GOrzka czekolada, czyli elfi po farbowaniu :)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Znowu zmieniłaś Sobie rangę.
    Chciałem zapytać, czy kryje się za tym coś więcej, czy tylko chęć zmiany?
    Nie Jesteś już "botę"? Skąd wzięła się tamta ranga?
    Co teraz przeważa w Tobie: gorzka czy słodka?

    Przypomnij mi tę niemiecką rangę, tę jeszcze wcześniejszą.To była piosenka śpiewana przez jakiegoś przystojniaka. Wyleciało mi z głowy, kto to był?
    Moderator Handlu, Spamu i Hydeparku(Wydarzenia i Polityka,Rozrywka i Hobby,Humor)


    "Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
    Marek Edelman

  • sisko ;*
    Nie sądzę, ażebym "robiła" komuś podobne wspomnienia. Wszyscy do których wracam są dorośli i chociaż jestem przekonana, że tęsknili i będą, chociaż dostałam masę smacznych, pięknych i pachnących prezentów, to zaczyna się buczenie, wszystko wraca do normy, czas wyjeżdżać. :D
    Zostały mi w Polsce 42 godziny przed conajmniej 10 miesięcznym zesłaniem. Boję się, ale tym razem nie tego co ostatnio. Wrócę inna, już jestem inna. ;)
    Jesteś spostrzegawczy i masz dobrą pamięć. :)
    Kobietą jestem, lubię przebieranki. Każda z moich rang poza botę wywodzi się z tekstów piosenek, które uwielbiam. Z tych co teraz pamiętam "zum gluck bin ich verruckt" Eisbrecher z wokalem Alexa Wesselskiego będącego przystojniakiem o którego pytasz, Coma White Marilyna Mansona, Sam Przeciwko Wszystkim My Riot oraz obecny z Ból Przemija również My Riot. Przystojniak z obecnego avatara to Piotr Mohamed, będący wokalistą My Riot. Wszystko ma sens. :D Poza jestem botę, co było spontaniczne, Mati rzucił taki tekst na IRC a ja się popłakałam ze śmiechu.
    Co do przystojniaka z Eisbrecher to też mam historię! Będąc podlotkiem jeszcze, lat może 11, kiedy zaczynałam się interesować muzyką, odkryłam nie pamiętam już jakim sposobem zespół o nazwie Megaherz. To był strzał prosto w serce! Słyszysz i wiesz, że to jest Twój dźwięk, który gra na Tobie jakby był tylko do tego stworzony. Później zaczęły się poszukiwania podobnej muzyki, zupełnie innej muzyki, a o Megaherz zwyczajnie zapomniałam, bo miałam nową miłość, znacznie dłuższą i dojrzalszą, ale też z tego samego gatunku. I teraz skacząc sobie po YT odkryłam... Eisbrecher. Fajne! Googlam, Alex Wesselsky... ex wokalista Megaherz. :D Stara miłość nie rdzewieje.
    Rozgadałam się, ale masz wyczerpującą odpowiedź na "kim był ten przystojniak". :D

    P.S. Poskarżę się. Przekłułam sobie uszy i nie mogę spać na bokach. Cierpię. ;(
    Multikonto megalomania 1/2 z b4el
    Multikonto 2/2 z Denior


    [22:58] <Witcher> czy Cie szatan opuscil?!
  • Dzisiaj w nocy obejrzałem "Salę Samobójców".Kiedyś poleciłaś mi ten film. Dopiero jednak teraz, gdy ukazał się nowy "Twój Styl" z tym filmem jako dodatkiem, natrafiła się okazja. :E
    Strasznie mnie zdołował, choć to bardzo dobry film.Właściwie nic nie mogę zarzucić temu obrazowi.Jest boleśnie prawdziwy.
    Mamy tam strach młodego człowieka przed utratą "twarzy" w swoim środowisku po ujawnieniu jego skłonności homoseksualnych, mamy ucieczkę w wirtualny i fałszywy świat, osamotnienie i właściwie przypadkowe samobójstwo, którego tak naprawdę nie chciał.
    Tam nikt nie chce umrzeć, tylko nie umie żyć i nie potrafi z tym sobie poradzić.Wszystko układa się, jak w greckiej tragedii.
    No i ta przerażająca rozpacz matki na końcu filmu.Ona będzie żyć nadal, rozważając przez dziesięciolecia błędy, w snach spotykając tego kochanego dzieciaka.
    Naprawdę smutno mi dzisiaj po tym filmie.
    A mogli zrobić z tego taki fajny film o tematyce LGBT.


    Co nowego w Finlandii?
    Widziałaś, a może nawet słyszałaś, już zorzę polarną?
    Pozdrawiam :*
    Moderator Handlu, Spamu i Hydeparku(Wydarzenia i Polityka,Rozrywka i Hobby,Humor)


    "Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
    Marek Edelman

  • Sisko ;*
    Moim celem nie było ażeby Cię zdołować. Nie mniej, cieszę się, że film chociaż trochę przypadł do gustu.
    Nic w sumie, płynie do przodu, myślę, tęsknię. :(
    Słyszałaś? Jest coś o czym nie wiem? :> W miesiącach zimowych pewnie będzie okazja.
    Ja również.
    Multikonto megalomania 1/2 z b4el
    Multikonto 2/2 z Denior


    [22:58] <Witcher> czy Cie szatan opuscil?!
  • Przyszedłem z kawką :kawa:
    i ciekawym linkiem:
    wyborcza.pl/1,75476,12372751,T…arnej_nad_Grenlandia.html
    Nie wiem, czy nadal nie śpisz po nocach, ale ja postaram się nie przegapić.

    I mam prośbę jeszcze: poleć mi jakiś dobry serial, bo po The Killing ciągle mam ochotę na więcej i więcej :D
    Wracając do "sali Samobójców", to jest świetne kino, a ono nie ma na celu głaskać widza i wprowadzać w dobry nastrój.

    Niedawno ktoś powiedział mi, ze powinienem przeprowadzić się do Norwegii. Zirytowało mnie to trochę, ale po chwili uświadomiłem sobie, że to nas trochę łączy -nie pasujemy tutaj.Tylko, że uparty jestem i nie umiem odejść(dziwnie to brzmi :D)
    Moderator Handlu, Spamu i Hydeparku(Wydarzenia i Polityka,Rozrywka i Hobby,Humor)


    "Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
    Marek Edelman

  • Czeeeść ;* Przyda się.
    Widziałam tego linka jak jeszcze był aktualny, tam jest data 27.08 i nie, nie doczekałam. ;P Wkrótce będę miała transmisje na żywo za oknem.
    Stare nawyki zostały i ciągnie do dłuższego zostawiania, ale często jest tak, że albo muszę rano wstać, albo w ciągu dnia tak wymiatam, że wieczorem przegrywam z powiekami.
    Wczoraj oglądałam zdjęcia z Laponii ( 1, 2, 3, 4) i jestem zakochana. Do Fin udało się wyjechać, język zaczynam rozumieć, jednak mam dość południa, plan na 2013: wyprowadzić się i osiąść na stałe w Laponii, choćbym miała zostać elfem w chacie świętego Mikołaja.
    W gruncie rzeczy trzeba mieć niezłe jaja i twardą dupę, żeby rzucić wszystko i walczyć o marzenia, zwłaszcza samemu, więc ja jestem w stanie zrozumieć tych, co tego NIE ROBIĄ, więc jak uda mi się w końcu przycupnąć na północy wpadnij w odwiedziny (/me sieje ziarno niepewności), wtedy ocenisz, czy przypadkiem tutaj nie pasujesz. ^^
    Też obejrzalam the The Killing. :) Mam kilka ulubionych seriali, nie wiem który by Ci najbardziej spasował, ale na pierwszym miejscu stawiałabym Dextera - ja łykałam sezonami. Obecnie męczę Supernatural, ale mnie jakoś super nie wciąga.
    Multikonto megalomania 1/2 z b4el
    Multikonto 2/2 z Denior


    [22:58] <Witcher> czy Cie szatan opuscil?!
  • No to ładnie oszukał mnie ten newsletter! :E
    Dzisiaj go dostałem :P
    Zaoszczędziłaś mi nocy.Znowu bym się denerwował, ze coś mi nie działa.

    Oulu to południe? :D
    Natomiast ja myślałem o Bergen. Blisko morza i klimat, jak na Norwegię, łagodny. :D
    Obejrzę Dextera.Dziękuję! : *
    Moderator Handlu, Spamu i Hydeparku(Wydarzenia i Polityka,Rozrywka i Hobby,Humor)


    "Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
    Marek Edelman

  • Aha! A wiesz, ze kiedyś moją ulubioną rozrywką były podróże palcem po mapie i też Oulu zwróciło moją uwagę?
    W sumie to nadal moja ulubiona rozrywka, tylko że teraz mam google earth, a jako dzieciak miałem tylko kilka atlasów,po których pisałem,zmieniałem granice i dorysowywałem miasta,linie kolejowe :D

    Fińskie nazwy mają w sobie coś niesamowicie oryginalnego i uroczego.Ale czy Finlandia Cię nie rozczarowała pod jakims względem?
    Moderator Handlu, Spamu i Hydeparku(Wydarzenia i Polityka,Rozrywka i Hobby,Humor)


    "Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
    Marek Edelman

  • Nie, zaskoczyła - tak, rozczarowała - nie.
    Mówi się o Polsce, że łączy wschód z zachodem, natomiast Finlandia ma miano państwa zachodniego, a jednak powiew wschodu moim zdaniem jest tu bardziej wyczuwalny niż w Polsce.
    Kontrasty na każdym kroku, połączenie budownictwa nowoczesnego z budynkami "jak z lat 70tych", Helsinki mają jakieś inne starodawne oblicze też, niby dbają o porządek i papierka nie wyrzucą, a jednak w niedzielę rano wszędzie walają się poimprezowe odpadki, niby kasy nie mają i są oszczędni, ale jak przychodzi do picia to "przecież to są tylko pieniądze", niby starają się dbać o wygląd...
    A najsmutniejsza strona tego kraju to moim zdaniem ogromny problem z alkoholizmem. ;)
    Multikonto megalomania 1/2 z b4el
    Multikonto 2/2 z Denior


    [22:58] <Witcher> czy Cie szatan opuscil?!
  • Właśnie skończyłem drugi sezon Dextera ogladać ;P
    Strasznie mnie wciągnął ten serial, choć na początku.. sama wiesz, miałem spore opory.
    To jest takie mroczne, jak cała Skandynawia razem wzięta i do sześcianu!
    No i ta muzyka przyprawia mnie o dreszcz.
    Ulubioną postacią jest Deb, siostra Dextera, ale i on sam budzi współczucie i sympatię.Musiałem całą noc oglądać serial, bo balem się, że go złapią.
    Trzeci sezon też wart jest obejrzenia? :E
    Aż strach się bać, gdy pomyślę, co może tam się wydarzyć. To musi źle się skończyć przecież! :(


    To, co piszesz o Finlandii, pasuje do moich wyobrażeń. Trzymaj się ciepło tam i nie daj się chwycić depresji. Nadchodzi długa noc.
    Jak idzie nauka fińskiego? :)

    niby starają się dbać o wygląd...

    Możesz rozwinąć temat? Co z nimi nie tak?
    Moderator Handlu, Spamu i Hydeparku(Wydarzenia i Polityka,Rozrywka i Hobby,Humor)


    "Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
    Marek Edelman

  • Cześć.
    Wiem, wiem, bo miałam to samo, dlatego mówiłam, że Dexowi trzeba dać szansę na początku. Ten serial już jest tak skonstruowany, ma 12 odcinków w sezonie, więc robi się je na raz.
    Mroczne? Chyba tylko pasażer.
    Deb to zawsze miała, ma i będzie miała przerąbane, wiecznie faceci... :E
    Trzeci sezon? Pewnie można się po jakimś czasie znudzić czy znużyć, bo ileż można na okrągło, ale powiem tyle: dużo się zmieni. Ja czekam na siódmy.
    Na szczęście udało mi się wynegocjować święta w Polsce. 20-31 grudnia w domu, więc może uda mi się wyrwać coś z dnia w Polsce, radość nieopisana. :)
    Uczęszczam na kurs fińskiego, którym jestem mega rozczarowana. Tym tempem ja po fińsku nigdy nie zacznę mówić. x_x Uczę się sama sporo, mam nadzieję, że uda mi się przeskoczyć tę grupę i skończyć w przyszłym roku certyfikatem. Są kursy z urzędów pracy, 5 dni w tygodniu po 7 godzin, za uczęszczanie na które państwo płaci dodatki na integrację, ale ja niestety tak 100% bezrobotna nie jestem. :(
    Starają się, bo faktycznie dbają w pewien sposób o siebie. Tutaj panuje zupełnie inna kultura sportowa, oni wiedzą doskonale, że żeby zachować zdrowie muszą ruszać tyłkiem, tutaj każdy zasuwa, 5 latki, 70 latki, na nartach, nartach na kółkach, rolkach, w wodzie, na wodzie... Jestem pod wrażeniem babć na basenach.
    Z drugiej strony Polacy są lepiej ubrani. Oni może po prostu olewają w jakiś sposób to, jak wyglądają i co mają na sobie. ;)
    Multikonto megalomania 1/2 z b4el
    Multikonto 2/2 z Denior


    [22:58] <Witcher> czy Cie szatan opuscil?!
  • Dawno tu nikogo nie było :(

    Co zmieniło się w postrzeganiu przez Ciebie Finlandii w ciągu ostatnich pięciu miesięcy?

    Potrafisz sobie obecnie wyobrazić życie gdzie indziej?

    Jeśli miałabyś możliwość życia i pracy na porównywalnym poziomie w Polsce i Finlandii - co byś wybrała?

    :*
    ex SMod ZŻU, MN
    ex Mod Handel, Wojny, DiD, S&D, ST, PoO, WiP

    LFC - this means more...


    Twister jest genialny!
    mirela jest wspaniała!
    Pręgierz (*)
  • Bo zamknięte chwilkę było i już już zdążyli zapomnieć...

    Hm... chwilę nad tym myślałam, chyba nic. :D Pierwszy "szok" dawno za mną, chyba mnie już nic nie zaskakuje. Jest po prostu normalnie :)
    Chyba nie. Chyba, że patrz pytanie 3.
    Trudny wybór, jeden i drugi miałby zalety i wady, na tę chwilę wybrałabym ojczyznę - ze względu na dom i rodzinę, jednak myśli z pewnością by wędrowały ku północy.
    :*
    Multikonto megalomania 1/2 z b4el
    Multikonto 2/2 z Denior


    [22:58] <Witcher> czy Cie szatan opuscil?!
  • Cześć o/

    Zwykle ręcznik, strój kąpielowy, szampon i grzebień, a co?
    Obłuda, głupota, niezaradność.
    Niedawno powiedziałabym, że kotki, ale mój kot popełnił przestępstwo niewybaczalne i nie chcę go znać, a ostatnio opiekuję się cudnym, pojętnym szczeniaczkiem więc stawiam na pieska tym razem.
    Uwielbiam owoce wszelkiej maści, jabłka, truskawki, winogrona, maliny, arbuzy...
    Znów się nie ogolił... ;P

    Ja również.
    Multikonto megalomania 1/2 z b4el
    Multikonto 2/2 z Denior


    [22:58] <Witcher> czy Cie szatan opuscil?!
  • mój kot popełnił przestępstwo niewybaczalne i nie chcę go znać

    :O


    Moje koty popełniły już wszystkie zabronione czyny: morderstwo wróbla,gołębia, znęcanie się nad motylem, a nawet obsikanie komputera.
    Moderator Handlu, Spamu i Hydeparku(Wydarzenia i Polityka,Rozrywka i Hobby,Humor)


    "Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
    Marek Edelman

  • To nie wszystkie. :ziew:
    Ja, ubiegłego lata po pół rocznej nieobecności w domu i wycia do księżyca "ja chcę do domu, chcę do swojego łóżka..." i po całym dniu i nocy podróży w fatalnych warunkach - był upał wtedy ponad 34, burza, grad, odwołane loty wreszcie dotarłam do utęsknionego kawałka ziemi i wtedy TO odkryłam. Żadnej już nocy w swoim łóżku nie spędziłam, a owe zostało wyrzucone dnia następnego. ;( Nie wiem co jej się stało w głowę i czym ją skrzywdziłam, ale od tamtej pory z nią nie rozmawiam.
    Multikonto megalomania 1/2 z b4el
    Multikonto 2/2 z Denior


    [22:58] <Witcher> czy Cie szatan opuscil?!
  • Bry!
    Wiesz, że w Polsce już śmierdzi w powietrzu wiosną?
    Z jednej strony dosyć mam już zimna, ale wiosny też nie znoszę! :P

    Niezaradność wkurza Cię u ludzi.
    Co im wtedy mówisz?
    Moderator Handlu, Spamu i Hydeparku(Wydarzenia i Polityka,Rozrywka i Hobby,Humor)


    "Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
    Marek Edelman

  • Rany, sisko! Cudownie jest! Słońce świeci, wychodzę z domu - jest jasno, wracam do domu - jest jasno! <3 Wszystko topnieje, w nocy zamarza... tak sobie dziś klęknęłam na lodzie, że spodnie podarłam i w szoku zamiast się wrócić pojechałam z zakrwawionymi kolanami do miasta... :D
    Jak można nie lubieć wiosny? :O
    Hm, to zależy. Staram nie otaczać się życiowymi ciapami, mam jeszcze wybór z resztą. Jeśli sprawa jest przejściowa i mnie nie dotyczy komentarze zostawiam dla siebie, w przeciwnym wypadku to co mówię nie nadaje się do publikacji na forum. ;P
    Multikonto megalomania 1/2 z b4el
    Multikonto 2/2 z Denior


    [22:58] <Witcher> czy Cie szatan opuscil?!
  • A wiesz dlaczego pytałem? Domyślasz się?
    :D

    Mogłem nie drążyć tematu :}
    Moderator Handlu, Spamu i Hydeparku(Wydarzenia i Polityka,Rozrywka i Hobby,Humor)


    "Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
    Marek Edelman

  • I dobrze!
    :D
    Przylazłem pomarudzić,więc wybacz.

    W Poznaniu była demonstracja skrajnej prawicy.Przeszli głównymi ulicami miasta.Ochraniała ich policja.Żadnych incydentów chyba nie było.
    Kolega, który to oglądał, powiedział mi, że komicznie wyglądało,jak szli pod tą policyjną ochroną z transparentami "precz z państwem policyjnym", "żądamy wolności" itp, itd.
    Jeśli kiedyś dojdą do władzy,
    zaprowadzą tu prawdziwą wolność,wywalą pedałów i żydów, i wszystkich innych.
    Będzie tylko bóg,honor i ojczyzna albo morda w kubeł.
    Już słyszę za często te wyzwiska i okrzyki.
    Takiej Polski nie lubię i nie chcę jej oglądać.
    Wyjadę.Może nawet do Finlandii.
    A nawet na Madagaskar.


    Polecam Newsweek nr10/2013



    Pozdrawiam Cię mocno i kawkę zostawiam
    :kawa:
    :*
    Moderator Handlu, Spamu i Hydeparku(Wydarzenia i Polityka,Rozrywka i Hobby,Humor)


    "Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
    Marek Edelman