:: Zagadki Tolkienowskie ::

• Quiz
    • :: Zagadki Tolkienowskie ::

Z góry piszę ze szukałem podobnego wątku i wyszukiwarka nie wyszperała, jeśli jest coś podobnego to niech zamknięcie tego tematu równa się otworzenie tamtego ;]

~ podpis Tolkiena

Mam nadzieję że temat się przyjmie i poszerzy naszą wiedzę o świecie wymyślonym przez Mistrza Śródziemia ;)

• Zagadki można zadawać z całości tematyki dzieł literackich Tolkiena, jego biografii, ekranizacji książek, oraz innych powiązanych spraw.
      • Po zadaniu zagadki, jeśli nie uzyskamy potwierdzenia poprawnej odpowiedzi, kolejna osoba moze zdać swoją zagadkę po upływie 48h.

może coś takiego na początek:
      Wymień morza (były 4ry) funkcjonujące w czasie nazywanym "wiosną Ardy"

The post was edited 1 time, last by Son Of The Wild ().

• Oj troche nie, Ekkaja czyli dolne niebo - nie o to chodziło,

Morza Ardy za jej wiosny to: Belegaer, Helcar, Ringil i M. Wschodnie

Może pierwsza zagadka na rozruszanie okazała się ciut trudna, twoja kolej ;)
    • Nazywał się Grond lub Młot Podziemnego Świata (na jego cześć został nazwany taran użyty podczas bitwy pod Minas Tirith, był on pokazany też w filmie).

Myślę, że odpowiedziałem dobrze także od razu zadam pytanie:

Co wspólnego miały pewne kwiatki w Lothlorien z Samem? (starałem się zadać pytanie, na które google nie wyświetli odpowiedzi na pierwszej stronie)
    • Turin, Urwena i Nienor

Wyjaśnij co oznacza imię Agarwaen, skąd się ono wzięło i kto je przyjał.

The post was edited 1 time, last by Agarwaen ().

• Nie wiem czy dobrze pamiętam "Dwie Wieże" czytałem dośc dawno, ale nie chodzi czasem o przybycie elfów jako sojuszników w filmie? W książce chyba nic takiego się nie wydarzyło.

Edit

Byłem pierwszy, ale nie mam pomysłu na zagadkę więc pytanie oddaje osobie pod spodem, która również udzieliła poprawnej odpowiedzi, z tym, że elfami dowodził Haldir

• Pewnie, że tak ;) Zadajesz.

ps. widzę, że coraz więcej osób zagląda tutaj - i dobrze :D

EDIT: dopiero teraz zauważyłem mały błąd, dowodził nie Glorfindel a Haldir. Ale i tak w odpowiedzi zawarłeś sedno także uznaję.

The post was edited 1 time, last by Jadamek ().

• Jako że Agarwaen oddał pytanie to zadam, bo zrobił się zastój a już tak ładnie się rozkręcało.

Historia Thorongila i Arweny Undomiel była w pewnym sensie podobna do czyjej historii?
    • Ależ do historii Berena i Luthien.

Jeżeli udzieliłem poprawnej odpowiedzi o to moje pytanie
      Wyjaśnij czym było "Serce Góry" gdzie się ono znajdowało (podczas fabuły "Hobbita")* i co się z nim stało?

*jeżeli bym tego nie uwzględnił przedział czasowy i miejsce pobytu zmieniło by się

The post was edited 2 times, last by Agarwaen ().

• Agarwaen wrote:

Wyjaśnij czym było "Serce Góry" gdzie się ono znajdowało (podczas fabuły "Hobbita")* i co się z nim stało?

*jeżeli bym tego nie uwzględnił przedział czasowy i miejsce pobytu zmieniło by się
      To wielki klejnot znaleziony przez Thraina I wewnatz Samotnej Gory, Bard polozyl go Thorinowi Debowej Tarczy na piersiach jak ten zmarl po Bitwie 5 armii wiec peewnie powrocil do krasnoludow z Ereboru....
    • Glorfindel złoto-włosy podczas bitwy o Arnor

Jeżeli dobrze pytanie oddaje, może ktoś inny się dołączy

• Jadamek wrote:

Widzę, że nie palicie się do zadawania pytań.

W ekranizacji WP pojawił się ukłon w stronę postaci Bombadila, co mam na myśli?
      o to nie wiem - nie ogladalem rozszerzonej wersji, ale co dokladnie masz na mysli ?? bo chyba nie to ze zagral chlopak epizod :) ...

The post was edited 1 time, last by Son Of The Wild ().