Górnicy OGame.PL (wszystkie speed zapraszam!)

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Ja też mam planety na 8 gali a dokładnie trzy :). Nikt mnie tam nie skanował przez pół roku a jak przyszło co do czego to zezłomowali mi 200 DT i zarąbali całą surówke :D. Postawiłem pare plazm i LDL, do tego robe porządniejsze FSy i mam spokuj. Każdy ma prawo grać jak chce ale żeby wszystkie planety w jednym układzie gdzieś na odludziu to już przesada :P. Oczywiście takich też szanujemy 8).
    • ZielonaChoinka napisał(a)
      Myślę, że jesteś najlepszy. Nieźle go przechytrzyłeś. On sobie postawił planetki na odludziu, a ty go tak podszedłeś. Ty to masz łeb. Ja to bym nigdy nie wpadł na to, że jak ktoś ma planetki w jednym układzie na odludziu, to można je atakować. Do tej pory myślałem, że można atakować dowolną planetę.
      W ogóle temat nazwany genialnie. Ty to masz łeb do nazw.


      ^^ MISTRZ ! :D

      kazdy gra jak chce, nie musza byc przeciez planety porozrzucane :rolleyes:

      a jak Ty go atakujesz to jestes zlym czlowiekiem, bezbronnych i lezacych sie nie bije :D
    • RE: Co o tym myślicie?

      Dolmio napisał(a)
      Już kilka razy błagał mnie żebym dał mu spokój, ale ja uważam że takie nieprzemyślane decyzje i ludzi mających takie pomysły trzeba tempić.

      Sam jestes nie przemyślany. Ma 8 koloni w jednym ukladzie na odludzi bo jest górnikiem. Tranport surowców trawa mniej niz 45 min dla niego to widac wygodne. Jedyny blad jaki tu widze to brak obrony na planetach. Widac mistrzu tylko ty masz dobry sposob na gre ogame a inny wszystko robia źle. Najlepiej wytempic wszystkich zebys sam zostal wtedy ogame bedzie idealna gra.
    • RE: Co o tym myślicie?

      Dolmio napisał(a)
      Co myślicie o gościu który ma wszystkie swoje kolonie w jednym układzie w odległej 8 czy 9 gali? Bo on chyba myślał że nikt go tam nie znajdzie i chciał być dobrym górnikiem (ma naprawde wysokie poziomy kopalń). Niestety ja go znalazłem i teraz co najwyżej może być rolnikiem i moją najlepszą farmą. Gość ma 0 obrony i floty. Już kilka razy błagał mnie żebym dał mu spokój, ale ja uważam że takie nieprzemyślane decyzje i ludzi mających takie pomysły trzeba tempić.

      Napiszcie co myślicie o takim zebraniu wszystkich koloni do kupy, bo jak dla mnie to straszne osłabienie się, nie mamy wtedy żednych możliwości manewru i prędzej czy później te planety trzeba będzie porzucić.


      Uhehe :D Teraz jesteś pewnie bossem swojego UNI co nie? :D
    • Kazdy ma swoją taktykę i każda taktyka jest dobra dopóki ktoś nie znajdzie w niej błędu. Ty to zrobiłeś i gość jest w kropce bo jak zacznie stawiać obronę to nie postawi floty, a ty i tak bedziesz po nim jezdził. Dla mnie to najgorsza taktyka z mozliwych bo ogranicza tylko do wydobycia bo jak tu walczyć jak w koło tylko puste układy a przelot do sąsiedniej gali kosztuje krocie i z samego ataku nawet się nie zwraca a nie daj boze zeby jeszcze stracić na nim flotę. Tak jak pisałem to najgorszy dla mnie wybór ale to jego decyzja i szanuję ją.
    • Dolmio kolumb przy tobie to nic...

      heh i moze powiesz ze latasz na niego nawet jak mas 10k/5k/2?rurowki

      co do taktyki to wcale nie jest zla ja tak na poczatku zrobilem flotke potem eko i jakoss dobrze ! idzie jjak po masle mam 2 moony i teleport jest w drodze;) (8dni)
      www.sx1.pl

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Loopi ().

    • ZielonaChoinka napisał(a)
      Myślę, że jesteś najlepszy. Nieźle go przechytrzyłeś. On sobie postawił planetki na odludziu, a ty go tak podszedłeś. Ty to masz łeb. Ja to bym nigdy nie wpadł na to, że jak ktoś ma planetki w jednym układzie na odludziu, to można je atakować. Do tej pory myślałem, że można atakować dowolną planetę.
      W ogóle temat nazwany genialnie. Ty to masz łeb do nazw.


      lol :D

      Prawde mowisz :P

      Kazdy ma swoja strategie i kazdy gra jak uwaza :) tylko ty uwazaj na siebie :P

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Tommy ().

    • Jezli gosc byl zmuszony z braku czasu, to rozumiem ta taktyke, mail nadzije ze sie rozwinie spokojnie, za kilka miechow jak znadzie czas to z dobrego wydobycia zacznie robic flote, hcociaz bez farmienia i z najlepszego eko to bedzie trwalo bardzo dlugo i nigdy nie dogoni top100 flot. Pewnie jak znajdzie cxzs chcial sie osiedlic gdzies w mlodszych galach i tam zaczac grac. A to ze go farmisz i nic zrobic i prosi cie o laske - wynika z tego ze to jakis poczatkujacy gracz - mnie na jego miejscu za duzo bys nie zrobil, predzej bys sie zniechecil niz zarobil na mnie. Ale poki gosciu nie nauczy sie troszke grac to masz dobra farma.
    • Dziwny typek z Ciebie... Gracz założył sobie daleko kolonie bo widać lubi się bawić w górnika. Czyli nie ma za dużo czasu na farmienie - czyli gra dla czystej przyjemności. A co do tego Twojego farmienia - powinien postawić troche plazm i mięska - i juz odejdzie Ci ochota na farmienie Go...
    • zebranie wszystkich kolonii w jednym ukladzie to troche bez sensu:)
      nie ma perspektyw i roznych farm - ciagle jedne i te same :P
      chociaz juz sie spotkalem z takim ukladem planet jednego gracza :)

      ps: najlepiej to miec po jednej w kazdej galli z moonem :D
    • Kamatech napisał(a)
      zebranie wszystkich kolonii w jednym ukladzie to troche bez sensu:)
      nie ma perspektyw i roznych farm - ciagle jedne i te same :P
      chociaz juz sie spotkalem z takim ukladem planet jednego gracza :)

      ps: najlepiej to miec po jednej w kazdej galli z moonem :D


      JA wiem czy to zle miec wszytko w jednym ukladzie
      Plusy:
      + Szybki transport
      +Tani transport
      + Blisko matki gdyby ktoś jechał zawsze można szybko wysłac flotke na misje ratownicza
      Minusy:
      - Praktycznie brak farm w układzie
      To bedzie tyle minusow.

      Chodz sam preferuje układ który proponuje Kamatech to mimo wszystko należy sie także zastanowic nad drugim sposobem:D
    • Jezeli ktos bedzie mial wszystkie kolonie w jednym ukladzie to zostanie wysmienitą farmą dla agresora - popelniłem ten bład na uni 8 (pozdrawiam stvorka jezeli mnie pamięta).

      Teraz na uni 1 mam kolonie rozlozone w 6 i 7 galaktyce, daleko od siebie, oraz kieruje sie mocnymi zasadami, ktore pomagaj mi rozwijac sie w spokoju - bez walki i cały czas do przodu.

      Ekonomia dla mnie ma wiele znaczen...wysokie levele kopalni + energia na nie to tylko 25% tego co ekonomista miec powinien...

      Nie wiem tylko co bede robił, gdy dajmy na to...skoncze kolonie (bardzo odlegle plany) i zrobie ostateczna zabudowe na matce...w co bede inwestował ? Rozwijał badania na nie wiadomo jakie levele...czy moze zbierał surowke przez 2 tygodnie, zeby podniesc nanity na kolejny poziom...a moze bunkier (po glębszym zastanowieniu raczej bezsensowna opcja)...a flota ? hmm...nie usmiecha mi sie jej pilnowac...

      Pewnie bede budował sobie po pareset OW, ktore bede tracil co tydzien :P zeby nauczyc sie grac troche flotą wkocnu...albo zaczne pomagac słabszym...nie mam pojecia...moze zaczne pomagac slabszym, ktorzy są w sojuszach, zeby eliminowac potencjalnych agresorow (zamieniach ich na przyjaciol)...sam nie wiem.

      EDIT: aktualny stan KAZDEJ kolonii:

      BUDYNKI:
      metal 25
      krycha 20
      deuter 16
      sloneczna 26
      magazyny 5/5/5 - starczy
      fabryka robotow 10 - starczy
      laboratorium 10 - starczy
      stocznia 8 - starczy
      nanity 1 - moze rozwine na 2 na kazdej kolonii
      depozyt 1 - starczy
      magazyn rakiet 5 - starczy

      OBRONA: 500 / 500 / 200 / 50 / 100 / 20 / obie powloki / 50 Przeciw...

      Generalnie obrone mam skonczoną, wszystkie budynki, ktore budowalem na koloniach wg. scisłego planu ktory zaczne w przyszlosci rowniez...rozwijam juz tylko kopalnie i elektrownie sloneczna (nie buduej satelit ani fuzyjnej...po co)...no i te nanity moze podniose na 2 lvl...

      A w kopalniach dąze na kazdej kolonii do:

      metal 33
      krycha 29
      deuter 30

      Nastepnie zaczne inwestowac w matke - na początek lekki bunkierek - pewnie dwa razy tyle co mam na kolonii...potem rozwine budynki wszystkie...na koniec badania...

      Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez Mumiaooo ().

    • Mlekor napisał(a)

      JA wiem czy to zle miec wszytko w jednym ukladzie
      Plusy:
      Mlekor napisał(a)
      + Szybki transport

      to prawda, ale nikt sie przeciez nie spieszy :)
      jest to zaleta, ale nie tak wazna by dla niej rezygnowac z rozmieszczania kolonii po roznych galaktykach

      Mlekor napisał(a)
      +Tani transport

      tani, tani. ale przeciez nie transportujemy surowcow 10 razy dziennie.
      wieksze paczki (np 2000 MT) z 1 do 6 gali mozna ustawic jako nocny FS na 8-10 godzin

      Mlekor napisał(a)
      + Blisko matki gdyby ktoś jechał zawsze można szybko wysłac flotke na misje ratownicza

      prawda, ale jeszcze lepsze rozwiazanie jest przy rozstrzelanych koloniach - w koncu na kazdej takiej kolonii bedzie moon z teleportem
      wiec przeslanie flotki to okolo 3 minut - z moona na planete

      Minusy:
      Mlekor napisał(a)
      - Praktycznie brak farm w układzie

      w ukladzie? dziwne rozumowanie. farmi sie nie tylko w swoim ukladzie, ale rowniez w otoczeniu (zalezy od osoby, od 10 do 30 ukladow.. a niektorzy pewnie i wiecej)
      majac rozstrzelane po uniwersum planety takich miejsc do farmienia bedziesz mial wiecej

      Mlekor napisał(a)
      To bedzie tyle minusow.


      to ja dopisze kolejne:

      - jesli sie ktos Toba zainteresuje jako potencjalnym dostawca surowcow to ma ulatwione zadanie -> wszystkie kolonie masz kolo siebie
      - jesli sie jakims cudem calkowicie wysiedli Twoj rejon - zostajesz bez farm
      - jesli bedziesz konczyl gre - to nowy wlasciciel konta bedzie mial problem jesli bedzie chcial grac flota (chyba ze nie grasz w 'zgranym' sojuszu i konczac gre bedziesz kasowal konto to wtedy ten podpunkt nie ma znaczenia)

      STU - niestety marne szanse :P

      Click!
    • Zanim sie wypowiem, przedstawie swoja sytuacje nieco, aby w pewnym sensie udokumentowac swoje doswiadczenie w kierunku rozwoju ekonomicznego.

      1. Wszystkie mozliwe kolonie stoja.
      2. Poziomy kopalni - 31/26/26 na najmniej rozwinietej kolonii
      3. Wydobycie rzedu 3,8/1,7/0,8 w milionach metalu/krusu/wody na dobe.
      4. Obecnie TOP 18 (bylo top8, ale 4 kolonie zmienily polozenie :D)

      Tyle o koncie.
      Teraz moje spostrzezenia.

      1. Absolutnie unikac 1-ukladowych siedlisk kolonijnych - kiedy w koncu przyjdzie Wam ochota zuzyc nieco surowki i postawic pare stateczkow to okaze sie, ze albo nie ma do kogo latac, albo kazdy wypad flota kosztuje Was grube miliony wody - a czas lotu grubo przekracza 1,5h.

      2. Dogrzewac satelitami - tak, ale po zbudowaniu 26lev elektrowni slonecznej. Wyzej sie juz faktycznie nie oplaca.

      3. Nie trzymac na planecie surowca w ilosciach:
      * Top 300 - 100k
      * Top 200 - 200k
      * Top 100 - 300k
      * Top 50 - 400k
      * Top 20 - 500k

      4. Na kazdej kolonii MUSI byc minimalna ochrona przed farmingiem. Aby bylo smieszniej u mnie jest to 300WR/150LL/50CL. Maja bardziej za zadanie bronic tych kilku satelit niz czegokolwiek innego na planecie.

      5. Regularna zwozka surowki - to podstawa, szczegolnie kiedy mamy zamiar spac spokojnie w nocy, isc do pracy czy szkoly.

      6. Moon - bez tego ani rusz by ukryc surowke na inwestycje.

      7. Lokalizacja - jesli ktos nastawia sie na ekonomie (ale nie wyklucza, nawet w dalekiej przyszlosci postawienia floty do zabawy) niech rozstawia sobie kolonie pod katem postawienia w przyszlosci na nich ksiezycow z teleportami. Odradzam obstawianie 9 galaktyk, polecam obstawienie sobie 1-2 sasiadujacych galaktyk (szybka zwozka surowki), za to rozstaw miedzy planetami powinien zawierac sie w poziomie planowanej falangi na moonie (przecietna to 7, wiec planety powinny byc w odleglosci okolo 100 ukladow od siebie). Dzieki temu mamy szanse przejac w przyszlosci role wiezy kontroli lotow w danej galaktyce ;). Taka odleglosc pozwala tez na stworzenie centrow budowniczych (floty) po ok 2-3/galaktyke.

      8. Nie zaniedbujcie badan. Wysokie poziomy chocby tech. szpiegowskiej pozwola Wam wytworzyc atmosfere tajemniczosci wokol Waszych planet. Nie ma nic bardziej irytujacego i zniechecajacego do farmingu dla farmera (nawet, a szczegolnie tych z samego topu) niz wysylka 5 sond z misja szpieguj, gdzie widac tylko ilosc surowcow (w znikomej liczbie) i RW ze straconych sond. Po kilku razach odechce mu sie zaopatrywania nas w darmowa kryske z dostawa pod drzwi :D.

      9. Kazda planeta ponizej 200 pol (no moze poza matka) idzie do kosza. Taniej wydebic kase na 100 kolonizatorow, niz zlikwidowac 1 dobrze rozwinieta kolonie w celu przeniesienia jej w inne miejsce lub zabudowanie

      Reasumujac. Bez wzgledu na strategie nalezy planowac rozwoj konta na co najmniej rok do przodu. Rozstawienie planet to podstawa, druga to ilosc pol. Potem mozemy zajac sie tak przyziemnymi sprawami jak sukcesywny rozwoj kolonii (proponuje rownomiernie, bo daje to najwieksze usrednione przyrosty surowca).
      W razie pytan - do uslug.
      Pozdrawiam

      Hass

      EDIT:
      Nawiazujac do posta Mumiaooo:
      1. Nie ma sensu obrona w takiej ilosci. To juz zakrawa na bunkier i ktos moze po nas pojezdzic dla samej radosci zjechania tego (a dla 10-12 GS to pikus bys sobie w ciagu 24h zrobic kilka rajdow w celach typowo wyburzeniowych). Ja bym jezdzil.

      2. Na kazdej kolonii nanity na poziomie co najmniej 3 to podstawa. Inaczej zaczekamy sie na kolejne kopalnie na smierc ;).

      3. Z czasem dobrze zainwestowac w 4 :D.

      4. Daze do poziomu 34/32/32. Wtedy odpuszcze na rzecz stateczkow :D. Obecnie mam 17 miejsce we flotach. Zaczalem w nie inwestowac na powaznie 2 miesiace temu. Do top wszedlem majac 200 OW :D. Obecnie samych LMow mam ponad 100k... I ciagle rosnie.
      Pozdrawiam
    • Dla mnie taka obrona jak napisalem jest przydatna - nie jest to przeciez bunkier...a daje mi spokojnie spac, isc na studia, na impreze, po prostu - olać ogame na jakis czas...

      Co do nanitow - rozwine je na 2 lvl...jak faktycznie bede musial długo czekac na kolejne poziomy kopalni to rozwine na 3 lvl (wiem, ze juz teraz moge sprawdzic ile co sie bedzie budowac, ale normalnie mi sie nie chce wklepac tego do kalkulatorka...narazie mnie to jeszcze nie dotyczy) ;)

      Powodzenia dla ekonomistow.
    • RE: Ekonomisci/gornicy...

      S3B3K napisał(a)
      ...jakie macie kolonie i co macie na nich? (ile pol i jakie budynki,obrone) jak je chronicie?

      lepiej jest miec 20 dt czy 100 mt na kazdej kolonii do zwozenia surowki?


      Ja mam wszystkie kolonie w tym samym układzie, surowke zwoze MT( leci 35 minut :P)
      Srednia moich koloni wynosi 164 :)
      Budynki na planecie to głownie kopalnie i nanity
      Na matce mam juz prawie 20tyś LDL 10tyś WR i inne bajery :D
      Eko: 2144k metalu i 794k krysztalu na 24h

      pozdro jak cos gram na uni 37 nick Sasza
    • Gorasul II Aberswit napisał(a)
      Ja mam duze klo ie i chronie je tym :
      100w.r
      200l.l
      10 c.l
      20gaussow
      2 plazm !(musi być)
      A surek zważe 30Dt na kazdej


      To ja mam bardzo podobnie:)
      100 wr
      100 ll
      6-7 plazm
      powłoki
      60 przeciwrakiet

      i do tego 35 dt, mam zamiar trochę podnieść obrone
      1000 wr
      1000 ll
      100 wp
      powłoki
      60 przeciwrakiet (kiedyśt am bede podnosił silosy to dobuduje)

      Główny problem to jest to ze zasilam sobie kopalnie satkami ;) wieć trzeba je chronić, wiem ze ta obrona która chce postawić jest troche przesadna ale nie chec zeby ktoś dla zabawy mi latał i niszczył 400satek:P.

      A moje eko to 31/27/28 i nanity lvl4 wszedzie:)
    • RE: Co o tym myślicie?

      Dolmio napisał(a)
      Co myślicie o gościu który ma wszystkie swoje kolonie w jednym układzie w odległej 8 czy 9 gali? Bo on chyba myślał że nikt go tam nie znajdzie i chciał być dobrym górnikiem (ma naprawde wysokie poziomy kopalń). Niestety ja go znalazłem i teraz co najwyżej może być rolnikiem i moją najlepszą farmą. Gość ma 0 obrony i floty. Już kilka razy błagał mnie żebym dał mu spokój, ale ja uważam że takie nieprzemyślane decyzje i ludzi mających takie pomysły trzeba tempić.

      Napiszcie co myślicie o takim zebraniu wszystkich koloni do kupy, bo jak dla mnie to straszne osłabienie się, nie mamy wtedy żednych możliwości manewru i prędzej czy później te planety trzeba będzie porzucić.


      I co myslisz ze dobry jestes ? Chyba ze dla ciebie slowo gornik oznacza ok. 1,5kk na 24h ... bo jesli tak to moze i zrobiles z niego farme ... ale sprobuj np. z kims takim jak ja, ja mam wydobycie przeszlo 5kk na 24h i zaden noobek nie podskoczy bo mimo ze nie mam floty, to jak ktos mnie wkurzy to moge ja wybudowac w tydzien i rozwalic natreta, wiec bzdur tu nie pisz ...

      A co do tematu :

      Metal : 6x31 ; 2x27 ; 1x25
      Krysztal : ok. 27 lvl i 2x 24
      Deuter ok. 20 lvl
    • Jako totalny poczatkujacy-Uni 45 to moje pierwsze doswiadczenie z Ogame-powiem tak: podstawa tej gry jest obecnosc na kompie.Mimo ze popelnilem w trakcie dotychczasowej gry wiele bledów (wiem jakich),mimo ze nie mam doswiadczenia-moge sie w Top 100 utrzymac bez problemu,a Top 25 to kwestia przyszlosci .Po prostu-skoro i tak wisze 16 H dziennie na kompie,to co za problem 3 razy w nocy nastawic budzik??Jesli wlaze na konto co godzine,a nie mam wrogow w swym ukladzie,to w zasadzie trudno mnie uszczknąc
      Podstawa to eko i farmienie,zlomiarze niestety tylko traca czas i punkty na znalezienie obiektow ataku.
    • Mumiaooo napisał(a)
      Tylko flotowcy maja takie zyski ze swoich atakow, ze takie wydobycie to dla nich napiwek...i to jest wlasnie ta "mała" różnica.



      No tak tylko gdy flociarz straci swoj "majatek" to juz niema czym nabijac punktow - kryzys - odchodzi jeden gracz z universum...
      Potem sie dziwia ze tak malo graczy na swoich universach jest
      Moim zdaniem gdy juz sie ktos bierze za flociarstwo to powinienem miec wszedzie minimum 27/24/22 ;) A co do mnie to ja mam 29-30/25-26/23-24 i ostatnia wszystko pakuje we flotke,bo w koncu mam 3 moony,i trzeba je jakos uzywac...A nocne wydobycie na koloniach chowam za 2000 wr 800 ldl 200 cdl 100 gaus i 20 plazm.



      pozdrawiam 8)
    • darudee napisał(a)
      A moje eko to 31/27/28 i nanity lvl4 wszedzie:)


      Chcesz powiedziec, ze dodatkowo dysponujesz flota bojowa 100 DT :D?
      Bo jakos po przeliczeniu pkt z tak rozwinietych kolonii mniej wiecej tyle na flote by Ci pozostalo... o ile w ogole... 8)

      Hass
    • A co w tym dziwnego, ze same DT ? Ja posiadam 160 DT i do tego nawetsondy czy satelity nie mam...ostatnio sie tylko szarpnąłem na 10 reckow, bo złom w okolicy bede kradł %-)
    • Morgan napisał(a)
      169/178 - matka

      132/183 - do kasacji
      106/158 - do kasacji
      154/274
      149/214
      135/232
      115/298
      68/286
      48/270

      To co mam na pogrubionej :)

      Budynki:

      Kopalnia metalu (Poziom 27)
      Kopalnia kryształu (Poziom 24)
      Ekstraktor deuteru (Poziom 24)
      Elektrownia słoneczna (Poziom 27)
      Elektrownia fuzyjna (Poziom 9)
      Fabryka robotów (Poziom 10)
      Fabryka nanitów (Poziom 2)
      Stocznia (Poziom 8)
      Magazyn metalu (Poziom 4)
      Magazyn kryształu (Poziom 2)
      Laboratorium badawcze (Poziom 11)
      Silos rakietowy (Poziom 6)

      Flota:

      Satelita słoneczny (wybudowano 110)
      Mały transporter (wybudowano 150)

      Obrona:

      Wyrzutnia rakiet (wybudowano 20)
      Lekkie działo laserowe (wybudowano 300)
      Ciężkie działo laserowe (wybudowano 50)
      Działo jonowe (wybudowano 3)
      Wyrzutnia plazmy (wybudowano 30)
      Mała powłoka ochronna (wybudowano 1)
      Duża powłoka ochronna (wybudowano 1)
      Przeciwrakieta (wybudowano 30)
      Rakieta międzyplanetarna (wybudowano 15)

      reszta planet bardzo podobna
      top 400




      Jakie masz giganty!
      Ja mam:
      167 pól
      204 --
      163 --
      153 --
      138 --
      141 --
      175 --
      182 --

      No ale muszę ze 2 porzucić bo niestety mam z lekka zabudowane!
      Ale i dobrze rozwinięte:
      28 - 31 lvl Met.
      24 - 28 lvl Kr.
      24 - 26 lvl Deu.

      No i po 35 DT na każdej kolonii!
      Nepęd spalinowy mam 13, więc jakoś to lata! :D
    • Jak ja lubię tych, co mówią "farmią cię? Postaw 10 plazm. Farmią większą flotą? Postaw 20 plazm i 1000 WR. Farmią 500 OW? Postaw 100000 plazm" itd itp. Nie lepiej po prostu wywozić surówkę 2 razy dziennie? Wiadomo, że każdy atakuje, jak tylko surówki jest więcej niż 100k (choć znam desperatów, co po 20k metalu potrafią lecieć 15 układów :D). Żeby obronić planetę trzeba walić na każdej planecie bunkier na który trzeba zbierać 2 miesiące. Nie ma granicy nieopłacalności ataku. Nie zaatakuje cie sąsiad, to przyleci ktoś z top 100 i po zawodach. Oni ładują w eko i flotę, a ty w bunkier.