chelsea - brak typowego napastnika - głównie przez to nie udało się wygrać PL w poprzednim sezonie. Do tego wzmocniony Fabregasem środek (o ile nie zapomniał jak się gra w Anglii). Walkę podjąć może ewentualnie City które jako jedyne ma porównywalnej klasy jedenastkę. Arsenal, LFC, i United o miejsca 3-4 raczej mogą sobie powalczyć. Liverpool stracił największą gwiazdę, nie ma jż autu w postaci braku gry w europejskich pucharach więc w walkę o Mistrzostw bardzo ciężko będzie im się włączyć. Arsenal jak to Arsenal do świąt pewnie wytrzyma może trochę dłużej ale suma sumarum i tak skończy niezbyt wysoko.
      Największą zagadką jest chyba United. Zawodników nie mają złych, ale nie wiadomo jak szybko uda się van Galowi to w miarę poukładać - dzisiejszy mecz pokazał, że ewidentnie poukładane jeszcze nie jest i jeśli nie nastąpi to w miarę szybko straty będą mieli zbyt duże.
      Zapraszamy do quizów w dziale HydePark Forum Ogame.pl:

      Naukowych, Rozrywkowych lub Quizu sportowego
    • O to chodzi. MU może przegrać mistrzostwo jeszcze w pierwszej połowie sezonu. Chociaż sercem za nimi... to mistrzem zostanie na 60% Chelsea. Po wzmocnieniach myślę, że będzie się bić o to z Arsenalem, który w pewnym momencie klasycznie odpadnie. Ciekawi City, które nie wiele mogło zdziałać w okienku. Liverpool bez Suareza, wróci zapewne do formy :P Ale i tak myślę, że będzie to kolejny bardzo wyrównany sezon z zaskakującymi wynikami.
      offline
    • No i zaczęło sie od "grubej" niespodzianki ? ]:-D Zapowiada się naprawdę ciekawy sezon ,a jeśli idzie o Liverpool to odejście Suareza wcale nie musi być osłabieniem ,to może być rok Sterlinga :P i jeszcze trochę zostało do końca okna transferowego :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Tata Muminka ().

    • Liverpool może poważnie wzmocnić siłę ataku jeszcze w tym okienku transferowym, jeśli uda im się wypożyczyć Falcao na najbliższy sezon. Chociaż koszt wypożyczenia może okazać się zbyt wysoki dla The Reds.
      Jeśli chodzi o pierwszą kolejkę to ze wszystkich faworytów najbardziej podobała mi się Chelsea, chociaż mogę być w tej kwestii nieobiektywny. Gra, jaką zaprezentowali w pierwszych 30 minutach była naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Lekkość w wymianie podań na jeden kontakt, szybkość ataków i skuteczność mogły się podobać i zrobić wrażenie na niejednym, ale oczywiście przeciwnikiem był beniaminek z Burnley, więc na to też trzeba wziąć poprawkę. Fabregas potwierdził swoją jakość i pokazał, że w Barcelonie nie potrafili wydobyć pełni jego talentu. Oby utrzymał wysoką formę co najmniej do 06. czerwca.
      Szkoda tylko, że Mourinho jest tak wyrachowany i nie pozwolił piłkarzom na podobną grę w drugiej połowie, bo wynik mógłby wyglądać jak w dwumeczu Legii z St. Patrics...
      BTW. społeczność Ogame ma swoją ligę w FPLu? :)
    • Piszecie, że Arsenal zawsze odpadnie w 3/4 sezonu z walki o tytuł, zazwyczaj było to związane z przewlekłymi kontuzjami kluczowych piłkarzy, jeśli w tym sezonie, ten nowy fizjoterapeuta z Niemiec(nie pamietam nazwiska, nie chce mi sie szukac) dobrze się spisze, to Kanonierzy mogą sie liczyć w walce o mistrza do końca. No i mam nadzieje, że Diaby w tym sezonie pod okiem w/w fizjoterapeuty pokaże się więcej razy na boisku niż w poczekalni u lekarza ;P
      "...Krótko mówiąc, Mort należał do takich osób, które są groźniejsze niż worek grzechotników. Chciał mianowicie zrozumieć logikę praw rządzących wszechświatem..."
      _____________________________________________________________________
      MEMENTO MORI
    • Dziś wszędzie piszą że Liverpool rozmawia z Milanem o Balotellim ,szczerze nie chciałbym żeby przeszedł na Anfield ;) kolejny świr po Suarezie z tą różnicą że Suarez prawie zawsze daje z siebie wszystko na boisku a Balotelli już niekoniecznie
    • Ja osobiście chciałbym ponownie zobaczyć Balo w Premier League. Jeśli w grę miałyby wchodzić pieniądze, o których piszą serwisy sportowe, to mógłby to być porównywalnie dobry deal jak sprzedaż Luiza z CFC. Oczywiście przy założeniu, że nie będzie koniem trojańskim i Rodgersowi uda się go ujarzmić.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Philip ().

    • Balotelli to zakup niezwykle korzystny - zawodnik w takim wieku i o takich umiejętnościach za 16 miln funtów to promocja wręcz niespotykana. Tyle że przy jego charakterze jeśli Rodgers sobie z nim nie poradzi to paradoksalnie ten transfer tylko zmniejszy szanse na walkę LFC o czołowe lokaty w PL.

      Co do United to mam wrażenie że zaczęli spadać na dno i nie bardzo wiedzą jak ten trend odwrócić. W lidze nie idzie ok - drużyna potrzebuje czasu żeby zrozumieć filozofie van Gala. Natomiast zakup Di Marii? Zawodnik wart 40 max 50 mln € został kupiony za 75 mln €, wygląda to trochę jak tonący chwytający brzytwę. Dla Realu to musiał być świetny interes - sprzedać zawodnika w sumie zbędnego za takie pieniądze porównywalne chyba tylko z transferem Luiza do PSG, tyle że tam płaciły araby.
      Zapraszamy do quizów w dziale HydePark Forum Ogame.pl:

      Naukowych, Rozrywkowych lub Quizu sportowego
    • No wczorajsza porażka MU pokazuje, że słabo to wszystko u nich wygląda ;) 4:0 przeciw zespołowi, którego nazwę kojarzę tylko dlatego, że sam kiedyś od niego oklep w FIFE 14 złapałem xD

      Co do transferu Mario... Ja jakoś nie jestem przekonany do niego. Nigdy go nie lubiłem, już chyba wolałbym wcześniejszą opcję, która była przy LFC rozważana czyli Eto. Balotelli potencjał piłkarski ma, ale wydaje mi się, że to zawodnik, któremu zazwyczaj się nie chce - pomijając już IQ na poziomie 70 :P

      Co do Di Marii... Fanem jego talentu piłkarskiego też nie jestem. Piszesz cezar o 75 milionach euro, ja słyszałem o dużo wyższej kwocie - 81 milionów i to euro. Dodatkowo przypomina mi się jeszcze jeden znakomity biznes, którego nie wymieniłeś - sprzedaż Torresa przez Liverpool :D 60 milionów stracone przez Chelsea.

      Wymiana Di Marii na Rodrigueza wyszła Realowi na plus - kwoty odstępnego dość podobne, piłkarsko za dużej różnicy nie będzie, a zysk ze sprzedaży koszulek i gadżetów wprost do kieszeni ;)

      Wygląda na to, że pierwsze czwórka powinna być w miarę podobna do tej sprzed roku. Myślę, że o pierwsze miejsce spróbuje powalczyć z MC Chelsea, a o trzecie będzie zażarta walka między Liverpoolem i Arsenalem. MU pozostaje walka z Tottenhamem i Evertonem o Ligę Europy - niekoniecznie skuteczna walka ;)
      ex SMod ZŻU, MN
      ex Mod Handel, Wojny, DiD, S&D, ST, PoO, WiP

      LFC - this means more...


      Twister jest genialny!
      mirela jest wspaniała!
      Pręgierz (*)
    • Super Mario najpierw będzie musiał się przebić do pierwszego składu a konkurencje ma niezłą. Sturridge, Borini i Lambert a jak się nie przebije to frustracja może u niego wziąć górę i znowu zacznie cudować :P

      Jeśli chodzi o transfer Di Marii to może Real zyska na sprzedaży koszulek i innych gadżetów ale piłkarsko stracił bo jak dla mnie to Rodriguez to nie ta sama klasa co Angel, który harował w zeszłym sezonie jak nikt inny w Realu. A w ManU widać, że piłkarze nie za bardzo rozumieją nowej taktyki, którą stosuje van Gaal. Sam trener przyznaje, że na efekty trzeba poczekać z 2-3 miesiące ale jak tak dalej będą gubić to ten sezon znowu może być dla nich stracony. Na pewno transfer Argentyńczyka wydaje się dużym wzmocnieniem a jeszcze mają kilka dni to może kogoś sprowadzą :P

      A walka o tytuł ? Za wcześnie o tym mówić, największą role odegrają w tej walce zespoły, które będą bronić się przed spadkiem w drugiej połowie sezonu i będą starać się urywać punkty tym najlepszym ekipom jak Sunderland w zeszłym sezonie :D
    • Nie ten znak wstawiłem :X też mi o kwoty w euro chodziło. Większość mediów te 75 mln euro właśnie podaje.

      Torresa to niezaprzeczalnie był zloty interes LFC (większość potem i tak zmarnowali na Carrolla). Tyle że tam sprzedawali jednak zawodnika podstawowego w sumie największą gwiazdę drużyny, a nie opcje rezerwową którą DI Maria mógłby być ewentualnie w tym sezonie. No i cena zapłacona za Torresa była jednak bliższa realnej wartości niż ta za Argentyńczyka (że Torres w Chelsea to cień zawodnika z Liverpoolu to już osobna kwestia).

      A walka o tytuł ? Za wcześnie o tym mówić, największą role odegrają w tej walce zespoły, które będą bronić się przed spadkiem w drugiej połowie sezonu i będą starać się urywać punkty tym najlepszym ekipom jak Sunderland w zeszłym sezonie


      Zdecydowanie. Tytuł rozstrzyga się w meczach ze "słabeuszami i średniakami" a nie w bezpośrednich starciach między pretendentami. W zeszłym roku Chelsea przegrała mistrzostwo właśnie przez takie mecze bo w spotkaniach z czołówką radzili sobie zdecydowanie najlepiej.
      Zapraszamy do quizów w dziale HydePark Forum Ogame.pl:

      Naukowych, Rozrywkowych lub Quizu sportowego
    • Witam,

      pierwszy raz się wpisuje w ten dział - dziwne, że wcześniej go nie zauważyłem, bo jestem wielkim fanem Premier League :)

      Pierwsze 3 kolejki pokazują już dość ciekawy zarys pierwszej połowy sezonu.
      Niespodzianka to oczywiście postawa United, choć usprawiedliwia ich fakt sporej ilości kontuzji. Dzisiaj czytam o Falcao i Moutinho, więc robi się ciekawie. Choć uważam, że i tak przez udział van Gaala w MŚ tak długo okienko zostało przespane trochę. Brakuje wzmocnienia obrony a zwłaszcza środka defensywy. Może być ciekawie, ale ten sezon uważam za przejściowy. Za dużo zgubią pkt na początku by gonić czołówkę, zanim ogarną styl Luisa. Jednak myślę, że realne jest TOP4 dla nich, bo chyba o mistrzostwie w tym sezonie mogą pomarzyć. Nowy trener, dużo zawodników opuściło zespół i trochę nowych twarzy też przyszło. Na pewno będą mocni w drugiej połowie sezonu.

      Arsenal - od dwóch sezonów słyszę jak Wenger prawi, że zwojuje okienko transferowe i jak zwykle lipa... Poza Alexisem kiepsko. Na dodatek Giroud wyłączony do końca roku. Będą walczyć o TOP4, ale za krótka ławka na mistrzostwo.

      Liverpool - poza meczem z City radzi sobie bez Suareza. Doszedł Balotelli i dużo nowych opcji jak powrócą zawodnicy po kontuzjach. Najbardziej jestem Lallany :) Coach ma czym rotować wobec występów w LM, ale dla mnie nie są faworytem do końcowego zwycięstwa.

      City - blamaż jakich mało w ostatnim meczu ze Stoke - gubią pkt, jak w zeszłym sezonie Chelsea ze średniakami. Jeden z dwóch faworytów do wygrania PL, choć wg mnie słabe okienko transferowe w ich wykonaniu. Mimo to i tak szeroki skład jest bardzo mocny :)

      No i moja ulubiona Chelsea :D Fanem jej jestem około 15 lat i uważam, że w tym sezonie mają najlepszy skład jaki mieli ever. Szybko załawione transfery to ogromny plus i przewaga nad innymi zespołami, którą widać już na starcie PL. Costa kocur, a Fabregas zmienił styl o 180stopni.

      W tym sezonie liga będzie bardzo ciekawa, wszystkie drużyny są naprawdę mocno. Za to kocham PL - każdy może wygrać z każdym :)

      Mój typ na pierwsze pół sezonu:

      1. Chelsea
      2. City
      3. Liverpool
      4. Swansea
      5. Tottenham
      6. Arsenal
      7. United
      8. Everton
    • Jaja w Manchesterze. Jak żyje to chyba takich zmian nie było. Sporo poszło w świat piłkarzyków bez motywacji. Sporo też przyszło. Ale nadal widzę dziury w formacji ;) Zanim poukładają grę i wypracują swój styl, sezon będzie pewnie stracony. ;)

      Arsenal wziął Welbecka? Super, beztalencie, oby go wykupili. Edit. Chyba jednak nie :( Edit2 A jednak :P

      Patrzę i widzę Chelsea z mistrzostwem. Aczkolwiek, i tak będzie inaczej, pewnie jeszcze z dwa/trzy razy się wszystko poprzewraca. Wielcy będą gubić punkty z malutkimi. Kwesta kto straci najwięcej.
      offline

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Muad'Dib ().

    • Niemal 2 miesiące do startu nowego sezonu, na razie trochę taka cisza przed burzą. Wszyscy czekają co się będzie działo na euro 2016, po zakończeniu pewnie ruszą transfery. A jako, że nowa umowa telewizyjna wchodzi w życie to można się spodziewać naprawdę kosmicznych pieniędzy. Już mamy Xhake w Arsenalu za 45 milionów oraz Bailly`ego w MU za 38 milionów - chłopa wycenianego na 8 milionów, którego półtora roku temu Villarreal kupił za 5,7 miliona.

      Co do faworytów przyszłego sezonu - bukmacherzy stawiają dość zdecydowanie na MC, potem na MU. Wiara w magię nowych trenerów. Ja jednak czuję, że im to może nie zaskoczyć tak od razu. Dlatego ciekaw jestem jak zagrają ci, którzy dobrze sobie radzili w zeszłym roku - Arsenal i Tottenham. Zespoły o ugruntowanym składzie i trenerach, powinno żreć. Kolejni pretendenci to Liverpool i Chelsea - dwa zespoły, które mają spokój z pucharami, a wiadomo co się zawsze dzieje jak przyjdzie do grania co trzy dni.
      ex SMod ZŻU, MN
      ex Mod Handel, Wojny, DiD, S&D, ST, PoO, WiP

      LFC - this means more...


      Twister jest genialny!
      mirela jest wspaniała!
      Pręgierz (*)
    • Trochę może się na liga angielska do góry nogami wywrócić. Na razie ciężko przewidzieć skutki wyjścia UK z Uni ale mogą być dla PL bardzo niekorzystne. Jeśli chociażby wprowadzona zostanie Konieczność uzyskiwania pozwoleń o pracę dla piłkarzy z krajów UE to wiele z nich może nie spełnić stawianych obecnie wymagań:
      Pokaż spoiler
      Piłkarz wywodzący się z któregoś z 10 najwyżej notowanych krajów będzie musiał grać w zaledwie 30% meczach reprezentacji narodowej w ciągu dwu lat zanim otrzyma prawo do pracy.
      Dla krajów na miejscach od 11 do 20 w rankingu ten odsetek rośnie do udziału w 45% międzynarodowych meczy.
      Dla następnej dziesiątki krajów próg rośnie do 60% i 75% krajów z dziesiątki 31 – 50.

      O ile zawodnicy czołowych ekip raczej wielkich problemów z tym mieć nie powinni to już drużyny z dalszych pozycji mogą mieć lekki problem ze skompletowaniem składów o podobnej sile jak obecnie. Do tego jeśli spadek wartości funta się utrzyma może się okazać, że mimo fantastycznej umowy telewizyjnej potencjał angielskich klubów na rynku transferowym wcale nie wzrośnie.
      Zapraszamy do quizów w dziale HydePark Forum Ogame.pl:

      Naukowych, Rozrywkowych lub Quizu sportowego