GOrzka czekolada, czyli elfi po farbowaniu :)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Chocolate jak będziesz miała jakiś sen to go przenieś potem na papier, potem nakręcisz film i ojro same będą płynąć do Ciebie ]:-D
    Albo wyreżyseruj taki film ==>> Jesteś gorącą czekoladą i każdy ma chrapkę na Ciebie (w sensie że chcą Cię wypić), Ty uciekasz przed nimi itp..... resztę sama wymyśl :*
  • Ładne miasto te Helsinki :)
    Obejrzałem w Google Earth i poczułem jego klimat chyba.
    Muszę to napisać, więc proszę o wybaczenie za komplement.
    Podziwiam Twoje przygotowania do podróży.Poznawanie historii,tradycji, kultury, literatury kraju, który wybrałaś.
    Wydaje się to naturalne i oczywiste podejście, ale jednak nieczęsto teraz spotykane.
    Świadczy to Twoim szacunku do ludzi, do których jedziesz, i jestem pewny, że będzie to docenione.

    Przypomina mi się moja pani profesor, która wyjechała kiedyś na sympozjum do Tokio.Przygotowywała się do tego wyjazdu, poznając historię i zwyczaje Japonii.
    Opowiedziała mi, ze mimo to popełniła mnóstwo gaf, które jednak oczywiście jej wybaczono.
    Wielkie uznanie i sympatię wzbudzało u Japończyków to, że znała najważniejsze wydarzenia z ich historii.
    Z drugiej strony ludzie, którzy usłyszeli, ze jest z Polski, zawsze wspominali o Szopenie i że go kochają.
    To zadziwiające z drugiej strony, jak bardzo on jest popularny w Kraju Kwitnącej Wiśni.
    Pani profesor na nowo wsłuchała się potem w naszego największego kompozytora.
    Moderator Handlu, Spamu i Hydeparku(Wydarzenia i Polityka,Rozrywka i Hobby,Humor)


    "Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
    Marek Edelman

  • Nie robią wrażenia stolicy, nie? :D Byłam lata temu i tylko nocą i mam inne wspomnienia niż te ze zdjęć. Spodziewałam się czegoś... konkretniejszego, no ale co oczekiwać skoro powierzchniowo są zbliżone do Katowic i znacznie mniejsze od Poznania. ;P
    Nie przesadzajmy, Kalevali do teraz nie dorwałam. :ziew: Nawet nie myślałam o tym jak o przygotowywaniu, po prostu czerpię to co ciekawe. Z "gafami" jest śmiesznie, chociaż ja zawsze zakładam, że druga strona jest na tyle dojrzała, że potrafi zrozumieć, że to co u niej dziwne u nas może być codziennością. To pewnie musi być miłe, jak obcokrajowiec zaskakuje swoją wiedzą o naszym kraju. Mnie jeszcze nikt nie zaskoczył. :D
    Multikonto megalomania 1/2 z b4el
    Multikonto 2/2 z Denior


    [22:58] <Witcher> czy Cie szatan opuscil?!
  • Cześć!
    Chocolate, tyle razy podrzucałaś mi fotki ślicznych kotków, a ja nie miałem czym się zrewanżować.
    Dzisiaj na earth album znalazłem:
    flickr.com/photos/kevenlaw/327928501/lightbox/
    Prawda, że śliczny?
    A jakie czyściutkie stópki! Aż mam ochotę połaskotać i pocałować.
    Muszę zaraz moją Misię podręczyć! :D
    Moderator Handlu, Spamu i Hydeparku(Wydarzenia i Polityka,Rozrywka i Hobby,Humor)


    "Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
    Marek Edelman

  • Przestaniesz sie cholero smiac ilekroc slyszysz moj glos? -_-
    Kryzys minal?
    Jak Cie wspolpracuje z mentorem?
    Pytanie pomocnicze: I dla czego tak dobrze?

    <Mefist> a w ogole to gra sie dla znajamych lam ; ]
    &
    <mirela> ja tam wole w 'moja' rozowa myszke klikac ; p


    • Multikonto funkcyjne (2/2) z lwica • Multi-megalomania (2/2) z Chocolate •

  • @sisko
    Za kotkiem tęsknię.

    @b4el
    Nie! Nic nie poradzę, że w systemie dolby surround działasz na mnie jak gaz rozweselający.
    Tak jak sądziłam, zmiana otoczenia zadziałała znieczulająco.
    Dobry mentor, dobry, ale stać go na dużo więcej.
    :*
    Multikonto megalomania 1/2 z b4el
    Multikonto 2/2 z Denior


    [22:58] <Witcher> czy Cie szatan opuscil?!
  • Cześć, Chocolate! :*
    Jak w Finlandii świętują 1-maja?
    Byłaś kiedyś na pochodzie?
    Nie uważasz, ze brakuje nam świeta 4 czerwca?
    Pierwsze wybory, jeszcze tylko częściowo demokratyczne,4 VI 1989 roku to dobry powód do świętowania.
    Tego dnia skończył się w Polsce komunizm. Szkoda, że nie doceniamy tej daty.
    Ostatnio pokłóciłem się trochę z moją panią profesor, bo ona zupełnie nie docenia Okrągłego Stołu i wagi tych wydarzeń, które pokojowo wyprowadziły nasz kraj z dyktatury.Dla niej to wszystko było oszustwem i jakimś spiskiem.
    Dla mnie to fundament i powód do dumy.
    Ale po co ja to piszę? :P

    Dzisiaj był taki u nas upał, ze zazdroszczę Ci tej chłodnej Finlandii.
    Moderator Handlu, Spamu i Hydeparku(Wydarzenia i Polityka,Rozrywka i Hobby,Humor)


    "Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
    Marek Edelman

  • @prohans
    Uparty. :P

    @sisko
    Czeeeść. Dzięki za podbicie. :*
    Jesteś pierwszą osobą, która o to pyta, a tak naprawdę to gruba sprawa, bo to fiński karnawał. :D Właściwe świętowanie rozpoczyna się już 30 kwietnia wieczorem, zakłada się kolorowe ciuszki, fantazyjne makijaże, okręca kolorowymi serpentynami, cukierkami i rusza... pić na ulice. :D Puby pełne, ulice pełne, koncerty i inne eventy. 1 Maja to tzw. Vappu lub bardziej międzynarodowo - May Day. Powodów do świętowania jest kilka: fiński dzień pracy, fiński dzień studentów/ uczniów - celebruje się graduację szkół/ uczelni, Finowie uznają też ten dzień jako pierwszy dzień wiosny, co patrząc na naturę się zgadza. :P Wygooglałam fotki: 1 , 2 - białe czapki oznaczają ukończenie szkoły średniej, co obecnie nie jest żadnym wyczynem, akle możesz spotkać starszych ludzi z nimi, ten symbol się nie zmienił od lat, 1, 2 - takie kombinezony noszą tegoroczni absolwenci, na patkach miejsce graduacji, stopień itd. Ten dzień jest już spokojniejszy, wszyscy mają kaca, a 2 maja rusza się do pracy. Są pochody, pije się szampana i ichniejszy napój stworzony na ten dzień sima - w wersji alkoholowej bądź nie, składa się życzenia, grilluje itd. Ufff, wyczerpująca odpowiedź?
    Nie, nigdy.
    Jeśli tak uważasz, to zgadzam się z Tobą w zupełności. ;P
    A ja mój wywód o Vappu? :D
    No słyszałam, że macie upały. Mi pasuje taki układ - w dzień da się wyjść bez kurtki w samej bluzie, świeci słonko, jest sucho, a ciemno zaczyna się robić około 22. ;P
    Multikonto megalomania 1/2 z b4el
    Multikonto 2/2 z Denior


    [22:58] <Witcher> czy Cie szatan opuscil?!
  • chocolate napisał(a):

    A ja mój wywód o Vappu?

    Był bardzo ciekawy.Nie miałem o tym pojęcia.
    Chyba w ogóle mało tu w Polsce wiemy o Finach, o ich zwyczajach.
    Czekam na kolejne Twoje relacje i pozdrawiam :*
    Moderator Handlu, Spamu i Hydeparku(Wydarzenia i Polityka,Rozrywka i Hobby,Humor)


    "Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
    Marek Edelman

  • Dzięki Gootek za fajną muzykę. :* YT nie zna granic. ;P

    sisko :*
    No o finach to niedługo będę mogła powiedzieć więcej niż o polakach, dlatego że obserwuję różnice i kontrasty, chłonąc to, czego u nas nie ma, lub jest niedopuszczalne. A naród tak jak ich język - zupełnie inny od wszystkiego. ;P
    Multikonto megalomania 1/2 z b4el
    Multikonto 2/2 z Denior


    [22:58] <Witcher> czy Cie szatan opuscil?!
  • No a ja o Finlandii i Finach tylko czytam. Z dzieciństwa pamiętam Kalewalę .W Cudownej Podróży też coś niecoś było o nich;
    no i Muminki -skarbnica wiedzy o fińskiej duchowości ^^
    A i niedawno taki fantastyczny fragment mi utkwił:
    "Żydzi zostali doszczętnie wypędzeni z Anglii już w 1290 roku, a więc przed stuleciami. Wielokrotnie starali się do Anglii powrócić, ale bezskutecznie; udało się to tylko odosobnionym jednostkom, a głównie lekarzom.Żyd stał się tam legendarną i groźną postacią, podobnie jak nieco później katolik. W każdym razie i katolików, i Żydów pomawiano o czary, całkiem niesłusznie, bo jak wiadomo, czary uprawiają wszyscy Finowie, właśnie protestanci"*
    Wiedziałaś o tym? :D
    Teraz już wiesz, czyja to sprawka,te strachy?


    *Piotr Kuncewicz"Goj patrzy na Żyda"
    Moderator Handlu, Spamu i Hydeparku(Wydarzenia i Polityka,Rozrywka i Hobby,Humor)


    "Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
    Marek Edelman

  • Nawet nie wiesz jak bardzo nie mogę odżałować że nie dorwałam ostatecznie tej Kalevali.
    Mieszkam koło biblioteki, ale obawiam się, że nie ma tam wersji chociażby angielskiej (swoją drogą zaczyna mi się w głowie mieszać, gdzie nie pójdę mam wrażenie, że słyszę polski, chociaż go nie słyszę (Madderdin mówi, że to z tęsknoty, obiecał mi poczytać Pana Tadeusza na skype :E ).
    O tak, to nie przesądy, czary pasują do Finów. Mają w sobie coś czarnego, mrocznego, chociaż nie depresyjnego.
    Tak, to zdecydowanie fińska sprawka. ;P

    Idzie Helatorstai. Jeszcze nie wiem co to, ale oznacza to zdecydowanie dłuuugi weekend. :D
    Multikonto megalomania 1/2 z b4el
    Multikonto 2/2 z Denior


    [22:58] <Witcher> czy Cie szatan opuscil?!
  • Chocolate! :*
    Wpadłem zapytać, jak zdrówko?
    Na ircu Cię już drugi dzień nie zastałem i zdenerwowałem się tą nieobecnością.
    Wszystkim w końcu nudzi się albo mają ważniejsze sprawy na głowie.To niby normalne.
    Moderator Handlu, Spamu i Hydeparku(Wydarzenia i Polityka,Rozrywka i Hobby,Humor)


    "Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
    Marek Edelman

  • Dziękuję sisko, dziękuję, znacznie lepiej. :*
    Nie denerwuj się. Tak, to prawda, ostatnio zapominam drogę na irca i w inne miejsca. Wypadłam z obiegu. Kiedyś myślałam, że nigdy nie porzucę tej gry, uzależnień związanych z team, a teraz... myślę, że to już moja końcówka. Co mi Finlandia zrobiła. :O I to nie wódka...
    Multikonto megalomania 1/2 z b4el
    Multikonto 2/2 z Denior


    [22:58] <Witcher> czy Cie szatan opuscil?!
  • Chocolate napisał(a):

    Nawet nie wiesz jak bardzo nie mogę odżałować że nie dorwałam ostatecznie tej Kalevali.

    Zapomniałem dodać, choć pewnie i tak do tego już doszłaś sama, szukając Kalewali .
    Jeśli kiedyś zdecydujesz się kupić,to szukaj w przekładzie Jerzego Litwiniuka.
    Najpopularniejsza jest wersja opracowana przez Janinę Porazińską z myślą oczywiście o dzieciach. To urocza książka i ma tajemniczy klimat, ale najnowsze tłumaczenie jest ponoć najwierniejsze i ma "to coś".

    Nie przyjmuję do wiadomości, ze to Twoja końcówka. Może po prostu czas na urlopik i naładowanie akumulatorka tylko?
    Miłego dnia!
    :*
    Moderator Handlu, Spamu i Hydeparku(Wydarzenia i Polityka,Rozrywka i Hobby,Humor)


    "Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
    Marek Edelman

  • Widzisz sisko, "magia' w przypadku Finlandii jest dobrym słowem.

    Haha, zachęcona pierwszymi sukcesami w pewnym momencie postanowiłam, że poczekam, aż będę w stanie poczytać Kalevalę w języku fińskim.
    Jednak po rozmowie z mi najbliższymi znajomymi (oryginalnie studenty tęgie głowy z Nigerii i Bangladeszu) okazuje się że po 2 letnim pobycie tutaj możesz conajwyżej powiedzieć to co potrzebujesz, nie dotykając ambitniejszych tematów. Witki mi trochę opadły.

    Zobaczymy, zobaczymy.
    Multikonto megalomania 1/2 z b4el
    Multikonto 2/2 z Denior


    [22:58] <Witcher> czy Cie szatan opuscil?!
  • Chocolate! :******
    Witaj w domu! :)
    Witam Cię kawą i czekoladkami od wedla :P


    Tutaj proszę:
    klik

    Cieszysz się?
    Moderator Handlu, Spamu i Hydeparku(Wydarzenia i Polityka,Rozrywka i Hobby,Humor)


    "Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
    Marek Edelman

  • sisko ;***
    Nie było mnie zaledwie 3 miesiące, a jestem w szoku w związku z powitaniem przez rodzinę i znajomych. Oni zwyczajnie, najszczerzej w świecie się cieszą! :D
    Dziękuję za czekoladki, zawsze pochłaniam z przyjemnością.
    (Wkrótce wyjeżdżam na kolejne 10...)
    Multikonto megalomania 1/2 z b4el
    Multikonto 2/2 z Denior


    [22:58] <Witcher> czy Cie szatan opuscil?!
  • To strasznie miło wracać do kraju i widzieć, jak wszyscy się cieszą.
    Zawsze to było wielkie wydarzenie, gdy moja kuzynka przyjeżdżała do nas z Wiednia. Tak raz w roku,czasami dwa.
    Przywoziła dobrą kawę i papierosy, czekoladki Mozart i ten cudowny akcent wiedeński.
    To bardzo miłe wspomnienia z dzieciństwa mojego :P
    Ciekawe czy i Ty będziesz komuś przywozić ze Sobą takie skojarzenia z wielkim światem,jakiemuś naiwnemu małemu człowieczkowi, jakim ja wtedy byłem.
    A dla Ciebie takie wizyty w domu to będzie ładowanie akumulatorów.
    I staniesz się patriotką.No cóż, patriotyzm, jeśli jest uczuciem, zawsze jest trochę gorzki. Każda miłość jest cierpka,gorzka i słona.
    Ale to nie wada. Gdyby było za słodko,zemdliło by nas, nie? :D
    Moderator Handlu, Spamu i Hydeparku(Wydarzenia i Polityka,Rozrywka i Hobby,Humor)


    "Człowiek jest złym zwierzęciem. I to jest zasada. Żaden człowiek, kiedy jest silny, nie jest dobry.''
    Marek Edelman