Harry Potter

    • Quiz

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Nie, to coś było niezwykłe, bo było bardzo widowiskowe i Hedwidze się jego obecność nie spodobała....
      However strong you become, never seek to bear everything alone. If you do, failure is certain. - Uchiha Itachi do Uzumaki Naruto
      “The man once wrote: Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger. Tolkien had that one mostly right."
      GO - 2015-2016
    • Nie wiem, czy o to Ci chodziło, ale jeśli tak, to pytanie zawiera błąd, gdyż nie jeden z posłańców Syriusza był wyjątkowy.
      "Od czasu powrotu na Privet Drive dostał dwa listy od Syriusza. Oba zostały dostarczone nie przez sowy (jak było przyjęte w świecie czarodziejów), ale przez wielkie, barwnie upierzone PTAKI tropikalne."

      Emerytowany lotnik - 856.607,43%

      " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
    • Crion napisał(a):

      Nie wiem, czy o to Ci chodziło, ale jeśli tak, to pytanie zawiera błąd, gdyż nie jeden z posłańców Syriusza był wyjątkowy.

      "Od czasu powrotu na Privet Drive dostał dwa listy od Syriusza. Oba zostały dostarczone nie przez sowy (jak było przyjęte w świecie czarodziejów), ale przez wielkie, barwnie upierzone PTAKI tropikalne."
      O to chodziło, nie pamiętałem, że były dwa, ale tak to jest ten cytat. Zadaj coś lepszego.
      However strong you become, never seek to bear everything alone. If you do, failure is certain. - Uchiha Itachi do Uzumaki Naruto
      “The man once wrote: Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger. Tolkien had that one mostly right."
      GO - 2015-2016
    • Rodzicom zeby zapomnieli ze maja corke i zeby wyjechali do innego kraju gdzie beda bezpieczni od smierciozercow
      ________________________________________________________________________________________________________________________________

      • Multikonto (1/2) z b4el •

      "Nie wiedziałem , że na świecie jest tylu idiotów , dopóki nie poznałem internetu"
      -Stanisław Lem-
    • Jak nazywaja sie czarodzieje ktorzy tlumia w sobie magiczne zdolnosci?
      ________________________________________________________________________________________________________________________________

      • Multikonto (1/2) z b4el •

      "Nie wiedziałem , że na świecie jest tylu idiotów , dopóki nie poznałem internetu"
      -Stanisław Lem-
    • Dołączę się do tego, bo to jest dość ciekawa rzecz a na wiki nie ma zbyt wiele, a jestem zbyt leniwy, żeby iść i obejrzeć film.
      Ale logika mówi, że to dotyczy wszystkich, bo każdy może, ale nie musi stworzyć tego czegoś.
      However strong you become, never seek to bear everything alone. If you do, failure is certain. - Uchiha Itachi do Uzumaki Naruto
      “The man once wrote: Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger. Tolkien had that one mostly right."
      GO - 2015-2016
    • Obskurus przejmujmowal kontrole tylko nad mlodymi czarodziejami ktorzy nie potrafia jeszcze kontrolowac swojej mocy. Zachowuje sie jak pasozyt w ciele takiego czarodzieja , zywi sie ich zdenerwowaniem , cierpienieniem i przejmuje calkowicie kontrole nad taka mloda osoba aby w koncu doprowadzic do ich smierci. Nikt ze starszych czarodziei nie mogl byc obskurodzicielem
      ________________________________________________________________________________________________________________________________

      • Multikonto (1/2) z b4el •

      "Nie wiedziałem , że na świecie jest tylu idiotów , dopóki nie poznałem internetu"
      -Stanisław Lem-
    • Obskurodzicielem byla prawdopodobnie Ariana Dumbledore i wspomniane jest o niej w Insygniach Smierci. Nie wiem jak w polskich ksiazkach jest , jednak w orginale jest tez wspomniane raz o obskurusie
      ________________________________________________________________________________________________________________________________

      • Multikonto (1/2) z b4el •

      "Nie wiedziałem , że na świecie jest tylu idiotów , dopóki nie poznałem internetu"
      -Stanisław Lem-
    • Lioness gdzie jest w angielskiej wersji? Mam wszystkie polskie na półce to mogę zobaczyć ten fragment, ale z tego co pamiętam o Ariannie, tam jest powiedziane, że była chora i to magia miała ją zabić.
      However strong you become, never seek to bear everything alone. If you do, failure is certain. - Uchiha Itachi do Uzumaki Naruto
      “The man once wrote: Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger. Tolkien had that one mostly right."
      GO - 2015-2016
    • Jezeli chodzi o Ariane to jest w skrocie napisane co sie z nia dzialo w tej chorobie i dlatego uwaza sie ze prawdopodobnie byla obsurodzicielem.
      Co do tego slowa , to sorki jednak nie pamietam gdzie ono rzucilo mi sie w oczy

      Dodatkowo, gdzie jest napisane ze pytania maja miec cos wspolnego z postacia Harrego? Tutaj sa pytanie na temat swiata Harrego Pottera, nie wazne czy sto lat przed czy sto lat po. Obskurodziciele istnieja w tym swiecie, przykladem ktory byl wsponiany w ksiazkach jak juz wczesniej mowilam byla Ariana, czyli nawet twoje tlumacznie nie ma sensu poniewaz Harry uslyszal historie Ariany. Tutaj masz jak jej brat ja opisywal


      To ją zniszczyło. Już nigdy nie była normalna. Nie chciała uprawiać czarów, ale nie mogła też pozbyć się swoich czarodziejskich zdolności. Zapadły w nią gdzieś głęboko, doprowadziły do obłędu i wybuchały, kiedy nie potrafiła nad nimi zapanować. Czasami zachowywała się bardzo dziwnie, była wtedy niebezpieczna. Ale zwykle była taka słodka, nieszkodliwa i wystraszona.”—Aberforth o swojej siostrze, Arianie

      I jezeli przeczytasz opis Obskurodzielcow zobaczysz ze to jest wlasciwie to samo.

      Osoba, która jest wykorzystywana przez Obskurusa, nazywana jest Obskurodzicielem (ang. Obscurial). Energia ta może przejawiać się jako odrębny podmiot, który może przeobrazić się w gwałtowną i niszczycielską furię.


      Fantastyczne zwierzenta i jak je znalezc jest ksiazka z ktorej Harry uczyl sie w pierwszym roku.





      ps
      Szczesliwego Nowego Roku dla wszystkich :)
      ________________________________________________________________________________________________________________________________

      • Multikonto (1/2) z b4el •

      "Nie wiedziałem , że na świecie jest tylu idiotów , dopóki nie poznałem internetu"
      -Stanisław Lem-

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Lioness ().

    • Raczej w czasie pisania HP Rowling nie wymyśliła jeszcze obscurusa jako takiego natomiast zgodziłbym się że na podstawie opisu można przypuszczać że była Obskurodziciel. Poza tym sama jej śmierć nie jest wyjaśniona - nie jest powiedziane wprost że zgineła od zaklęcia któregoś z 3 walczących - mogła zginąć w skutek wielkiego zburzenia zabita przez obscurusa.

      Pytanie: Była kiedyś teoria mówiąca o istnieniu pewnej organizacji czarodziejów w Ameryce, okazała się jednak jedynie żartem z pewnej istniejącej w naszym świecie organizacji. C to było?
      Zapraszamy do quizów w dziale HydePark Forum Ogame.pl:

      Naukowych, Rozrywkowych lub Quizu sportowego
    • MACUSA

      ps
      Nie zgadzam ze Rowling nie wymyslila obscurusa w czasie pisania Harrego potera. Ksiazka " fantastyczne zwierzeta i jak je znalezc" zostala napisana po napisaniu czwartej czesci Harrego Potera , po Czarach Ognia.
      ________________________________________________________________________________________________________________________________

      • Multikonto (1/2) z b4el •

      "Nie wiedziałem , że na świecie jest tylu idiotów , dopóki nie poznałem internetu"
      -Stanisław Lem-
    • Post pierwszy:
      * zagadki można zadawać z książek o Harrym Potterze, filmów, a także
      wszystkich oficjalnych informacji z Harrym w roli głównej"

      Czytałaś książkę "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"? Czy opierasz się na tym co zobaczyłaś w filmie, który o Harrym Potterze nie jest?

      Emerytowany lotnik - 856.607,43%

      " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
    • Nie o MACUSA pytałem chodzi o domniemaną amerykańską szkołę.

      I w samej książce Fantastyczne Zwierzeta i jak je znaleźć o obskurusach nic nie ma - ale fakt "wydana została wydawnictwa Książnica Obskurus" więc nazwa wymyślona została wcześniej.

      @Crion
      Myślę ze nie ma się co uciekać do takiego puryzmu. Te Filmy ( w sumie ma być ich 5) stanowią integralną część tego świata mimo że nie ejst bezpośrednio o nim i to co jest w nich przedstawiane stanowi kanoniczną "prawdę". Pierwszy post powstał zanim w ogólne pojawił się pomysł powstania tych filmów więc jest raczej już nieaktualny - kiedyś to było tylko o sammy poterze teraz jak widać świat się rozrasta i bardzo dobrze ;) .
      Zapraszamy do quizów w dziale HydePark Forum Ogame.pl:

      Naukowych, Rozrywkowych lub Quizu sportowego
    • A ja myślę, że nie ma co zmieniać zasad "pod siebie", a to właśnie robicie. Film o którym mówicie nie odnosi się do Harrego Pottera, który jest tematem quizu, ale skoro koniecznie chcecie zabić ten temat, to róbcie swoje i zadawajcie sobie nawzajem pytania, bo do tego sprowadziliście ten temat, albo nikt nie odpowiada przez tydzień, albo odpowiadacie sobie nawzajem - miłej zabawy. I miło wiedzieć, że jako ex-członek teamu uważasz, że zasady ustalone x czasu temu ulegają przedawnieniu i można nie zwracać na nie uwagi.

      Emerytowany lotnik - 856.607,43%

      " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
    • Instytut Czarownic z Salem

      ps
      Crion , wczesniej tez bywaly pytania na ktore odpowiedzi nie znajdowaly sie w ksiazce. Na jedno z takich pytan sama trafilam kiedys. Nikt jednak nie mial o to pretensji. Odpowiedz byla w filmie jednak bylo to widoczne na tyle krotko ze byly problemy z odpowiedzia. Wiec najlepiej bawic sie dalej a nie szukac dziury w calym ;p
      ________________________________________________________________________________________________________________________________

      • Multikonto (1/2) z b4el •

      "Nie wiedziałem , że na świecie jest tylu idiotów , dopóki nie poznałem internetu"
      -Stanisław Lem-
    • Byłem święcie przekonany że tu potwierdziłem.... tak o Instytut Czarownic z Salem chodzi.

      @Crion
      NIe wiem czemu odbierasz to jako zmiany pod siebie... po prostu ja mam na quiz pogląd, iż skoro pytamy o wszytko co związane ze światem Harrego Poterra (a takie pytania tutaj zawsze były, nie tylko z książek ale też z pottermore, wypowiedzi autorki itp) to i filmu dostarczającego wielu informacji na ten temat nie wypada lekceważyć.
      Zapraszamy do quizów w dziale HydePark Forum Ogame.pl:

      Naukowych, Rozrywkowych lub Quizu sportowego

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Cezarcfc ().

    • chwilowo brak czasu na zabawe , wiec tym razem proste pytanie

      Gdzie pracował ojciec Rona przed otrzymaniem awansu?
      ________________________________________________________________________________________________________________________________

      • Multikonto (1/2) z b4el •

      "Nie wiedziałem , że na świecie jest tylu idiotów , dopóki nie poznałem internetu"
      -Stanisław Lem-
    • Urząd Niewłaściwego Stosowania Produktów Mugoli?
      However strong you become, never seek to bear everything alone. If you do, failure is certain. - Uchiha Itachi do Uzumaki Naruto
      “The man once wrote: Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger. Tolkien had that one mostly right."
      GO - 2015-2016
    • Pani ta przypominała z wyglądu pewnego płaza i była w Hogwarcie profesorem. O kogo chodzi?
      However strong you become, never seek to bear everything alone. If you do, failure is certain. - Uchiha Itachi do Uzumaki Naruto
      “The man once wrote: Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger. Tolkien had that one mostly right."
      GO - 2015-2016