Górnicy OGame.PL (wszystkie speed zapraszam!)

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • powyginany drucik napisał(a):

      Jeżeli chcesz doliczać bonus pozycji do kryształu i metalu a do deuteru nie to tylko z powodu tego że temperatury nie wyskanujesz?
      Generalnie tak. Chętni zawsze mogą dodać screena, poza tym bonus z pozycji zostanie doliczony, ale np. z pozycji 15 będzie to średnia temperatura dla piętnastek. Tak mi przyszło na myśl. Wtedy różnice nie będą zbyt wielkie.

      Ten Keyra napisał(a):

      Prowadząca jest jak Trump - przegrała wszystko, ale stołka się będzie trzymać "bo tak!". Zastanawia mnie jak to jest, że temat z rekordami od dawien dawna nie aktualizowany, inni gracze się upominają, a tu się duch z zaświatów odzywa (i nie aktualizuje) i wszystko jest OK. Zaraz będzie 10 kategorii, bo ktoś cośtam itd. Telenowela się z 10 lat ciągnie, jak się Ciapka dossała do tematów rekordów. Doprosić się o usunięcie nie da, doprosić o aktualizację nie da - więc po... co nam ten temat z tą prowadzącą?
      Pytałem się o to ticketem ostatnio. Coś tam drgnęło, bo choćby nowe statki są już dodane.

      Z tego, co odpisała mi administracja forum, to temat musiałby się różnić tematycznie od tego, który jest. Pracuję nad koncepcją.

      magneto_one napisał(a):

      arkusz fajny
      pytanko dotyczące pola
      kolumna fuzyjna a za nią kolejna kolumna % co tam się wpisuję
      Elektrownia fuzyjna nie musi działać na 100 %. Mniejszy %, np. 90 % czasami wystarcza na 100 % pracy kopalni, a pobiera mniej deuteru.

      Muniek napisał(a):

      Nie lepiej zamknac ten temat bo to i tak niedziałające juz archiwum i otworzyc cos nowego ?
      Jak masz jakiś pomysł i chce Ci się działać w temacie, to otwórz.

      Lwica jest boska :)
    • Buleon - dzięki za odpowiedź

      I tym sposobem zaoszczędziłem trochę DEX-u
      mając nadwyżki energi z uwagi na to że podniosłem tech.energ.
      miałem ustawione na 100% - zmiana na 90% fuzyjnej i trochę DEX-u więcej do przerobienia.

      Jeszcze raz dzięki.
      Niby oczywiste rzeczy ale człowiek się cały czas uczy.

      Pozdrawiam
      Pozdrawiam
      Magneto
    • Nowy wpis

      Muniekk
      ATL
      Quantum
      423,391
      306,513
      10.01.2021
      248.783.749
      207.928.000
      53.528.000
      45.057.000
      41 41 41 41 41 40 40 40 40 40 40 40
      35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35
      37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37
      Top 115
      Plazma 15



      Czy tak to ma wyglądać ?
      Przebrnąłem przez gąszcz i tak mi wyszło.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • magneto_one napisał(a):

      kolumna fuzyjna a za nią kolejna kolumna % co tam się wpisuję
      Tam nawet powinna być lista rozwijana z możliwymi wartościami. :fsmile:
      Choć nie testowałam excela na darmowych odpowiednikach.


      buleon napisał(a):

      Generalnie tak. Chętni zawsze mogą dodać screena, poza tym bonus z pozycji zostanie doliczony, ale np. z pozycji 15 będzie to średnia temperatura dla piętnastek. Tak mi przyszło na myśl. Wtedy różnice nie będą zbyt wielkie.
      Bonus do deuteru był tyle lat i zawsze na zasadzie zaufania. Źle się sprawdzało?


      Muniek napisał(a):

      Czy tak to ma wyglądać ?
      Przebrnąłem przez gąszcz i tak mi wyszło.
      Coś pokręciłeś z sumą i mnożeniem ale spoko.
      Metalu też masz coś za dużo.
      Chyba słabo przebrnąłeś bo pisałam parę razy Ci tutaj że tylko podstawę liczymy, bez klas, pełzaczy itd.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • buleon napisał(a):

      powyginany drucik napisał(a):

      Bonus do deuteru był tyle lat i zawsze na zasadzie zaufania. Źle się sprawdzało?
      Tak się sprawdzało jak widzisz w pierwszym poście.
      Edit: w drugim.
      Z tymi pozycjami z 15 to taki problem że nie wiadomo jaki bonus jest bo 15 łapały się na łączenie więc na pozycji 15 może być planeta z temperaturą 12.


      Muniek napisał(a):

      To bedzie aktualka ? Czy juz nie bedzie w tym temacie ?
      Dodałam.

      Stwierdzam że z Tobą nie ma sensu najmniejszego dyskutować. Nie wiem jak inaczej tłumaczyć to że ignorujesz każdy mój post jak zgłaszać pomimo tego że Cię tam HL więc dostajesz powiadomienia o nim.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Przeciez zgłoszenie moje jest wg zasad tematu wiec nie bardzo rozumiem ?

      Przeciez Ty mnie dodalas do jakiejs kategorii gdzie nikogo nie ma a nie do rankingu :E
      Dobra skasuj to widze ze nic tu sie nie da juz sensownego zrobic.

      Kasuj to, ja odklikuje powiadomki, ten temat to spam, rekordow tu nie ma.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • powyginany drucik napisał(a):

      Pierwsza wersja tematy miała statystyki sumy 100 osób. Jak przejęłam temat (w 2009 roku była 10 wersja programu...) ponad 12 lat temu powstało większość tego co jest teraz widoczne. Ostatnie dodanie kategorii miało miejsce na początku 2013 roku.
      Było to na zasadzie zawsze dla chętnych, najważniejsza statystyka była u gry. Takie np. statystyki sojuszowe też motywowały do aktualizacji przy walce na sojusze.
      Tłumaczenie tak samo słabe, jak sposób prowadzenia tematu. Mówiąc o 10 różnych opcjach miałem na myśli potencjalną możliwość "wygrania" dodatkowego poziomu kopalni w kolejnej edycji Nagród, gdzie nie uznasz tego "bo nie" (czytaj: nie będziesz pierwsza w jakiejś kategorii). Jakość prowadzenia przez Ciebie tematów rekordów jest żałośnie niska i z tą żałosnością może się tylko równać to, że nikt Ci prowadzenia tych tematów nie odebrał.
      "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
      Robbie Williams "Ego a go go "
    • Ten Keyra napisał(a):

      Tłumaczenie tak samo słabe, jak sposób prowadzenia tematu. Mówiąc o 10 różnych opcjach miałem na myśli potencjalną możliwość "wygrania" dodatkowego poziomu kopalni w kolejnej edycji Nagród, gdzie nie uznasz tego "bo nie" (czytaj: nie będziesz pierwsza w jakiejś kategorii). Jakość prowadzenia przez Ciebie tematów rekordów jest żałośnie niska i z tą żałosnością może się tylko równać to, że nikt Ci prowadzenia tych tematów nie odebrał.
      W górnikach od zawsze rekordy wygrane (+1 w bazie) wpisywane są normalnie np. ale cios i jego dodatkowa planeta. :fsmile:



      edit:


      Apofis napisał(a):

      Natomiast ja podałem przykład 2 mld. z kosmosu i sam widzisz po jakim czasie się zwróci z 1,5 roku około.
      Więc sam widzisz jaki sens jest budowania tak wysokich poziomów.
      Jak pisałam w poście Górnicy OGame.PL (wszystkie speed zapraszam!) lub Górnicy OGame.PL (wszystkie speed zapraszam!)


      Zwrot kopalni to nie tylko podzielenie kosztów przez wzrost eko. To bardzo wielkie uproszczenie a sam wzór jest bardziej skomplikowany.

      Od paru dni mam nową planetę. Na rozbudowę z 0/0/0 na 41/34/36 wydałam 3.67G + 1.173G. Uwzględniając wszystkie dodatki, licząc klasycznie "cena kopalni / wzrost eko" osobno dla każdej kopalni w sumie wychodzi 4.750 dni (13 lat).
      Jednak widać jeżeli wydałam X surowców to wystarczy policzyć po ilu dniach nowa kolonia wykopie surowce o wartości wydanych surowców. Zrobi to po 143 dniach. :fsmile:

      Dlatego górnik nie odczuwa tego zwrotu kopalni po 470 dniach bo na konto patrzy całościowo. A całościowo kopalnie zwracają się szybciej niż podzielenie kosztów przez wzrost eko.

      UF
      Koniec klikania kopalni. :fziew:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().