Najczęściej spotykane bugi w wbb 3.1.3 - poradnik

  • Forum

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Najczęściej spotykane bugi w wbb 3.1.3 - poradnik

    Witajcie drodzy użytkownicy

    W trosce o wygodę korzystania z forum, zważając na pewne błędy, które pojawiły się po przejściu z wbb 3.0.9 na wbb 3.1.3 lub też zaczęły intensywniej dokuczać, zamieszczamy listę najczęściej występujących bugów na naszym forum wraz z sugerowanymi sposobami ich rozwiązana o ile taka wiedza jest nam dostępna.


    1. Wyskoczył mi link dziwnie wyglądający, jak go kliknąłem mam problemy z korzystaniem z forum

      Ów "dziwny" link charakteryzuje się tym, iż na jego końcu pojawia się link do sesji, w formacie np. takim s=12k33o3549465j6n5324i30fsfs46fgfg654 - czyli literka "s" i ciąg nic nam nie mówiących znaków. Klikanie w takie linki może powodować problemy z dostępem do określonych części forum bądź do konkretnych tematów a nawet utratę hasła, trzeba więc na nie uważać i nie klikać.

    2. "Wylogowywuje mnie w podforum/temacie takim a takim"

      Niestety często spotykany problem, wiąże się on ze złym zapisywaniem danych w ciasteczkach, żeby wszystko wróciło do normy należy usunąć ciasteczka generowane przez forum, najlepiej ręcznie aby mieć pewność, że wszystkie zostały usunięte.

      Jak dotrzeć do ciasteczek:

      Opera (wszystkie wersje) - Narzędzia -> Preferencje -> zakładka Zaawansowane -> tam wybieramy Ciasteczka -> Zarządzanie ciasteczkami

      FF (wersja 3.6.6) - Narzędzia -> Opcje -> Prywatność -> "usunąć pojedyncze ciasteczka"

      Chrome - Ustawienia -> Pokaż ustawienia zaawansowane -> Prywatność (ustawienia treści) -> Wszystkie pliki cookie i dane witryn

    3. "Podałem komuś linka do posta w temacie, jednak tenże twierdzi, że po kliknięciu w niego przenosi go do 20 strony zamiast do 30"

      Związane to jest z ustawieniami w profilu użytkownika: Profil -> Opcje -> Ustawienia wyświetlania -> sekcja Listy ==> jeśli w 2 opcji nie jest wybrane Domyślne, albo ewentualnie wybrana liczba nie pokrywa się z tym co jest domyślnie ustawione (obecnie jest to 30 postów na stronę), to wtedy użytkownik podaje link "niezrozumiały" dla tych użytkowników, którzy mają inne ustawienia, dlatego radzimy tego unikać, a obsługa forum ma prawo prosić o przesłanie poprawnego linku zanim podejmie działania.

    4. "Mam Opere 10.63/11 i podczas edycji posta wyskakuje mi błąd i zamyka przeglądarkę"

      Występuje czasami, nie wszystkim i nie zawsze, ściągnięcie najnowszej wersji posiadanej przeglądarki powinno problem rozwiązać.

    5. "Nie mam rangi takiej a takiej mimo ze przekroczyłem wymagany próg!!"

      W wbb 3.1.3 w wyniku złego przeliczania tzw. punktów aktywności rangi często przydzielają się z dużym opóźnieniem, bardzo rzadko natomiast wcześniej niż powinny, różnice pomiędzy rzeczywistym stanem licznika a tym co widzi oprogramowanie forum wahają się zazwyczaj w granicach 1-100 punktów zarówno w góre jak i w dół.

      Doradzany środek ku rozwiązaniu tegoż problemu - cierpliwość :?

    6. Zapomniałem hasła, próbowałem/am się logować różnymi hasłami wiele razy i teraz nie mogę nawet wejść na forum!!"

      W wbb 3.1.3 została zaimplementowana blokada bezpieczeństwa polegajaca na tym, iż po 10 nieudanych próbach logowania adres IP z którego próbowano nieudanie się zalogować na forum zostaje zablokowany. Blokada taka powinna znikac automatycznie po około 24 godzinach jednak nie zawsze sie tak dzieje. W celu rozwiązania problemu należy napisać ticketa do Administracji Forum pamiętając o podaniu maila, który jest ustawiony na koncie forumowym.

    7. "Po aktualizacji mojego Firefoxa nie nie działa mi zielone strzałki przenoszące mnie do ostatniego posta w temacie/pierwszego nie czytanego od ostatniej wizyty"

      Niestety FF5 nie współdziała w pełnym zakresie z wbb 3.1.3, co objawia się m.in. problemami z przenoszeniem do ostatniego posta tematu albo pierwszego nowego posta od ostatniej wizyty - zamiast tego przenosi nas kilka stron wcześniej albo nawet na początek tematu. Niestety na chwilę obecną, nie jest nam znany sposób na wyeliminowanie tego problemu, problem jest zgłoszony do GF.

      EDiT==> Proponowane rozwiązanie:
      1. w pasku adresu wpisać: about:config i pocisnąć enter
      2. w oknie opcji jakie się otworzy znaleźć opcję "cache.check_doc_frequency"
      3. Zmienić ją na "1" (domyślnie ma pewnie "3")


      Możliwie niewielkie spowolnienie otwierania się stron.

      Jednocześnie informujemy, że problem może występować również na FF6 i wersjach późniejszych.

    8. "Jestem zalogowany ale wyświetla mi się jakiś czerwony komunikat i nie mogę nic zrobić - nawet sie wylogować!"

      Najwidoczniej na Twoje konto został nałożony ban, proszę zastosować się do treści owego czerwonego komunikatu.

    9. "W topce jest link, po którego kliknięciu pokazuje mi jakiś błąd - co zrobić aby dotrzeć do tego tematu?"

      Niektóre stare linki mogły przestać działać po aktualizacji forum z wbb 2 do wbb 3 albo po zakończeniu współpracy z Onetem i związaną z tym zmianą formatu linków. Należy wtedy w adresie odszukać ID tematu (ciąg cyferek na końcu linka) i podstawić do wzoru

      board.ogame.pl/?page=Thread&threadID=xxxx

      gdzie xxx to owo ID - wtedy link zadziała.

      Aby taki link został naprawiony należy powiadomić o problemie autora posta bądź obsługę forum.


    10. "Wchodzę w temat i wyskakuje mi jakies okno do logowania, o co chodzi? oO?"

      Takowe okno wyskakuje w sytuacji, gdy ktoś ma w sygnaturze albo w poście link referencyjny do któregoś z uniwersów, które zostały skasowane podczas UniFusion. Bład taki należy zgłosić obsłudze forum.
    Członek Rady S&D oraz moderator podforum Wojny






    W razie jakichś wątpliwości/zapytań/interpelacji zapraszam do pisania na pw.
  • Wobec braku szans na naprawę kilku kolejnych błędów jak również zważając na najczęściej zadawane pytania w ticketach/pw aktualizujemy listę problemów, z którymi możecie się spotkać podczas korzystania z forum.
    Członek Rady S&D oraz moderator podforum Wojny






    W razie jakichś wątpliwości/zapytań/interpelacji zapraszam do pisania na pw.