Nagrody dla uczestników S&D - edycja 9 - dyskusja

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Nagrody to bardzo fajny pomysł. Nie mniej nie w takiej formie. Podnoszenie komuś bugynków o jeden poziom to lekka przesada. Za mocno burzy równowagę gry. Dajcie rozsadna ilość stateczków. To jest normalnie jakaś paranoja. Wymyślił to chyba jakiś dzieciak przyzwyczajony do trków... NAGRODY POWINNY BYĆ, ALE NIE TAKIE!!! Stanowczo protestuję. Zróbmy ankietę która pozwoli wypowiedzieć się wszystkim graczom.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Dragon220 ().

  • Pojawiło się sporo głosów przeciw. Hmm moim skromnym zdaniem pomysł jest fantastyczny, Naprawdę jest o co walczyć teraz i tyle. Motywacja nie z tej ziemi, lepiej chyba motywowałaby naga reprezentacja króliczków playboya :P

    Co do zarzucania iż to jakiś bonus dla flociarzy... Przypominam, że nie trzeba mieć nie wiadomo jakiej floty aby latać skutecznie do s&d, poza tym górnicy mają rozwinięte nanity, laboratoria, sieci badań itp. i robią astro znacznie szybciej niż typowy flociarz mający rozwinięte tylko badania użytkowe, labki na 3,4 planetach niewysokie lvle. Mamy o wiele mniejsze wydobycie niż górnicy, a kolejna planeta i tak posłuży w 90% przypadków za wypadówkę. Także nie ma co przesadzać :P


    P.S. Kiedy s&d ruszy na uni21 ? :D


    Uni 21

    Łącznie 78x w ST
    Na sumę ~146.561%
    Średnio ~1.879%/ST

    ex-MODERATOR ST u20, u25, u26, u27, u41, u56.
    ex-MODERATOR DiD u12, u20, u56.
  • Rising napisał(a):

    Co do zarzucania iż to jakiś bonus dla flociarzy...

    Dla flociarzy nie ma tu żadnego bonusu tylko nagroda. Bonus będą mieli jedynie ekowcy którzy znajdą się w zwycięskiej drużynie. 1 osoba dostanie bardzo wartościowe badanie, na które będzie się trzeba naharować porządnie. Flociarze ze zwycięskiej drużyny zostaną nagrodzeni darmowym budynkiem za swoje wysiłki, ale co z ekowcami i mało aktywnymi graczami, którzy trafią do tej samej drużyny i wykręcą 1 RW, albo wstawią sobie jakąś próbę moonową na 20%. Dla nich będzie to dopiero bonus...

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Dziecinada ().

  • Wkleję post z PoO, mam nadzieję że zastanowicie się nad tym

    Hm... widzę, że pomysł i tak zostanie.
    Radziłbym się zastanowić co zrobić aby było mniej krzyku i płaczu.

    Popieram pomysł aby z nagród usunąć astrofizykę a z budynków kopalnie.
    To napewno zmniejszyłoby skalę niesprawiedliwości.
    Dodatkowo aby nie było ,,sępów" zmieniłbym pkt w regulaminie, że nagrodę dostanie gracz który zrobi minimum 5 rw.
    1 rw to śmiech na sali, bo każdy jest w stanie przez miesiąc ubić 1 cel.
    Myślę, że wtedy część sępów by odpadła, a jeśli nie to musieliby chociaż te 5 razy na kogoś polecieć.


    Weźcie to pod uwagę
  • Rising napisał(a):

    Pojawiło się sporo głosów przeciw. Hmm moim skromnym zdaniem pomysł jest fantastyczny, Naprawdę jest o co walczyć teraz i tyle. Motywacja nie z tej ziemi, lepiej chyba motywowałaby naga reprezentacja króliczków playboya :P
    Popieram, mi zawsze ciężko wydać surowce na kopalnie czy
    badania a taka nagroda zmotywuje do latania, bo będę mógł dostać coś,
    ale uwaga przecież nie za darmo. Bo przecież, żeby być TOP1 aktywistów
    czy złomiarzy trzeba latać i cały miesiąc być aktywny, tym bardziej, że
    to tylko 1 dowolny poziom czegoś, a nie 10poziomów nie rozumiem tego, o
    co ten płacz i narzekanie flociarz nigdy nie ma dobrych kopalni a jeden
    poziom doda mu kilkanaście-kilkadziesiąt kk pkt., które górnik z czasem i
    tak nadrobi.
    jedyne zastrzeżenie to ta nagroda dla całego teamu tu bym dał jakieś zasady i było, by ok.
    :D freelove / Black Igor = turbo multi konto :D

    ZŁOMIARZ z ZAWODU :E :E :E
    U24
    U64
    GEMINI
    MIZAR
    NEKKAR

    ponad 200 ST

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez freelove ().

  • No niestety Matiq, ale calkowicie zgodze sie z mrocznym. Ewidentne faworyzowanie flociarzy zreszta juz po raz kolejny. Chociazby wczesniejsze podniesienie cen za geologa jednoczesnie obnizajac za udogodnienia flociarzy. Nie da sie rowniez ukryc chociazby faktu, ze mimo Twojego badz co badz panowania na u27 nie masz az tak bardzo rozwinietych badan czy budynkow jak chociazby Patriota na u10. Do czasu s&d na swoim uni podbije maxymalnie jakas kopalnie badz tez astrofizyke (a ma juz spory czas przynajmniej 19 poziom) wygra dajmy na to jedna edycje na rok (bo to laczenie to chyba jeszcze troche potrwa) i bedziemy swiadkami pierwszych 13 planet na ogame.pl... Troche smieszna sytuacja. Jedno co jest w tym wszystkim dobre to fakt iz nagrode przyznaje sie druzynie + fakt ze w ogole cos w tej kwestii robia (tylko nie taka forma;/). Z ta antymateria tez cos jest na rzeczy bo faktem tez jest to, ze teamowicza czy tez ex taka forma nagrody wydaje sie byc malo atrakcjyna, ale nie kazdy ma takie mozliwosci. Pozdrawiam.
  • Więc kilka pytanek mam :

    Moja drużyna wygrywa S&D, ja jestem aktywistą

    - Czy przykładowo budując coś w stoczniach, poproszę o następny level nanitów, co w tym wypadku się stanie ?
    - Czy jeżeli nie mam miejsca na planecie, a poproszę o następny level nanitów zostanie on dodany ?
    - W czasie kiedy poprosiłem o następny level napędu jakiegoś, a bada mi sie inne badanie, czy to badanie podskoczy do góry ? Czy będe musiał zaprzestać badania aktualnego?

    Kolejne pytanie

    GRACZ A jest złomiarzem i aktywistą, po nim 2 w kolejności do aktywisty jest GRACZ B, a w kolejności do złomiarza jest GRACZ C, kto co dostanie ?

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez F3arlesS ().

  • Co do pytań powyżej - nagrody to nic innego jak prosty wpis w bazę danych, pod uwagę wiec nie powinny być brane wymagania niezbędne do posiadania określonego poziomu budynku/badania, to że brak miejsca na planecie/księżycu albo to że jakieś badanie aktualnie trwa tudzież trwa produkcja floty.

    W opisanej sytuacji Gracz A decyduje z której kategorii chce otrzymać nagrodę, w tej której nie wybierze nagrodę otrzymuje zdobywca drugiego miejsca.
    Członek Rady S&D oraz moderator podforum Wojny






    W razie jakichś wątpliwości/zapytań/interpelacji zapraszam do pisania na pw.
  • Początkowo pomysł uważałem za beznadziejny , ale coraz to wiekszego przekonania nabieram czytając Wasze wpisy , ze team trafił w dziesiątkę.
    Wcześniej nikt praktycznie (nie wiem czy było to 2 % ludzi na ogame) nie interesował się S&D ... gdy wprowadzili nagrode dla tych co próbowali w pewnym sensie rozruszac uni to wielkie mi hallo. Ktoś pisał , że nie ma czasami nawet 10 osob aby zacząc... dlaczego on ma byc poszkodowany ? Chce rozruszac uni a nie może przez glupia zasade ...
    Nikogo wczesniej to nie interesowało , a teraz ? Bedzie 10 druzyn po 20 osob ? I bardzo dobrze - to bedzie dopiero jazda ... każdemu bedzie zależało , uni bedzie żyło z 4k osob lepiej niz z 15k na nowym universum. W końcu w grze coś sie bedzie działo!
    Najbardziej górnicy poszkodowani ? Smiech na sali ... ktoś kto wybuduje bunkry aby go nie farmili , zaloguje sie raz na 1-2 dni , przetransportuje surke , wrzuci jakiś budynek i ma miesiac spokoju - to on ma byc poszkodowany ? Ktoś kto gra w 80 % mniej niz flociarz ? Ktoś kto niczym sie nie martwi , fsem , atakiem , czasem spedzonym na ogame ?
    Najlepiej mu dac od razu + 2 lvl wyzej budynku bo aktywista należał do jego sojuszu - to bedzie sprawiedliwe. :quasi:
    To ma przyciagnac ludzi i cel na pewno zostanie zrealizowany w ten sposob . A czy jedna osoba dostanie cos za 200-500kk surki to juz mi to lotto.
    Poza tym z takimi nagrodami trzeba bedzie sie na prawde sporo napocic aby wygrac ... nie wiem czy na takiej elektrze-fornax starczy na osobe 300 RW aby byc zwyciezcą ...
    A taka ilosc i czas poswiecony w walce jest proporcjonalny do nagrody moim zdaniem.
    Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada, ale na tym, że potrafi się podnosić.