(OgameTools) Program własnego autorstwa - zapraszam do testowania

    • Narzędzia:
    • Program jeszcze nie uznaję za wersję finalną :) za dużo jeszcze do dodania a teraz mało czasu mam. Ale co miałeś na myśli "trochę niedopracowany" ? bo czytelność to już indywidualna sprawa :>
    • Taka mała sugestia, w okienkach gdzie ustawiamy lvle kopalni mogłoby się znajdować kolejne pole, nad czy tam pod całą "listą", po wpisaniu w tym polu liczby cały rząd lvli przy tej kopalni (tak, 3 pola - dla każdej z kopalni) by się zmienił na ten podany w tym okienko - ot, takie ułatwienie i skrócenie obliczeń czy wpisywania swoich lvlów kopalni :)

      Jakoś sam widzę że to chaotycznie napisałem, tak czy siak chodzi mi o polę w którym wpisujemy liczbę która zmienia lvl wszystkich kopalni właśnie na ten poziom, później moglibyśmy tam pojedynczo zmieniać gdzie chcemy ;]
    • moim zdaniem świetny program, często z niego korzystam. rzeczy te można obliczyć w internecie, ale znacznie wygodniej programem, bo można zapisywać dane, przydatne kiedy ktoś gra na kilku uni. polecam
    • Siema. Profile usunąłem jakiś czas temu z różnych powodów. Najprościej po prostu mieć parę kopii programu.
      Pozdro

      29/08/ edit
      Niedługo nowa wersja ;) myślę że można spodziewać się czegoś fajnego :E Trochę więcej czasu mam dla siebie i na swoje wymysły.
      Pozdro !

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez AnunnakinGiant ().

    • Dobry programik

      Tak poczytałem ten cały wątek i mnie to zainteresowało , powiem szczerze, gratki wielkie się twórcy należą bo napracował się :piwko: :brawo: .

      Teraz taka moja uwaga a raczej propozycja. W związku z tym , że program ma już całą masę różnych przeróżnych funkcji , trochę jest niewykorzystywany , przez mniej zorientowanych, bo nie wiedzą co do czego służy. No i tu moje pytanie , bo nie za bardzo się znam na tym , czy dużo pracy by zajęło zrobienie takiego podręcznego helpa, skrótowego , po najechaniu mychą na jakiś suwak otwiera się mała ramka ( bądź trochę większa jak trzeba) z wyjaśnieniami do czego on służy.
    • siema ;) co do helpa - dość dużo pracy ... po prostu pisania opisówwwww (sam kod programu to robota na 2 minuty) ;) to jedna sprawa a druga to wielojęzyczność (chociaż można tylko w pl a inne języki z pliczku jak to jest z helpem obecnie). Dodałem parę nowych rzeczy oraz nową baza jak to nazywam multi-rw ... jednak nie zuploduje dopóki nie skończę, ponieważ najnowsza wersję będę wrzucał na wszystkie fora ogame. Czasu ostatnio trochę mniej dlatego sie tak przeciąga.
      Pozdro !
    • 1.1.5.9
      +Zaktualizowana ilość UNI
      +Dodane wprowadzanie laboratoriów dla każdej planety
      +Dodatkowy prosty generator rekordów wydobycia
      +Dodany kalkulator oraz skrót do notatnika wyrzucony "na wierzch"
      +Dodatkowy skin
      +Baza raportów wojennych, zbiórka pż dodane na razie przemielanie tekstu jedynie
      *Poprawiony globalny koszt sond szpiegowskich ( thx jaska )
      *Parę drobnych poprawek i zmian w kodzie i wizualnie
      //Obecnie piszę inny program stąd dość mało czasu na ten, powiem tylko że jest w założeniach także
      konwerter do bazy rw z paroma rzeczami których nigdzie nie widziałem np łączenie raportów czy
      liczenie zużycia deu agresorów na loty ;)
      Linki standardowo w pierwszym poście, lub aktualizacja przez program.
      Pozdrawiam

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez AnunnakinGiant ().

    • Jeszcze nie przestudiowałem programu dogłębnie ale po rzuceniu okiem wydaje się super. Tylko mam jedno pytanie. Jest możliwość przystosowania programu do mniejszej rozdzielczości? Przeważnie siedzę na netbooku i "trochę" mi się nie mieści na ekranie.
    • Długo nam kazałeś czekać na kolejną aktualizację :P
      Najważniejsze jednak, że w natłoku innych zajęć, znajdujesz jeszcze chęć i czas na to :brawo:
      Aktualka zrobiona, pobawię się trochę i zobaczymy.

      Tak mnie naszło wczoraj, czy da się jakoś skopiować z bazy RS raport tak, żeby można było przekazać go komuś innemu ?

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez MrFischer ().

    • **Changelog**
      1.1.5.9b
      +/* drobny fix dający możliwość kopiowania raportów szpiegowskich
      do innych baz za pomocą schowka. Kopiować należy poprzez:
      prawy myszki na raporcie/Kopiuj do schowka/Niesformatowany
      Kompatybilność ze speedsemem bez zmian.
      1.1.5.9a
      +Resize głównej formy
      +Zapisywanie rozmiarów i pozycji formy
      +Dodany przycisk do przywrócenia rozmiarów fabrycznych ( górna belka )

      ps czy ktoś od wersji 1.1.5.9 miał problemy z kasperskim ? jeden z użytkowników zaalarmował mi taki problem ;) Ja mam nod32 tu wszystko ok jest.
      Pozdro
    • zglaszam blad maly
      chcialem dzisiaj zaktualizowac program
      utworzyl w folderze kilka plikow po czym sie wylaczyl
      plik uptater nie dziala na moim systemie (nie jest prawidlową aplikacją systemu win32) (win7 x64 ulti)
      moze tylko u mnie sie to zdzarza
      jesli ktos sobie z tym poradzil poprosze o jakas wskazowke^^
    • Witam,

      Mam problem z programem.

      Głównie zależy mi na bazie
      raportów szpiegowskich, nie pokazuje ona jednak nazwy gracza, zaś w
      polu data skanu pojawia się: "2012-a" i nazwa planety skanowanego
      gracza. Czy ktoś mógłby mi poradzić jak zrobić żeby działało w pełni
      poprawnie?

      PS. Raporty próbowałem kopiować i zaznaczać ręcznie oraz przez ctrl A + ctrl S, efekt nadal taki sam.
    • Napracowałeś się przy tym :D Przydatny program, ale troche czasu zajmuje zeby to ogarnąć dobrze i sie sprawnie nim posługiwać :D Ja raportow dobrze ogarnac nie moge xD Pracuj dalej i wymyślaj nowe funkcje :)
    • 1.1.5.9d
      Poprawiona baza raportów szpiegowskich dla nowej wersji Ogame.
      *Nazwa gracza
      *Data skanu
      *Aktywność

      Na razie to tyle ... Co do bazy raportów wojennych na razie prace zawieszone z uwagi na brak czasu :(

      Pozdrawiam
    • Super program!
      Jeszcze tylko speedsim w tym, albo chociaż inteligentna propozycja floty do ataku na podstawie posiadanej floty (możnaby dodać zakładkę) w rs; przydałoby się też jeszcze możliwość wczytywania własnych nanitów na kazdej planecie i robotów oraz liczenie czasu produkcji w oparciu o posiadane budynki. Mile widziałbym również jakieś wpisywanie budynków na moonku i również obliczanie czasu budowy.

      Bardzo ładny wygląd ! Dodałbym również do każdego okienka takie żółte wyskakujące podpowiedzi po najechaniu na tekst obok okienka wpisywania, ale to wszędzie.

      Ogółem 4/5

      P.S. Jest mała literówka w wydobyciu "Elektrownia fuzyjna spala na godzinę xxx deutru.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Dire ().

    • Świetny program.

      Ja osobiście korzystam z netbooka i stwierdzam, że przydał by się pasek przewijania na każdej karcie programu.
      Ekranik mały i program nie jest wyświetlany w całości ;/

      Dodatkowo przydałaby się aktualizacja dotycząca liczenia produkcji z boosterami (10%, 20% i 30%).

      Pozdrawiam,
      Qai

      Powrót konwertera TinyRW
    • Witam.

      Wgrałem nowszą wersję: 1.1.6b

      Dodane wyliczanie ile dają boosty dla danej planety w metalu. Jest to też wyliczenie ile surowca warto zainwestować w danego boosta. Wystarczy zaznaczyć numerek planety ( tak jak przy kopiowaniu danych planet ) i wcisnąć wydobycie tygodniowe. Zrobione na kolanie w 10 minut ale powinno być ok ;)
      Poprawione wydobycie 14-15 planety