TinyRW - kolejny konwerter

    • tinyrw.hekko.pl/
      + lista zmian: tinyrw.hekko.pl/changelog
      zapraszam do zabawy. z nowych rzeczy np. takie sygnaturki jak moja, generowana w locie z raportów zapisanych w bazie danych, jest też możliwość wygenerowania sygnaturki dla górnika, np:



      Domyślnie każdy user może mieć jedną sygnaturkę, dla userów którzy okazali się w jakiś sposób pomocni limit jest większy (jak ktoś uważa że był pomocny to proszę o pw ;-p), tacy użytkownicy mają też kilka opcji więcej przy edycji sygnaturki.
      Forgiveness Is a Six Gun
      Lamentu dzień
      12 Tygodni do Woodstocku 2k12

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez sbc ().

    • Oj sbc ;) Wielkie sza-po-ba!
      Konwerter jest rewelacyjny. Widać, że poświęciłeś wiele czasu i pracy przy jego stworzeniu.
      Gratulacje umiejętności i samozaparcia! Ja już jakiś czas bawię się przy tworzeniu stronek www, ale daleko mi do twoich umiejętności. Jeszcze raz gratuluje. Świetna robota. I pomysł z sygnaturkami dla flociarzy i górników ;) naprawdę super! Sygnatury są schludne, estetyczne i pasują do motywu gry.

      Co do moich propozycji:
      - możliwość wybrania strony (lewej lub prawej) obrazka przy generowaniu sygnaturki
      - możliwość wgrania własnej ikonki do sygnatury o odpowiednich wymiarach
      - czemu jedna z pozycji w konwerterze to "Panel GO" ? "Game Operatorzy"? Czy co? :p Zmieniłbym na zwykły "Panel" lub "Panel zarządzania" ;)

      Dodatkowe małe błedy:
      1. W zakładce "Instrukcje" w dziale "Podstawy" jest:
      "Dostosuj ustawienia wdłg. siebie"
      "wdłg." jest niepoprawną formą słowa "według" (poprawna "wg")

      2. W tej samej zakładce w dziale "Zbiórka złomu i farming" zdanie rozpoczyna się od małej litery (wszędzie zaczynasz z dużej)

      3. W zakładce "Możliwości" w dziale "Możliwości konwertera" w 6 linijce jest błąd "zniszczesń".

      4. W tej samej zakładce i dziale w 12 linijce brak ")" zamykającego nawias.

      5. W tej samej zakładce w dziale "Dla użytkowników" w czwartej linijce znów słowo "wdłg"

      6. W tej samej zakładce w dziale "Zrzuty ekranu i przykłady" rzuca się w oczy słaba estetyka screenów. Na jednych jest pasek przewijania, na innych nie, a na jeszcze innej widać pasek startu.

      I proponuje zmienić logo konwertera... napis trochę ssie :p

      Reszta genialna ;)

      PS. Co do powyższego posta to uważam, że kiedyś coś tam byłem pomocny ;) nawet jestem wymieniony w "dodatkowych informacjach" hehe

      Pozdrawiam,
      Qai

      Powrót konwertera TinyRW

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Qai ().

    • Co do moich propozycji:
      - możliwość wybrania strony (lewej lub prawej) obrazka przy generowaniu sygnaturki
      - możliwość wgrania własnej ikonki do sygnatury o odpowiednich wymiarach
      - czemu jedna z pozycji w konwerterze to "Panel GO" ? "Game Operatorzy"? Czy co? :p Zmieniłbym na zwykły "Panel" lub "Panel zarządzania"

      ad1. Taka mozliwosc jest, ale wlaczona maja tylko ludzie ktorzy mieli wklad w powstawanie konwertera. Ty tez wklad miales, wlacze Ci jak bede w domu.
      ad2. To jest do zrobienia, rozmiary moga byc rozne bo konwerter i tak skaluje te obrazki do odpowiedniego rozmiaru. Te ikony ktory sa uzywane do generowania obrazka to te same ktore konwerter wykorzystuje przy konwertowaniu raportu (bazowo 80x80 px)
      ad3. Panel GO byl w konwerterze od poczatku i tak juz zostanie.

      Literowki poprawie w nadchodzacej wersji, trudno mi powiedziec kiedy dokladnie to bedzie bo jestem w trakcie zmiany miejscy zamieszkania.

      //edzia
      Sprawdz edycje sygnaturki Qai, juz mozesz wybrac polozenie ikony
      Forgiveness Is a Six Gun
      Lamentu dzień
      12 Tygodni do Woodstocku 2k12

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez sbc ().

    • Prywatność:

      - jeśli zaznaczyłem, że mój profil jest prywatny to i tak mogę dostać się do RW przez URL bez logowania, nie powinno to być możliwe chyba?
      - tak samo mój raport wyświetla się w najnowszych dodanych, jak tego uniknąć?

      Ogólnie widzę, że nie działa zapisywanie opcji prywatności.
    • @sbc
      Wielkie dzięki. Wszystko działa ;)

      Jeszcze mam coś co może Cie zainteresować.
      Na górze w konwerterze mamy do wyboru 2 języki (Polski/Angielski)
      Dzięki czemu można raportować starcia z ogame.pl i ogame.org.

      Proponuje wstawić też małą flagę USA.
      W sumie cały kod będzie taki jak w przypadku ogame.org jedynie z jedną różnicą.
      Forum na ogame.us nie rozpoznaje "[ center ] [/ center ]" (u nich z tego co wiem działa "[ align=center ][/ align]").

      Pozdrawiam,
      Qai

      Powrót konwertera TinyRW
    • W Operze 12.00 Przy zalogowaniu się nie zaznaczało się 'ptaszkiem' zapamiętaj.

      Dalej, naciskam np Wartość flot i się nic nie zaznacza, dodaję do tego inną opcję i wtedy zaznaczają się obydwie.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Fury ().

    • @Webber
      Prywatnosc raportow a profili to dwie rozne rzeczy, jesli chcesz zeby Twoje raporty byly prywatne zdefiniuj to sobie w domyslnych ustawieniach konwersji (Panel -> Konweter -> Ustawienia -> Prywatnosc) (Prywatny -> raport nie bedzie widoczny na stronach konwertera, ale dostepny poprzez link, Zamkniety -> Raport widoczny tylko dla Ciebie gdy jestes zalogowany)

      @Qai, flaga usa jest niepotrzebna, tylko miejsce bedzie zajmowac. Z tymi alignami to jest troche "tricky part" bo [align ] nie zadziala na forach pokroju phpbb czy ipb.

      @Fury - dzieki, jak bede w domu na dluzej albo sciagnego swojego pc w koncu to zwroce na to uwage.
      Forgiveness Is a Six Gun
      Lamentu dzień
      12 Tygodni do Woodstocku 2k12
    • {TMP_MSG_PLACEHOLDER_ID-cokolwiek}pPojawiają się w miejscach gdzie nie ma przygotowanego komunikatu w danej wersji językowej, w tym wypadko 03 więc chodzi o to, że przeliczanie raportów z walk remisowych nie jest oprogramowane. Nie wiem kiedy to zrobię, bo mam ogroooooomne plecy w oprogramowaniu innego, komercyjnego projektu. Zanim będę miał czas na TinyRW to jeszcze z miesiąc conajmniej.
      Forgiveness Is a Six Gun
      Lamentu dzień
      12 Tygodni do Woodstocku 2k12
    • Rozmawiałem z sbc.
      Niestety nie zamierza kontynuować pracy nad konwerterem.
      Szkoda, szkoda. To był chyba najlepszy konwerter z pośród dostępnych.

      Rozmawiałem też na temat przekazania "projektu" komuś innemu (mi :p )
      Odpisał, że nie posiada już źródeł (o ile to prawda???). Szkoda.
      Tyle jego pracy pójdzie do "kosza".
      No ale cóż, jako autor również ma prawo nie przekazywać projektu osobom trzecim.

      Jak ktos go zna to go męczcie na gg. Może komuś przekaże projekt do kontynuacji.

      Pozdrawiam,
      Qai

      Powrót konwertera TinyRW
    • Witam wszystkich.
      Nabyłem prawa autosrkie do projektu TinyRW autorstwa sbc.


      Niestety konwerter posiada szereg błędów, które będę stopniowo eliminował.
      Jestem pewny, że i wy jako użytkownicy konwertera wesprzecie projekt informacjami, gdzie są błędy i jakiego są typu.

      08.04.2013 v1.3.1
      • Przejęcie całego projektu
      • Nowy adres konwertera - http://tinyrw.h2g.pl
      • Poprawki tekstu w zakładce - Instrukcje
      • Poprawki tekstu i screenów w zakładce - Możliwości
      • Generacja sygnatur dostępna tylko dla użytkowników premium
      • Małe poprawki w kodzie + rozczytywanie wypocin sbc
      • Nowa baza danych

      Z informacji, które myślę was najbardziej zainteresują to:
      - Server wykupiony specjalnie dla konwertera został na 2 lata.
      - Nowa baza danych.
      - Bezpieczeństwo waszych haseł w bazie danych ma bardzo wysoki stopień (kodowanie sha1) - dla osób, które nie są w temacie działa to tak:
      Wasze hasło podczas rejestracji jest kodowane za pomocą sha1. Podczas logowania wpisywane hasło jest kodowane za pomocą sha1.
      Następnie zakodowane hasło z logowania jest porównywane z zakodowanym hasłem z rejestracji. Jeżeli kody pasują to następuje zalogowanie użytkownika. Skutek tego procesu jest taki, iż nawet gdyby ktoś zdobył zakodowane hasła z bazy danych to nie będzie ich w stanie odkodować.

      Pracując od lutego przy konwerterze z czystym sumieniem robię wielki ukłon w stronę sbc za wkład w cały projekt. Pamiętaj, co bym ja nie wymyślił ty nadal jesteś ojcem projektu ;)

      Ja ze swojej strony oczywiście zapraszam do korzystania z konwertera.

      Pozdrawiam,
      Qai

      Powrót konwertera TinyRW
    • Nigdzie nie napisałem, że zastosowano tylko sha1 ;)

      Hasło do mojego konta prosto z bazy danych:
      Pokaż spoiler
      01d6f843a7e119acfc38becde2decdd141d5ca10


      Jeżeli ktoś je odkoduje to nigdy w życiu już nie zagram na OGame ;)

      Zgłoszone błędy:
      - problem z wyświetlaniem ikon w starciach (naprawione)
      - generowanie końcówki linku do raportu zamiast całości (naprawione)

      Prace nad konwerterem wrzą... wszędzie poprawki ;)

      Edit. 1 Zgłoszone błędy naprawiono.

      Powrót konwertera TinyRW

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Qai ().

    • przy próbie dodania jednego z raportów do statystyk:

      TinyRW Terminated: {TMP_MSG_PLACEHOLDER_ID-03}

      ok znalazłam.

      sbc napisał(a):

      {TMP_MSG_PLACEHOLDER_ID-cokolwiek}pPojawiają się w miejscach gdzie nie ma przygotowanego komunikatu w danej wersji językowej, w tym wypadko 03 więc chodzi o to, że przeliczanie raportów z walk remisowych nie jest oprogramowane. Nie wiem kiedy to zrobię, bo mam ogroooooomne plecy w oprogramowaniu innego, komercyjnego projektu. Zanim będę miał czas na TinyRW to jeszcze z miesiąc conajmniej.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez zireael ().

    • nawet gdyby tylko stosowal sha1 jest to jakby nie patrzec algorytm jednostronny wiec "rozkodowac" sie nie da. Jedynie brutal force mozna sie bawic ale po co przy bazie danych która nie zawiera nic "wartosciowego".

      Qai miłej zabawy z projektem ;)
    • Zgłoszone błędy:
      - Przy dodawaniu raportu zakończonego wynikiem remisowym do statystyk wyskakuje błąd - (TinyRW Terminated: {TMP_MSG_PLACEHOLDER_ID-03})
      - Błędy w tłumaczeniu
      - Features nie wyświetla się w języku angielskim
      - Kod

      Kod źródłowy

      1. [center][/center]
      nie wyświetla się na wszystkich forach wymagany kod

      Kod źródłowy

      1. [align=center][/align]


      Prace trwające:
      - poprawki w kodzie
      - rozczytywanie kodu sbc ;)
      - chat (praktycznie skończony - będzie online wraz w prowadzeniem większych zmian)

      Wiele osób pytało mnie czy istnieje możliwość odzyskania raportów ze starej bazy danych.
      Oczywiście, że tak. Mam możliwość wyciągnięcia ze starej bazy danych wszystkie raporty jakie były do niej wprowadzone.
      Odzyskane raporty jestem w stanie przesłać osobom zainteresowanym na PW. (raporty są w postaci źródlanej - tzn. takiej jak przy kopiowaniu oryginału RW z gry).
      Osoby zainteresowane zapraszam na PW (podać nick ze starej bazy danych i odzyskam wszystkie raporty)
      Jeśli będzie dużo osób zainteresowanych to pomysle nad jakąś sprawniejszą migracją raportów między starą a nową bazą danych ;)

      Pozdrawiam,
      Qai

      Powrót konwertera TinyRW

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Qai ().

    • W jaki sposób jest liczony ten bilans?

      Agresor wygrał bitwę!
      Łup: 26.198.847 metalu, 2.172.705 kryształu i 9.085.639 deuteru

      Agresor stracił łącznie 0 jednostek.
      Obrónca stracił łącznie 534.535.000 jednostek.

      Pole zniszczeń:
      6.324.600 metalu i 6.194.700 kryształu

      Szansa na powstanie moona:
      125.19%

      {--- Zbiórka złomu ---}

      626 recyklerów ma całkowitą ładowność 12.520.000.
      Na polu zniszczeń znajduje się 6.324.600 metalu i 6.194.700 kryształu.
      Floda odzyskała 6.324.600 metalu i 6.194.700 kryształu.

      {--- bilans starcia ---}

      Agresor: 5.017.523.447 metalu, 3.996.367.405 kryształu i 1.006.085.639 deuteru. Łącznie: 10.019.976.491.
      Obrońca: -371.686.847 metalu, -128.818.705 kryształu i -71.486.639 deuteru. Łącznie: -571.992.191.
    • Przydałby sie jakaś appka na androida :) mało jest konwerterów które działają na smartfonach.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez -=[PELE]=- ().