Liga Mistrzów UEFA / UEFA Champions League

    • Do przerwy 2:0 dla BvB,miazgunia aż miło patrzeć. 0:0 w Anglii i Real gra niezły piach.Z drugiej strony wystarczy im brameczka,która może wpaść w każdym momencie.
      [OFF] Libra - TOP6
      [OFF] Polaris - TOP5

      [OFF] Rhea - TOP1
      [OFF] Uriel - TOP40

      Kiedyś: min.: U1, U4, Rigiel, Deimos, Merkur i kilka innych.
    • ^Zaborca63^ napisał(a):

      Oby tylko Borussia 'TVP' Dortmund odpadła. Przynajmniej wtedy pokazywaliby w telewizji inne drużyny, a co za tym idzie ciekawsze mecze.


      E, jak ktoś umie pokombinować to się robi multikono na dwa laptopy, piwerko, chipsy i się ogląda :)
      Powiem, że w sumie jak oglądałem dwa mecze naraz to częściej patrzyłem się na MU, ciekawiej było. Czerwona wg mnie niezasłużona.
      Borussia mocna, ma szanse na dużo w tej edycji! Wszystko zależy od losowania.
      ex SMod ZŻU, MN
      ex Mod Handel, Wojny, DiD, S&D, ST, PoO, WiP

      LFC - this means more...


      Twister jest genialny!
      mirela jest wspaniała!
      Pręgierz (*)
    • Ja się z tym nie pogodzę tak szybko, przez jakiegoś .......... odpadliśmy, nani nawet gościa nie widział. Real był bezzębny do tego czasu, nawet jak przegrywaliśmy to był dobry atak. Nawet Mou powiedział, że lepszy zespół odpadł...........Eh....... Niesprawiedliwość........

      Glory!
    • Nani "atakując" wyprostowaną nogą nie widział zawodnika Realu... Maksymalnie żółta kartka powinna być.
      Potem jeszcze nieuznany karny dla Manchesteru i poszło wszystko..

      Grać w "10" przeciwko takiej drużynie jak Real - nie ma szans.

      Gratulacje dla Realu

      Glory Glory Man United!
      "Ja to Cie przygarnąlem tak jak Shrek tego osła. Szkoda tak zostawić samego w lesie mimo tego, że cie wkurza :D " ~ panwpolo


      Ursa - Top 34 THE END
      16.07.2013 - 29.12.2014
      Bez urlopu
    • Mind_war napisał(a):

      Nani "atakując" wyprostowaną nogą nie widział zawodnika Realu... Maksymalnie żółta kartka powinna być.
      Nie ma najmniejszego znaczenia czy widział czy nie widział. Kartka "miękka", na pograniczu żółtej i czerwonej, ale sędzia się wybroni. Trochę podobna sytuacja do tej Lewandowskiego; jak nie masz pewności że nie zahaczysz przeciwnika to nie robisz flying tackle.
      Albo robisz, ale wtedy licz się z czerwoną.
      zgniły liberał/podły ateista
    • Moim zdaniem faul był na żółtą kartke, ale sędzia miał prawo dać czerwoną i tak zrobił.
      Co do karnego dla MU, to niby gdzie on miał być? Dla Realu owszem w 62 minucie powinien być karny, gdy piłka lecąc do bramki odbiła sie od poprzecznie ustawionej ręki Rafaela (o ile dobrze pamiętam).
      Juve per sempre sarà! 01.11.1897! 120 anni!

      UNII 64 PLAYER
      UNII Mizar / top 77
      UNII Rigel / top 34
      UNII Fidis / top 58
      UNII Libra / top 31
    • Bez przesady, po pierwsze faul nieumyślny, Nani nie widział nawet wbiegającego przeciwnika, po drugie 90% sędziów dałoby żółtą kartkę, 9% nie karałoby nikogo, a 1% dałoby czerwoną. Arbiter ewidentnie chciał stać się główną postacią wieczoru. Szkoda też, że jego ślepota przełożyła się aż tak znacząco na wynik. Bo jak faulu na Evrze można było nie dostrzec to ja nie mam pytań. Real dopóki nie miał przewagi jednego zawodnika to grał tak naprawdę piach.

      komentarz Mourinho bezcenny:

      - Lepszy zespół przegrał. My nie graliśmy dobrze, nie zasłużyliśmy na wygraną - mówił "na gorąco" Mourinho. - Nie chcę mówić o sytuacji z czerwoną kartką, naprawdę jej nie widziałem. Faktem jednak jest, że grając jedenastu na jedenastu wątpię, abyśmy byli w stanie odwrócić losy gry.


      Sędzia zniszczył widowisko. Koniec, kropka.
    • Raz się ManU oberwało przez wzięcie górnych widełek przez sędziego i wielkie halo. Ale jak ManU strzela x goli ze spalonych w kluczowych meczach (choćby pamiętna jesień z CFC) to w to mi graj, albo to czerwo za "symulowanie" Torresa który dostał po piszczelu. Już nie wspominając o magicznych wolnych na 20metrze w 95minutach :O Skończcie, sędzia to sędzia, wolno mu wszystko, tak zawsze było, jest i będzie.
      Fakt że część może dałaby żółtą ale to było bardzo niebezpieczne wejście. Za śmieszniejsze rzeczy dawali czerwa. Pamiętny pół obrót Alwisza po trafieniu Pepe prostą nogą w piłkę. Nawet go nie drasnął ale łapało się jako niebezpieczne zagranie. Inna sprawa że Alwisz swoje jasełka dołożył z noszami itd.
      Jakby tak Arbeloa Danonków nie jadł to by ze 3 żebra miał złamane po czymś takim :E


      PB Solo | PB ACS | Top 1 ACS Uni28
      :top1: Top1 Złomiarzy Uni28 :top1:


    • ^Zaborca63^ napisał(a):

      Bez przesady, po pierwsze faul nieumyślny
      Ależ rozgoryczenie fana przez Ciebie przemawia ;)

      Jeśli potrącisz kogoś po pijaku to nie ma znaczenia czy zrobiłeś to umyślnie, czy nie. Po prostu nie wsiadasz za kółko po pijaku, a jeżeli wsiadasz, to musisz się liczyć z konsekwencjami.
      Podobnie na boisku nie latasz z wyprostowaną nogą w zasięgu przeciwnika. I tyle, koniec pieśni. Bo jeśli latasz, to ryzykujesz czerwo. Nikogo nie interesuje czy akurat chciałeś faulować czy tańczyć kankana.

      Czasem poraża mnie ignorancja telewizyjnych ekspertów w kwestii dość prostej jaką są przepisy gry w piłkę nożną. Nie ma znaczenia w którym sektorze boiska jest faul (pozdrowienia dla pana Mielcarskiego), gdy jest faul należy go zagwizdać wszędzie, a gdy go nie ma to go nie ma nigdzie. Albo mój ulubiony tekst: jak można w tej minucie gwizdać rzut karny. Kretynizm do potęgi! Jakie to ma znaczenie w której minucie? Tak samo nie ma znaczenia co sobie myślał faulujący zawodnik, czy chciał faulować, nie chciał, albo czy pragnął w tym momencie przeciwnika po jajcach posmyrać. Faul to faul, a stany umysłowe faulującego to co najwyżej ciekawostka.

      Ogólnie przepisy zmieniają się w stronę ochrony zdrowia zawodników, więc nie zdziwię się jak za parę latek wideo z tego zdarzenia będzie materiałem szkoleniowym dla sędziów; w sensie wzoru, że tak właśnie należy postępować.
      zgniły liberał/podły ateista
    • hehehe,ludzi już ponosi fantazja "Leśniak: Borussia może wygrać z każdym poza Barceloną".

      Zagrali b.dobry mecz,ale czy to nie zasługa Szachtara,który w żeden sposób się nie postawił? Chciałbym ponownie zobaczyć Borussia vs Real lub vs Milan/Barcelona. To byłyby genialne mecze.
      [OFF] Libra - TOP6
      [OFF] Polaris - TOP5

      [OFF] Rhea - TOP1
      [OFF] Uriel - TOP40

      Kiedyś: min.: U1, U4, Rigiel, Deimos, Merkur i kilka innych.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Zyklon ().

    • Thorgoth napisał(a):

      (...)

      Ogólnie przepisy zmieniają się w stronę ochrony zdrowia zawodników, więc nie zdziwię się jak za parę latek wideo z tego zdarzenia będzie materiałem szkoleniowym dla sędziów; w sensie wzoru, że tak właśnie należy postępować.


      Przecież już tak jest.Chociażby naczelne zdarzenie, którym podpierają co drugą swą wypowiedź o błędach sędziów hejterzy tego świata na czele z Mourinho, czyli pamiętne wejście Pepego w Alvesa. Zostało ono przywolane przez Pierluigiego Collinę na spotkaniu z zawodnikami przy okazji zeszłorocznego Euro jako przykład wejścia za które zawsze będzie dawane czerwo, nieważne czy kontakt był czy nie.
      Tak też w tym przypadku kartka słuszna. I fakt że pewnie większość sędziów pokazałaby tylko żółtą kartkę, ale nie zmienia to faktu że właśnie ta większość by błąd popełniła.
      Kwestia sprawiedliwości awansu to już inna sprawa. Prawda jest taka że w dwumeczu nawet licząc z tymi wszystkimi interwencjami De Gei z Madrytu Manchester zmarnował więcej sytuacji.Szkoda. Ale sami są sobie winni. No i głupota Naniego...

      @Zyklon
      Z Barcą w formie z ostatnich tygodnii to nawet Wisła ze stającym na boisku Kosowskim może wygrać x_x .
    • Meczu nie oglądałem, ale obejrzałem sytuację z kartką i jak można w ogóle mieć pretensję do arbitra? Zagranie niebezpieczne=czerwona kartka. Nie ma co wieszać psów na Turku. Pisanie, że wpłynęło to na wynik meczu, wiadome, ale są określone reguły gry w piłkę i gdyby nie zachowanie Naniego nie byłoby dyskusji. Komisja sędziowska na pewno nie oceni źle tej decyzji.
    • Thorgoth napisał(a):

      Nie ma najmniejszego znaczenia czy widział czy nie widział. Kartka "miękka", na pograniczu żółtej i czerwonej, ale sędzia się wybroni. Trochę podobna sytuacja do tej Lewandowskiego; jak nie masz pewności że nie zahaczysz przeciwnika to nie robisz flying tackle.
      Albo robisz, ale wtedy licz się z czerwoną.


      Jest znaczenie, nieumyslny a umyslny atak ma różnicę. Nazywasz to "flying tackle"? Brawo. Przy flying tackle nikt nawet słowem by się nie zająknął o czerwieni. Zagranie Naniego od zbyt wysyoko uneisionej nogi różni się tym, ze wpadli na siebie. Ile razy ktoś komuś buta założy w twarz, bo spróbuje kopnac piłkę i nie ma płaczu, ze tylko żółta.

      Sheldon napisał(a):

      Zagranie niebezpieczne=czerwona kartka.


      Wyjdź na dwór, przewietrz się, ale głupot nam daruj. Od dziś za każdą nakładkę - czerwień, za każdą zbyt wysoko uniesioną nogę - czerwień. W końcu to wszystko są zagrania niebezpieczne. Niech żyje Sheldon!!


      Inna sprawa, czy ManU naprawdę nie myśli nad zmianą bramkarza? to co zrobił de Gea przy drugiej bramce to jest smiech na sali. Nie wiem czy słupek jest aż tak miły w dotyku, że chcial sie do niego przytulic czy po prostu za nim schowac? Ja rozumiem pilnowac krótkiego słupka, ale chowac sie za nim?

      Dlugi pisał o karnym i ten faktycznie powinien byc w końcówce, jak któryś zatrzymał Evre nogami, ale to już inna historia.
      Strąconych moonów - 54 :E
      Strąconych GS-ów - 1051 ]:-D
      Łączny % ST: Solo - 268.235,81% ; ACS - 78.004,45%



      Gwiazda Biała, Orzeł Biały to są nasze ideały.

      13
    • Igła napisał(a):

      Wyjdź na dwór, przewietrz się, ale głupot nam daruj.


      Na dwór? 0_0 I ty wpisujesz w skąd 'Kraków'? :P Na pole :P


      Co do kartki... W sumie na początku cały czas miałem odczucie, że nie powinno jej być, ale z czasem coraz bardziej wydaje mi się, że to taka z rodzaju pomarańczowych - nie musiał sędzia dać, ale skoro dał to w sumie zawsze się jakoś wybroni.

      Dziś szykują się dwa nudne mecze. Zastanawiam się co oglądać i chyba jednak PSG, nie widziałem dawno ich meczu, ciekawy jestem co pokażą ;>
      ex SMod ZŻU, MN
      ex Mod Handel, Wojny, DiD, S&D, ST, PoO, WiP

      LFC - this means more...


      Twister jest genialny!
      mirela jest wspaniała!
      Pręgierz (*)
    • To nie była za wysoko podniesiona noga, ani nakładka. Nigdzie nie napisałem, że za takie rzeczy wyrzucać z boiska. Gdyby trafił go parę centymetrów wyżej to już byłaby sposobność do czerwonej kartki? Czy to dalej walka o piłkę? albo niezamierzony faul? Lewandowski nie za takie zagranie dostał czerwoną. Takie są trendy w piłce i nie ma się co gotować :)
    • Z punktu widzenia przepisów: Z początku wydawało mi się, że faul był na żółtą kartkę i byłem bardzo zaskoczony decyzja sędziego, ale po kilkukrotnym obejrzeniu powtórek uważam, że sędzia miał absolutną rację. Zagranie cholernie niebezpieczne a przepisy nakazują je karać czerwona kartką, to czy Nani widział Arbeloę czy nie widział nie ma żadnego znaczenia. Mówienie, że sędzia zepsuł widowisko tez jest bez sensu bo nie miał wyjścia, on musi postępować zgodnie z przepisami, które takie faule nakazują bezwzględnie karać.

      Z punktu widzenia kibica: Chciałbym, żeby ta sytuacja nie miała miejsca i żeby obie drużyny kończyły ten przedwczesny finał w 11. Real był lepszy w pierwszym meczu, ManU było lepsze w drugim. Ogólnie dwumecz na remis, jednak ktoś musiał odpaść, szkoda, że na tym kto awansuje zaważyła czerwona kartka i nie dowiemy się kto awansowałby gdyby nie ten feralny faul.

      ps. Mam wrażenie, że gdyby to był inny mecz to nikt by specjalnie nie protestował przeciwko decyzji sędziego, ale w tym przypadku kartka zmieniła losy meczu dwóch chyba najlepszych obecnie drużyn, więc protesty są.

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
    • Igła napisał(a):

      Jest znaczenie, nieumyslny a umyslny atak ma różnicę.
      Nie.
      Przy niesportowym zachowaniu typu strzał z liścia, z łokcia czy oplucie ma znaczenie intencjonalność zagrania. Przy grze nierozważnej, agresywnej czy niebezpiecznej nie ma znaczenia.
      KLYK
      Podejrzewam że jesteś w stanie stwierdzić do której kategorii należało zagranie Naniego.


      Igła napisał(a):

      Ile razy ktoś komuś buta założy w twarz, bo spróbuje kopnac piłkę i nie ma płaczu, ze tylko żółta.
      Od zeszłego roku FIFA przestała temu pobłażać. Owszem, sędziowie wciąż jeszcze starym zwyczajem dają czasem za niebezpieczną grę tylko żółć, ale od tego się odchodzi.

      Tak jak pisałem - zachowanie sędziego będzie podręcznikowym wzorem jak postępować w takich sytuacjach. Jeśli nie teraz to za kilka lat.
      zgniły liberał/podły ateista
    • United ma ogólnie farta do sędziów, bo większość sędziów czy to w LM czy to w EPL sędziuje raczej w korzyścią dla United ale jak juz się trafi taki co sędziuje przeciw United to już są o błędy na poziomie sędziego Lyczmańskiego lub innego Małka-wałka. Choć mimo wszystko ta wczorajsza czerwona kartka była tak trochę na pograniczu. Niby nie widział, niby nie chciał ale zagranie wyszło brutalnie, i taka pomarańczowa ta kartka. Gdyby dał żółtą pewnie wielu by narzekało, dał czerwoną i też ludzie narzekają.
      Cóż, szkoda, że dziadki z UEFY i FIFY tak boją się wprowadzenia różnych technologii do piłki, wtedy pewnie trudniej byłoby ustawiać niektóre mecze.
      Hyperion ON

      Nick: NotoriousTT
    • dragonartur napisał(a):

      United ma ogólnie farta do sędziów, bo większość sędziów czy to w LM czy to w EPL sędziuje raczej w korzyścią dla United ale jak juz się trafi taki co sędziuje przeciw United to już są o błędy na poziomie sędziego Lyczmańskiego lub innego Małka-wałka.


      To żeś odpłynął teraz.


      Dzisiejsze mecze co prawda zapowiadają się nudno, ale sądzę, że Valencia może powalczyć jeszcze o awans. PSG słabo sobie ostatnio poczyna w lidze francuskiej, przegrywają z zespołami z dołu tabeli. Jednakże Francuzi mają ten atut własnego boiska. Juve-Celtic już tak naprawdę przesądzone.
    • Ciekawe jak Valencia zagra :) czy pokazą manianę jak w I połowie czy walkę jak w końcówce drugiej.Ciekawe czy proadzą sobie bez Ibry?Coś czuję,że w tym meczu będzie pełno emocji.

      O drugim meczu nie ma raczej co pisać.Pytanie ile bramek strzeli Juve :)
      [OFF] Libra - TOP6
      [OFF] Polaris - TOP5

      [OFF] Rhea - TOP1
      [OFF] Uriel - TOP40

      Kiedyś: min.: U1, U4, Rigiel, Deimos, Merkur i kilka innych.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Zyklon ().

    • ^Zaborca63^ napisał(a):

      dragonartur napisał(a):

      United ma ogólnie farta do sędziów, bo większość sędziów czy to w LM czy to w EPL sędziuje raczej w korzyścią dla United ale jak juz się trafi taki co sędziuje przeciw United to już są o błędy na poziomie sędziego Lyczmańskiego lub innego Małka-wałka.


      To żeś odpłynął teraz.


      Dzisiejsze mecze co prawda zapowiadają się nudno, ale sądzę, że Valencia może powalczyć jeszcze o awans. PSG słabo sobie ostatnio poczyna w lidze francuskiej, przegrywają z zespołami z dołu tabeli. Jednakże Francuzi mają ten atut własnego boiska. Juve-Celtic już tak naprawdę przesądzone.



      Zbyt dużo fauli Scholes'a widziałem za które nie otrzymał kartki, a powinien wylecieć z boiska, bo mógł komus poważną krzywde wyrządzić. Na całe szczęście ostatnio w Anglii sędziowanie jest bardziej sprawiedlowe, nie ma takich kontrowersji, które by ustawiały całkowicie całe mecze.
      Hyperion ON

      Nick: NotoriousTT
    • Jestem kibicem Juve, ale także serieA, więc mam nadzieje, że Barcelonie nie uda sie awansować i raczej tak będzie. Barcelona ostatnimi czasy słabo sie spisuje, a Milan złapał wiatr i nawet włączył sie do walki o mistrzostwo, ale to nie o tym temat. Trzymam kciuki za Milan.
      Juve per sempre sarà! 01.11.1897! 120 anni!

      UNII 64 PLAYER
      UNII Mizar / top 77
      UNII Rigel / top 34
      UNII Fidis / top 58
      UNII Libra / top 31
    • Faktycznie, to już dzisiaj :D
      Jeśli Barcelona nie przełamie złej passy to nie odrobi. Milan dzisiaj będzie się bronił, nikt o zdrowych zmysłach nie będzie atakował w Barcelonie mając dwie bramki przewagi. Gdy Milanowi uda się jedna kontra, będzie po meczu. Kibicuje Barcelonie, ale na ich awans nie postawiłbym żadnych pieniędzy :P