Barclays Premier League - Liga Angielska

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • a to ci końcówka :E zdecydowanie najbardziej emocjonująca liga w Europie 8-) City jednak z jakości gry najbardziej zasłużyło na majstra ;P a to, że United nie wygrało ligi to akurat dobrze bo może przynajmniej SAF w końcu ruszy na jakiekolwiek zakupy- i znowu będzie ciekawie ]:-D
      Mes que un club




      This... is... Jackass!! :E
    • Z jednej strony szkoda, że petrodolary są wyżej w tabeli niż tradycja i historią ale mina piłkarzy United, szczególne Shreka po tym jak się dowiedzieli o tym, ze City mistrzem dla mnie każde pieniądze warta ;)
      No cóż, sezon w Premier League chyb najbardziej emocjonujący od kiedy pamiętam. Unite di City zmieniali się liderami raz za razem, raz City miało 8 pkt przewagi, by za miesiąc to United miało 8 pkt przewagi i tak w kółko. Kto na początku sezonu myślał, że drużyny z miejsc spadkowych (Arsenal i Tottenham) będą walczyły o Ligę Mistrzów?
      Duża niespodzianka to Newcastle, który jednak ma wahania formy, potrafią ograć United, Liverpool, Chelsea, by dostać baty od Evertonu czy Wigan, jednak fajnie, że jakiś nowy klub angirlski będzie grał w europejskich pucharach, bo zasłużyli na to. Wielkie niespodzianki to też Swansea i Norwich, szczególnie ci pierwsi mimo, zę miejsca w tabeli nie mają jakoś wybitnie dobrej to ich gra jest naprawdę fajna , nie bez powodu nazywana jest Swansealoną.
      Szkoda, że z ligi spada Bolton, klub, który bardzo lubię, bo zawsze chętnie brał młodych zawodników na wypożyczenie, nie tylko z Arsenalu ale też z innych klubów.
      Hyperion ON

      Nick: NotoriousTT
    • Podsumowanie sezonu 2011/12 Ligi Angielskiej


      Końcowa tabela:


      Walka o mistrza jak i o utrzymanie toczyła się do samego końca. Chyba najbardziej emocjonująca końcówka w historii Premier League. W ostatnich sekundach spotkania tytuł zapewniła sobie drużyna Manchesteru City wygrywając swój ostatni mecz 3:2 z QPR. W ten sposób odebrali mistrzowskie trofeum rywalowi zza między i po 44 latach ponownie uplasowali się na szczycie tabeli. Natomiast do europejskich pucharów awansowali jeszcze: Arsenal, Tottenham oraz Chelsea(jako zdobywca ligi mistrzów). Pewne spadku były dwie drużyny: Blackburn Rovers oraz Wolverhampton. Do tego grona pechowców dołączył również Bolton, któremu remis w ostatniej kolejce ze Stoke nie wystarczył, by wyprzedzić Londyńska drużynę Rangersów.

      TOP 10 strzelców:

      1. Robin van Persie - 30 goli (Arsenal Londyn)
      2. Wayne Rooney - 27 goli (Manchester United)
      3. Sergio Aguero - 23 gole (Manchester City)
      4. Clinton Dempsey - 17 goli (Fulham Londyn)
      - Yakubu Aiyegbeni - 17 goli (Blackburn Rovers)
      - Emmanuel Adebayor - 17 goli (Tottenham Hotspur)
      7. Grant Holt - 15 goli (Norwich City)
      8. Edin Dzeko - 14 goli (Manchester City)
      - Demba Ba - 14 goli (Newcastle United)
      10. Papiss Demba Cissé - 13 goli (Newcastle United)
      - Mario Balotelli - 13 goli (Manchester City)

      TOP 10 asystentów:

      1. David Silva - 18 asyst (Manchester City)
      2. Robin van Persie - 14 asyst (Arsenal Londyn)
      - Luis Valencia - 14 asyst (Manchester United)
      4. Juan Mata - 13 asyst (Chelsea Londyn)
      - Gareth Bale - 13 asyst (Tottenham Hotspur)
      6. Alexandre Song - 12 asyst (Arsenal Londyn)
      7. Emmanuel Adebayor - 11 asyst (Tottenham Hotspur)
      - Stéphane Sessegnon - 11 asyst (Sunderland AFC)
      - Nani - 11 asyst (Manchester United)
      10. Charlie Adam - 10 asyst (Liverpool FC)
      - Ashley Young - 10 asyst (Manchester United)
      - Sergio Agüero - 10 asyst (Manchester City)




      WIDZOWIE
      Suma: 11,961,100
      Średnia na mecz: 31,476
      Rekord: 75,627 (2011-12-10, Manchester United - Wolverhampton Wanderers 4:1)


      Najczęstsze wyniki meczów:
      Wynik/ Meczów/ Procent
      1:1 / 45 / 12%
      1:2 / 34 / 9%
      1:0 / 33 / 9%
      2:1 / 30 / 8%
      2:0 / 30 / 8%
      0:0 / 27 / 7%
      3:1 / 23 / 6%
      3:0 / 21 / 6%



      Najwięcej kartek:

      1. Chelsea Londyn ( 74 ż.k. / 3 cz.k. / łącznie: 77)
      2. Aston Villa ( 70 ż.k. / 1 cz.k. / łącznie: 71)
      3. Blackburn Rovers ( 67 ż.k. / 3 cz.k. / łącznie: 70)
      4. Newcastle United ( 68 ż.k. / 0 cz.k. / łącznie: 68)
      5. Wigan Athletic ( 65 ż.k. / 2 cz.k. / łącznie: 67)


      Najmniej kartek:

      1. Swansea ( 40 ż.k. / 1 cz.k. / łącznie: 41)
      2. Tottenham Hotspur ( 43 ż.k. / 1 cz.k. / łącznie: 44)
      3. West Bromwich Albion ( 49 ż.k / 0 cz.k. / łącznie: 49)
      4. Fulham Londyn ( 51 ż.k. / 0 cz.k. / łącznie: 51)
      5. Manchester United ( 50 ż.k. / 1 cz.k. / łącznie: 51)




      BRAMKI
      Suma: 1066
      Średnia na mecz: 2.81
      Rekord: 10 (2011-08-28, Manchester United - Arsenal Londyn 8:2)

      Porównanie do innych lig europejskich pod względem strzelonych bramek:
      Liga Angielska: 1066
      Liga Hiszpańska: 1051
      Liga Francuska: 955
      Liga Włoska: 972
      Liga Niemiecka(18 klubów): 876

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ^Zaborca63^ ().

    • Natomiast do europejskich pucharów awansowali jeszcze: Arsenal, Tottenham oraz Chelsea(jako zdobywca ligi mistrzów).


      Jak piszesz ogólnie o pucharach to brakuje Liverpoolu i Newcastle, jak tylko o LM to nie wiem co tu robi Tottenham? :>
      Strąconych moonów - 54 :E
      Strąconych GS-ów - 1051 ]:-D
      Łączny % ST: Solo - 268.235,81% ; ACS - 78.004,45%



      Gwiazda Biała, Orzeł Biały to są nasze ideały.

      13
    • Pierwsza kolejka praktycznie za nami, zostały dwa mecze, w tym mecz City, w którym innego wyniku jak zwycięstwo Obywateli raczej być nie może, choć kto wie....

      Jak widać Swansea po stracie trenera i kilku piłkarzy w tym Allena nie straciła na jakości. Podobnie jak Fulham, które bez Dempseya radzi sobie równiez dobrze, kto wie, może to będzie taka miła niespodzianka na koniec sezonu, Fulham w TOP 7? Kto wie.

      Liverpool po staremu, czyli przewala ze słabymi rywalami, co jak co ale bramka dla WBA niczego sobie.
      Mnie jako kibica AFC cieszy oczywiście przegrana Spursów i to z klubem, który również bardzo lubię, niestety meczu nie oglądałem, wiec dokładniej się nie wypowiem, choć z tego co słyszałem to Koguty miały 2 poprzeczki. Warto dodać, ze z Srokami kontrakt podpisał Anita z Ajaxu. Dobry transfer Newcastle biorąc pod uwagę też fakt, że ten piłkarz potrafi grać na wielu pozycjach.
      Hyperion ON

      Nick: NotoriousTT
    • Duet Ba&Cisse będzie siał postrach na Angielskich boiskach. Dobry mecz, Ben Arfa O_O klasa sama w sobie, Ba i bramka "spod siebie" cudo. Słupek i poprzeczka uratowały tyłek Krulowi (zawsze mnie śmieszy Krul przez U hehe). Teraz pozostało mi czekać na wpadke MU :P bo City jakoś wymęczyło 3:2 ze "Świętymi" musze powtórkę zobaczyć :) 5bramek - fajnie musiało sie oglądać, nie to co mój Arsenal pokazał -_- na + moim zdaniem tylko Gervinho i Cazorla. Teraz trzeba Stoke roznieść! :grr: pozatym mecz Chelsea-N'castle i L'pool - City bardzo ciekawie sie zapowiadają. Dozobaczenia za tydzień :P
      "...Krótko mówiąc, Mort należał do takich osób, które są groźniejsze niż worek grzechotników. Chciał mianowicie zrozumieć logikę praw rządzących wszechświatem..."
      _____________________________________________________________________
      MEMENTO MORI
    • W ten weekend pozwoliłem sobie na obejrzenie 4 meczów PL.

      Arsenal 0-0 Sunderland
      Newcastle 2-1 Tottenham
      Wigan 0-2 Chelsea
      City 3-2 Southampton

      Zdecydowanie najwięcej emocji w ostatnim meczu, gdzie niemal doszło do sensacji za sprawy beniaminka. Byli naprawdę blisko, wystarczyło grać uważnie w obronie przy wyniku 1-2, a mógł się miło zacząć sezon ;) Wigan pomimo optycznie lepszej gry nie zdołało pokonać Chelsea. Gospodarzom brakowało wykończenia i dokładności dośrodkowań. The Blues tak naprawdę już na początku wywalczyli sobie wygraną świetną akcją w pierwszych minutach i rzutem karnym po faulu na Hazardzie. Arsenal pomimo ogromnej przewagi nie zdołał umieścić piłki w siatce chociaż raz. Brakowało im snajpera, który wykończy akcję celnym strzałem na bramkę. Podolski jak na razie bardzo słabo, nieco lepiej Giroud, który jednak zmarnował setkę. Najlepiej na boisku zaprezentował się nowy nabytek Kanonierów Cazorla, który wniósł wiele świeżości do zespołu. Ostatni i dla mnie osobiście najlepszy mecz pomiędzy Newcastle, a Tottenhamem. Dlaczego? Oba kluby grają ciekawą dla oka piłkę, oba kluby w zeszłym sezonie walczyły o wysokie lokaty. Pomimo, że Koguty przegrały pokazały się z dobrej strony. Myślę, że AvB zagości na dłużej w Londynie i będzie dalej prowadził swoją drużynę. Jak widać bez kluczowych postaci zespół nie stracił na wartości, dalej ich gra wygląda efektownie. Zupełnie nie widać braku Modricia, natomiast nieobecność Adebayora już trochę tak. Defoe zagrał dobry mecz, zabrakło mu szczęścia przy strzale w słupek, ale potrzebuje on drugiego napastnika, który będzie dogrywał piłki na wychodzącego Anglika.

      Jutro chyba najciekawsze spotkanie pomiędzy Evertonem, a Manchesterem United, nie tylko dlatego, że jestem kibicem Red Devils, ale też pod względem sportowym. Poprzedni mecz tych drużyn zakończył się remisem 4-4, gdy już Czerwone Diabły prowadziły 4-2. Czy teraz będą w stanie się odegrać?

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ^Zaborca63^ ().

    • @UP! Fajny temat a umiera!

      Everton będzie w TOP 6 czuje to. Grają swietnie, mają na prawdę duża determinacje. Felaini świetnie zaczął sezon mają super pakę. Może to i dopiero początek sezonu ale jeśli utrzymają obecną formę, a wiem że ich na to stać, to będą wyżej od Arsenalu, Liverpoolu i Spursów na koniec sezonu. Doświadczenie Moyesa im w tym pomoże, jeszcze wspomnicie moje słowa :D

      To dużo za wcześnie żeby obstawiać końcową tabele ale ja chciał bym to widzieć tak.
      1. Manchester United
      2. Chelsea
      3. Manchester City
      4. Everton
      5. Newcastle
      6. Arsenal
      7. Tottenham




      18. Liverool ]:-D (Marzenia się spełniają)
      19. Reading
      20. Villa
    • Nareszcie zakończyły się kłopoty Artura Boruca. Doświadczony bramkarz znalazł nowy klub. Były golkiper Fiorentiny spełnił swoje marzenie i zagra w Premier League.


      Zgodnie z oczekiwaniami Boruc podpisał kontrakt z Southampton FC. 32-letni golkiper związał się z angielskim klubem do końca obecnego sezonu. - Nie mogę się doczekać występów w najlepszej lidze świata. Brakowało mi gry w piłkę, dlatego jestem szczęśliwy, że znalazłem nowy klub. Moje marzenia się spełniają - powiedział Boruc.
      Polski bramkarz w wielu wywiadach podkreślał, że marzy o występach w Premier League. We wcześniejszych tygodniach Boruc łączony był z Queens Park Rangers i Evertonem. Ostatecznie wylądował w Southampton FC, które po pięciu kolejkach ma zaledwie trzy punkty na swoim koncie i aż piętnaście straconych bramek.

      Boruc w nowym klubie ma ogromne szanse na regularną grę. W tym sezonie w bramce Southampton FC grali 36-letni Kelvin Davis i 20-letni Paulo Gazzaniga. - Zobaczymy, co się wydarzy w nadchodzących tygodniach. Dam z siebie 100 procent. Lubię wyzwania i jestem ambitnym facetem - zakończył Boruc.

      Boruc do tej pory występował w takich klubach, jak Fiorentina, Celtic Glasgow, Legia Warszawa, Dolcan Ząbki oraz Pogoń Siedlce. Jeżeli 32-latek będzie regularnie grał w Southampton FC, to ma ogromne szanse na powrót do drużyny narodowej.



      Nie pozostaje powiedzieć nic innego jak - WRESZCIE ! Może nasz 'wybitny' trener reprezentacji Polski w końcu dostrzeże, że to Boruc jest obecnie najlepszym bramkarzem w tym kraju obdarzonymi 'wielkimi talentami'. Na dodatek milej mi się teraz będzie oglądało spotkania z udziałem Świętych. Już od samego początku liczyłem na to iż jako beniaminek pozostaną w lidze na następny sezon, a teraz będę trzymał za nich kciuki jeszcze bardziej.

      ed/ Ciekawy wślizg z dzisiejszego meczu pomiędzy Wigan-Fulham ]:-D
      youtube.com/watch?v=3NAGNhuO77Y

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez ^Zaborca63^ ().



    • Bale - z takimi zagraniami to zapraszamy do Hollywood...
      "...Krótko mówiąc, Mort należał do takich osób, które są groźniejsze niż worek grzechotników. Chciał mianowicie zrozumieć logikę praw rządzących wszechświatem..."
      _____________________________________________________________________
      MEMENTO MORI

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Mort ().

    • Nareszcie wraca Premier League, przed nami kilka ciekawych meczów m. in. małe derby Londynu (wszystkie mecze z udziałem Chelsea lub Spursów sa małe :P ) no i derby pomiędzy Newcastle, a Sunderlandem.
      Chciałbym też wspomnieć o pewnej stronce, która jest prowadzona przez jednego z moich znajomych, kibica Arsenalu, znajduje się tam wszystko co związane z futbolem i z każdą ligą, niektóre artykuły sa niezwykle ciekawe ;) podpressingiem.wordpress.com/
      Mam nadzieję, że reklama tej stronki nie jest zabroniona ^^

      Szczególnie polecam artykuł "Prawda jest na wyciągnięcie ręki" doskonale opisana jest tam sytuacja w angielskim futbolu, a dokładniej to dobór sędziów do meczów, sczególnie do meczów z udziałem United.
      Hyperion ON

      Nick: NotoriousTT

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez dragonartur ().

    • Fenomenalne derby Londynu, świetna druga połowa Maty i Chelsea umocniła się na pozycji lidera.
      Trzeba przyznac, że Anglicy ligę mają na najwyższym poziomie, bo na takie mecze przyjemnie się patrzy.

      Btw, Mata wygrywający pojedynek fizyczny z obrońcą, bezcenne ^^
      Strąconych moonów - 54 :E
      Strąconych GS-ów - 1051 ]:-D
      Łączny % ST: Solo - 268.235,81% ; ACS - 78.004,45%



      Gwiazda Biała, Orzeł Biały to są nasze ideały.

      13
    • Liczyłem na Tottenham z wiadomych powodów. Od początku jednak gra Chelsea układała się po ich myśli. Mecz bardzo widowiskowy i pod względem ilości strzelonych goli jak i wysokiego tempa spotkania. Świetne ataki zarówno jednej jak i drugiej drużyny, duże poświęcenie, naprawdę interesujące derby Londynu, kto nie oglądał niech żałuje. The Blues w tym sezonie są niesamowicie groźni, pewnie kroczą po tytuł, lecz mam nadzieję, że w końcu przydarzy im się wspomniana wcześniej 'zadyszka'. Pierwszy moment do tego już za tydzień, będą podejmować u siebie Manchester United. Ah, przyszły weekend zapowiada się emocjonująco ;)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ^Zaborca63^ ().

    • Miałem możliwość obejrzenie tylko pierwszą połowę derbów Londynu i chyba dużo straciłem.
      Nic więcej nie chce mi się pisać. Arsenal mnie dziś bardzo zranił....Jeden z gorszych meczów Arsenalu od lat.
      Hyperion ON

      Nick: NotoriousTT
    • Oglądałem jedynie drugą połowę meczu Norwich-Arsenal i jestem bardzo zdziwiony. Kanonierzy wyglądali jakby nie mieli pomysłu na grę, mało akcji im wychodziło, natomiast gospodarze zagrali bardzo mądrze i ambitnie. Wykorzystali słabość gości i zdobyli cenne trzy punkty. Jedynym plusem dla kibica Arsenalu może być świetna postawa młodego Gnabry'ego. Ten nastolatek cholernie mi zaimponował odwagą, pewnością siebie i nienaganną techniką, będą z niego ludzie.
    • W Premier League dziś dwa hitowe mecze, najpierw City - Tottenham, a potem Chelsea - Liverpool. Ucieszyłyby mnie tutaj dwa remisy.

      Co do Arsenalu to cóż..... dla zwykłego kibica mecz powinien się podobać dla mnie jako kibica Arsenalu już nie za bardzo. Trochę frajersko stracone punkty. bramki dla Fulham to nie efekt ich dobrej gry tylko głównie błędów piłkarzy Arsenalu. Kanonierzy popełnili masę prostych błędów, tu tracenie piłki przez obrońców, tu Mikel sprokurował rzut karny, do tego w 94 minucie nie strzelił karnego. Warto dodać, że był to pierwszy rzut karny podyktowany dla Arsenalu na Emirates Stadium w Premier League od 18 MIESIĘCY! Trochę naciągany ten karny ale Mikel go nie strzelił, więc "oliwa sprawiedliwa"
      Fajnie, że Giroud odblokował się chyba na dobre, bo strzela brameczki ostatnio aż miło, miał okazję nawet na hat-tricka ale nie wykorzystał kilku dogodnych sytuacji. Niektórzy już po pierwszych meczach skreślali go ale ja nadal w niego wierzyłem, bo głupotą jest ocenianie piłkarza na podstawie kilka raptem meczów.

      Podolski niby bramkę strzelił ale to znowu był bezbarwny występ. Ramsey zagrał dobry mecz, świetnie podawał piłkę do graczy Fulham i przerywał groźne akcje piłkarzy Arsenalu. Świetny mecz zagrał Koscielny, po kilku meczach gdzie popełniał proste błędy, uratował w dwóch akcjach Arsenal, kiedy to piłkarzy Fulham mieli praktycznie stuprocentowe sytuacje.
      Szkoda, że Santi musi wyjeżdżać wraz z reprezentacją aż na Panamę, Santi gra praktycznie w każdym meczu Arsenalu po 90 minut i lata i gra w większości spotkań reprezentacji Hiszpanii.


      Co do wczorajszych meczów do Fallaini znów udowadnia, że jest wart wielkich pieniędzy, zapewnił Evertonowi zwycięstwo najpierw bramką, a później GENIALNĄ asystą 101greatgoals.com/wp-content/g…gimages/ih59bnc29ogzp.gif
      Hyperion ON

      Nick: NotoriousTT
    • Z weszlo.com o graczu Stoke City:

      Dochowali się nawet własnego Messiego, a może raczej Xaviego, skoro Rory Delap nie strzelał sam, wolał asystować - zanim został gwiazdą futbolu, rzucał oszczepem, dlatego posłanie piłki na głowy kumpli to dla niego bułka z bananem. Frunie ona na odległość nawet 40 metrów, z prędkością sięgającą 60 km/godz., po dość płaskiej trajektorii, silnie podkręcona. I wywołuje paniczne spustoszenie. Zdarzali się bramkarze, którzy w zagrożeniu woleli wykopywać piłkę za linię końcową niż boczną, uważając rzut rożny za mniej niebezpieczny.


      Dobre, co? :)
      Szukasz napisów do serialu lub filmu?
      Zajrzyj na ,
      może właśnie go tłumaczymy!