TinyRW - kolejny konwerter

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Profil użytkownika rośnie w funkcjonalność.

      2011-02-16 v1.0.1
      • Zmiana serwera na którym były hostowane ikony jednostek
        Jeśli w którymś Twoim raporcie ikony nie wyświetlają się, postępuj zgodnie z instrukcją:
        Panel GO -> Edycja raportu -> Upewnij się że opcja Ikony jednostek jest zaznaczona i zapisz zmiany.

      • Podstawowe ustawienia w panelu użytkownika
      • Możliwość przypisania uni które można wybrać przy konwersji/edycji rw
      • Możliwość zdefiniowania własnych palet barw
      • Poprawiony błąd w liczeniu bilansu zwycięskiego obrońcy (dzięki Źelony)
      • Farming uwzględniony w bilansie widocznym na liście raportów panelu użytkownika
      • Wartości flot i straconych jednostek korzystają teraz z palety barw
      • Koordy i techy rónież korzystają z palety barw
      • Ikony z Epic Blue


      Taki tam raport żeby pokazać co nowego: tinyrw.cba.pl/?page=discomushrooms&blink=42

      W kolejnej wersji: profile ustawień, przypomnienie hasła, wyszukuwirka, gdzieś po drodze przynajmniej dwa mniejsze bugi do usunięcia które już teraz są mi znane. Coś pewnie i Wy znajdziecie.


      @ciap: Zapieram się rękami i nogami przed przeniesien tego tematu do działu z narzędziami ponieważtutaj publiczność jest szersza: więcej opinii, więcej testerów, większe prawdopodobieństwo wykrycia i usunięcia usterek. Jak osiągne funkcjonalność taką jaką sam sobie średnio wytyczyłem (szacuję że okolo wersji 1.1.x) i nie będzie mi już tak zależeć na opiniach to sam się postaram o to aby temat wylądował tam gdzie powinien.
      Forgiveness Is a Six Gun
      Lamentu dzień
      12 Tygodni do Woodstocku 2k12

      Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez sbc ().

    • 2011-02-21 v1.0.2
      • Silnik wyszukiwarki
      • Profile użytkowników
      • Flaga wojny w edycji raportu (bez wpływu na parser)


      Przykładowy profil: tinyrw.cba.pl/?page=user&id=1

      Będzie mała, około 2-3 tygodniowa przerwa w rozwoju konwertera bo aktualnie jestem zaabsorbowany czym innym. Updatenąłem też pierwszy post w tym temacie żeby każdy chętny mógł sobie poczytać o możliwościach TinyRW.
      Forgiveness Is a Six Gun
      Lamentu dzień
      12 Tygodni do Woodstocku 2k12
    • Nie wiem czy ten błąd już został zauważony, ale
      Nie działa bilans, a przynajmniej bilans dla obrońcy. Wczoraj zrobiłem u siebie podstawkę, pozbierałem PZ, wkleiłem raporty w konwerter i wcale ich w bilansie nie uwzględniło, tyle że ładnie pokolorowane były. Ręcznie obliczałem zysk w kalkulatorze.
    • Cosiek, to dlatgo że był remis. Konwerter z marszu dolicza pz do bilansu zwycięzcy, w przypadku remisu wygranego nie ma więc pz nie jest nigdzie doliczany. Dyskutowałem już o tym z innymi użytkownikami konwertera na ircu i nie ustasliliśmy rozwiązania któe by mnie zadowoliło. Można doliczać pz temu który odniósł mniejsze straty, co Wy na to?

      Druga opcja jest taka że w przypadku remisu wyskoczy dodatkowy formularz z pytaniem komu doliczyć PZ.
      Forgiveness Is a Six Gun
      Lamentu dzień
      12 Tygodni do Woodstocku 2k12

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez sbc ().

    • Się zrobi jakoś w przyszłości, najpierw jednak chyba przepiszę parser bo projektując go nie uwzględniłem wielu rzeczy i korzystanie z niego robi się po mału coraz mniej wydajne i coraz bardziej uciężliwe, tymczasem dodałem graficzne statystki do profili, przykład choćby w moim profilu: tinyrw.cba.pl/index.php?page=user&id=1
      Aby w ogóle się wyświetlało trzeba wejść w zarządzanie raportami i przeliczyć każdy raport.

      Ważna prośba
      Teraz przepisując parser doszedłem do wniosku że fajnie by było poszerzyć TinyRW o obsługę raportów w innych językach. Jeśli ktokolwiek z Was gra na zagranicznych uni (w szczególności *.org i *.de) lub ma znajomych grających na tych uni to proszę o kontakt.
      Forgiveness Is a Six Gun
      Lamentu dzień
      12 Tygodni do Woodstocku 2k12

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez sbc ().

    • Był problem w liczeniu statystyk straconych i zniszczonych jednostek na potrzeby profili, komórka w bazie danych odpowiedzialna za bombowce zachowywała się jakby była nie przytomna, nie przyjmowała ilości ale twierdziła że przyjmuje. Musiałem zresetować te statystyki i oznaczyć wszystkie raporty jako nieprzeliczone. Poprawiłem też mały bug w nickach.
      Forgiveness Is a Six Gun
      Lamentu dzień
      12 Tygodni do Woodstocku 2k12
    • Dawno nikt o nic nie pytał więc sam rzucę trochę światła na obecny stan TinyRW.

      Przedewszystkim, przepisuję całość i czyszczę kod tak aby TinyRW mógł operować na wielu językach w przyszłości, pliki językowe właśnie powstają. Kupiłem hosting na potrzeby konwertera bo jakość usługi oferowanej przez cba.pl jest straszna. Przenosin możecie się spodziewać wraz z wejściem v1.3 (już multi językowej wersji) w której też po drodze zostaną usunięte znane mi bugi. Wygląd TinyRW będzie trochę odkurzony, wciąż minimalistyczny, po prostu ładniejszy.

      taki snapshocik:



      Widoczny wykres jest generowany we flashu przy pomocy biblioteki OFC, w jakimś tam sensie jest on interaktywny, można sobie pobiegać myszką żeby zobaczyć dokładniejsze staty, można zapisać jako obrazek.
      Forgiveness Is a Six Gun
      Lamentu dzień
      12 Tygodni do Woodstocku 2k12
    • Tak na wstępie świetny pomysł i bardzo dobre wykonanie :) Dawno czekałem na taki konwerter.

      Nad jedną rzeczą można się tylko zastanowić. Osobiście latam bardzo dużo GSami i przy użyciu konwertera z obrazkami zawsze ich ilość jest bardzo słabo czytelna :/

      Jeśli mogę coś zasugerować to może do obrazków dodać dwa paski. Jeden na górze drugi na dole w jednolitych kolorach. Wtedy np. na górnym można by podawać ilość statków a na dole ich nazwę. Sprawi to że konwerter oprócz tego że będzie ładny to i do tego bardzo czytelny :)
    • Z napisami (jak pisał kolega up) klarowniej by to wyglądało myślę. Aczkolwiek pomysł z obrazkami bardzo fajny. Jak coś upoluję za jakiś czas chętnie skorzystam :)
    • Napisy na obrazkach - tego nie będzie definitywnie, sorry. Dwa paski już na nich są, np żeby wyśeitlić straty w jednostkach. Odnośnie napisu na obrazku GS - możesz się zarejstrować, zdefiniować własną paletę barw i z niej korzystać. Te napisy są w pełni objęte barwami palety.

      Taka demonstracja: tinyrw.cba.pl/?page=discomushrooms&blink=112 , wiem że brzydkie, chciałem tylko pokazać że można.
      Forgiveness Is a Six Gun
      Lamentu dzień
      12 Tygodni do Woodstocku 2k12
    • Fakt po rejestracji można sobie co nieco poprawić w ustawieniach :)

      Jeżeli chodzi o paski o których wspominałem to nie chciałem ich umieszczać na rysunkach a pod lub nad nimi. Po prostu do obrazka dodać te kilka pixeli.

      Trzeba by poprosić jakiegoś grafika żeby dodał jakieś fajne przejście z nazwą statku i na pewno ilość osób używających konwertera znacząco wzrośnie. Ja osobiści już w 2 moich ST użyłem tego konwertera ale w każdym znajdą się wpisy ludzi którzy twierdzą że jest mało czytelny. Sam osobiście mimo że znam ogame od bardzo bardzo dawna co widać po dacie rejestracji na forum. Miałbym spory problem żeby szybko odróżnić po samym obrazku niszczyciel o bombowca.
    • Bardzo fajny konwerter a przede wszystkim całościowe fajne narzędzie do przeglądania swoich akcyjek.

      Mi osobiście brakuje w nim jednej funkcjonalności:

      Jeśli wejdę w "panel GO" następnie "Twoje konto" oraz "Informacje" brakuje mi sumy łącznego farmigu z raportów które wstawiłem. Jest to lekka dyskryminacja osób które latają Gsami na szybkich uniach :), a gdzie PZ nie jest aż tak istotne.

      Jakbyś to dodał byłoby by super :).
    • To nie z hasłami jest problem, baza danych się zawiesiła po prostu, ja nie mam żadnej możliwości rozwiązania problemu. Musimy czekać aż Administrator serwera zrobi to ręcznie, a biorąc pod uwagę że jest niedziela może to potrwać nawet do jutra. Hasła będą działać. Odwiedzajcie tą stronę, jeśli pojawi się tam ponad 100 linków wyglądających mniej więcej tak: 9131e76f133286b91ad62c3b918a2241, to znaczy że już wszystko w porządku.
      Forgiveness Is a Six Gun
      Lamentu dzień
      12 Tygodni do Woodstocku 2k12

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez sbc ().

    • na prawde swietna robota, konwerter całkiem ciekawy i postaram sie z niego korzystac :)

      3 małe szczególy,

      1.szkoda ze przynalezosci do sojuszu trzeba wpisac po pierwszym konwertowaniu, dałbys rade to zmienic tak by od razu sojusze były widoczne po pierwszym kliknieciu? :)
      2. te klamry przy wstawianiu farmingu i pz ;p
      3. nazwy- brakuje mi potocznych ;p

      i takie pytanie, czy konwerter od razu jest w stanie policzyc podział zysku przy ACS na podstawie zbiórek poszczególnych graczy?


      jesli takie pytanie padło to przepraszam za spam :)
    • ad 1. Noga jestem jeśli o jQuery i JavaScript a w tym właśnie to musiałoby być zrobione, może kiedyś jak nie będę miał nic sensowniejszego do roboty (dodam, że jeszcze ze 2-3 tygodnie zamierzam 'urlopować' przy konwerterze).
      ad 2. To jest pikuś, zrobię jak wrócę do pracy nad konwerterem
      ad 3. Jak przygotujesz listę tych nazw to je dodam, to jest 5 minut roboty.

      i takie pytanie, czy konwerter od razu jest w stanie policzyc podział zysku przy ACS na podstawie zbiórek poszczególnych graczy?

      Nie ma takiej opcji i raczej nie będzie, to dość rozwinięte i skomplikowane zagadnienie, konwerter musiałby w jakiś sposób pozwolić na oznaczenie przynależności recy, uwzględnić też różne straty dla graczy itd. Nie wspominając już o tym że gracze często dostosowują sobie przelicznik i proporcję surowców do własnych potrzeb (mam na myśli kiedy komuś mimo strat pasuje np więcej metalu, innemu natomiast kryształ się bardziej przyda). Podsumowując: za dużo zabawy z tym.
      Forgiveness Is a Six Gun
      Lamentu dzień
      12 Tygodni do Woodstocku 2k12
    • Konwerter świetny

      Prosiłbym o używanie łagodniejszych zwrotów na forum publicznym.
      Przy następnej okazji również prosiłbym o bardziej rozbudowane wypowiedzi.
      Upominam za spam.
      jeth
    • Nie potrafię bliżej określić kiedy, wstępnie koniec stycznia/początek lutego. Wiem już, że coś tam się sypie przy raportach po wprowadzeniu wersji 3.0, ale teraz po prostu nie mam jak się za to zabrać. Będzie wersja dla US i DE, pracę nad tym zacząłem jeszcze w marcu... Spójrz na skrina w poście z 14.03.11, widzisz flagi koło logo? ;-p
      Forgiveness Is a Six Gun
      Lamentu dzień
      12 Tygodni do Woodstocku 2k12

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez sbc ().

    • Fajny konwerter będę z niego korzystał. Mała uwaga jak przerabiałem ACS to uparcie nie pokazywał mojego tagu sojuszu. Przy 2 pozostalych graczach było dobrze ;) Jeszcze coś raporty z PZ nie wychodzą poprawnie. I taka mała sugestia ;) Podpisz obrazki np tak jak to jest w stoczni albo inaczej jak wolisz. Będzie bardziej czytelnie

      (Solo - 1 529,93% : ACS - 11 114,15%)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Biały Wilk ().

    • W alfie 1.3 powinno działać konwertowanie raportów z org, us i uk; sbc.hekko.pl/1.3A/ zapraszam do testowania. Potrzebne mi raporty zbiórki/farmingu z w/w ogejów.

      Przykładowy raport:
      The following fleets met in battle:

      Attacker Temperature [Coma] [1:110:12]
      Weapons: 140%; Shields: 140%; Armour: 140%;
      • Cruiser: 2.100
      • Battleship: 500
      • Battlecruiser: 2.300

      Defender Andy [HSB] [1:64:6]
      Weapons: 120%; Shields: 120%; Armour: 120%;
      • Small Cargo: 100
      • Large Cargo: 869
      • Light Fighter: 130
      • Heavy Fighter: 7
      • Colony Ship: 1
      • Recycler: 540
      • Espionage Probe: 10
      • Bomber: 337
      • Destroyer: 111
      • Battlecruiser: 512

      [center]{--- after the struggle ---}[/center]
      Attacker Temperature [Coma] [1:110:12]
      • Cruiser: 1.760 (-340)
      • Battleship: 489 (-11)
      • Battlecruiser: 2.285 (-15)

      The attacker has won the battle!
      Loot: 0 metal, 6.600 crystal and 489.214 deuterium

      The attacker lost a total of 10.890.000 units.
      The defender lost a total of 93.423.000 units.
      Debris field 23.148.400 metal and 18.576.800 crystal

      [center]Total moonchance:
      417.25%[/center]
      Forgiveness Is a Six Gun
      Lamentu dzień
      12 Tygodni do Woodstocku 2k12