Górnicy OGame.PL (wszystkie speed zapraszam!)

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • lukaasz napisał(a)
      to ja mam srednia ok 250 pol z matka i stracilem malutko kolonkow :D


      Nom niezle:)
      Ale tak naprawdę cieżko jest zabudować 200pól, oczywisćie jeśli sie buduje z glową, nie stawia x poziomów magazynów i elektorwni fuzyjnych:). Na matce mam z 170pol zabudowanych, 30 metal 27krycha 28deu 12roboty 3 nanity 12 stocznia 12 labki 6 silos 24 sloneczna , zabudować jeszcze do 200 bedzie ciężko:)
    • darudee napisał(a)
      lukaasz napisał(a)
      to ja mam srednia ok 250 pol z matka i stracilem malutko kolonkow :D


      Nom niezle:)
      Ale tak naprawdę cieżko jest zabudować 200pól, oczywisćie jeśli sie buduje z glową, nie stawia x poziomów magazynów i elektorwni fuzyjnych:). Na matce mam z 170pol zabudowanych, 30 metal 27krycha 28deu 12roboty 3 nanity 12 stocznia 12 labki 6 silos 24 sloneczna , zabudować jeszcze do 200 bedzie ciężko:)


      To po co Ci roboty na 12? ;)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Jimmy ().

    • To tak jak byś pytał po co Ci nanity lvl3 albo wyzej. Albo stocznia wyzej niz 12 i labki wyzej niz 12.

      Dla porównania

      metal 31 buduje sie 3d 10 godz. 58 min. 9 sek. przy rob 12 i nan 3
      oraz 3d 17 godz. 52 min. 59 sek. przy rob 11 i nan 3

      Co daje 7h różnicy :)

      Rakieta między planetarna

      3 min. 45 sek. stocznia 11 nanity 3
      3 min. 27 sek. stocznia 12 nanity 3

      18sek różnicy (przy maswoej produkcja ma znaczenie, 800RM ostatnio robiłem wiec coś o tym wiem)

      Pozatym Kolejne poziomy nanitów są kosztowne i wole też podnieść sobie troche roboty, stocznie (zalezy co buduje) bo w miare tanie są a jednak coś dają.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez darudee ().

    • darudee napisał(a)
      To tak jak byś pytał po co Ci nanity lvl3 albo wyzej. Albo stocznia wyzej niz 12 i labki wyzej niz 12.

      Dla porównania

      metal 31 buduje sie 3d 10 godz. 58 min. 9 sek. przy rob 12 i nan 3
      oraz 3d 17 godz. 52 min. 59 sek. przy rob 11 i nan 3

      Co daje 7h różnicy :)

      Rakieta między planetarna

      3 min. 45 sek. stocznia 11 nanity 3
      3 min. 27 sek. stocznia 12 nanity 3

      18sek różnicy (przy maswoej produkcja ma znaczenie, 800RM ostatnio robiłem wiec coś o tym wiem)

      Pozatym Kolejne poziomy nanitów są kosztowne i wole też podnieść sobie troche roboty, stocznie (zalezy co buduje) bo w miare tanie są a jednak coś dają.

      wg mnie w ogole nie oplaca sie podnosic robotw powyzej 10 poziomu - tylko nanity, ja mam same 4 lvl - mam kilka takich 4-lvlowych nanitow i spisuja sie dobrze. Pytasz po co pow 3 lvl? dla flociarzy by szybko odbudowac sie po duzym zlomowaniu. analogicznie do stoczni...tylko lvl 12 do Gsa - nic wiecej
    • Roboty na większym niż 10lvl można mieć, troche to one jednak dają. Jak się nie ma na co wydać surki....
      A co do pytania ile kolonizatorow poszło na osiedlenie...bardzo mało. Z tego co pamiętam, to zawsze za pierwszym razem mialem wielkie planety, poza jedną. A to jest fajne uczucie, jak za pierwszym razem trafiasz 270 pól :D
    • Nie pamietam czy tutaj sie wypowiadalem:

      Na kazdej kolonii mam:

      500 WR
      500 LDL
      200 CDL
      50 Gauss
      100 Jon
      20 Plazm
      mala powloka
      duza powloka
      50 przeciwrakiet
      depozyt sojuszniczy na 1 (zaliczam to do obrony, bo zawsze kumpel moze z flota przyleciec, jezeli ktos za mocny bedzie na mnie lecial)

      Surowce zwoze regularnie, wiec nikt mnie nie atakuje (malo kto mnie juz szpieguje nawet), bo atak jest nieoplacalny, nawet z WIELKA flota...bo po co atakowac cos z taka obrona skoro i tak nie bedzie tam surowcow...

      Aktualne poziomy kopalnii na wszystkich koloniach:
      metal 24
      krysztal 20
      deuter 16

      Wszystko zasilane elektrownia sloneczna na 25 poziomie (nie mam zadnych fuzyjnych ani satelit - nie lubie tego)

      Na moich koloniach nie stacjonuje flota (tylko po 20 DT na kazdej kolonii) zeby nie kusic mocnego agresora...takze moje kolonie sa absolutnie nieoplacalne do zaatakowania...

      A jak ktos wpadnie na pomysl, zeby zniszczyc mi obrone i zrobic ze mnie farme ? Tez nie jest to mozliwe, bo kolonie porozrzucane sa na duuuzych przestrzeniach (nie znajduja sie w jednej galaktyce), na dodatek od razu odbudowywalbym obrone, poprosil o pomoc sojusz, od razu wystawilbym DUZA nagrode za CALKOWITE zlikwidowanie agresora (a na ten czas sam wlaczzylbym sobie urlop i poczekal az agresor zostanie zmieciony na moje zlecenie).

      Jak widac - zaplanowalem wszystko z glowa ;)
    • Mumiaooo napisał(a)
      Nie pamietam czy tutaj sie wypowiadalem:

      Na kazdej kolonii mam:

      500 WR
      500 LDL
      200 CDL
      50 Gauss
      100 Jon
      20 Plazm
      mala powloka
      duza powloka
      50 przeciwrakiet
      depozyt sojuszniczy na 1 (zaliczam to do obrony, bo zawsze kumpel moze z flota przyleciec, jezeli ktos za mocny bedzie na mnie lecial)

      Surowce zwoze regularnie, wiec nikt mnie nie atakuje (malo kto mnie juz szpieguje nawet), bo atak jest nieoplacalny, nawet z WIELKA flota...bo po co atakowac cos z taka obrona skoro i tak nie bedzie tam surowcow...

      Aktualne poziomy kopalnii na wszystkich koloniach:
      metal 24
      krysztal 20
      deuter 16

      Wszystko zasilane elektrownia sloneczna na 25 poziomie (nie mam zadnych fuzyjnych ani satelit - nie lubie tego)

      Na moich koloniach nie stacjonuje flota (tylko po 20 DT na kazdej kolonii) zeby nie kusic mocnego agresora...takze moje kolonie sa absolutnie nieoplacalne do zaatakowania...

      A jak ktos wpadnie na pomysl, zeby zniszczyc mi obrone i zrobic ze mnie farme ? Tez nie jest to mozliwe, bo kolonie porozrzucane sa na duuuzych przestrzeniach (nie znajduja sie w jednej galaktyce), na dodatek od razu odbudowywalbym obrone, poprosil o pomoc sojusz, od razu wystawilbym DUZA nagrode za CALKOWITE zlikwidowanie agresora (a na ten czas sam wlaczzylbym sobie urlop i poczekal az agresor zostanie zmieciony na moje zlecenie).

      Jak widac - zaplanowalem wszystko z glowa ;)

      Koles, dobuduj sobie kopalni krychy i duuzo ekstraktoru, ja mam ok. 24-22-20, i moim zdaniem minimum to 24-21-18
    • tutaj wszedzie jest mowa oczywiscie o starszych uni na ktorych poziom 28 metalu nie robi wrazenia :)

      Dla mnie minimum eko to:
      3mln metki
      1mln krysi
      500k deutka

      zeby zrobic z tego 1k LM :)

      Osobiscie mam cos podobnego ale jeszcze mi troszke brakuje do tego, a mam plan zeby zrobic eko z ktorego bede robil 100 OW na dobe :)
    • Fenwind napisał(a)
      Piszecie podciągnij deuter... ekonomom mało sie przydaje... ja mam średnio 15 lev i jeszcze deu mi zostaje

      Farmi się MT+KR (wtedy mniej spalicie)


      a ja sie tu nie zgodze:) ja mam wszedzie deuter na 23 i odklada mi sie go bardzo duzo i zawsze moge go sprzedac i wtedy najbardziej oplaca sie miec stalego odbiorce
      pzdr
    • Dennis Guilder napisał(a)
      Koles, dobuduj sobie kopalni krychy i duuzo ekstraktoru, ja mam ok. 24-22-20, i moim zdaniem minimum to 24-21-18


      Minimum to 25/23/20 :D Bynajmiej moim zdaniem :)


      Piszecie podciągnij deuter... ekonomom mało sie przydaje... ja mam średnio 15 lev i jeszcze deu mi zostaje

      Farmi się MT+KR (wtedy mniej spalicie)


      Mylisz sie. Ekonomowie też potrzebują duże lvl deu ja mam zamiar podjechać sobie w najbliższym czasie do 25 lvl a wiesz dlaczego ?? Żeby sobie pohandlować :) A przecież ekonom też to robi :)

      Aktualnie mam 29/26/21
    • Fenwind napisał(a)
      Piszecie podciągnij deuter... ekonomom mało sie przydaje... ja mam średnio 15 lev i jeszcze deu mi zostaje

      Farmi się MT+KR (wtedy mniej spalicie)


      Nie do konca sie z toba zgodze, przeciez popatrz, powiedzmy ze masz te 500k deutka na dobe, po jakims czasie bedziesz mial 2mln na zbyciu ktore mozna sprzedac :)
    • Dennis Guilder napisał(a)
      Roboty na większym niż 10lvl można mieć, troche to one jednak dają. Jak się nie ma na co wydać surki....


      ja mam na 12 lvl. nie daje to tak dużo jakby sobiie można wyobrażać ale np nanity budują się 1d 22 godz. 9 min. 13 sek. poza tym i tak generalnie się usuwa roboty po osiągnięciu nanitów na 5ty lvl...

      Dennis Guilder napisał(a)
      A co do pytania ile kolonizatorow poszło na osiedlenie...bardzo mało. Z tego co pamiętam, to zawsze za pierwszym razem mialem wielkie planety, poza jedną. A to jest fajne uczucie, jak za pierwszym razem trafiasz 270 pól :D


      ty to masz szczęście... ja nie moge... mi leci już 10 kolonizator na durną planete bo chce mieć coś ponad 200 pól a tu się po prostu nie da... 123, 117, 120... jak widze że mi kolonizator już dolatuje na planete by ją zasiedlić musze odpalić browara dla wcześniejszego relaksu:)
    • Srednia wielkosc kolonii- 200 pol.

      Na kazdej:

      Budynki: 32/26/24 + nanity na 2 lub 3 poziomie (na jednej na 4)

      Satelity: około 300

      Flota: 50 DT

      Obrona:

      1000 wyrzutni
      2200 lekkich laserow
      20 plazm
      50 przeciwrakiet:)


      Zdecydowanie tyle wystarcza i wiecej nie potrzebuje. W miare dobre eko, antyfarmerski defense i jest dobrze:)
    • wielkość koloni
      od 90 do 260 pól
      kopalnie na poziomach 29/26/24 lub coś koło tego
      elektrownie poziom 25 to max a na najmniejszej planecie brak elektrowni szkoda miejsca
      obronka najczęściej 2-3k wr troszku cieżkiego sprzętu jakieś 10-20 plazm

      na matce 20K wr, 2k CL, plazm jakieś 10 szt
      nanidy minimum 1 poziom

      a do transportu urzywam MT i jest ich coś ponad setkę na każdej a do tego 20 DT jak bym się nie zabrał
    • bladozielony napisał(a)
      wielkość koloni
      od 90 do 260 pól
      kopalnie na poziomach 29/26/24 lub coś koło tego
      elektrownie poziom 25 to max a na najmniejszej planecie brak elektrowni szkoda miejsca
      obronka najczęściej 2-3k wr troszku cieżkiego sprzętu jakieś 10-20 plazm

      na matce 20K wr, 2k CL, plazm jakieś 10 szt
      nanidy minimum 1 poziom

      a do transportu urzywam MT i jest ich coś ponad setkę na każdej a do tego 20 DT jak bym się nie zabrał


      hmm masz planete 90 pol..? takiej nie oplaca sie nawet zabudowac...:D hehe ale twoj wybor:) ja ostatnio zburzylem 3 planety po 160 pola troche zabudowane uznalem ze szkoda wydawac kase na terraformer:)
      pzdr
    • (158 /163 pól) -planeta podstawowa
      (178 /311 pól) matka
      (143 /250 pól)
      (131 /138 pól)
      (130 /187 pól)
      (137 /193 pól)
      (140 /141 pól)
      (125 /171 pól)
      (126 /177 pól)


      to co mam na głównej:
      Kopalnia metalu (Poziom 30)
      Kopalnia kryształu (Poziom 26)
      Ekstraktor deuteru (Poziom 25)
      Elektrownia słoneczna (Poziom 24)
      Elektrownia fuzyjna (Poziom 10)
      Fabryka robotów (Poziom 10)
      Fabryka nanitów (Poziom 4)
      Stocznia (Poziom 11)
      Magazyn metalu (Poziom 7)
      Magazyn kryształu (Poziom 6)
      Zbiornik deuteru (Poziom 6)
      Laboratorium badawcze (Poziom 14)
      Silos rakietowy (Poziom 5)


      także przeciętna planeta, jestem złomiarzem ;P
    • Apocaliptic napisał(a)
      (158 /163 pól) -planeta podstawowa
      (178 /311 pól) matka
      (143 /250 pól)
      (131 /138 pól)
      (130 /187 pól)
      (137 /193 pól)
      (140 /141 pól)
      (125 /171 pól)
      (126 /177 pól)


      to co mam na głównej:
      Kopalnia metalu (Poziom 30)
      Kopalnia kryształu (Poziom 26)
      Ekstraktor deuteru (Poziom 25)
      Elektrownia słoneczna (Poziom 24)
      Elektrownia fuzyjna (Poziom 10)
      Fabryka robotów (Poziom 10)
      Fabryka nanitów (Poziom 4)
      Stocznia (Poziom 11)
      Magazyn metalu (Poziom 7)
      Magazyn kryształu (Poziom 6)
      Zbiornik deuteru (Poziom 6)
      Laboratorium badawcze (Poziom 14)
      Silos rakietowy (Poziom 5)


      także przeciętna planeta, jestem złomiarzem ;P


      138 i 141 bym odrazu usunął :D bez jaj ale to ci tylko w przyszłości bedzie przeszkadzało z tym przeniesieniem matki to dobry pomysł ale mi wystarcza te 188 pól na podstawowej planecie :)
    • Dennis naturalnie ze dobuduje, teraz caly czas rozbudowuje to wszystko, ale przez to, ze budowalem taka w miare dobra obrone jak na kolonie to troche jestem w plecy z kopalniami. Teraz tez nanity stawiam na kazdej kolonii, wiec tez strace pare dni w budowie kopalni.

      Moim celem sa duuzo duuzo wieksze poziomy kopalni, ale na to trzeba sporo czasu jak sie gra moim spokojnym stylem ;)
    • Co o tym myślicie?

      Co myślicie o gościu który ma wszystkie swoje kolonie w jednym układzie w odległej 8 czy 9 gali? Bo on chyba myślał że nikt go tam nie znajdzie i chciał być dobrym górnikiem (ma naprawde wysokie poziomy kopalń). Niestety ja go znalazłem i teraz co najwyżej może być rolnikiem i moją najlepszą farmą. Gość ma 0 obrony i floty. Już kilka razy błagał mnie żebym dał mu spokój, ale ja uważam że takie nieprzemyślane decyzje i ludzi mających takie pomysły trzeba tempić.

      Napiszcie co myślicie o takim zebraniu wszystkich koloni do kupy, bo jak dla mnie to straszne osłabienie się, nie mamy wtedy żednych możliwości manewru i prędzej czy później te planety trzeba będzie porzucić.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Dolmio ().

    • Myślę, że jesteś najlepszy. Nieźle go przechytrzyłeś. On sobie postawił planetki na odludziu, a ty go tak podszedłeś. Ty to masz łeb. Ja to bym nigdy nie wpadł na to, że jak ktoś ma planetki w jednym układzie na odludziu, to można je atakować. Do tej pory myślałem, że można atakować dowolną planetę.
      W ogóle temat nazwany genialnie. Ty to masz łeb do nazw.
    • Gościu masz łeb lol2. Jestem pełen podziwu dla twego geniuszu lol2. Ja bym tak nie wymysliłlol2.
      A co o tym gościu myślę??? gościu pomyślał przeniusł się na odludzie aby tam się rozwinąc a potem farmic takich jak ty!!! ale tacy jak ty musieli mu w tym przerwac!!!

      PS:Prowadze taką sama taktykę :D :D :D
    • ZielonaChoinka napisał(a)
      Myślę, że jesteś najlepszy. Nieźle go przechytrzyłeś. On sobie postawił planetki na odludziu, a ty go tak podszedłeś. Ty to masz łeb. Ja to bym nigdy nie wpadł na to, że jak ktoś ma planetki w jednym układzie na odludziu, to można je atakować. Do tej pory myślałem, że można atakować dowolną planetę.
      W ogóle temat nazwany genialnie. Ty to masz łeb do nazw.


      Sama prawda :D
      Skoro koleś ma wielkie eko niech postawi kilka plazmy, pare k lekkich laserów, troche gaussa i już nie bedziesz go farmic :)
    • Najpierw pytanie do Xenus'a: dlaczego az trzy razy napisales taki oto zwrot "lol2". Co to ma, do kurki pieczonej, oznaczac? Bo czegos tu nie jarze...moge sie tylko domyslac, ze miales ochote na gadu-gadowe emotikonki, ale zmartwie Cie - nie ich tutaj...

      Teraz czas na osobnika pod tytulem Dolmio - zadzroscimy Ci, wszyscy, ktorzy tu stoja... Mozemy tez zrozumiec, ze chciales sie pochwalic, ale moze wystarczylo opowiedziec to mamie, psychoanalitykowi ewentualnie, ale po co od razu pisac takie glupoty na forum? Jeszcze jednemu sie oberwie - czlowiek, ktorego atakujesz. Nazwe go dosc dosadnie - zwykla ciota.(mam nadzieje, ze nie obrazilem nikogo tymi slowami, jest to tylko i wylacznie moje zdanie, administracja forum nie ponosi za nie odpowiedzialnosci...)