Poradnik dla Górnika. Wszystko co i jak.

  • Gra:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Czart` napisał(a):

    bunkier stawiam "modułowo", nazywam to MODUŁEM PLAZMY (1 Plazma, 2 gausy, 5 CL i 50-100 WR).czyli dodając jedna plazmę, nalezy dobudowac resztę dział.
    Skąd taki moduł??? Czy jest to wynik kalkulacji? Jeśli tak to jakich? Cena/koszt ataku???

    Obrona powinna odpowiadać flocie. Np. rezygnujesz z LL, a w ich miejsce proponujesz WR. Krążowniki mają SD przeciw WR, więc je zetną tak, jak Niszczyciele LL. GS czy Bombowiec zrobi sieczkę i z WR i z LL, ale jest ta różnica, że LL ma ciut większą obronę.

    Dodatkowo jeśli przeliczysz metal na kryształ po najniższym dopuszczalnym przeliczniku handlowym, to wyjdzie Ci, że LL jest troszeczkę droższe (dokładnie o 8,3%), ale lepsze pod względem relacji obrona-atak na jednostkę kosztu. Dowód na to masz w mojej wcześniejszej odpowiedzi.

    Kwestię obrony zamknę wnioskiem, że uniwersalnej obrony nie ma: musi ona odpowiadać temu czym się zwykło w danym uni latać na bunkry.
  • Chciałbym od siebie tylko dodać, że na ekspedycjach, puszczając same DT (w moim przypadku 3x 2000DT) można znaleźć nawet i CM! Przynajmniej do tej pory udało mi się CM znaleźć, teraz czekam na krążowniki :P
  • Exe19 napisał(a):

    Czyli żeby bronić moje zapasy mam w końcu budować obronę klasy Light/Med/Heavy/TOP, czy może jakąś inną?


    Zależnie od flot, które latają w twojej okolicy, od okolicy, eko itp itd.

    Za dużo czynników by wymieniać - najlepiej weź speedsima, i sprawdź jaka jest najbardziej opłacalna
  • To zależy, czym latają na bunkry na twoim uni. Załóżmy, że standardową obroną jest taka, którą podał Czesiownik. Jeśli latają na bunkry bombowcami - buduj CDL-ki i trochę jonów (mniej szybkich dział od bomberów), jeśli niszczycielami to stawiaj mniej lekkich laserów i zastąp je WR-kami. Musisz sam wyczuć, jaka obrona będzie dla ciebie najlepsza ;)
  • Przepraszam, ale będą opóźnienia prawdopodobnie (a raczej na pewno) z drugą cześcią poradnika - ekspedycje. Niestety jestem, że tak powiem w delegacji od środy, a wszystkie dane mam na komputerze stacjonarnym. Na laptopie niestety nie mam nic także wyniki badań będą później. Chyba, że uda mi sie kogoś w domu pomęczyć aby wyslal mi wyniki na pocztę ;)

    A wy powiedzcie czy ten poradnik górnika powinien się znaleźć w faq ?:)

    S:4000 ACS:7608
    ST:71 7Dni-9ST
    [21:40]marcik>wiercipupka;P
    [22:07]marcik wklada marchewke do nosa czesiownik
    [22:11]marcik wyciaga por i chlosta czesiownik ile wlezie
    [19:43]marcik drapie Czesiownik za uszkiem:D
  • A wy powiedzcie czy ten poradnik górnika powinien się znaleźć w faq ?:)
    I tak i nie.
    Tak, dlatego, że opisujesz dlaczego bycie górnikiem jest lepsze, nie, ponieważ dajesz tu konkretne porady jak grać, by być dobrym górnikiem. ;)

    A kiedy będzie następny poradnik =) ?
  • Moim zdaniem powinien znaleźć się w poradnikach. Otóż,jak widziałem wypowiedzi innych graczy, można stwierdzić, że nie koniecznie trzeba postępować zgodnie z Twoimi regułami (np: "Moduł plazmy", bądź coś innego) jest dobrze jak będzie na najwyższej półce w poradnikach :) czego ci serdecznie życzę.

    pzdr

    btw co do ekspedycji nie pal się zrób porządnie i spokojnie jak ten :)
  • Mhad napisał(a):

    Moim zdaniem powinien znaleźć się w poradnikach. Otóż,jak widziałem wypowiedzi innych graczy, można stwierdzić, że nie koniecznie trzeba postępować zgodnie z Twoimi regułami (np: "Moduł plazmy", bądź coś innego) jest dobrze jak będzie na najwyższej półce w poradnikach :) czego ci serdecznie życzę.

    pzdr

    btw co do ekspedycji nie pal się zrób porządnie i spokojnie jak ten :)
    Chyba ci o FAQ chodziło

    FAQ - Frequently Asked Questions - najczęściej zadawane pytania
  • Czesiownik napisał(a):

    A wy powiedzcie czy ten poradnik górnika powinien się znaleźć w faq ?

    Osobiście uważam, że skala opracowania, dokładność itd itp ;] jak najbardziej uprawniają do stwierdzenia, iż umieszczenie poradnika kolegi Czesiownika w FAQ jest jak najbardziej wskazane. ]:-D
    A bardziej po ludzku i po poprostu: OCZYWIŚCIE TAK. :D
    generalnie należy mu się jak najbardziej eksponowane miejsce.
    Tabi - ni yande
    yume - wa kareno - o
    kakemeguru
    :czytam:

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Matsuo ().