Obsługa Speedsima dla początkujących

    • Gra:

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Obsługa Speedsima dla początkujących

      W tej lekcji opisze obsługę tego symulatora. Troszkę mnie zdziwiło, że nie którzy nie potrafią go obsługiwać... Jest bardzo prosty ;)

      Zaczynamy:

      Obrazek

      Gdyby zdjęcie było zminimalizowane (bo czasami sie tak robi, przynajmniej na FirePoxe to Wrzucam alternatywny link

      Dobra screena już mamy :) Teraz opisze po kolei obsługę:

      Flota agresora: wpisujemy ilość floty jaką chcemy wysłać (lub jaka na nas leci, jeśli jesteśmy obrońcą)

      Flota obrońcy: tutaj wpisujemy flotę obrońcy. Jeśli to MY napadamy mamy uproszczoną sprawę... Dlaczego, wytłumaczę niżej.

      Obrona obrońcy: wpisujemy ilość obrony

      Technologie: bardzo ważne okienko... należy tam wpisać swoje i przeciwnika technologie. Czasami technologie przeciwnika wczytują się same... o tym niżej ;)

      Napędy: To nie jest obowiązkowe... nie wpłynie na wynik symulowanej bitwy. Potrzebne jest do obliczenia czasu i potrzebnego deuteru na dolot na planetę przeciwnika.

      ustawienia dotyczące symulatora: tego punktu nie będę opisywał... on nie działa na wynik bitwy... może ktoś inny to opisze :P. Jednak przy większych bitwach warto kliknąć w "pokaż wyniki" i "pokaż bilans" sami dojdziecie do czego to służy :)

      Poboczne opcje: Nie wiedziałem jak to nazwać :) Nazwałem tak jak nazwałem, a wytłumaczę to niżej :)

      Zacznijmy od okienka "pole wczytywania" Wyżej przy flocie, obronie i technologiach obrońcy pisałem, że coś powiem o nich niżej. Teraz jest ten moment :P Gdy w opcjach dotyczących symulatora mamy odznaczone okienko "podgląd schowka" musimy sami wczytać raport skanowania. A więc mając przykładowy skan, zaznaczamy go całego i dajemy ctrl+c (kopiuj). nastepnie wklejamy go do okienka "pole wczytywania" (ctrl+v) Klikamy "czytaj" i cała flota, obrona i technologie naszej farmy zostają wczytywane, pod warunkiem, że skan był kompletny. Często zdarza się, że skan otrzymujemy cały prócz technologi, wtedy okienko z technologiami się nie wczyta. Jeśli walka jest mała nie trzeba wpisywać technologi. Jednak przestrzegam przed poważnym błędem!! Kiedyś wpisałem swoje technologie, potem wczytałem skan bez technologi ustawiłem flotę, wysłałem a raport był przegrany (farma dostała moona xD) To był mój poważny błąd teraz zwracam uwage na technologie :) (gdy mamy zaznaczoną opcje "podgląd schowka" skan sam się ładuje)

      Następna opcja w tym punkcie to "Własna pozycja" Wpisujemy tam kordy swojej planety z której puszczamy flotę. Dzięki temu można obliczyć czas dolotu i potrzebny deuter.

      "ilość symulacji" Najlepiej zostawić 100 :) To po prostu liczba ile razy program będzie symulował walkę i wyciągał średnią.

      "prędkość" to ta sama prędkość, którą ustala się przy wysyłaniu floty... Dzięki temu można obliczyć czas dolotu floty i koszt deuteru.

      "rozpocznij symulację" Jeśli upewniliśmy sie, że wszystko dobrze ustawiliśmy klikamy w "rozpocznij symulację" Symulator zacznie obliczanie... Statystyki wytłumaczę niżej...

      Statystyki po symulacji: Gdy klikniemy "rozpocznij symulacje" tutaj pojawią się wszystkie statystyki. No to lecimy po kolei:

      Bitwa: Bitwa na Kolonia [1:61:4] - pokazuje gdzie rozgrywa sie bitwa

      Zwycięży: Agresor(100%) po ~3 rundach - w tym wypadku zwycięzca jest agresor, wygrywa on po 3 rundach

      Odpadki: 20 100 Metal (45%), 27 900 Kryształ (186%) max. 7 Recykler - pokazuje ile odpadków pojawi sie na orbicie po bitwie... 45% oznacza, że mamy małą stratę, z pola ziszczeń odzyskamy tylko 45% naszych strat w metalu. 186% Jeśli chodzi o kryształ... jak widać straty się pokryją, a nawet sie wzbogacimy o całe 86% na samym złomie :) żeby zebrać cały złom trzeba wysłać 7 recków

      Szansa na powstanie księżyca: Za mało odpadków - - w tym przypadku odpadków jest zbyt mało...

      Straty agresora: 45 000 Metal, 15 000 Kryształ i 0 Deuter - tutaj pokazane są nasze (lub wroga) straty. Czyli zostanie zniszczony 1 OW :)

      Straty obrońcy: 881 500 Metal, 601 500 Kryształ i 67 000 Deuter - w tym przypadku obrońca ma dużo większe straty :D

      Teoretyczny rabunek: 75 000 Metal 50 000 Kryształ 33 738 deuter ~8 Duży transporter - Tutaj pokazane jest ile zarobimy z farmingu (z samej planety) Jak widać trzeba nam 8 DT :) Jeśli najedziemy na ten napis i "chwilę" poczekamy, wyskoczy nam dumek, w którym pokażą się statystyki dla innych rodzajów statków.

      Rzeczywisty rabunek: 75 000 Metal 50 000 Kryształ 33 738 deuter (100% Łupu) - Wyzej pokazany był zysk, który możemy zgarnąć, a tu pokazuje się zysk, który zgarniemy. Gdybyśmy posłali mniej floty zamiast 100% Łupu mogło by pisać np 90% wtedy 10% surki zostaje na planecie.

      Potrzebne paliwo: 26 836 Deuter (Recykler: 298 Deuter) - Tutaj pokazane jest ile będzie nas kosztował lot... w nawiasie pokazana ilość potrzebnego deuteru dla tych 7 recków :)

      Czas lotu: 01:39:20 h (Recykler 03:41:54 h) - czas lotu naszej floty, w nawisie recki :)

      Rabunek z fal: 75 000 Metal 50 000 Kryształ 33 738 deuter po 1 atakach - Tu troszkę opiszę :) Jak wiadomo flota po zniszczeniu się nie odbudowuje, za to obrona odbudowuje się w 70% (zniszczymy 100 wyrzutni rakiet odbuduje się 70) Co to są te fale? Pod obroną obrońcy gdy naciśniemy na "przygotuj następną falę" Program sam odbuduję 70% z obrony obrońcy, wtedy wiemy ile mu zostanie obrony po pierwszym ataku i odrazu możemy wysłać flotę na 2 atak :) To właśnie są fale. Na dzień dzisiejszy dopuszczalne jest 6 fal w ciągu jednego dnia. Czyli Możemy wysłać 6 razy flotę na jedną planetę tego samego gracza. Gdy korzystamy z ataku fal, tutaj wyświetla nam się cały zysk ze wszystkich fal.

      Następny punkt

      Inne opcje: "raport bitwy" otrzymujemy podobne RW jak to po bitwie. "Kopiuj wynik bitwy do schowka" gdybyśmy gdzieś chcieli zapisać nasz wynik :)

      Myślę, że tyle... SpeedSim ma jeszcze inne opcje.... myślę że dopisze je innym razem. podstawy już znacie.



      Gdybyście mieli jakieś pytania jak to obsługiwać, albo coś byłoby nie jasne proszę pisać niżej :) postaram sie wyjaśnić najlepiej jak potrafię.

      ktoś coś doda?? ;>
      _________

      Za wszelkie błędy ortograficzne, interpunkcyjne i składniowe bardzo przepraszam. Nie mam talentu do pisania, a już w ogóle do opisywania co siedzi w mojej głowie :evil: Z SS musicie sie oswoić

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Anubis ().