TinyRW - kolejny konwerter

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Witam wszystkich.
      Nabyłem prawa autosrkie do projektu TinyRW autorstwa sbc.


      Niestety konwerter posiada szereg błędów, które będę stopniowo eliminował.
      Jestem pewny, że i wy jako użytkownicy konwertera wesprzecie projekt informacjami, gdzie są błędy i jakiego są typu.

      08.04.2013 v1.3.1
      • Przejęcie całego projektu
      • Nowy adres konwertera - http://tinyrw.h2g.pl
      • Poprawki tekstu w zakładce - Instrukcje
      • Poprawki tekstu i screenów w zakładce - Możliwości
      • Generacja sygnatur dostępna tylko dla użytkowników premium
      • Małe poprawki w kodzie + rozczytywanie wypocin sbc
      • Nowa baza danych

      Z informacji, które myślę was najbardziej zainteresują to:
      - Server wykupiony specjalnie dla konwertera został na 2 lata.
      - Nowa baza danych.
      - Bezpieczeństwo waszych haseł w bazie danych ma bardzo wysoki stopień (kodowanie sha1) - dla osób, które nie są w temacie działa to tak:
      Wasze hasło podczas rejestracji jest kodowane za pomocą sha1. Podczas logowania wpisywane hasło jest kodowane za pomocą sha1.
      Następnie zakodowane hasło z logowania jest porównywane z zakodowanym hasłem z rejestracji. Jeżeli kody pasują to następuje zalogowanie użytkownika. Skutek tego procesu jest taki, iż nawet gdyby ktoś zdobył zakodowane hasła z bazy danych to nie będzie ich w stanie odkodować.

      Pracując od lutego przy konwerterze z czystym sumieniem robię wielki ukłon w stronę sbc za wkład w cały projekt. Pamiętaj, co bym ja nie wymyślił ty nadal jesteś ojcem projektu ;)

      Ja ze swojej strony oczywiście zapraszam do korzystania z konwertera.

      Pozdrawiam,
      Qai




      Pierwszy post autorstwa sbc o początku konwertera:
      Witam szanowne grono, jakiś czas temu postanowiłem dokończyć konweter nad którym prace rozpocząłem przeszło rok temu. Jak postanowiłem, tak zrobiłem, teraz konwerter wymaga testowania więc postanowiłem go zaprezentować tutaj. Opcji nie ma jakoś szalenie wiele, docelowo jego unikalność ma polegać na tym co będzie dostępne dla zarejestrowanych użytkowników, zanim jednak zacznę kodzić tą część konwetera chciałbym mieć pewność że sam parser raportu spisuje się dobrze. Konwerter dostępny pod adresem: tinyrw.cba.pl


      Po krótce o możliwościach:
      • Obsługa ACS (możliwość łączenia slotów danego gracza)
      • Ukrywanie koordynatów, technologi (ukryte domyślnie) i daty (opcjonalnie)
      • Sojusze dla każdego gracza
      • Trzy rodzajne nazw do wyboru (oryginalnie z ogame, np. "L.myśliw", pełne, np. Lekki Myśliwiec, krótkie, np "LM")
      • Obsługa Seek & Destroy
      • Bilans agresora i obrońcy (z uwzględnieniem zbiórki pz oraz dofarmiania)
      • Możliwość podliczenia wartości flot i straconych jednostek, szczegółowo w surowcach
      • Możliwość graficznego przedstawienia raportu (3 rodzaje ikon jednostek)
      • Trzy szczegółowe palety barw, możliwość tworzenia, edytowania i przechowywania własnych (dla zarejestrowanych)
      • Możliwość przechowywania raportów w bazie danych, ich późniejszej edycji i eksportowania (dla zarejestrowanych)
      • Zapisane rapory można oznaczać wdłg ST, S&D, Uniwersum
      • Każdy użytkownik może sobie zdefiniować uni na których gra, w przyszłości raporty będą grupowane wdłg uni.
      • Trzy stopnie prywatności raportów przechowywanych na serwerze (dla zarejestrowanych)
      • Raporty ze zbiórki złomu (uwzględniane w bilansie na korzyść zwycięzcy)
      • Raporty z farmingu (uwzględniane w bilansie jako korzyść agresora i dodatkowa strata obrońcy)
      • Podgląd skonwertowanego raportu.
      • Dwie opcje formatowania RW (do lewej z wylistowaniem jednostek, do środka)
      • Profile użytkowników


      Przykładowy raport, wszystkie opcje włączone:
      tinyrw.cba.pl/?page=discomushrooms&blink=43
      "Graficznie" przedstawiony RW, wyśrodkowany (ikony "evolution"):
      tinyrw.cba.pl/?page=discomushrooms&blink=11
      "Graficznie" przedstawiony RW, ułożony do lewej (ikony "redesign"):
      tinyrw.cba.pl/?page=discomushrooms&blink=8

      Przykładowy profil:
      tinyrw.cba.pl/?page=user&id=1

      Powrót konwertera TinyRW

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Qai ().

    • TinyRW - kolejny konwerter

      Witam szanowne grono, jakiś czas temu postanowiłem dokończyć konweter nad którym prace rozpocząłem przeszło rok temu. Jak postanowiłem, tak zrobiłem, teraz konwerter wymaga testowania więc postanowiłem go zaprezentować tutaj. Opcji nie ma jakoś szalenie wiele, docelowo jego unikalność ma polegać na tym co będzie dostępne dla zarejestrowanych użytkowników, zanim jednak zacznę kodzić tą część konwetera chciałbym mieć pewność że sam parser raportu spisuje się dobrze. Konwerter dostępny pod adresem: tinyrw.cba.pl


      Po krótce o możliwościach:
      • Obsługa ACS (możliwość łączenia slotów danego gracza)
      • Ukrywanie koordynatów, technologi (ukryte domyślnie) i daty (opcjonalnie)
      • Sojusze dla każdego gracza
      • Trzy rodzajne nazw do wyboru (oryginalnie z ogame, np. "L.myśliw", pełne, np. Lekki Myśliwiec, krótkie, np "LM")
      • Obsługa Seek & Destroy
      • Bilans agresora i obrońcy (z uwzględnieniem zbiórki pz oraz dofarmiania)
      • Możliwość podliczenia wartości flot i straconych jednostek, szczegółowo w surowcach
      • Możliwość graficznego przedstawienia raportu (3 rodzaje ikon jednostek)
      • Trzy szczegółowe palety barw, możliwość tworzenia, edytowania i przechowywania własnych (dla zarejestrowanych)
      • Możliwość przechowywania raportów w bazie danych, ich późniejszej edycji i eksportowania (dla zarejestrowanych)
      • Zapisane rapory można oznaczać wdłg ST, S&D, Uniwersum
      • Każdy użytkownik może sobie zdefiniować uni na których gra, w przyszłości raporty będą grupowane wdłg uni.
      • Trzy stopnie prywatności raportów przechowywanych na serwerze (dla zarejestrowanych)
      • Raporty ze zbiórki złomu (uwzględniane w bilansie na korzyść zwycięzcy)
      • Raporty z farmingu (uwzględniane w bilansie jako korzyść agresora i dodatkowa strata obrońcy)
      • Podgląd skonwertowanego raportu.
      • Dwie opcje formatowania RW (do lewej z wylistowaniem jednostek, do środka)
      • Profile użytkowników


      Przykładowy raport, wszystkie opcje włączone:
      tinyrw.cba.pl/?page=discomushrooms&blink=43
      "Graficznie" przedstawiony RW, wyśrodkowany (ikony "evolution"):
      tinyrw.cba.pl/?page=discomushrooms&blink=11
      "Graficznie" przedstawiony RW, ułożony do lewej (ikony "redesign"):
      tinyrw.cba.pl/?page=discomushrooms&blink=8

      Przykładowy profil:
      tinyrw.cba.pl/?page=user&id=1
      Forgiveness Is a Six Gun
      Lamentu dzień
      12 Tygodni do Woodstocku 2k12

      Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez sbc ().

    • Wart uwagi i testów.
      Ciesze się na widok nowego konwertera. :)
      fajny pomysł z obrazkami.
      Ocenie ostatecznie jak przekonwertuje coś
      - Tato, a kto to taki - faszyści?
      - No, synku, jak by ci to powiedzieć? Ogólnie to bardzo źli ludzie, męczą innych ludzi, znęcają się nad nimi.
      - Jak moderatorzy na forum, tak tato?
      - Chociaż, synku, z drugiej strony, nie tacy oni źli, ci faszyści.
    • Teraz działa :)
      Jak dla mnie super
      gr8 job

      edit: chodź jednak mam dwie uwagi
      1. Po co ten napis,, Tutaj większe bądź mniejsze sru''? Rozumiem że to dla każdego do edycji pozostawiłeś?
      Powinno pozostać jak było wcześniej czyli np. Po 5 rundach
      Jak ktoś ma ochote wpisać coś innego to zawsze sobie to sam zmieni :)
      2. Brakuje jednej rzeczy pod koniec raportu
      Otóż napisu ........ został zniszczony
      Wiadomo że wynika to jednoznacznie z raportu ale uważam że taki zapis powinien sie znaleźć
      suma 58st 34903% U 61
      PB solo 8092%
      Wiara bywa zgubna, a fakty są zbawieniem

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez guras ().

    • Fajny fajny, dobry pomysł. :)

      Tylko jeszcze z deczka dopracować styl konwertowania, żeby to wyśrodkowane było np.
      Bo tak dziwnie wygląda, jak jedno jest do lewej wyrównane, jedno wyśrodkowane, potem znowu do lewej,...
    • Będę z ciekawością go obserwować, bo zapowiada się świetnie. Gram na kilku uni i poleciłam już znoajomym żeby mieli go na oku.

      Możesz coś więcej powiedzieć o dodatkowych opcjach po zalogowaniu?

      Co do uwag.
      Możliwość wyboru wyrównania (do lewej / do środka), ułatwienia do wojny (podliczenie z dotychczasowym wynikiem, system antaresa itp. ), S&D (podsumowanie wyniku oraz sprawa ACS - wyliczenie np. 80% z wyniku itp), łączenie slotów oraz to co napisał wyżej guras. Do tego tekst w rozwijanych polach w ustawieniach (kolory, nazwy) nie jest w całości widoczny - kosmetyka wiem :)
      Przydatna będzie opcja zapisania raportów w bazie ogólno dostępnej - można zawsze pochwalić się znajomym bez wrzucania tego na forum czy coś. To tyle z pierwszych obserwacji :)

      Czekam na więcej
      pozdr



      //edit

      jeszcze jedna rzecz ale bardzo ważna :)

      Calość pz w bilansie jest uwzględniana na korzyść zwycięzcy walki.

      tak nie może zostać

      fale farmingu wklejaj w {klamrach}

      to oprócz tego że w instrukcji powinno też pojawić się przy samym oknie do wklejania :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Raelle ().

    • @guras:
      ad1. Nigdzie w kodzie nie przewidziałem liczenia rund więc stąd ten teks, może dopisze to liczenie, może tekst zastąpie czym innym, nie wiem jeszcze, to jest oflagowane jako "definitywnie na później".
      ad2. Dużo ludzi już wcześniej mi zwracało uwagę na ten szczegół, wyszedłem z założenia że skoro jedna strona bitwę wygrała to oczywiste jest iż druga została zniszczona i tak to chyba zostawię. Nie chcę aby raporty z TinyRW były lustrzaną odbitką raportów z innych konwerterów.

      @Cosiek - opcje formatowania tekstu będą za jakiś czas, jak zdecyduje się w którym miejscu formularza je umieścić i czy mająbyć listą czy polami wyboru, to jest oflagowane jako "ciut później".

      @Rzeźnik - zmniejszać obrazków nie ma sensu, i tak 80x80 na wysokich rozdzielczościach są śmiesznie małe. Odnośnie centrowania obrazków - to będzie połączone z innymi opcjami formatowania tekstu - yet to be scripted, przy okazji. Schemat kolorów jest taki a nie inny bo brakło mi wyobraźni na tym polu, zasadniczo wolałem grzebać w kodzie niż głowić się nad barwami. W każdym razie jak ktoś chcę pomóc i przygotować dla mnie jakichś schemat to zapraszam na tinyrw.cba.pl/TinyColors , poklikajcie sobie i dostarczcie kod do mnie, jak uznam że się nadaje to dodam do wyboru w konwerterze.

      @Raelle - odnośnie opcji dla zarejestrowanych użytkowników - przedewszystkim zarządzanie raportami (raporty będzie oflagować np jako publiczne dla wszystkich, dla zarejestrowanych, czy prywatne tylko dla Ciebie), statystyki na bazie wszystkich Twoich raportów (fajnie będzie zobaczyć ile rozwaliło się pancy w rok, c`nie?;]) w sensie straconych jednostek, zniszczonych przez Ciebie, jakiś łączny % "lifetime overall", być może z możliwością wyszczególnienia statów z danego uni, jakieś dynamiczne sygnaturki itd. Pomysłów mam sporo, z czasem gorzej :). O formatowaniu tekstu już było, nad wojnami się zastanowie (antares np wydaje mi się przestarzały i niemal martwy), s&d będzie na dniach bo akurat mamy sezon. Kosmetyka - to definitywnie na samym końcu, na dzień dzisiejszy moimi prioretytami są sprawność parsera i funkcjonalność strony.
      Odnośnie PZ i bilansu - tutaj opcje są dwie: 1: doliczać złom na czyjąś korzyść dopiero jak ktoś wrzuci raport ze zbiórki, lub tak jak jest teraz. Wiem z doświadczenia swojego jak i znajomych że często raporty z recków są kasowane przypadkowo, często ktoś pomaga w zbiórce i nie dostarcza raportu na czas więc zostanie raczej tak jak jest teraz.

      Odnośnie zapisu raportu - to skończyłem jakieś 5 minut temu i jest już zaimplementowane.

      //edyta
      w wyciąganiu raportów z bazy był błąd który powodował że niezależnie od linka wyświetlany był raport o id=1, fixed that.
      Forgiveness Is a Six Gun
      Lamentu dzień
      12 Tygodni do Woodstocku 2k12

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez shieldbash ().

    • shieldbash napisał(a):

      ad1. Nigdzie w kodzie nie przewidziałem liczenia rund więc stąd ten teks, może dopisze to liczenie, może tekst zastąpie czym innym, nie wiem jeszcze, to jest oflagowane jako "definitywnie na później".
      ad2. Dużo ludzi już wcześniej mi zwracało uwagę na ten szczegół, wyszedłem z założenia że skoro jedna strona bitwę wygrała to oczywiste jest iż druga została zniszczona i tak to chyba zostawię. Nie chcę aby raporty z TinyRW były lustrzaną odbitką raportów z innych konwerterów.


      to może coś takiego?

      Kod źródłowy

      1. Na polu walki pozostały:



      Wtedy wiadomo co i jak - w tym momencie wygląda jak by urwało część raportu :) Zapowiada się na prawdę ciekawie Mam nadzieję, że wystarczy czasu i zapału.

      //edit:

      jeszcze jeden mały błąd:
      Trochę sypnąl się przy konwertowaniu raportu (znaczniki pogubił??? ) gdzie obrońca nie stawia oporu (brak floty i obrony). Jak będziesz potrzebował RW daj znać podeślę na PW

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Raelle ().

    • Konwerter bardzo fajny, szczególnie podoba mi sie ta opcja z obrazkami :)

      Znalazłem maly błąd a mianowicie, jeśli ktoś ma więcej niż 1kk statków to liczba sie nie mieści na obrazku

    • Obrazki bardzo fajne, chociaż przydałyby się do nich jeszcze podpisy (przynajmniej jako opcja do wyboru). Nie dla każdego obrazek jest tak od razu rozpoznawalny i intuicyjny, zwłaszcza w przypadku osób przyzwyczajonych do starego interfejsu które tak od czasu do czasu przeglądają sobie forum a już nie grają.

      Aha, kiedyś dział do tego był tutaj:
      board.ogame.pl/board787-gra-i-…23-poradniki-i-narz-dzia/

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ZAiMeR ().

    • @Zaimer - temat założyłem tutaj bo jest to chyba najbardziej ruchliwy dział na forum, a mi zależy na opiniach. Odnośnie nazw na obrazkach, wykonalne ale nie wyjdzie to zbyt dobrze, weź pod uwagę że obrazek to tylko 80x80 a trzeba na nim wsadzić 12.345 LM z których spadło powiedzmy 4.567 - nie wiele miejsca pozostaje na umieszczenei czytelnego napisu.

      @Gwizdacz - błąd poprawiony, dzięki.

      @Raelle - wyślij mi takie raporty w pw, w tagach [code], nie przyszło mi nawet do głowy że ktoś takie raporty będzie chciał konwertować i konwerter zwyczajnie nie jest przygotowany do tego.

      2011-01-25 v0.9.8.5
      • Przechowywanie raportów w bazie danych
      • Nagłówki do Seek & Destroy
      • Opcja wyśrodkowania raportu
      • Drobne zmiany w formularzu
      • Poprawiony błąd gdzie liczby >1kk nie mieściły się na ikonach
      Forgiveness Is a Six Gun
      Lamentu dzień
      12 Tygodni do Woodstocku 2k12

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez shieldbash ().

    • Kolejne 2 drobne błędy :)

      po wycentrowaniu napis Starcie nas.... i Agresor u góry jest troche nie równo w stosunku do reszty

      i jak widać niżej w czerwonym kółeczku po napisie obrona są dwa dwukropki a powinień być jeden.
      Jak coś jeszcze zauważe to napisze;)

    • ZAiMeR napisał(a):

      Miałem raczej na myśli podpisy tekstowe pod obrazkami :P

      Zanim doczytałem Twojego posta pomyślałem o tym samym :)
      Napisy równie dobrze mogły by być pisane w pionie z boku obrazka :)

      Pomysł ogólnie super ;) będę obserwował pracę, a jeśli coś wpadnie mi do głowy to na pewno podeślę PW ;)

      Pozdrawiam.
      Kozak nad kozakami
      Narcyz nad narcyzami


      ***181ST*** ^^ ***2.226.215%***

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Włosiu ().

    • Będzie problem z pozycjonowaniem tekstu względem obrazków, pomyślałem o spoilerze ale wychodzi kaszana bo bbcode wewnątrz spoilera nie jest prasowany, przykład:

      Agresor GalAnonim [qq]
      Flota:

      pokaż tekst
      • Krążownik: 300
      • Satelita słoneczny: 91

      Druga opcja jaka przychodzi mi do głowy to coś w ten deseń:

      Agresor GalAnonim [qq]
      Flota:

      Legenda: Krążownik, Satelita słoneczny

      Użytkownik xDavid zaproponował taki schemat barw: tinyrw.cba.pl/TinyColors/?code…CC31|FF4A86|89B9DD|3A31BB
      moim zdaniem swietny, jak sie podoba?
      Forgiveness Is a Six Gun
      Lamentu dzień
      12 Tygodni do Woodstocku 2k12

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez shieldbash ().

    • shieldbash napisał(a):

      Będzie problem z pozycjonowaniem tekstu względem obrazków

      nie będzie problemu, jeżeli tekst też będzie obrazkiem o szerokości 80 pikseli...


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • @Raelle - wklepanie nazw w obrazki na sztywno sprawi że np napis miałby zawsze ten sam kolor więc raczej odpada, wpadł mi do głowy kolejny pomysł na rozwiązanie tego zagadnienia, przetestuję sobie i zobaczę czy warto się nim dzielić.

      @mordal - dzięki, to cenna informacja, na wychwyceniu takich błędów zależy mi najbardziej. Czy jesteś w stanie dostarczyć mi ten raport w wersji surowej, nie potraktowanej żadnym konwerterem? Bez tego ciężko mi będzie ustalić i zlikwidować przycznę błędu.
      Forgiveness Is a Six Gun
      Lamentu dzień
      12 Tygodni do Woodstocku 2k12
    • Wygląda fajnie, jeszcze nie konwertowałem i być może nie powinienem wpierw pytać tylko sprawdzić, ale jestem troszkę zajęty i...

      dobra, czy jest opcja wrzucenia prze konwertowanego raportu na serwer?


      Edit 1 : a czy np. można ukryć kordy planet, badań i typowe pierdoły które są dostępne do pogrzebania w innych konwerterach?
      Dz za odp.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Taboret ().