Przyklejony Budowanie

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Budowanie


    BUDOWANIE


    1. Nie mogę nic wybudować. Obok każdego budynku mam czerwony napis "Planeta zabudowana". Co mam robić?
      Jeżeli dopiero co rozpocząłeś grę, zwróć uwagę na zakładkę Podgląd i w tabelce na Średnica. Jeżeli wpis dotyczący ilości zajmowanych i wszystkich pól wygląda tak (0 /#2 pol), to oznacza, że padłeś ofiarą buga (czyli błędu gry). Skasuj to konto i utwórz nowe. Jeżeli zaś widnieje tam 163/163 (lub inne dwie identyczne liczby) to oznacza, że zabudowałeś całą swoją planetę. Skolonizuj inne planety lub wyburz zbędne budynki. Możesz również zbudować Terraformer (szczegóły niżej). Dodatkowo można skorzystać z dodatkowych pól oferowanych za Antymaterię.
    2. Co się stanie gdy zacznę budować budynek i nacisnę "Przerwij"?
      Cofnięta zostanie produkcja budynku i nastąpi zwrot wszystkich wydanych surowców.
    3. Jakie budynki opłaca się budować na początku?
      Przede wszystkim kopalnie metalu i kryształu oraz zapewnić im odpowiednia ilość prądu budując elektrownie słoneczne. Spróbuj wybudować najpierw kopalnie metalu poziom 6 i kryształu poziom 3 (oczywiście cały czas budując elektrownie zasilające te budynki), a następnie inwestować w deuter kierując się w stronę takiego schematu budynków: metal 12, kryształ 10, deuter 8. Przy takim zestawie budynków można zająć się badaniami i produkcja floty (Laboratorium, Fabryka robotów, Stocznia). Najlepiej jednak "podciągnąć" kopalnie do poziomów 14:13:9 i wtedy zająć się częstymi napadami.
    4. Wybudowalem budynki, ale nic się nie wydobywa. Dlaczego?
      Najprawdopodobniej zapomniałeś ustawić procentowe wydobycie w zakładce Surowce. Ustaw je na 100% i kliknij "Przelicz". Surowce powinny do ciebie niedługo dopływać. Istnieje również możliwość, że nie wybudowałeś żadnej elektrowni słonecznej i kopalnie nie działają z powodu braku prądu.
    5. Czy podczas rozbudowy kopalni na wyższy poziom wydobywa ona surowce?
      Tak wydobywa, przy czym wydobycie odbywa się na poziomie, który już mamy, a nie który konstruujemy.
    6. Czy po wylogowaniu się budynki nadal są budowane a surowce wydobywane?
      Tak. Dodatkowo, jeżeli podczas twojej nieobecności wybuduje się kolejny poziom kopalni to po ponownym zalogowaniu się warto wcisnąć przycisk "Przelicz" w zakładce Surowce, co spowoduje zaktualizowanie stanu budynków i wydobycia na planecie. Nie jest to oczywiście konieczne, ale czasem przyspiesza proces aktualizacji stanu planety.
    7. Na wybudowanie każdego kolejnego budynku muszę coraz dłużej czekać. Czy można to jakoś skrócić?
      Oczywiście, że tak. Wystarczy, że zbudujesz już 1 poziom Fabryki robotów, a czas skróci się o połowę. Dalsze poziomy skracają czas o kolejne ułamki; i tak Fabryka robotów na 2 poziomie skraca czas o 1/3 podstawowego czasu budowy danego budynku, na 3 poziomie o 1/4, a na 4 o 1/5 itd. Warto jednak rozbudowywać Fabrykę, bo jej 2 poziom potrzebny jest do wybudowania Stoczni orbitalnej, a 10 do Fabryki nanitów. Dokładny wzór znajdziesz w dodatku do FAQ -> Wzory.
      W późniejszych etapach gry będziesz mógł również wybudować Fabrykę nanitów, której każdy poziom skraca czas budowy budynków i statków o połowę.
    8. Jaki jest maksymalny poziom kopalni? Czy jest jakis limit budowania na planecie?
      Nie ma ogranicznika jeśli chodzi o poziom jakiegokolwiek budynku (nie tylko kopalń). Jedynym limitem jest wielkość planety (czyli liczba pól określona w zakładce Podgląd), która oznacza ile maksymalnie na tej planecie może być skonstruowanych poziomów budynków (1 poziom każdego budynku z zakładek Surowce i Stacja zabiera 1 pole na planecie /bez doku kosmicznego/ ).
    9. Czy wróg atakujący moją planetę może zniszczyć mi wszystkie budynki?
      Nie. Agresor zniszczy ci co najwyżej flotę i satelity oraz jednostki obronne (działa i wyrzutnie). Budynki wydobywcze, laboratoria, fabryki i stocznia pozostają nienaruszone. Dodatkowo każda z jednostek obronnych ma 70% szansy, że zostanie naprawiana po zakończeniu bitwy.(Posiadając Mechanika można te straty zmniejszyć do 15%). Agresor nie może też przejąć/zniszczyć twojej planety w żaden sposób.
    10. Czemu nie mogę wybudować budynku Stocznia?
      Do wybudowania stoczni potrzebna jest Fabryka robotów na poziomie drugim oraz wystarczająca ilość surowców (patrz FAQ -> Cennik).
    11. Mam już Stocznię. Co mam teraz zrobić, aby wybudować jakąś strukturę obronną lub statek?
      Struktury obronne buduje się używając zakładki Obrona, a statki zakładki Stocznia. Po prawej stronie każdej z dostępnych pozycji znajduje się okienko, w które należy wpisać liczbę struktur obronnych (lub statków) do budowania. Następnie trzeba nacisnąć Buduj i produkcja dodana jest do listy (uwaga: lista ta jest wspólna, trafiają tam zamówienia zarówno z zakładki Obrona jak i Stocznia). Po takiej operacji można wykonać zamówienie jeszcze raz - system budowy struktur obronnych i statków jest wygodniejszy niż konstrukcja budynków, gdyż można zamówić sobie całą listę obiektów do budowania (kolejna pozycja z listy zacznie się budować dopiero po ukończeniu wcześniejszej). Uwaga: czasami dana struktura obronna lub statek, mimo spełnienia wszystkich wymagań, nie jest od razu dostępna do budowania, należy się wtedy przelogować (wylogować i zalogować) i dana pozycja powinna już być dostępna do budowania w odpowiedniej zakładce.
    12. Czy można anulować produkcję statków lub struktur obronnych?
      Nie. W chwili gdy wydasz rozkaz budowania, jednostki zostaną ustawione w kolejce do budowania (trafiają do niej rozkazy z obu zakładek: Stocznia i Obrona) i nie ma możliwości przerwania produkcji. Należy uważać gdyż przy dużych ilościach statków pomyłka może narazić na spore straty. Powiedzmy, że chcesz wybudować 10 ciężkich myśliwców, a niechcący wybierzesz 10 satelitów słonecznych. Nie dość, że stracisz mnóstwo surowców to jeszcze mnóstwo czasu, gdyż czas budowy n jednostek liczony jest n*czas_budowy_1_jednostki. Pamiętaj też o tym, że nowe statki (i struktury obronne) zaczną się budować dopiero po ukończeniu budowy wcześniejszych. Załóżmy, że ustawisz produkcję kilkunastu ciężkich myśliwców, a w międzyczasie stracisz sondy szpiegowskie (lub potrzebujesz więcej dział laserowych bo za chwilę ktoś cię zaatakuje). Chciałbyś mieć nowe sondy (działa laserowe) natychmiast, niestety sondy (działa laserowe) zaczną się budować dopiero po wyprodukowaniu wszystkich myśliwców.
    13. Czy jednostki obronne zajmują pola na planecie?
      Nie, można je budować w każdej ilości (oprócz małej i dużej powłoki ochronnej, których można mieć tylko po jednej, oraz rakiet międzyplanetarnych i przeciwrakiet, których łączna liczba zależy od poziomu silosu rakietowego) bez straty jakiegokolwiek pola.
    14. Jaką rolę spełnia Terraformer i kiedy właściwie go budować?
      Jest to budynek możliwy do konstruowania tylko na planetach. Terraformer pozwala na zwiększenie liczby pól na planecie - za każdy poziom dostajemy 4 dodatkowe pola do zabudowania (w sumie 5 ale 1 jest zajmowane przez Terraformer) oraz od wersjigry 3.0 dostajemy bonus +1 pole wiecej za kazdy parzysty poziom terraformera. Pierwszy bonus dostajemy przy 2 levelu czyli sumujac 11pól (5+(5+1)), kolejne dodatkowe pole otrzymamy na poziomie 4. Terraformer nie służy do przerabiania średnich kolonii w giganty, gdyż koszty tego byłyby ogromne i bardziej opłaca się porzucić planetę i spróbować kolonizować raz jeszcze. Jest pomocny za to w dodaniu kilku pól do kolonii, które są wystarczająco duże na starcie. Dla graczy, którzy mają już zabudowane planety przyda się do dodania kilku pól pod laboratoria na MSBN (czyli Międzygalaktyczną Sieć Badań Naukowych, o której można przeczytać w dziale BADANIA).
      UWAGA: Energia używana do budowy Terraformera jest potrzebna tylko przy starcie (tak jak w technologii Rozwój grawitonów)
    15. Po co konkretnie jest silos rakietowy? Czy muszę go posiadać jeżeli chcę zbudować wyrzutnie rakiet?
      Silos rakietowy jest po to, żeby składować tam rakiety międzyplanetarne i przeciwrakiety. Wyrzutnie rakiet nie wymagają silosu rakiet (mają nieskończoną amunicję). Przeciwrakiety można budować dopiero od 2 poziomu silosu rakietowego, a rakiety międzyplanetarne od 4 poziomu tego budynku. Kolejne poziomy silosu rakietowego zwiększają o 10 liczbę slotów na przechowywane rakiety międzyplanetarne i przeciwrakiety (RM zajmuje 2 sloty a przeciwrakieta tylko 1, tak więc 4 poziom silosu rakiet posiada 40 slotów i można pomieścić w nim 20 RM albo 40 przeciwrakiet, można również przechowywać 10 RM i 20 przeciwrakiet).
    16. Wybudowałem za dużo przeciwrakiet (rakiet międzyplanetarnych), a chciałbym wybudować jeszcze rakiety międzyplanetarne (przeciwrakiety). Czy mogę się ich jakoś pozbyć?
      Tak. Wystarczy, że z poziomu zakładki Stacja klikniesz na nazwę silos rakietowy i wejdziesz w ten sposób w opis tego budynku. Znajduje się tam tabelka, w której wystarczy wpisać liczbę przeciwrakiet (rakiet międzyplanetarnych), które chcesz zburzyć i nacisnąć przycisk "Zniszcz".
    17. Nie mam magazynu metalu a właśnie za chwilę dostanę transport z taką ilością metalu, że będę go miał więcej niż 10k. Czy ta nadmiarowa ilość metalu zniknie?
      Na planecie można przechowywać dowolne ilości surowców (nadmiarowe ilości nie znikają). W sytuacji kiedy danego surowca będzie więcej niż dopuszcza to pojemność magazynów zostanie wstrzymane jego wydobycie (na poziomie zerowym magazynu, czyli niejako przy braku tego budynku, pojemność wynosi 10k). Wydobycie zostanie wznowione w chwili zbudowania magazynu dla tego surowca lub gdy dany surowiec zostanie na coś wydany w takiej ilości, żeby było go mniej niż maksymalna pojemność magazynu. (Uwaga: magazyny w żaden sposób nie chronią surowców, buduje się je tylko po to by zwiększyć maksymalną liczbę danego surowca, która może być przechowywana na planecie)
    18. Jak mogę wyburzyć budynek? Czy odzyskam wtedy jakieś surowce?
      Budynki można wyburzać, ale następuje to poziomami. Czyli jeśli masz kopalnie na poziomie 12 to możesz wyburzyć poziom 12 i będziesz mieć kopalnie na poziomie 11. Później możesz wyburzyć poziom 11, 10 itd. Budynki niszczy się, klikając na ich nazwę w zakładce Budynki i korzystając z linka na samym dole ekranu. Wyburzenie nie zwraca surowców, wprost przeciwnie - za dekonstrukcję trzeba zapłacić. Stracisz również punkty uzyskane za wyburzany poziom budynku, natomiast nie dostaniesz ich za surowce wydane na wyburzenie budynku.
    19. Mam 2 poziomy Fabryki robotów i 2 poziomy Stoczni. Czy jeżeli zburzę fabrykę robotów to wybudowana wcześniej obrona będzie działać? Czy będę mógł nadal budować działka w stoczni?
      Wybudowana obrona pozostanie i będzie spełniała swoje zadanie. Nadal też będziesz mógł budować obronę i flotę jaką gwarantuje ten poziom stoczni. Nie będziesz jednak mógł wybudować kolejnego poziomu Stoczni (czy zburzyć już wybudowanego) - aby to wykonać będziesz musiał na nowo wybudować Fabrykę robotów drugiego poziomu.
    Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020