Rozkład planet i rozwój floty oraz moony

  • Gra:
  • Co do bledow to pozostawie to bez komentarza, wez slownik. Przed napisaniem NOWEGO poradnika pograj pare miesiecy dluzej zebys mogl opierac swoje genialne rady na wlasnym doswiadczeniu.
    Wikipedia przy prawdopodobienstwie Ci niewiele dala, 20% na powstanie moona nie oznacza ze co piata proba Ci sie powinna napewno udac, ale ze nieskonczona ilosc zrobionych prob bedzie dazyla wlasnie do tej wartosci ( za 3 lata bedziesz sie uczyc o granicach ).
    Sadzac po ilosci moich postow faktycznie jestem czlowiekiem "o, coś nowego to to obsmaruje" ( wyczuwasz ten sarkazm? ).
  • Obserwowałem od początku jak ten poradnik się rozwinie. Dalej stylistyka tego poradnika pozostawia sobie wiele do życzenia. Wszystko jest rozklekotane, zamiast zapisać niektóre informacje w jednym-dwóch zdaniach, ty piszesz referat, którego się nie chce czytać. Ogólnie to chyba jest pierwszy poradnik, który jest tak długi i ma tak mało treści merytorycznej, który widzę.

    Co do samej treści, także wiele informacji jest zupełnie nie potrzebnych, a sama technika gry flociarza jest ,,niebezpiecza'' i nieekonomiczna. Po co flociarzowi obrona, jeśli jego flota jest cały czas w ruchu i tym bardziej jeśli jest się flociarzem, to wie się, że obrona nie jest potrzebna, ze względu na to, że istnieje opcja FS-a, do którego ładujemy surowce, jeśli ktoś na nas leci.

    Radziłbym spędzić więcej czasu na doskonaleniu własnej umiejętności gry, a dopiero potem pisać poradniki, bo to co jest tutaj przedstawione, to nawet początkującym się nie przyda, bo najpierw trzeba nauczyć się grać, a potem zostawać flociarzem. Bo co nam z bycia flociarzem, jeśli nie ma się umiejętności uchowania floty, ani wyklikania kogoś. Prędzej ten twój schemat na flociarza przedstawia flotę farmingową, którą latamy po zabunkrowanych bądź nie noob'ach.

    Przejdę do rzeczy:
    Po pierwsze rozmieszczenie planet, każdy rozmieszcza jak chce i jak mu jest najwygodniej. Ja na pewno nie kolonizowałbym nic na 9 gali, która po kilku miesiącach będzie świeciła pustkami. 7 gala to samo. Najczęściej stosuje się rozmieszczenie od 1-6 gali po jednej + dodatkowo koło znajomych/sojuszników na wspólne wypady lub koło matki. Nigdy nie trzymałbym się ścisłych zasad co do kolonizacji.

    druga planeta w układze podwójnym

    Że co? Istnieje coś takiego?
    stawiamy tam głównie metal i kryx + e.s. i boty

    Nie wiem, czy wiesz co to są boty, ale na pewno nie określa się tym budynku. Skąd ty te określenia bierzesz...
    Tak czy inaczej odkrywamy te statki kolejno - w jakiej kolejności to wasz wybór i wpływ okolicy - jak mamy górników to bombka a jak flociarzy to pancek

    Po pierwsze nie ma tak, że mamy koło siebie tylko górników lub flociarzy. Bombowce? I po co? Marnowanie surowców. Jeśli przyjdzie co do czego i wleci na ciebie ktoś z prawdziwą flotą, jaką są pancki, ow + mięsko, to ty będziesz miał w obronie te twoje bombki...
    Na 1Kr -> 3lm
    Na 1Ow, Pc, Bb -> 5lm
    Na 1Mt -> 1lm (opcjonalnie)

    Normalnie przez ciebie ludzie będą myśleli, że mają grać zawsze według takich schematów. Jeśli już to LM LUB MT. Mają taką samą wartość.
    Siłą floty jest jej różnorodność

    Totalny fałsz. Najlepiej nabuduj wszystkiego ile się da, to będziesz WYMIATAŁ na uni.
    !!!Lektóra obowiązkowa!!!
    Jak zrobić fl'sa

    Co to FL?

    Ten poradnik to zbieranina wielu różnych badziewnych informacji. Dosłownie śmietnik! Ja bym tu Ci mógł napisać cały referat na temat badziewności tego poradnika. W temacie wypowiadają się same dopiero zaczynające karierę w grze osoby. Gdzie inni? Pewnie szkoda im na to słów, i maja rację. Cytować też bym mógł i mógł i komentować w nieskończoność. Same schematy, gdzie tu swoboda w grze? Gdzie naturalność? Błędy ortograficzne? Oczywiście, że nie ma... Skąd ty w ogóle bierzesz te swoje nazwy dla statków? Dziecinada. Puszka, krówka, sondka... Naprawdę mnie ciekawi co to układ podwójny.

    Orzech107

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Orzeszek107 ().

  • Jak teraz znajdziecie jakiś błąd to się powieszę
    przeszukałem cały tekst i poprawiłem wszystkie błędy ortograficzne

    układu podwójnego nie należy tu rozumieć dosłownie w świetle definicji astronomicznych
    chodzi tu o 2 planety w tym samym układzie

    wiem, starałem się to jakoś uschematyzować ale jak widać macie mi to za złe - być może jako bardziej doświadczeni macie racje
    ale przypominam że że w tekście kilka razy podkreślam że to tylko szkielet, uproszczenie - można, ba nawet trzeba, od niego odchodzić jeśli coś jest nie tak jak chcemy
    ja zbudowałem taką flotę jak widać wyżej i potem ją usprawniłem zmieniając ją tak by mi bardziej odpowiadała - zmiany wcale nie były jakieś ogromne

    co do nazw... no cóż jeśli nie podobają się wam pieszczotliwe i zdrobniałe określenia statków to w każdej chwili mogę to zmienić

    za boty przepraszam, wiem co to jest, trochę nie trafiony skrót :P zaraz zmienię

    Tak czy inaczej odkrywamy te statki kolejno - w jakiej kolejności to wasz wybór i wpływ okolicy - jak mamy górników to bombka a jak flociarzy to pancek
    Po pierwsze nie ma tak, że mamy koło siebie tylko górników lub flociarzy. Bombowce? I po co? Marnowanie surowców. Jeśli przyjdzie co do czego i wleci na ciebie ktoś z prawdziwą flotą, jaką są pancki, ow + mięsko, to ty będziesz miał w obronie te twoje bombki...


    to co napisałem, że odkrywamy je kolejno nie znaczy że zaczynamy je od razu budować - jeśli nie są nam potrzebne to ich klepanie nie ma sensu
    jednak koszty ich "odkrycia" są stosunkowo niskie i nie będzie problemów z dokonaniem tego a nigdy nie wiadomo czy nagle nie zrobią się potrzebne a nie chciałbym stracić kolejnych 2-3 dni na rozwijanie badań specjalnie w tym celu
    to że nie ma tak że są tylko flociarze albo tylko górnicy to prawda
    Na 1Kr -> 3lm
    Na 1Ow, Pc, Bb -> 5lm
    Na 1Mt -> 1lm (opcjonalnie)


    Normalnie przez ciebie ludzie będą myśleli, że mają grać zawsze według takich schematów. Jeśli już to LM LUB MT. Mają taką samą wartość.


    w tym 1Mt -> 1lm chodziło o to by Mt miały ochronę mięska
    piszesz że mt też się nadaje na mięsko a ja uważam że nie
    1lm -> 3k m + 1k k (3:2:1) ->> 1.500 deu
    1mt -> 2k m + 2k k (3:2:1) ->> 1.666 deu
    niby różnica 166 deu ale jak budujesz ich 1000 to różnica robi się spora a dodatkowo wymusza to handel a nie zawsze znajdziesz kogoś kto ci kryształ za metal wymieni

    Siłą floty jest jej różnorodność

    Totalny fałsz. Najlepiej nabuduj wszystkiego ile się da, to będziesz WYMIATAŁ na uni.


    sam sobie przeczysz
    najpierw piszesz że nieprawdą jest to że różnorodna flota wymiata a potem żeby budować WSZYSTKIEGO ile się da
    jeśli to miała być ironia to następnym razem polecam emotki, świetnie to podkreślają :E
    a czy ja pisałem że wszystkiego?
    nie, nie napisałem o budowie Cm - właściwie jedynego statku którego w ogóle się nie opłaca budować chyba że chcemy na floty z krążków zrobione latać to się przyda - i bombek które są do wlotu w bunkier i więcej jak 500 ich nie potrzeba przez długi czas bo jak będzie flota do wyłapania w bunkrze to się spiknie kolegów, zrobi nalot rakietkami i po sprawie

    @up,up
    pokaż mi przykład gdzie komuś moon powstał po 20 próbach
    wiem że są tacy ludzie tak samo jak są tacy farciarze jak ja - ponad 50% skuteczność prób - konkretnie 8 walk na ponad 20% i 5 moonków jest, nie tylko u mnie a 3 z nich to były złomowania znajomych w układzie :XP:

    nie będę się z tobą kłócił bo wiem o statystyce więcej niż ci się wydaje ale nie będę tu a tym pisał bo końcówkę tego posta czytalibyście na kolejne stronie
    powiem tylko że prawie cała dzisiejsza nauka opiera się na odkryciach z dziedziny statystyki - cała fizyczna Zasada Nieoznaczoności Heisenberga opiera się na niczym innym jak statystyce a co za tym idzie również Równania Shroedingera (zamiast oe powinno być o z kropeczkami) na podstawie których udało się opisać wiele zjawisk fizycznych i znaleźć ich zastosowanie

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Zwolin ().

  • Zwolin napisał(a):

    najpierw piszesz że nieprawdą
    jest to że różnorodna flota wymiata a potem żeby budować WSZYSTKIEGO ile się da

    To była ironia, jak się mogłeś domyślać. :)

    Co do statystyki na moona to muszę się wtrącić, moim zdaniem, jednak nie mówisz prawdy, pisząc że moon maks za 14 próbą wyjdzie. Tutaj komputer losuje i normalne jest, że szanse są 1 do 5, jeśli próba wyniesie 20%, więc moon może w nieskończoność nie wychodzić. Jeśli chcesz dalej o tym dyskutować, to przedstaw jakieś konkretne argumenty, wzór czy cuś. :) Bo mnie to ciekawi, naprawdę.

    PS.Wiesz co ci powiem, że podziwiam Cie za to, że cie zjechałem troszkę, a ty przyzwoicie odpowiadasz. Oby tak dalej. :) Liczę, że z tego poradnika naprawdę coś wyjdzie, a krytyka z mojej strony ma tylko w tym pomóc. :)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Orzeszek107 ().

  • chciałbym zakończyć dyskusje na temat moonów
    otóż macie racje
    napisałem to zbyt dosłownie, moon POWINIEN średnio powstać w 5 próbach
    oczywiście możemy mieć farta albo nie ale statystycznie rzecz ujmując 9 moonów powinno powstać w 45 +/- ~7, czyli zmieści się w zakresie od 38 do 52
    tak mówi statystyka ale prawda jest taka że moony mogą powstawać w 11 albo w 67 próbach

    PS.Wiesz co ci powiem, że podziwiam Cie za to, że cie zjechałem troszkę, a ty przyzwoicie odpowiadasz. Oby tak dalej. :) Liczę, że z tego poradnika naprawdę coś wyjdzie, a krytyka z mojej strony ma tylko w tym pomóc. :)

    ja też mam nadzieje że coś wyjdzie:)

    nie będę zamieszczał w poradniku tego wszystkiego co żeśmy tu naskrobali bo w poradniku zastrzegam sobie że należy przeczytać dyskusje która tu się toczyła by wszystko zrozumieć

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Zwolin ().

  • Świetny poradnik widać że trochę nad nim pracowałeś, na pewno się przyda bo nie każdy ma duże doświadczenie z flotą (jak ja).
    5/5 za treść i włożoną pracę w poradnik ;)
    pzdr
  • człowieku nie masz pojecia o podstawach a bierzesz sie za pisanie poradnika , nie doczytałem tego do końcabo sie nie dało zanim zaczniesz uczyc innych naucz sie przynajmniej podstaw
    :quasi:
  • WITAM!

    GRAM W OGAME NA UNIVERSUM 50. CHCĘ MIEĆ KSIĘŻYC! NIEWIEM ILE MUSZĘ MIEĆ FLOTY ABY POWSTAŁ ZŁOM I ILE SUROWCÓW. NAJLEPIEJ NIECH MI TO POWIE KTOŚ DOŚWIADCZONY. MOJE GADU-GADU: 2007314. POZDRAWIAM !!! I ŻYCZĘ MIŁEJ GRY !!!

    ;)