Przyklejony Update sieci: LOC

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Update sieci: LOC

    Witam,
    jak zapewne zauważyliście (jako, że IRC nie działał przez pół godziny :P) zrobiony był dzisiaj update sieci. Poprawione zostało "kilka" błędów, wprowadzono kilka fajnych feature'ów. W większości nic ciekawego dla większości użytkowników. Jest jednak coś o czym warto wspomnieć. Wraz z update wprowadzony został LOC (Login-On-Connect). Dzięki LOC podczas łączenia do serwera IRC możemy zostać automatycznie zalogowani do naszego konta w AuthServ. Oznacza to, że nie trzeba będzie używać komendy /as auth login hasło za każdym razem po podłączeniu się do serwera. Można będzie również usunąć tę komendę z perform.

    Jak użyć LOC? Jako hasło do serwera podaj NazwaKontaAuthServ:HasłoDoTegoKonta
    Czyli ja na przykład wpisuję jako hasło do serwera: hypnos:supertajne (zakładając, że supertajne to moje hasło do konta).
    W przypadku podania błędnego hasła, serwer odrzuci autoryzacje i nie zaloguje Cię automatycznie do AuthServa. Połączenie jednak nie zostanie zerwane i zostaniesz połączony z siecią jako niezautoryzowany użytkownik.
    Jeśli jednak przed nazwą swojego konta wpiszesz wykrzyknik (czyli np ja jako hasło do serwera podałbym !hypnos:supertajne) , a autoryzacja nie powiedzie się (np. podasz złe hasło), połączenie z serwerem zostanie zerwane.

    Jeśli wszystko pójdzie OK podczas łączenia do serwera zobaczymy:
    !irc.onlinegamesnet.net *** Checking login
    !irc.onlinegamesnet.net *** Login accepted


    Jeśli jednak autoryzacja nie powiedzie się zobaczymy:
    !irc.ogamenet.net *** Checking login
    !irc.ogamenet.net *** Login rejected


    Dlaczego nie powiodła się autoryzacja? Dwa najczęstsze powody to:
    1. Podałeś złe hasło i/lub złą nazwę użytkownika
    2. Twoja obecna maska nie pasuje do masek, z których można logować się na Twoje konto. Listę masek podejrzeć można w komendzie /as info. Maskę dodać można komendą /as addmask maska.

    W razie dalszych problemów prosić o pomoc można na kanale #help.

    Jeśli napisałem coś niezrozumiale - poinformuj mnie o tym proszę.




    Dla zainteresowanych pełniejsza lista zmian w sieci dostępna jest tutaj: onlinegamesnet.net/index.php

    Ułożone by kasai <3

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez HypnOS ().