Błędy nowego interfejsu/nowej wersji gry - tylko tutaj!

• Błędy nowego interfejsu/nowej wersji gry - tylko tutaj!

Temat jest kontynuacją tego wątku:
    Błędy nowego interfejsu/nowej wersji gry - tylko tutaj!

Proszę nie dublować zgłoszeń z tego i powyższego tematu.

Wszystkie błędy dotyczące nowej wersji gry proszę zgłaszać w tym temacie. Inne wątki będą kasowane/zamykane.

1. Buddy zapytanie - komunikat o błędzie.
    Problem:
    Po wysłaniu zaproszenia z poziomu galaktyki pojawia się komunikat "Nieprawidłowy gracz".
    Rozwiązanie:
    W opcję szukaj wpisujemy nick osoby, którą chcemy zaprosić i klikamy na znak Buddy-zapytanie.

2. Brak zaliczonego zadania.
    Problem:
    Mimo wykonanego zadania nie mamy go odhaczonego jako wykonany poprawnie.
    Rozwiązanie:
    Podczas wykonywania zadania należy być zalogowanym.

3. Znikające rakiety międzyplanetarne.
    Problem:
    Rakiety międzyplanetarne po wysłaniu nie są widoczne w podglądzie.
    Rozwiązanie:
    Rakiety dolecą do celu zgodnie z czasem. Pozostaje jedynie czekać na naprawę błędu przez programistów.

4. Strona sojuszu - komunikat błędu.
    Problem:
    Próba wejścia na stronę sojuszu kończy się komunikatem błędu "Fatal error: Allowed memory size..." lub wyświetleniem białego ekranu.
    Rozwiązanie:
    Należy zgłosić się do GO z prośbą o wyczyszczenie strony sojuszu. Następnie, tworząc nową stronę należy dbać o poprawne zamykanie znaczników BBCode. Więcej szczegółów w poście: Draco, problem z zakładką "Sojusz"

5. Aktywność (*) po odświeżeniu podglądu planety (+wszelkie inne problemy z aktywnością).
    Problem:
    Odświeżanie wszystkich zakładek - włącznie z podglądem - powoduje pojawienie się gwiazdki aktywności.
    Rozwiązanie:
    Problem został zgłoszony do GF, nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi czy jest to błąd nowej wersji czy celowa zmiana która ma pozostać w grze na stałe. Pozostaje tylko czekać na update/odpowiedź z GF. Uwaga! Zobacz też temat: Gwiazdka ( " * " ) na nowym interfejsie

6. Niedziałające koordynaty w rozszerzonej wersji Raportu Wojennego.
    Problem:
    Klikanie na koordy przeciwnika w pełnym raporcie przenosi mnie do mojej planety.
    Rozwiązanie:
    Aby przenieść się do planety przeciwnika trzeba kliknąć koordynaty w raporcie skróconym.

7. Błędna/zmieniająca się ilość pól na planetach.
    Problem:
    W liście kolonii po prawej stronie podglądu, informacje o liczbie pól na planetach zmieniają się na większe bądź mniejsze niż są w rzeczywistości.
    Rozwiązanie:
    Wszystkie planety mają prawidłowe rozmiary, jest to tylko błąd w wyświetlaniu dymka informacyjnego. Zachowuje on wartość pierwszej sprawdzonej planety. Jeśli jako pierwszą sprawdzimy planetę o 230 polach, wszystkie inne dymki wyświetlą już 230 pól. Rzeczywisty rozmiar planety można sprawdzić w jej podglądzie - po kliknięciu na nią.

8. Błędy wyświetlania interfejsu, przesunięte przyciski itp.
    Problem:
    Układ elementów interfejsu jest zaburzony (przesunięte przyciski itp.)
    Rozwiązanie:
    Należy na każdej z błędnie wyświetlanych podstron wcisnąć ctrl+f5 (ewentualnie wyczyścić pliki tymczasowe przeglądarki co przyniesie efekt dla wszystkich podstron).

9. Błędne działanie znaczników BBCode/podziału linii na stronie sojuszu.
    Problem:
    Znaczniki background, align, img nie działają lub działają nieprawidłowo.
    Rozwiązanie:
    Póki co brak. W przypadku znacznika align może pomóc usunięcie znaków ' i " (np. [align=center] zamiast [align='center'])
    Znacznik background najlepiej usunąć całkowicie, ponieważ jego obecność może powodować błędy w działaniu innych znaczników i podziałów linii.

Uwaga !
    Temat służy jedynie do zgłaszania błędów a nie do zadawania pytań o obsługę nowego interfejsu. Takie pytania proszę zadawać w temacie: Pytania o nowy interfejs - tylko tutaj !

Uwaga 2!
    Te rozwiązania są tylko sugestiami co może pomóc - jedynymi na dzień dzisiejszy znanymi sugestiami. I pomóc mogą (w wielu przypadkach pomagają), ale nie muszą. Nie znaczy to jednak, że trzeba powielać zgłoszenie czy też informować, że rozwiązanie nie działa. Wiemy, że błędy nadal występują, wiemy, że rozwiązania mogą nie zadziałać. To że na forum podano jakieś doraźne rozwiązanie, nie znaczy, że sprawa danego błędu jest uznana za zamkniętą. Niezależnie od rozwiązań podanych na forum programiści i tak pracują nad naprawieniem usterek. Pozostaje czekać.

• * nie dziala na planecie :D
    Na moonach dziala przy kazdym kliknieciu natomiast po wejsciu na planete pod moonem * kasuje sie.

W zakladce flota brak informacji o lecacej flocie po najechaniu kursurem na znaczek statku a takze o surwcach przez nia przewozonych - w podgladzie dziala wszystko ok ale zw zakladce floty juz nie

The post was edited 1 time, last by Jarczyk ().

• Electra:
    Choć nie jestem w żadnym sojuszu cały czas dostaję wiadomości o tym że ktoś opuścił sojusz.
    Np.
    Gracz xena171 opuścił sojusz.
    I tak po 3 - 4 razy dziennie. Oczywiście z różnymi nickami graczy. Gracze o których dostaję wiadomości też nie są w żadnym sojuszu.
  • Temat przeczyszczony.
    Dopisany punkt 8 w pierwszym poście.
    Rozwiązuje on problemy, które usunęłam z tematu.

Odnośnie wyświetlania *.
    Rzeczywiście widzimy swoją gwiazdkę z podglądu moona. Znika ona, gdy wejdziemy w galaktykę z planety.
    Inni gracze widzą nas bez zmian.
    Prawdopodobnie jest to zmiana - nie błąd.
  • Pisałem już wcześniej ale mój post został usunięty: Brak możliwości otworzenia rekrutacji w sojuszu. Kiedy zmieniam na Otwarty i daje ZAPISZ. Pojawia się komunikat: "Ta ranga już istnieje"

Rozwiązanie Ranga założyciela sojuszu nie może być taka sama jak rangi pozostałych członków. To było przyczyną braku możliwości zmiany ustawień

Nie wiem czy to błąd czy zmiana ...

The post was edited 1 time, last by monawe ().

• Usunięty mój post a wcale nie ma rozwiązania na niego.

Powtarzam - nie działają baloniki w podglądzie latających flot (co leci i z czym). Podobno pod operą jest ok ale chyba nie bedę zmieniał przeglądarki żeby normalnie grać. Zróbcie coś z tym
    -----------------------
    Tweeze (DRACO)
  • ja mam takie błąd (na lisku, operce safari chrome tak samo)

Gracz Master Of Hardcore informuje cię, że :
    \n\npisze to bo sprawdzam co i jak z wiadomosciami...\n\n 1234\n\n\n1\n2\n3\n4\n\n1 2 3 4 5 6 7 7

wynika z tego że "\n" to enter... i przy raportach to jest masakra (nie da się normalnie zobaczyć co i jak...

jest jakieś rozwiązanie?
  • na mini Operze 5.02beta w komórce (tak wiem że to nie gra na komórkę, ale działało) przy wysyłaniu floty po wybraniu Rodzaju Misji nie działa przycisk Wybierz wszystkie surowce, trzeba ręcznie wpisywać każdą surkę, natomiast jeśli misja jest domyślna (wybrano wcześniej np cel pola zniszczeń więc misja zbieraj na kolejnej stronie jest domyślnie wybrana) - wtedy działa przycisk Wybierz wszystkie surowce.
  • A był tu zgłaszany problem z technologią szpiegowską przy aktywnym Technokracie (chodzi o to, że w badaniach system myli rzeczywisty poziom technologii z poziomem po aktywacji Technokraty) i ktoś to skasował. Widać, że traktują graczy poważnie i liczą się z ich zdaniem... Żal.pl... albo może żal.com, bo .pl jest do niczego.
  • Co do dymków na falandze czy w ruchu floty - trzeba kliknąć w ikonkę "trzech lecących trójkącików" a wyświetli sie obrzydliwe białe okno w którym bedziesz widział co leci .
    a co do kasowania postów - moderator/FA ma to w archiwum, tu chodzi o to żeby temat nie zamienił się w 30 stron spamów i żal.pl-ów. Sam mod też ma łatwiej przeglądać te błędy gdy wszystko ma na 1 czy góra 2 stronie.[MSIE_newline_end ]

The post was edited 1 time, last by Salahadin. ().

• LukaszTczew18 wrote:

Błąd na Elektra:

Gdy wchodzę w Sojusz -> Lista członków -> najeżdżam na swoje pkt myszka
    Wychodzi takie coś

Mam pkt w miliardach a tak moim zdaniem nie powinno być

Tak przedstawione punkty to zwykły brak kropki.
    Masz dokładnie 2'146'469.654 pkt
    Do pełnego punkta musisz wydać 346 jednostek.

Do autorki tematu: proponuję w pierwszym poście zamieścić listę błędów znanych. Posty kasowane są bez sensu - jest to proceder nieprzemyślany. Wystarczy wpisać bład u góry i juz znika jego ponowne wpisywanie. Rozwiązanie można dopisać poprzez edycję, a wzmiankę o nim umieścić jako osobny post.

Szkoda że musiałem to zaznaczać wielkimi i czerwonymi literami.

edit. usunęłam te wielkie i czerwone litery, wystarczy normalna czcionka //Kasia321

Display Spoiler

U12
    Top 1 wydobycia
    Czołówka górników ogame.pl
    Top 1 bunkier
    Solo: 3'300%
    ACS 17'000%
    Łącznie: 39'472,17%
    Uczestnik 5 S&D
    Zniszczone moony ~40

Electra
    Top 75
    Top 8 wydobycia

The post was edited 2 times, last by Hasky vel. Pudełko ().

• Nie mogę edytować żadnych obszarów na stronie sojuszu mimo nadanych uprawnień (mam wszystkie uprawnienia za wyjątkiem "prawa ręka" i "rozwiąż sojusz") przez założyciela, wyskakuje "Nie posiadasz uprawnień do tego sojuszu!"
    o co chodzi?
  • Bład na electrze jak są ruchy floty to po najechaniu na "trzy trójkąciki" tzn na flote nie pokazuje ile tej floty jest tylko "Informacje o Flocie"

zalaczam screena:

• Kolejny błąd na electrze przy zarządzaniu sojuszem.
    Przydzieliłem właśnie dla swojej rangi uprawnienia "prawa ręka" i "rozwiąż sojusz" (więc mam już cały komplet :D ) co wcześniej nie było możliwe
    sądzę że te właśnie uprawnienia powinien móc przydzielać tylko założyciel sojuszu, tak jak było to wcześniej, jeżeli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić ;)

Teoretycznie przydzieliłeś, po wyjściu z zakładki znikają Ci te uprawnienia, więc błędu rażącego nie ma //Kasia321

a właśnie chodzi o to że te ustawienia zostały na stałe więc błąd chyba jest ;)
    pozdrawiam.

The post was edited 1 time, last by 05paw ().

• BŁĄD NA ANDROMEDZIE - dotyczy badan a mianowicie mam 10 lev szpiegowskiej i aby podnies na 11 pokazuje mi ze musze wydac 819 012 mety 4kk kris i 819 k deu czyli duzo za duzo sprawdzilem to i okazalo sie ze w momecie kiedy skonczyl mi sie technokrata wartosc spadla do normalnego poziomu wiec wniosek prosty ze do mojego lev 10 zostalo dodane 2 lev za technokrate Po ponownym wlaczeniu technokraty wartsc wzrosla jak ww
  • Andromeda - Co jakiś czas znika nazwa planety/moona na zakładce Podgląd:

Po ponownym kliknięciu na Podgląd nazwa pokazuje się poprawnie.

The post was edited 1 time, last by barteck ().

• kilka błedów

na przeglądarkach: safari,opera,firefox,chrome
    nie działa podgląd floty lecącej
    -błędy powyżej

w przeglądarce safari:
    -brak możliwości zaznaczenia całej floty i gdziekolwiek jej wysłania (przycisk dalej - na szaro)(zaznacz cała flote -nie działa)

*restarty przeglądarek, restarty PC, ponowna instalacja przeglądarek, stworzenie nowego użytkownika na pc,programy utrzymujące stabilność Pc
    - nic nie pomogło

został mi jeszcze format windy :E

Chwytam liny zła, by opuścić mroczne dna

431.493 %
  • Nie wiem czy to właściwe miejsce...
    Gram na Fornaxie i w momencie kliknięcia "badaj" w astrofizyce przenosi mnie do głównej strony zakładki badaj, a same badania się nie rozpoczynają. Z podglądu nie można również przejść w "surowce". Trzeba przejść wpierw do innej zakładki.

The post was edited 1 time, last by Amalio ().

• Nie mogę użyć entera w stronie sojuszu. Na starym interfejsie wystarczyło tylko jego naciśnięcie i strona go uwzględniała. Tutaj próbowałem <br>i nic...
  • Brak w podgladzie ilosci lecącej floty .Tak atakujacei jak i wlaasnej .

Brak w podgladzie ilosci lecącej floty .Tak atakujacei jak i wlaasnej .
    Proszę o pomoc,jak rozwiązać ten problem :)
    WladcyPółnocy-LECHIA.png

The post was edited 1 time, last by stimo54 ().

• od około tygodnia pojawia się kilka błędów:
    -brak informacji o flocie( skład i ładunek ) w podglądzie floty,
    -nieprawidłowe wyświetlanie ilości punktów w zakłądce z listą członków sojuszu
    -błędy przy wysyłąniu floty( tj. ustawiam flotę do wysłąnia na transportuj na moją kolonię, klikam dalej poczym otrzymuję informację że flota nie może być wysłana ponieważ planeta jest nie zasiedlona:( )

Używam mozilli, takie same błędy pojawiają się również pod IE...
    BLACK METAL IST KRIEG!!!

Xalynth
    Fornax lajtowo
    :D
    Barym (off)
    Uni 35 ( off)

The post was edited 2 times, last by Lurtz666 ().

• 1. bledy jezykowe typu chce anulowac badanie otrzymuje info; "Anulowac wyburzenie budynku technologia szpiegowska"
    2. bedac w zakladce sojusz gdy klikam selekcje wedlug pkt nie dziala to, w sensie ukladaja sie sojusznicy w liscie ale nie jest to selekcja wedlug pkt tak jak nazwa wskazuje
    3. bedac w podgladzie lotow (ruchy floty) swojej floty gdy najezdzam na ilosc statkow dostaje tylko info: "informacje o flocie" a powinienem otrzymywac raczej sklad swojej floty co poslalem oraz gdy wraca ona z misji napadaj lub lece na transportuj ilosc surowcow. niestety nic takiego mi sie nie pokazuje xD wiec jak chce pozniej sprawdzic co gdzie poslalem sie poprostu nie da ;p i widze ogolna ilosc statkow wyslanych na dane kordy, a ile przejąłem w napadzie musze sprawdzac w raportach wojennych ;/
    4. korzystajac z opery przechodzac miedzy zakladkami otrzymuje komunikat pojawiajacy sie 1 sekunde w tle ze "aktualnie uzywana przegladarka jest stara i bedzie wywolywac bledy i by zaktualizowac do najnowszej wersji Internet Explorera lub Mozilli Firefox", po czym wyswietla sie normalnie strona
    5. zawieszanie sie nowego interfejsu w firefoxie i to bardzo czesto np gdy chce sie szybko przelaczyc miedzy zakladkami
    6. w chromie o ile sie nie wiesza jak w firefoxie to znow w zakladce gala poprzestawiane sa tabelki
    7. najlepiej chodzi to wszystko pod opera, zrobcie cos by pod firefoxe tez dalo sie grac bo te zawieszenia juz mnie denerwuja
    8. nie wyraznie opisany handlarz. wchodzac w niego jest info "Przywołaj handlarza, który zakupi następujący surowiec:" mozna sie pomylic i ktos kto chce sprzedac metal a kupic krysztal moze zle wybrac i kliknac w krysztal przez co zamiast go zakupic sie go pozbedzie xD lepiej bylo po staremu opisane czyli "wezwij handlarza aby wymienic nazwa surowca" wtedy mamy czytelniej co wymieniamy xD nie zebym sie czepial ale wlasnie przez to wtopilem 2.500 anty bo mnie lekko zmylil tekst ze handlarz cos ode mnie zakupi :lol:
    9. ostatni juz blad ktory wystapil juz u mnie kilku krotnie a mianowicie odrazu po zalogowaniu gdy widze ze jestem atakowany, klikam podglad kto na mnie leci strona sie wczytuje i wczytuje widze tylko trzy kwadraciki mrugajace ktore oznaczaja chyba wczytywanie sie strony czekalem tak pare minut i nic xD musze wtedy kliknac myszka aby zamknelo sie okno wczytywania i sprobowac ponownie, przed chwilka wkoncu za 3x razem strona sie wczytala, w miedzy czasie oczywiscie serfowałem w necie wiec nie wczytywanie sie strony podgladu lotow to nie wina mojego lacza.

testowane na najnowszym firefoxie, chrome i operze ogolnie w porownaniu do starego interfejsu to dno i 10 metrow mulu ;/ bo nie ma chyba przegladarki na swiecie ktora by poprawnie obsluzyla ten nowy interfejs w 100%

The post was edited 8 times, last by Joks^ ().

• 3 błędy

1. Mam w sojuszu prawie wszystkie rangi, poza rozwiązaniem i zastąpieniem Założyciela. Nie mogę edytować strony sojuszu. Jest napisane "Nie masz uprawnień do tego sojuszu".

2. Wysłałem 5 wiadomości i pisze, "Wysłałeś dziś za dużo wiadomości". To tak nie może zostać, przeżyję nawet jak będzie trzeba wpisać kod przeciwko spamowaniu.

3. Strona "Statystyki" jest nieskonfigurowana pod przeglądarkę Firefox. Na Internet Explorer działa dobrze. Chodzi mi tu o tzw. Lagi. Chcę wysłać wiadomość do innego gracza to zanim mi się podświetli znaczek że zaznaczyłem i po naciśnięciu, wczytywanie strony, mijają wieki. Na pewno da się coś z tym zrobić.