Jak bezpiecznie latać

    • Gra:

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Jak bezpiecznie latać

      Pisze ten krotki poradnik bo sie wkurzyłem :] Ledwo uratowałem swoje pancole i nie chce by ktos robil błędy jak ja Szczególnie ze np Sinowi sie takie cos przyda.

      Czym jest kampa ? To czekanie na agresora by go zezlomowac. Sa 3 sposoby zezlomowania agresora:
      -podstawka sasiada
      -podstawka wlasnej floty
      -kontra

      podstawka swojej i sasiada floty to wiadome a kontra to atak obrony lub jego sasiada na przywracająca twoja flote atakujaca wpadajac pare sekund po powrocie floty.

      Kilka prostych sztuczek jak sprawdzic czy koles jest na koncie. Zawsze sprawdzamy aktywnosc na wszystkich koloniach. Potem patrzymy przy ktorych monach lezy PZ i ile tego lezy !!!! i dopiero wtedy skanujemy wszystkie moony celu ale i kolonie najbliższego sąsiada !!! Najwazniejsza jest matka tam takze skanujemy. Teraz sprawdzamy co na tych moonach jest i czy jest czym sie podstawic. Sprawdzamy czy ilosc koloni zgadza sie z poziomem astro jesli nie NIE LECIMY jesli na mapce jest kolonia a na gali jej nie ma NIE LECIMY jesli ilosc koloni sie zgadza jest ok. Teraz czekamy na minutki i teraz 2 rzeczy patrzymy czy minutki zapaliły sie ROWNO z sasiadem jesli nie NIE LECIMY jesli rowno sprawdzamy pz jesli ZNIKNOL NIE LECIMY. Jesli wszystko przebieglo pomyslnie na 90% kolesia niema. Moze jedynie byc ale przez ten okres czasu nie wykonal rzadnego ruchu czyli jeszcze o was nie wie. Potem sprawdzamy czy ilosc pkt floty na mapie zgadza sie z iloscia pkt na moonach jesli w przyblizeniu jest dobra mozna leciec. Jest to pierwszy etap obrony przeciwko kamperowi. Teraz pare rzeczy wyjasnie.

      aktownosc na wszystkich koloniach -chyba wiadomo jak gdzies jest * znaczy ze koles moze byc.
      sprawdzanie pzta - poco ? a juz tłumacze przypuśćmy koles widzi ze lecisz skanuj na jego moona podrywa flote i leci na wlasne pz podrywa cala flote wiec stan dexu jest rowny 0. I teraz jesli do pz doleci pz zniknie i juz wiemy ze tam jest jakas flota.
      skan sasiada - sondy do celu powinny doleciec rowno wiec rowno powinny zapalic sie minutki czyli jesli bedzie jakies wachanie 5sekundowe + znaczy ze byl ruch na moonie.
      pkt floty - jesli np na moonie stoi 10k statkow a na mapie jest 50k to wiadomo ze to tylko czesc floty i mozemy sie nadziac na cala reszte zabawek. jesli jest np 10k statkow na moonie 11k pokazuje mapa mozemy przyjac ze te 1k to satelity wieksze ilosci niz 10k brakujących statkow sa niebezpieczne. ale nawet 100 pkt roznicy flot moze by dla nas śmiertelne bo 100 pkt to 100 gs :] lecz tego niema jak na 100% sprawdzic.

      Ale najwazniejsza rzecza jest przygotowanie to znaczy rozponanie. Czemu co chwile na pw do soja pytam o floty roznych kolesi ? by wiedziec jaka posiadaja flote. I lot bez zachowania srodkow ostrożności bez wcześniejszego rozpoznania jest szalenstwem. Ja np wczoraj polecialem na kolesia choc wiedzialem na 100% ze jest na koncie lecz wiedzialem jaka flote posiada i ze nie moze mi zagrozic wtedy mozna skanowanie moonow odpuścić :]

      Etap drugi lot.
      Atakujac silniejszego gracza musimy bardzo uwazac. Trzeba wiedziec ze kolesia niema a najlepiej go dlugo obserwowac. Ale co dalej ? jesli lecimy na silniejszego kolesia nigdy nie lecimy na 100% predkosci i staramy sie leciec w 1-2 slotach by w razie czego szybko moc zawrocic. Teraz tak atakujac flote transportowa silniejszego gracza najlepiej wykonac taki manewr 1 atak puszczasz 1.5 razy mocniejszy niz potzreba np zamiast 100 ow potrzebnych puszczasz 150 ow. Drugi atak niby dofarmienie puszczasz mt + flota na tyle silna by sie przebic przez tamta flote. Strata deu ? nie! poco to? Ano juz tlumacze roztrzal miedzy falami jakies 5 minut :] i teraz 1 fale opozniamy tak jak to opisalem nizej. jak wszystko jest ok lecimy
      dalej i na 2-3 sekundy przed atakiem [ zalerzy od naszego neta ] zawracamy 1 flote szybki skan i patrzymy czy cos tam nie stoi albo czy stan deuteru sie nie zmienil. Jak nic sie nie zmieniło obserwujemy dalej reszte moonow i drugim atakiem wlatujemy w moona :] na 80% powinno sie udac z tego wzgledu ze 90% osob podstawi sie pod 1 fale po 1 bo nie chce tracic floty ktora ma na moonie po 2bo tam leci wiecej statkow wiec i wiekszy zysk :] rzadko kto wpadnie na to ze 1 fala zostanie zawrocona a 2 fala to wlasciwy atak :]

      Drugi sposob ochrony stosowany kiedy mamy zamiar leciec na flote bojowa na ktora potrzebujemy wiekszosc naszej calej floty przez co nie mozemy go zezlomowac dofarmieniem :] Najlepiej wtedy najpierw zaatakowac innego mona z transportowka sposobem ktory przedstawilem u gory przyczym flote bojowa puszczamy jaka 3 :] tzn najpierw leci flota fejk atakujaca flote transportowa ktora zawracamy potem wbijamy tzw dofarminiem w ta transportowke i teraz jesli cos podstawil to reszte atakow zawracamy i jestesmy stratni tylko ta nie wielka czesc floy potrzebna na zniszczenie transportowki, albo mamy wieksza pewnosc ze kolesia niema bo kto by sobie pozwolil na strate statkow :] ale sa i tacy wiec nadal trzeba uwazac oczywiscie standardowo opóźniamy sprawdzamy aktywnosci i wlatujemy taki atak to chyba minimalizacja ryzyka podstawki :]

      kilka wyjaśnień:
      - czemu nie na 100% ? bo jak polecisz na 100% koles moze cie skontrowac a jak polecisz na 90 albo 80% szanse te mocno maleja do jakis 1/3 na powodzenie kontry :]
      - czemu sprawdzac stan deuteru ? ano jak by ktos telepnol flote i ma refleks to moze ja przed waszym skanem poderwac i wtedy zmieni sie stan deuteru na moonie :] czesto sa to minimalne zmiany 1-500 jednostek ale jesli tyle zniknie zawracajcie !


      Teraz jak opóźniamy, jak to sie robi opisują tutaj nie bede sie powtarzal:
      Gra: Opóźnianie floty a nowy interfejs gry

      ja opóźniam o 45 sekund 1 skan sekunde po początkowym czasie ataku a kolejny skan na 15 sekund do ataku najlepiej ogame otworzyc w 2 oknach podzielic ekran na pol i w 1 miec skany a w drugim zakladke flota wciskasz skan i odrazu mozesz zawrocic bez przeklikiwania :]

      Co jesli w czasie ataku zapali sie gdzies aktywnosc ? skanujemy patrzymy jesli skan jest taki sam jak wczesniej szansa na podstawke rosnie ale rownie dobrze moze to bys skan innego gracza jesli przybylo surowcow lub floty moze to oznaczac ze aktywnosc zapalila wracajaca flota lub transport surowcow lecz moze to by tez proba ukrycia aktywy :] jesli natomiast ubylo floty lub dexu to natychmiast zawracamy

      Jesli cel ma w ukladzie lub w okolicy sojusznika/kolege/lub kogos kto chce nas zlapac z monem obserwujemy tez i jego tzn czy przed lotem byla aktywnosc wtedy robimy skan i moona i planety i patrzymy na pzta :] jesli tak a w czasie lotu dalej aktywnosc sie palimy na 10 minut przed atakiem znowu skanujemy tega sasiada i sprawdzamy stan deu i na planecie i na moonie jesli go ubylo albo ubylo floty to duze prawdopodobienstwo podstawki to samo tyczy sie jesli w czasie lotu pojawi sie nagle aktywnosc u takiego gracza moze to nic nie znaczyc a moze znaczyc podstawke lub kontre :]

      Przez caly lot kontrolujemy aktywnosci i pzty :] zawsze opóźniamy. Mimo wszystkich tych rad nadal mozna dac sie zlapac :] DUZO zalerzy od szczescia i badz co badz wyczucia ktore nabywa sie z czasem chyba napisalem wszystko ale jesli o czyms zapomniałem to dopisze jak gdzies widzicie bledy albo czegos nie rozumiecie to powiedzcie

      Jeszcze jak latamy w nocy to o 3 nocy wszystkich wylogowuje wiec jesli po 3 na matce nie zapali sie * kolesia niema :] ale podstawka moze juz dawno leciec
    • Ekhm, po przeczytaniu owego "poradnika" nie mogę się oprzeć wrażeniu, że właśnie świeżak go pisał. ;P Ja dla odmiany będę poważna.
      Poradnik jest nieobiektywny, mało w nim prawd uniwersalnych, większość to Twoje opinie, z częścią z nich w żaden sposób nie mogę się zgodzić ( mam wymieniać?). Jakbym miała stosować wszystkie z podanych rad, nigdzie bym w końcu nie poleciała. :D Pomijam już tutaj błędy ortograficzne, styl, emotikony czy pisanie o "kolesiu" ( czuję się dyskryminowana ;) ).
      Podsumowując: takie se.

      Edit: pojadę banałem, ale tylko po to, żeby Ci wskazać co ogółem jest nie halo.
      "Sprawdzamy czy ilosc koloni zgadza sie z poziomem astro jesli nie NIE LECIMY jesli na mapce jest kolonia a na gali jej nie ma NIE LECIMY jesli ilosc koloni sie zgadza jest ok"
      Och, kolonia się nie zgadza, panika, bo pewnie kampi. :D
      Jak kampi, to tak czy siak zaświecić się tam musi przy swojej podstawce, wystarczy rozeznanie kto jeszcze mógłby się podstawić, opóźnienie i zabezpieczenie powrotu. Ot wszystko. ;)
      Edit 2: Aj Mili, złośniku, jeśli kampi, to na świeżej planetce bez telepa, ta? ;P
      Multikonto megalomania 1/2 z b4el
      Multikonto 2/2 z Denior


      [22:58] <Witcher> czy Cie szatan opuscil?!
    • Same myśli może i dobre do przekazania ale jak pisali poprzednicy, chaotyczne, bardzo kolokwialny język, jasne nie wymagam tu lekturowej polszczyzny ale momentami czułem się jak na podwórku :P.
      Poza tym jak zauważyła elfi czytając te wszystkie rady można stwierdzić, że praktycznie nie da się nigdzie polecieć :D.
      kertoip company
      przekręty to nasza specjalność.
    • Poradnik ładny
      nawet coś z niego przejąłem
      człowiek ciagle się uczy
      nie rozumiem głosów in minus
      a w ogóle tego tekstu elfi o koloniach

      na 90 % jeśli ktoś przenosi kolonie to właśnie w celu kampienia lub zbliżenia się do potencjalnego celu

      tego chyba nie trzeba tłumaczyć

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez sta111siu1 ().