Barclays Premier League - Liga Angielska

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Zaborca -> No ale jak dodasz do tego, że 205 wszystkich bramek wlidze strzeliła Barcelona i Real (co drugi ich mecz to wynik powyżej 5:0) to jeszcze bardziej pokazuje, ze liga jest mniej wyrównana.

      Tym bardziej, że angielskie zespoły praktycznie olewają sobie Ligę Europy. Jak wiadomo w Anglii wydaje się więcej pieniędzy niż w Hiszpanii, gdzie co drugi klub to bankruci i dla hiszpańskich klubów te kilka tysięcy od UEFY za LE to dosyć duża kasa, a dla angielskich zespołów są to marne grosze i wystawiają w ych rozgrywkach głównie rezerwowych.
      Hiszpania mimo kłopotów finansowych wciąż jest zaraz za Anglię (tak, za Anglią) najlepszą ligą na świecie, bo świetnie prowadzą swoje klub. Kupuję młodych zawodników, po kilkaset tysięcy, by potem sprzedać ich za kilka milionów. Do tego w tych klubach jest wielu wychowanków.
      Hyperion ON

      Nick: NotoriousTT

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez dragonartur ().

    • Ależ ja uwielbiam oglądać ligę angielską. Jest na fantastycznym poziomie i wszystkie mecze są ciekawe. Też nie lubię jak ktoś pisze, że ta a ta liga jest najlepsza, więc szybko udowodniłem, że angielska wcale najlepsza nie jest.
      W Hiszpanii owszem są dwie zdecydowanie najlepsze drużyny, ale te drużyny są zdecydowanie najlepsze na świecie, więc nikt nie może ich doścignąć, obojętnie w jakich ligach by grały. Jednak poza tymi gigantami są naprawdę mocne kluby, które grają również piękną piłkę, i które bez problemu mogą rywalizować z najlepszymi drużynami z Anglii, Niemczech, Włoch, Francji... Ja nie chciałem uwłaczać lidze angielskiej. Chciałem tylko szybko pokazać, że stwierdzenie, że jest ona najlepsza, stwierdzenie które padło w tym temacie, jest błędne.

      EDIT:
      dragonartur -> z tego co piszesz wynika, że liga angielska jest najbogatsza. To wcale nie znaczy najlepsza. Powiadasz, że angielskie drużyny na mecze LE wystawiają rezerwy? Podaj mi skład MU w meczu z Athletic...

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Frans ().

    • Jeżeli Barcelona w finale Pucharu Króla wystawi najmocniejszy skład (a pewnie wystawi) to oznacza, ze w całych tych rozgrywkach, od peirwszej rundy w jakiej grali wystawiali najmocniejszy skład? No właśnie... więc nie ma się co sugerować tym, że United wystawiło podstawowy. Zresztą jak patrzyłem od jakiegoś czasu na poczynania angielskich klubów w LE to widze, że graja tam na pół gwizdka, niestety...

      No cóż, przez ostatnie 2 lata w Europie rządzi Portugalia i Hiszpania.
      Hyperion ON

      Nick: NotoriousTT
    • Frans napisał(a):

      Nie rozumiem. MU do finału miało bardzo daleko, więc czemu grali podstawowym składem? Coś się kupy nie kleją Twoje argumenty i mające podeprzeć je przykłady.


      Całkiem podstawowy skład to nie był, kilka zmienników się pojawiło. Oczywiście nie usprawiedliwiam, bo jak już pisałem w temacie o United - zdecydowanie brakowało im zaangażowania.
    • Zostawmy już może dywagacje na temat, która liga jest lepsza. Tylko miałem zamiar udowodnić, że można mieć uzasadnione wątpliwości co do tego.
      Wracając do tematu. Mam nadzieję, że City dogoni jeszcze United, bo tych drugich to nie trawię. Chociaż ciężko będzie, kalendarz zjednoczeni chyba mają łatwiejszy.
      City ma do rozegrania wyjazdy z Arsenalem i Newcastle i ciężko będzie tam o zwycięstwa. Pozostaje liczyć na potknięcia ekipy Fergusona.
      Jednak to City będzie gospodarzem derbów, które zapowiadają się przepysznie. United na pewno będzie się chciało zrewanżować błękitnym za kompromitację na Old Trafford.
    • Frans napisał(a):

      Patrząc na skład półfinałów europejskich rozgrywek, mam bardzo poważne wątpliwości.
      A raczej nie mam. Liga hiszpańska jest najlepsza.


      Patrząc na wyniki połfinałów LM mam poważne wątpliwości, czy Liga Hiszpańska nie jest czasem dopiero 3 w Europie :)
      Strąconych moonów - 54 :E
      Strąconych GS-ów - 1051 ]:-D
      Łączny % ST: Solo - 268.235,81% ; ACS - 78.004,45%



      Gwiazda Biała, Orzeł Biały to są nasze ideały.

      13
    • Igła
      Nie wiem, czy pisałes to na serio, czy naprawdę tak uważasz ale jednak dosyć dziwny argument, że na podstawie jednego nieudanego sezonu dla hiszpańskich drużyn w LM układasz nowy ranking która liga jest lepsza. W sumie, czy słabym wynikiem można nazwać 2 drużyny z Hiszpanii w półfinale? No chyba nie. Ukazało się nam wreszcie piękne futbolu, czyli małe niespodzianki, bo takimi można nazwac finał Chelsea-Bayern
      Hyperion ON

      Nick: NotoriousTT
    • youtube.com/watch?v=meoCkgZ6H1Y

      To co? gol sezonu? Pierwsza bramka również cudowna. Ogólnie to co wyczynia w tym roku Newcastle to coś fantastycznego. Pardew zrobił tam ogromną robotę i ma nosa do transferów. Pamiętam Cisse z Freibruga, gdzie strzelał 60% bramek dla zespołu ale to co wyczynia w N;castle to przechodzi ludzkie pojęcie.

      youtube.com/watch?v=lGDb3WITjRE&feature=relmfu Cho patry na bramk Modricia i ona te nicyego sobie.
      Hyperion ON

      Nick: NotoriousTT

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez dragonartur ().

    • Bramka Cisse cudo, nic dodać nic ująć. Dobrze, że Newcastle załapało formę na mecz z City.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ^Zaborca63^ ().

    • No i nadszedł najważniejszy dzień w Premiership. :D Oby Arsenal pozostał na 3im miejscu, i oby nie wygrały pieniądze ;)
      "...Krótko mówiąc, Mort należał do takich osób, które są groźniejsze niż worek grzechotników. Chciał mianowicie zrozumieć logikę praw rządzących wszechświatem..."
      _____________________________________________________________________
      MEMENTO MORI
    • Dzisiaj wszystko się rozstrzygnie, nie wiemy kto zostanie mistrzem, nie wiemy kto awansuje do LM, nie wiemy nawet kto jako trzeci spadnie do Championship. Emocje do samego końca, będzie naprawdę ciekawie.

      Najważniejsze mecze:

      Manchester City - QPR
      Sunderland - Manchester United
      Stoke - Bolton
      Tottenham - Fulham
      WBA - Arsenal
      Everton - Newcastle

      Tak naprawdę nigdzie nie można być pewnym zwycięstwa. Teoretycznie najłatwiejsze zadanie mają zawodnicy City, ale walczący o utrzymanie Rangersi mogą sprawić niespodziankę, gościom wystarczy remis. Obiektywnie patrząc najciekawiej zapowiada się mecz Tottenhamu z Fulham. Derby Londynu, a zarazem walka gospodarzy o 3 miejsce zapewniające awans do LM.

      Marzenie:
      1. United
      2. City
      3. Tottenham
      4. Arsenal
      5. Newcastle
      18. Bolton
      19. Blackburn
      20. Wolverhampton

      Jeśli taka będzie tabela na koniec to stawiam wszystkim z forum litr wódki ]:-D
    • Jeśli taka będzie tabela na koniec to stawiam wszystkim z forum litr wódki


      Cii.. to chyba niezgodne z regulaminem :P

      Też bardzo chcę, żeby to United wygrało, choć pewnie gdyby do takiej sytuacji doszło kilka lat temu, to każdy, kto nie jest sympatykiem MU, kibicowałby City. Szkoda mi Liverpoolu bardzo, lubię ten zespół, czy jeżeli Chelsea wygra LM albo awansuje do europejskich pucharów poprzez miejsce w tabeli to Liverpool, z racji drugiego miejsca w FA Cup także będzie mógł grać w pucharach?
    • City pokazywało już wcześniej, że w ostatnich minutach potrafią być groźną ekipą. Dziś nie mieli już nic do stracenia , przewaga zawodnika i gonitwa po straconej bramce. Dzeko, Balotelli na boisko najmocniejsza ofensywa jak tylko można i się opłaciło. Coś musiało wkońcu wejść, a jak to z wiatrem w żagle złapanym bywa widać było.
      Pewnie teraz niestworzone historie będą przez niektórych pisane, ale taka jest piłka. Gra się do 90 minuty , dopóki piłka w grze wszystko może się przydarzyć.

      Ja się cieszę, że Koguty swoje utrzymały , Arsenal też :)

      Emocje nie z tej ziemi.
      Gratulacje dla Citizensów za mistrza ! :)
    • Icetouch napisał(a):

      Coś musiało wkońcu wejść[...]


      Ale, żeby 2 razy? ;(

      No nic, trzeba teraz jak najszybciej zapomnieć o tym co się stało. W przyszłym sezonie oczekuje dużej poprawy, tak nie może być, że United kończy sezon bez trofeum(nie licząc tarczy wspólnoty). Liczę również na jakieś wzmocnienia, bo wciąż Ci sami zawodnicy ciągnąć gry nie mogą...

      Później jak trochę ochłonę to podsumuje cały sezon ligi angielskiej jakimiś statystykami ;)
    • Ja nie wiem co napisać. szok, miazga, masakra, wogole dalej nie wierze.

      Ciekawe za kim będa kibicować fani Tottenhamu w filnale LM :P
      "...Krótko mówiąc, Mort należał do takich osób, które są groźniejsze niż worek grzechotników. Chciał mianowicie zrozumieć logikę praw rządzących wszechświatem..."
      _____________________________________________________________________
      MEMENTO MORI
    • Ja to bym wolał już te 5:0, a nie takie coś :? Należą się gratulacje dla QPR za to, że wytrzymali aż tyle czasu w osłabieniu i jeszcze zdołali wyjść na prowadzenie.
    • Narcystyczny napisał(a):

      Jeśli taka będzie tabela na koniec to stawiam wszystkim z forum litr wódki


      Cii.. to chyba niezgodne z regulaminem :P

      Też bardzo chcę, żeby to United wygrało, choć pewnie gdyby do takiej sytuacji doszło kilka lat temu, to każdy, kto nie jest sympatykiem MU, kibicowałby City. Szkoda mi Liverpoolu bardzo, lubię ten zespół, czy jeżeli Chelsea wygra LM albo awansuje do europejskich pucharów poprzez miejsce w tabeli to Liverpool, z racji drugiego miejsca w FA Cup także będzie mógł grać w pucharach?
      Liverpool już ma miejsce w PE z racji zdobycia CC.
      Zazdroszczę kibicom MC, dziś od rozpaczy w ciągu zaledwie kilku minut osiągnęli stan euforii. ;)
      Ja niestety byłem po drugiej stronie barykady.

      Rzeźnik drzew napisał(a):

      Najgorsze jest to, że posmakowaliśmy nadziei. Kurde nie mogli wygrać tego meczu 3:0?? :E Musieli dawać nam nadzieje do 90 minuty? :D Kto mi będzie opłacał kardiologa? Podam ich do sądu :P

      Z racji, że od meczu Manchester City - QPR zależało wszystko - ten mecz ogladałem. Dokładnie to samo odczucie miałem po końcowym gwizdku. Gdy w 90 pokazała się tablica z doliczonym czasem, byłem pewien, że QPR dowiezie wynik .... nie wiem, czy brakło im siły/szczęścia/motywacji.
      Tak czy siak, gratulacje dla Obywateli za majstra.

      PS
      @ ^Zaborca63^
      SAF obiecał transfery, ponoć pula ma wynosić 100 mln funciaków + , by nie tracić dystansu do City
      pożyjemy, zobaczymy

      pozdrawiam
    • Gratulacje dla Manchesteru City zasłużony tytuł Mistrzowski grali przez cały sezon rewelacyjnie oczywiście zdarzyły się wpadki jak np odpadnięcie LM mam nadzieje że przyszłym uda im się obronić tytuł :D:D:D
    • Kibice MC czuli się jak Ja po pamiętnym rewanżowym meczu Lech Poznań-Austria Wiedeń.
      Do ostatniej sekundy walczyli o zwycięstwo,od rozczarowania po wybuch radości i entuzjazmu.
      Wypada pogratulować Majstra i liczyć że za rok to Liverpool będzie najlepszy na wyspach.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez pueblo ().

    • @pueblo, zgadzam się z ostatnią myślą :)

      Co ciekawe, wydaje się to być wyjątkowo przewrotny rok w Europie, jeśli chodzi o piłkę nożną. Koniec dominacji Barcelony, koniec dominacji Manchesteru, początek ery Borussi, koniec ery Olimpiców z Francji, koniec ery anglików w pucharach - chodzi mi o to, że ich "obecność" nie jest tak przytłaczająca jak jeszcze niedawno. We Włoszech z kolei powrót Juventusu. Może naciągam, ale trochę się pozmieniało.