Błędy nowego interfejsu/nowej wersji gry - tylko tutaj!

• Pogłębienie wiedzy w dziedzinie astrofizyki umożliwi budowanie laboratoriów na statkach. A dzięki temu będzie można organizować więcej ekspedycji do niezbadanych jeszcze obszarów i zakładać dalsze kolonie w wszechświecie. Jeśli zdobędziesz dwa poziomy tej technologi możesz korzystać z kolejnej planety.

Od poziomu 4 można zasiedlać pozycje 3 oraz 13.
    Od poziomu 6 można zasiedlać pozycje 2 oraz 14.
    Od poziomu 8 można zasiedlać pozycje 1 oraz 15.

Największą zaletą będzie możliwość kolonizacji ponad 9 planet!

Mam astrofizykę na 10 poziomie i niestety ale brak możliwości zasiedlenia kolejnej planety, przy próbie wysłania wyskakuje mi taki komunikat:

Uwaga! Obecnie nie można kolonizować dalszych planet. Do założenia kolejnych koloni konieczne jest zdobycie kolejnych poziomów w badaniu astrofizyki. Chcesz pomimo to wysłać swoją flotę?
  • A ile masz już kolonii?
    kolejną możesz mieć za każde dwa lvl astrofizyki

10 lvl astrofizyki / 2 = 5
    czyli możesz mieć maksymalnie 6 planet (matka + 5 kolonii)

jeżeli grałeś na uni ze starym interfejsem i masz już 9 planet to kolejną (dziesiątą) możesz mieć dopiero od 17 lvl astrofizyki
    17/2 = 8,5 (co zaokrągla się w górę do 9)
    9 kolonii + planeta matka daje razem 10 planet...
    Posiadacz najszybszych MT na świecie ;)

Do 09.01.2018 światowy TOP1 badań 8-)
    * na uni z podstawową prędkością

Od 17.10.2018 do 22.06.2019 światowy TOP1 badań 8-)
    * na uni z prędkością x1x7
  • Niedawno na uni66 dostałem nowego moona i zauważyłem drobny błąd natury wizualnej. Kiedy wszedłem na podgląd nowo nabytego księżyca ujrzałem ładną brązową kulkę tymczasem kiedy kliknąłem na stację moim oczom ukazało się TO - szara popękana powierzchnia. Pogrzebałem trochę więcej i wygląda na to że wszystkie grafiki podglądów i stacji księżyców są pomieszane.

Zrobiłem małe zestawienie ukazujące komplet grafik dla poszczególnych księżyców:

img169.imageshack.us/img169/674/moonnn.jpg

(legenda: od lewej obrazek księżyca widoczny w podglądzie planety, nad nim miniaturka widoczna na liście planet, po środku widok z podglądu księżyca i z prawej widok ze stacji księżyca)

*1) brak miniaturki widocznej w zakładce lecących flot ale ona wygląda tak samo jak ta z podglądu planety więc pozwoliłem sobie to pominąć, różnią się jedynie rozmiarem

*2) Zestawienie ułożone jest wedle obecnej numeracji księżyców więc na samej górze widać moon_1 a na dole moon_5. Tak nawiasem mówiąc to właśnie tak nazwana jest większość grafik księzyców: moon_X.abc gdzie X to numer księzyca od 1 do 5 a abc to rozszerzenie - różnią się zwykle tylko rozszerzeniami i katalogami w których są umieszczone.

Wcześniej nic nie zauważyłem bo mialem tylko księżyce 1, 2 i 3 a one chociaż kolorystycznie jakoś do siebie pasują ale teraz od razu widać że coś tu nie gra. Np. podgląd księżyca nr 1 idealnie pasuje do stacji nr 5 a np. podgląd nr 4 czy 5 nijak nie pasują do ich stacji.

Wygląda na to że numeracja grafik stacji jest przesunięta o jeden w dół względem ich prawidlowego przydziału. Po zmianie numerów na o jeden większe otrzymujemy taki komplet:

img221.imageshack.us/img221/3685/moonv1w.jpg

i od razu wszystko wygląda lepiej 8-)

moon_1: szara popękana powierzchnia pełna szczelin i zupełny brak kraterów zarówno w podglądzie jak i w stacji

moon_2: typowy szary księżyc pełen kraterów w podglazie jak i w stacji

moon_4: najbardziej czerwony podgląd i najbardziej czerwona stacja. Zresztą nawet drogą eleminacji nic innego nie pasuje lepiej :P

Drobny problem jest tylko z księzycami 3 i 5. Moim zdaniem w ogóle nie pasują do siebie kolorystycznie. Według mnie dobrze by bylo dokonać tu jeszcze troszke dalej idącej poprawki. Otóż zauważyłem że do podglądu moon_3 dużo bardziej pasuje obecna stacja _4. Dla podglądu _5 zostaje zatem stacja _2 a gdyby tak jakiś grafik jeszcze poprawił jej kolorystykę tak by pasowała do reszty to już w ogóle było by cacy ;) Zwłaszcza że powierzchnia księżyca z podglądu moon_5 wygląda na dużo bardziej popękaną i ogólnie zniszczoną niż moon_3 więc podtrzymuje moje zdanie że stacja_2 będzie lepiej pasować właśnie do 5 a nie 3.

...więc podsumowując oto wersja proponowana przeze mnie:

img707.imageshack.us/img707/3572/moonv2.jpg + zmiana kolorystyki dla księżyca nr 5 tak by wszystko do siebie pasowało

To by było na tyle moich wypocin. Sytuacja wygląda tak na wszystkich serwerach czy tylko przy wgrywaniu grafik na serwer u66 coś poszło nie tak? ...a może z jakichś dziwnych przyczyn taki błąd występuje tylko u mnie? W każdym bądź razie ciekaw jestem co myślą o tym inni, zwłaszcza GF ;)

Jeśli jest tak jak myślę i jest to błąd to liczę że zostanie to szybko poprawione. W końcu wystarczy zmienić nazwy pięciu plików i ewentualnie, jeśli graficy GF nie będą akurat na urlopie, zmienić kolory jednego z nich ;)

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam

Edit:

@down dENiOR:

mi to bynajmniej nie przeszkadza :) po prostu zauważyłem błąd i go zgłosilem a przeglądając temat po łebkach nie zauważyłem by ktoś zrobił to przede mną ;)

jakby nie patrzeć na dnaich ma być update do v1.4.1 więc to chyba dobra okazja by przy okazji zmienić nazwy 5 plików... :P

The post was edited 3 times, last by Castiel.AotL ().

• Rozmiawialem z GA na temat błednego wyswietlania obrazków księżycy, bład jest znany "szpecom" z GF, niestety poki co musisz jakos grac z tym błedem :P
    Bład nie jest powazny, nie przeszkadza w grze, kiedy naprawia - nie wiadomo.
  • elfi wrote:

Kedaibo wrote:

Użycie falangi kosztuje mnie 10k deu.
    Zgroza.
    Uni Andromeda.

A zdarza się, że skany sondami idą podwójnie? Jak tak spróbuj zmniejszyć czułość myszki/ spróbować na innej ;)

Takie rzeczy nie mają miejsca, jesli chodzi o sondy. Gram także na u56 i tam mam ten sam problem.
    Sprawdzałem także na innej myszce i bez zmian. Ciągle 10k mi kosi.
  • coś nie tak z tymi aktywnościami

Surowce na Księżyc [x:xxxx:x] (Gracz 'xxxxx') z dnia 11-06 14:27:51

Metal: 0 Kryształ: 0
    Deuter: 5 Energia: 0

Aktywność
    Aktywność
    Aktywność oznacza, że skanowany gracz był aktywny na tej planecie lub inny gracz miał kontakt flot z planetą, która była skanowana.
    Skan planety wykazał zaburzenia atmosfery, co sugeruje aktywność w ciągu ostatnich 15 minut.
    Floty
    Gwiazda Śmierci 8

gwiazdka jest *

po kilku minutach kolejny skan tego samego monna i :

Surowce na Księżyc [x:xxx:xx] (Gracz 'xxxx') z dnia 11-06 14:33:14

Aktywność
    Aktywność
    Aktywność oznacza, że skanowany gracz był aktywny na tej planecie lub inny gracz miał kontakt flot z planetą, która była skanowana.
    Skan planety nie wykazał żadnych zaburzeń atmosfery. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w ciągu ostatniej godziny nie było aktywności na tej planecie.
    Floty
    Gwiazda Śmierci 8

gwiazdki nie było...
  • Fornax

Gdy przechodzę na urlop i nie zeruje wydobycia surowców niektóre planety tracą nocną produkcję. Wszystko jest ok i nie występuje błąd, gdy zeruje wydobycie na każdej planecie.
  • Kedaibo wrote:

elfi wrote:

Kedaibo wrote:

Użycie falangi kosztuje mnie 10k deu.
    Zgroza.
    Uni Andromeda.

A zdarza się, że skany sondami idą podwójnie? Jak tak spróbuj zmniejszyć czułość myszki/ spróbować na innej ;)

Takie rzeczy nie mają miejsca, jesli chodzi o sondy. Gram także na u56 i tam mam ten sam problem.
    Sprawdzałem także na innej myszce i bez zmian. Ciągle 10k mi kosi.

Nie ważne jakiej myszki używasz, przecież ustawienia myszki są na kompie zapisane na stałe ;P

Gaver wrote:

coś nie tak z tymi aktywnościami

Surowce na Księżyc [x:xxxx:x] (Gracz 'xxxxx') z dnia 11-06 14:27:51

Aktywność
    Aktywność
    Skan planety wykazał zaburzenia atmosfery, co sugeruje aktywność w ciągu ostatnich 15 minut.
    Floty
    Gwiazda Śmierci 8

gwiazdka jest *

po kilku minutach kolejny skan tego samego monna i :

Surowce na Księżyc [x:xxx:xx] (Gracz 'xxxx') z dnia 11-06 14:33:14

Aktywność
    Aktywność
    Skan planety nie wykazał żadnych zaburzeń atmosfery. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w ciągu ostatniej godziny nie było aktywności na tej planecie.
    Floty
    Gwiazda Śmierci 8

gwiazdki nie było...

Gwiazdka za pierwszym razem była przy planecie, no nie ?
    Moon i planeta w newdsignie są traktowane osobno, przy księżycu nie pokazuje gwiazdki, a aktywność widać tylko po przeskanowaniu.
    Czyli jeśli ktoś siedzi na księżycu, to niewiadomo jak by był aktywny, póki nie przeskanujesz księżyca, to nie dowiesz się czy gracz jest czy go nie ma, bo nie pokazuje gwiazdki przy planecie, ani przy moonie jak coś się robi na księżycu.

The post was edited 1 time, last by Malutki vel Xim ().

• Gamblers wrote:

Fornax

Gdy przechodzę na urlop i nie zeruje wydobycia surowców niektóre planety tracą nocną produkcję. Wszystko jest ok i nie występuje błąd, gdy zeruje wydobycie na każdej planecie.

Najczęściej występujące błędy - przeczytaj zanim napiszesz., punkt 1. ;)

Nie ważne jakiej myszki używasz, przecież ustawienia myszki są na kompie zapisane na stałe ;P

Żeby to tylko o nie chodziło...
    Gwiazdka za pierwszym razem była przy planecie, no nie ?

No właśnie nie x_x Patrz zacytowane skany.
    Multikonto megalomania 1/2 z b4el
    Multikonto 2/2 z Denior

[22:58] <Witcher> czy Cie szatan opuscil?!
  • Takie coś też mi czasami wyskakuje ale po odświeżeniu wszystko gra ;}
    a co do falangi to u mnie jest to samo zgarnia mi po 10 k deu >_>

:fa: Best Solo - 3.145,86% :fa:
    Best Acs - 1.595,04% :fa: Best Def - 1.456,02%
    All ST - 20.087,66%

Wkońcu padnie ostatni nazylion, my i tak, my i tak chcemy jilion..
  • No, ale w kodzie źródłowym można łatwo napisać dostosowanie do każdej przeglądarki. Więc nie wiem, czemu mam czyścić całe cookies, żeby to naprawić, jak wystarczy ustawić wymiary obrazka w ten sposób: (trochę sie rozciągnie, ale nie będzie sie dublować)

img {
    size-left: max;
    size-right: max;
    }

Nie jestem pewien, ?( ale powinno zadziałać. :-/
  • Uni Io. Włączyłem sobie magazyn metalu na 10p by zablokować nadwyżki metalu. Po kilku godzinach chciałem wyłączyć i podczas klikania "anuluj" magazyn się zbudował.
    W tym wypadku jakoś to przeżyje... nie będę narzekał jak to się będzie powtarzać jak będzie mi to na rękę :P ale zbieram na Astro i mam tak zablokowane surowce w najdroższych budynkach na kilku innych planetach, jak za dwa dni bug się powtórzy to będzie bardzo źle :(

Edit: Surowce za ten magazyn nie zostały mi doliczone do punktów.
    Edit 2: Już doliczyło :P

The post was edited 2 times, last by SenTey ().

• Night wolf 2 wrote:

niestety gra ta jest pisana pod firefox i są właśnie takie błędy na kilku przeglądarkach

To dlaczego np. u mnie na IE gra chodzi o niebo szybciej? Nieważne co klikam, odpowiedź z serwera mam natychmiast, podczas gdy na FF wyraźnie się muli.
  • Witam,

Na uni lo, już ze 3 lub 4 razy podczas ulepszania kopalni zostały mi zabrane surowce za ulepszenie lecz nie zostało ono nawet rozpoczęte...
    Dopiero po ponownym kliknięciu surowce są pobrane 2 raz i rozpoczyna się budowa... Co jest? :/.
  • Nie wiem czy ten błąd był już zgłaszany, jeśli tak to przepraszam...

Mianowicie, kiedy zacznę budować kopalnię na załóżmy 7lvl i nagle chcę przerwać budowę to mi pisze: "Czy chcesz przerwać wyburzanie budynku na 6lvl?" Czy coś w tym stylu... Generalnie chodzi o słowo wyburzanie, błąd tłumaczenia. :)
  • Witam
    Zgłaszam błąd wyświetlania w podglądzie galaktyki . W trakcie misji (szpieguj , atakuj , transportuj , zbieraj) na docelowej ikonie planety wyświetlany jest mały trójkącik , reprezentujący lot naszej floty . Błąd dotyczy braku tego trójkąta po utworzeniu ACS-a w chwili dołączenia kolejnej floty (obojętnie czy jest to flota własna czy obca) .
  • W ustawieniach zmiany IP Check komunikat ostrzegający przed ryzykiem związanym z tą zmianą brzmi w ten sposób:

IP-Check oznacza, że automatycznie następuje wylogowanie w celu bezpieczeństwa, jeżeli IP zostanie zmienione albo dwie osoby jednocześnie są zalogowane na jednym koncie z rożnych IP. Wyłączenie IP-Check oznacza ryzyko bezpieczeństwa podczas gry!

Oczywiście jest to błąd tłumaczenia, powinno być napisane:

IP-Check oznacza, że automatycznie następuje wylogowanie w celu bezpieczeństwa, jeżeli IP zostanie zmienione albo dwie osoby jednocześnie są zalogowane na jednym koncie z rożnych IP. Wyłączenie IP-Check oznacza ryzyko niebezpieczeństwa podczas gry!

Co i tak jak dla mnie jest mało składne :P

Uni 21

Łącznie 78x w ST
    Na sumę ~146.561%
    Średnio ~1.879%/ST

ex-MODERATOR ST u20, u25, u26, u27, u41, u56.
    ex-MODERATOR DiD u12, u20, u56.

The post was edited 1 time, last by Rising ().