Klub Finezyjnego Złomiarza - ciąg dalszy

    • Rekordy:

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • w sumie mam tez inny dosyć ciekawy podpunkt ale chyba jeden najcięższych do wykonania ale możliwy
      co prawda to jest bardziej przydatne do obrony ale rw na tym tez można by zrobić
      nie widzialem takiej akcji jeszcze
      mimo ze sam uciakalem raz przed kontra acs
      szkoda mi naglasniac takiego podpunktu ale co tam
      lecimy z mona A na mon B zaluzmy ze na atakuj - chociaz to moze byc tez zwykly fs czy stacjonuj
      tak czy innaczej zaluzmy ze dostajemy kontre, albo jak to byl fs wyliczenie
      leci na nas acs
      w momencie jak mon padnie na ktory leci acs nasza flota jest przekierowywana na planete - to pewnie kazdy wie
      ale zwiazek acs kazdego agresora sie rozpada i kazdy nawet slot poszczegolnych agresorow leci osobno.. uderzajac w space.. gdzie nasza flota londuje bezpiecznie na planecie (czy tam wraca)
      i jest tu niby mozliwosc skontrowania ktoregos z slotow,agresora
      ale o tyle to trudne ze trzeba by przewidziec ze mozemy dostac kontre czy tez zostac wyliczonym
      dograc wczesniej gs profilaktycznie by sciagnely nam mona
      i jest duze ryzyko ze kontrujac dostaniemy tez kontre bedac na fali i bez mona -chociaz tu mozna uzyc tez dodatkowych flot sojuszniczych i zamienic to na pulapke + kontre

      to raczej jest przydatne przy jakiejs duzej akcji gdy przeczowamy zagrozenie.. ale rw tez mozna by na tym wykrecic

      Chwytam liny zła, by opuścić mroczne dna

      431.493 %

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez NoName ().

    • Marvin napisał(a):

      Szczęśliwi ci, którzy zaliczyli w łatwiejszych czasach, szacun dla tych, którzy zaliczyli w obecnych czasach (choć tu tak naprawdę jeszcze więcej szczęścia potrzeba) - tak czy inaczej było to wyliczenie fsa z kolonizuj.


      Nie wiem ale jak dla mnie szczęście wyklucza finezje. W tym momencie nie ma możliwości wyliczenia kolonizuj co do sekundy więc jak to wykonać finezyjnie ? W tym że obrońca nie odbierze fsa nie ma nic finezyjnego, finezja jest wtedy jak nie może nic zrobić bo dostał 1s albo 0 na ucieczkę bądź agresor został wpuszczony w maliny przy obronie.

      Trzeba się rozwijać, skoro gra się rozwija to takie tematy tym bardziej powinny.

      Punkt z podstawką na niszczonego moona obowiązkowo do dodania.


      PB Solo | PB ACS | Top 1 ACS Uni28
      :top1: Top1 Złomiarzy Uni28 :top1:


    • @NoName - takie akcje to musi być prawdziwa rzadkość i po to jest właśnie punkt 17 :) inaczej właśnie sprawa się ma z niszczeniem moona obrońcy, gdzie - jak Gully wspomniał - pojawia się coraz więcej tego typu akcji. W tym wypadku byłbym na nie.

      @Leonidas - do każdego RW potrzeba szczęścia, mianowicie w postaci błędu obrońcy. Źle puszczony fs - chociażby na zbieraj (nawet z wabikami) - wyliczenie wymaga finezji, ale trzeba mieć szczęście, żeby ktoś popełnił tego typu błąd. To miałem na myśli poprzez szczęście.

      Sygna by Madzia

      Klub Finezyjnego Złomiarza - 10 pkt

      Speed x1: 124 ST - 143847%
      Speed x2: 42 ST - 155826%
      uJupiter - top1 (off)
      uXalynth - top20 (off)
      uJanice - top5 (on)
    • Marvin napisał(a):

      @Leonidas - do każdego RW potrzeba szczęścia, mianowicie w postaci błędu obrońcy. Źle puszczony fs - chociażby na zbieraj (nawet z wabikami) - wyliczenie wymaga finezji, ale trzeba mieć szczęście, żeby ktoś popełnił tego typu błąd. To miałem na myśli poprzez szczęście.


      BFS to też błąd obrońcy, czemu by nie zaliczyć fo finezyjnych starć ? Chodzi mi o samą idee tego punktu kolonizuj. Nie mówie że się nie da :E Ostatnio liczyłem. Ale jak coś finezyjnego zależy od tego czy obrońca się zaloguje czy nie to przestaje to być finezyjne. To jak liczenie zawróconego stacjonuj z dokładnością do 30min. Ma to sens ?


      PB Solo | PB ACS | Top 1 ACS Uni28
      :top1: Top1 Złomiarzy Uni28 :top1:


    • Przy odpowiedniej sytuacji można mieć pewność. Kolonizator we flocie + różnica dexu przed wysłaniem fsa i po jego powrocie. Często to daje pewność co, gdzie i jak. I właśnie m.in. to mam na myśli poprzez świetne obserwacje.
      Poza tym trzeba mieć na uwadze, że przy podzieleniu kolonizuj punkt z widoczną planetą przy kolonizacji byłby teraz niemożliwy do zaliczenia ;)

      Anyway, szykuję się powoli do aktualizacji - poniżej, ponownie w spoilerze, umieszczę wszystkie informacje (o czymś mogę zapomnieć, później mogę wyedytować):

      Pokaż spoiler

      KATEGORIE
      Podział punktu 2. na:
      2a. Pułapka na planecie pod falangą.
      2b. Pułapka na planecie z niszczeniem moona obrońcy.



      PRÓG
      Począwszy od tej aktualizacji, do KFZ przyjmowane będą tylko osoby posiadające co najmniej 6 punktów. Osoby będące obecnie w KFZ z mniejszą liczbą punktów (5) mają czas na "nadrobienie zaległości" do końca roku.



      STARCIA
      Leonidas:
      2. board.ogame.pl/board790-z-ycia…rycerze-916-4-obrona-1-2/
      Ok
      3. Top1 ACS Uni28; Leonidas i ManNiaK [W.P.] vs Sith Miki alias Hector [Darkness] - 22270,1%
      Ok
      11. board.ogame.pl/board790-z-ycia…s-anderson-nomad-9841-01/
      Ok
      12. board.ogame.pl/board790-z-ycia…hector-darkness-33244-66/
      Ok
      16. SoLUfka; Leonidas [GoN] vs Wicher [-] - 295,9% + farming
      Ok
      17. Top 2 Solo Uni68; Leonidas [DTB] vs Higurashi [BWOLF] - 32226,77% + zbiórka + PB
      Ok

      6 RW, witamy w KFZ!


      Thrall^:
      4. board.ogame.pl/board790-z-ycia…-52-apanka-z-pz-z-wabiem/
      Ok
      20. board.ogame.pl/board790-z-ycia…mplars-6949-25-top10-acs/
      Ok


      Marvin:
      17. [NFZ] Marvin vs Dill [RFH] - 5840,81% - top1 solo ZEMSTA part 3
      Ok


      NoName:
      17. board.pl.ogame.gameforge.com/board790-z-ycia-uniwers-w/board801-starcia-tytan-w-raporty-wojenne/board1203-starcia-vega/1310499-13-noname-edt-piekielny-edt-vs-rokitka-1433-11/
      Hmmm, ok


      Webber:
      2b. #120: mr_X [RedMoon] vs balala [ - ], MadOFF (webber) i lifer [MNS] - 3934,79% - WOJNA!
      Ok

      Gully:
      2b. board.pl.ogame.gameforge.com/b…dx-3924-15-zbi-rka-obrona
      Ok


      //chyba jednak zaktualizuję jutro, ale przynajmniej już rozpisałem co jest do zrobienia.

      Sygna by Madzia

      Klub Finezyjnego Złomiarza - 10 pkt

      Speed x1: 124 ST - 143847%
      Speed x2: 42 ST - 155826%
      uJupiter - top1 (off)
      uXalynth - top20 (off)
      uJanice - top5 (on)

      Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez Marvin ().

    • Gully napisał(a):

      Skoro wprowadzamy 2b, to dam coś od siebie :)

      2b. Pułapka na planecie z niszczeniem moona obrońcy


      Ok

      Fajnie, że temat zaczął się ożywiać - może jeszcze parę osób za jakiś czas zauważy i znów zacznie się wypowiadać :)

      Sygna by Madzia

      Klub Finezyjnego Złomiarza - 10 pkt

      Speed x1: 124 ST - 143847%
      Speed x2: 42 ST - 155826%
      uJupiter - top1 (off)
      uXalynth - top20 (off)
      uJanice - top5 (on)
    • Fajnie, że KFZ się tymczasowo reaktywował. Zazdroszczę chęci i wolnego czasu. :D Nie mniej jednak życzę powodzenia i wytrwałości w prowadzeniu tematu!

      Co do zmian to mam jedynie zastrzeżenie dotyczące konsekwencji podniesienia progu (do 6 pkt) jaką jest usunięcie z zestawienia.
      Chciałbym zauważyć, że ideą tematu było stworzenie Klubu, a nie Rankingu Finezyjnego Złomiarza. Taka tam subtelna różnica. Gro osób już właściwie zakończyło aktywną grę flotą, lub rozstało się z grą na dobre, także deadline na dobicie do tej 6-tki równie dobrze mógłby wynosić 20 lat. :P

      Co do opinii nt. kwalifikacji starć to czas niestety nie pozwala mi za bardzo na aktywne udzielanie się w temacie, jednak jak będę kiedyś mieć chwilę czasu i będę się wybitnie nudzić to coś tu skrobnę. :)
      Whatever.
    • Matiq napisał(a):

      Co do zmian to mam jedynie zastrzeżenie dotyczące konsekwencji podniesienia progu (do 6 pkt) jaką jest usunięcie z zestawienia.
      Tutaj chyba nie chodziło o usuwanie kogoś z zestawienia, tylko o próg dla nowych członków.

      Mimo wszystko też jestem przeciwko podnoszenia progu. Ogame ma już tyle lat, że większość graczy nawet jeśli nie potrafi zorganizować akcji z, któregoś podpunktu to potrafi się przed nimi odpowiednio zabezpieczyć. Co za tym idzie uzbieranie tych 5 pkt niekoniecznie musi być takie łatwe. Powiem więcej. Kiedyś było łatwiejsze ;)

      Pozdrawiam.
      Kozak nad kozakami
      Narcyz nad narcyzami


      ***181ST*** ^^ ***2.226.215%***

    • Włosiu napisał(a):

      Matiq napisał(a):

      Co do zmian to mam jedynie zastrzeżenie dotyczące konsekwencji podniesienia progu (do 6 pkt) jaką jest usunięcie z zestawienia.
      Tutaj chyba nie chodziło o usuwanie kogoś z zestawienia, tylko o próg dla nowych członków.


      W swojej wypowiedzi odniosłem się bezpośrednio do poniższego fragmentu, z pierwszego postu w temacie:

      Marvin napisał(a):

      Z powodu zwiększenia progu do 6 punktów, z dniem 1 stycznia 2015r, wszyscy gracze nieposiadający takiej ilości zostaną usunięci z zestawienia.


      Co do trudności w uzbieraniu tych 5-6 pkt to pełna zgoda - kiedyś było łatwiej. Niektóre punkty takie jak te z fs na kolonizuj (14), czy fsem zatrzymaj moon-moon (13) mocno się zmieniły i z banalnych stały się w bardzo trudne do zrealizowania. Jednak biorąc pod uwagę czas istnienia tej gry to podniesienie progu samo w sobie jakoś nie budzi we mnie sprzeciwu. Należy jednak pamiętać, że zwiększenie wymagań raczej nie wpłynie pozytywnie na aktywność w temacie. :P Nowych członków za szybko nie przybędzie, a z aktualnych to już naprawdę mało kto gra. Także to takie podcinanie gałęzi, na której się siedzi.
      Whatever.
    • Matiq napisał(a):

      Włosiu napisał(a):

      Matiq napisał(a):

      Co do zmian to mam jedynie zastrzeżenie dotyczące konsekwencji podniesienia progu (do 6 pkt) jaką jest usunięcie z zestawienia.
      Tutaj chyba nie chodziło o usuwanie kogoś z zestawienia, tylko o próg dla nowych członków.


      W swojej wypowiedzi odniosłem się bezpośrednio do poniższego fragmentu, z pierwszego postu w temacie:

      Marvin napisał(a):

      Z powodu zwiększenia progu do 6 punktów, z dniem 1 stycznia 2015r, wszyscy gracze nieposiadający takiej ilości zostaną usunięci z zestawienia.


      Mój błąd. Nie doczytałem tej części.
      Osobiście jestem przeciwko usuwaniu osób, którym 5pkt wystarczyło na zdobycie członkostwa.

      Pozdrawiam.
      Kozak nad kozakami
      Narcyz nad narcyzami


      ***181ST*** ^^ ***2.226.215%***

    • Trochę się nazbierało różnych opinii - sorki, dopiero teraz zauważyłem.

      Pozwolę sobie rzucić cytatem z pierwszego postu:
      Chciałem zaproponować zabawę - stworzenie "Klubu Elitarnych Złomiarzy".

      Z samego założenia KFZ ma być elitą, a kiedy należy do niego prawie 100 osób, przy czym 20% ma tylko 5 punktów (to naprawdę nie jest trudne - na przykład zestaw: pułapka na moonie, lot przez galę, niszczenie moona, kontra, wyliczenie pz - to bardzo łatwe do zrealizowania punkty. Teoretycznie ludzie mogli mieć 10 lat na zdobycie tych 5 punktów, a w takim wypadku ciężko tutaj mówić o elicie, z całym szacunkiem oczywiście). Ok, mało kto gra od 2005 bez przerwy - jasne, ale nawet jeśli podzielić ten czas na połowę, to mamy jedną prostą akcję na rok.
      Tak jak Webber wspominał - chodzi o jakość, nie o ilość.

      Poza tym przy podnoszeniu progów w stu procentach sugerowałem się wydarzeniem sprzed kilku lat, kiedy to podniesiono próg z 4 do 5 punktów. Wtedy też wszystkich posiadających 4 punkty usunięto z zestawienia po pewnym czasie.

      Warto też wziąć pod uwagę, że to nie jest jakiś duży wymóg. Nie pamiętam kiedy podniesiono próg do 5 punktów, wydaje mi się, że było to w okolicy 2008-2010 roku, tak więc 5 lat na wykonanie jednego punktu więcej to nie jest chyba jakieś szaleństwo? :)

      Sygna by Madzia

      Klub Finezyjnego Złomiarza - 10 pkt

      Speed x1: 124 ST - 143847%
      Speed x2: 42 ST - 155826%
      uJupiter - top1 (off)
      uXalynth - top20 (off)
      uJanice - top5 (on)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Marvin ().

    • Problem jest taki że przez te 5 lat graczy ubyło a nie przybyło, w większości teraz grają osoby dla których łapanie z pzta to abstrakcja więc tak jak ktoś wyżej napisał - podniesienie progu = kolejny strzał w kolano tego tematu. I pragnę zauważyć że w tym momencie na 30 universach jest zarejestrowanych 84.272 konta więc ~100 graczy w klubie to nie jest przesada. Zobacz ile nowych twarzy pojawiło się od reaktywacji :E 2 ? 3 ? W ciągu miesiąca raczej nie wiele się zmieni, max to aktualizujesz Webberowi 19 finezyjne starcie :E


      PB Solo | PB ACS | Top 1 ACS Uni28
      :top1: Top1 Złomiarzy Uni28 :top1:



    • zaliczam


      zaliczam


      zaliczam


      nie zaliczam - to nie jest ST, tylko miniST


      nie zaliczam - napisałeś że latałeś kilka razy, zatem musiałeś znać skład floty. Poza tym opis moim zdaniem jest niewystarczający - nie ma tam żadnego info o tym że nie było żadnego skanowania ani falangowania


      Mam wątpliwości do tego starcia. Fakt że obrońca poleciał na kolonizuj nie oznacza że poprawnie go wyliczyłeś - a o to właśnie w tym punkcie chodzi. Napisałeś, że obrońca zalogował się po bitwie, co oznacza że nieodebrał FSa, a ty lecąc "mniej więcej" trafiłeś go krótko po powrocie Floty. Skłaniam się do niezalczenia tego punktu, ale może niech wypowie się ktoś jeszcze.


      zaliczam


      Nie sądzę, że lot na szpieguj powinien być zaliczony do tego punktu, z tym również chętnie poczekam na opinię kogoś jeszcze.

      >>pajda<< napisał(a):


      jutro poszukam wiecej bo napewno gdzies mam jakies wyliczanki z PZta czy zawrocone stacje tylko ze chyba bez opisu :E

      Jeśli bez opisu, to chyba szkoda twojego i naszego czasu :)

      Póki co 4 punkty.


      195 ST - 437 393,32%


      "Jeśli spadać, to z wysokiego konia"
    • odnosnie 12 napisz prosze gdzie w waszym regulaminie jest podpunkt ze to musi byc ST 0 pisalo tylko ze wymagany jest link do RW a to chyba jest link do RW :E

      odnosnie 14 obronca polecial na kolonizuj i po przyrostach sorowca wyliczylem czas jego startu a wlot byl z roznica bodajze 12s co wynikalo z faktu ze mogl poleciec na rozne koordy wolne w jego ukladzie, zalogowal sie po wlocie ale to chyba nie umniejsza faktu ze wyliczylem go z kolonizuj

      odnosie 17 to nie byl to zwykly lot na szpieguj jakich miliony na ogame ale zlozona i finezyjna akcje bo obronca byl caly czas na koncie (pozatym gdzies tam w komentach Ariel Szary pisal ze smialo moglby to zaliczyc do :inne finezyjne )



      napewno gdzies mam jakies wyliczanki i kontry tylko musze poswiecic trochu czasu i poszperac w swoich ST ktorych mam calkiem sporo i poczytac opis

      prosze o wypowiedz jeszcze kogos zeby bylo obiektywnie ]:-D
    • &gt;&gt;pajda&lt;&lt; napisał(a):



      1. Ok
      2a. Ok
      7. Ok
      12. Zgadzam się z Gully. Jedno to mini ST. Gdzie jest podpunkt że to musi być ST? Daleko szukać nie trzeba:
      1. Przyjmowane są zgłoszenia wyłącznie wg. formuły:
      pkt X - aktywny link do ST

      W drugim zero informacji.
      Nie zaliczam
      14. Nie zaliczam. Wystarczyłoby trochę obserwacji i mógłbyś go prawdopodobnie wyliczyć, a tak to poleciałeś mniej więcej w ciemno i go trafiłeś.
      16. Ok
      17. Ok, ciekawa akcja :)

      Poszperaj, póki co masz 5.

      Sygna by Madzia

      Klub Finezyjnego Złomiarza - 10 pkt

      Speed x1: 124 ST - 143847%
      Speed x2: 42 ST - 155826%
      uJupiter - top1 (off)
      uXalynth - top20 (off)
      uJanice - top5 (on)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Marvin ().

    • >>pajda<< napisał(a):

      to jak inaczej niz orientacyjnie mozna obecnie wyliczyc kolonizuj bo nie kumam, a jesli mozna to mnie oswiec, w przeciwnym razie to jest martwy podpunkt


      A oto wybraniec ! :E

      Również z chęcią posłucham bo jak wyżej proponowałem usunięcie tego podpunktu to był pikuś policzyć kolonizuj.

      Ja tam jestem skłonny to zaliczyć, ale bardziej skłonny byłbym, w dalszym ciągu proponować usunięcie tego gównianego podpunktu który na 100% pewności jest do wykonania TYLKO po zdjęciu moona. I nie mówię tu o cudach, bo zaraz po tym jak ktoś to zrobi co do 1s to się pojawi gwiazda na niebie specjalnie dla tego wybrańca i mędrcy ze wschodu przyjdą bić pokłony bo ktoś miał "info od Boga". A z nimi i ja przyjdę się pokłonić.

      Poza 12 (mST, brak jakichkolwiek info wskazujących na to że był to taki lot) to reszta ok.


      PB Solo | PB ACS | Top 1 ACS Uni28
      :top1: Top1 Złomiarzy Uni28 :top1:


    • >>pajda<< napisał(a):

      to jak inaczej niz orientacyjnie mozna obecnie wyliczyc kolonizuj bo nie kumam, a jesli mozna to mnie oswiec, w przeciwnym razie to jest martwy podpunkt

      Leonidas napisał(a):

      Również z chęcią posłucham bo jak wyżej proponowałem usunięcie tego podpunktu to był pikuś policzyć kolonizuj.

      Da się, jeśli obrońca zrobi rażący błąd w robieniu FSa. Tak samo da się zrobić zatrzymaj moon-moon. Kiedyś było łatwiej, dzisiaj jest to mega trudne.
      Moim zdaniem punkty te pwinny zostać w zestawieniu, choćby dlatego, że ci co zdążyli zrobić je przed zmianami zasługują na takie wyróżnienie. W przeciwnym wypadku jak to sobie wyobrażasz? Usuniesz punkt i usuniesz niektórym ich punkty w KFZ?


      195 ST - 437 393,32%


      "Jeśli spadać, to z wysokiego konia"
    • porponuje zaliczyc moje i temu podobne ST, w koncu dzieki wylczeniu kolonizuj udalo sie zlapac obronce, a to ze mogl uciec a tego nie zrobil to juz inna sytuacja, gdyby zalogowal sie przed powrotem FSa to nie bylo by ST a tak jest ST bo obronca zalogowal sie sporo po wlocie bedac pewnym ze FS byl bezpieczny i ma ta godzinke tolerancji czasu ktora miala by miejsce gdyby flota wrocila bezpiecznie, ktos ja od razu po powrocie wyskanowal i od razu po skanie puscil atak *na normalnym speedzie to lekko liczac nawet z ukladu obok daje 1h i niema co tu mowic o szczesciu
    • Gully napisał(a):

      W przeciwnym wypadku jak to sobie wyobrażasz? Usuniesz punkt i usuniesz niektórym ich punkty w KFZ?


      Zostawić im punkty, 90% nie gra więc już np nie zaliczy obrony ze znikającym księżycem. Skasowane kolonizuj, dodana obrona na niszczonym księżycu. Bilans wyrównany. I nie piszcie mi o rażącym błędzie obrońcy bo nawet jeśli popełni rażące błędy to nie wiesz co liczysz w tym wypadku, może lecieć na niewidoczne pz u idlaka, zatrzymaj, atakuj na moona idlaka, itd itp więc ostatecznie nie jesteś wstanie stwierdzić co policzyłeś jak ci obrońca nie powie. W każdym innym przypadku wiesz co liczysz i wiesz co robisz.

      To samo w tym starciu co wrzucił. Skąd wiecie jaki fs poszedł ? To że ty sobie policzyłeś kolonizuj nie znaczy że on nie poleciał na zbieraj. Tak samo prawdopodobne jest to że poleciał na zbieraj, jak te wasze rażące błędy :E Ale jest prawdopodobne ? No jest. Zmieniam zdanie, nigdzie nie jest napisane że on musiał lecieć na kolonizuj, tak że ja tego RW nie zaliczam jako "FS na kolonizuj" :E
      Sorry, taka wersja ogame.


      PB Solo | PB ACS | Top 1 ACS Uni28
      :top1: Top1 Złomiarzy Uni28 :top1:


    • Leonidas napisał(a):

      Zostawić im punkty, 90% nie gra więc już np nie zaliczy obrony ze znikającym księżycem. Skasowane kolonizuj, dodana obrona na niszczonym księżycu. Bilans wyrównany. I nie piszcie mi o rażącym błędzie obrońcy bo nawet jeśli popełni rażące błędy to nie wiesz co liczysz w tym wypadku, może lecieć na niewidoczne pz u idlaka, zatrzymaj, atakuj na moona idlaka, itd itp więc ostatecznie nie jesteś wstanie stwierdzić co policzyłeś jak ci obrońca nie powie. W każdym innym przypadku wiesz co liczysz i wiesz co robisz.

      To samo w tym starciu co wrzucił. Skąd wiecie jaki fs poszedł ? To że ty sobie policzyłeś kolonizuj nie znaczy że on nie poleciał na zbieraj. Tak samo prawdopodobne jest to że poleciał na zbieraj, jak te wasze rażące błędy Ale jest prawdopodobne ? No jest. Zmieniam zdanie, nigdzie nie jest napisane że on musiał lecieć na kolonizuj, tak że ja tego RW nie zaliczam jako "FS na kolonizuj"
      Sorry, taka wersja ogame.

      Myślę, że dyskusja na takim poziomie nie ma sensu. Co ci przeszkadza ten punkt? Jesli ktoś dokona tego wyczynu to chwała mu za to. Nadal jest to możliwe, więc teoretycznie komuś może się udać. Owszem, wyliczenie z niewidocznego i nie dającego się uwidocznić PZ jest tym samym w tym momencie. Poza tym wyliczenie z kolonizuj można zrobić jeszcze na jeden sposób. Obrońcy robi się astro w trakcie FSa, po czym flota robi kolonię. Wtedy łatwo to wyliczyć, jesli szybko się zauważy. Takie STki już się pojawiały, dlatego ten punkt nie może zostać usunięty :)

      &gt;&gt;pajda&lt;&lt; napisał(a):

      porponuje zaliczyc moje i temu podobne ST, w koncu dzieki wylczeniu kolonizuj udalo sie zlapac obronce, a to ze mogl uciec a tego nie zrobil to juz inna sytuacja, gdyby zalogowal sie przed powrotem FSa to nie bylo by ST a tak jest ST bo obronca zalogowal sie sporo po wlocie bedac pewnym ze FS byl bezpieczny i ma ta godzinke tolerancji czasu ktora miala by miejsce gdyby flota wrocila bezpiecznie, ktos ja od razu po powrocie wyskanowal i od razu po skanie puscil atak *na normalnym speedzie to lekko liczac nawet z ukladu obok daje 1h i niema co tu mowic o szczesciu

      Powtórzę jeszcze raz. Lot na "mniej więcej" to żadna sztuka. Jeśli nie dałbyś obrońcy żadnej szansy na ucieczkę nawet jakby się zalogował to chętnie bym ci ten punkt zaliczył. Dla mnie jest to takie samo RW jak każde inne spośród setek zrobionych poprzez zawiśnięcie nad moonem obrońcy i czekanie kiedy wróci flotka. W tego typu starciach większą rolę odgrywa nie skill, tylko szczęście czy obrońca zdąży się zalogować.


      195 ST - 437 393,32%


      "Jeśli spadać, to z wysokiego konia"
    • wyliczenie kolonizuj można tylko obronca musi po zrobieniu fs zamknac przegladarke odrazu wtedy jest szansa ustrzelic
      ale w takim wypadku potrzeba duzo szczescia i wyczucia ewentualnie duzej floty ktora pozwolila by na podzielenie atakow na kilka czesci/czasow

      co do fs mon mon tez jest wykonalne ale raczej na szczescie trzeba liczyc
      raz gdzies mialem taki przypadek ale nie pamietam czy to bylo zwykle uni czy speed
      na skanie zobaczylem flote bez surki na monie to polecialem
      dolecialem zerkam w raport a tam 2 nicki :E
      widocznie wstrzelilem sie z lotem i szpiegowaniem akurat w moment w ktorym dolecial fs na zatrzymaj
      o tyle to trudne ze na starych uni takiego fs nikt nie praktykuje a przynajmniej nie robi fs na 1-2h
      wiec takiego przypadku mozna szukac tylko na mlodych uni

      Chwytam liny zła, by opuścić mroczne dna

      431.493 %
    • Gully napisał(a):

      Myślę, że dyskusja na takim poziomie nie ma sensu. Co ci przeszkadza ten punkt? Jesli ktoś dokona tego wyczynu to chwała mu za to. Nadal jest to możliwe, więc teoretycznie komuś może się udać. Owszem, wyliczenie z niewidocznego i nie dającego się uwidocznić PZ jest tym samym w tym momencie. Poza tym wyliczenie z kolonizuj można zrobić jeszcze na jeden sposób. Obrońcy robi się astro w trakcie FSa, po czym flota robi kolonię. Wtedy łatwo to wyliczyć, jesli szybko się zauważy. Takie STki już się pojawiały, dlatego ten punkt nie może zostać usunięty


      Coś co jest możliwe nie koniecznie musi być wykonalne. Po prostu śmieszy mnie to że najpierw Marvin pisze że trzeba mieć farta, potem koleś wrzuca dokładnie takie rw w którym po prostu mu się udało po czym przychodzi Marvin i mówi że nie zalicza tego bo opóźniał i mu się udało. Zastanawiam się gdzie ten temat zmierza, ale to na pewno nie jest dobry kierunek. RW w którym 90% zależy od obrońcy, a właściwie od tego czy się zaloguje nie jest finezyjne.


      PB Solo | PB ACS | Top 1 ACS Uni28
      :top1: Top1 Złomiarzy Uni28 :top1: