Łapanie floty/surowców użytkownika on-line

  • Gra:
  • Łapanie floty/surowców użytkownika on-line

    Jest sytuacja: macie 2-4 sloty wolne, lecicie na surowce lub flotę gościa (raczej na farmę, bo doświadczeni gracze uważają, i "farmą" cel bedę tu nazywał) na podstawie skanu, mając nadzieję że sie nie zaloguje. Pechowo jednak gość loguje się np 15-25 minut przed atakiem, i wysyła dyskretne błaganie o zawrócenie floty w trosce o ewentualną obronę takim (najczęściej) pm`em:

    :)

    Szkoda paliwa na powrót, żal też jest poświęconego czasu. Jednak wbrew pozorom, można jeszcze w ramach wyboru pomiędzy "liczyć na farta" a "zawrócić i nie mieć nic", zastosować pewien trick:

    Nie dajemy znaku życia - to ważne, bo jeżeli damy, farma będzie uważać na swoje ruchy. Jeżeli udamy że to tylko "rutynowe farmienie", farma może zautomatyzować swoje ruchy i nie liczyć się z atakiem - "przeciez uciekne". Tu zaczyna się pierwsza okazja dla szczęścia: <br>Jeżeli farma uzna że po prostu farmimy nie poświęcając temu jednemu atakowi zbytniej uwagi, może wysłać swoją flotę i surowce na orbitę tak, by wróciła kilka/dziesiąt sekund po ataku. Jeżeli tak zrobi, otwiera nam to kolejną okazję do sprawdzenia farta. Z doświadczenia wiem że z powodzeniem można liczyć na taką nieroztropność.

    W takiej sytuacji sprawa wygląda podobnie jak z łapaniem flot na falandze - tylko że trzeba liczyć na szczęście.

    Oto co robimy <br>
    (Zakładamy że) flota/surowce farmy wrócą na planetę 30 sekund po ataku - rozwiązanie nasuwa się samo - należy opóźnić flotę o te 30+ sekund, i liczyć że, jeżeli dobrze trafimy z opoznieniem (kwestia szczęścia), farma nie zdąży drugi raz wysłac floty. Możemy też liczyć na to, że farma nie odświeży podglądu od czasu kiedy opóźnimy flotę i będzie czekać aż oba odliczania (powrotu surowców i floty i ataku) dojdą do zera, przedtem nie mając świadomości opóźnienia przez nas floty.
    Jeżeli mamy wystarczającą ilość slotów (nie mówię już o falandze bo to całkowite ułatwienie sprawy), możemy nawet ustalić skanami, na podstawie tego kiedy farma wysle flote na ocalenie, czas powrotu (od wysłania do kilku/dziesięciu s po ataku). W takim przypadku opozniamy (wysyłamy sondę) o mniej więcej połowę tego czasu, aby farma nie mogła zawrócić floty wcześniej niż przed połową kursu albo przed zawróceniem bez świadomości opóźnienia, by wysłać/ocalić ją jeszcze raz. Naturalnie przy okazji opóźniania sprawdzamy czy przypadkiem nie ma podstawki (skan 5 s po oryginalnym czasie ataku powinien wystarczyć, 25 sekund na ewentualne zawrocenie floty to całkiem sporo), Jeżeli w około 3 kwestiach mamy szczęście - może nam się udać złapanie floty i surowców gracza który wysłał flotę i surowce żeby je uratować ;)

    Co do czasu opóźniania floty, wg mnie optymalne pomiedzy prawdopodobieństwem czasu powrotu floty celu a wydłużającym się czasem na reakcję (wysłanie po raz 2) celu po powrocie jego floty jest 20-30 sekund, w tym czasie zdążymy też sprawdzić czy jest podstawka i ew. zawrócić flotę. Mam na myśli to, że jeżeli flota wróci na planetę 10 sekund po domniemanym czasie ataku, cel bedzie miał 0-20 sekund na wysłanie jej drugi raz co wymaga wcześniejszej wiedzy o tym ruchu (liczymy na farta i liczymy ze nasza flota doleci jak najszybciej po flocie celu). Jednocześnie jeżeli farma ma zamiar wrócić flotą minutę czy dwie po ataku, oznacza to że nie jest głupia i raczej możemy sobie odpuścić, bo WIELKIEGO farta wymagałoby trafienie pare sekund po flocie celu np 2 minuty po oryginalnym czasie ataku. Wracając do pm`a - eliminuje on raczej możliwość podstawki, bo gdyby cel chciał takową nam urządzić, wolałby żebyśmy dolecieli i tym samym nie wysyłał żadnych pm`ów.

    Jeżeli niejasno napisałem, wytłumaczę to na przykładzie: <br>
    15:30 - na podstawie skanu wysyłamy atak na stojące na planecie surowce/flotę, oryginalny czas ataku (bez opóźniania) to godzina 17:00 (lot trwa 1,5 h)
    16:45 - dostajemy pm z uśmieszkiem co ma oznaczać "sory men mozesz zawracać bo i tak jestem cfańszy i uciekne"
    16:50-55 - w miare możliwości sprawdzamy kiedy cel wyśle flote/surowce na ocalenie (skany/falanga), jeżeli nie mamy możliwości, możemy oprzeć tą informację na doświadczeniu (moim /\ - 30 sekund opoznienia), i w większości farcie. Z drugiej strony jednak skanowanie oznacza danie znaku życia, co wzmaga czujnośc celu.
    16:5X - cel wysyła flotę na ocalenie, cała akcja opiera się na założeniu że ta flota wróci do kilkudziesięciu sekund po oryginalnym czasie ataku.
    16:5X - flota na którą polujemy osiąga połowę drogi/jest zawrócona, od tego momentu jedyną drogą uratowania jej (o ile trafimy po jej powrocie) jest wysłanie jej przez cel po raz drugi.
    16:57 - opóźniamy atak (pamiętajcie, że opóźnić można maksymalnie o 30% pozostałego czasu, co dla 2 minut do końca ataku daje 36 sekund max opóźnienia.) Opóźniamy jak najpóźniej, by dać celowi jak najmniej czasu na zorientowanie się w sytuacji (minimalnie jest to jakieś 2,5 minuty od opoznienia do ataku)
    18:00:XX - flota/surowce celu wracają na planetę
    18:0030 - następuje atak.

    Modlić należy się o: <br>-głupotę farmy, tzn. o to żeby nastawiła powrót floty pare sekund po oryginalnym czasie ataku.
    -trafienie z opóźnieniem po powrocie floty/surowców
    -trafienie z opóźnieniem ZARAZ po powrocie floty/surowców
    -o to, by cel nie kliknął w podgląd i nie zorientował się
    -jeżeli się zorientuje, żeby nie zdążył wysłać floty drugi raz.


    Na pomysł wpadłem już dawno ale tłumaczyłem go dziś już 3 raz, więc postanowiłem po prostu go spisać.

    mam nadzieje że komuś pomogę - i, bardziej wbrew pozorom - farmom ;)

    ens

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Kubber ().

  • Moim zdaniem TEN poradnik jest dużo lepszy;

    Gra: Jak łapać flotki po PZ

    'e
    Twój obejmuje raczej gdybanie, uda się czy nie ;>
    w w/w poradniku widzimy dokładnie co i jak.



    P.S. Dodam też fakt, że często gęsto gracze uciekają z misją stacjonuj [tzn. coraz częśćiej].
    Tylko martwi walczą uczciwie.



    OG.Origin Representative PL

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez avatar ().

  • avatar napisał(a):

    Moim zdaniem TEN poradnik jest dużo lepszy;

    Gra: Jak łapać flotki po PZ

    'e
    Twój obejmuje raczej gdybanie, uda się czy nie ;>
    w w/w poradniku widzimy dokładnie co i jak.



    P.S. Dodam też fakt, że często gęsto gracze uciekają z misją stacjonuj [tzn. coraz częśćiej].

    avatar: mam wrażenie że nie przeczytałeś nawet o czym jest ten poradnik :) w ogole troche od czapy z tym wyjechales ; p

    Ten poradnik nie dotyczy instrukcji łapania fs na pz.
    Ten poradnik ma służyć przedstawieniu sposobu na przechytrzenie celu ataku, który się zalogował.

    zdaje mi sie ze to troche inne tematy :quasi:

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Kubber ().

  • Zrozumiałem, wierz mi ;)

    Ale moja wypowiedź ma dwie części ;>

    1) Gdybam... gdyby to nie było na niby.
    W niektórych fragmentach liczysz na szczęście i 'głupotę' obrońcy, czyli takie gdybanie a może się uda.
    Najpierw wspominasz o tym, że mamy nie dawać znaku życia - a po chwili mamy go zasypać skanami x_x coś tu się nie zgadza.
    Lecz jak sam to zauważyłeś, owy osobnik już wie, że coś kombinujemy ;> dlatego wątpię żeby zrobił taką głupotę jaką jest wysłanie floty zaraz po naszej... Już prędzej [jeśli z planety, gdzie akurat nie mamy fali] z planety wyśle flotę na stacjonuj gdzie indziej, ew. zbieraj z moona [poradnik NM].

    Eh, pogmatwałem.

    Prościej:
    Twój poradnik nie wnosi nic, co mogłoby pomóc... a jedynie zachęca do próbowania szczęścia, może się uda - może nie.
    Ale tak jak wspomniałem, 'farmy' już nie bawią się tak często z agresorami wystawiając flotę parę sec. za nią.

    Może tematy inne - ale sposób działania podobny, mianowicie należy wiedzieć kiedy flota zniknęła - czas startu jest chyba najbardziej pożądany, z wiadomych przyczyn. W w/w poradniku, jak i Twoim jest napisane to samo - złapać taki czas.

    A czym to się potem różni? Twój poradnik zakłada, że musimy się modlić, bo może akurat się uda [90% przypadków pewnie nie] a jego, że wystarczy policzyć czas powrotu i jest.

    Gdybyś napisał poradnik / przerobił go na tyle, by zakładał bardziej prawdopodobne rozwiązania to by było lepiej ;>



    P.S. Jeśli coś jest nie zrozumiałe, wytłumaczę później ;)

    pozdrawiam :)
    Tylko martwi walczą uczciwie.



    OG.Origin Representative PL
  • avatar napisał(a):


    W niektórych fragmentach liczysz na szczęście i 'głupotę' obrońcy, czyli takie gdybanie a może się uda.

    to jest b.dziwne, brzmisz jak bys na sile chcial cos udowodnic :roll: przypominam ze sytuacja jest taka:

    Kubber napisał(a):

    lecicie na surowce lub flotę gościa (raczej na farmę, bo doświadczeni gracze uważają, i "farmą" cel bedę tu nazywał) na podstawie skanu, mając nadzieję że sie nie zaloguje. Pechowo jednak gość loguje się np 15-25 minut przed atakiem, i wysyła dyskretne błaganie o zawrócenie floty w trosce o ewentualną obronę takim (najczęściej) pm`em:

    :)


    Szkoda paliwa na powrót, żal też jest poświęconego czasu. Jednak wbrew pozorom, można jeszcze w ramach wyboru pomiędzy "liczyć na farta" a "zawrócić i nie mieć nic", zastosować pewien trick

    jeszcze raz,

    Kubber napisał(a):

    można jeszcze w ramach wyboru pomiędzy "liczyć na farta" a "zawrócić i nie mieć nic", zastosować pewien trick


    avatar napisał(a):

    Najpierw wspominasz o tym, że mamy nie dawać znaku życia - a po chwili mamy go zasypać skanami x_x coś tu się nie zgadza.

    Kubber napisał(a):

    Z drugiej strony jednak skanowanie oznacza danie znaku życia, co wzmaga czujnośc celu.


    avatar napisał(a):

    Lecz jak sam to zauważyłeś, owy osobnik już wie, że coś kombinujemy ;> dlatego wątpię żeby zrobił taką głupotę jaką jest wysłanie floty zaraz po naszej.

    Kubber napisał(a):

    Tu zaczyna się pierwsza okazja dla szczęścia: Jeżeli farma uzna że po prostu farmimy nie poświęcając temu jednemu atakowi zbytniej uwagi, może wysłać swoją flotę i surowce na orbitę tak, by wróciła kilka/dziesiąt sekund po ataku.

    O to Ci chodzi? Nigdzie nie napisałem ze przeciwnik wie cokolwiek więcej. W sumie faktycznie zlym pomyslem jest badanie momentu wylotu flotami, o czym napisalem w 1 poscie, ale wlasciwie zdarza sie również skanować cel przed atakiem przeciez... w takim przypadku obronca w dalszym ciagu moze popelnic powyzszy blad.


    avatar napisał(a):

    Twój poradnik nie wnosi nic, co mogłoby pomóc... a jedynie zachęca do próbowania szczęścia, może się uda - może nie.

    Wiedziałeś wczesniej o tej metodzie? Teraz juz wiesz zatem, że mimo iz cel sugeruje ze uratuje flote, w dalszym ciagu mozna jeszcze wyjsc na swoje, a nie zawracać. O tym jest ten oradnik.

    avatar napisał(a):

    Ale tak jak wspomniałem, 'farmy' już nie bawią się tak często z agresorami wystawiając flotę parę sec. za nią.

    Kubber napisał(a):

    Z doświadczenia wiem że z powodzeniem można liczyć na taką nieroztropność.

    avatar napisał(a):


    A czym to się potem różni?

    tym że ty mówisz o łapaniu floty na pz a ja sytuacji kiedy 15 minut przed dotarciem do farmy farma wysyla pm? :quasi:

    czy to naprawde jest takie trudne? czy naprawde tak ci zalezy, zeby zhejtować?
  • Jeżeli ktoś ma duże doświadczenie ;)
    nie złapie się na to.

    Poza tyn póki nie ma falangi to może zrobiĆ z flotą dosłownie wszystko np. wysłaĆ ją na nieaktywnego/ aktywnego gracza :)
    Może również w tym czasie wysłaĆ flotę na ciebie licząc że nie masz obrony a masz surowce :>
  • po co na sile komplikujecie :(

    po prostu przedstawilem sposób na złapanie "ratowanej" floty w opisanej wyzej sytuacji, choć nie jest bardzo prawdopodobny to jednak bardziej możliwy niż rezygnacja - zawrócenie floty. Kiedy farmimy czasem znajdą się większe cele niż np idlerzy czy kolonie bez obrony, dodatkowo ze stojącą jakąś flotą na pare recków - w takich sytuacjach ma to zastosowanie. A wy tu zaczynacie o jakis kontratakach, fs na pz, dziwne insynuacje... jako ze juz kilka/nascie razy ten sposob mi wypalil postanowilem sie podzielic, glownie ku przestrodze, aby nie wracac ratowana flotą pare sekund po ataku. nie spodziewalem sie takich wybuchów dezaprobaty :lol: , tyle

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Kubber ().

  • Hmmm... Jak farma ucieka z misją "stacjonuj" to takie opóźnianie się na nic zdaje- bo zawróci wtedy, gdy flota atakująca uderzy :E
    Mogłeś też opisać, jak farma puszcza swoją flotę w celu jej uratowania na PZ i wtedy przy pomocy falangi idzie ją bez problemu złapać :)
    Dla początkujących graczy ten mini poradnik jest dobry ;)
    Ode mnie 4/5

    PzdRO!


    UNI 39: OFF
    UNI 40: OFF
    UNI 69: OFF
    UNI Nekkar: ON