Górnicy OGame.PL (wszystkie speed zapraszam!)

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Apofis napisał(a):

      Nie bądź taki sceptyczny. Wiem jak grają ekowcy. Na ekonomii też się znam. Więc wyluzuj.
      Eko im wyzsze, tym dalsze od amortyzacji. Tak od siebie napisze. Coraz lepsze eko daje Ci tylko pkt w tabeli i wiecej sury z dnia na dzien. Tyle i tylko tyle. O amortyzacji warto myslec i rozwazac kazda swoja inwestycje, jesli inwestujesz cos w realu. W ogame, ladujesz w kopalnie do bolu i patrzysz jak rosniesz w tabeli. Proste jak budowa cepa.

      Muniek napisał(a):

      Niestety co mi po excelu idealnym jak nie mam zasad co mogę traktowac jako wydobycie.
      Kiedys tylko wklepales kopalnie, dodales bonus geologa i miales obliczone wydobycie. Dzis musisz jeszcze dodac pelzacze, bonus zbieracza i poroznic klasy. Zbieracz a odkrywca na jednakowym poziomie eko, beda mieli rozne dobowe wydobycie. Tak wiec arkusz kalkulacyjny musi zawierac wszystkie opcje, adaptujac sie do obecnych zmiennych w grze.
    • @Muniek a chodzi Ci o to, żeby wiedzieć, ile masz i wystarczy Ci arkusz do użytku prywatnego czy też chcesz pochwalić się swoim eko na forum i pościgać na wydobycie (bo do tego ten temat pierwotnie służył)?

      I am back napisał(a):

      Eko im wyzsze, tym dalsze od amortyzacji. Tak od siebie napisze. Coraz lepsze eko daje Ci tylko pkt w tabeli i wiecej sury z dnia na dzien. Tyle i tylko tyle. O amortyzacji warto myslec i rozwazac kazda swoja inwestycje, jesli inwestujesz cos w realu. W ogame, ladujesz w kopalnie do bolu i patrzysz jak rosniesz w tabeli. Proste jak budowa cepa.
      Im dłużej żyjesz, tym bliżej śmierci jesteś. Proste jak budowa cepa. Patrząc na amortyzację w ten sposób, nigdy nie dojdziemy do czegoś mądrzejszego niż to, że grać się nie opłaca (a i w życiu robić cokolwiek opłaca się nieszczególnie, abstrahując od metafizyki). Myślę, że osobom piszącym o stuletniej amortyzacji jako o konstrukcie zupełnie teoretycznym brakuje punktu odniesienia. Zwyczajowo w OGame punktem odniesienia jest liczba punktów przeciwników :) Czyli amortyzacja eko nie ma sensu sama w sobie, ale jeśli podnosi jakość danego konta w stosunku do kont przeciwników, oznacza to, że obrana przez gracza strategia jest bardziej poprawna niż jego przeciwników - a o to zazwyczaj chodzi w grze multiplayer.

      Lwica jest boska :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez buleon ().

    • buleon napisał(a):

      @Muniek a chodzi Ci o to, żeby wiedzieć, ile masz i wystarczy Ci arkusz do użytku prywatnego czy też chcesz pochwalić się swoim eko na forum i pościgać na wydobycie (bo do tego ten temat pierwotnie służył)?
      Moje eko jest słabe.
      Chce zwyczajnie wiedziec co moge w nim uwzględnic ? Jak mam je tu wrzucic ? z pełzaczami przeładowanymi 150% i boosterami 40% z wyłączonymi fuzyjnymi i wklepanymi satkami w kalkulatorze ?

      O to mi tylko chodzi - tu brak info o tym
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • buleon napisał(a):

      Czyli amortyzacja eko nie ma sensu sama w sobie, ale jeśli podnosi jakość danego konta w stosunku do kont przeciwników, oznacza to, że obrana przez gracza strategia jest bardziej poprawna niż jego przeciwników - a o to zazwyczaj chodzi w grze multiplayer.
      Tak bylo, poki nie wymyslili klas, nie bylo zyskow z ekspow i nie weszly gotowe paczki surowcow. Rywalizowalo sie jedynie z multikanciarzami. A teraz, wyjmij tylko kase z portfela i masz top jakie tylko chcesz.
    • niestety nie działa.

      Nie chodzi mi o arkusz, chodzi mi o zasady podawania wydobycia w tym temacie.
      Nie wiem jak to juz prosciej napisac. Przeciez prowadzisz ten temat....

      pełzacze moga byc ? bonusy wszelkiego rodzaju ? klasa zbieracz tez w statsach w tym temacie ?


      czy co kto chce a i tak bedzie aktualka ?
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Apofis napisał(a):

      Ja nigdzie nie pisałem o konkretnym poziomie kopalni, tylko podałem przykład w liczbach.
      Czasem zastanawiam się czy Ty czytasz swoje posty i innych. Nie podałeś przykładu w liczbach bo podałeś je z kosmosu. Pisałeś o tym wyżej. Przykład w liczbach to dokładnie wyliczony argument.
      Taka z Tobą dyskusja na argumenty. :fsmile:

      "Górnik to taka osoba która buduje kopalnie" Odnosiło się do tego że w swojej wypowiedzi napisałam również o budującym kopalnie flociarzu. Zdanie więc odnosiło się że górnik buduje kopalnie dużo częściej niż flociarz, większość swojego wydobycia przeznacza na eko. Jak patrzymy tylko na metal mamy zwrot po 470 dniach. Dla osoby grającej eko (czyli takiej co przeznacza np. 90% surowców na eko) zwrot będzie po np. 150 dniach. :fsmile:

      @Muniek
      Zgodnie z excel liczyło się tylko podstawowe eko + eko z kopalni + plazma.

      No chyba że dodać jeszcze bonus z pozycji planety?
      Ewentualnie klasę...
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • powyginany drucik napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      @powyginany drucik

      ok dodam na zbieraczu pełzacze, mam tez boosterów troche to podlicze całosc jako nowy wpis.
      zgodnie z tematem.

      thx
      Pełzacze można zezłomować, dopalacze kiedyś się skończą :)
      Nie ważne, wazne ze moje zgłoszenie bedzie w tym temacie.
      od godziny probuje ustalic czy te elementy moze zawierac zgłoszenie ale udajesz ułomną.

      Popytam modów w razie czego o co tu chodzi
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • powyginany drucik napisał(a):

      Czasem zastanawiam się czy Ty czytasz swoje posty i innych. Nie podałeś przykładu w liczbach bo podałeś je z kosmosu. Pisałeś o tym wyżej. Przykład w liczbach to dokładnie wyliczony argument.
      Taka z Tobą dyskusja na argumenty.
      Napisałem przykład poglądowy na jakichś tam liczbach, ale nie konkretnym przykładzie ( kopalń), równie dobrze mógłbym to przedstawić na kwiatkach. :D
      sadzę 100 ziaren a dostaje 2 kwiatki. :D
      Myślę, że nie ma co się dalej spierać, bo rezultat z dyskusji ten sam. :D

      Pozdrawiam i dziękuję za przedstawienie zwrotu z kopalń na wysokich poziomach. :D
    • Muniek napisał(a):

      Nie ważne, wazne ze moje zgłoszenie bedzie w tym temacie.
      od godziny probuje ustalic czy te elementy moze zawierac zgłoszenie ale udajesz ułomną.
      Przecież napisałam zgodnie z excelem a on liczy podstawe, kopalnie i plazmę.


      ---------------------------------------------------

      Mi to wsio jedno jak liczone. :fsmile:

      Tylko wolałabym poznać opinię również innych osób niż Muniek i Apofis bo oni spamują w każdym temacie na przekór żeby tylko post++; :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Ten Keyra napisał(a):

      Co do eko to najłatwiej sprawdzić realne wydobycie na paczce z shopu na kolonii, na której jest wystarczająco dużo miejsca żeby pomieścić wydobycie. Oczywiście warunkiem jest brak aktywnych dopalaczy.
      serio ja swoje wydobycie umiem policzyc

      tylko nie wiem co ciap w swoim własnym temacie tu chce i dopuszcza :E
      ale ju nie wazne, z takim podejsciem bede używał mmorpg jako statsów :)
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • powyginany drucik napisał(a):

      Hosting się skończył. Masz nie aktualny link. :)
      Przeciez Ty ten link podałas :)

      @powyginany drucik nie lepiej podac po prostu to ? działa, brak błędów, nie zaden excel, proste i sprawne

      proxyforgame.com/pl/ogame/calc/production.php
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • I am back napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      @powyginany drucik nie lepiej podac po prostu to ? działa, brak błędów, nie zaden excel, proste i sprawne

      proxyforgame.com/pl/ogame/calc/production.php
      Skoro znasz ten kalkulator to po co pytasz o inne mozliwosci?
      Ciap daje link do tematu, nie do kalkulatora.
      Wchodze w temat i szukam w nich linku. Ostatni na dole tematu NIE DZIAŁA.
      Ok...sprawdzam wczesniej...jest działa ale ludzie piszą ze z błędami wiec bezuzyteczny.

      Masz wiec do wyboru link nie działający lub źle zliczający. W głownym temacie Forum ogame.,pl górników.
      Jak juz jednak znasz ten link ktory ja podałem to jest spoko....wchodzisz na 1 strone tematu rekordow wydobycia by przeczytac jak zamiescic swoje wydobycie i co ?

      - brak info czy z pelzaczami
      - czy z boosterami ?
      - czy z przeladowaniem pelzaczy
      - czy z 25% zbieracza


      Szkoda szczepic ryja.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • powyginany drucik napisał(a):

      JAK ZGŁASZAĆ
      pomoce do liczenia wydobycia:



      uwagi jak zgłaszać:
      • Wydobycie liczymy bez geologa
      • Pamiętać o temperaturze do poprawnego wyliczenia deuteru
      • Nie ma sprawdzania kordów wiec trzeba pisać aktualizacja/nowy wpis. Z unijnych wiem że dużo ludzi ma z tym problemy dlatego będę ignorować wpisy bez tego dopisku ;)
      • W top wydobycia poszczególnych surowców będą tylko osoby z górników. Taki minusik mały z sposobu w jaki prowadzę temat.
      • Sojusz w nawiasach kwadratowych [ ] lub sam tag
      • Uni podajemy numerem
      • Data w nawiasach ( ) lub bez ale o formacie DD.MM.RRRR
      • Kopalnie bez ( ) oddzielone spacjami (przecinków nie przyjmuję)
      • Pisze "igI" a nie "nick: igI" czyli SAME DANE BEZ OPISÓW
      • Podajemy:
        nick, sojusz,uni, nasz top, wydobycie z mnożeniem, suma wydobycia, data, punkty, wydobycia poszczególnych surowców i kopalnie
      wzór zgłoszen
      nick
      sojusz
      uni
      wydobycie z mnożeniem //wydobycie = metal + kryształ * 1,5 + deuter * 3
      suma wydobycia //wydobycie = metal + kryształ + deuter
      data
      punkty
      wydobycie metalu
      wydobycie kryształu
      wydobycie deuteru
      kopalnie metalu
      kopalnie kryształu
      kopalnie deuteru
      top //Twoj top z uni
      technologia plazmowa
      przykład:
      Pokaż spoiler

      dla danych:
      igI [P.K] Universum 55

      - Punkty: 2.081.460 ( Miejsce 69 z 6969 ) (12.11.2008)
      - Flota: xxxx
      - Badania: xxxx
      - Metal: 4.382.424 ( Kopalnia metalu - 32 32 32 32 32 32 32 32 32)
      - Kryształ: 1.531.224 ( Kopalnia kryształu - 27 27 27 27 27 27 27 27 27)
      - Deuter: 1.152.336 ( Ekstraktor deuteru - 29 29 29 29 29 29 29 29 29)
      - Łącznie: 7.065.984


      Generated by Q-calc
      zgłoszenie wygląda tak:
      igI
      [P.K]
      55
      10.136.268
      7.065.984
      (12.11.2008)
      2.081.460
      4.382.424
      1.531.224
      1.152.336
      32 32 32 32 32 32 32 32 32
      27 27 27 27 27 27 27 27 27
      29 29 29 29 29 29 29 29 29
      69



      Wpisy nie dodane:
      Pokaż spoiler
      //zły wzór
      crouch3r
      Still On Top
      Iron War
      MatadoRe
      maxiVus - nie wiem czy nowy wpis czy zmiana nicka
      Shao Kahn - nowy wpis? zmiana nicka?
      board.ogame.pl/board806-mi-dzy…index71.html#post16206880 - brak uni, top


      1,5 roku histori górników znajduję się tutaj -> TOP Górników OGame.pl
      Prowadził je Why so Serious. :)

      pomijam ze "jak zgłaszac" linki nie dzialaja

      Jak ktos poda wg wzoru zgłoszenia to juz ma na zbieraczu +25% z definicji klasy
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • I am back napisał(a):

      To byl sztandarowy temat. Przestal byc od kiedy eko mozna kupic a nie wypracowac (moim zdaniem).
      Znacznie wcześniej przestał być sztandarowy. Mniej więcej w momencie, w którym wydobycie się zróżnicowało, a zostały wprowadzone różne prędkości eko. Wartości stały się nieporównywalne i ludziom odechciało się wpisywać w tematy ogólne. Wtedy padły też m.in. rekordy.

      powyginany drucik napisał(a):

      Tylko wolałabym poznać opinię również innych osób niż Muniek i Apofis bo oni spamują w każdym temacie na przekór żeby tylko post++;
      To jest wbrew pozorom dość trudna kwestia. Pamiętam czasy, gdy wydobycie poprawiał wyłącznie geolog, teraz mamy dodatkowo sztab, technologię plazmową, bonus klasy, bonus pozycji (dodawany do wydobycia kopalni, co oznacza, że od niego liczą się wszystkie inne bonusy), dopalacze i pełzacze z opcją przeładowania. Suma bonusów z łatwością może podwoić wydobycie.

      Temat jest jednak o górnikach, nie o wydobyciu, dlatego proponuję podawać sumę wydobycia podstawowego, produkcji kopalni z założeniem jakiejś stałej temperatury oraz technologii plazmowej. Zawierać się w tym będzie również pozycja, na skutek doliczenia do produkcji metalu/kryształu wynikającego z lokalizacji danej planety. Ma to też taką zaletę, że da się to wyliczyć bez udziału górnika, na podstawie skanów.

      Gorzej będzie z deuterem, bo temperatury nie poznamy bez deklaracji/screena.

      Można też zrobić osobną statystykę uwzględniającą wydobycie, gdzie wliczany będzie bonus klasy, opcje premium, realne wydobycie deuteru oraz pełzacze. I wtedy dorzuciłbym obowiązek udokumentowania bonusów np. w postaci screenów z zakładki ustawienia surowców w formacie ze spojlerem, żeby nie rozpychało to za mocno forum.

      Dam przykład:


      Jak widać, na screenie jest:
      1. nick
      2. uni
      3. koordy planety
      4. widoczne bonusy (opcje premium, klasa i pełzacze)

      Lwica jest boska :)
    • I am back napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      do sztandarowego tematu
      To byl sztandarowy temat. Przestal byc od kiedy eko mozna kupic a nie wypracowac (moim zdaniem).
      Prowadząca jest jak Trump - przegrała wszystko, ale stołka się będzie trzymać "bo tak!". Zastanawia mnie jak to jest, że temat z rekordami od dawien dawna nie aktualizowany, inni gracze się upominają, a tu się duch z zaświatów odzywa (i nie aktualizuje) i wszystko jest OK. Zaraz będzie 10 kategorii, bo ktoś cośtam itd. Telenowela się z 10 lat ciągnie, jak się Ciapka dossała do tematów rekordów. Doprosić się o usunięcie nie da, doprosić o aktualizację nie da - więc po... co nam ten temat z tą prowadzącą?
      "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
      Robbie Williams "Ego a go go "
    • buleon napisał(a):

      Temat jest jednak o górnikach, nie o wydobyciu, dlatego proponuję podawać sumę wydobycia podstawowego, produkcji kopalni z założeniem jakiejś stałej temperatury oraz technologii plazmowej. Zawierać się w tym będzie również pozycja, na skutek doliczenia do produkcji metalu/kryształu wynikającego z lokalizacji danej planety. Ma to też taką zaletę, że da się to wyliczyć bez udziału górnika, na podstawie skanów.

      Gorzej będzie z deuterem, bo temperatury nie poznamy bez deklaracji/screena.
      Jeżeli chcesz doliczać bonus pozycji do kryształu i metalu a do deuteru nie to tylko z powodu tego że temperatury nie wyskanujesz?


      Ten Keyra napisał(a):

      Zaraz będzie 10 kategorii, bo ktoś cośtam itd.
      Pierwsza wersja tematy miała statystyki sumy 100 osób. Jak przejęłam temat (w 2009 roku była 10 wersja programu...) ponad 12 lat temu powstało większość tego co jest teraz widoczne. Ostatnie dodanie kategorii miało miejsce na początku 2013 roku.
      Było to na zasadzie zawsze dla chętnych, najważniejsza statystyka była u gry. Takie np. statystyki sojuszowe też motywowały do aktualizacji przy walce na sojusze.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik