Górnicy OGame.PL (wszystkie speed zapraszam!)

    • Versor [KoH] UNI 33

      Ilosc punktow: 885.827 (08.12.06)
      Metal: 2.868.437 (na 24h) (Kopalnia metalu 29 29 29 29 29 29 29 28 27)
      Krysztal: 1.241.030 (na 24h) (Kopalnia krysztalu 26 26 26 23 23 26 26 26 26)
      Deuter: 547.543 (na 24h) (Ekstraktor deuteru 25 25 25 20 20 25 25 22 22)
      Lacznie: (wszystkich surowcow) 4.657.010 (na 24h)
    • Bullmac [TPC] UNI 34
      Ilosc punktow: 1.673.845 (08.12.06)
      Metal: 4.034.088 (na 24h) (Kopalnia metalu 32 32 32 31 31 31 31 31 31)
      Krysztal: 1.425.384 (na 24h) (Kopalnia krysztalu 27 27 27 27 26 26 26 26 26)
      Deuter: 832.104 (na 24h) (Ekstraktor deuteru 27 27 27 27 27 27 27 27 18 )
      Lacznie: (wszystkich surowcow) 6.291.576 (na 24h)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Bullmac ().

    • skrzat [FATUM] UNI 4
      • Ilosc punktow: 1726545 (9.12.06)
      • Metal: 2.892.984 (na 24h) (Kopalnia metalu 32 29 0 30 30 31 31 28 24)
      • Krysztal: 1.199.520 (na 24h) (Kopalnia krysztalu 27 26 0 27 27 27 27 24 22)
      • Deuter: 603.696 (na 24h) (Ekstraktor deuteru 26 23 26 25 23 26 25 21 15)
      • Lacznie: (wszystkich surowcow) 4.696.200 (na 24h)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez skrzat ().

    • Gornictwo->Pare Pytan

      Witam mam pare pytan dotyczacych gornictwa chce sie tym zajac wczesniej tylko flota :P Ale coraz mniej czasu bo grozi mi lufa z przedmiotu.

      Wiec oto one:

      1. W jakim odstepie od matki musza byc kolonie biorac pod uwage to ze pozniej chce wrocic do floty?

      2. Czy 7 planet wystarczy pod dobre eko bo chce zostawic 2 kolonie wypadowe?

      3. Ile pol musi miec minimalnie planeta do dobrego eko?

      4. Czy na samym eko mozna byc dosc wysoko w statach?

      Aha moj problem to uni 9 zaczynam grac od dzis. W koncu trzeba sie sprobowac czyz nie po co zaczynac na nowym jak mozna grac na starym.

      Pozdrawiam czekam na odpowiedzi.

      Aha jezeli chcecie zadawajcie tu swoje pytania.

      Zrobmy temat o gornictwie
    • RE: Gornictwo->Pare Pytan

      O, moje universum =)

      1. Jak najbliżej siebie - zostaw jedną, lub dwie kolonie wypadowe.
      2. Wystarczy, ale muszą być dobrze rozbudowane.
      3. Ja zostawiam tylko planety >200 pól. Wiem, że większość też tak robi.
      4. Można i to wyżej, niż Ci się wydaje.

      Pozdrawiam.
    • RE: Gornictwo->Pare Pytan

      PawelGd napisał(a)
      O, moje universum =)

      1. Jak najbliżej siebie - zostaw jedną, lub dwie kolonie wypadowe.
      2. Wystarczy, ale muszą być dobrze rozbudowane.
      3. Ja zostawiam tylko planety >200 pól. Wiem, że większość też tak robi.
      4. Można i to wyżej, niż Ci się wydaje.

      Pozdrawiam.


      Heh to fajnie. Widze ze nie bede sam na uni 9 z eko :) PawelGD jak cos mam nick w grze NanoTech to moze sobie troche pogadamy czy cos jak cos to pisz :)

      Pzdr

      "Wyzej niz Ci sie wydaje" tzn. jak wysoko ??

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez NaNoTeCh ().

    • Jak chcesz zostać gornikiem bo nie chces poświecać grze zbyt dużo czasu to emigruj do 7-9g i wszystkie planety w 1 ukladzie ( bez wypadowek ) zabunkrowana 1 z nich i zwozisz kaske z pozostałych 1-2 razy dziennie i styka...

      Jeśli będziesz chciał wrócić do floty i grac agresywnie to najlepszym rozwiazaniem jest 3-4 w ukladzie z matka a reszta planet rozsiane - ograniczanie sie do 1 gali to pomylka jesli chodzi o gre flota ... Ja bym zrobil po 1 planecie w innych galach myśląc o tym że w przysłości będe w stanie postawić tam moony (:D:P)

      Planety < 170 nie ma sensu trzymać myśląc przyszłościowo - 200 pol to wystarczajco.

      Jeśli nie jesteś wstanie zorganizować sobie prób moonowych to 2 kolonie wypadowe się przydadzą ;>

      Na moim uni jest sporo ekonomow w top 100. Najwiekszy ekonom jest w top 20 ( flote ma w top 500)... więc chyba sie da :>

      Styl gry zależy od czasu jaki chce sie powświęcić na gre...

      Pozdrawiam
    • Hmm ja mam matke w 2 gali.
      Czyli kazda kolonie gdzie indziej i transport MT ?? Troche to bedzie dlugo trwac dlatego mysle ze te np 6 planet w 2 gali. Jedna planeta w 3 gali. I dwie wypadowki. A z proba chyba nie bedzie problemu mam kumpla, ktory mi pomoze z proba ;) Gram tu dlatego tylko ze on tu gra :)

      Pozdrawiam

      I jezeli ktos chce to prosze sie wypowiadac:)
    • nie zgadzam sie z tym ze kolonnie blisko siebie to zaraz ktos musi byc farma, wystarczy dbac o surke zeby jej nie za duzo bylo i zrobic jakis maly okopik. a zreszta co to komu da jak porozrzuca te kolonnie , bedzie mial tylko problem z transportem a agresor i tak jak chce go znajdzie. wystarczy pierwsza lepsza mapa ogame...

      ogolnie wracajac.
      z eko mozna dojsc wysoko, jest pare osob co jest top 1 nawet, pelno takich osob jest w top 50. sam jestem ekonomem i obecnie jestem top 10

      kolonnie rozmiesc sobie najlepiej w miare blisko bo zawsze lepiej doleciec gdzie za powiedzmy 1h niz 3 h. skoro chcesz miec 7 planet stalych i 2 wypadowe, wykorzystaj je póki co na bazy wypadowe do farmingu. ewentualnie mozesz rozlozyc sobie kolonnie powiedzmy w promieniu 50 ukladow. jest to dosc optymalna odlegloscia bo zwieksza zasięg farmingu "rodzimego". ale tutaj to musisz wypadac okolice czy takie cos sie oplaca.
      no i jeszcze jak bedziesz wstanie to planety matki nie traktuj jako głownej. postaraj sie o znacznie wieksza w bardziej odpowiadajacej ci okolicy i zrob z niej glowna baze, gdzie bedziesz rozwijal stocznie, badawcza nanity pod produkcje pozniejszej floty.

      co do pol. wszystko zalezy od tego co tam bedziesz robil ale tak optymalnie to 170+ na kolonnie wydobywcza. jak jakas wieksza baza no to 200+
    • A co myslicie o tym zeby np wykasowac matke i zamiast matki jeszcze jedna kolonia + 200 pol.

      Dzieki master21 za kilka rad napewno sie przydadza. Obadam okolice i chyba rozrzuce te kolonie po 50 ukladow w dwie strony:)

      A co do floty farmiacej z czego powinna sie skladac??
      Aha i czego uzywac do transportu MT czy DT ??

      Z gory dziekuje

      Pozdrawiam
    • ja proponuje skonczyc z ogame i zajac sie nauka

      z czasem jak zmadrzejesz to nie bedziesz zadawal glupich pytan .

      Ruszyc nalezy troche tym balonem co masz na nabitym na kolek zwany szyja
      "Wszystko co robilem - robilem z myśla o Polsce . Nawet jeśli moj czyn był niewielki , to stałem po właściwej stronie " Płk Ryszard Kukliński
    • A jezeli chodzi o ten okopik. To on ma byc tylko na planecie, na ktora ida surowce i jakiej wielkosci ma byc??
      I jakiej wielkosci ma byc flotka farmingowa i z czego sie skladac bo tu chodzi o to jaka bedzie dobra pod taktyke ekonomi?? I zakladajac ze mam 5 lvl impulsowego brac do farmingu DT czy MT.

      Sorki ze pytam jak noob ale w ogole z eko nie jestem zwiazany zawsze jechalem we flotke.

      Ale teraz jestem zmuszony sprobowac czegos innego moze wyjdzie mi to na + :D

      Pzdr
    • 1. Tutaj wybierasz jak chcesz,lecz dobrze żebyś miał po 2 planety w układzie w różnych galaktykach ;) albo w jakims odstepie np. 50 układów
      2.tutaj zostawiłbym 1 wypadową :D
      3.wystarczy ci 180 + mozesz wybudowac terraformer
      4.wysoko... nawet top50


      -Nie mozna kasować matki
      -DT do transportu, MT do farmingu
    • Mumiaooo napisał(a)
      Tylko nie rob koloni zbyt blisko siebie bo zrobią z ciebie mega farme...

      niby tak ale jesli troche plazm i gausa i przeciwrakiety i co noc transportowac surowce to nikt sie nie skusi:)
    • NaNoTeCh napisał(a)
      A co myslicie o tym zeby np wykasowac matke i zamiast matki jeszcze jedna kolonia + 200 pol.


      hehe dobry pomysł tylko ze planety matki nie można usunąć

      Grałem na uni 39 i postawiłem prawie wszystkie planety w jednym układzie. Okazało sie że to było złe posunięcie. Eko miałem nawet nienajgorsze ale wokół mnie prawie wszyscy sie wykruszyli, zostali tylko Ci najlepsi i nie miałem kogo atakować.
      Nawet jeśli chcesz postawić na eko to nie warto czymac planetek w kupie. Koło matki możesz postawić dwie albo trzy a reszte planetek porozrzucaj co kilkanaście układów wtedy będziesz miał większy zasięg do latania flotką :)
    • Ok rozumiem gausy i plazmy w jakich ilosciach i tylko na planetce z surowcami?? A przeciw rakiety oczywiscie podstawa o tym pamietam. Chodz sam czesciej uzywam RM.

      Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
    • W zaleznosci co maja chronic te gusony i plazm noi oczywiscie mieso armatnie w postacj LL lub WR w miare rozwoju eko rob bunkier do obrony go np. wystarczyło by jakbys miał z 1000 LL 10/15 plazm 20/30 przeciw ....
    • Może napisze na moim przykładzie.
      Planety 200 pól lub wiecej, wystarczą bo chyba znajdziesz codziennie te 5 min aby transportowac surowce, więc magazyny na 26 lvl nie sa Ci potrzebne.
      Rozmieszczenie planet to dosyc ważna kwestia. Nie rozmieszczaj planet wszystkich obok matki, ale nie rozmieszczaj też planet w 9 gali. Poźniej bedziesz chciał robic flote, a szkoda bedzie kasowac kolonie na których bedzie wielkie eko. Ja mam planete matke + 5 planety obok. 1 planeta 200 układów dalej, 2 planety w 2 galaktyce w odległosci 200 układów i 1 planete w 3 galaktyce. Nie zależy mi na tym aby transportowac surowce w ciągu 1 godziny. Wracam ze szkoły do domu, wysyłam transporty w kolonii tak aby były na 22-23. Od 16 do 22-23 mam spokój i moge zając sie czymś innym. Pozostawienie 2 planet wypadowych według mnie to też kiepska sprawa. Dla ekonomisty każda planeta ma znaczenie. Co z tego że postawisz sobie planete wypadową w miejscu gdzie bedziesz mógł farmic przez jakiś czas. Kiedyś farmy sie pokasują albo zbunkrują tak że loty będą już nieopłacalne a codziennie robienie kilkudziesięciu rakiet międzyplanetarnych tez bedzie nie opłacalne. Wtedy o wiele lepszym rozwiązaniem jest postawic kolonie która w ciągu 24h da Tobie np. 400k metalu przez 365 dni w roku, niż trzymac kolonie które mogą Ci dac 10kk metalu w ciągu 2-3 dni.
      Napisałeś że kiedyś chcesz robic flote, tak jak ja. Postawisz sobie kolonie wypadową obok kogoś kogo chcesz uwalic (2 kolonie wypadowe, to chyba wiadomo). No i ok. Polecisz tam już swoją wielką flotą, postoisz kilka godzin. Gracz bedzie sie pilnował. Dochodzi noc/rano, czas isc do szkoły, pracy lub spac. Co zrobic z flotą? Wysłac z planety na pz albo na inną misje? Głupota. Wysłac na 2 planete z misją stacjonuj? W prazy/szkole nie bedzie neta, masz po flocie. Bedziesz w okolicy gdzie znajdze się kilku Twoich wrogów którzy zrobią wszystko aby zniszczyc Twoją flote - wyliczą Cie z zawróconego stacjonuj. W tych czasach to już coraz częściej spotykana sytuacja.
      Kolonie wypadowe i stacjonowanie flot bez robienia fs (bo z tego co napisalem wcześniej robienie fs na wypadowych koloniach to zawsze wielkie ryzyko) było możliwe kilka mięsięcy temu. Wtedy gracz którzy posiadal największą flote na universum, lub największą flote w okolicy tymczasowego stacjonowania mógł sobie pozwolic na to aby nie robic fs. Wystarczyło tylko co jakiś czas przeglądac uklady obok siebie, aby miec pewnosc czy ktos sie na nas nie czai. Gdy miałeś największą/najmocniejszą flote na universum, mogłes spac spokojnie bo byleś pewny że nikt nie poleci na Ciebie jako kamikadze (ale akcje kamikadze też sie zdarzały :tongue:). Teraz nany ACS, 2, 3 słabszych graczy ugada się na Ciebie, poświęcą czas i kilka kk deu, wyliczą Twoje zawrócone stacjonuj i po flocie. Jak zapomnisz zawrócic albo wyślesz fs z planety na pz albo inną misje, chyba nie musze pisac co i w tym przypadku stanie się z Twoją flotą.
      Oczywiście zapomniałbym dodac że na każdej planecie która jest w innej galaktyce albo w odległości 200 układów stawiasz moona, teleport i juz masz 5-6 miejsc do złomowania. Na planecie matce robic sobie moona, na 2 koloni którą masz w tym samym układzie również stawiasz sobie moona. Gdy masz już flote a zaczyna robic sie cieplno (czyt. ktoś na Ciebie poluje na wszystkich planetach, rozbijają sondy aby Cie wyliczyc itp), wtedy fs z moona na moona. Jesteś bezpieczny na 100%. Na każdym moonie teleport, falanga na 7-8 lvl, duże wydobycie deuteru i możesz śmiało latac flotą. Ale do tego jeszcze dojdziesz z biegiem czasu, na razie skupiaj sie na eko i planetach.

      Czy na eko można dojsc wysoko w statach? Oczywiście. Sam jestem słabym graczem, na eko doszedłem do 87 miejsca (ponad 1,4kk pkt). Niestety, musiałem wywalic 1 kolonie przez co spadłem na 130 miejsce (błąd początkującego gracza, wiec jak pisałem zwracaj wielką uwage na wielkosc planet!).

      Obrona proporcjonalna to dziennego wydobycia. Jeżeli masz 18/15/12 nie bedziesz stawiac 5k ll i 50 plazmy, głupota. Ale jeżeli posiadasz już 33/29/28, 5k ll i 50 plazmy to już mały wydatek a warto się nad tym zastanowic.

      To takie moje małe sugestie na ten temat. Nie musisz sie do tego stosowac, ale jeżeli się zastosujesz to będzie dobrze :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Jimmy ().

    • NaNoTeCh napisał(a)
      A jezeli chodzi o ten okopik. To on ma byc tylko na planecie, na ktora ida surowce i jakiej wielkosci ma byc??
      I jakiej wielkosci ma byc flotka farmingowa i z czego sie skladac bo tu chodzi o to jaka bedzie dobra pod taktyke ekonomi?? I zakladajac ze mam 5 lvl impulsowego brac do farmingu DT czy MT.

      Sorki ze pytam jak noob ale w ogole z eko nie jestem zwiazany zawsze jechalem we flotke.

      Ale teraz jestem zmuszony sprobowac czegos innego moze wyjdzie mi to na + :D

      Pzdr


      ogólnie jest jeszcze jeden aspekt o którym trzeba na początku pomyśleć. mianowicie jaki typ planet wybieramy. czy wybieramy planety zimne pozycja 15-14 i idziemy wtedy w słoneczną + fuzyjną, czy w ciepłe planety i idziemy w saty. wiadomo że jak idziemy w saty trza zrobić wiekszy okop. uważam osobiście że 2kk miesa + 20 plazm + przeciwrakiet ze 30 wystarcza już praktycznie cały czas. przy planetach bez satek może byc mniej. ja wybralem wariant z satami ale to juz jest twoja indywidualna.

      jeśli chodzi o farming.
      ja używam w 99% samych mt, do transportowania używam dt.
      oprocz mt mam w zapasie do farmingu 500 kr + 100 cm. jak sie trafi jakis okop to sie wtedy tego używa.
      ogolnie lubie ulatwiac sobie zycie wiec mam w bazach do farmienia takie bunkierki gdzie te mt , kr , cm trzymam. flote bojowa (pozostalość z poczatków gry)+ wieksze ilosci surki siedzi na moonie i lata na fs moon moon (jeden moon zabunkrowany)
      takze ogolnie postaraj sie jak najszybciej podniesc impulsa do 10 levelu minimum i zrobic sobie tyle mt aby ci starczylo na farming. pamietaj tez o ilosci slotow i mobilnej flocie jak na przykład kr.
      jesli chodzi o rady ogolne. zorientuj sie jak wyglada rynek surowcow na twoim uni. zawsze mozesz zostac handlowcem czy producentem deu na handel co moze zwiekszyc twoje zyski, no ale tutaj jest wazne wybadanie rynku.
    • DemoniX napisał(a)
      master21 ;] najlepiej miec 2-3 kolonie zimne a reszte ciepłe ;)

      Deuter jest teraz na tyle tani, że nie opłaca się go wydobywać w dużych ilościach jeżeli gra się tylko z "eko".
      Dlatego też, uważam, że powinno się kolonizować planety na pozycjach od 4 do 6, ponieważ to tam możemy najłatwiej trafić na dużą planete, a jeżeli w przyszłości zamierzamy budować kopalnie na bardzo wysokich poziomach satelitki będą dawały sporo energii.
    • Sonitzek napisał(a)
      Deuter jest teraz na tyle tani, że nie opłaca się go wydobywać w dużych ilościach jeżeli gra się tylko z "eko".


      Ja gram tylko z eko i tylko na eko.
      Nigdy nie farmiłem (pojedyncze ataki raz na kilka miesięcy) a mam ponad 800k deuteru na dobę i podnoszę go ostatnio.
      Mimo tego, że jest tani - sprzedaje go w przeliczniku 2:1.5:1 - to zawsze jest to kilka milionów surowca więcej co jakiś czas. A chętny na deuter zawsze się znajdzie.

      Aczkolwiek mam tylko jedną zimną planetę.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Farben. ().

    • Sonitzek napisał(a)
      DemoniX napisał(a)
      master21 ;] najlepiej miec 2-3 kolonie zimne a reszte ciepłe ;)

      Deuter jest teraz na tyle tani, że nie opłaca się go wydobywać w dużych ilościach jeżeli gra się tylko z "eko".
      Dlatego też, uważam, że powinno się kolonizować planety na pozycjach od 4 do 6, ponieważ to tam możemy najłatwiej trafić na dużą planete, a jeżeli w przyszłości zamierzamy budować kopalnie na bardzo wysokich poziomach satelitki będą dawały sporo energii.


      tylko że chodziło mi zeby mieć zimną a zarazem duża planete bo ja mam 180 pol na 15 pozycji... i chyba warto wydac troszke wiecej surki na te kolonizatory by potem sie cieszyć zyskiem z sprzedazy deu... niektórzy biorą nawet po przeliczniku 3:2:1 co w tych czasach ciężko o niego.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez DemoniX ().