Skoki narciarskie

    • Dokładnie Koffler poza drugą serią więc bez pkt, Schlierenzauer dopiero 19 ze sporą stratą więc jest szansa na podgonienie czołówki pucharu świata :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Kargul-90 ().

    • No szkoda, tylko piąty, ale biorąc pod uwagę wyniki Austriaków to jest to świetna lokata

      1. Anders Bardal Norwegia 1117
      2. Gregor Schlierenzauer Austria 1059
      3. Andreas Kofler Austria 1049
      4. Kamil Stoch Polska 921
      5. Thomas Morgenstern Austria 894
      Szukasz napisów do serialu lub filmu?
      Zajrzyj na ,
      może właśnie go tłumaczymy!

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez pacek ().

    • Horizon napisał(a):

      O tak - w końcu Małysz jest tylko najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii indywidualnych skoków. Stochowi bardzo blisko? Stoch jest zawodnikiem nierównym. Owszem jest dobry, ale do bycia bardzo dobrym jeszcze Mu czegoś brakuje. Może 4 pucharów świata jak u Małysza :D

      Poza tym to co mnie niepokoi najbardziej to znów jeden jedyny polski skoczek i na nim skupiona uwaga. A ja się pytam - gdzie zespół? Bo poza pojedynczymi występami Żyły lub Kota czy Zniszczoła kompletnie nie mamy drużyny. Kiedyś był Małysz teraz jest Stoch - jeden Polak, a o pierwsze miejsce walczy 2 Austriaków.
      Sezon zaczął się dobrze i o dziwo mieliśmy i Stocha i Żyłę w pierwszej piętnastce czy nawet dziesiątce. A z biegiem czasu znów jest tak samo. Wg mnie to jakiś błąd w szkoleniu. Albo za dużo promowania Stocha na następcę Małysza i reszta polskiej kadry w cieniu albo zły trener?


      Złoty medal olimpijski jest dla niektórych więcej wart niż 2 srebrne, 2 brązowe i 4 kryształowe kule razem wzięte.

      Jeśli chodzi o drużynę, to ona jest, tylko wymaga lekkiego szlifu. Przecież zajmowała miejsca blisko podium MŚ, co prawda z Małyszem, ale już nie w superformie.
      A tak prawdę mówiąc wolę Kamila na 1 miejscu niż 4 skoczków w drugiej dziesiątce.
      Trzeba cieszyć się tym co jest. A talentów na miarę Kamila mamy. Talenty na miarę Adama rodzą się raz na 50 lat.
      Maraton - Top1 uni43/Top6 uni68/ilość zabudowanych pól na planecie-380/342/najbardziej wartościowa planeta-20.745.310/20.316.859
      Maraton - Ikariam-Top1 Kappa/Top7 Beta/poziom budynków w jednym mieście-678/najbardziej wartościowe miasto-3.876.627

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Maratonczyk ().

    • pacek napisał(a):

      Odległości punktowe są tam tak małe że każdy z czołowej piątki w tej chwili ma wciąż szansę wygrać Kryształową Kulę.


      Raczej z czołowej trójki. Chyba, że Kamil wygra prawie wszystkie zawody, a inni słabo poskaczą.
      Maraton - Top1 uni43/Top6 uni68/ilość zabudowanych pól na planecie-380/342/najbardziej wartościowa planeta-20.745.310/20.316.859
      Maraton - Ikariam-Top1 Kappa/Top7 Beta/poziom budynków w jednym mieście-678/najbardziej wartościowe miasto-3.876.627
    • 1. Anders Bardal Norwegia 1117
      2. Gregor Schlierenzauer Austria 1059
      3. Andreas Kofler Austria 1049
      4. Kamil Stoch Polska 921
      5. Thomas Morgenstern Austria 894

      Tak wygląda obecnie czołowa 5.
      Przy obecnej (anty)formie Koflera, przeskoczenie go i wejście na 3 miejsce dla Kamila to kwestia 2-3 konkursów, zależy od wyników Kamila. A stamtąd już niedaleko do Gregora i Bardala.
      Szukasz napisów do serialu lub filmu?
      Zajrzyj na ,
      może właśnie go tłumaczymy!
    • Ja tam oglądam bez Małysza z równie wielkim zainteresowaniem.
      I powiem wam że np. mój ojciec oglądał skoki jeszcze zanim Małysz odnosił sukcesy (tzn. ja już brał udział ale zajmował dalekie miejsca, nawet nie w 30.)
      Szukasz napisów do serialu lub filmu?
      Zajrzyj na ,
      może właśnie go tłumaczymy!
    • Zależy, bo Małysz odnosił sukcesy, potem miał załamanie na parę lat i powrócił silniejszy. Mi tata opowiadał, że za jego czasów to tylko T4S był i zawsze oglądał. Co do dzisiejszego konkursu Stochowi pasuje skocznia jak wszystkim więc będzie ciężko o wygraną, ale liczę na niego. Kamil to skoczek kompletny. Normalna, średnia czy mamut. Nie ważne co to za skocznia, wszędzie sobie radzi.
      U 9
      U 48 - D23
      U 61 - ZGON
      U Rigel
      U Ursa
      U Fenrir
      U Janice - LHiP
    • Brakuje mu jeszcze powtarzalności.
      I mam wrażenie że jak coś od niego zależy to nerwy go pokonują - przykład: ostatni konkurs drużynowy
      Szukasz napisów do serialu lub filmu?
      Zajrzyj na ,
      może właśnie go tłumaczymy!
    • Dziś dobry występ Kamila 6 miejsce ale co najważniejsze odrobienie kolejnych punktów do czołówki pucharu świata do 3 miejsca w klasyfikacji generalnej brakuje mu równych 100 pkt.
    • Oby Kamil zdobył medal na MŚ w lotach. Wtedy przegoni samego Adama. Kroczek po kroczku (albo raczej Kruczek po Kruczku) i Kamil dogoni naszego mistrza, a może go przegoni? Życzę mu tego. Sam Adam też mu życzy zapewne.
      Maraton - Top1 uni43/Top6 uni68/ilość zabudowanych pól na planecie-380/342/najbardziej wartościowa planeta-20.745.310/20.316.859
      Maraton - Ikariam-Top1 Kappa/Top7 Beta/poziom budynków w jednym mieście-678/najbardziej wartościowe miasto-3.876.627
    • To znaczy jak przegoni Adama? Medalem na MŚ? Małysz miał takich bodajże 4.. w tym 2 z lotów właśnie.
      Gdzie tu przegonienie? :)
      Kamil jest inny od Małysza, ma inny styl, chociaż skromnością mu dorównuje, to nie powinno się ich do siebie porównywać
      Szukasz napisów do serialu lub filmu?
      Zajrzyj na ,
      może właśnie go tłumaczymy!
    • pacek napisał(a):

      To znaczy jak przegoni Adama? Medalem na MŚ? Małysz miał takich bodajże 4.. w tym 2 z lotów właśnie.
      Gdzie tu przegonienie? :)
      Kamil jest inny od Małysza, ma inny styl, chociaż skromnością mu dorównuje, to nie powinno się ich do siebie porównywać


      W lotach Adam nie miał medali. Ostatnia szansa uciekła mu przed nosem.
      Maraton - Top1 uni43/Top6 uni68/ilość zabudowanych pól na planecie-380/342/najbardziej wartościowa planeta-20.745.310/20.316.859
      Maraton - Ikariam-Top1 Kappa/Top7 Beta/poziom budynków w jednym mieście-678/najbardziej wartościowe miasto-3.876.627
    • Nie ma się co fascynować medalami. Dobrze, że Kamilowi nic sie nie stało. Śmieszy mnie odpowiedź sędziów na pretensje Kruczka - "Stoch skakał w dobrych warunkach"
      Wiatr wiał z prędkością 6m/s, komputery to zarejestrowały, wszystko można odczytać, a ci bajdurzą.
      Chyba, że w chwili puszczenia zawodnika wiatr wiał z prędkościa dopuszczalną. Przypuszczam,że właśnie tak było, po teraz Tepesz nie może puszczać jak chce.
      Kamil - do boju. Jak nie będzie medalu, to trudno, jak będzie - wielkie szczęście.
      A może zabawimy się w typowanie?
      Ja stawiam na 6 miejsce.
      Maraton - Top1 uni43/Top6 uni68/ilość zabudowanych pól na planecie-380/342/najbardziej wartościowa planeta-20.745.310/20.316.859
      Maraton - Ikariam-Top1 Kappa/Top7 Beta/poziom budynków w jednym mieście-678/najbardziej wartościowe miasto-3.876.627

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Maratonczyk ().

    • pacek napisał(a):

      A ja myślę że będzie raczej 7-8... a jeśli miałby być wyżej to w granicach 4 miejsca, bo top3 to widzę Koch, Schlierenzauer i Ito


      Stoch czy Koch - może taka mała pomyłeczka?
      Maraton - Top1 uni43/Top6 uni68/ilość zabudowanych pól na planecie-380/342/najbardziej wartościowa planeta-20.745.310/20.316.859
      Maraton - Ikariam-Top1 Kappa/Top7 Beta/poziom budynków w jednym mieście-678/najbardziej wartościowe miasto-3.876.627